Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van 16 December. ""büïtenland. België. De zieke koning. De berichten omtrent den gezond heidstoestand van koning Leopold zijn tegenstrijdig. Sommige melden, dat die toestand bevredigend is, andere luiden minder geruststellend. De bladen bevestigen niet het bericht van de Gazette, volgens welk men gis teravond in de omgeving van den Koning minder gerust was. Zij zeggen dat de nacht goed geweest is en dat de Ko ning rust genoten heeft. Volgens -het Dinsdagavond om kwart voor tienen uitgegeven bulletin is de toestand des Konings dezelfde. Men verzekert, dat baron Goffinet ver klaard heeft, dat de toestand niet zeer bevredigend is. Er is gistermiddag op het paleis te Laeken weer een consult gehouden. Dr. Thiriar blijft op het paleis. Hij is al twee dagen niet thuis geweest. Het schijnt, dat de toestand ernstig is. Het consult heeft anderhalf uur ge duurd. Gravin Lon'yay, prinses Stefanie, ko mende van Weenen, is gisterochtend om acht uur ie Brussel aangekomen. Gene raal Terlinden wachtte haar namens de gravin van Vlaanderen aan het station op. De prinses was vergezeld door ba rones Gagerii en een kamerheer. De me nigte groette de prinses eerbiedig, die zich naar de gravin van Vlaanderen, haar tante, begaf, Wegens een oude ingewandsziekte van den koning schijnt men nu te vreezen, dat de operatie niet de gunstige uitwerking zal hebben, die de dokters er van hoop ten. Er is in elk geval geen onmiddellijk gevaar ,als er maar niets bijkomt. Men gaat nu de ingewanden masseeren. De patient heeft den eersten nacht :na de operatie op zijn ligstoel door gebracht dr. Depage vertoefde in een vertrek naast de slaapkamer van den vorst. In een andere kamer zijn de twee liefdezusters,- die den Koning zouden verplegen, maar Leopold wil alleen door zijn ouden kamerdienaar geholpen zijn. Dr. Goossens, dien dc Koning plagend den wreeden Goossens noemt, omdat hij eenige malen heeft moeten verbieden te spreken en zich te vermoeien, heeft 's avonds het paleis kunnen verlaten. In den loop van den avond vroeg de Ko ning baton Goffinet nog hem te vertellen boe hei met verschillende groote werken staat, die te Brussel uitgevoerd/wor den. Dokter Depage en baron Goffinil heb ben medegedeeld dat er een lichte ver betering in den toestand is ingetreden. Bij het volgende consult zal er een nieuw verband gelegd worden. De Koning heeft een gedeelte van den namiddag ge slapen. is geen oogenblikkelijk gevaar. Van wélingelichte zijde is bevestigd, dat elke iprognose tot over 24 of 48 uur moet worden uitgesteld. e burgemeester der residentie heeft om J uur berichten omtrent den Koning ingewonnen. Hij zeide het paleis ver- la. ende dat de Koning heel zwak scheen en dat Z. M. een beetje, bouillon had •gebruikt. De iii den loop van den dag waar genomen verbetering in den toestand van de i Koning, teekent zich duidelijk af. Men beweert dat de Koning gewei- ge» u. heef: prinses Stephanie te ontvan- ge... Volgens de bladen heeft de Koning aan den minister-president mededeelin- gen gedaan die het karakter dragen van een politiek testament. Ersgetaraci. Bevolkingscijfers. Andermaal schrijven de Engelsche bla- de.is over de afneming van de geboorte FEUILLETON. liet geheim van het Keizersslot. 