Voorts werd besloten de vergaderingen om de beurt in de verschillende café's van Oudewetering te doen plaatshebben onder voorwaarde, dat tijdens de ver gaderingen geen sterken drank mag worden geschonken. ROELOFARENDSVEEN. Van den vee houder B. Pouw alhier, zijn door het Rijk drie aan clinische tuberculose lijdende rundéren overgenomen, tegen de geschatte waarde van f 175,f 142,50 en f 165, De runderen zijn per Busboot naar Rotter dam vervoerd om te worden afgemaakt. SASSENHE1M. Woensdagavond ver gaderde in de zaal van den heer Wou denberg de R. K. Kiesvereeuiging. De voorzitter, de heer B. Roest, open de de vergadering en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. De notulen werden gelezen en na een kleine wijziging goedgekeurd. De penningmeester, de heer A. Rot teveel Czn., bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de inkomsten bedroe gen f93.32, de uitgaven f66.49, alzoo een batig saldo van f26.83. De boeken werden nagezien door de heeren C. Verdegaal en C. Homan en in orde bevonden. De voorzitter dankte den penningmees ter voor zijn accuraat beheer. De beide aftredende bestuursleden, de heeren W. Oostveen en P. H. van Nie- kerk werden bij acclamatie herkozen. .Aangezien er geen voorsteilen waren ingekomen en geen der leden eenige op merkingen had voor de a.s. centrale ver gadering behoefde dit punt niet behan deld te worden. Bij de rondvraag las de voorzitter de agenda voor van de centrale vergadering Zondag 19 dezer te Rotterdam te hou den. Over het voorstel Gouda, of het wen sen elijk was, de leden der plaatse lijke kiesvereenigingen meer op de hoogte te brengen der politieke verhoudingen der partijen, werd druk van gedachten ge wisseld. i De heer Bader, lid van het centraal bestuur, lichtte het voorstel nader toe en zeide dat de strekking hiervan was, om bij tusschentijdsche verkiezingen een can- didaat van dezelfde partij te stellen, als het aftredende lid, mits deze tot de coali tie-partij behoorde. Velen waren het met dit voorstel niet «ens en vonden het ongewenscht, zich door een dergelijk besluit te binden. Aan de afgevaardigden, de heeren H. den Hol lander en J. Verkleij, werd opgedragen tegen dit voorstel te stemmen. Het voorstel van het Bestuur, dat de plaatselijke kiesvereenigingen voor 1 Fe bruari van elk jaar aan het Centraal Be stuur lijsten zou inzenden waarop is aan gegeven de verhouding der politieke par tijen, werd in zooverre goedgekeurd, dat men in plaats van voor 1 Februari lie ver 25 Maart gesteld zag, daar op dien datum de voorloopige kiezerslijsten in de gemeente waren vastgesteld, en deze dan beter waren dan de oude lijsten. Hierna deelde de voorzitter mee, dat wanneer de leden de vergadering der Centrale a.s. Zondag wenschten bij te wonen, zij bij den secretaris een bewijs konden krijgen, dat zij lid dezer plaatse lijke kiesvereeniging waren, daar een ^de gelijk bewijs vereischt werd, om toege laten te worden. Mochten er echter zijn, die dit bewijs niet hadden dan waren de beide afge vaardigden bereid deze verklaring op de centrale vergadering af te leggen. Nu werd overgegaan tot de verloting van ko nijnen en sigaren, waarvoor 24 prijzen beschikbaar waren gesteld. De gelukkige winners waren de heeren P. v. d. Voort, J. Homan, P. v. d. Voort Lzn., C. v. Velzen, H. Opdam, M. v. d. IBerk, P. Berg, J. Haver, J. Burgmeijer, P. v. d. Eist, B. v. d. Slot, H. Hooger- vorst, A. Schrama, P. v. d. Slot, G. v. Diest Gzn., F. v. Hoekelen, Jac. Prins, W. Borst, J. Ammerlaan, J. v. Diest Cz., A. Zwetsloot, J. Jonkman en F. Ho man. Met een woord van dank voor de trou we opkomst, sloot de voorzitter de verga dering. VALKENBURG. Toen dezer dagen de leden van het Harmoniegezelschap hun oefeningslokaal bezochfen, waren zij niet weinig verbaasd