Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws Aanbesteding. 4 Keren te Sipirok wonende te 's-Oraven- hage. De geneeskundige staatscommissie bevorderde heden tot Semi-arts den beer j. J. de Casparis (Leiden). GRONINGEN. Geslaagd arts-examen 1st eged., de heer K. van der Wal. UTRECHT. .Bevorderd tot doctor in de plant- en dierkunde de heer P. van der Eist, geb. te Schiedam, op proef schrift Bijdrage tot de kennis van de zaad- knopontwikkeling der 3axifragaceeën. Tot doctor in de geneeskunde werden bevorderd) dfl heeren J. M. Moll, arts, geb. te Bloemendaal, op proefschrift Die puer- perale Insolution des Uterus vom Maul- wurf (Talpa europaea L.) en de heer A. Overbosch, geb. te Gouda, op proefschrift De vaginale flora bij de gezonde vrouw tijdens verschillende .tijdperken van haar leven. Geslaagd aanvuilings-ex. dier- en "delf- stofkunde, )Vlej. E. E. Poels en W. H. v. d. Vecht. Cand. Rechten de heer A. 'A. van Ravesteijn. AMSTERDAM. .Bevorderd tot doctor (in de. wis- en natuurkunde op proefschrift [Magnetische splitsing van het Ultraviolet te ijzerspectrum angstrom 2300-4500 me vrouw H. B. van Bilderbeek-van Meurs, geboren te Amsterdam. r Geslaagd voor het Candidaatsexainen Jn de rechten de heer S. Van Houten (den frlaag). LEIDEN, 10 December. St. Nicolaas in den Volksbond. Ze hadden vreugdevolle gezichten, de kinderen, die gisteren in den Volksbond verheugd de komst van Sinterklaas af pachtten. Eerst waren ze een beetje bedeesd, de kleintjes althans, maar langzamer hand kwam roering in het jeugdig goed je en toen juffrouw Betsy v. Ulden op de piano ging spelen en de muziek 'de wijsjes aangaf van op scohol ge leerde versjes, toen klonken de liedjes lustig door de zaal, toen waren de jongens en meisjes vroolijk, opgetogen, inaar toch in spanning over de dingen iwelke zouden komen. St. Nicolaas zou komen, maar hoe, dat pas een geheim. Eerst ging het aardig tooneelstukje ^Asschepoester" vooraf. Lief hebben de jeugdige dilettanten hun rollen ver tolkt. Ze zaten er goed inèn Asschepoes en de jonge prins én de zusters, kort om, allen, die op de „planken" kwamen, gaven een voor kindereu aardig spel te zien in hun mooi uitgedoschte kleer tjes. De kinderen en hunne ouders klap ten dan ook na elk bedrijf dapper in jhun handen. Toen kwam pater Haanen op het po dium. ZEerw. moest iets zeggen, maar 't was hem bijna niet mogelijk stilte te verkrijgen. Toch had hij gewichtige din- jgen te vertellen. St. Nicolaas was zoo 'juist aangekomen en nu wilde de Pa ter weten, wat hij aan den goeden Sint inoest vragen. Hij had een lijstje op gemaakt en elk punt daarvan vond da verende instemming bij 't jonge volkje. Nog enkele ©ogenblikken en toen kwam Sinterklaas, gezeten op een vu rig ros, dat door Pieterman aan de teu gels geleid werd, de zaal binnen. Nadat hij van het paard was geste gen en de begeleider het stalwaartsl had gebracht, (want het beest keek wel ,een beetje schichtig in deze voor hem aoo vreemde omgeving), werd de goede heilige verwelkomd door Pater Haa- oen, die het een groote eer noemde, dat St Nicolaas, dit jaar voor 't eerst in hoogst eigen persoon een bezoek aan 'den R. K. Volksbond kwam brengen. Het was doodstil, toen na 's Paters .Woorden Sinterklaas zelf wat tot de kleuters ging zeggen. Eerst moest hij londerzoéken, of ze wel allen hun vra- genles op de catechismus hadden ge kend en velen die dit niet hadden