Gemengd Nieuws. valschr. min of meer afwijkend 4 en vol doende 21. Aan 'i proefstation te Goes werden o. a. 2 meststoffen onderzocht, nl. „Schiffers Pflanzendünger" en een monster „Ameri- kaansch plantenvoedsel". Het eerste was vrijwel gemalen turf (sphagnum) met zeer weinig hoornmeel, het andere gedroogde fijngemalen gramineeën (b. v. hooi). Was dus de bemestingswaarde vrijwel nihil, de prijs daarentegen overtrof die van Chilisalpeter met meer dan het20-voudige. In 1908 werd aan 't station te Maas tricht gecontroleerd 4,063,043 K.G. lijn koek en lijnmeel. Van het aantal monsters, waarin een bepaald gehalte was gegaran deerd, voldeed 29 pCt. niet aan de ga rantie, vertegenwoordigende 539,7C 0 K.G. Van de gecontroleerde hoeveelheid raapkoek en -meel 533,300 K. G., be antwoordde 18H pCt. van het aantal monsters niet aan de garantie. Een monster „veevoeder" bleek te be staan uit trieurafval met zand en mijten. Redding van 16 Fransche schip breukelingen. Onze correspondent te IJmuiden be richt ons: Naar aanleiding van de redding van de Jequipage van het Fransche stoomschip iThisbé had ik een onderhoud met den kapitein Pierre le Bitter, herkomstig van Caen, en den schipper van den trawler Prima Vera, Jacob Stam van IJmuiden. Omtrent de ramp werd toen nog het vol gende verteld: In den namiddag, toen de Prima Ve ra, wegens vliegend stormweer nietkun- Jiende visschen, met den kop op zee ge stoken lag, 15 mijl N. W. t. N. van Sche- veningen (niet van Katwijk als ons vroe- jger i n de haast was medegedeeld)zag men van N. W. een diepgaand stoom- Scihp naderen met zwjare bakboordslag- zijde. Dat was de Thisbé van Rotterdam naar Caen. Toen de Thisbé voor den trawler was overgegaan het gezicht op zee was slecht zag men in den voortop een vlag hijschen, wit met zwart blok, eD .even later aan den achtermast twee vlag gen, een witte met blauwe blokken en een geele met rooden baL De schip per van den trawler begreep daaruit, dat de bemanning in nood verkeerde, en stoomde spoedig op. Toen hij de This bé genaderd was, die hard doorstoom de om onmiddellijk jfinken te voorko men, wist hij de bemanning te bedui den dat zij de sloepen moesten strijken. Daaraan werd gevolg gegeven en spoe dig verliet één boot het zinkende schip met a cht man, die met veel moeite ge red werden daa,r de boot vol water ge lslagen was. Een matroos van den traw ler, Pieter Wannier van Nieuwesluis, be gaf zich met een lijn om het lijf in de boot om die leeg 'te hoozen, want de scheepsboot van de Prima Vera was door den storm onklaar geraakt. Daarmede bezig, zag men een tweede kleinere boot [naderen met zeven menschen volgeladen. Nadat ook hiervan vijf met groote moei te gered waren, sloeg de boot om. De twee overigen konden bijtijds een hun toegeworpen lijn grijpen en werden ook (binnen boord van den trawler gehaald. De Thisbé zonder vaart zonk nu spoe dig in de diepte weg en men zag den eenig achtergebleven persoon, den kapi tein, met een stuk plank gewapend, zich uit het want in de brullende zee storten. Vreeselijk moet dat schouwspel zijn ge weest, die man, schrijlings op een stuk plank gezeten, met de woeste golven op en neder gesmeten. Met ontzaglijke moei te wist men hem eindelijk onder lij van den trawler te krijgen en een lijn met reddingboei toe te werpen, die hij ge lukkig kon grijpen. Geheel uitgeput weird hij toen aan boord van den trawler ge- jheschen, waar hem alle noodige zorgen .werden gegeven, waardoor hij behouden bleef. Op onze vraag, wasarom hij ook niet in de boot was gegaan, omdat het toch roekeloos was alleen achter te blij- iven, gaf hij eenvoudig ten antwoord: Er was geen plaats meer, er konden ter- pauwernoood zeven man in." Om zijn ze ven menschen kans van redding te geven, ging hij eigen .leven offeren, ofschoon thuis vrouw en kind op hem wachtten. Stellen we ons het weer van Vrijdag middag voor, dan jcan men zich wel «enigszins indenken, wat drama daar zoul [afgespeeld