de zaal in een ijsbaan te zien omgetooverd. Een bemiddeld beschermer der Har monie was n.l. op het denbeeld gekomen den leden eene verrassing te bereiden. Wat was er nieuwer dan een ijsfeest zonderijs? Gemaskerde baanvegers zwaai den lustig den bezem, een bord met het opschrift „Buiten de baan gevaarlijk" hield de schaatsenrijders in het goede spoor. Van rietmatten was een tent op gebouwd, waarin een vrouwtje anijsmelk schonk. Het was een aardige verrassing en bracht het woord rolschaatsen ge durende eenige dagen op ieders lippen. WOUBRUCGE. In de afgeloopen week zijn twee tuberculeuze koeien uit deze gemeente naar Rotterdam vervoerd, de een, van J. A., was getaxeerd bij her schatting f 165.de ander, van J. N., op f 140. Dat deskundigen zich wel eens kunnen vergissen bleek deze week bij den land bouwer J. A. Een rund, aangegeven als tuberculeus en onderzocht, gaf geen tee kenen als lijdende aan deze ziekte. Toen het daarna geslacht was ontdekte men, dat het dier pokken had. ZOETERMEER. Bij herstemming is in de vacature W. Van Dorp Hzn., tot lid van den Raad gekozen Jac. Bos Mzn. (a.-r.) met 64 stemmen. De heer I. Heemskerk (a.-r. kiesvereeniging) kreeg 32 stemmen. Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgstee# LEIDEN. 03) Faillissementen. Uitgesproken. J. Poot, drukker en boekhandelaar te Maassluis. Curator: P. C. W. baron van der Feltz. G. B. Lindauer, handelaar in boter enz. te Rotterdam. Curator: mr. O. R. Beau- jon. M. Buitenhuis, weduwe van T. Dor- hont, winkelierster in suikergoed, te Am sterdam. Curator: Mr. M. H. F. R.Vrij- ens. K. A. de Vries, koopman te Quatre- Bras onder Bergum (Fr.). Curator: mr. F. G. van Binsbergen. G. J. Hoogsteeg, koftiehuishouder te 's-Gravenhage. Curator: mr. A. L. Th. v. d. Does. W. van Gent, schoenmaker te Amster dam. Curator: mr. "J. H. Vuijstingli. Opgeheven: C. P. van Keulen Jr., handelende onder de firma C. P. van Keu len en Zn. te Rotterdam. P. Benenga, scheepsbevrachter te Rotterdam. P. A. Lindeman, winkelier te 's-Gravenhage. J. Zwijnenberg, koopman, te Geldermal- sen. H. Ph. C. Weissenbruch, te 's- Gravenhage. Geëindigd: Utrechische vereeniging voor fabrieks- en handw erksnijverheid, te Utrecht. J. van der Kuyl, kleerblee- ker, te 's-Graveland. C. Nijhoff, brood bakker te Schiedam. A. C. Hagoort, veehouder te Zuid-Waddinxveen.. J. Vermey, timmerman te Haarlemmer meer (Nieuw Vennep.) W. F. H. Ta- bernal, vroeger te Leusden, thans te Utrecht. Alleman, te Dordrecht. J. J. Louman, behanger te Zwolle. T. O. Blom en P. T. Welvaart, te Am sterdam. L. van der Weide, manufac- turier te Middelharnis. J. Henneman, zeikastelein te Heemskerk. N. de Win ter, koopman te Beverwijk. O. Linders, koopman en herbergier te Kruisland (ge meente Steenbergen). P. J. C. van Woezik, wijnhandelaar, gewoond hebben de te Teteringen. F. A. van Galen, di recteur eener suikerfabriek, gewoond heb bende te Teteringen. J. Hendriks Sr., voorheen stoelenmaker te Zutphen. F. v. d. Laan, te Weerdingermond. C. L. Vermaas, te Amsterdam. L. de Vries, bakker, te Utrecht Gemeenteraad van Oudshoorn. Vergadering van Woensdag 15 Dec. 1969, voermiddags 11 uur. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening door den Voorzitter worden de notulen der laatst gehouden vergadering voorgelozen en goedge keurd. Punt 1, ingekomen stukken. 1. Missive Ged. Staten, dat de reke ning over 1908 is goedgekeurd en ge wijzigd zooals B. en W. dat wenschten. 