Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. F. v. d. Have wordt uit gelijke betrek king eervol ontslag verleend met ingang van 1 Februari a.s., wegens benoeming fe Uitgeest. Besloten wordt tot januari te wachten alvorens een besluit te nemen omtrent de voorziening in deze vacatures. De Voorzitter zegt alsdan een juist over zicht te hebben van de bevolking der beide scholen in de gemeente. Ofschoon de onderwijzeressen overcompleet zijn, is spr. toch voor vervulling der vacatures, omdat de uitgaven voor de gemeente zoo bijzonder groot niet zijn. Overgelegd wordt een rapport van den heer G. F. A. ten Bosch belast met het onderzoek van het drinkwater. Op 27 Aug., 22 Sept. en 4 December hebben onderzoekingen plaats gehad en de con clusies daarvan luiden, dat het water vol doet aan de eischen, aan goed drink water te stellen. Den rijksveldwachter van Niekerk wordt een gratificatie ad f25 toegekend en in verband daarmede een post af- en over schrijving op de begrooting 1909 goed gekeurd. Besloten wordt de tol aan den Gemeente weg wederom onderhands te verpachten aan A. van Wijk voor den tijd van één jaar tegen f400. De Voorzitter gelooft niet dat het voordeeliger zou zijn, indien de gemeente de tol in eigen beheer exploiteerde. Of schoon de laatste jaren voor van Wijk niet slecht zijn geweest, meent spr. geen verhooging der pachtsom te moeten voor stellen, wijl hij ook schrale jaren heeft gehad. Het voormalig tolhuis wordt voor 1910 wederom onderhands verhuurd aan den rijksveldwachter van Niekerk tegen f75 per jaar. Ingevolge hunne verzoeken worden de heeren F. Mayer en H. Bertel voor 1910 gecontinueerd in hunne betrekking van gemeente-geneesheer resp. in dorp en aan den Rijndijk. De heer W. B. Smits, in de vorige vergadering benoemd tot lid der com missie tot wering van schoolverzuim (dorp) heeft deze benoeming niet aan genomen. B. en W. boden thans den Raad een voordracht aan, vermeldend de heeren A. P. Rijker en P. v. d. Werden waarvan eerstgenoemde met algemeene stemmen wordt gekozen. Alvorens over te gaan in comité- generaal ter behandeling van het suppl. kohier hoofd, omslag en de honden belasting, stelt de Voorzitter de rondvraag aan de orde. De heer Veelenturf acht het van belang, dat in de diverse bladen een publicatie geplaats wordt over het aftap pen van de waterleiding in verbann met de invallende vorst. Velen weten het nog niet, althans denken er niet aan, omdat het een voor hen nieuwe zaak is. De Voorzitter zegt, dat hiermede veel kosten gepaard gaan, omdat de ge meente ïn verscheidene couranten zou moeten adverteeren. Spr. gelooft, dat de beste les, die het meest onthouden wordt zou zijn, dat de leiding door onvoldoende voorzorgsmaatregelen bevriest. (Gelach). Een volgende keer zou men dan wel beter oppassen. Wethouder Wesselingh stelt voor waarschuwingen te laten rondbrengen. De menschen moeten dit jaar op het gevaar van bevriezen attent worden ge maakt. Hiertoe wordt na eenige discussie be sloten. De heer F i 1 i p o wil op de borden aan den Rijndijk, aanwijzende de be bouwde kom, ook borden voor de maxi mum-snelheid plaatsen. De Voorzitter antwoordt dat dit niet gaat, zoolang er geen verordering op het verkeer met auto's bestaat. Dan moet er een gemaakt worden, meent wethouder Wesselingh, want de auto's rijden verbazend hard, leveren gevaar voor het verkeer en de bebouwde kommen zijn in de politieverordening opgenomen teneinde het woeste rijden met motorrijtuigen tegen te gaan. De Voorzitter haalt diverse arti kelen uit de politieverordening aan, en betoogd dat bebouwde kommen nog voor vele andere doeleinden noodig zijn. Door deze in de politieverordening op te nemen deed de Raad een eerste stap om te komen tot eene verordening op de snelheid van auto's. De heer F i 11 p p o merkt op dat de auto's nog harder gaan rijden, als zij de borden „bebouwde kom" zien. 