zijn, als niet toevallig de Pri ma Vera in de nabijheid was geweest. Van eenig ander schip was geen spoor te zien Hier mag nog wel herinnerd worden^ dat door denzelfden trawler met gedeel telijk dezelfde equipage in Februari van dit jaar 21 menschen zijn gered van het Deensche stoomschip Stanton, dat ook tijdens hevigen storm verforen ging. De schipper van den trawler deelde bog mede, dat de Thisbé bij het zinken Omsloeg, zoodat het wrak voor de groo te vaart geen gevaar zal opleveren, doch yoor de visscherij des te meer. (N. R. Ct.) Ongelukken. Bij den bouw eener JL-K. kerk onder Ubbergen bij het kloos ter der Fransche zusters, ïs Zaterdag een werkman^ die aan het kruis op den toren bezig was, naar beneden gevallen, den kelijk tengevolge van een heftigen wind stoot De man werd zwaar aan het hoofd Verwond opgenomen en per brancard paar het Wjlhelmjna-ziekenhuis pverge- feraehj De diamantenmakelaar, die se dert cle vorige week met een aanzienlijk bedrag aan diamant voortvluchtig was, heeft zich Zondagmorgen aan het politie bureau J. D. Meyerplein te Amsterdam aangemeld. Na een voorloopig verhoor te hebben ondergaan, werd hij naar het politiebu reau aan de Muiderpoort overgebracht en daar in verzekerde bewaring gesteld. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht en ter beschikking Van den officier van justitie gestekt Zaterdag isin voorloopigebe waring gesteld de brievengaarder te Buurmalsem, verdacht van verduistering van f225. De man had reeds 17 jaar dienst, is gehuwd en vader van zes kin deren. Te Heemstede zijn ten nadee- le van de gezusters Van der Velden gou den en zilveren sieraden en een bedrag van f135 aan geld ontvreemd» Te Delft 'hebben Zaterdag- avond de studenten in hunne sociëteit aan meer dan duizend behoeftige kin deren een vroolijk St-Nicolaasfeest be reid. Te Den Helder werd in het be- gin der vorige week een 15-jarige loop jongen van den heer J. d. R. uit de ouder lijke woning vermist Gisteren kwam uit Londen het be richt, dat de knaap aldaar door de politie was aangehouden en door bemiddeling van den Nederlandschen consul weer naar zijn woning zal worden opgezonden. Roodvonk^ In vele gezinnen te Woudrichem heerscht de roodvonk en dikwijls zeer kwaadaardig. B. en W. hebben besloten de scho len te doen sluiten, ten einde de ge vreesde ziekte wat tegen te gaan. De te IJmuiden binnengeko men haringlogger Sch. 163, rapporteert, dat tijdens den laatsten storm een der matrozen een klap met den giek heeft gekregen, waardoor hij onmiddellijk dood was. Men meldt uit IJmuiden: De haringlogger Sch. 366 is hier bin nengekomen. Gedurende den storm der laatste dagen zijn drie der opvarenden over boord geslagen en verdronken. L ij k a a n g e s p o e ld. Op de kust van Texel is aangedreven het lijk van een manspersoon met rood haar. Hij droeg een zwemvest, waaropT_inge. Het ge zicht is ontvleesd, het lijk is nog niet in staat van ontbinding 4 Naar het Huis van Bewaring te Rotterdam zijn overgebracht de gebr. K. K., verdacht van diefstal van een aan- geteekenden brief, inhoudende ruim 14.000 gld. aan bankbiljetten en Rus sische effecten, talons der Zuid-Holl. Hypotheekbank en aandeelen Deli Cul tuur-Mij. in Juni gepleegd. De brief was verzonden door de firma Van Vloten en de Gijzelaar te Amsterdam aan de effecten firma Van den.Brande te Rotterdam. Bij de huiszoeking bij gebr. K. werd een geldswaarde in beslag genomen. Door beleening der gestolen effecten te Den Haag kwam de diefstal uit. De g e m e e n t e - v e 1 d w a c h t e r B. te Nootdorp ontdekte, dat er in den polder achter het dorp twee stroopers bezig waren, die hij echter moeilijk onverwacht kon naderen, daar zijn uni form hem zou verraden. B. zon op een list en kwam op het lumineuze idee, bij een boer een spade te gaan halen en als arbeider aan het werk te gaan. Zoo geschiede; de stroopers, denkende een boerenarbeider bezig te zien, stroopten rustig voort, totdat... zij