2. Missive Ged. Staten tot goedkeu ring kosten der bevolkingsregisters dienst 1910, en volg. no. 13, der bouw en woningverordening, verzekering der bevolkingsregisters en dat er geen be- bezwaar bestaat tot afschrijving reke ning gasfabriek. Dat kasopname was gedaan bij den ontvanger der gemeente, waaruit bleek, dat in kas was de som van f5353.52. Verzoek van den testamentair C. Pan- nevis, om het door de Wed1. C. Panne- vis te veel betaalde terug te ontvangen. Punt 2. Benoeming lid Algemeen Arm bestuur, op de voordracht door B. en W. zijn geplaatst de heeren L. Zwart en E. J. Brugman. De heer de Rooi vraagt of de Raad verplicht is zich aan die voordracht te houden. De Voorzitter: 'tis alleen een voordracht, die het Armbestuur doet en door B. en W. is overgenomen, maar men is niet verplicht zich daaraan te houden. De heer Clitnt meent, dat men niet buiten het voorstel kon gaan. De Voorzitter zegt dat dat geen bezwaar is en zulks alleen geschied bij benoeming van onderwijzers en wenscht tot stemming over te gaan. De heer C1 an t: voor ik mijn stem uit breng, wensch ik op te merken, dat ik niet mee kan gaan met het voorstel. Daar staat in 't Reglement dat het Arm bestuur de voordracht doet en de Raad neemt die over. De Voorzitter: dat kan er niet instaan. De heer Panne vis: het Reglement is zelf vastgesteld door den Raad, nu meent dé Raad niet op den goeden weg te zijn op voorstel van het armbestuur te benoemen, dan moeten we het regle ment wijzigen. De Voorzitter: ik geef een en an der toe, maar mij is geen art. bekend, om tot wijziging over te gaan. De heci C 1 apiik stel vp.ojr de be noeming uii ic stellen, daar spreker zich dan beter op de hoogte kan stellen. De Voorzitter: et. is gevraagd, of het in strijd was met het reglement om buiten de voordracht om te stemmen. Daar niemand dit voorstel steunt trekt de heer Clant zijn voorstel in, waarop liet voorstel van B. en W. in stemming wordt gebracht, waarvan de uitslag is dat de heer L. Zwart 5, en de lieer M. H oogend ijk en A. Verduin jcder 1 stem zoodat de heer L. Zwart werd benoemd. Punt 3. Benoeming van een gemeente geneesheer belast met de.kostelooze vac cinatie. Op de voordracht van B. en W. is geplaatst de aftredende Dr. W. As- man, van Woubrugge, die met algemee- ne stemmen wordt benoemd voor het jaar 1910. Punt 4. Verhuur gedeelte raadhuis. B. en W. stellen voor, overwegende dat de gemeentekas er bij wordt gebaat het gedeelte der woning niet bij de ge meente in gebruik te verhuren aan L. Buner voor de som van f 125 per jaar. De heer v. d. Berg wilde er eenige voorwaarden aan verbinden door te ver bieden niet meer onder te verhuren en de voorkamer beschikbaar te stellen voor de raadsleden om stukken na te zien. De heer v. d. Kloot MeijbTirg: De huurder heeft altijd dat recht gehad en kon ook niet aan verhuurder verbie den te onderhuren. Hef voorstel in stemming gebracht, wordt verworpen met 5 tegen 2 voor. Alzoo zal de woning verhuurd worden onder dezelfde voorwaarden als in 1909 Punt 5. Ber.oeming leden Commissie tot wering van Schoolverzuim. Op voor dracht van B. en W. werden benoemd de heeren W. den Hertog ,afa\, J. Kerk hoven, aftr., P. Labrijh. D. van Duin, W. Steen Jr., A. v. Dam en C. Pannevis aftr. Punt 6. Comptabiliteit 1908. B. en W. stellen voor 100 gulden uit te trek ken tot plaatsing van 4 lantaarns op het Woubrugsche pad, en f 55 voor be straten Voetstraat voor het huis van G. de Jeu. Wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Punt 7. Voorstel wijziging en aanvul ling der algemeene politieverordening B. e.i W. stellen voor een art. in te lasschen tegen deelneming aan 't voet bal- en kaartspel langs den weg. Het is verboden in boomen, telefoon lantaarnpalen of schuttingen te klimmen. De heer Voorthuizen wenschte er nog een verordening bij om te verbie den wegens de vele ongelukken, dat er meer dan een persoon op een fiets rijdt, wat ook strafbaar is in de gemeente Al phen. De Voorzitter ontkent niet, dat er vele gevaren in schuilen, daar soms het eene kind 't andere vervoert en vraagt of het voorstel werd gesteund; waarop