'tls nu eenvoudig een bespotting. Daar 'de Raad algemeen van gevoelen is, dat een maximum-snelheid moetworden vastgesteld, zegt de Voorzitter na mens B. en W. eene verordening bij den Raad te zullen indienen. De heer A. de Bruin bepleit ver betering van een gedeelte weg in het Oosteinde, hetgeen door den Voor zitter wordt toegezegd. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. c Academienleuws LEIDEN. Geslaagd voor het: 2e natuurkundig examen de heer J. A. Coenraads Nederveen (den Haag). Candidaats-ex. wis- en natuurkunde mejuffr. H. J. van Leeuwen (den Haag); Candidaats-ex. godgeleerdheid 2e ged. de heer N. Blokker, Amsterdam Candidaats-ex. godgeleerdheid le ged. de heer D. Colenbrander (Abbekerk bij Hoorn) Examen voor den Indischen rechter!, dienst; de heer Mr. A, M. Z. Westrik (Leiden); Groot-Ainbtenaars-examen voor dep Indischen burger^ dienst de hr. J. Osr- k<e (Zandvoort); Candidaats-ex. klassieke letteren de heer H. P. A. van Hasselt (den Haag). GRONINGEN. Geslaagd cand. rechten de heer H. A. Wanting. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechtswetenschap de heer P. Bos- scher. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de staatswetenschap de heer mr. W. F. M. Schutte, geb. te Hoog-Keppel, op proef schrift: „Raadscommissiën en haar taak bij het besturen der Nederlandsche ge meenten en der Engelschen steden". Bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap de heeren: P. H. Ritter, geb. te Utrecht, en A. M. E. H. Janssen de Lim- pens, geb. te Roermond, beiden op „Stellingen." Cand. ex. Ned. lett.de heer Z. W. Sneller (met lof). De promolie van mr. W. F. M. Schutte, tot doctor in de Staatswetenschap ge schiedde met lof. AMSTERDAM. Met gunstig gevolg is afgelegd het candidaats-examen in de rechtswetenschap door de dames: E. G. Meihuizen on N. A. van Buuren. Voor het candidaatsexainen rechtweten- schap is aan de Vrije Universiteit geslaagd de heer C. Dijkstra. In de stijging van het ledental derNederl. Christen-Studenten-vereeniging is dit jaar stilstand gekomen, zelfs is het ledental na 11 minder dan verleden jaar, nl. 367 tegen 377. Deze daling wordt voorname lijk veroorzaakt door de afdeelingen Leiden en Delft, waar vele leden bedan kten en het getal der nieuwe leden niet groot was. De 366 leden zijn aldus over de afdeelingen verdeeldGro ningen 22, Kampen 19, Wageningen 8, Utrecht 151, Amsterdam stads-univer- siteit 30, vrije universiteit 36, Leiden 45, Delft 26, N. V. C. S. V. 29. Als presi dent fungeert thans de heer W. G. Haren- stein te Amsterdam. Rechtszaken. Hooge Raad. Het Openbaar Ministerie bij den Hoo- gen Raad concludeerde tot verwerping van het hooger beroep, ingesteld door H. J. E, directeur van een chemisch laboratorium te Oegstgees-t tegen een vonnis van den kantonrechter te Medemblik waarbij hij bij verstek tot 2 maanden hechtenis was veroordeeld wegens het als niet bevoegd tot de uit oefening van het beroep van geneeskun dige, dat beroep buiten noodzaak uitoefenen. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. V e r gade ring van Woensdag 15 Dec. Besloten wordt a.s. Zaterdag te ver gaderen. Bij de voortzetting der behandeling van de begrooiing van Financiën, ondersteun de de heer Duy s het adres van de ver- eeniging van beambten der departemen ten van algemeen bestuur, waarin o.a. wordt aangedrongen op gelijke bezoldi ging aan alle departementen, afschaffing van nachtdienst of anders hooger bezol diging voor nachtdienst, en afschaffing van Zondagsdienst De Minister deelde mede, dat het adres reeds in behandeling is geweest bij den Ministerraad en dat gestreefd zal worden naar gelijkvormige salarisrege ling. Zooveel mogelijk zal de Minister