LISSE. De tooneelvereeniging St. Ge- nesius, onderafd. van den Ned. R. K. Volksbond alhier zal dezen winter weder om een vastenavonduitvoering geven. Opgevoerd zal dan worden „De belegering van Malta" drama in vijf bedrijven waarvan de rolverdeeling reeds heeft plaats gehad. Naar men ons meedeelt zal den bloemist G. v. d. Mei op de zanderij aan de steenfabriek een zevental arbeiders woningen laten bouwen, benevens een woning voor den meesterknecht. Dit werk zal worden uitgevoerd door de aannemers Marseille en v. Hemert alhier. Toen de werkman D. Fortuijn gister middag met een kruiwagen bollendek langs een sloot kruide had hij het ongeluk dat de overstekende bossen dek aan een heg bleven haken. Hierdoor kantelde de wagen in de sloot en nam, in zijn val den bestuurder mede. Deze wist zich nog spoedig uit het diepe water op het droge te werken zoodat hij met een nat pak en den schrik vrij kwam. NIEUWEWETERING. Tot hoofd aan de Christelijke school, alhier, is benoemd de heer G. Haag te Zutphen. OEGSTGEEST. De milicien J. G. van der Ploeg dezer gemeente van het 4e Regiment-lnfanterie is met eene vrijwillige verbintenis overgeplaatst bij de Exploitatie compagnie van het Regiment Genietroe pen, als blokwachter. OUDEWETERING. Aan J. van der Graft alhier is door Burgemeester en Wet houders van Alkemade vergunning ver leend tot oprichting van een gebouw be stemd tot werkplaats, op perceel kada straal bekend Sectie B. 1293. SASSENHE1M. Zaterdagmiddag 3 uur vergadert de Raad dezer gemeente. De agende luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming Commissie tot wering van Schoolverzuim. 3. Vaststelling aanvullingskohier school gelden 4de kwartaal 1909. 4. Vaststelling aanvullingskohier Hoof- delijken Omslag 1909 en hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. De leveranciers voor het jaar 1910 voor deze gemeente zijn: J. P. Lager- berg, timmer- en metselwerk; Ph. Balver, smidswerkJ. H. Uphoff, lood- en zink werk; G. v. Goeverden, schilderwerk; C. J. Waasdorp, manufacturenH. de Graaff, behang- en stoffeerwerkPh. Bakker, wagenmakerswerk. Het rijwiel, dat Vrijdag j.l. bij den heer Nicola alhier gestolen is, is door de Leidsche politie opgespoord te Leiden in een huis van koop met recht van in koop in de Janvossensteeg. TER AAR. Gister vergaderden alhier in het Bondscafé aan het Papenveer eenige ingelanden van den Langeraar- schen en Noordeindschen en van den Uiteindschen- en Middelpolder, om hunne belangen in zake tiendplichtigheid te bespreken. Men was algemeen van oor deel, ook na het inwinnen van des kundige adviezen, dat hier voor velen de tiendplichtigheid vervallen is door ver jaring. Toch achtte men het wenschelijk, dat de eigenaars, zooveel mogelijk ge lijkluidend, hunne bezwaren indienen. Daarom is een memorie van bezwaren voor ieder belanghebbende ter teekening gelegd bij de heeren H. C. Kroft, W. F. Visser, J. Hoogervorst Lzn., L. Bosman, J. A. Koeleman, Jac. Valentijn, J. C. van Rodenrijs, D. v. d. Hoorn, A. v. d. Hoorn en W. Uyttewaal voor den Langeraarschen en bij de heeren B. H. Kroon, P. Es- veld en W. de Bruijn voor den Middel polder. ZWAMMERDAM. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den vader van den milicien E. van den Heuvel dezer gemeente vergoeding ingevolge art 113bis der Militiewet toegekend tot een bedrag van 30 cent per dag. Rechtszaken. V ervalsching van 1melk In hooger beroep werd gisteren voor het gerechtshof te Arnhem behandeld de zaak tegen een landbouwer te Heerde, die door de Rechtbank te Zutphen we gens het afleveren van vervalschte melk tot twee maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. De bekl. leverde room aan een zuivelfabriek. Hij had des Zondags een deel van den room van de melk geschept, voorts na het melken den melk lemmer omgespoeld om de room die aan den kant zat, los te krijgen en ten slot te de melk met 50 pCt. water verdund. De adv.