de heer Dr. Waasbergen mede gaat. De Voorzitter zegt het aldus te bepalenhet is verboden dat bestuur ders van een motor eri rijwielen meer personen te vervoeren, dan waarvoor 't voertuig bestemd is. Aldus vastgesteld en aangenomen. Punt 8. Voorstel wijziging instructie hoofd der O. L. school en onderwijzend personeel. B. en W. stellen voor de termijn tot ontslag niet korter te stellen dan drie maanden. Wordt zonder hoofd, stem ming aangenomen. Punt 9. Preadvies van B; en W. op 't adFes van G. de Jeu e. a. De Voorzitter acht het adres ge noegzaam bij den raad bekend om nog eens voorlezing te doen. B. en W. stellen voor op het adres afwijzend te beschik ken, en zegt dat een voetstraat voor open baar verkeer van 4 meter te smal is zoo dat rij- en voertuigen elkaar niet kunnen passeeren en vastgesteld is geen vergun ning tot bouwen te verleenen of een straatwijdte van 8 meter moet aanwezig zijn. De heer De Rooi kon zich met het voorstel niet vereenigen en zegt dat de ge meente de bouwers bezwaart, maar hij wenschte dat de raad dispensatie zou ver leenen tot 4 M., mits er geen woningen gebouwd worden voor twee huisgezin nen die boven elkaar komen te wonen. De Voorzitter:'t Komt mij voor, dat, geeft de raad dispensatie, dan niet wordt voldaan aan toepassing van de Bouw- en Woningverordening. De heer Pannevis zoude het zeer bejammeren, wanneer zulke bepalingen in de verordening werden opgenomen; in kleine gemeenten, waar geen uitge breide bouwplannen bestaan moet men toch zorgen voor een "fatsoenlijke straat; maar wanneer daar komt eeii pad van 4 meter en op de scheiding daarvan bouwt men een fabriek van 8 M. hoog, dan komen, die menschen in sloppen te wo nen. 't Voorstel in stemming gebracht, wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER. BEVALLEN A. de Vries ,geb. Boer, z. M. Markus, geb. Wolfs tang, z. A. M. de Clercq, geb. Stoop, z. N. Ra- vesloot, geb. v. Zijverden, d. M. Jon- geneelen, geb. Loogman, d. OVERLEDEN: Th. G. Uite.mark, 4 m. J. C. Lippus, 2 m. T. P. Koet sier, 80 j. S'iü/VJ-V. ij,.. OVERLEDEN: Wilhelmus Egidius Petrus Hermanus van Mierlo, 4 ni. TER AAR. GEBOREN: Comelis Anthonius, z. v. J. den Haan en C. v. Zaal. Lucia Jo hanna, d. v. A. v. d. Boogaard en G. M. J. Hansen. Cornelis, z. v. L. Hoo- gervorst en H. v. d. Meer. Cornelis, z. van C. van Dam en J. Hoogervorst. OVERLEDEN: IJsbrand A. Wassen- burg Janz., 7 w. VEUR. GEBOREN: Gerardus Johannes, z. v. H. J. Hierp en E. A. v. Heiningen. Maria Elisabeth, d. v. N. v. d. Krocht en H. M. Langezaal. Wilhelmina Fran cisca Elisa, d. van J. F. Bleijes en E. M. H. Godding. VOORBURG. BEVALLEN: M. P. v. d. Zijde, geb. v. d. Beek, d. A. Bosman, geb. v. d'. Linde, d. J. M. C. Wibier, geb. Hei- ge room, d. ONDERTROUWD: J. W. M. jager en M. de Wit. Rechtszaken. Haagsche Rechtbank. De Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak van J. J. v. d. L., kellner te Leiden, opposant van een verstekvonnis, waarbij tot acht maanden gevangenisstraf was veroordeeld wegens diefstal van een rijwiel uit de gang van een sociëteit te Leiden. Het verstekvonnis werd vernietigd en, opnieuw rechtdoende, veroordeelde de Rechtbank bekl. thans tot drie maanden gevangenisstraf. Toen den veroordeelde dit vonnis was medegedeeld, zeide hij, de heeren wèl te moeten bedanken voor de hem betoonde edelmoedigheid. Voorts veroordeelde de Rechtbank J. W. te Noordwijkerhout, wegens mishande ling, tot f 5 of 5 dagen. Land- en Tuinbouw. De hooge waterstand van de vorige weken en de Bloembollencultuur Nauwelijks waren eenige weken geleden de bollen, onder den grond verdwenen of een ongekend hooge waterstand trad in. De waterstand werd zelfs zoo hoog dat te Hillegom en omstreken verschil lende bedden geheel en al onder water kwamen te staan, iets