Uit Stad en Omgeving. naar zijn berekening de kosten stellig kan loonen. De heer Hugenholtz critiseerde de opdrijving der uitgaven voor militaire doeleinden. De noodzakelijkheid en de mogelijkheid van de maritieme kustde- fensie was voor spr* nog een open vraag. tWat de opruiming van oud materieel be treft valt nog geen verbetering waar te nemen. Men blijft een onnoodig weelde rige organisatie behouden. Spreker meen de dat de Minister is teruggedeinsd voor de eens aanvaarde taak en de opruimings kwestie niet durft aanpakken. Ook vroeg hij hoe lang het nog zal "duren voor aleer de vofkomen onbruikbare riviervaar tuigen zullen worden opgeruimd. Spreker achtte 't voorts ongewenscht om weder twee torpedojagers op stapel te zétten. Wat het personeel aangaat, betoogde spr. dal de toestand nog niet veel ver beterd is, h etgeen o.a. blijkt uit het re quest der onderofficieren. Hun positie laat nog veel te wenschen over. Hij wenschte aan allen het voeöingsgeld te zien toegekend, dan kan b.v. voor het eten aan boord een bijdrage per maaltijd gevorderd worden. Spreker hoopte dat de Minister bij nadere overweging nog meer zal kunnen voldoen aan de geuite wenschen en dat anders het salaris zal worden verbeterd. Het verloop van ou dere matrozen weet spreker aan het ge brek aan rechtspositie; zij willen niet af gesnauwd en gestraft worden voor elke kleinigheid. Spr. kwam er tegen op dat de Minister den inhoud van de brochure van den Bond van minder personeel ge wantrouwd heeft e n drong voorts aan op een betere wijze van beroep ingeval van straf. Noodig achtte hij een geregeld toezicht op de takt der officieren, ten aan zien van het straf opleggen. Het meeste heil verwachtte hij van herziening der [militaire rechtspraak. Hij vroeg of het de bedoeling is daarbij het systeem der burgerlijke procedure te volgen. Ook vroeg, spreker of onder deze her ziening ook begrepen 'is de krijgstuchte- lijkc procedure aan boord. Spr. wensch te verder gelegenheid tot beroep bij te rugstelling en oordeelde dat deze maat regel nooit gebruikt mag worden als een bijkomende straf. Voorts wenschte hij, dat bij overplaatsing den schepelingen in zage werd gegeven van hun conduite- bockje; dat de Minister de drankbestrij ding zal steunenhet lezen van goede lectuur zal aanmoedigen; en de bepalin gen omtrent verlof voor bezoek aan zieke [bloedverwanten minder streng zal ma ken. Wijzende op den gunstigen invloed welke de bonden van marinepersoneel utioefenen, betreurde spreker het ten 'slotte, dat waar toch goede resultaten van hun optreden zijn aan te toonen, zich nog altijd verzet tegen deze bonden openbaart. Nog vroeg hij of liet advies over goedkeuring van de statuten van den Marinebond van minder personeel van 's Minister's departement spoedig is te verwachten. De heer Van der Voort van Zijp drong er op aan dat meer gedaan zal worden in geestelijk opzicht voor het ma rine-personeel. Al zal dat bij een tieel van dat personeel ongetwijfeld heftigen tegen stand vinden, zal zulks bij eeii groot deel instemming vinden. Ook vroeg /hij 's Ministers ernstige aandacht voor de opleiding en subsidi- eeriug van drankbestrijding. Tegenover 's Ministers verklaring dat in de cantine te den Helder geen dronkenschap voor kwam, verwees spreker naar „Het An ker" van 20 November. Sprekende over den geest onder hei marinepersoneel, betoogde spreker, dat door de wijze waarop de marine be werkt wordt, het gezag moet ondermijnd worden. Hij drong er op aan dat de of ficieren VGorgehouden zal worden dat zij hun ondergeschikten