Academienieuws. Uit Stad en Omgeving. L)e heer Bos behandelde uitvoerig de drinkwatervoorziening ten platten lande, betcogende het alleszins gerechtvaardig de van Regeeringssteun voor het aanleg gen van waterleidingen. Spreker drong aan op instelling van een afzonderlijke commissie van advies bij de voorberei dende werkzaamheden. Regeeringssteun is hier mogelijk zonder dat daarom de ver plichting tot drinkwatervoorziening van de schouders der gemeente op die van het Rijk zou worden overgebracht. LEIDEN. Geslaagd voor het candi daats-examen rechten de heer A. J. ter Kuile, (Enschedé)doctoraal examen rechten de heer L. F. A. de Kooyy (Am sterdam)Examen voor den Indischen rechterlijken dienst, de heer mr. Feits- ma, (Kollum, Fr.). Bevorderd tot doctor in de rechtswe tenschap, na verdediging van „Stellingen" de heer Adriaan Johannes Maria Leed- berg, geboren en wonende te 's-Graven- liage. Geslaagd voor het: candidaats-examen in de rechten, de heer J. H. Aleva (Leiden). GRONINGEN. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen, de heere nU. P. Huizinga, ge"b. te Lopper- sum, en H. H. Tj. Goeman Borgesius, geboren te 's-Gravenhage. Doctoraal ex. rechten de heer P. Bos- scber. UTREQHT. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer ;H. M. van ijiaersma de With, geb. te Utrecht. Doet. ex. staatsw. de heer mr. F. L. J. v. Haaren; doet. ex. rechten, de heer S. J. Verschuur; cand. ex. theol. (eer- sie deel:) de heer H. Ewoldt; prop. ex. theol. de heeren J. A. Raams en Th. A. Eckman. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschr. „Experimenteel onderzoek van klokken van F. Hemony»," de heer A. Vas Nu- nes, geboren te Amsterdamop stellin gen de heer A. A. Aberson, geboren te Arnhem. Met gunstig gevolg is afgelegd het candidaatsexamen in de rechtswetensch. door den heer A. J. Liesker en mej. Sj. Schmidt; het theoretisch geneeskundig examen door den heer D. Groenhard. Tot privaat-docent in de anatomie aan de Gemeente-Universiteit alhier is toegelaten de heer G. P. Fretz. Aan de Vrije Universiteit is geslaagd voor het candidaats-examen in de rechts geleerdheid de heer R. Rensma. Gemeenteraad van Leiden. Vergadering van hedenmiddag. Voorzitter: de heer J. A. van Hamel, \veihouder, loco-burgemeester. Aanwezig 29 leden. Afwezig: de heer G. P. Timp, wegens ongesteldheid. De Voorzitter opent de vergade- ring. De notulen van de vorige vergadering, die ter visie hebben gelegen, worden on veranderd vastgesteld. Ingekomen zijn de volgende stukken Mededeeling van het hoofd der school 3e kl. no. I, dat hij de benoeming tot hoofd der Jongensschool 2e klasse aan neemt. Mededeeling N. Z. Holl. Tramweg maatschappij, dat zij den verkoopprijs voor de strook grond aan de zuidzijde van de Groenesteeg te Oegstgeest aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. Overgelegd worden Verzoekschrift van J. Belt om besten diging van de pacht van het grasgewas van het Plantsoen en het Park en langs de Singels. Verzoek van de afd. Leiden van de Holl. Maatschappij van Landbouw om niet over te gaan tot de voorgenomen ver- strating van een gedeelte van de Bees tenmarkt. Verzoek van M. Couvee en P. J. Chris- tiaanse, om overschrijving ten hunnen na me van een gedeelte van het perceel bouwterrein aan de Maredijk Sectie L No. 766. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Aanbeveling van het bestuur der Ge meentelijke Arbeidsbeurs ter benoeming van leden en plaatsvervangende leden van dat bestuur. Wordt opgenomen onder de ingeko men stukken. Verzoek van de afd. Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers om wijzi ging te brengen in de ter vaststelling aangeboden verordening, regelende o.a. de uitkeering van de wedde bij verlof. Te behandelen bij punt 17. Nader adres van de Vereeniging van bezoldigde agenten van politie „Door Eendracht Saamgqbracht" in zake de her ziening van de jaarwedde van het lagere personeel. Te behandelen bij punt 14. Adhaesiebetuiging van de afd. Oegst geest van de Holl. Maatschappij van Landbouw aan het adres van de afd. Leiden dier Maatschappij van Landbouw dn zake de verstrating van een gedeelte van de Beestenmarkt. Gesteld in handen van B. en W. Mededeeling van C. J. Dieben dat hij de pachtsom van het weiland aan den RJjnsburgerweg wil veriiwogen tot f260. Te behandelen bij puuj 0. Verzoek van de Chr. Gymnastieclub O. D. I. om het gebruik van het gym nastieklokaal der school 3e klasse No. 2. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Naar aanleiding van de ad:ressen der Holl. Maatsch. van Landbouw om niet over te gaan tot verstrating der vee markt, vraagt de heer Fokker of B. en W., hangende deze requesten, met de uitvoering van het werk een aanvang zullen nemen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zoo vóórharend niet zullen zijn. Aan de orde komt thans de agenda. Ie. Benoeming van een Opzichter der Gemeentewerken. Voorgedragen worden: lo. J. J. Ver linde, buitengewoon opzichter van het Hoogheemraadschap Delfland te 's- Gravenzande; 2o. A. de Poorte,* ge meente-opzichter te Culemborg en 3o. J. C. Leich, tijdelijk opzichter van den Provincialen Waterstaat te Zwolle. Uitgebracht worden J. J. Verlinde 14 st. op A. de Poorte 15 st, zoodat laatst genoemde gekozen is. 2e. Rekening, dienst 1908, van het R. K. Wees- en Oudeliedenhuis. 3e. Rekening, dienst 1908, van het R. K. Armbestuur. De commissie van Financiën advi seert tot goedkeuring der stukken. Conform besloten. 4e. Voorstel tot bestendiging van de verhuring van perceel 1 van het Raam- land aan den Hoogen Rijndijk aan de vereeniging „Volksspeeltuinen." B. en W. stellen voor perc. I Raamland aan de vereeniging „Volks speeltuinen" wederom voor den tijd van één jaar te verhuren tegen f130 Conform besloten. 5e. Verzoek van Jac. de Groot om be stendiging van de huur van de bouw mandswoning „Endegeest" en bijbehoo- rend weiland. B. en W. stellen voor de verhuring manswoning „Endegeest" en bijbehoo- c.a. te bestendigen voor den tijd van 5 jaar, tegen f700 per jaar. De heer Roem vraagt, wat de be doeling is over de bepaling omtrent het stallen van dieren, die hinderlijk zijn voor de omgeving, Spr. is dit niet duidelijk. De Voorzitter antwoordt, dat hier onder niet alleen paarden vallen, waarvan de heer Roem sprak, waar alle „onver schillige dieren" (gelach), die hinderlijk kunnen zijn, De heer Roem acht paarden niet wen- schelijk onder die clausule op te nemen Als ze hinderlijk zijn, kunnen de paar den ook verwijderd worden uit de stal, antwoordt de Voorzitter paaiden zijn ook dierenp Wethouder v. d. Lip zegt, dat geen paarden verwijderd zullen worden, tenzij ze hinderlijk zijn. De heer Fokker wil voortaan het geheele huurcontract bij de stukken over leggen; dan kunnen de leden beter oor- deelen. Daarna wordt het voorstel goedgekeurd. 6e. Verzoek van C. J. Dieben om het weiland aan den Rijnsburgerweg, kad. bekend sectie L. No. 554, te mogen pach ten B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken, omdat de door adressant geboden pachtsom te laag is. Conform besloten. De heer Dieben heeft zijn bod nader verhoogd van f 230 op f 260. Dit heeft B. en W. van meening doen veranderen, dat tot publieke verpachting moet worden overgegaan. Het voorstel wordt goedgekeurd. 