Zondagsrust aan zijn Departement bevor deren. Naar aanleiding van een der grie ven van het personeel, dat een concierge aan het Dep. van Fin. niet is benoemd uit 't bodenpersoneel van 't Min., maar in betrekking werd gesteld een persoon, buiten het aepartementspersoneei, behield de Minister zich het volstrekte recht voor, om aan zijn departement aan te stellen wie hij wilde en verklaarde hij uitdruk kelijk zich niemand te willen laten op dringen door zijn boden. De heer Duys naar aanleiding hier van repliceerende, meende thans te moe ten opmerken dat onder het bodenperso neel de overtuiging bestaat dat de con cierge benoemd is omdat hij katholiek was en omdat hij militair instructeur van 's Ministers zoon was. Met kracht kwam de Mi n. op te gen deze insinueerende mededeeling, den heer Duys verwijtende dat deze, alvo rens deze verdachtmaking te uiten, zich niet te voren bij den Minister over de toedracht der zaak had geïnformeerd. De heer Limburg bepleitte lotsver betering van de belastingklerken en de landmeters; voor eerstgenoemde catego rie pleitte ook de heer Helsdingen. De Minister betoogde, dat de lots verbetering der belastingklerken, in den zin als door de heeren Limburg en Hels dingen bedoeld moet afstuiten oop on overkomelijke bezwaren van financiee- len aard en omdat daardoor misstanden zouden ontstaan ten aanzien van de com miezen. De Minister zal nog eens onder zoeken of voor de rijksklerken den leef tijd voor aanstelling van 23 op 21 jaar kan gebracht >v.rde,uA De MimskrA hpj- zeer Overtuigd van de billijkheid, dat land meters om de drie jaar promotie moeten kunnen maken; moest die lotsverbetering op dit oogenblik; ook wederom wegens financieele bezwaren,- nog achterwege la ten. De heer R ego ut wees op een toe stand waarin door dO geheele Regee- ringi wijziging moet worden gebracht, omdat het alle Departementen betreft, nl. dat gepensioneerden tijldelijk wor den aangesteld tot ambtenaren, waardoor geen korting op hun .pensioen plaats heeft en zoodoende cfe pensioenwet wordt ontdoken, spreker noemde een voorbeeld van iemand die sinds 1885 op die wijze tijdelijk is aangesteld.; D eM i n i s t e r zal deze zaak met zijne ambtgenooten bespreken. Het Hoofdstuk Financiën werd hier na zonder stemming goed gekeurd'. Hierna ving de behandeling aan van de begrooting voor Binnenland- sche Zaken. De heer Snoeck Henckemans betoogde de noodzakelijkheid van ingrij pende herziening der armenwet De heer Van Nis pen (Rheden) be pleitte overschrijving op de erfgenamen van een vergunninghouder van de hem verleende vergunning, ook al zou daar door het maximum der vergunningen worden overschreden. In verband met stationsvergunningen drong spreker er op aan de buffet-pachters, die thans vergunning bezetten, deze te laten be houden. Het is geen quaestie van jecht maar van billijkheid. De heer Vliegen wees op de ur gentie van wijziging der tabel van art. 127, der Kieswet waar thans kiesdistric ten zijn, in groote steden, met 5000 kie zers, terwijl een ander er 15000 telt, cri- tiseerde de handeling van den burgemees ter van Avereest, die de openbare onder wijzers had aangeschreven geen candida- tenlijsten te teekenen voor eene verkie zing, iets wat den burgemeester z. i. niet aanging; bracht het geval te Amsterdam ter sprake van verkeerde telling van stem biljetten, in verband waarmede hij be toogde dat het recht van reclame, het recht om een nieuwe opneming van stem men te verzoeken een wassen neus is, als dat recht wordt toegepast zooals te Amsterdam, toen de reclame tegen de opneming der stemmen onmiddellijk ge maakt werd, maar geen kracht meer had omdat het proces-verbaal reeds was ge- teekend, wees op de willekeurige han delingen van den burgemeester van Gin- neken, die winkeliers, die behalve an dere artikelen ook N.