4) De Keizerin had zoo juist door een handgebaar het bevel gegeven, dat men de zijdeuren van de groote statiezaal wijd open zoude zetten. Men 'begaf 'zich naar tat el, die met een verkwistende pracht in de nevenzalen aangericht was. De rijk gebeeldhouwde leuningen der zetels ver toonden vergulde wapens en een rcuzen- luclrier, door duizenden kleine, geslepen glaskristallen omgeven, verspreiode een zee van licht door de zalen. Op latei stond het in goud en zilver gedreven servies en een iallooze menigte van bedienden in rijke livrei wachite op de bevelen van de Keizerlijke gebiedster. in de diepe nissen van de zaal bevonden zic.i zitgelegenheden, kleine goudgebrons- de banken, boven welke bloeiende en sterkriekende gewassen zich verhieven. De muziek had een pauze gehouden en de ceremoniemeester wees den afzon derlijke paren hunne plaatsen aan. Maria Theresia zat nooit anders dan naast «haren gemaal. Ditmaal ging dit ech ter niet. Ook de i<fêïzerin moet aan de hof etiquette een ?r. V ig.m' De tafel was nog lang niet aan den in Engeland en Wales, nu naar aanlei ding van een Blauwboek gevende de sta tistiek aangaande geboorte, sterfte en huwelijken in 1908. De cijfers berusten op de schatting, dat de bevolking van Engeland en Wales in het midden van 1908 35,348,780 zielen bedioeg, nl. 17,071,524 van het mannelijke en 18,277,256 van het vrouwelijke geslacht. Huwelijken werden er in 1903 264,940 gesloten, zoodat het aantal getrouwde menschen 14.9 per duizend bedioeg, d.i. 0.9 minder dan in 1907 en ook 0.9 minder dan het gemiddelde in de tien jaren 18981907. Vroeger meende men te kunnen vaststellen, dat het aantal hu welijken verband hieid mei de schomme lingen in de graanprijzen in de laat ste jaren schijnt er verband te bestaan met af- en toeneming van den uitvoer en van de werkeloosheid. In 1906 en 1907 nam het aanial huwelijken toe, sa mengaande met toenemende waarde van den uitvoer en meer werk, met welvaart dus. In 1908 nam de uitvoer af en dc werkeloosheid toe, en het aanial huwe- ken verminderden aanmerkelijk. Van de huwelijken werden er 163 086 of 616 p. d. in de staatskerk gesloten, d.i. min der dan er nog ooit aangeteekend is en 8 p. d. minder dan verleden jaar. De burgerlijke huwelijken zijn in gelijke mate gestegen. Geboren werden er 904,333 kinderen. Over de geheele bevolking gerekend was de geboorte 26.5 p. d., d. i. 0.2 p. d. meer dan in 1907 (in 1907 en 1906 was er een toeneming in de huwelijken), maar 1.6 p. d. minder dan het gemiddel de in 18981907. In 1876 was de ge boorte, voorzoover opgeteekend, hei hoogst nl. 36.3 p. d. Sedert is het na genoeg aanhoudend gezakt tot 26.3 in 1907. De voorioopige statistiek over de eerste drie kwartalen van 1909 geeft weer vermindering. Overleden zijn er in 1908 520,456 personen, 268,714 van het mannelijke en 251,742 van het vrouwelijke geslacht, d.i. 14.7 p. d. der bevolking en 0.3 p. d. minder dan in 1907 en minder dan in eenig ander jaar, voorzoover opgetee kend; 1.7 p. d. minder dan in 189S 1907. Van de 520, 456 sterfgevallen wa ren er 113.254 van kinderen beneden het jaar, d. i. 120 p. d. geboorten, d.i. 22 p. d. minder dan in 18931907. In sommige fabrieks- en mijnstreken is die kindersterfte van 15 tot 20 per honderd geboorten. Amerika. In den Bond van Onderwijs te New- York is druk gediscussieerd over een mo tie om het voetbalspel te verbieden in de onder toezicht van den raad staande scholen. De steller van de motie betoog de, dat het voetbal, zooals het tegenwoor dig werd gespeeld, niet slechts gevaar lijk is voor leven en leden, maar ook ver derfelijk voor h et karakter en voor de toe komst van de jongens. De tegenstanders der motie voerden aan, dat men dc schooljongens niet be- rooven mocht van een der gezondste en geliefdste ontspanningen, hetwelk meer dan eenig ander spel een onverschrokken, vastberaden geest bij de knapen ontwik kelde. Dan, de motie werd ondanks de bestrijding met een aanzienlijke meerder heid aangenomen. jammer, dat niet beter werd onder scheiden tusschen het spel en wedstrijden. Als deze laatsten er maar niet waren, dan stond de zaak in eens anders. Althans wat ons voetbal betreft. Uit New-York wordt aan de „K|« Ztg." geschreven: Steeds talrijker wor den de gevallen, waarin de Amerikaaii- sche recn.ba ken moordenaars vrijspre ken, indien de beweegredenen voor de bloedige daad bij de gezworenen mede gevoel en begrijpen kunnen wekken. „Geloof; ge