ge- jdaan, staken hun vingers op en ont vingen een vermaning voor de toekomst. En ook andere nuttige wenken gaf de goede Sint aan zijti jonge toehoordersL Toen ging hij met Pieterman de zaal )rondmaar Pieterman behoefde zijn groote zak nóch zijIn roede te gebruiken, pant het waren over 't algemeen goede kindertjes, die Sinterklaas hier vond. En Velen kregen van hem een vriendelijk .Woord of zegden hem een versje op, /dat zij, hem ter eere, hadden geleerd. En thans was het pret volop, want Moor zijn ijverige helpsters liet St Ni colaas nu uitdeelen speculaas, melkcho colade, koekjes, prentenboeken, sinaas appelen, enz. Blijde met hunne gaven, galmde uit 3e kindermondenLang zal Sinterklaas leven 'tWas een echt aardig feest, waar bij de ouderen zich niet minder amu seerden dan de jongeren en St. Nico laas, wien ook wij de eer hadden te mo gen spreken, verklaarde ons buitenge- poon tevreden te zijn over de bereide jontvangst. Tot besluit werd door dezelfde meis jes en jongens, die „Asschepoester" op gevoerd hadden, verschillende aardige Voordrachtjes ten beste gegeven. Middelerwijl vertrok St. Nicolaas, har- (felijk toegejuicht door de kleinen, die hem gaarne ;t volgend jaar zullen te rugzien. Voor het welslagen van dit feest mag «en woord van welverdiende hulde niet l öpjhoudep porden, aan het damescomi té, dat zich, op verzoek van het afdee- lingsbestuur van den Ned. R. K. Volks bond, met de voorbereiding en jje lei- d'ng ervan belastte. Veel moeite moe ten Zi{ zich ongetwijfeld hebben getroost Onder haar leiding hebben de kinderen het tooneelstukje en de voordrachten ingestudeerdZijn "de costuumpjes ver vaardigd en het succes, gelooven wij, heeft zelfs hare verwachtingen overtrof fen). Vanwege de afdeeling Leiden e. o. der Holl. Maatsch. van Landbouw is een verzoekschrift gezonden pan den Raad der gemeente Leiden, waarin verzocht wordt niet over te gaan tot de uitvoering van het raadsbesluit <Ld. 28 Oct. 1.1.; om een gedeelte der Beestenmarkt té ver- hoogen. Aan H. Scheepstra en rechtverkrij genden is vergunning verleend tot het oprichten van een dubbelen heete-lucht oven in het perceel Janvossensteeg no. 38. ALFEN AAN DEN RIJN. Door B. en W. is aanbesteed het eenjarig onder houd der gemeentelijke gebouwen over 1910. De uitslag is als volgt: Timmerwerk: F. Stapper f 95J. Ges man f145; W. v. d. Bijl f154; R. Stigter f156; Wed. Hemsbergen f200 G. Hengeveld f 249. Smidswerk: J. Oudejans f135; J. de Haan f136; J. H. UI jee f140; P. v. d. Bosch f141; A. Renooy f144. Schilderwerk: C. Bauer f127; Th. Nachtegaal f 136.25 Ph. v. Keeken f 139 W. de Graaf f153; D. v. Bijeren f195* MetselwerkK. Tolk f 373H. Oude nes f387; Wed. v. d. Helm *389. ZadelmakerswerkJ. Hoogteyling f22.50. GOUDA. Door een drietal drankbe- strijdersvereenigingen is aan den Raad dezer gemeente bij adres verzocht, dat op den a.s. Nieuwjaarsdag de café's en her bergen, waarin vergunning, gesloten blijven. KATWIJK AAN ZEE. Prijzen der haring volle pekelharing f 12.5012.80—13, ijle pekelharing f 4.75—9.30; steurharing f 12.35—12.70—13.15, per kantje. De schuiten, die binnenkomen hebben door den jongsten storm zeer veel averij aan netten en touwwerk. Van sommige is de vleet geheel verontrampeneerd. OUDSHOORN. Woensdag kwam de slager G. d. J., wonende te Koudekerk, gezeten op een hondenkar, uit de rich ting Alfen. Nabij den landbouwer J. S. alhier gekomen, wilden