-Malthusiaansche middelen verkochten, bemoeilijkte; zoo iets moest in Nederland niet kunnen voor komen; uitvoerig ^besprak hij de bekende kwestie van de Baronielaan te Breda y het afkeurende jdat in deze- door de Kroon het desbetreffend besluit van den Raad van Breda vernietigd is, waardoor in ons staatsrecht iets nieuws gebruikt wordt. Nog nooit is een raads besluit vernietigd omdat het in strijd met 't algemeen belang zou zijn, dat de eene gemeente eigenares is van een weg die loopt over het eigendom eener an dere gemeente. Spreker verzocht deii Mi nister het vernietigingsbeslult niet uit te voeren. LEIDEN, 15 December. Op de Steenschuurg kreeg gis teravond een jonge man A. F. wonen de in de Kaarsemakersstraat alhier een toeval. De jongen viel tegen den grond en bekwam een wonde aan het hoofd. Naar het politiebureau geleid, werd hij aldaar verbonden en is vervolgens naar zijne woning geleid. In een der volkslogementen heeft de politie heden aangehouden D. W. reizend koopman, die in het algemeen politieblad gesignaleerd stond wegens het ondergaan van 6 d. hechtenisstraf. Door de fa. P. J. Burgersdijk al hier fs vergunning verzocht tQt het plaat sen en in werking stellen van een elec tromotor van 15 pk. voor het aandrijven van verschillende graanbewerkingswerk- tuigen in perceel Haarl.str. 32 en 34. Dit verzoek is met bijlagen op de ge meente-secretarie ter visie gelegd, ter wijl op Dinsdag 28 December, 's mor gens 11 u. ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren ertegen in te bren gen. Aan W. F. Ma rijt en rechtverkrij genden is vergunning verleend tot het uitbreiden van de zouterij en bewaar plaats van wol in perceel Looierstr. 75, door het oprichten eener bewaarplaats van droge gezouten schapevellen ïn 2 op het terrein staande loodsen. NOORDWIJKERHOUT. Voor het on derzoek naar de geoefendheid van hen, die dingen naar het bewijs voor mili taire bekwaamheid e n lichamelijke ge oefendheid hebben zich aangemeld D. Wassenaar, W. M. Broekhof, ,P. Th. Kors, A. van Dijk, L. P. Geerlings, L. Bouwmeester en S. J. Franken allen lotelingen der lichting 1910. NOORDW1JK. Gisterenavond hield de Noordwijksche broodbakkersvereeniging „De Korenbloem" een vergadering. Vroe ger vormde deze een onderafdeeling van de Nederi. Brood-, Koek- en Banketbak- kersvereeniging. Dit is thans niet meer geval, (laar de Sfifllajartie èft ym de afdeeling èn de hoofdbestuurskas voor sommigen een bezwaar was. .Het bestuur heeft thans echter de voldoening, dat alle Noordwijksche bakkers lid zijn van 5,De Korenbloem",- nadat gisteravond de heer B., Berkemeier; die zich opnieuw teN Noordwijk als broodbakker gevestigd heeft,' als lid werd aangenomen. De voorzitter opende de vergadering. De notulen werden gelezen en onver- ander vastgesteld. De besprekingen liepen hoofdzakelijk over de vraag, of men met Kerstmis en Nieuwjaar, (met het oog op de Zonda gen) al of niet bakken zou. Besloten werd met het het oog op het Hoogfeest van Kerstmis,- beide Kerstdagen niet te bakken, doch op Nieuwjaar wèl. Daarna werd de vergadering gesloten. Toen wij' hoorden: alle Noordwijksche broodbakkers zijn thans lid van onze ver eeniging, dachten wij: „Dat mag als iets buitengewoons, wel emt vreugde ver meld."' Uitgel everdenontsnapt! Begin September van dit jaar wist een 19-jarige bediende van den rijwielhan delaar van der Bijl op het Waterlooplein te Amsterdam, zich uit de voeten te ma ken met een "bedrag van f2150. Dit] geld kreeg hij in zijn bezit door bij de Incassobank een valsche cheque tot dat bedragt en name van zijn patroon te innen. Geruim en tijd na de verd wijning kWam de politie er achter, dat hij zich te Zü- rich ophield. De uitlevering van den jongen man werd gevraagd en verkre gen en Maandag zou de ontrouwe be