7e. Verzoek van H. Oostdam Ezn., te Noordwijkerhout, ter bekoming in eigen dom van een gedeelte berm langs den Haarlemmertrekvaartweg. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen en aan adressant te ver- koopen een gedeelte berm, groot 33 vierk. M., tegen fl per vierk. M. Conform besloten. 8e."Verzoek van A. Meyer, te Noord wijkerhout, ter bekoming in eigendom van een gedeelte berm langs den Haar lemmertrekvaartweg. B. en W. stellen voor, daar adres sant wegens het vergevorderd tijdperk van den koop afziet, het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. 9e. Verzoek van de Wed. A. van Don- kelaar-Kret om vergunning tot het dem pen van een gedeelte sloot langs den A4aresingel, gelegen vóór de pefceelen kad. bekend Sectie K Nis. 1072—1075, en om een bijdrage in de kosten dier dem- ping. B. en W. stellen voor de gevraagde vergunning onder de gebruikelijke voorwaarden te verleenen en in de kos ten van slootdemping van gemeentewe ge een bijdrage van f135 te verleenen. Conform besloten. 10e Verzoek van de firma Tieleman •en Dros om vergunning tot het maken van een overgang over de Midde.'stegracht, ter verbinding harer fabrieken. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen onder de den Raad ter vaststelling aangeboden voorwaarden. .Conform besloten. 11e. Voorstel om een gedeelte van de 3e Binnenvestgracht aan den openbaren dienst te onttrekken en te verheelen aan de terreinen van de Stedelijke fabrieken van gas en electriciteit. B. en W. stellen voor een gedeelte straat, groot 30 vierk. M., noodig voor den bouw van een magazijn, aan dsn openbaren uienst te onttrekken. Conform besloten. 12e Verzoek van de Leidsche Duin watermaatschappij om goedkeuring van het concept-prospectus 1909, betreffen de de levering van duinwater aan inge zetenen van Oegstgeest. B. en W. stellen voor de gevraagde goedkeuring te verleenen. Conform besloten. 13e. Verzoek van J. Botermans om eene tegemoetkoming in de kosten van demping en rioleering van de sloot, ge legen midden in de Sieboldstraat. B. en W. geven den Raad in over weging afwijzend op het verzoek te be schikken, maar hen te machtigen aan adressant mede te deelen, dat de ge meente bereid is de kosten te dragen van met de slootdemping in verband staande werken, die uitsluitend in het belang van de gemeente zelve bij de te verleenen vergunning voor slootdem ping zullen worden voorgeschreven. De heer Fokker, als zijnde betrokken bij de Sieboltstraat, wil niet geacht wor den in de stemming te hebben deelge nomen. Het voorstel wordt goedgekeurd. 14e. Verzoek van de vereeniging van bezoldigde agenten van politie „Door Een dracht Saamgebracht" om herziening van de jaarwedden van het agenten-perso neel. B. en W. stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Hierbij komt aan de orde het nader door de vereeniging ingediend adres, ver meld in ons nummer van gisteren. Door den heer S ij t s m a is het vol gend voorstel ingediend: lo. De salarisregeling der bezoldigde agenten van politie zoodanig te wijzigen, dat de aanvangswedden voor alle klassen met f25 worden verhoogd; xO. De salarisregeling der inspecteurs te wijzigen in dien zin, dat de aanvangs- wedde der inspecteurs le en 2e klasse en die van de adjunct-inspecteurs le en 2e klasse met f50 worde verhoogd. (De zitting duurt voort.) LEIDEN, 16 December. Aan dr. A. W. Kroon, lid en voor zitter van het college van regenten te Leiden, is op zijn verzoek, uit zijne be trekking van voorzitter eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de daarin bewezen diensten benoemd tot voorzitter van gemeld college mr. O. Th. C. Virulv, lid van het college. Hedenmorgen, omstreeks 10 uur, toen het spreekuur