de honden uit macht der gewoonte het erf van voor noemden landbouwer opgaan, dat de slager den dieren evenwel wilde beletten. Hij kon echter niet verhelpen, dat door het woeste trekken der beesten hij zelf met de kar en honden te wdter geraakte. De voerman werd spoedig op het droge geholpen, waarna hij zijn honden uit 't water haalde en hij zich naar huis be gaf om zich van droge kleeren te voor zien. Daarna werd de kar en den inhoud uit het water gevischt. NOORDWIJK. Ir. de zaal van „Hof van Holland", die in dit geval te klein bleek, wijl het vanwege de verbouwing de eenige ruimte is, waarover de eige naar beschikken kan, gaf onze Harmo niekapel „Crescendo" gisteravond een uit voering. Al dadelijk bemerkten wij aan al de vreemde gezichten, dat „Crescen do" nog aan de oude kwaal lijdt: wisse ling van personeel. Dit in aanmerking genomen mogen wij niet anders doen, dan den directeur, den heer G. Verheij-Sr. en den executanten een woord van lof brengen. In aanmerking genomen de moeilijke omstandigheden, waarin „Crescendo", met het oog op het „vlottend ledental", vaak verkeert, kunnen we niet anders zeggen, dan dat de uitvoering van gister avond heel goed was. No,. 1 van 't programma was een flink uitgevoerde marsch getooonzet door den directeur zelve. Ook no. b, „Echo der Duinen" is getoonzet door den lieer G. Verheij Sr. „Harlette", 't moeilijke con coursnummer, waarmede „Crescendo" in dertijd den 2en prijs behaalde te Bos koop, werd heel goed uitgevoerd. „Le forgeron du Village", een vrij lastig stuk, dat evenwel goed geblazen werd, viel algemeen in den geest. Na de*pauze heeft het bekende duo „Hellman en Van Leeuwen" hun nieuw repertoire afgewerkt. Onbedaarlijk is er gelachen. Dat zijn we trouwens al jaren van den heer Hellman gewoon, dat hij 't publiek een goeden lach weet te ontlok ken. Gisterenavond werden de bewoners van de Zeestraat en omgeving onaange naam opgeschrikt dooreen hevig gekraak, gevolgd door 't neerstorten van balken, pannen enz. Het dak der kleine stal van den landbouwer B. v. d. P. stortte met luid gekraak in. Niet alle koeien stonden in dezen stal, slechts een gedeelte. Eerst ging 't gerucht, dat er koeien gedood waren, maar dat bleek later gelukkig on juist. Men kan zich de consternatie op de boerderij en de drukte op de straat voor stdien. WARMOND. Heden had de aanbeste ding plaats van de verbouwing van Hotel „de Stad Rome", door architect van der Laan, te Leiden. De inschrijving was al leen opengesteld voor Warmondsche aan nemers, en wel le. door L. de Vrijer op f8.1S0.00; 2e. door F. Machen op f 8.190.00; 3e. door B. Rotteveel op f8.400.00 4e. door Wed. Beugelsdijk op f9.963.00. De gunning heeft de architect nog niet bekend gemaakt. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Alhier wordt sedert gisterenavond ver mist een ijzeren roeiboot, genaamd Nelly. Hiervan is bij de politie aangifte gedaan. Een misdaad of een ongeluk? J.l. Dinsdag is de kassierslooper G. Burgersdijk, oud 54 jaar, van de firma Dirkzwager uit Maassluis, het Westland ingegaan om wissels te innen. Toen hij Woensdag nog niet van zijn reis door het Westland was teruggekeerd, vrees de men dat hem een ongeluk zou zijn overkomen en werd van zijn lang uit blijven kennis gegeven aan den commis saris van politie aldaar. Een onderzoek heeft voorloopig als resultaat opgeleverd, dat de jas en por tefeuille van den vermiste