diende door twee marechaussees van de Duitsche grens naar Amsterdam worden overgebracht. Zoover is het echter niet gekomen. Bij Abcoude heeft het jonge- mensch kans gezien uit den trein te springen, vermoedelijk uit het raampje van het privaat. Hij schijnt er heelhuids afgekomen te zijn, althans Maandag in den vooravond is hij te Amsterdam ge weest. De moeder, wonende op de) Plantage Lijnbaansgracht, deelde een en ander aan de politie mede, toen deze later op den avond een onderzoek kwam instellen. Zij voegde er bij, dat zij den jongen man de deur hadi gewezen. Gisterenmiddag was men den vluchte ling nog niet op het spoor. (Hbl.) Naar de „Graafsche Crt." ver neemt, kan een der jongstgekozen leden van den Heumenschen raad lezen noch schrijven. Ernstig ongeluk. Er is een on geluk gebeurd te Dombaslesur Meurthe. Werklieden waren öp eene stelling bezig met het ineenzetten van een vergaarbak, toen eensklaps een balk, die de stelling steunde, brak. Op 't zelfde oogenblik vielen verschei dene meters planken vloer, met de werk lieden, die er op stonden, in de diepte. Met hen stortten naar beneden de draag bare smidse, vol gloeiende kolen, werk tuigen plaatijzer, enz. Op't oogenblik der instorting kon enkel de jonge werkman Rabot, 17 jaar oud, achteruitspringen op het gedeelte van het platform, dat recht was gebleven, maar zijne vijf gezellen verdwenen in de diepte. Van alle kanten snelde men ter hulp. Met de grootste haast ruimde men zooveel mogelijk alles op, maar men vond niets meer dan ver pletterde lijken, gedeeltelijk verbrand zelfs door het vuur der draagbare smidse. Verscheidene verongelukten waren ge trouwd en familievader. Het onderzoek heeft bewezen, dat er in den balk, die de stelling steunde, gebreken waren; on getwijfeld hebben de werklieden op zeker oogenblik allen te zamen op één plaats gestaan en is aldus de balk onder te groot gewicht bezweken. Raadsverkiezing Amsterdam. De uitslag van de gisteren te Am sterdam in district II gehouden gemeen teraadsverkiezing is als volgt Uitgebracht 2200 geldige stemmen'. Volstrekte meerderheid 1101. Hiervan verkregen de heerenter Haar Jr. (Chr.-Hist. en A. R.) 608 stemmen Jon. Ingenohl (V.-D.) 292 stemmen; C. A. L. Rademaker (R.-K.) 310 stemmen; L. v. d. Tempel (S. D. A. P.) 717 stemmen L. F. H. Wackers (Lib.) 246 stem-» men; S. de Wolff (S. D. P.) 27 stemmen. Zoodat een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren: J. Ter Haar Jr. en J. v. d. Tempel. Deze verkiezing was noodig door het bedanken van den soc. dem. J. W. Sleef wegens het aanvaarden eener rijksbe trekking. In Juni had de heer Sleef de zen zetel veroverd op den heer J. W. Smit, den voorzitter van den R. K. Volks bond. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. De Koningin, vergezeld van hare hof dame en den adjudant van dienst graaf Dumonceau, te 12.20 in de residentie aangekomen. De Koningin zag er op gewekt en welvarend uit. De aan weers zijden van de koninklijke wachtzaal toe gelaten menigte juichte de Vorstin harte lijk toe met een driefwerfhiep hiep hoerahgeen autoriteiten waren ter verwelkoming bij dit korte bezoek. In gesloten rtituig ging H.M. naar het Konink lijk paleis. Het doel van der koningin is, ter bezichtiging van de uitbreiding van het paleis aan de Zuidwestelijke» achter vleugel met vertrekken ten gebruike van Prinses Juliana. Te 2% ure is de terugkeer naar het Loo bepaald. Het gala-bal ten Hove ter gelegen heid van het a.s. Nieuwejaar is bepaald op Dinsdagavond 4 januari. ROME. Een telegram meldt, dat Z.H, de Paus bevolen heeft, dat er in alle van Rome H. Missen zullen gelezen worden voor de gezondheid van den Koning van België. BRUSSEL. De Koning heeft gister avond nog zijn handteekening gezet onder den leks der pas door den Senaat aan genomen legerwet