Burgerlijke Stand. hei verzoek om den termijn van het ziekteverlof te verlengen, en wel met behoud van jaarwedde. Door de Vereeniging van Bezol digde Agenten van Politie „Door Een dracht Saamgebracht" te Leiden, is aan den Gemeenteraad een adres gericht, Waarbij de vereeniging onder de aan dacht van den Raad brengt dat de vereeniging met leedwezen heeft kennis genomen van het afwijzend praeadvies van B. en W., uitgebracht op een adres der Vereeniging inzake ver hooging der jaarwedde van het politie personeel dat zij hierbij de vrijheid vragen het voorgaand adres cenigszins nader toe te mogen lichten dat zij daartoe beleefd Uw aandacht vragen voor het in eersten aanleg inge diend adres en daaraan wenschen toe te voegen, dat hun adres eerst is ingezon den op 20 Juli 1909, omreden de ver eeniging, zooals nu is gebleken, ten on rechte, in de mcening verkeerde, dat wijlen onze burgemeester, Mr. N. de Ridder, eene reorganisatie betreffende de politie zou ter hand nemen en de daartoe strekkende voorstellen bij de be grooting zou hebben ingediend, waar door bescheidenheid oorzaak was, dat wij eerst afwachtten, of en zoo ja, Welke plannen zouden worden ingediend, zooals reeds vermeldde vereeniging had zich ten deele vergist; dat evenwel het late indienen van dit adres, niet altijd een comptabel bezwaar is geweest, moge blijken uit het indienen van een soortgel ijk adres gedateerd van 14 Aug. 1906, waarop door B. en W. op 19 Nov. 1906 praeadvies is uitge bracht dat in bedoeld praeadvies (Ingek. St. no. 280) alstoen door B. en W. werd gezegd het navolgende: „Volkomen terecht echter wijst adressante er op hoe in de meeste andere gemeenten, die met Leiden* op één lijn kunnen worden gesteld de salarisregeling voor de politie beambten gunstiger is dan hier ter stede. En dit mag zeker als een gewichtig argument voor loonsver- hooging worden beschouwd", dat zij Uw Achtbaar College hopen 'te mogen herinneren, dat dit verschijn sel zich, zelfs in nog meerdere mate als in 1906 ook thans weer voordoet, zoo als moge blijken uit bijlage A (adres van 20 Juli 1909) waaruit men leest, dat voornamelijk te Haarlem, Arnhem, Hil versum en Den Helder, de politiebe ambten hooger worden bezoldigd dan thans in deze gemeente het geval is dat zij tevens Uwe aandacht vragen voor de door haar overgenomen statis tische gegevens uit „Jaarcijfers voor het Kon. der Ned. 1907", als bijlage B ge voegd bij het meergenoemd adres van 20 Juli 1909, waaruit volgens adressan- te's bescheiden meening mag worden op gemaakt, dat de dagelijksclte levensbe hoeften aanmerkelijk in prijs zijn geste gen, zelfs zoodanig, dat de politiebeamb ten thans nog in ongunstiger conditie verkeeren, dan vóór de regeling, welke, bij besluit van Uw College, is ingegaan met 1 Januari 1907; dat thans nog 54 agenten van politie aanspraak hebben op één of meer ver hoogingen vóó rzij hun maximum heb- Jben bereikt, zal wel waar zijn, maar daaronder zijn ook de allerjongste agen ten begrepen, waaronder het verloop het grootst isthans staan 7 agenten 3de klasse op hunne maximum jaarwedde (na negen-jarigen dienst) welk maximum nimmer, volgens den voorsteller der mo tie en volgens de beslissing van Uw College, als het werkelijke maximum is bedoeld; het werkelijke maximum is na zes jaren dienst, en Uw College heeft 'daaraan eene verhooging na neg£njari gen dienst verbonden voor heil, welke niet in de mogelijkheid zijn zich het ge vorderde politie-diploma te verwerven. Ook thans hebben, met uitzondering van jde 7, hierboven reeds genoemd; 15 agen ten 3e klasse een diensttijd van meer 'dan 6 en minder dan 9 jaar; terwijl de kans op promotie zeer gering is». ;De beide laatste bevorderingen hadden plaats op 12 