wat na 1888 niet meer was voorgekomen. Voordien kwamen zulke toestanden wel eens meer voor en de Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur heeft dan ook tusschen 1870 en 1880 een hevigen strijd moeten voeren tegen dat overtollige water, waarvan geen loozing mogelijk'was omdat de waterloozing bij Katwijk toen nog niet bestond. Sedert was de toestand veel verbeterd, maar zooals wij reeds zeidenvoor eenige weken scheen die te zijn teruggekeerd, liepen verschillende aanplanten onderen deden het ergste vreezen, doen nog ergste vreezen wanneer onverhoopt de vorst op strenge wijze intreedt. Want wel is, dank ook de veranderde windrichting en de werking der stoomge malen Rijnland's boezemwater sedert Maandag gedaald tot 10 cM., beneden het winterpeil, maar natuurlijk is de grond en zijn dus ook de bloembollenvelden zoo van water doortrokken, dat bij eenigs- zins ernstige vorst nog groote schade staat te vervrachten. En alleen bij een normaal waterpeil, is loonend kweeken mogelijk en juist dat steeds hetzelfde blijven van het waterpeil is het, wat onze streek doet zijn de eenige die voor dien teelt geschikt is. De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur wijst het thans voorgevallene voor een niet gering deel aan het water schap Rijnland, dat juist toen de hooge waterstand intrad, bezig was het stoom gemaal te Spaarndam te doen herstellen. Sedert 1888 was Rijnland het water meester gebleven, dit jaar was dit niet het geval en volgens de Algemeene Ver eeniging mag een dergelijke toestand zich niet herhaien en moet al het mogelijke worden gedaan om zoo'n herhaling in de toekomst te voorkomen. En om in dezen tegenover de Alge meene Vereeniging zijn plicht te doen, heeft het hoofdbestuur zich thans gewend tot Rijnland met een gemotiveerd ver zoek, hierop neerkomend dat het hoofd bestuur voor een groot gedeelte het thans gebeurde wijt aan de onmogelijkheid om met den hoogen waterstand het stoom gemaal in werking te kunnen stellen. Intusschen is het te hopen, dat zal be waarheid worden de uitdrukking van den voorzitter van Bloembollencultuur in zijn openingsrede van Maandag: dat de ge volgen voor de ondergeloopen gedeeiten van de bollenstreek zullen meevallen. Een tegenslag van den bloembollen- oogst treft niet alleen den teler, maar treft m l hem een groot aantal andere personen. Aan den aanplant voor de internatio nale tentoonstelling in den Hertenkamp te Haarlem heeft de hooge waterstand gelukkig geen schade kunnen berokkenen. „O. H. Crt." STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Donderdag 16 Dec. De behandeling der Begrooting van Hinnenlandsche Zaken wordt hervat. De heer Schaper drong aan op be tere arbeiderswoningen en betere or ganisatie van den gezondheidsraad. In za ke de volksgezondhid voerde de regee ring meende spreker een beheer aan den smallen kant. Spr. bracht het geval van de Sophia- stiebting te Scheveningen ter sprake. Hij wees er op dat bij het volk toen reeds een vooroordeel tegen ziekenhuizen be sta?.:, zoodat er voor gewaakt moet wor den dat de uitgebreidste hygiënische maatregelen bij de behandeling van pa tiënten werden gegeven, opdat het niet kan voorkomen dat patiënten besmet wor den door een zoo smerige ziekte als in de Sophiastichting. Spreker bestreed de door de regeering in de memorie van Antwoord uitgesproken meening dat ue kwestie der Sophiastichting een op zich zelf staand geval is. Door voorbeelden te Leiden en elders eenige jaren geleden,- toonde spreker aan dat meerdere geval len van besmetting in ziekenhuizen wa ren overgekomen 'door onhygiënische handelingen. Wijzende op het juist gis teren ingekomen rapport van de commis sie uit den Haagschen Raad in zake het geval der Sophiastichting, waarop spr. thans niet