recten verkoop der door hen geprodu - ceerde melk zijn aangewezen, in een toe stand geraakt, in welken zij geen voldoen den invloed kunnen uitooefenen op de regeling der melkprijzen. 2e. Een tweede gevolg is dat de melk veehouders belemmerd worden in hun vrijheid van handel. 3e. Het is gewenscht, in het belang der melkveehouders, dat eene zoo krach tig mogelijke organisatie maatregelen neemt van tegenweer, om daardoor den melkveehouders voldoende medezegging schap bij het vaststellen der melkprijzen te verzekeren. 4e. Dit kan het best geschieden door de oprichting van coöperatieve fabrieken van gecondenseerde melk en andere melk producten. 5e. Deze fabrieken moeten bij voor keur opgericht worden in die streken, vanwaar de syndicaatsfabrieken in hoofd zaak hare melk betrekken. 6e. De op te richten fabrieken dienen zoodanig met reserve-capaciteit te wor den ingericht dat zij bij eene eventueele opschorting der levering aan syndicaats fabrieken, behalve de melk van de co- operators, voor geruimen tijd de melk van bondsleden niet-eoöperators kunnen ver werken. Te. De Bond van Nedertandsche Melk veehouders, is, door den aard zijner be ginselen de aangewezen organisatie om de totstandkoming dezer fabrieken ter hand te nemen en te bevorderen. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Woensdag 15 Dec. (Vervolg): De heer Vliegen, zijn rede vervol gende, klaagde ernstig over het zeer ruw optreden der politie bij de werkstaking te Breda en over de belemmering van een vergadering der afdeeling Bergeu- op Zoom van de S. D. A. P. door een bende tegenstanders. Die strafbare orde verstoring is "echter niet strafrechterlijk vervolgd, wat spreker zeer laakte. Hij betoogde dat het recht \an vereeniging en vergadering te Bergen op Zoom op allerhande wijze gesmoord is; onder meer doordien aan de deur van het vergader lokaal aanieekening is gehouden van hen die de vergaderingen der S. D. A. P. bijwoonden. Ten slprte kwam spreker op tegen het verbod van colporteeren met drukwerken te Maastricht na zes uur des avonds, dat hij strijdig met de grondwet achtte. Spreker hoopte van den Minister van Binneniandsche Zaken een woord van beklag te hooren over het terrorisme in bet Zuiden des lands en het ontzettend gemis aldaar van vrijheidszin, waarvan spreker verschillende staaltjes had bij gebracht, welke door de Kamer met ge lach en beweging werden ontvangen. De heer Tydeman bestreed uitvoerig het vernietigingsbesluit inzake de Breda- sche Baronieiaan, dat evenwel door den heer van den Bergh vlan Heem stede werd verdedigd. De heer Blum keurt het af, dat zoo veel burgemeesters worden benoemd bui ten de ingezetenen der gemeente die het geldt. In 1903 werden 59 burgemeesters benoemd, waarvan 47 van buiten. In de gemeenten zijn ook wel geschikte perso nen te vinden. De heer De Kan ter dringt aan op spoed inzake de pensionneering van ge meente-ambtenaren. De heer Vorsterman van O yen onderschrijft wat hij ten aanzien van de drankwei heeft gehoord van den heer Van Nispen (Rheden). Slechts wil hij nog daarenboven opmerken, dat in ge meenten, waar het maximum aantal drink- gelegenheden nog niet is bereikt, in de eerste plaatv met erfgenamen moest ge rekend worden. Urgent acht hij deherziening der drankwet ook daarom, dat in vele plaat sen het aantal drankgelegenheden is ver dubbeld: men verkoopt gedistilleerd waar alleen nog verlof is, men maakt misbruik van logements- en dergelijke vergunnin gen. De heer Treub vraagt spoed te ma ken met de wet op de Levensverzeke ringmaatschappijen. De heer Janssen (Maastricht) be antwoordt den heer Vliegen ten aanzien van de colportage te Maastricht. Op stootjes zijn er vroeger nooit geweest bij de socialistische propaganda, noch voor, noch na het vertrek van den heer Vliegen. Maar het tactloos optreden van hen, die de blaadjes in den laatsten tijd schrij ven voornamelijk van den heer v. d. Vorst, heeft ten gevolge gehad, dat een veront waardiging is ontstaan tegen die