Januari 1908 voor agent 2e klasse en op 7 Juni 1908 voor een vacature voor agent le klasse. Onder het agentenpersoneel kwam in 1909 geen enkele promotie voor en zal de eerste drie of vier jaren, onvoorziene omstan digheden buiten beschouwing latend', ook piet plaats vinden. dat zij er ten slotte de aandacht op hopen te vestigen, dat het netto ont vangen weekloon der verschillende agen ten thans is als volgt: hoofdagent van politie f 14.05, na 3 jaar f 14.50, na 6 jaar f 14.95; agent le klasse f 12.72, na 3 jaar I 13.161/*, na 6 jaar f 13.61 agent 2e klasse f 11.84, na 3 jaar f 12.271/,. agent 3e klasse (proefjaar) f 10.541/2, na één jaar (nog niet definitief be noemd) f 11.021/a ,na één jaar (defini tief benoemd) f 10.35, na 3 jaar f 10.791&, na 6 jaar f 11.22i/2, na 9 jaar f 11.671^. Redenen waaarom adressante zich tot Uw Achtbaar College wendt, met het eerbiedig verzoek, de jaarwedden van het politiepersoneel wel te willen her zien* HAZERSWOUDE. Op de veiling gis terenavond gehouden in café Boers door de onderaf deeling der V. P. N. werd voor de eieren besteed 6.55 tot 7.55 de 100 stuks, KATWIJK AAN DEN RIJN. Gister avond werd dóór de vereeniging voor bloembollencultuur voor Katwijk en Om streken, een vergadering gehouden in de bovenzaal van hotel de Roskam. De vergadering werd bijgewoond' door 90 leden en werd gepresideerd door den voorzitter de heer C. van Tol, die met een kort woord de vergadering opende, en den secretaris verzocht de notulen der vorige vergadering voor te lezen welke na voorlezing werden goedge keurd. Punt 2 der agenda, welke het groot ste deel der avond" in beslag nam, was de verkiezing van 3 bestuursleden. Af traden de heeren Jac. v. d. Gugten, A. van Paridon en W .M. v. Beelen, welke heeren met groote meerderheid van stem men werden herkozen. Ingekomen was een schrijven der zus- tervereeniging te Katwijk a. Zee, welke vereeniging een schrijven had verzonden aan den Raad van Administratie der N. Z. Holl. Spoorweg-Mij. te Amsterdam om met hei oog op een eventueele ver andering der stoomtram in een electri- sche, zoodanige toestand in het leven te roepen, dat van hier verzonden bloem bollen en andere landbouwproducten te Leiden niet meer behoeven overgeladen te worden. Genoemde goederen n.l. hebben niet alleen van overladen, doch ook in den zomer van de zon, en 'in den herfst: zeer veel van regen en vorst te lijden. De vereeniging vertrouwt, dan ook in dezen op de medewerking van het be stuur der N.Z. Doll. Spoorweg-Mij., en Spreekt tevens den wensch uit dat de vereeniging te Katwijk a.d. Rijn van het zelfde gevoelen is en hen in hun verzoek zal steunen. Niemand hierover het woord vragende, wordt door het bestuur voor gesteld, aan het bestuur van bovenge noemde vereeniging te melden, dat de vereeniging te Katwijk a.d. Rijn hier mede geheel accoord gaat en men in dezen op haar geheele medewerking zal mogen rekenen. Van de gelegenheid tot het aanmelden voor het lidmaatschap werd dóór één persoon gebruik gemaakt. Hierna werd door den heer Kersten Sr. het woord ge vraagd. In den breede schetste spr. de toestanden te Katwijk in zake landver huring, aankoop van meststoffen en ver koop van landbouwproducten. Wanneer op den ingeslagen weg wordt voortge gaan, zal men hier volgens spr., een toestand in het leven roepen, welke on houdbaar wordt. Niettegenstaande de prijzen der bol len, kool, aardappelen, etc. dalen en de prijzen der meststoffen rijzen en de ar- beidsloonen ook hooger worden, wordt steeds het tekort aan teelland grooter en daardoor de prijs hooger. In het nabu rige Rijnsburg is men ons hierin voor. Daar voorziet men in het tekort aan land door het bij verhuringen aan de Katwijkers te betwisten. Bestaat