-gen. mr. Van Lulofs Umb- grove requireerde bevestiging van het vonnis der rechtbank. De verdediger mr. B. H. Everts be toogde, dat hier geen sprake is van het afleveren van vervalschte melk, doch van melk ondeugdelijk van samenstelling. Het wegnemen van een deel van den room is geen vervalsching. Bekl. werd alleen voor de room betaald en ontving 'de ondermelk terug. Het bijvoegen van een kleine hoeveelheid water om den room aan den kant van den emmer los te krijgen, is een algemeen gebruik. Ten slotte is de vervalsching met 50 pCt. water niet bewezen. Pleiter con cludeerde tot vrijspraak. Overtreding Boterwet. De Rotterdamsche Rechtbank vernie tigde gisteren het vonnis van den rech ter rn kanton II aldaar, waarbij A. v. E., 36 jaar, bote rhand daar te Zo eter- meer, ter zake van overtreding der Bo terwet,- tot een hechtenisstraf van twee maanden veroordeeld was. Opnieuw rechtdoende, werd beklaagde ter zake van overtreding der voormelde wet tot 14 dagen hechtenis veroordeeld. Een beschonken advocaat. Een advocaat, te Bussum woonach tig, die te Amsterdam in beschonken toe stand uit de tram moest verwijderd wor den, omdat hij 't de andere passagiers lastig maakte, en die daarna een politie agent, die hem naar het bureau wilde brengen, uitschold, zich verweerde, den agent een paar klappen gegeven had en op het politiebureau op het Singel we derom een paar andere beambten uit schold, werd gisteren door te Recht bank aldaar veroordeeld tot 45 dagen gevangenisstraf, wegens mishandeling en beleediging van een ambtenaar. Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. F. A. DAMEN Wijnhandelaren Hofleveranciers. Kantoor Burgstee# LEIDEN. (.3) STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Donderdag 9 Dec. (Vervolg.) Voortgezet wordt de beraadslaging over Hoofdstuk; X (Landbouw, Nijver heid en Handel). De Minister beantwoordt 'teerst den heer v. d. Velde, dien hij er op wijst, dat de couranten de wet niet minder ontduiken dan anderen. Reeds is een courant op grond van de Arbeidswet veroordeeld. Loodwit geheel en al verbieden gaat op dit oogenblik nog niet volgens des kundigen. Gevaarlijk zou het zijn om de bepa lingen in den scheepsbouw, die gelden voor jongens beneden 16 jaar, uit te strekken over alle anderen. Met den heer Schaper is de Min. vol komen eens, dat rechterlijke ambtenaren niet mogen vorschen naar de namen van personen die aangifte doen van over tredingen in zake de Arbeidswet. Theoretisch zou het wel aan te beve len zijn, de bepalingen van 'de veilig heidswet over alle werklieden uit te strekken, maar dan zouden een massa bepalingen, die nu voor vrouwen en kin deren bestaan, niet kunnen worden ge handhaafd voor mannen. Verschillende speciale punten worden nog door den Minister behandeld. In zake spreker's plannen met de ar beidswetgeving heeft het Voorloopig Verslag niets gevraagd, hoe kan men dan eischen dat de Min. er op ant- woo rdt Bij het tot stand komen van de Ar beidswet heeft men een groote marge gelaten aan de Uitvoerende Macht, en dat was gelukkig, immers anders ware er niets van terecht gekomen. Nu wil men weer een wet, waarin veel of alles is geregeld. Spreker gaat niet dien weg op. Hij acht het practischer de speciale dingen achtereenvolgens te regelen. Terzake van den tienurendag is de Minister nooit van standpunt veranderd. Steeds heeft hij den arbeiders gewaar schuwd tegen een schematische rege ling van den tienurendag. Maar wel zal spr. binnenkort een on derzoek doen instellen naar de vraag of de tienurendag kan worden ingevoerd in de beschermde bedrijven, voorts is hij van plan bij de wijziging van de Ar beidswet in verband met de aansluiting aan de Berner conventie, den tienuren dag verder uit te breiden, om zóó stuk