propa ganda en deze heeft een volkomen spon tane demonstratie ten gevolge gehad. Strijd met de Grondwet ziet de burge meester niet in de door den heer Vlie gen gewraakte verordening. De heer Ruysde Beerenbrouck is dankbaar voor de gelegenheid weder na enkele maanden een soort van maiden speech te houden. De aangehaalde uitdrukkingen maakten in het verband een heel anderen indruk op de hoorders dan hier. Men is daar in een ander milieu. De heer Schaper: Daar maakte u wei gebruik van. De heer R u y s erkent dat. Hij ge - bruikte krasse uitdrukkingen, maar hij schaamt er zich niet voor. bedoelde lid van de vrijzinnige p; is lid van den Gemeenteraad en be/ li clandestien huis van ontucht waar hij volgens erkentenis ontucht pleeg de met minderjarigen en later eischte hij het afzetten van den ambtenaar die de in structie tegen dat huis leidde. Mag men hier dan niet van „zwijnen" spreken? Wanneer men krasse uitdrukkingen ge bruikt, dan hebben de lieden van links daar bet voorbeeld voor gegeven. De heer Roodhuyzen: Wanneer u alle eigenschappen van anderen over neemt, wordt u een monster van onge rechtigheid. De heer R u y s weet wel, dat de heer Roodhuyzen z ij n eigenschappen niet licht zal overnemen. Telkens wordt te Maastricht de Ka tholieke godsdienst beleedigd door een voormalig pater; hij deed dit zes maan den, maar eersi toen het de spuigaten uit liep zijn er opstootjes gekomen. Wat de Gulpeiische verkiezing aan gaat: verkeerde practijken "keurt de re denaar steeds af, maar als er eens een ju- stitiueel onderzoek ware ingesteld, dan zou men gezien hebben, dat de linksche partijen nog meer ongeoorloofde dingen uithalen in het Zuiden dan de Katholie ken Door den Voorzitter, den heer v. Nispen (Nijmegen), die het laatste ge deelte van de vergadering leidde, werd deze geschorst tot 's avonds acht uur. Avondvergadering Woensdag 15 Dec. in de avondvergadering werd de be handeling der begrooting van Binneniand sche Zaken hervat. Daarbij ondersteunde de heer Scha per het betoog van den heer De Kanter ten gunste eener spoedige pensionnee ring van gemeente-ambtenaren. De heer Van Lennep, sprekende over de kwestie der Baronielaan, conclu deerde dat er van een belang van Breda geen sprake was en dai daarom de w eeg schaal moet overslaan naar het belang der omliggende gemeenten die tegen den aan koop bezwaar hebben. De invloedsfeer van de gemeente Breda mag niet buiten haar publiekrechtelijk grondgebied wor den uitgebreid. De Minister van Binnen 1. Za ken beloofde eene spoedige indiening van de herziening der Armenwet te zul- eln bevorderen, en betwistte de urgentie van de herziening der Drankwet. Het simpele feit dat 1 Mei 1910 nadert, w aar op het verbod voor de staiionskoffiehuis- houders ingaat, kan geen reden zijn om overgangsbepalingen te maken. Verbeterd toezicht op de uitvoering der Drankwet zal worden overwogen. Voor pensioneering der gemeente-amb tenaren is thans geen geld. Omtrent een voorontwerp op het le vensverzekeringswezen wordt overlegd met mannen der praktijk. De minister zal alles doen om de zaak te bespoedigen. Bij burgemeestersbenoemingen houdt de Minister vast aan het stelsel van ge schiktheid van bepaalde personen voor bepaalde gemeenten. Incidenteele herziening van den kies tabel achtte de Minister niet urgent. In Amsterdam II kon, naar 's Ministers opvatting; het stembureau na opmaking van het proces-verbaal niet alsnog tot de nieuwe telling overgaan. De taak van het bureau was met het opmaken van het proces-verbaal geëindigd. In het algemeen hebben de kiezers zeer zeker gelegenheid reclames in te dienen. Het gold in Amsterdam een exceptio neel geval, waaruit het verkeerd is plot seling een algemeene conclusie te trek ken. In het algemeen is het onwensche- lijk circulaires te schrijven als de burge meester van Avereest deed (aan de onder wijzers over het onderteekenen van een candidaienlijst voor een verkiezing) maar in dit bijzonder geval was het niet beden kelijk