Heden begint de seizoen=uitver= koop van alle voorhanden zijnde Mantels, Mantelcostumes, Kin dermantels enz. De Stoomdrukkerij „FLORA", 1000 -Ut? 600 "■sa- 3Ó0Hs!5^"-l50asSslOO','^5:<*,60''S" 15 Prijscouranten, Boeken, Rekeningen, Enveloppen enz. Zie s. v. p. de lage prijzen in de etalages, ipg WAALS, Haarlemmerstraat 134. Opruiming BONT-ARTIKELEN te Noordwijk» Gemengd Nieuws ADVERTENTIES. Handel in Granen, Lijnkoeken, Fourage, geperst Hooi en Stroo. Katholieken, Q. C. HACKE, vraagt een bekwaam werkman-goudsmid. Neemt eens proef en vraagt e^s orïis aan. In deTweedeLindendwarsstr. 1, drie hoog voor, te Amsterdam, woont de wed. Roodemont, die met uitwerken gaan voor zich en haar dochter den kost tracht te verdienen. De laatste week was 'thaar nog al voor den wind gegaan; eenige dagen achtereen had ze werk gevonden en dus kon er wel een Sint Nico4aasverrassing voor haar dochter af. Met het geschenk onder haar schort kwam ze Zaterdag te gen zessen thuis, De deur was als naar gewoonte gesloten en in de kamer vond ze alles in de beste orde. Gauw nu maar 't cadeautje verbergen. Een twee drie wer den de sleutels uit een kast gekregen, om de lade, waarin alles wat achter slot be hoorde te zijn, bewaard werd open te ma ken. Tot haar groote verbazing bleek de ze echter niet dicht te zijn. Zou ze 't den laatsten keer vergeten hebden? Haastig rukte ze de Iade open en kwam toen tot de vreeselijke ontdekking dat alles wat ze aan waarde bezat, was verdwenen. Men had zich meester gemaakt van een portemonnaie met 42, de spaarpennin gen van lange, lange jaren, een duitje voor den ouden dag, met ontzaglij ke inspanning bijeengegaard: een beurs je, bevattende 1.25, een gouden remon toirhorloge en een dito ringetje met steen. Men kan zich de droefenis der weduwe voorstellen. Vermoed wordt dat iemand met de omstandigheden van 't gezin be kend, den diefstrl beging. Het slot der lade toch was niet beschadigd en werd dus waarschijnlijk geopend met den sleu tel. waarvan de bergplaats alleen inge wijden bekend kan zijn. De zaak Stokvis. Het faillissement van den commissionair in diamanten N. B. Stokvis is thans beëindigd. Het passief in deze geruchtmakende zaak bedraagt ongeveer f 500,000. Naar wij vernemen ,is de uitdcelingslijst vast gesteld en zal aan de crediteuren.....v een half procent van hun vorderin gen (uitbetaald worden. Oplichting van f30,000. De juweliers Halberstadt en Hakker te Am sterdam zijn het slachtoffer geworden van brutale oplichters. In het Amstel-hó- tel logeerden namelijk een paar zich noemende Amerikaansche diamantkoop lieden, die zich overigens niet veel moei te gaven bijzonder bekend te Worden. Zij zorgden er echter voor, dat de juweliers Halberstadt en Hakker van hun. aanwezigheid verwittigd werden, en deze giiigen spoedig de offerten maken. Men werd het eens over de koop van partijen diamant tot een waarde van f30.000. De betaling zou per cheque geschieden en bij de Amsterdamsche Bank konden de juweliers referenties verkrijgen. De „Amerikaansche koop lieden gaven de namen op van de direc teuren der Waltham Watch Company. De informaties bij de Amsterdamsche Bank waren goed, de goederen ^verden geleverd, de chéque van 30 mille daar voor in ontvangst genomen. Bij aanbieding bleek deze chéque valsch te zijn onderteekend. De juweliers waren bij den neus genomen door op lichters, die zich valschelijk voor de di recteuren der Watham Watch Company hadden uitgegeven. Wel was geïnfor meerd of deze direfcteuren „goed" wa ren, maar geen enkele controlemaatre gel genomen om vast te stellen of men inderdaad met de directie der Watham Watch Company te doen had. En ,de juweliers Halberstadt en Hakker, had den om concurrentie te vermijden, zich er wel voor w.ic bij collega's in formaties in te winnen! De vogels zij.i na.uurlijk, dadelijk na ontvangst van de partijen diamant, ge vlogen. De zaak is in handen der po litie gesteld, die een uitgebreid onder zoek heeft aangevangen en naar het bui tenland telegraphische inlichtingen ver zonden heeft. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werden ten nadeele van een bewoner aan den Vleutenschenweg te Utrecht een zestal konijnen gestolen. De politie werd met het geval in kennis gesteld en hield gisterenavond de daders aan bij het uit gaan van denschouwburg. Drie be kende straattypen waren de schuldigen; ze hadden de konijnen verkocht en waren van de opbrengst gisterenavond naar de „Dollarprinses" gegaan. Dat is dc mode van de dieven in onze eeuw. De heeren schouwburgbezoekers zit ten nu in arrest om na te denken over het verband: Konijn-Dollarprinses. Een Hollandse h wereldwan- delaar. De „Stiaits Times" de aankomst te Singapore besprekend van den Hol lander, A. E. F. Saeys, meldt, dat hij een voetreis om de wereld maakte naar aan leiding van een weddenschap met een inzet van omstreeks f 100,000. Het blad vertelt dan dat de wandelaar den 26en October 1.1. te voet van Penang vertrok naar Singapore, vanwaar hij naar Java zou gaan en dan naar Indo-China om verder langs de Chineesche kust te trek ken, dan over te steken naar Japan en eindelijk door Siberië naar huis te wan delen. De wandelaar zeide in 1906 te zijn vertrokken en zes jaar tijd te hebben vóór zijn-tocht, waarvan de kosten enkel uit lezingen en den verkoop van prent briefkaarten zou mogen worden bestreden. Hij hoopte reeds medio 1911 in Neder land terug te zijn. Hij wandelt in Engelsch-Indië meest in den nacht en verklaart, dat hij aan slangen en tijgers zoo langzamerhand al gewend is geraakt. Storm- en trekvogels. Het stormachtige weer, dat blijkens buiter.Iandsche berichten ook in het Zui den en Oosten van ons wereldeel, sedert half October heerschte, schijnt op ver schillende wijzen te werken op den trek van vogels, zoodat een aantal vreemde exemplaren, die werkelijk tot de rara, aves in ons land kunnen gerekend wor den, zich in de laatste tijden hebben laten zienzoo wordt gemeld, dat er onder Hees is geschoten een valkbuizerd hoogst zeldzaam voorkomend; maar nog zeldzamer is de ibis, die in het Oosten van ons land geschoten werd, terwijl ook kraanvogels op „trek" werden gezien, verder werd geschoten een jagermeeuwV van des oort Lestris crepitatus ook in Gelderland is een Noorsche stormvogel (Procellaria glacialis) met bijzonder groote vlucht bemachtigd, een vogel, die nog nimmer zoo diep landwaarts ten onzent werd waargenomen. Voorts is nog gemeld, dat onder Hoog-Soeren een aren dwerd geschoten met een vlucht van 2 Meter. Ook tal van rotganzen^ brandganzen, deenen (wilde zwanen), enz. werden waargenomen. (N. R. C.) Dicht b ij de s t e d e I ij k e g a s- fabriek te Berlijn is uit de Spree de romp van een vrouwenlijk opgevischt. Ze was in papier gewikkeld geweest en met koorden omwonden. Alle ledematen waren blijkbaar met een scherp snijdend werktuig van het lichaam gescheiden. De Berlijnsche politie heeft 3000 Mark uitgelooft voor dengene, die aanwijzingen kan geven in verband met dit gruwelijk misdrijf. MANTEL-UITVERKOOP Prima door stoom gedroogde Pulp, enz. MONSTERS en PRIJSOPGAAF worden gaarne verstrekt door De Wed. J. SCHUUR, (634) Zoeterwoude. Telef. Interc. No. 1. koopt niet in winkels, waar zede- kwetsende artikelen uitgestald en voorhanden zijn. Koopt aan stations-boekenkasten of kiosken alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert, van alle beneden fabrieksprijs contant. (979) Hoogewoerd 231. Firma J. P. DRIESSEN. Juwelier, Zich in persoon aan te melden Botermarkt 2. (974) beveelt zich beleefd aan tot het DRUKKEN van (m tegen concurreerende prijzen. 604 Een leerares vraagt tegen 1 Januari gemeubileerde Zit= en Slaapkamer, met of zonder pension. Brieven met opgave van prijs onder no. 978 bureau dezes. Kleine Advertentiën. Van 1—5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent, k contant. Gevraagd voor halve dagen een net MEISJE beneden 17 jaren, voor lichte huis houdelijke bezigheden, Adres Botermarkt 2. 975 Er biedt zich aan tegen 1 Febr, een R. K. DIENSTBODE, als meid-alleen v. g. g. v, Br. letter Z. Boekh. J. W. VAN LEEUWEN, Maarsmanssteeg 9, Leiden. Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken veizekerd voor. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Nederl. Ongevallen-Verzekering-Maatschappij „FATUM te s-Gravenhage, Buitenhof 5 GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 4