voor stuk tot beperking van arbeidsduur te komen. Hij is en blijft voor de tien- urenbeweging en erkent volkomen de ethischebeteekenis er van. Echter kan een minister niet steeds ethische begin selen in wetsontwerpen belichamen. Na repliek door de heeren Schaper, De Klerk, Treub en Aalberse en'dupliek van den Minister is men genaderd tot de afdeeling „Arbeidersverzekering". De heeren Teenstra, Duys en De Klerk, die over de afdeeling in het al gemeen het woord zouden voeren, zien daarvan af in verband met het besluit tot uitstel. Bij den post voor bezoldiging van het ambtenaarspersoneel van de Rijksverze keringsbank neemt de heer Duys het wóórd ten betooge, dat die bezoldiging zeer onrechtvaardig is, vooral ten aanzien der klerken en schrijvers. Dit spruit voort uit de onregelmatige en stelsellooze wij ze waarop het personeel is aangesteld, n.l. voor de behoefte van eiken dag. Spr. vraagt een betere regeling voor de betaling van overwerk. Thans hangi dit af van de willekeur van de verschil lende onder- en afdeelingschefs of een bepaald werk zal worden beschouwd als voortzetting van het dagwerk dan wel overwerk. Voor wachtgelden wordt nog steeds niet het noodige uitgetrokken. Moet er worden bezuinigd, dan kan worden bezuinigd op de toelagen van de agenten, die behalve hun salaris, dat loopt tot f3300, nog alle mogelijke toelagen hebbenvoor hu,ur4 voor het wonen in Amsterdam of in Den Haag, voor koffie drinken, voor tranis, voor fietsen, behalve dan de reis- en verblijfkosten (eerste klas se en f6 per dag). Dit worde veranderd. De Minister: U weet, dat dit allang aan gang is. De heer Duys: De minister doe hel dan spoedig en practisch. Men gaat an ders als argument tegen Staatsbedrijven weer aanvoeren dat de administratie zoo duur is. Ja, als er zóó te werk wordt gegaan. De heer Sm een ge is het ten aanzien van de schrijvers en klerken volkomen eens met den heer Duys. Met name is hij ook tegen het examen voor hen, die al aan de Bank zijn, zonder dat het af leggen daarvan onmiddellijk tot hoogeren rang voert. De Minister heeft het verzoek van de schrijvers reeds gesteld in handen der directie om advies. Met de nu voorgenomen reorganisatie is men er zeer zeker nog niet, maar twee belangrijke afdeelingen zullen er aanmer kelijk door .verbeteren. Men vergete niet, dat hetgeen de heer Duys van de Bank zegt, ook voor het overgroote deel berust op hooren zeggen, zelf was hij immers slechts adjunct-com mies. Hij kwam met de agenten niet in aanraking. Het instellen van wachtgeld beteekent niet anders dan dat op het oogenblik de overcompleten worden ontslagen zonder meer en voortaan, als de Kamer den post goedkeurt, de minister kan voorslaan om wachtgeld te geven in zulk een geval. Nogmaals voeren de heer Duys en de Minister het woord. Bij den post over het IXe internationaal congres voor arbeidsverzekering, iq 1910 te houden, f5000, vraagt de heer Duys waar het overige geld vandaan moet ko men? In Weenen kostte het congres 50.000 kronen. Wel wordt hier de zuinig heid betracht, maar zoolang men niet weet, waar het andere geld vandaan moet komen, doet men goed, de f 5000 niet toe te staan. Zal het congres inderdaad een werk congres zijn, waar men intiem bijeen zal zal zijn? Spreker betwijfelt het, als hij leest wie in het comité zit, en waaronder de heer Smissaert behoort, de onverzoen- Hjkste vijand van de arbeidersbeweging en arbeidswetgeving, die niet in handen der werkgevers is. Moeten de arbeiders daarvoor hun belastinggeld geven? De arbeidersklasse wordt geheel en al genegeerd. En wat betaalt de Vereeniging voor Werkgevers aan het congres? Spr. en zijn partijgenooten zijn tegen den post. DeMi nister zegt dat de post slechts een crediet is, met het toestaan daarvan wordt volstrekt niet beslist dat er f5000 inderdaad zal worden uitgegeven. Van de