aan het recht van een vrouw tot zelfverdediging," vroeg dezer da gen de bekerde advocaat Untcr r.eijer bij de verdediging van een vrouw, die haren man had vermoord, en die te New-Yo.k terecht stond. De getuigenverhooren hadden inde»daad geloond dat de onge lukkige beschuldigde door haren echt- gang, toen de markies De Boldier de Keizerin met een diepe buiging naderde, en haar eenige woorden influisterde. De markies was door de Fransche re geering met een politieke opdracht naar het hof te Weenen gezonden geworden en hield zich daar reeds eenige maanden op. Wat hij eigenlijk kwam uitvoeren, dat bleef een gèïicim ofschoon men elkaar verschillende dingen ervan vertelde. De afgezant van Frankrijk was een mooie man van omstreeks 40 jaren, dqcli bezat in zijn uiteflijk iets lenigs en slangach tigs. Menigmaal flikkerde het ook in zijn donkere oogen op, en menig Oosten- rijksche edelman aan het hof was er, die niets met den markies te doen wilde heb ben, wijl deze valsch en arglistig scheen te zijn. Maria Theresia verkleurde een oogen- blik en stond op, terwijl Boldier achter uittrad. Dit kleine incident was door de overige feestgenooten ternauwernood opgemerkt geworden. Overal was men te druk iji gesprek en zoo juist begon de tafelmuziek weer. De Keizerin liet hare ietwat ontstelde blikken door de groote zaal gaan en ont roerde andermaal. De Keizer ontbrak. Nog voor kort zat hij niet ver van zijn gemalin met eenige edellieden te praten. Slechts voor enke.e geroot op giuwelijkc vvi zc was mishan deld, en dat zij eerst naar de revolver greep toen haar leven bedreigd scheen. De jury sprak de beschuldigde vrij. Den volgenden dag stond1 te Warren in Pennsylvania zekere Anna Anderson terecht; ook zij had haren man gedood. De beschuldigde,, een grijze zwakke vrouw van 56 jaren, bracht de jury in ontroering bij de schildering van haar lijden aan de zijde van een ruwen, wree den man, die haar mishandelde en ten slotte dreigde te zullen doodschieten,. Toen de man sliep, had zij hem met den revolver, door hem bij liet bed ge- legd, gedood. Bij het eerste schot was de man ontwaakt, had een tweede revol ver gegrepen, die onder zijn kussen lag en had op haar teruggevuurd. In den blinde had de vrouw voortgeschoten, tot ze in zwijm was gevallen. Toen ze bij kwam bleek de man dood te zijn, door vele revolverschoten getroffen. Ook deze vrouw werd vrijgesproken. BINNENLAND. Neutraliteit op z'n smalst. De neutraliteit beschrijft tegenwoordig wat. Men drijft ze zoo ver door, dat niet alleen al wat naar godsdienst zweemt, geweerd wordt, maar met dat ook angst vallig mijdt wat als sympathie voor mo narchie en Vorstenhuis kan worden be schouwd. De Fond van Nederlandschc Onder wijzers is op dit terrein voorgegaan. Andere organisaties zijn gevolgd. En nu schaart ook de vereeniging voor Vrouwenkiesrecht zich mede in het gelid. Dit gezelschap hield Zondag haar al- gemeene vergadering. Het gemoed van een der dames was verontrust. Zij meende, dat de Vereeniging bij de geboorte van prinses Juliana een te legram van gelukwensch aan de Konink lijke Moeder had gezonden. Mocht dat, als, zooals behoorde, de Vereeniging zich ten aanzien van de mo narchale en republikeinscne beginselen op neu raal standpunt plaatste? Gelukkig kon de presidente het ge priemde gemoed geruststellen. Door de Vereeniging was géén tele gram gezonden, en zij kon dat ook niet doen, want ze mag noch voor de mo narchie, noch voor de republiek partij kiezen. Welk een heerlijk beginsel .heerlijk vooral voor vrouwen, die een konink lijke moeder in haar groot geluk geen betuiging van deelneming mogen stu ren. Dat is nu de neutraliteit op z'n fraaist en tevens op z'n smalst. Wondeiniet waar, dat Katholieken van neu.iale vereenigingen niets moe ten hebben (Hsg) Winkelslavinnen. Onder dit opschrift schrijft een in zender in „Het Vaderland": Toevallig kwam ik eenig dagen gele den in gesprek met een meisje, dat in een der meest bekende zaken onzer stad de bedekking van winkeljuffrouw ver vult. Ik meende het noodig te vinden, om hetgeen mij door haar blijkbaar zon der eenige overdrijving werd medege deeld omtrent haar werkkring, openbaar maken, 't Gehoorde leek mij althans zoo allertreurigst ,dat spreken plicht is. Bedoelde juffrouw dan moet 's mor gens om negen uur in de zaak zijn. Elke minuut te laat komen werdt met een cent boete ges li aft. 