van liet Roomsch Ka tholiek Parochiaal Armbestuur in het Armhuis Middelste Gracht 54 ten einde liep, kreeg vrouw P., welke een bood schap van een bedeelde kwam brengen, een ernstig toeval. Nadat zij geruiment ijd buiten kennis was gebleven, mocht het met behulp van de Eerwaarde Zuster van de Roomsch Katholieke Wijkverpleging aan de A1id- delste Gracht, welke ter assitentie was ontboden, gelukken haar eenigszins bij' te brengen, waarna zij, onder geleide met een aan haar verstrekt rijtuig naar hare woning in de 1ste Ha verstraat werd vervoerd. B. en W. brengen ter algemeene kennis, dat van een onbekende is ont vangen bij den Wethouder van Financiën een bedrag van honderd zeven en ze ventig gulden, ter voldoening van te wei nig betaalde plaatselijke directe belasting. HAARLEMMERMEER. Een zoon van den molenaar H. v. St. te N.-Vennep bevond zich op het erf van den land bouwer J. O. aan den IJweg op een ladder, toen hij het evenwicht verloor en naar beneden tuimelde. Met ontwrichten bovenarm werd hij opgenomen en per as naar zijn woning vervoerd, waar de arm door den genees heer werd gezet. De heer J. Berrevoets, hoofd der school te N.-Vennep, die wegens ziekte eenigen tijd verlof heeft gehad, heeft zijn functie als zoodanig hervat. Bij den landbouwer G. v. d. B. aan den Sloterweg, hebben des nachts een of meer honden jacht gemaakt op in de weide losloopende schapen. Twee dezer dieren waren ernstig verwond, terwijl men een viertal des morgens in een sloot gedreven vond. Welke hond de schuldige is, is tot nogtoe onbekend. H1LLEGOM. De heer V. aan de Haven alhier had een lijster. Eenige dagen ge leden werd de kooi schoon gemaakt en de vogel wist van deze gelegenheid ge bruik ie maken om te ontsnappen. Men wist geen beteren raad dan de ledige kooi nu maar buiten te hangen. En waar lijk na een paar dagen keerde de vogel, wien het in de vrije natuur blijk baar niet was bevallen, in zijn oude woning terug. LEIDERDORP. Hedenmorgen is aan de scheepstimmerwerf „de Rijn een werk man te watergeraakt. Kameraden wisten hem te redden. Door de politie is tegen den verlof houder J. v. d. Z. proces-verbaal op gemakt wegens het in voorraad hebben van sterken drank. Naar verluidt is ook bij den kastctein T. een hoeveelheid van 300 liter in beslag genomen. NOORDWIJKERHOUT. Hedenavond halfacht vergaderde in „het wapen van Noordwijkerhout" de leden der Raiffeisen- bank. De Voorzitter opende de vergade ring en herdacht in een kojt woord den heer M. J. Wuijster, in leven directeur der bank. Daarna werd tot stemming van een nieuw bestuurslid overgegaan. Na gehouden stemming bleek, dat de heer S. Pennings tot bestuurslid was gekozen. Deze verklaarde zijne benoeming aan te nemen. De voorzitter wenschte den be noemde geluk met het vertrouwen in herh gesteld en sprak den wensch uit, dat hij mede zou werken oin de Raiffeisenbank nog meer in bloei te doen toenemen. Hierop sloot de Voorzitter de ver gadering. Tot Eere-voorzitter der regelings commissie van den „afstandsrit" door Zuid-Holland is benoemd, de heer W. F. Margadant, voorzitter der Zuid-Hol- landsche IJsvereeniging. Waarschijnlijk zal, ijs en weder dienende de tocht looben van 's-Gravenhage over de Mackenesloot en Broeksloot naar Rijswijk, Delft, Pijnacker, Berkei, Moor drecht, Gonda, Reeuwijk, Bodegraven, Oudshoorn, Woubrugge, vandaar langs Brasemermeer naar de Does over de Wijde Aa naar Kagermeer, Sassenheim, Katwijk, Valkenburg en Haagsche Schouw wederom naar 's-Gravenhage terug. De geheele afstand bedraagt ruim 100 K.M. en za! tusschen 8 uur voormiddags en 5 uur namiddags moeien zijn afge legd; aan ieder die dezen afstandsrit ten einde