regeering i<? de aandrang uitge gaan om het congres niet tot een feest viering te maken, zoowel omdat het ons land te veel zou kosten, alsook onidat het' werk dan ernstiger geschiedt. Welnu: er zijn ernstige menschen, die op dat con gres komen. In vertrouwen wil de Minister den heer Duys wel zeggen, waarvoor zoó'n comi té dient; het is om de menschen te heb ben, die hun relaties hebben in kringen, waar geld is, opdat het noodige bijeen komt en men wat fatsoenlijk figuur kan maken. De behandeling van de Begrooting voor Landbouw is afgeloopen op de beide aan gehouden artikelen (Visscherij-inspectie) na. Avondvergadering. Aan deordeis de Waterstaats- begrooting 1910. Er worden geen algemeene beschou wingen gevoerd. Bij artikel 2 (jaarwedden van den Ssj Cretan's Generaal enz.) ontwikkelt de heer de Ram verschillende bezwaren te gen de benoeming van een referendaris voor postzaken en dringt hij aan op terug neming van den post Ook de heer Van Idsinga is er tegen, een adviseur te plaatse tusschen minister en directeur-generaal. Desnoods plaatse men een ambtenaar aan het tech nische departement (posterijen enz.), maar nu dezen referendaris van het a 1 g e m e e- n e departement te benoemen is niét goed. De heer Bos '.js vóór een afdeeling postzaken aan het departement, waarvan de bevoegdheid en werking bij de wet geregeld behoort te worden, doch ver wacht vele moeilijkheden van de aanstel ling van den nieuwen ambtenaar, die een o p p e r-d i r e c t e u r-g e n e r a a 1 zal wor den. De Minister van Waterstaat heeft er niet aan gedacht de zelfstandig heid van den directeur-generaal aan te randen, wil die integendeel zoo ver moge lijk uitbreiden. Door de benoeming zal geen ongewenschte schakel komen tus schen minister en directeur-generaal. Doch de Minister kan zonder advies van den inhoud der vele stukken, die hem van post, tel. enz., geworden, geen gron dige studie maken. Mocht het advies van den ambtenaar strekken tot wijziging van een of ander stuk, dan zal de Minister eerst met den directeur-generaal nader overleg plegen. Door het verlies van den administrateur der afd. spoorwegen dat spr. echter niet zal aanvallen, zijn 's Min. werkzaamheden weer uitgebreid en daar om temeer handhaaft de Min. het voor stel,al staat het niet vast, dat de nieuwe referendaris onmiddellijk zal worden be noemd. Nadat de heeren v. I d s i nga en Bos hunne; bezwaren nader hadden toege licht en de Minister er nog op had gewezen, dat de directeur-generaal niet wordt onderworpen aan de controle van den nieuwen ambtenaar, maar aan die van den minister, wordt de beraadslaging ge sloten en het artikel goedgekeurd. Bij de afdeeling Waterstaat dringt de heer Roessingh aan op het uitvoeren van verschillende kleinere waterstaats werken, daar men op het plaatteland veel overlast heeft van het water. Men wordt thans van het departement van Landbouw naar dat van Waterstaat verwezen en omgekeerd. De heer Lieftinck heeft met blijd schap vernomen, dat de Min. de verbete ring van den Geld. IJsel wil ter hand ne men. Spr. vraagt 'sniin. steun voor de stad Doesburg, die thans den toestand van de brug over den IJsel niet verbeteren. De heer Van For eest dringt aan op spoed wat betreft de drooglegging van de Zuiderzee, de heer Duymaer van T wis t op overneming door het Rijk van een brug over het Zwarte Water bij Has selt en bespreekt het grint-baggeren op de Waal. Voorts bepleit deze spr. betere opvoering van het water in het N. W. van Overijsel. De schade, door het water veroorzaakt, beloopt bijna f200.000. De hr. Ankerman wijst op de nood zakelijkheid om meer aandacht te schen ken aan de watertoestanden in het noor den des lands. De haventoestanden aldaar zijn werkelijk treurig. Verder kwam spre ker op voor de geestelijke en stoffelijke belangen der polderjongens. Het misbruik