zijn gevonden. Het laatst schijnt hij geweest te zijn aan de fabriek van verduurzaamde le vensmiddelen Vianda, welke fabriek is gelegen in de onmiddellijke nabijheid van den Hoek van Jfolland. Hoeveel geld hij reeds had ontvan gen is nog niet bekend. Nader meldt men van den Hoek van Holland Op bevel der justitie uit Rotterdam zal in den Waterweg gedregd worden naar den vermisten Burgersdijk. Gisteren werd bij de conserven fa briek de pet en onder den Mullerstei- ger de bril van den vermiste gevonden. Hij moet omstreeks f 1000 bij zich heb ben. Een verkiezingscuriosum is uit Ensheitn in Duitschland gemeld. Daar waren namelijk voor de gemeente- reedsverkiezing bij een kiezersaantal van even 300 personen, 200 candidaten ge steld. Te Hamm in Westfalen ge raakte gister een rangeerder met den voet tusschen de rails beklemd, zoo, dat hij zich niet tijdig kon losmaken, toen een goederentrein aankwam. Den onge lukkige werden een ann en een been af gereden. Hij stierf spoedig. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Vrijdag 10 Dec. Voortgezet werd de behandeling van de begrooting voor Landbouw, Handel en Nijverheid. "Door de heeren Patijn en 9 andere leden uit de verschillende partijlen is een amendement ingediend van de vol gende strekking: Waar de Regeering bij nota van wij ziging de op de oorspronkelijke begroo ting voorkomende memorieposten voor jaarwedde van een inspecteur voor de visscherij en reis en verblijfkosten van dien titularis veranderd heeft in kre dietaanvragen (f 4500 salaris en f1500 reiskosten enz.) bedoelt het amendement die memorieposten te herstellen, ten einde op dit oogenblik niet vooruit te loopen op de organisatie der inspectie voer de visscherij. Dit amendement, toelichtende, betoog de heer Parijn dat waar de aard van zee-, kust- en binnenvisscherij zoo uit eenloopt, het niet goed is die takken van visscherij onder één centr. inspectie te brengen, maar, zooals de Minister zelf bij de behandeling der visscherijwet voor stond, een decentraliseerend gezag in te stellen. Spreker ried aan de zaak nog voorloo pig uit (te stellen, totdat de Minister de Kamer een volledig inzicht zal heb ben kunnen geven omtrent zijn gede tailleerde voornemens ten aanzien der organisatie van onze visscherij-inspec- tiq. De heer T y d e m a n achtte het Re- gieeringsvoorstel in strijd met de Vis scherijwet, althans met de bedoeling dier wet die geen departimenteele ge- traliseerde inspectie wil. D eheer Duymaerv. Twist verde digde het Regeeringsvoorstel. De Minister van L., H. en N. verdedigde het voorstel en betoogde dat hij indertijd bij de behandeling van de Visscherijwet nadrukkelijk gewezen heeft op de economische beteekenis van van de inspectie voor de visscherij en heeft doen uitkomen dat hij de vissche rij een leiding wilde geven w,elke haar tot meerdere ontwikkeling zou brengen. De Minister bestreed dat hij centra- liseerend zou optreden door de aanstel ling van ekn jnspecteur. Juist decen tralisatie beoogt de Minister, want de aan te stellen inspecteur komt zelfstan dig tegenover het Departement te staan. In uitstel kan de Minister niet bewilli gen, omdat de zaak spoedeischend is. De Minister is ook niet geneigd de Ka- -mer met zijn organisatieplannen in ken nis te stellen. De zaak is nog nieu\v en vereischt studie alvorens tot een goe de organisatie kan gekomen worden. De heer Lohman (een der