brengt en in goeden vorm aan komt, zal het bronzen herinneringskruis van den Bond van Lichamelijke Opvoe ding worden uitgereikt. De regelings-commissie is van mee ning, dat ieder, die een goed uithoudings vermogen bezit en „eene goede schaats" rijdt, dezen afstandsrit kan volbrengen^ Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. Z. K. H. Prins Hendrik is heden uit Duitschland op het Loo terruggekeerd. H. M. de Koningin-Moeder begeeft zich Vrijdag 24 December naar het Loo tot het doorbrengen der Kerstdagen bij de Koninklijke Familie. BRUSSEL, 16 Dec. De Koning heeft sinds 9 dagen niet het minste voedsel tot zich kunnen nemen. Hij is zeer ver magerd en uitermate zwak. Deze toe stand kan niet langer voortduren, zon der werkelijk angstwekkend te worden. De blijvende verlamming der ingewan den verontrust de doktoren zeer. Men vreest, dat de verlamming een tweede operatie zal noodig maken, die noodlot tig zou afloopen. Gistermiddag tegen 4 uur trad een lichte beterschap in. De koning kon een weinig bouillon nuttigen. BRUSSEL, 16 Dec. Ook tegen den avond hield de beterschap aan. Deze be terschap is het gevolg er van, dat de ingewanden wederom functionneeren. Maar dit resultaat is kunstmatig gewekt door ee n inspuiting met trychnine. In dien men er in slaagt dezen toestand nog 24 uren te bestendigen, zou de Koning gered geacht kunnen worden. BRUSSEL, 16 Dec. De Kardinaal aartsbisschop van Mechelen en de overige bisschoppen hebben aan de priesters en geloovigen den volgenden brief gericht: Zeer beminde Broeders. Het hart der Belgen wordt door droef heid verscheurd. De Koning is in doods gevaar. Bij volle kennis van den ernst zijner ziekte, heeft hij zelf het verlangen uitgedrukt de laatste H. Sacramenten te ontvangen, openlijk belijdend, in het Katholiek geloof te willen sterven. In dit plechtig oogenblik hebben wij allen een plicht van vaderlandsche toegene genheid en religieuse dankbaarheid te vervullen jegens onzen doorluchten souverein. Vragen wij met hem en voor hem aan den Oppersten Rechter om hem de schatten Zijner barmhartigheid te openen en hem te beloonen voor al het goede, dat hij heeft gedaan gedurende zijn roemvolle regeering. „Verhoor, Heer, onze nederige smeek gebeden, vergeef hun fouten aan hen, die Uw naam belijden, opdat zij door Uwe goedheid vergiffenis en vrede be komen". De Bisschoppen schrijven voor, dat na elke voornaamste H. Mis de litanie der H. Maagd zal worden gebeden voor 'sKonings genezing. BRUSSEL, 16 Dec. Ofschoon de ge- neesheeren constateeren dat de Koning een goeden nacht heeft gehad, had toch om 4 uur hedenmorgen een consult plaats, waarvan het resultaat nog niet bekend is. De Koning zou in den loop van den avohd meerdere flauwten heb ben gehad. LISSABON, 15 Dec. Men heeft tegen het paleis van den bisschop van Braganza een bom geslingerd, die echter maar ge ringe schade heeft aangericht. MANAGUA, 16 Dec. De manifestaties in de straten hebben zich herhaald. Men zegt, dat bij Rama een gevecht heeft plaats gehad, waarin Zelaga's aanhangers overwinnaars bleven. Generaal Vasquet heeft een menigte revolutionairen doen terechtstellen. Het geheele land is in gisting. Van alle kanten worden Zelaga aan gevallen. Men vreest een algemeene slachting van politieke gevangenen, als laatste daad van Zelaga vóór zijn vertrek. De gevangenissen zijn vol uitgehon-. gerde menschen. Sterk wordt aangedrongen op tus- schenkomst der Vereenigde Staten. Er hebben zich waakzaamheids-comité's ge organiseerd om Zelaga te beletten te ontsnappen. SYDNEY, 16 Dec. Daar de gas-maat- schappij zich geen kolen kan verschaffen tengevolge der mijnwerkersstaking, ver wacht men het einde dezer week geen gas meer te hebben. Nicaragua. De ooilogsschepen Albany, Yorktown en Vicksburg met te zamen 600 marine soldaten aan boord, liggen voor Corin- to, om de belangen der Ver. Staten in Nicaragua te beschermen. Volgens tele grammen uit Bluefields heeft generaal Moral de steden Tortugas en Aros aan de grens van Costarica ingenomen en Estrada tot president uitgeroepen. Hij rukt thans tegen Rivas op. 