maken van sterkendrank moet worden tegengegaan. De heer Montc Verloren dringt aan op droogmaking van plassen in Noord-Holland en Utrecht en regeling van den waterstand in de rivier de Vecht in Utrecht en Noord-Holland. De heer van W i c h e n vraagt droog making van de plassen bij Waarder en Nieuwkoop en Noorden. De heer P o 11 e m a wenscht deugde lijk toezicht op de binnenscheepvaart; dit ontbreekt bijna geheel hetgeen in de laatste dagen weer een paar ernstige on gelukken tengevolge heelt gehad. Verder behandelt spr. de indijking van de Lau werzee en de verbetering van het vaar water Groningen-Lemmer. Op verdieping van dat vaarwater wordt door spr. aan gedrongen. De heer E l horst klaagde over te weinig water in het kanaal Almelo-Noord- horn. De heer Schaper wilde de arganisatie onder de polderjongens aanmoedigen en betoogde dat de toestanden dan van zelf beter worden. De heer van Nispen totSevenaer (Rheden), vraagt het maken van een vaste brug over den IJsel bij Doesburg. De Minister van Waterstaat zal kleinere waterstaatswerken ter hand nemen. Het kanaal dat de heer Elhorst vroeg moet gegraven worden door de betrokken sfreek. Over toezicht op de binnenscheepvaart zal de Minister eon- fereeren. Aan de indijking der Lauwer zee zijn bezwaren verbonden welke nog niet uit den weg zijn geruimd. Meer dan 13 millioen is voor het werk noodig. De verbetering van de plassen ten oos ten van de Vecht moet worden voorafge gaan door verbetering van de Vecht. De Regeering zal wellicht overgaan tot de benoeming eener Staatscommissie die de droogmaking dor plassen zal onderzoeken. Het geven van rentelooze voorschotten voor droogmaking der plassen in Noord- Holland zal worden overwogen. Overne ming der brug bij Hasselt is geen Rijks belang en zeer kostbaar. Omtrent de brug over den IJsel bij Doesburg kan de Minis ter op dit oogenblik geen toezegging doen. Op de haventoestanden van Fries land komt de Minister bij de artikelen terug. Aan de zaak der polderjongens zal de Minister zijne aandacht schenken. Morgen zal de Minister spreken over de Zuiderzee. Ten 12 u. 40 min. wordt de vergade ring verdaagd tot heden IOV4 uur. Wijziging Landbouw-begrooting. De Commissie van Rapporteurs merkt in haar Verslag nopens de wijziging van het Xe hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1908 op, dat de Minister de over schrijding van het artikel in de Memorie van Toelichting heeft gemotiveerd door het feit dat de veehouders in toene mende mate gebruik hebben gemaakt van do gelegenheid om hun tuberculeuze runderen aan het Rijk over te doen; terwijl in de Memorie van Antwoord die overschijding een gevolg wordt genoemd van noodelooze dienstreizen van de amb tenaren van het veeartsenijkundig Staats toezicht. Gaarne zou de Commissie als nog vernemen, welk gedeelte van de over schrijding van f640.000 op rekening van de „noodelooze dienstreizen" is te stel len. Begrooting van Financien 1910. Aan de Memorie van Antwoord van de begrooting van financiën, dienst 1910 is het volgende ontleend: De Minister heeft overwogen of voor de koffiehuis- en hotelhouders verlich ting van aanslag 111 'de personeéle be lasting zou kunnen worden aangebracht. Ten aanzien van de hotelhouders luidt het antwoord gunstig. Aan vermindering der belasting we gens de localiteiten van koffiehuishou ders kan niet worden gedacht). Alcoholvrije wijnen kunnen niet wor den ingevoerd zonder accijns. Een onderzoek heeft aangetoond, dat door de collecteurs behoudens een en kele uitzondering, niet in strijd met de voorschriften .op de Staatsloterij wordt gehandeld. De Minister zal nader overwegen of door beperking van de vergunning aan collecteurs, om 10 pCt der loten in re serve te houden, voor hunne cliënten wier lot in de eerste vier klassen is uitgeloot, ot door andere maatregelen kan worden tegemoet