diep zou ingaan, daar het eer lang in den Raad ter sprake zal komen,- merkte spreker echter op, dat in dat rap port toegegeven wordt dat er geen be hoorlijke isoleering van de patiënten heeft plaats gehad. Rijkstoezicht op de ge - stichten van Barmhartigheid achtte spr., in het licht van het gebeurde, en met het oog op 't feit, dat het hier g e e n op zich zelf stand voorval betreft, een onafwijs bare eisch. Een dergelijke controle zou ook ten goede komen aan het verplegend personeel in de ziekenhuizen, dat vaak afgebeuld wordt. Spreker gaf eenige wen ken betreffende de examens voor ver plegend personeel. Verder wijzend op het feit, dat zich tegenwoordig veelvuldig voordoet, dat personen, die een plotse ling ongeluk krijgen tijdens het vervoer naar een ziekenhuis, in een raderbaar sterven, betwijfelde spreker of de tegen woordige wijze van ziekentransport wel de juiste is, en of niet moet worden te ruggekeerd tot de oude paden, n.l. het dragen. De heer Ketelaar drong opnieuw krachtig aan op steun van Rijkswege aan Kinder-herstellingsoorden en vacant:eko- loriies. De heer Ankerman vroeg krachtige bestrijding van de onbevoegde uitoefening van de geneeskunst en de kwakzalverij, door welke, vooral ten plattenlande, een misdadige concurrentie aan onze hoog staande en onomkoopbare geneeskundi gen wordt aangedaan. Spreker drong in dit verband aan 1e op krachtige hand'- having van onze geneeskundige wetten 2e. handhaving en c. q. herziening van de wet op de artsen ijbereidkunst. Ook de pers kan zeer medewerken om het kwaad de kop in te drukken, door voor zichtig te zijn met het opnemen van' kwakzalversadvertenties, waarin aan het volk tastbare leugens worden opge-* discht. De heer Lobman wees op het ge vaarlijke van strafbepalingen tegen het aanbevelen van geneesmiddelen. Op dit terrein moet de Regeering zich niet be wegen. Iets anders is het straffen van bedrog, b.v. het aankondigen van ge nezingen, door zekere middelen, van per sonen die nooit bestaan hebben. De Minister van Binnenland se h e Zaken zal wijziging van ge zondheids- en woningwetten zooveel mo gelijk bespoedigen. Zoolang subsidiee- ring van Vacantiekolonies voor het Rijk niet noodzakelijk blijkt, wenscht de Mi nister deze zaak aan het particulier initi atief over te laten. Wat betreft de Sophiastichting te Sch^yeningen herinnert de Minister aan de opdracht door hem, Minister, ge geven aan den Hoofd-Inspecteur van de Volksgezondheid in Zuid-Holland en den Inspecteur der Volksgezondheid1 te 's- Gravenhage. o m een onderzoek in te stellen, in verband met het subsidie dat deze stichting van Rijkswege ontvangt uit den geest bestrijding der tubercu lose. Dat rapport heeft de Minister nog niet kunnen nagaan en na bestudeering zal hij nagaan of er nog iets moet gedaan worden in deze ernstige aangelegenheid,- die zoo terecht den heer Schaper en zoovele andere verontrust heeft. Een, rijkstoezicht op ziekenhuizen en dergelij ke instellingen is een hoogst moeilijke zaak en 't staat te bezien of de kwaal daar mede verholpen zou zijn. Ook de Minis ter achtte het niet doenlijk strafbepalin gen tegen het adverteeren van genees middelen in het leven te roepen, waar echter geklaagd wordt over het voor handen hebben van vergiften in drogis terijen zal dé Minister zijn aandacht} wijden aan de vraag in hoever het aan wezig zijn van vergiften in die drogist zaken gevaarlijk is. Bij de verdere behandeling der begroo ting kwam de heer Duynstee op te gen de voorgenomen verhooging van de toelagen aan de medische inspecteurs der Volksgrzondheid, waardoor het verband verbroken wordt. De Minister achtte verhooging ech ter gemotiveerd, waar die inspecteurs een zwaardere taak hebben .dan de yorige,

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2