te laat bemerk ten, dat in den boerenarbeider een veld wachter verborgen was. Een proces verbaal en inbeslagneming hunner ge weren was het gevolg. Ook treinverkeer. De laatste boottrein uit Amsterdam dondert te half elf enkele weken geleden het groote station te Leeuwarden binnen. Vlug wordt er gerangeerd. Een paar passa giers, die nog boekjes moeten laten stem pelen op een draf naar het loket.... Ziezoo de trein voor Groningen staat gereed, de weinige reizigers hebben hoek jes genoeg om het zich behagelijk te ma ken. Daar komt de conducteur met een ver raderlijk lachje: „Als de heeren nog een gras bier willen drinken," kunnen zij het wagen. Wij hebben nog „al wat vertra ging." Aarzelend verlaten de. reizigers den trein. „Nog al wat" bleek ruim 3 uur te Eerst tegen 2 uur zou de reis vervolgd worden. De sneltrein uit Holland had een uur of drie vertraging. Sommigen gingen niet juist vroolijk naar de wachtkamers, anderen kuierden de stad in. Het had een uur geduurd. Daar komt uit het zuiden het blijde telegram: 145 heeft geen reizigers voor 515. 515, de laatste trein naar Groningen, kon dus vertrekken. Van alle perrons en- uit alle wachtka mers werden ze bijeen gehaald en met blijde gezichten ziet men nu de reizigers treinwaarts .gaan. Doch helaas, de hoofdconducteur telt als in het lied van den Glocke de hoofden zijner „Lieben" en er ontbreken twee „teure" hoofden. Er moesten er 14 zijn er waren er maar 12. Goede raad was duur. Men kon die Iwee hooiden riet missen, aJifiin al om dat men pl. m. 2 uur 's nachts als ver trekuur officieel had aangekondigd en die hoofden der Maatschappij eerst recht ï,teuer"' hadden kunnen worden, indien dezen bij haar vertrek om schadevergoe ding hadden' aangesproken. Maar waar die twee te vinden?. Naar veel heen en weer gepraat werd besloten een conducteur de stad in,- op kondschap te zenden. Aldus geschiedde. En reeds waren de reizigers de doffe wanhoop nabij,- of een kreet de conducteur staat met de twee verdoolde schapen op het perron. In een café nabij het station waren zij ^geschut." Nu kon het vertrek van stapel loopen. Veel gefluit, de trein zette zich in bewe ging en verdween met zijn roode lich ten in den donkeren nacht. Toen we anderhalf uur later, tegen 2 uur, in het Groningsche station belandden, stonden de treinen van Noor den en Oosten nog geduldig puffend te wachten op 149, die nog altijd niet „ge meld" was. De werkzaamheden aan den vermaarden toren te Oirschot (N.-B.) zijn thans zóóver gevorderd, dat den 12en December a.s., den dag waarop vijf ja ren geleden dit bouwwerk gedeeltelijk instortte,- het kruis op de nieuwe spits zal geplaatst worden. De herstelling is evenwel nog verre van voltooid; want het binnenwerk, trap, koorgewelven enz., zal, naar men be rekent, nog eenige jaren vorderen. De restauratie varide Groote- of Lieve Vrouwekerk te Breda, zes jaren geleden begonnen, moet, volgens de des kundigen, nog zeker wel 12 jaren wor den voortgezet, zal zij den naam van res tauratie kunnen dragen. In 'overleg met den rijksadviseur dr. P. J. H. Cuijpers, is de commissie voor de restauratie tot de slotsom gekomen, dat de herstellingen van de drie aan de Zuid- en Noordzijde aan het transept grenzende kapellen f105.186 zal ver- eischen,- die van de kapel, thans consi- toriekamer, met daaraan grenzende koor- banky en de zoogenaamde Prinsenkapel f104.364; en de herstelling van de ove rige kapellen om de koorapsis f68.837. Het is de bedoeling deze werken in eigen beheer te doen uitvoeren, onder bijzonder toezicht van een deskundige, die geschikt is den architect, den heer Van Nieukerken, te vertegenwoordigen. Bij het provinciaal bestuur van "Noord- Brabant heeft men aangeklopt om een jaarlijksche subsidie van f4000, geduren de 12 achtereenvolgende jaren. Zoowel daar als bij het rijk schijnt men de zaak wel genegen te zijn. Uit Groningen )n eldt men ons omtrent de arrestatie van den heer H. Dieters Jzn. nog, dat de instructie ge leid wordt door jhr. mr. W. Alberda van Ekenstein. Een der slachtoffers is de directeur der „N.