en leidde het niet tot onaangename verhoudingen. Bespreking van politiemaatregelen in de Kamer is onwenschelijk. De burge meester van Ginneken ontkent dat poli tieposten voor een winkel zijn geplaatst om hier genoemde redenen, terwijl de burgemeester van Breda ontkent dat de politie ruw en ontactvol bij eene staking aldaar is opgetreden. Als men te Bergen op Zoom vergade ringen heeft verstoord, is dat verkeerd, mar overigens i s het twijfelachtig of hét feit dat de opening van eene vergadering is belet, een strafbaar feit is. De gemeen teraad van Maaastricht had volkomen het recht met het oog op de openbare orde een verordening op het colporteeren te maken. De Minister heeft hier geen aan leiding tot ingrijpen. Overigens zijn ordeverstoringen zoowel van socialisten a's van Katholieken ver keerd. Komende tot de kwestie der Baronie- laan te Breda, houdt de Minister vol dat her Koninklijk Besluit van 4 Aug. niet plotseling uit de lucht kwam vailen. De gemeente Breda was te voren wel dege lijk gewaarschuwd. De Minister gaf een uiteenzetting van de vijf gevallen waarin hij, op grond van strijd met het algemeen belang, Raads besluiten ter vernietiging had voorgedra gen, betoogende dat in al die gevallen het algemeen belang de vernietiging eischte. In het Bredasche geval dreigde een ge meentelijke, zij het ook een tamme, oor log, terwijl de aankoop door Breda van twijfelachtig voordeel voor de bewoners, der Baronielaan moet worden geacht, welke bewoners vóór liet koopcontract recht op gas- en waterleiding door Br da hadden, terwijl Breda nu kan doen wat hef wil. De gemeente Breda krijgt het ook in zijn rmchtde tramverbinding zóó te wij zigen, dat de omliggende gemeente er nadeel van kunnen ondervinden. Breda kan bijv. de kom van Ginniken van de tramverbinding met het station Breda afsluiten. Krijgt een gemeente zulk een macht, dan overschrijdt zij haar publiek rechtelijke bevoegdheid. Eventueele uit breiding van de omliggende gemeenten zal zeer afhankelijk zijn van het bezit van den grond, dat een andere gemeen te op het territorium der eerste heeft en 's Ministers eenig doel was dan ook te voorkomen, dat een gemeente macht krijgt op het terrein van een andere. De beslissing van den Raad van Breda eerbiedigt niet de belangen en de on geschreven rechten der omliggende ge meenten en daarom is hij in strijd met liet algemeen belang. Bij de repliek van den heer Vliegen in hoofdzaak gewijd aan de Limburgsche verkiezingspractijken en de anti-socia listische propaganda te Maastricht, ging het vaak docr interrupties van Katholie ke leden, vrij rumoerig toe. Daarentegen werden de replieken van de heeren Janssen (Maastricht) en Ruys, die ontkei.den dat de toestanden te Maastricht zoo ergerlijk waren als de heer Vliegen ze had voorgesteld en hunnerzijds straatrelletjes afkeurden die echter door socialistische propaganda werden uitgelokt, herhaaldelijk door in terrupties van de sociaal-democraten on derbroken. Na dupliek Yan den Minister wer den de algemeene beschouwingen over de afdeeling Binnenl. Zaken gesloten. Bij de artikelen bepleitte de heer v. d .Voort van Zijp eene herziening van de woningwet d:e gericht moet zijn op verbetering van de woningtoestanden ten plattelande. De vergadering werd daarna verdaagd tot morgenochtend kwart over tien. Herhalingsoefeningen. De heer Ter Laan heeft voorgesteld art. 22 der begrooting van oorlog te ver minderen met f25000, met het doel, om niet toe te staan de gelden aangevraagd voor de derde herhalingsoefening van de lichtingen 1903 en 1904. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). „Esperanto voor Katholieken." In no. 61 van dit blad las men onder bovensiaanden titel een ingezonden stuk, waarvan zonder twijfel de bedoeling loffelijk is. Daarop is niets af te din gen Jammer is het, dat na lezing dit stuk zulk een droeven indruk achterlaat in 't Katholiek gemoed. „Overdrijving schaadt," geldt hier in waarheidDe geachte inzender is waarschijnlijk zelf een beoefenaar van Esperanto. In 'i kort somt hij op, wat van verschillende zijden reeds verricht werd tot verbrei ding dezer taal. Doch bij al dat goeds, is er één alineaniet geheel en al overeenkomstig de waarheid en kan daarom de goede zaak benadeelen. De geachte inzender schrijft o.m. „Laten wij, Katholieken, nu niet ach terblijven. Het Katholicisme remt den „vooruitgang niet enz. Doch wij vol staan niet met hiervan overtuigd te „ziyn, wij moeten dii tooneh. En wij zul ten er trots op gaan, dit te kunnen „toonen." Zou hier niet beter geschre ven zijn tot aanmoediging en vooral meer overeenkomstig de waarheid „Wij, „Katholieken zijn niet achtergebleven „Wederom „heeft de R. Katholiek zich „hier geloond te zijnbevorderaar en „deelnemer van goede bewegingen Wij „mogen er in waarheid trots op gaan, „dat voor de Roomsche zaak door mid- „del van Esperanto reeds zooveel goeds „is tot stand gekomen". Herinneren wij ons slechts het reus achtige Esperantisten-congres te Barce lona, waar de Katholieken een goed fi guur maakten. De verspreiding van lees werk in grooie massa, en dat nog wel, niettegenstaande de Katholieken alléén „goed" leeswerk willen propageeren. Nauwelijks was cr eenige jaren het Esperano algemeen als wereld-hulp taal aanger.omen, ef de Katholieken wa ren er aanstonds bij, belangstelling te toon en voer deze nuttige beweging, zóó zelfs, dat men hen openlijk verweet,, dat zij zich weer gingen afzonderen en de Kerk opnieuw een poging deed, haar heeischzucht in deze beweging te vol doen!! Getuigen dc feiten niet 't best? Dit jaar werd (29 Aug.) in ons klein vaderland uitsluitend voor R. K. Espe rantisten een bond opgericht Deze bond 'elde na twee maanden reeds 260 leden en nu zal het aantal wef reeds verdrie dubbeld zijn. De ieden sparen geen moeite, de wereldtaal te helpen versprei den onder de Katholieken en zorg te dragen voor „goede" lectuur. Mannen van wetenschap en invloed sloten zich bij dezen bond aan, ten einde leiding en steun ie schenken aan de werkzaam heid der leden. Uit deze gegevens, die tiog gemakke lijk te vermeerderen zijn, staat het feit, dat de R o o m s ch en bij de Esperanto beweging volstrekt niet achteraan ko men sukkelen, gelijk de geachte inzender wilde doen voorkomen. Dit namens eenige beoefenaars van Esperanto. Nootdorp, 14 Dec.'09. W. J. P.,pr. Gemengd Nieuws. Kolendamp. Te Obdam zijn de heer A. W. en zijn dienstbode door ko lendamp bijna gestikt. Gistermorgen von den de buren hen in zeer ernstigen toe stand toen zij op hun geroep geen gehoor kregen, en de deur der woning openden. Men vreest voor het leven van den heer A. W. Gistermorgen, om vier uur be gaf zich de bakkersknecht J. Ekstein w erkzaam bij den bakker M. Odewoud, te Wildervank, achter de woning om een dweil uit te spoelen. Hij schijnt echter door de duisternis misleid in de Hoofd vaart te zijn geloopen. Aangezien hij lang wegbleef, kwam het vermoeden bij den bakker op, dat er met hem een ongeluk zou zijn gebeurd. Men ging dadelijk aan het dreggen en spoedig werd het lijk uit het water te voorschijn gehaald. Ekstein laat een vrouw en kind achter. Met de reeds ver melde aan houding van een insluipdief te Amster dam heeft de politie een goede vangst gedaan. De aangehoudene was namelijk vroeger een der trouwe bezoekers van het logement van Lammetje Zondag en is in de dieven wereld bekend onder den naam van Jantje van Leeuwarden". Dat hij niet met goede bedoelingen de woning op den Blauwburgwal was binnen geslo pen waar hij op de tweede verdieping door het dochtertje van den bewoner werd verrast moge blijken uit den in ventaris van 's mans zakken. Hij had n.l. o.a. een electrische zaklantaarn bij zich, en verder een dozijn vervijlde sleutels, een looper en twee bosjes kastsleutels. Toen hij ontdekt werd, had hij nog geen kans gezien iets weg te nemen. Een 16-jarig dienstmeisje te Sneek, Jacoba ten Cate, sprong gister middag op een der melkwagens van de in beweging zijnde