de mo gelijkheid niet, vroeg spr., dat de ver eeniging pogingen in het werk stelt om voor gezamenlijke rekening tegen één en denzelfden prijs, al het te huur aangebo den land te pachten en het ponds-ponds gewijze te verdeelen? Ook zou spreker het gewenscht vinden te besluiten tot coöperatieve aankoop van meststoffen, bloembollendek, enz. en ook niet langer aan de willekeur der exporteurs van bloebollen overgelaten te willen zijn, wat betreft de vaststel ling der prijzen, doch hun het heft uit de handen te nemen door een inschrif ving te openen en alle bloembollen der leden te leveren aan den meestbiedende. Hoewel deze rede zeer werd toegejuicht, werd spr. slechts door enkelen gesteund. Vooral het laatste punt en ook het ge zamenlijk huren van land, hoewel door spr. mooi voorgesteld, werd geheel on uitvoerbaar geacht. Alleen het coöpera tief aankoopen van meststoffen en der- gelijken werd zeer aanbevolen, hoewel men tot geen besluit kwam. De voorzit ter maakte ook nog verschillende be zwaren tegen de voorstellen van den heer Kersten, welke door Iaatstgenoem de onvoldoende werden weerlegd. Niet voldoende gesteund kon het ook niet in stemming gebracht worden. Het deed den voorzitter echter groot genoegen in iemand van den leeftijd van den heer K. dien geest aan te treffen, waarvan zijn woorden getuigden. Na verloting van een 30-tal prijzen, werd de verga dering met een woord van dank door den voorzitter gesloten KUDELSTAART. Aan de te openen R.K. Parochiale school alhier is benoemd tot onderwijzeres mej. R. P. Aersen, thans onderwijzeres aan de R. K. School te Ouderkerk aan den Amstel. L1SSE. De uitslag van de gisteren g; - houden stemming voor een lid van de Gemeenteraad is als volgt: Uitgebracht werden 666 stemmen waar van 1 van onwaarde en 2 blanco. Vol strekte meerderheid 332. Uitgebracht werden op W. J. van Aalst 129, J. M. D. Graaf van Lijnden 400 en A, Verduijn Sr. 136 stemmen zoodat ge kozen is den heer J. M. D. Graaf van Lijnden. Gisterenmorgen geraakte S. v.'d. V. in de Ringvaart doordat hij over boord werd gehaald door een lijn van een ander vaartuig dat hem passeerde. Door de spoedige hulp van een daar liggenden tjalkschipper werd hij op het droge ge bracht. Was deze hulp niet zoo spoedig bij de hand geweest dan had dit ongeluk voorzeker treurige gevolgen gehad, nu kwam hij er met de schrik en een koud bad af. LEjlMUlDEN. De landweerplichtige J. C. van Tubergen, uit deze gemeente; is ingevolge beschikking van den Minister van oorlog opgeroepen om voor 6 dagen onder de wapenen te komen bij het 4e reg. inf. te Leiden. NOORDWiJKERHOUT. Tegen a. s. Donderdag is een algemeene vergadering uitgeschreven vanwege den tuindersbond „Ons Belang". Punten van behandeling: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Verslag der commissie tot nazien der rekening. 4. Ingekomen stukken. 5. Verkiezing voorzitter. 6. Rondvraag. Tevens zal op deze vergadering voor het laatst uitbetaling gedaan worden van zoek geraakte ledige zakken en 1 pet. der veiling De vergadering zal worden gehouden in „den Vlasoven." SASSENHE1M. In de vergadering van de Sassenheimsche IJsclub verzocht de voorzitter den aanwezigen zooveel in hun vermogen was, leden voor de IJsclub te winnen, opdat de werkzaamheden meer en meer kunnen worden uitgebreid. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er dit jaar weer 'n nadeelig saldo viel te constateeren en nu kan men wel zeggen er is altijd nog ruim f300 op de spaarbank, maar men vergeet dan, dat waar afgaat en niet bijkomt, vermindert, en het zou toch zeker jammer zijn, wan neer de Sassenheimsche IJsclub door ge brek aan finantiën hare werkzaamheden zou moeten staken en nu gelooven wij wel dat, wanneer de Sassenheimers eens goed nadachten over het nut der IJsclub, zij zich gedrongen zouden gevoelen lid der club te worden. Art. 1 van het reglement der IJsclub luidt: „De Sassenheimsche IJsclub stelt zich „ten doel: „1ste. Het gereed maken en zooveel „mogelijk onderhouden van ijsbanen en „2e. Om de in het ijs aanwezig zijnde „gevaarlijke plaatsen zooveel mogelijk af „te zetten of door goed zichtbare te ekens „aan te wijzen. „Bij voorkeur zal dit werk opgedragen „worden aan ingezetenen van Sassenheim Hoeveel werkloozen verdienen nog wat voor hunne gezinnen door deze banen te onderhouden, is het niet een geruststel ling voor de ouders, dat zij weten wan neer hunne kinderen op de banen der IJs club rijden, het gevaar van verdrinken zeer klein is? En voor de liefhebbers van schaatsen rijden is het toch ook prettig op goed on derhouden ijsbanen te rijden. De baanvegers der IJsclub mogen aan de schaatsenrijders niet om een ooffertje vragen. Wanneer de IJsclub nu niet be stond zouden de schaatsenrijders dikwijls door de dan aanwezige baanvegers lastig worden gevallen Om een kleinigheid en om dan spoedig van hen af te zijn geeft men iets en is men dan weldra meer geld kwijt, dan de contributie der IJsclub, be draagt, die slechts 50 ct. per jaar is? Daarom allen, die iets voor de werkloo zen over hebben, alle ouders, wier kinde ren schaatsenrijden, en alle liefhebbers van schaatsenrijden, wordt lid Van de Sassenheimsche IJsclub. VOORSCHOTEN. Gisteren wilde hier een persoon betalen met een muntbil jet van f50, die, zooals men weet, niet meer geldig zijn. Vqor den man, die dit blijkbaar niet gehoord of gelezen had, een Ieelijke tegenvaller. ZWAMMERDAM. De heer J. Fietema, alhier, is benoemd tot hoofdonderwijzer aan de op te richten Christelijke School te Breskens (Zeeuwsch Vlaanderen). Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (13) Posterijen. De Directeur van het Postkantoor te Leiden geeft het publiek kennis dat be halve de briefomslagen met zegelafdruk van 5 cent metende 11x14^ cm., ook verkrijgbaar zijn gesteld gemelde brief omslagen van grooter model, metende 12Kx 15H cm. De Directeur voornoemd, H. EEKHOUT. Dr. L. L. ZAMENHOF. In z'n bescheiden dokterswoning te Warschau ontvangt de geniale uitvinder van het Esperanto, heden, 15 Dec., de tallooze telegrammen en brieven van hul de voor een schepping, die een der verst strekkende veroveringen mag worden ge - noemd in de beschavingsgeschiedenis der laatste 30 jaren. Geboren den laden December 1859 in de Russische stad Bjelostoko, gouverne ment Grodno, een plaats, waar Russen, Polen, Duitschers «1 Joden (ook met een eigen taal) in menigte woonden^ voelde Lodewijk Zaïnenhof al in zijn kinderjaren de behoefte aan een gemeenschappelijke taal: de verscheidenheid van taal onder vond hij als een oorzaak van verwijdering en zelfs van vijandschap onder de men- schen. Met jeugdig enthusiasme droomde hij toen reeds een stouten droom... Op 't gymnasium heeft hij er over gedacht, of niet een der klassieke talen doormalle men- schen kon worden aangeleerd, zag echter spoedig in, dat die talen daarvoor veel te ingewikkeld waren en dat alleen een nieu we, kunstmatige taal aan de eischen zou kunnen voldoen. De grammaticale een voud van het Engelsch wees hem op den goeden weg; en zoo kwam Zamenhof al lengs tot zijn geniaal gevonden, uiterst eenvoudig stelsel van een taal met 16 hoofdregels en zonder uitzonderingen. Het moeilijkste was de kwestie van den woordenschat. Hoe minder woorden je behoeft te leeren hoe beter. En daarom heeft hij het aantal stamwoorden tot een minimum herleid. Onveranderlijke voor- en achtervoegsels met steeds dezelfde be- teekenissen doen de rest. 