-V. Neerlands .Grondbezit." Deze was 2 jaar geleden benoemd op een sa laris van f2000, maar was verplicht voor f 10000 aandeelen te nemen, welk kapi taal nu als verloren kan beschouwd wor den. Tijdens het faillissement moet D. voor ongeveer f2000 aan boomen verkocht hebben. Zijne goederen te Nieuweroord en te Kerkenveld zijn bij publieke veiling in gezet op f106.511. Het passief moet, naar gemeld wordt, reeds f 700.000 bedragen. Nader meldt men ons, dat, tengevolge van het faillissement-Dieters de boven genoemde Naamlooze Vennootschap „Neerland's Grondbezit" in liquidatie gaat, waarvoor Dieters een schuldbeken tenis van 128.000 teekende. (N. v. d. D.) In een moeras omgekomen Te Lichtoert (N.Br.) is de heer Heijnen rentenier, in de duisternis van het pad afgeraakt, en in een moeras terechtge komen. Hij zonk zoover weg, dat hij er met geen mogelijkheid kon uitkomen. Toen men den ongelukkige vond, bleek hij door koude en ontbering omgekomen te zijn. Persdelict. De uitgever van het Haagsche Nieuwsblad wordt bedreigd met een proces dat de heer Henri ter Hal hem zou aandoen als hij niet den naam van den schrijver noemt van een „inge zonden stuk" dat door den heer Ter Hall van beleedigende strekking wordt geacht. „L. enV." De inspecteur van politie Lokerse te Bloemendaal geeft onlangs een wolf gekocht, om door kruising een politie hondenras te verkrijgen. Groote schrik heerscht thans in de gemeente door het ontsnappen van het gevaarlijke dier^ Voor hetloketinhetstation.— ('n Verhaal uit vroeger jaren.) 'n Kaartje eerste klasse Vlaardingen Naar Vlaardingen loopt geen eerste zoo! dus er is maar éen klasse dan natuurlijk Neen, we hebben tweede en derde. Wat nu? Eerst komt toch de eerste, dan de tweede, dan de derde Neen; eerste klasse is er niet!Al leen tweede en derdel Pardon, er kan toch geen tweede klasse zijn, als er geen eerste is. Ja zeker is er een eerste klasse! Nu dan? Maar niet naar Vlaardingen, wel naar den Haag Leiden en Amsterdam Naar Vlaardingen zijn er maar twee klassen. Geef me dan maar de eerste van de twee. Dus tweede? Neen eerste. Begrijpt u dan niet, dat er geen eerste klasse naar Vlaardingen rijdt, alleen tweede en derde klasse. Ah, nu snap ik het: vandaag rijdt geen eerste klasse. Waarom niet? Die rijdt nooit. We hebben maar twee klassen. Maar u sprak toch daar straks van drie? Neen ik sprak van twee en drie. Natuurlijk, maar als er geen drie klassen zijn, dan moet het toch zijn eerste en tweede? Sapperloot! Nog eens: er zijn maar twee klassen. Wilt u nu eindelijk kiezen Jawel eerste dan. Het loket word driftig dicht geslagen. (Rott. Nbld.) Inbraak in de H. Rosalia te Rotterdam. De parochianen van de Leeuwenstraat-kerk, die hun oudtes tamentische vereering genegen zijn, wer den Zaterdagmorgen verschrikt door het ontroering-wekkend gerucht dat inbrekers schandelijk hadden huis gehouden in hun lievelingskerk. Allen haastten zich in de vroegte naar de kerk en droevig-verbaasd met tranen in de oogen stonden zij daar in 't schemerend ochtenduur naar het gruwelijk geruïneerde prachttabernakel te 1 dj ken. De misdadiger of misdadigers, want naar de hoeveelheid van 't gestolene te oordeelen zullen zij wel met meerderen geweest zijn hebben zich 's avonds te voren doen insluiten. Zij hebben zich daartoe verscholen in de tweede bank der zijgalerij, de bank der collectanten, waar zij zich met bijeengegaarde kerkkussens een aangenaam leger gespreid. In den nacht omstreeks half vier hoorde de familie Raamakers leven op het dak boven hen, en het raam opengooiend riep zij luide om de politie. Een kastelein uit dezelfde straat kwam naar buiten en naar boven ziende zag hij een man over het dak wegvluchten. „Sta of ik schiet!" riep de kastelein den inbreker tegen, maar deze schreeuwde terug: Houd je kalm, 't beteekent niets" en