's Avonds o.n pl.m. half- elf vetlaa. zij de zaak en heeft dan 1/2 uur tijd gehad o n. koffie te drinken in de zaak en 11/2 uur om te gaan eten. To laai is zij dus 1 U/2 uur verbonden. Veilrf noor. 'k Vroeg haar, of ze moch ten z.tten, wanneer ze niet te bedienen hadden. Neen. 's Zondags heef; ze vrij. Ze heef. dus per maand 26 werkdagen van IU/2 uui, of 299 werkuren en ont vangt dan daarvoor een belooning van.... minuten verloor zij hem uit de oogen. Waar was hij heengegaan? Had de Keizer zich alleen maar in de aangrenzende zaal begeven of viel er iets anders voor? De weinige woorden, die de markies haar toefluisterde, wekten terstond de achteruocht van de Keizerin op. Tot hare zwakheden behoorde, ooals men weet, eene hevige jaloezie, die Maria Theresia nooit vermocht af te leggen. In hare jon gere jaren speelde deze hartstocht haar menige" part. E11 op dit oogenblik moesten dergelijke gedachten «getwijfeld het hoofd der Kei zerin vervullen. Met een nauw merkbare handbeweging beval zij den markies haar te volgen en reeds na eenige minuten stond cie Franschman tegenover de Kei zerin in een klein zijvertrek. Sluit die portière! beval de Kei zerin, terwijl zij met een gedwongen kalmte in een stoel ging zitten. He; was een klein vertrek, 't welk aan de eetzaal grensde, eveneens versierd en van kostbare planten voorzien. Van het plafond hing een roodgekleurde lamp, die met haar zacht licht de kamer vervulde. De ingang naar de aangrenzende zaal kon door een portière van zware zijde be dekt wórden en de markies de Boldier maakte terstond de gouden ringen los om de zware stof te laten- vallen. Ue imuKics dio^j een hoogst .kostbare twaalf gulden v ij f t i g cents, dat is ruim 4 cent per uur. „Maar", zei ze naïef, „we kunnen opklimmen tot 20 gulden, ziet u." En toen vertelde ze, dat ze gedurende dc St. Nicolaasdrukte eens onf kwart over drie 's nachts de zaak kon den verlaten en naar huis gaan, doodop, moegewerkt, alleen door de donkere, leege straten. Voor dien meerderen dienst werd een extraatje gegeven. Nu doet het er m. i. weinig toe, of 't zoo'n winkel-slavinnetje gevraagd wordt zoo lang te werken, ja, of ze zich daarvóór zelf; aanbiedt, 't Feit al leen, dat er zijn, die dergelijke naar wat geldelijke verdienste snakkende wezens ongestraf durven exploiteeren, is toch ze ker ergerlijk genoeg om er de aandacht eens op te vestigen, 't Is misschien een onderzoek waard. Watersnood. Onze noordelijke provinciën lijden on der den last van overtollig water, en 't wordt meer dan tijd, dat daarin voorzien wordt door allerlei werken, die het over tollige water kunnen afvoeren. De heer Duymaer van Twist sprak in de Kamer reeds over de toestanden bij Sieenwijk en Meppel. „Onze Courant" ontving uit Friesland de volgende cor respondentie: ln geen jaren is de waterstand zoo hoog geweest als heden. De lage landen en ook de boschstreken staan voor een groot deel blank zee, en met groote moei te kunnen de bewoners dezer vlakke vel den het onderling verkeer onderhouden. Ook de leerplichtwet is niet in staat on der deze omstandigheden de schooljeugd in de lokalen te brengen. Gelukkig dat in de dagen van storm, die voorbij gingen, onze zeeweringen het beuken der golven konden weerstaan, en geen enkele door braak of scheur den nood deed stijgen. Echter is het meer dan