't Was een moeizame arbeid om tot die 30 aan hangsels (6 voor- en 24 achtervoegsels) te komen. Daarin ligt echter ook het meesterschap van Zamenhof's taal, waar door duizenden woorden worden uitge spaard. Ieder, die die voor- en achter voegsels kent, kan zonder moeite een on noemelijk aantal nieuwe woorden vor men, die ook door ieder kenner onmid dellijk worden begrepen. In 1878 was de taal ongeveer klaar. Zamenhof was toen negentien jaar oud en deed zijn eindexamen. Hij leerde enkele studiemakkers zijn vinding en den 17den December werd de geboorte der „Ling vo universala" geviercl. Ze verschilde nog veel van het huidige Esperanto, maar ver toonde toch al de hoofdtrekken daarvan. De auteur begreep wel, dat hij als „broek je" in de wetenschap moeilijk met zijn vinding voor den dag kon komen, en volgde den raad van zijn vader, een taal leeraar, om ze te blijven volmaken en ze te beproeven door oorspronkelijke arti kelen en vertalingen uit klassieke wer ken. Zes jareil heeft die proeftijd geduurd. Toen Lodewijk Zamenhof in 1884 zijn aca demische loopbaan voleindigd had schreef hij in het Russisch zijn eerste leerboek „Lingvo internacia", door dr. Esperanto de hopende). Later ging die schuilnaam op de taal zelf over. Maar er was geen uitgever te vinden, die 't aandurfde! Na meer dan twee jaar vergeefsch zoeken gaf eindelijk Zamenhof in 1887 op eigen kosten zijn leerboek uit in 't Russisch, in rt Poolsch, in 't Diiitsch en in 't Fransch, en een jaar later in Engelsch. De eerste stap in de publici teit was gedaan en Zamenhof, die in- tusschen oogarts in een armenwijk van Warschau was geworden, voelde, dat hij nu niet meer terug kon, maar het werk moest doorzetten, waaraan hij zijn heele jeugd had gewijd. Overtuigd, dat de over winning eenmaal komen moest, vatte de inmiddels gehuwde met stalen energie en ongehoorden moed den langen strijd op tegen menschelijke onverschilligheid, twijfelzucht, spotternij. In 1898 ontstond in Frankrijk de eerste Esperantistenbond en in 1904 werd te Calais het eerste congres door 120 Es perantisten uit drie natiën gehouden. Toen was het pleit voldongen. Van 1906 af volgde nu elk jaar een wereldcongres te Gcnève, Cambridge, Dresden, Barce lona, met telkens meer deelnemers en telkens meer glorie. Dat van Barcelona dit jaar heeft dr. Zamenhof zelf gepresi deerd en koning Alfons van Spanje ver leende hem de ridderorde van Elizabeth de Katholieke. En thans verwacht men voor Zamenhof den Nobelprijs, die geen onverdiende eer zou zijn. Onze diepgevoelde hulde aan dr. L. L. Zamenhof op zijn 50sten verjaardag! G. VAN POPPEL Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. P. A. Horsten en gezin, Groenhazen- gracht 8. J. N. Paes, Langegracht ;47. J. J. Houwert, Rapenburg 131. J. J. Langevelda Wittelaan 34, agent van politie. Wed. Spies en gezin, Pres. Sieijn- straat 13. A. M. Pino, Apothekersdijk 24. S. Briejer, Maresingel 63. P. A. Truyman en gezin, Singelstraat 13, grondwerker. A. Roelofs, Breestraat 24. W. C. H. Seilbergen en gez., Oude Vest 57, schipper. L. van der Weide en gez., Poelgeest straat 16. H. C. A. Kop, Hugo de Grootstraat 3, dienstbode. E. Bloin, Maria Annahof, arbeider. C. Schiferli, Hoogl. Kerksteeg 2. J. Koster, N. Beestenmarkt 3. H. J. Wildschut en gez., Schelpenka de 48, procuratiehouder. Wed. Kerkvlietvan Kampen en gez., Haarlemmerstraat 271. H. Kray, Plantsoen 89. R. M. Coopmans, Hopital Wallon* leerling-verpleegster. C. van der Meij, Haven 38 B, dienstb. C. W. Slingerland, Boerhavestraat 11. H. J. W. Keijzer, Acad. Ziekenhuis, verpleegster. R. W. Pelley Haarlemmerstr. 267 B. N. Kuiper, Haarlemmerstr. 256, dienst bode. A. Link, Lokhorststraat 22, voeger. Wed. J. D. van Dijk, Pasteurstr. 