De Koning moet zich voor en na de operatie zeer koelbloedig hebben ge dragen. Hij was het, die voor de operatie de omgeving moet insprak. Een der doktoren verklaarde, dat de Koning nog een zeer krachtig gestel bezit en zijn hart nog even sterk is, als van iemand van vijftig jaar. Hij heeft voor het ebloroformeeren niet den minsten hinder ondervonden. Marktberichten. WASSENAAR, Veiling van 14 December, Wortelen, per kin f 0,38, Andijvie per 100 f 0,25 a f 0,40, Aardappelen, per kin f 1,25, Konijnen, per stuk f 0,50 a f 1,10, Appelen per 100 f 1,50 a f 2, Peren per ben f 0,45, Roode kool per 100 f 2^0 a f 3, Groene kool per 100 f 0,50 a f 0,80, Boerenkool per ben f 0,06 a f 0,10, Spruitkool per ben f 0,40, Eieren per 100 f 7 a I 7,75, AMSTERDAM, 14 December. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker blauwe f 2.— a 2.20. Friesche muizen f h blauwe f 2.25 k 2.40, borgers f 1.80 2.—. IJpolder muizen f a bonte f 5 borgers f blauwe f 2.— a 2.60. Geldersche blauwe f 2.20 h 2.60, bonte f 2.40 h 2.60. Zeeuwsche bonte f 2.60 a 2.90, blauwe f 2.50 a 2.80, eigenheimers f 1.80 a 2.40. Aanvoer 3 ladingen. PURMEREND, 14 December. Heden waren aan gevoerd 77 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 32,—, stapels commissie f 2 stapels middelbare f 31,—. SNEEK, 14 December. Marktboter, 1ste keur f 56.a Aanvoer 3/4 en 2/8 vn. Bij de Vereeniging: le keur f 56.a 2e keur f a f -3e keur f -4e keur f a 5e keur f laatste keur f Fabrieksboter. Aanvoer 9/3 en 16/6 vn. Prijs f 58,50 a Noteering van de commissie der Vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland: Boter eerste soort f 58,—. Kaas. Nieuwe nagel- f a oude f aanvoer kilo. HOOFDDORP, 14 Dec. Op de paardenmarkt waren heden aangevoerd180 paarden, prijzen f 160 tot f 275, 40 veulens, prijzen f 60 tot f 150, 14 hitten, prijzen f 40 tot f 180. AMSTERDAM, 15 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd. 188 vette kalveren lekw. 98 a c. 2e kw. h 88 c. 3e kw. 80 c. per kilo, 18 nuchtere kalveren f 12 a 18 per stuk, 504 vette varkens. Hollandsche le kw. 49 a 51 c., 2e en 3e kw. 47 a 48 c., Geld. Overz. en le kw. 49 a 51 c., 2e en 3e kw. 46 a 47 c. per kilo. Beurs van Amsterdam. 15 December 1909. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3% Cert dito 2dito Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-luli Portugal. 4**% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4**% Obl. 1909Ned.Rec. 4** dito Obl. 1909 AH dito bij Hope Co. h G. R. 125 Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert v. pref. Aand. dito Aand. Barge «Sc Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij. aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aaod. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake Ohio Cert. v. aand. Denv. «S RioGr. Sp. Gew.^aand. Erie Sp. Mij. 4°/0 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLien Obl.4 Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario <5 Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew. aand. Union Pac. Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2H Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3°/0 Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten. Prolongatie rente 3** k Vorige Koers Koers. heden 91% 91'%6 90% WK» 70% 764, 95S 95% 97 Oj 97 X* 63% 93% 93% 9AH 80** 80 94 43% 53% 53% 103 87 200 201 88% nn 87 73 92 Kb 91% 125 125 128 128 180% 179% 135 135% 187% 257 256% 117 119% 448 444 191% 191% 173% 173% 7% 7% 24% 23'%„ 601 104 104 455 79% 79 496 496 3% ?X, 9% - 36% 36% 84% 84% 89** 96** 131>* 122*6 88** 49K 34* 75** 44% 102** 49** 443-ifl 331** 31** 205 102% 21% 109% f 1.80 122** 155*6 171 121** 88** 5036 34** 75** 44% 99% 48*8 43% 131% 32% 204 102% 21% 98% 53% 45.-

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3