mede- pnderteekenaars van het amendement) bestreedt het en vroeg nader beschouwd te worden als niet-medeonderteekenaar, omdat het amendement en deszelfs mon deling toelichting doo rdeu heer Pa tijn nu te ver gaat. Men heeft er n.lj, in die toelichting een principieele kwes tie van gemaakt, n.l. centralisatie of de centralisatie, terwijl als aanvankelijke bedoeling van het amendement werd aan gegeven het niet praejudiceeren op de organisatie van de visscherij. Hef am en dement-Pa tjjn c± s. werd ten slotte verworpen met 41 tegen 28 st. De begrooting van Landbouw; Nijver heid en Handel wordt hierop zonder stemming goedgekeurd, alsmede de suppletoire begrooting van Landbouw (Inspecteur visscherij, subsidie aan de Vereeniging voor de tentoonstelling van huisindustrie, verlofstractement) en eeni ge andere kleinere bijbehoorende ont werpen. Daarna kwam in verdere behandeling de waterstaatsbegrootlng, en hervatte de Minister van ,Waterstaat, de heer Re- gout zijn gisteren afgebroken redevoeL ring. Ten aanzien van de gedeeltelijke drooglegging der Zuiderzee kunnen op dit oogenblik nog geen verdere uitvoerige mededeelingen gedaan worden, aangezien er hoogst gewichtige en moeilijke punten zijn waaromtrent nog nader nauwgezet onderzoek moet worden ingesteld, o.a. de verkoopswaarde van de droog te leg gen gronden; de doorkwelling van het zoutwater; de schadevergoeding aan de visscherij enz. Overigens bleek uit 's Mi nisters betoog dat hij het billijk zou vin den dat de drooglegging niet uitsluitend ten laste van het Rijk kwam, maar ook de Provincie een deel der kosten moet dragen, waar deze todi ontlast zal wor den van Rijkslasten. Ook dit nu moet nauwgezet onderzocht worden. Intrek king van het bestaande ontwerp zou de geheele zaak op de lange baan schuiven en volvoering van het groote plan (de geheele indijking) zou de kosten opvoe ren met 160 millioen. Dat zou natuur lij niet kunnen. Daarom beval de Min. aan om toch voorloopig maar te houden aan hetgeen thans bij het wetsontwerp waaromtrent reeds voorloopig verslag is uitgebracht, wordt zoo voorgesteld, n.l. de gedeeltelijke indijking. Credietbank van den Middenstand. Dinsdag werd te Delft de oprichiings- acte der Coöperatieve Centrale Midden- standscredietbank in het Bisdom Haar lem" notarieel verleden. De raad van toezicht bestaat uit de heeren: W. A. J. v. d. Kamp, Haarlem, le voorzitter; Th. P. J. Hoppe, Delft, 2e voorzittermr. A. L. Hermans, Delft, secretaris; mr. M. M. van Velzen, Schiedam en J. A. A. Ver beek, Rotterdam. Het bestuur bestaat uit de heerenP. J. van Haaren, Rotterdam, voorzitterH. J. Viester Jr., Delft, secre taris-penningmeester en J. Buters, Vlaar- dingen, als gedelegeerde uit het bonds- bestuur van de „Hanze" in het Bisdom Haarlem. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. De voor den dienst ten Paleize Het Loo aanwezige heeren worden dezer dagen vervangen door: Jhr. vau den Bosch, Kamerheer; Graaf du Monceau, adjudant van H. M. de Koningin; Jhr. van Reigersberg Versluys, Hr. M. ordon nans-officier. Morgen begeven zich voorts naar Het Loo: Harer Majesteits Hofmaarschalk Graaf van Bylandt en Iiir. Stoop, referen daris bij het Kabinet der Koningin. In parlementaire kringen wordt naar wij vernemen overleg gepleegd over de benoeming van eene commissie tot onderzoek van de leveranties van de firma Krupp. Het is nog niet zeker op welke wijze de benoeming