tram. Het kind viel er af, met het gevolg, dat beide been en verbrijzeld werden. Te Nolde (bijDeWijk Dr.) was een koppel wilde zwanen, ongeveer 100 stuks, neergestreken. De jager P. Brou wer wist met zware.i hagel 2 daarvan neer te leggeneen daarvan was een jong dier. Onmiddellijk streek nu de moeder van liet getroffen zwaantje en bleef bij het gedoode jong rondzwem men. De hond vaii den jager zwom op den ouden zwaan toe, maar plotseling greep deze met zijn sterken snavel den hond in het nekvel, ging boven op hem zitten en sloeg hem daarbij heftig met de vleu gels op en neer. De hond zou stellig verdronken zijn, indien niet Brouwer den woedenden zwaan terstond had weggeschoten. De moeder-zwaan woog 23 pond en had een vlucht van 2 M., het jonge dier woog reeds 18 pond. Te Tilburg is het tweejarig dochtertje van den heer H„ in de Heu velstraat in een pot met kokende soep gevallen en aan de gevolgen bezweken. Te Vlijmen (N.-Br.) is gister nacht de 40-jarige A. de B„ door de duisternis te wate rgeraakt en verdron ken. De man was op weg, om eenige ververschingen te halen voor zijn ster vende vrouw. Zes en twintig t e r e ch t s t e 1 lin- gen te Adana. Den 12en en 13en zijn te Adana zes en twintig Muzelman nen, die daar in April aan de moordena- rijen hadden meegedaan, terechtgesteld. Ofschoon de Muzelmansche bevolking en de familiën der ter dood veroordeelden zeer opgewonden waren, is de rust niet verstoord gewoorden. Een Armeniër wacht nog op zijn terechtstelling. Omtrent d c vreéselijke mis daad, die Zaterdagnacht te Jully door 2 boerenjongens bedreven werd, wor den de volgende bijzonderheden vermeld De jongens die de 6-voudigen /noord op de boerenh rfptede van Jully pleeg den, waren slechts 16 en 15 jaar oud; zij zijn met zulk een geraffineerde bru taliteit te werk gegaan, als men slechts van oudere misdadigers zou kunnen ver moeden. Het feit is dan ook in de ge schiedenis der misdaden haast ongehoord. De pachtboer der ij van Jully draagt den naam van „ie chateau vol", omdat zij op de fundamenten van een oud kasteel staat; van de muren van dat kasteeltje werd het overschot gebruikt om de boer derij op te trekken. De boerderij vormt een mooie bezitting; zij werd reeds lang door den pachter Auguste Verrières be heerd. De man had een vrij talrijk per soneel onder zich. Onder de knechten bevonden zich de beide jonge Zwitsers Jozef Jacquinard en Jozef Bieni, die op den koestal moesten passen. Wel was hun de dienst jpgezegd, maar ze waren r.og in functie, schijnbaar in goede har monie met den patroon en de andere dienstboden levend1. Vrijdagavond tegen hal» zeven riep een van hen den pachter Verrières in den stal, om naar een zieken stier te komen kijken. Toen Verrières in de stal kwam, en de deur achter zich sloot, knalden plotseling eenige revolverschoten. De beide Zwitsers hadden hun baas neer geschoten en gaven hem, terwijl hij steu nend op den grond lag, den genadeslag met een houweel. Op het knallen der schoten kwam de vrouw Verrières aanloopen, het avond eten, dat reeds klaar was, in den steek latend. Ook pj werd neergeschoten bij het lijk van haar man en eveneens door slagen op het hoofd om het leven ge brachte. Daarop verlieten de moordenaars den stal en begaven zich naar de deur van de boerderij. De oudste knecht, de 61- jarige Bussoni ging naar buiten, om te om te zien, waar de baas bleef, een ge weldige slag met het houweel verbrij zelde ook hem den schedel. De beide andere knechten, de 16-jari- ge Bonny en de 18-jarige Imbert, had den niets van het lawaai gehoord, zij zaten in het bodem ertrek met elkaar te praten. De moordenaars riepen ze van buiten af toe: „Komt eens buiten! Dan zullen we jullie eens wat laten zien". Zij kwamen op de plaats en wei-den door de ellendelingen, die aan de deu»- ston den te loeren, neergeslagen. Bonny was oogenblikkelijk dood, maar Imbert, die hevig uit verscheidene won den aan het hoofd bloedde, had de te genwoordigheid van geest, te houden ,oi