2 A. M. E. Blankers, Gesticht „de Vcor- zienigheid", liefdezuster. L. G. van Steijn, Rapenburg 53, studs Wed. Kriek en gez.,- Oude Vest 117/; A. C. Spek, Breestraat 161, dienstbode,7 W. van Keulen, Bouwelouwensteeg 35' koopvrouw. A. Vlek, R. K. Liefdegesticht, Peli kaan steeg. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. C. P. v. Remmerden, Alfen a. d. R., In den Hoorn. Mej. Betje Noppen, Arnhem, villa Su perna. Mej. Froutje Noorderwier, Delfzijl j Marktstraat W. J. Paddenburg, Assen, Malenstr. M. J. Dichne, Amsterdam, Amstel 29 G Mej. M. Hart, Overveen, Kweekduirf/i G. J. Disselvelt, den Haag, Netscher-' straat 90. Mej. Elisab. Offringa, Amsterdam, Ge sticht j,De Voorzienigheid." H. J. de Lauret, Amsterdam, N. Z* Voorburgwal 90. Corns. Colpa, Leiderdorp, Lage Rijn dijk 4. Isr. Boutelje, Amsterdam, Damstr. 8.: L. Smiths, Bodegraven, Pr. Hendrik straat 24. Mej. J. E. Boom, Amsterdam, Kerk straat 411. Mej. A. Elwart, idem, Oostenb. gr. 13. Mej A. M. Th. v. Dinter, idem, 1e Helmersstraat 110. Mej Joha. Geurts, Dodewaard, bij de ouders. Mej. M. Nieuweboer, Lisse, bi) mevr. Böninghausen. Mej. M. Nóterwaai, Brussel. J. J. Q. v. d. Mandere, Amsterdam,- P. C. Hooftstr. 120. Mej. M. J. Groenewegen, den Haag, Hotel St. Joris. LEIDEN. GEBORENDirk, z. G. L. J. Kloos en T. Gaastra. Wijnand. z. v. W. de la Rie en J. van de Pol. Johanna Adriana, d. v. L. van Maris en L. Bon.' Jacobus, z. v. J. Pardon en J. v. Schoonderwoerd den Bezemer. Alida, d. v. J. H. van Du ijl en L. v. Leeuwen.' Huberta Johanna, d. v. H. A. Vis ser en E. M. v. d. Krolt. Alida Rijkje, d. v. A. Knotter en N. G. de Heer. Harwen Hendrik, z. v. H. H. Vodegel en M. C. A. Houthoff. Ma ria, d. v. J. v. Tongeren en M. Does burg Lanooy. ONDERTROUWDE. J. Veldhuyzen, jm., 23 j. en Z. A. Ouwehand, jd., 19 j. J. van den Burg, jm., 24 j. en E. Dionet, jd., 20 j. A. Erades, jm., 22 j. en A. Redel, jd., 25 j. J. Kapaan, jm., 21 j. en M. l'Ecluse, jd., 19 j. W. Monfils, jm., 21 j. en J. G. Abbink, jd., 22 j. J. Veen, jm., en G. G. Lamaker, jd., 28 j. GETROUWD: T. Laven, gesch. m. en J. J. Van Koperen, jd. J. Beekmaj jm. en C. S. Vijlbrief jd. J. I. B. den Hoed jm. en C. E. Gordijn jd. W. J. de Gunst jm. en J. Van der Voort jd. A. Labordus jm. en S. M. Gans jd. H. Van Duuren jm. en A. Groene wegen jd. OVERLEDEN: I. M. v. d. Pavord Smits geb. Hepp, w. 80 j. C. Renne geb. Vinkesteijn, w. 75 j. M. G. Leeflang geb. Kraneveld, v. 46 j. H'.' Rodenburg, d. 16 j. C. v. <f. Steeg z. 47 j. W. F. Buijs, m. 69 j. M.' Zwetsloot geb. Kortekaas, v. 52 j. J G. Vogelaar, m. 64 j. H. Ligthart, w. 64 j. N. J. Walraven, z. 21 j. -r? D. Bei), z. 5 LEIDERDORP. OVERLEDEN: Hilletje Stam, 21 vr. v. C. Vesseur. NOORDWIJKERHOUT. GEBOREN Johannes Hendrikus, z. v. W. P. Warmenhoven en A. Jansen. i- Laurens, z. v. W. Wijnands en H. Heems-; kerk. Gemeenteraad van Hazerswoude. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitterde heer C. S. van Dobben de Bruyn, burgemeester. Aanwezig 7 leden. Afwezig de heeren A. W. Straathof,1 G. C. de Jong, A, de Jong en C. Korte- weg, allen met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken; Verzoek van H. Brandt te 's-Graven- hage om subsidie hoofd, omslag, wegens vertrek uit de gemeente. Wordt verleend. Missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde gemeente-rekening dienst 1908. Missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde gemeentebegrooting dienst 1910. Deze stukken worden voor kennis^ geving aangenomen. Aan mej. M. M. SneHeman wordt inge-i volge haar verzoek met ingang van 1 April a.s., wegens huwelijk eervol ont( slag verleend als onderwijzeres van d^ 1 openb. school, Rijndijk en aan mtj. Wj

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2