zal geschieden. Een en ander schijnt verband te houden met een in het jongste bij de behandeling der Marine-begrooting gehouden Comité-gene raal gevallen beslissing. De jacht op klein wild met uit zondering van die op houtsnippen wordt in Zuid-Holland gesloten op Vrijdag 31 Dec. a.s. met zonsondergang, blijvende het schieten van houtsnippen en het vangen van houtsnippen met laat-, war- of valflouwen, toegelaten tot en met 28 Februari 1910. Eerstdaags zal vanwege het ge meentebestuur een oproeping uitgaan van gegadigden naar de opengevallen betrekking van Directeur der gemeente telefoon te 's-Gravenhage. ROME, 9 Dec. Z. H. de Paus beeft een schrijven gericht tot de Italiaansche Katholieken, geadresseerd aan den voor zitter van den Economisch-Socialen Bood, waarin Z. H. als zijn verlangen kenbaar maakt, dat de Bond moedig de Katho lieke vlag ontplooi e, en dus zich orga- niseere op Katholieken grondslag. MELILLA, 9 Dec. De aanvoerder van de krijgsmacht der Marokkanen heeft aan. de Spanjaarden zijn onderwerping aan geboden. HAMBURG, 9 Dec. De met groote moeilijkheden gepaard gaande oprui mingswerkzaamheden op het terrein der ontploffing, vorderen slecht, daar het me taal en metselwerk bij de ontplofte ke tels nog zeer heet is en voor een deel nog gloeit. Het getal dooden is tot 17 geste gen, terwijl 4 arbeiders in hopeloozen toe stand in het ziekenhuis liggen. LONDEN, 9 Dec. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het postkantoor in de Goswellstraat De dieven namen een geldkist mede, waarin een bedrag van ongeveer f16000. De politie volgde het spoor der inbrekers tot een huis in de Kingscrosstraat, waar zij de kist onge opend terugvonden en 7 personen arres teerden. Te Hayangn(Elzas-Lotharin- gen) heeft men getracht door middel van een bom het gerechtshof iti de lucht ta doen springen. De ontploffing was ge weldig en alle ruiten van het gebouw sprongen. Hei geval heeft groote ont roering in de stad veroorzaakt. Een onderzoek is geopend. Afloop Verkoopingen. HILLEGOivL Bij de gistereu gehouden veiling van 2 perceelen bloerabollengrond zijn deze in bod gebracht als volgt Perceel 1, groot 87 Aren 90 Centiaren, op f 1300, verhoogd met f 500. Perceel 2, groot 84 Aren 20 Centi aren, op f 1125, verhoogd met f 300, nogmaals verhoogd met f 100. Marktberichten. LEIDEN, 10 December. Veemark f. fer markt waren aangevoerd: Venlens f a 0 Paarden t a i 12 Stieren f 90 af260; 93 Kalf- en Melkkoeien f 148a f250; 135 Vare- koeïen f109 a f212; 223 Vette Ossen en Koeien f175 a f380, per kg. 62 a 72 c.; 63 Graskal veren f27 a 58; 32 Kalveren (vette) f 74 a f 108. per kg. 95 a 105 c.; 23 Kalveren (magere) fo a f 12; 2251 Schapen (vette) f 11 a f 18, per kg. 46 a 54 c.; 512 Schapen (weide) f 10 a f 13; 282 Varkens (magere) f 17 a f35, per kg. 45 a 47 c.252 Varkens (Biggen) f5 a f 1114 per K.G. k c. 6 Bokken of geiten f 3 a f9. Ter markt aangevoerd526 Runderen, 55 Kalveren, 2763 Schapen. Kaas. Aangevoerd 51 partgen. Besteed werd voorGoudsche kaas van f 30 tot f 35Derby kaas f—Leidsche kaas de 150 kg. van f69 tot f81. Aan de Stadswaag gewogen55 Partijen, 1934 stuks kaas, wegende 13013 kg. LEEUWARDEN, 10 December. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd69 stieren f 60 a 245; 18 ossen f 1 75 a 190; 141 vette koeien, f 170 a 260 27 c. a 32 c. per half kilo; 800 melk- en kalfkoeien f 150 a 250 33 pinken f 40 a 60; 109 vette kalveren f 25 a 50; 37 c. a 43 c. per half kilo; 60 graskalveren f35 a 45; 51 nuchtere kalveren f 7 all; 917 vette schapen f 22 a 26; 108 weide schapen f 14 a 17; 1252 lammeren f 18 a 22; 181 vette varkens f 70 a 80; 23 c. a 24X c. per half kilo66 magere varkens f 40 a 60; 511 vette biggen f 25 a 35, voor Londen 22 c. a 23X c. per half kilo; 329 kleine biggen f 5 a 7; 22 paarden f 75 a 150. De aanvoer in rundvee was behoorlijk met grooten handel, alleen op België het voornaamste; wolvee voor uitvoer traag. Varkens voor export gewild. Buiten de Belgen geen andere buiten landers ter markt 10 Dec. Pluimvee. 400 slachtkippen 60 c. a 75 c.; jonge hanen c. a c.; 150 piep kuikens 95 c. a 150 c. 10 December. Boeren boter f.—.Aanvoer 214, 2/8 en Xe vaten. Fabrïeksboter f 55.— a f56.50. Aanvoer 31/3 42/6 en Ol— vaten. Noteering van de commissie f 55.50. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 55.50. Nagelkaas: Fabrieks f 33.— a 42. Boeren f Aanvoer 21,245 K.G. Handel flauwer. VOORSCHOTEN. Veiling van 8 December. 445 eieren f7.— a f 8.10 per 100handappelen 3 c., 5 hanen f0.80 f 1.7 konijnen f0,70<i f 120. HOORN, 9 December. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 98 stapels kaas, wegende 81,786 kilo. Hoogste marktprijs voor kleine f 32,—, commissie f 31,—, middelbare f fabrieks- f31,50 per 50 K.G. LONDEN, 8 December. Geslacht vee. De aan voer ter Central Meat Market bestond heden uit 60 ion Schotsche runderen, 330 zijden uit Liver pool, 400 achter- en 550 voorbouten uit Amerika, alsmede 2150 achter- en voorboulen uit Argen tinië. Handel zeer traag in middelbare en inferieure qual. runderen, maar beste qual. waren scliaarsch en vast in prijs. Schapen traag op onveranderde prijzen. Varkens prijshoudend. Voor kalveren was de markt beter. MEPPEL, 9 December. Aan de markt van heden was de aanvoer van boter 1200 kilo; le soort per X vat f27.50 a f—.—,2e soort f 26.50 a f3e soort f2550 a fstukken van IX kilo IZ10 a f255. SCHIEDAM, 9 December. Noteering van de Beurscommissie. Aloatwijn f 11— per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn traag. Spoeling per ketel f 1,40. Graan-Spiritus f 17,aMelasse-Spiritus 15,-- a!5X» ruwe Spiritus f 8ii 8X- UTRECHT, 10 December. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 54 wagens met 9990 kilo kaas. De prijzen beliepen voor le qual. 132,50 a f33,50 2equaL f 30,— a f 31,50, per 50 kilo. Handel vlug. Nagekomen Advertentie. Op Maandag, den 20 Decem ber 1909, des middags 4e halftwaalf uren, zijn Burgemeester en Wet houders der gemeente Leiden, voornemens op het Raadhuis al daar, aan te besteden: (Bestek n°. 2) Het leveren van 12 ce mentijzeren beerputten. n". 6) Hei vernieuwen van ge breken glasmten der beneentegeboswen. n°. 7) Het wasscben der glazen der Gemeentegebouwen (in 6 perceelen). n°. 8) liet onderhoud vauJa- loasies, gordijnen, rioer- kleeden en horren der Gejueeutegebouweu (in i perceelen). De bestekken en de teekenin- gen liggen ter inzage en over name op het Bureau van Ge meentewerken op eiken werkdag de besteding voorafgaande van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 uren en zijn aldaar per stuk k f 0.50 verkrijgbaar (franco per post f 0.52) zoolang de voorraad strekt Verdere inlichtingen verkrijg baar ter Bureau Gemeentewerken dagelijks tusscben elf en twaalf uren. (1009)

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3