verdwenen was hij, denkelijk in een der panden van den Zandstraat. De inmiddels toegesnelde politie wekte koster en geestelijkheid der kerk, die toen dadelijk een onderzoek instelden. In den gang vonden zij reeds aanstonds een offer bus, welke van de muur was gewrongen en welke zij in den gang hadden getracht te forceeren. Maar de voornaamste begeerlijkheid der dieven had het kostbaar antiek-zilveren tabernakel van Klopje Ozey natuurlijk op gewekt, en 't is droevig om aan te zien hoe gruwelijk de misdadigers hier hebben huisgehouden. Met breekijzers hebben zij als 't gold het openbreken van een pak kist de kostbare gedreven beelden, bloem festoenen, deurplaten van het zuiver-zil- veren tabernakel afgehakt en afgewrongen. De linkerdeurplaat met de fraaie voor stelling van het Laatste Avondmaal is ge heel weggenomen. De beelden van Geloof, Hoop en Liefde eveneens geamoveerd. De zilveren beelden van de Apostels Petrus en Paulus met brute kracht afgerukt, het groote zilveren kruisbeeld achterover ge haald en daarna het daarna het „corpus" er af gewrongen. De zilveren stralenkrans uit de expo- sitietroon is eveneens weggenomen. De dieven hebben hun breekijzer ooktusschen de deuren van de tabernakelkluis gezet om deze te forceeren, maar hierin zijn zij niet geslaagd. Blijkbaar zijn zij door eenig gerucht van het toeslaan van een deur verschrikt geworden. Alles draagt tenminste de sporen van vlug en over haast werk. Overal is vlug het breekijzer ingezet, getuige de ontelbare deuken en blutsen in het zilverwerkonderdeden echter, die los zaten gelijk de zilveren candelabres hebben zij ongedeerd laten zitten. De dieven hebben een stuk van een groen kerkgordijn van de galerij afge scheurd en daar al het geplunderde zilvergoed, toegevouwen en in elkaar getrapt, bijeen gepakt. Toen het oude gordijn voor den buit te klein bleek en misschien te onsterk, heeft men alles nog eens overgepakt in een duffelsche winter.as. De dieven hebben vervolgens uit den biechtstoel van Pater van Heel een ladder genomen, deze tegen het muurtje van een open kerkgang gezet, waardoor zij op een plat klommen om vandaar langs de omliggende daken te verdwijnen. De politie volgde onmiddellijk den zelfden weg, maar moest weldra de ver volging opgeven daar zij door de nach telijke duisternis geen spoor van de dieven konden ontdekken. Onder leiding van den inspecteur Van Gulden hervatten de rechercheurs dezen morgen hun ontdekkingstocht, en had den toen al spoedig de voldoening in een der dakgoten van een complex huizen de duffelsche jas en het gordijn met het geroofde zilver te vinden. Toen de dieven zich des nachts ontdekt zagen, hebben zij, blijkbaar om veiliger en vlugger te kunnen wegkomen, hun buit in den steek gelaten in de verwaenting dat zij, als de eerste schrik een weinig bedaard zou zijn, den boel nog wel zouden kunnen bergen. 't Was een algemeene vreugde onder de wacht :;u!e parochianen, toen het bericht kwam, dat het gestolene was terugge vonden. Arme vrouwtjes wilden de recher cheurs wel van vreugde omhelzen, toen ze hoorden dat de trouwe wachters van hun dierbare tabernakel Sint Peter en Pauwels weer terecht waren. Och ze hadden 't wel gedacht, die zilveren apostels lieten zich niet stelen, tien jaar geleden was 't nog eens gebeurd, toen waren zij den eigen dag weer terug gevonden. Het zilverwerk is anders zoodanig in elkaar gewrongen, gebogen en samen gevouwen, dat de restauratie van het kostbare antieke drijf werk een meesterproef zal worden. „Msb." Berichten uit New-York mel den d.d. 4 dezer, dat de geheele handels- delswijk uit Baltimore in vlammen staat. Het groote deel van de bank-, courant-, en kantoorgebouwen staat in brand. Alle pogingen van de brandweer van Balti more en van de omliggende plaatsen, om! den brand te stuiten, waren bij het af zenden van het bericht, tevergeefs geble ken. De schade wordt nu reeds op( meer dan 2 millioen geschat. Uit Washington, Philadelphia