hij dood was. Hij is nog de eenig over levende van het verschrikkelijke drama, maar ook hij zal wel aan zijn w inden sterven. In de ganschc hofstede was nu bui ten de moordenaars nog slechts de keu kenmeid, Marie Goqu^t in leven, het v>as een stevig meisje van 22 jaarze stond voor het fornuis en kookte de avondsoep. De moordenaars gingen naar haar toe, en terwijl de een met haar stond te praten, naderde de ander haar van achteren en sneed haar met een scherp mes de keel door. De dood trad oogenblikkelijk in. De verwonde Imbert hoorde de laatste kreet van de onge lukkige en zag toe, hoe het lfchaam van de vermoorde langs hem heen gesleept en in den put geworpen werd. Na deze schandelijke moorden begon nen de ellendelingen aan de plundering van de hofstede. Intusschen had Im- be»-t zich over den grond gesleept tot aan de naburige woning. Een breed bloedspoor toonden den door hem ge volgden weg. De buren kwamen daarop met geweren aanzetten. De jeugdige moordenaars ontkwamen ijlings door de achterdeur en lieten 2 volgeladen kisten op den weg achter Eerst Zondagmiddag werden Jacqui nard en Bieni, in het bosch Saint Vin- nemer, op twee mijlen afstands van Ton- nerre, opgespoord en gevangen geno men. Een Oostenrijk sch rentenier, Leit- haner genaamd, die veel grond in deji omtrek bezit, zag op jacht in het woud de twee knapen, waarin hij uit de be schrijving de moordenaars herkende. Hij dwong ze met het geweer voor zich uit, naar hei dorp te trekken, waar zij op het stadhuis hun misdaad beken den. De 15-jarige Bieni ging er bij die gelegenheid nog groot op, dat hij alleen vier menschen had neergelegd. Te Marseille heeft een vree- selijke misdaad plaats gehad. Daar heeft een herbergier. Bouvier genaamd, een dronkaard zijbn oude moeder, zijn vrouw zijn vier kinderen en vervolgens zichzelf gedood. Alexis Bouvier, hield een kroeg te Marseille. H ijwoonde daar met zijn 70- jarige moeder, zijn vrouw, en zijn vier kinderen, twee jongens en twee meisjes. Zaterdagochtend bemerkten kinderen, die naar school gingen, dat de kroeg1, die gewoonlijk reeds vroeg geopend was nog om acht uur gesloten was. Een van de passeerende schooljongens klom op een vensterkozijn en zag daar de twee meisjes badend in haar bloed. Hij ging met een kameraadje naar den schoonvader van Bouvier, den bakker Féraud, wiens winkel zich in de nabijheid' bevindt. Féraud en nog eenige perso nen gingen dadelijk naar de herberg, waar men een ruit insloeg en dadel ijle binnentrad. Allereerst zagen ze het 9-jarig doch tertje door een revolverkqgel in het hoofd doodelijk gewond/ maa mog in leven. Het kind werd op bevel van $en inmiddels ontboden politiecommissaris naar het ziekenhuis vervoerd. Het andere, 6-jarige dochtertje lag dood op den grondde hals was haar afgesneden met een scheermes. In het naastgelegen vertrek werd de oude moeder gevonden, het lichaam door boord met reyolverkogels en vol mes- sneden. Op de le verdieping lagen de zoontjes resp. 5 en 6 jaar oud, met afgesneden' hals, de vrouw met revolverschoten ver moord en de man zelf met een kogel in de hersenen. Bouvier had vrij veel geld. Hij was buitengewoon gierig en om het gering ste geldelijke nadeel, dat hij leedj maak te hij zich erg driftig; bovendien was hij aan den drank verslaafd. Eenige da gen geleden was een hoeveelheid wijn in den kelder te loor gegaan. Naar aan leiding hiervan had hij nog een hevigen twist met zijn moede»-, aan wie hij on achtzaamheid verweet. Het schijVit, dat hij hierover Vrijdagavond bij het naar bed gaan weer woorden kreeg en dat toen de vreeselijke misdaad plaats ge grepen heeft. De bladen deelen het vol gende telegram mede uit New-York: De expres-trein van Chicago naar New-York kwam in botsing met een anderen trein, die geheel en al werd verbrijzeld. Zes lijken zijn reeds voor den dag gehaald, ongeveer 20 personen liggen nog onder de verbrijzelde wagens en omtrent 60 zijn gewond.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6