als menschen te be schouwen hebben. De inrichting der groepsvertegenwoor- diging laat nog zeer veel te wenschen over. Er moest, volgens spreker, meer contact zijn tusschen die vertegenwoor diging en de leden. Het bestuur heeft pok geen gelegenheid zich te uiten. Spre ker ondersteunde, het verzoek van den hr. Hugenholtz om meer oud materieel op te ruimen. De vergadering wordt hierna geschorst tot Vrijdagochtend, als wanneer met de behandeling der Jusitie Begrooting zal worden voortgegaan. Kerknieuws. Pastoor J. F. O. Baede Te Bergschenhoek bij Rotterdam is na eene slepende ziekte overleden de Zeer- Eerw. heer J. F. G. Baede. De overledene werd in 1845 geboren en in 1869 priester gewijd, was tijdens zijn priesterlijke loop baan o. a. werkzaam als kapelaan aan de St. Willibrordnskerk buiten de Veste te Amsterdam, en als pastoor te Schoorl (N.-H.). De laatste veertien jaar was de overledene pastoor te Bergschenhoek. Posterijen. Het Hoofdkantoor zal voor de aan neming van postpaketteu den 3 en 4 December geopend zijn tot des avonds 10.30. Zondag 5 December gesloten voor de verzending van postpakketten, terwijl dien dag slechts ééne bestelling zal plaats hebben. De Directeur, f> H. EEKHOUT. Academienleuws. LEIDEN. Na verdediging van een acade misch proefschrift, getiteld .Naar aan leiding van de collectieve arbeidsover eenkomst" werd heden bevorderd tot doc tor in de rechtswetenschap de heer Hen drik Minne Merckelbach geboren en wo nende te Rotterdam. GRONINGEN. Geslaagd voor het eerste gedeelte arts-examen de heer D. H. Els- veld Bosch geboren te Groningen. Tot rector van het studentencorps V. A. P., is gekozen jhr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer. UTRECHT. Kerkel. voorber. ex.'. W. A. v. Griethuijzen; cand. ex. Rechten: H. De Vries; Theor. Geneesk. ex.: W. v. Wer- meskerken. Te Mittweida is geslaagd voor eiektro- en machine-ingenieur de heer H. W. Bos, te Leilens (Groningen). Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Christen-Studentenvereeniging heeft be sloten de algemeene wintervergadering te Wageningen te houden en de zomer- conferentie, welke eenige dagen zal duren, te Harderwijk. LEIDEN, 3 December. Hedenmorgen ruim 8 uur bemerkte de politie, dat een zware 5 M. hooge stee- nen schoorsteen op perceel Breestraatll8 hoek Wolsteeg, bewoond door den heer Wiersma stond te waggelen en gevaar voor instorten opleverde. Dadelijk werden politieposteij uitgezet om de voorbijgan gers te waarschuwen, in afwachting van maatregelen ter beveiliging. Nog geen 10 minuten later stortte het steen en gevaar te door een hevige windvlaag onder don derend geraas naar beneden in de Wal- steeg. Dank zij de uitstekende maatrege len, kwamen geen persoonlijke ongeluk ken voor. De storm heeft dezen nacht overigens geen ongelukken veroorzaakt. Hedenmorgen is aan den Haagweg door den wind een paal van het aldaar bevindend aanplakbord gebroken, zoodat het gevaar tot omwaaien opleverde. Van- si U3>JJ3A\3;U30UJ3S nuajnq pq aS3A\ het door personeel der gemeente bijtijds hersteld kunnen worden. Aan J. J. van Hoeken en recht verkrijgenden is vergunning verleend tot het oprichten van eene inrichting voor houtbewerking, gedreven door een elec tromotor van 14 en een van 1 pk., in het perceel Maredijk, sectie L no. 407. Aan P. J. Schmitz en rechtverkrij genden is vergunning verleend tot het oprichting van eene rookerij en zouterij in het perceel Haarlemmerstraat 209, kad. sectie H no. 1920. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onge twijfeld zullen zeker zeer velen uit Katwijk en omliggende plaatsen met belangstelling het bericht vernemen dat onze vroegere plaatsgenoot, den Heer N. den Dubbelden, na een verblijf van 10 jaar in N. Amerika nog eens een bezoek aan ons dorp ge bracht heeft. Door vele vrienden en bekenden werd hem ten huize van Joh. Meijer een bezoek gebracht en hem op zijn terugreis op a.s. Zaterdag een gelukkige reis toegewenscht. De storm van den laatsten nacht heeft ook hier nogal huisgehouden. Be halve dat op verschillende plaatsen de pannen van het dak waaiden is ook de schoorsteen van het huis óer Wed. Koe horst omgewaaid en gedeeltelijk in huis, gedeeltelijk daarbuiten terechtgekomen, eveneens van een onbewoond huis aan den Zeeweg. Van de Kapel op het R.K. Kerk hof is het dak op de windzijde van haar zinkbekleeding beroofd. NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond vergaderde in het lokaal van den heer Heemskerk alhier de tuindersbond „Ons Belang". De vergadering was druk be zocht. Nadat de Voorzitter de vergade ring geopend had, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde was de aanbieding door het bestuur der Rekening van inkomsten en uitgaven over het seisoen 1909. Ontvangen was f 30840;24 en uitgegeven f 31004.40. Het nadeelig saldo bedroeg alzoo be- f 164,16. De rekening werd tot nader onderzoek in handen gesteld eener com missie, bestaande uit de heeren B. C. Vos en H. Langeveld. Nadat punt 5 en 6 (vaststelling en terugbetaling van de op de veiling in reserve gehouden 2 procent en uitbetaling der zoek geraakte ledige zakken) waren behandeld, werd overgegaan tot de verkiezing van 2 be stuursleden, wegens periodieke aftreding van den heer L. P. Heemskerk en wegens bedanken van den heer A. v. d. Slot. De heer L. P. Heemskerk werd bij accla matie herkozen. Tot stemopnemers voor de verkiezing van een lid voor de 2e vacature werden benoemd de heeren H. Langeveld en B. C. Vos. Bij herstemming werd gekozen de heer H. Geerlings met 21 van de 41 geldige stemmen. Deze verklaarde de benoeming aan te nemen. Bij punt 8 gekomen (verkiezing van een voorzitter wegens periodieke aftreding) verklaarde de Voorzitter, de heer M. Geerlings, wegens omstandigheden, voor een event, benoeming niet in aanmerking te willen komen. Hierop vroeg de secretaris het woord. Hij zeide, dat eene event, ont slagname als Voorzitter door den heer Geer lings als een ramp was te beschouwen voor den tuindersbond „Ons Belang" dat hij zeker wist de tolk te zijn van alle aanwezigen, indien hij hem verzocht, zijn voorstel, om niet meer in aanmerking te komen, te te trekken. Toen alle leden hiermee instemden zeide de voorzitter dat hij zijn voorstel nog eenige dagen in be raad wilde houden. Bij de gebruikelijke rondvraag werden nog door sommige leden eenige inlich tingen gevraagd. Na de leden bedankt te hebben voor huii trouwe opkomst, sloot de voorzitter de vergadering. VOORHOUT. In het Café „Boerha- ve" vergaderde gisteravond de afd. voor Bloembollencultuur waarbij de opkomst bijzonder groot was. De Voorzitter de heer Colijn opende de vergadering, waarop de Secretaris de heer Meijer de notulen voorlas, waarna de stemming plaats had voor de verkiezing van twee afgevaardigden voor de Alg. Verg. der Vereen, te Haarlem te houden, waar van de uitslag was, dat gekozen werden als afgevaardigden de heeren C. Roozen en W. v. d. Laan, als plaatsvervangers de heeren A. Colijn en P. v. d. Lans. Het daaropvolgende punt van behan deling was candidaatstelling voor leden van het Hoofdbestuur. Aftredend waren de n i e