en New:- York zijn afdeelingen der brandweer1 naar Baltimore gezonden. Het terrein van den brand is door politie en militie afgezet. Vijftien jaren geleden op 7 en 8 Fe bruari 1894 is Baltimore eveneens door een reuzenbrand geteisterd. Over den brand van Balti- more wordt nader gemeld, dat de drukst bevolkte wijk van de stad in de asch is gelegd. De schade moet 150 millioen gulden beloopen. Het aantal vermisten wordt op eenige honderden geschat. (In 1904 is ook een groet'deel van Baltimore in de asch gelegd. De schade bedroeg toen 125 millioen dollars). Uitvoerige berichten schijnen ten ge volge van de storing in het telegrafische verkeer nog niet te krijgen te zijn. De verbeteringen, die de ge broeders Wright aan hun toestel denken in te voeren, werden streng geheim ge houden. Thans verluidt, dat een van de belangrijkste verbeteringen betrekking heeft op de lengte-.stabiliteit. Van vele zijden heeft men in dit opzicht de Wrigt- machine aan critiek onderworpen. Het broederpaar heeft thans een middel ge vonden om de automatische stabiliteit te verzekeren. Een staaristuk zal niet aan het toestel worden toegevoegd, daar dit de groote manoeuvreer-capaciteit van den biplan zeer zou beperken. De nieuwe inrichting kan aan elk Wright-apparaat gemakkelijk worden aangebracht. ..HblcL") Het uitgaande s^t o o m s c h i p „Hornsund" maakte Zaterdag te IJmuiden vast, omdat een matroos tengevolge van een val in het ruim eenige ribben had ge broken en een hersenschudding bekwam. In een sloot, nabij"Den Hom mel, gemeente Everdingen tf£.-H.) is het lijk gevonden van een onbekend mans persoon, naar gissing 50 jaar, die aldaar vermoedelijk door den hevigen wind te water is geraakt. Een „goede moordenaar". De moordenaar Ridoulet die te Montbrison geguillotineerd is,en godvruchtig de eeu wigheid ingegaan is, was van huis uit een heiden. Hij wist niets af van God of godsdienst en ontving na' zijn veroordee ling, gevolgd door een plan totzelfmoord, met vreugde de troostwoorden en de on derrichtingen van den aalmoezenier der gevangenis. Met de waarheden van het christendom deed de onderwerping aan de doodstraf, die hem wachtte, intrede in zijn hart. De dag voor de uitvoering van het doodvonnis biechtte hij rouwmoedig en ontving hij op een stichtende w ijze de Heilige Communie. De aanzegging, dat de beul hem wacht te, was evenwel een vreeselijk oogenblik voor den rouwmoedigen zondaar. Maar niet voor niets had hijhet kaholiek geloof leeren kennen, de aalmoezenier wist hem te kalmeeren en te troosten. Uit den zoo laat aangeleerden godsdienst putte hij de kracht om moedig den dood tegemoet te gaanjgedurende den heelen tocht van de gevangenis naar de guillotine antwoordde hij op de gebeden, die de priester sprak. Aan den voet van het vreeselijk werk tuig werd hij omhelsd door den priester en door zijn verdediger. De geestelijke was zoo dicht bij zijn penitent dien hij moed insprak, dat een straal van het bloed van den veroordeel de zijn superpli met groote vlekken be- spatte. Een Amerikaansch roovers- verhaal komt uit manchéster. Daar heeft op klaarlichten dag een dief een der post kantoren beroofd. Even voor drie uur kwam een man dat kantoor, in een der buitenwijken gelegen, binnen. Hij haalde een revolver voor den dag en dreigde daarmede de vrouwelijke beambte, die alleen in het kantoor aanwezig was, te zullen dooden, indien zij rumoer maakte. Steeds dreigend met zijn revolver, trad hij op de geldlade toe, ledigde deze en trok zich daarop terug. Buiten gekomen stapte hij in het rijtuig, waarmee hij gekomen was en reed weg. Men vermoedt, dat de man medeplich- tigen had. Zijn spoor is nog niet ontdekt Eenige maanden geleden is ditzelfde post kantoor door dieven bezocht. Toen werd 's morgens in de vroegte eenvoudig even de brandkast weggehaald. Maar in dat geval was de politie zoo gelukkig een der daders te ontdekken.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6