tijd, dat er eens ernstig over nagedacht wordt, hoe Fries land van het overtollige water in den kortst mogelijken tijd verlost kan wor den. Ja, teekent „Onze Courant" hierbij aan, 't is meer dan tijd. En het blad vervolgt: Voor 't oogenblik is er niets aan te doen. Alle werkeioozen uit Nederland bij elkaar zouden het water niet kunnen weg scheppen. Maar de hoop is op de toekomst En 't is in Minister Regout te prijzen, dat hij zélf eens wil komen zien. De eer ste stap, hopen we, ter verbetering. In de dagen der republiek zijn de „land provinciën" maar al te veel als 'n „aan hangsel" beschouwd. Ongewild en on willekeurig werkt dat soms nóg na. i'erecht wordt daarover geklaagd. Nu nog pas weer in de Kamer. Voor de haven van Rotterdam wordt alles gedaan. En voor de havens der Noordelijke gewesten?Wie 't weet, mag 't zeggen! De ontevreden stemming van de door watersnood geplaagden, is maar al te goed te verstaan. Dat nu de tijd aanbreke, waarop onze noordelijke provinciën af doende worden geholpen. Koninklijke Besluiten. Aan mr. A. H. de Balbian Versier is in et ingang van 1 Januari 1910 eervol ontslag verleend als kantonrechter te Til burg. Aan mr. J. C. Roosenburg, lid van hel college van regenten over de Rijks werkinrichtingen Veenhuizen, is uit die betrekking eerv ol ontslag verleend, en be noemd tot lid van gemeld college mr. D. Engelberts, officier van justitie bij de Ar- rondissements Rechtbank te Assen. Benoemd tot voorzitter van het col lege van regenten over het Huis van Be waring te Zwolle: mr. H. van der Vegte, lid van het college. Met ingang van 1 Februari 1910 is aan mr. F. Uytienboogaart, eervol ont slag verleend als president der rechtbank te Tiel, en als zoodanig benoemd mr. A. Blom, thans rechter in gemeld college. Tot notaris binnen het arrondisse ment Tiel ter standplaats de gemeente Tie!, is benoemd D. Formijne, thans no taris te Wamel. hofkleeding met een klein vermogen aan diamanten in den fijnen jabot. Een sluw lachje speelde er om zijn smallen mond, terwijl hij nu voor Maria Theresia diep boog. Herhaal mij de woorden van zoo even, markies beval de Keizerin. De Franschman richtte zich een wei nig op en antwoordde: Ik acht mij onbeschrijfelijk geluk kig, Uwe Majesteit, wanneer het mij ge lukt de parel van alle vorstinnen van Eu ropa een dienst te kunnen bewijzen. Maria Theresia was aan dergelijke vlei erijen reeds lang gewend en sloeg er niet iii het minst acht op. Zij zweeg daar om en liet den markies verder spreken. Zijne Majesteit de Keizer heeft voor eenige minuten onder zonderlinge om standigheden het feest verlaten. Het was een toeval, dat mijne blikken zich op het zelfde punt richtten, 't geen ook Zijne iVD 'esteit scheen aan te trekken. Op uen achtergrond van de eetzaal, daar, waar het licht niet volkomen dc diepliggende nissen en hoeken vermag te verlichten, wenkte eene 'hand den Keizer. Zichtbaar ontsteld stond Zijne Majes/leit op om ver volgens ongemerkt de zaal te verlaten. Ik geloof, dat niemand dat incident be merkte of er ten minste b jzondere aan- rp .-'.;-- -'ngen heeft. Mi' 0 e°n de zaak gewichtig genoeg" om deze aan Aan den buitengewoon luitenant ter zee der 1ste klasse bij de Kon. Marine- reserve H. Le Clercq, tijdelijk inspeo. teur voor de scheepvaart, is met ingang van 16 Dec. a.s. eervol ontslag uit den dienst bij de reserve verleend. Met ingang van 16 Dec. is aan den commies der Posterijen en Telegraphie 3e kl. P. H. Koolhaas, op verzoek, als zoodanig •eervol ontslag verleend. Het oude beursterrein te Amsterdam. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren, na een op verzoek van 8 leden belegde geheime vergadering met 31 tegen 6 stemmen besloten tot verkoop van het voormalig beursterrein, groot 2800vierk. M. aan de firma S. P. Goudsmit voor f 826,000. Op het terrein zal één gebouw worden gesticht in hoofdzaak voor maga zijnen en kantoren. De geboden prijs kwam B. en W. aannemelijk voor, terwijl tegen de wijze van bebouwing en de bestemming van het gebouw h. i. geen bezwaar kon bestaan. Om aan de gemeente den noodigen invloed te geven op de plannen van het te stichten gebouw is in de verkoops- voorwaarden de bepaling opgenomen, dat de plannen ten opzichte van de hoogte der bebouwing en het uiterlijk aanzien vooraf door B. en W. in alle opzichten moeten worden goedgekeurd. Door den heer O. Kamerlingh Onnes was in verschillende bladen een oproep gedaan om gelden bijeen te brengen ten einde het beursterrein ten behoeve van den bouw van een koloniaal Museum te kunnen aankoopen. Hierop was tot gisteren toezeggingen ontvangen tot een bedrag van f 60.000. Land- en Tuinbouw. Plaatsingbureau Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde brengt ter kennis van belangheb benden, dat i ngevolge het besluit van de op 20. September 1.1. gehouden Algemee- ne Vergadering, met ingang van 1 Ja nuari 1910 een Plaatsingsbureau voor on dergeschikten in den Tuinbouw wordt op gericht. Het doel, dat de Maatschappij met het oprichten van het bureau be oogt, is tweeledig n.l. le. Voor ondergeschikten, werknemers, het zoeken naar een voor hen passenden werkkring te vergemakkelijken, waardoor voor hen veel onkosten en moeiten ver meden kunnen worden. 2e. Aan patroons, werkgevers, eene ge legenheid te bieden, waar zij zoo mogelijk1 steeds de adressen van die personen kun nen vinden, die zij voor hun speciaal werk noodig zullen hebben. Ook voor hen zul len moeiten en onkosten bij het in dienst nemen van werkkrachten aanmerkelijk minder zijn "dan tot dusverre het geval was. Het bureau zal dus eene arbeidsbeurs voor den geheelen Nederlandschen Tuin bouw kunnen worden, waardoor werk zoekenden en werkgevers te allen tijde zoo spoedig mogelijk en op de minst kostbare wijze tot elkander gebracht wor den. Aan het bureau zijn, op franco aan vrage, steeds kosteloos formulieren ver krijgbaar met bijbehoorende aanwijzingen voor het invullen. Door het hoofdbestuur zijn de heeren E. Th Witte, te Leiden, A. Frijlink Sr. te Sassenheim en J. G. Ballego te Lei den tot het vormen van eene Commissie van Toezicht en Advies uitgenoodigd en is de heer E. H. J. Cunaeus, Tuinbouw- wandelleeraar, Afdeeiing Bloemisterij, tot directeur van het Bureau benoemd. Het is gevestigd te Leiden, Vree wijkstraat 14a. In eene eergisteren te Rotterdam ge houden algemeenp vergadering van den Bond van Nederjandsche melkveehouders heeft de heer J. Postma, uit Woer- d e n, een voordracht gehouden over de wenschelijkheid van de oprichting van co öperatieve zuivelfabrieken, waarbij hij tot cie volgende conclusies kwam le. Door het optreden van een syndi caat van melkhandelaren en -fabrieken,' zijn die melkveehouders, welke op di- mijne verhevene Beschermster mede te deelen. Maria Theresia streek met de hand over haar voorhoofd. Zij moest een be sluit nemen. Wellicht dacht zij er aan,- hoe vaak zij er haren gemaal al van ver dacht had verboden wegen te bewan delen en dat toch altijd de zaak op de meest natuurlijke wijze zich ophelderde. Doch hoe dan ook, over het huidige ge val kon zij zich maar niet geruststellen. Kebt ge verder niets opgemerkt dan eene hand, die, zooals gij beweerd, den Keizer wenkte? vroeg zij met gedwon gen kalmte. De sluwe glimlach van "den Fransch man keerde weer op diens lippen terug. Wanneer ik openhartig mag spreken,' Uwe Majesteit. Ik beveel het u zelfs! luidde het antwoord der Keizerin. Welnu dan, Uwe Majesteit, het was eene vrouw, die daar tusschen de plan ken stond, half door deze bedekt, maar toch door mij opgemerkt. De markies had de voldoening te zien,- dat de hand van de Keizerin zich toor nig balde. Het was dan toch waar! (Wo. it vervolgd).

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 5