t-herkiesbare leden, George v. d. Veld te Lisse, en E. H. Kruijff te Sassenheirn. Na eenige bespreking over de verschillende reeds gestelde candidaten, werd besloten de heeren P. Vlasveld, Sassenheirnen J. Veldhuizen v. Zanten, Lisse te candi- deeren. Bij het behandelen van den Beschrij vingsbrief werd goedgekeurd het voor stel om boven de verleende subsidie voor de inzendingen van de groote Tentoon stelling te Berlijn gehouden dit voor jaar nog een bedrag van f500 toe te kennen. Het succes daar behaald voor den handel rechtvaardigde die uitgave voldoende. De heer A. Colijn wenschte nog eeni ge inlichting omtrent het groote verschil van contributie ontvangen in 1908 (f8396.50) en het voor 1910 geraamde (f9237.50). Hem werd geantwoord dat dit is ge regeld naar het tegenwoordige ledental dat in den laatsten tijd kolossaal is toe genomen. Door den heer v. d. Laan wordt hier op het onderwerp, ongevallenverzeke ring besproken, en de „onderlinge ver zekering voor den tuinbouw" daarmede in betrekking warm bevolen. Spreker zet uiteen hoe en op welke wijze die verze kering zal werken. Vermoedelijk zal de premie, welke in het wetsontwerp daarop betrekking hebbend was voorgesteld op f2.45, hoogstens fl.00 per f100 loon bedragen. Ook zou z;i. door den wet gever wel -rekening !met de ^Onderlin ge" werden gehouden indien reeds bleek dat zij goed werkte. Het bedrijf werd goedkoop beheerd, daar door de plaatselijke commissies voor elke plaats in 't bijzonder wordt opgetreden. Ook wordt er een Commissie van beroep ingesteld welk voor een deel uit de werklieden zelf,' voor een ander deel door den Tuinbouwraad gekozen wordt. Verdere inlichtingen verklaarde spre ker, zouden door hem gegeven kunnen worden persoonlijk, waarvoor hij ten al len tijde beschikbaar zich stelt. Naar aanleiding van de genomen proe ven met broeien van bloembollen waar toe vroeger besloten was bracht daarop uit de Commissie daarvoor saamgesteld en bestaande uit de heeren J. Meijer, J. v. Reisen en v. d. Laan, de laast- genoemde verslag daarover uit, waaruit het volgende is gebleken. Er zijn 400 Hyacinthen aangekocht bij den heer v. Reisen. Deze zijn voor de helft gebroeid voor de andere helft niet, daarna geplant waarop de resultaten waren dat Gran deurs, L. Innocence en Geertruides meer bloemen gaven bij stoken, dan bij niet stoken. Hét kweek bij de bol, was voor L'lnno- cence en Geertruedes grooter bij de ge stookte, dat bij Grandeurs en King of the Blue gelijk met de ongestookte. De bloe men waren echter irille later bij de ge stookte. Nu waren dezelfde bollen opgeplant in kistjes en te Sassenheirn bij een bloe mist te broeien gegeven. De bloemen zullen nu op 20 Januari in bloei getrokken voor de leden in het café „Boerhave" te bezichtigen zijn ter wijl een gedeelte einde Maart in bloei zal zijn en dan ingezonden worden op de groote tentoonstelling ..te Haarlem. De vergadering keurde deze plannen goed. Hierop komt in behandeling het schen ken van een medaille voor de Groote Tentoonstelling te Haarlem. De meeste afdeelingen gaven reeds naar vermogen, waarom hij ook meende dat Voorhout niet mocht achterblijven. De heer Mens stelt voor daarvoor te bestemmen een Verguld zilveren me daille, een uitgave welke volgehs den Penningmeester de kas nog wel kan dra gen, zoodat daartoe met drievierden der aanwezigen stemmen werd besloten. Bij de ingekomen stukken was o.m;. nog een aanvraag van f10 subsidie voor den tuinbouw-cursus door de afd. van den Ned. R. K. Volksbond opgericht. De Voorzitter erkent het nut in zoo'n