gekomen aan het bezwaar, dat reeds korten tijd na de opening eener collecte geen loten voor' het publiek jneer beschikbaar zijn. De bate die dit zou afwerpen, volgens „De Telegraaf', zou niet te versmaden zijn maar voornamelijk verkregen worden ten koste van de houders van loten, welke in de 5e klasse uitloten. Sport. Studenten-Schaakwedstrijd. Gisteravond ontmoetten te Leiden de Delftsche en Leidsche studentenclubs el kaar. Delft had van alle borden wit. In den aanvang van den wedstrijd werd met wisselendea kansen gespeeld. Eerst verloor Leiden een partij, doordat Fockens in het begin van het midden spel, een officier kwijt raakte en kort daarna boekte Delft een nul; Zwager had zich een toren laten kapen. Beide! partijen boden wéinig belangrijks. Le vendiger verliep het spel tusschen Vele en Holthans. Deze werd besloten met een aardig paardoffer. Schouten-Nijpels was een Fransche verdediging met de Mac Cutcheon va riant. Nijpels deed in de opening een theoretisch niet juisten zet en kreeg) dientengevolge een sterken aanval op zijn rochadestelling te verduren. Schou ten behield zijn stellïngsvoordeel en be sliste, nadat Nijpels nog een paar maal niet de sierkste zetten had gedaan, de partij, door de zwarte dame te winnen. De overige partijen duurden alle tot laat in den avond en werden mét groo te hardnekkigheid gespeeld. De totaal-uitslag was dus als in on derstaand overzicht: Leiden (zwart) 'Delft (wit). Nijpels 0. Schouten 1 Adriaui 1/2. Kubatz 1/2 Figee 0. Nellestein 1 Fockens 0. Westrienen 1 Paulus 1. Zwager 0 Losecaat Vermeer 1. v. Aalst 0 Holhaus 1. Oele 0 Hins 1'. De Brauw 0 Brander 1. Willink Q Enthoveu 0. Hauber 1 Zijp 1. Jagerink 0 6V2 4I/2 In den competitiewedstrijd zijn thans vijf clubwedstrijden gespeeld. Zij had den tot uitslag: Delft 6Utrecht 4,1 Leiden 7Amsterdam 5, Utrecht Leiden 61/21 Amsterdam 7Delft 3, Leiden 61/2-— Delft 41/2. N.R.C. Faillissementen. Uitgesproken: J. P. Boom, kapper, te Middelburg; Curator mr. C. L. Gratama. P. Stuurman Pz., winkelier,, te Westzaan Curator mr. J. F. E. Boele, te Zaandam. L. van Dijk, zich wel noemende B. van Dijk, Amsterdam, aardappelkoopman Amsterdam; Cu rator mr. J.K00L Vernietigd: J. Hesselmann, bieibottelaar te Hees. Geëindigd: J. L. Sterken, commissionair en landbouwer te Musselkanaal, gemeente Onst- wedde; Tj. Hoekstra, te Deventer. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 Boekhouder, 1 jongste kantoorbe diende, 9 timmerlieden, 1 timmerman kistenmaker, 2 metselaars, 2 opperlieden, 1 steenhouwer, 9 schilders, 1 matrassen maker, 1 behanger, 1 wagenmaker, 2 grof-bankwerkers, 1 aankomend grof- bankwerker, 1 scheepsbouwer,^ smids jongen, 1 letterzetter, 2 aankomende let terzetters, 1 aankomend boekbinder, 1 bakkersknecht, 2 banketbakkers, 1 koek bakker-noodhulp, 1 vleeschhouwersknecht, 1 kruideniersbediende, 2 koetsiers, 1 koet sier (tuinman), 3 grondwerkers, 4 maga zijnknechten, 9 Loopknechten, 6 loop jongens, 3 oppassers, 1 incasseerder, 6 arbeiders (dekenfabriek), 1 ziekenoppas-' ser, 42 losse werklieden, 3 werksters,' 1 naaster, 1 noodhulp-dienstbode, 1 dienst bode. Gevraagd. 1 loodgieter-zinkwerker, 20 jaar, 1 meubelmaker (mahoniewerker), 1 kleer maker, 1 smidsknecht (bekwaam bank werker). TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 10 December 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.8 Riga. Laagste 743.2 Dunrossness. Verwachting tot den avond van 11 December: matige tot krachtige meest; zuidwestelijke wind, betrokken of zwaar bewolkte lucht, waarschijnlijk regen, zachter. Acadetnienieuws. LEIDEN. Bevorderd tot doctor In dj^j rechtswetenschap, beiden op ^stellingen'^ Mejuffrouw Johanna Bernardlna d$ Jongh, geboren en wonende te 's-Graven;*»] li age en de heer Jan Daniël Naeffj ge*

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2