'n Zoet winstje. In een sigaren winkel aan de De Biltstraat te Utrecht kwam 'n meneer binnen stappen, kocht sigaren voor een bedrag van 5 ets. (1) en betaalde met een riks, royaaldocnd. Heiaas, de winkelier, die f2.45 terug gaf, heeft er zich door laten misleiden,, niet opgelet. Toen de meneer weg v as waren de rijksdaalder plus 2 sigaren plus f2.45 mee. De meneer, die nu met 'n sigaar in zijn mond, een andere in reserve en i 2.45 zuivere winst in pocket „de branie" is, lacht intusschen in zijn vuistje. Té Par ij s heeft eergisteren een vrouw haar man geworgd. De man voerde niets uit, was geregeld dronken en mishandelde zijn vrouw. Eergisteren kwam hij weer dronken thuis, zocht ru zie en wilde zijn vrouw vermoorden. In de worsteling, die toen ontstond worg- de zij haar man. Marktberichten. DELFT, 15 December. Op de vette varkens- markt waren aangevoerd 91 stuks. Prijs per kg. le soort 52 c., 2e soort 46 c. WOERDEN, 15 December. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 166 partijen (waar onder gestempelde). Prijs van Goudsche le soort f 32.— a 34.50. 2e soort f 30.32.—, id. zwaardere f 35.a id. gestempelde k Edammer le soort f a 2e soort t per 50 kilo. Handel vlug. Op de heden gehouden vee- en varkensniarkt besteedde men voor vette koeien f a vaarzen f k kalveren f a schapen f 13 a 18.—, lammeren f a jonge dito f a varkens f A biggen f 6.9.zeugen f k per stuki MEPPEL, 14 December. Aan de botermijn was de aanvoer heden 2525 kilo, hoogste prijs f 1,46, laagste prijs f 1,39, middenprijs f 1,43 per kilogram. Beurs van Amsterdam. 16 December 1909. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3% Cert dito 2Yi dito Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli Portugal. 44 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 44% Obl. 1909Ned.Rec. 44 7o dito Obl. 1909 4} 4 dito bij Hope Co. k G.R. 125 Servië 4c/o Obl. 1895 Mexico 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gec. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3 /o Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge «S Moormann. (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew. aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij. aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mi.. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake &Ohio Cert. v. aand. Denv. <5 Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.44% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rir. 4 0 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2} - Antwerpen 1887 4 7c Hongaarsche Hypb. 1884 4 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staatsl. Oostenrijk 1860 370 Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Vorigel Koers Koers, heden 9f%| 9ij-, 90» wi DO% 76*. 70'i9 983.- i 95% 95% 944 l 105» it,; 105'4 433,8 43 534 53 Li ,103 !o< 103 87 '2014 87% 87% 73% 73% 91%; 91 124 125 128 179% il78% 1354 (1354 187% |187 256% 448 191% 173% 74 23'%, 601 104 496 54 94 36% 444% 192', 8 175% 7%a 23% 103 36% 84% 50 Ju 34'ie 75% 44 'i'e 102% 49% 99% 48% 43% 131% 32% 204 102% 21% 109% 50% 34% 76,1 a 43% 131% 32% 004,4 98» lfl 122% (155% 171 73 53% f45.- f73.- Prolongatie rente 34

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3