cur sus gelegen en stelt voor de subsidie te verleenen waarmede de geheele ver gadering accoord ging, tpt zelfs den Penningmeester Alvorens tot de rondvraag over te gaan wordt de vragenbus nagezien, welke be vatte de volgende vraag Is er behoefte aan'een piTblieke spreék- hier, en is er aankomen aan? De Voorzitter zegt te weten dat vroe ger al in den gemeenteraad daarover is gesproken, doch toen geen gunstig onthaal vond, en nadat de grootste bloe misten zelf zijn aangesloten is het geheel niet meer in bespreking gekomen. Hij vraagt daarop of de vergadering het wenschelijk acht dat er stappen toe wor- worden gedaan en door wié. Om het nut voor den handel aan te toonen pleiten de heeren v. d. Vlugt, J. H. Langeveld en van Dobbelen waar op de laatste voorstelt een request aan den Gemeenteraad te zenden om de be doelde 8 preekcel te doen plaatsen in dien de financieele toestand zulks toe laat. De kosten waren meend^ hij in eens c. a. f150 voor de Gemeente dus waar schijnlijk geen bezwaar. Dit zegt spreker naar aanleiding van hetgeen de voorzitter zegt omtrent de meening die hij heeft over de Gemeente- te-financiën, wat den Gemeente-Ont vanger had bevestigd, daar deze week de waarschuwingen-verzending bewijs le verde dat men voor Hoofd. Omslag beta len, niet zoo erg veel voelt. De heer Dijsselbloem zegt, dat het wel degelijk een algemeen belang is daar niet alleen den handel er bij gebaat is, doch elk een bij ziekte en ongeluk, daar bijna alle dokters zijn aangesloten. Met dit voor oogen zou 't z. i. zelf geen' uitstel dulden. Dit gaf den doorslag en besloten werd bij het gemeentebestuur op de plaatsing aan te dringen. Bij de rondvraag vraagt de heer Verde- gaal of nog een spreker zal optreden voor de afdeeling. De kosten hiervoor werden te bezwa rend gevonden, waarvoor in overweging zal worden genomen 'tvoorstel-v. d. Laan om gestelde vragen in 'n daarvoor beleg de vergadering te beantwoorden en daar over van gedachten te wisselen waarop de vergadering gesloten en de verloting werd gehouden waarbij de prijzen wer den gewonnen als volgt: Mestvork door C. Roozen; mestschop door P. Verdegaal; Rattenklem door P. Berbee Jzn.spitlijn door C. Prins; bol- lenbak door L. Zonneveld; 50 sigaren door A. v. d. Vlugt; id. door P. de Rui ter; 25 sigaren door J. v. Stijn; id. door A. Colijn; tulband door J. Hastveld; id. door P. Hoogduin2 potbloemen door J. v. Dobbelen; 1 potbloem door J. H. Langeveld; 1 id. door Th. C. Mens; id. door C. Colijn; id. door L. v. Geer; id. door M. v. d. Vlugt. WARMOND. Gedufendë de maand November werd aaan het postkantoor en de Rijkspostspaarbank ingelegd f 8723,59, verdeeld over 95 inlagen en terugbe taald f 5474,31 verdeeld over 84 terug betalingen. Het laast uitgegeven boekje draagt het nummer 1602. De Storm. Door het smelten der snneeuw en aan houdenden regenval is de Fulda buiten haar oevers getreden. De rivieren de Roer, Lenne, Vollme en Sieg overstroomen de omliggende landerijen. Het drie kilometer lange dal tusschen Nerdecke en Hohensyburg, waar gister de Roer nog in haar bedding was, is geheel overstroomd en lijkt een meer. Het vroeger door een ontploffing zwaarbeschadigde pantserschip Jena, dat naar Toulon gesleept werd, is tenge volge van den storm voor het eiland Porquerolles omgeslagen. Menschenle- vens zijn niet te betreuren. De Fransche schoener Antiqone heeft in volleazee schipbreuk geleden. De bemanning werd door den schoe ner Alfred-Jeanne bestemd voor Borde aux opgepikt. Uit Athene meldt men zware regens en overstroomingen te Volo, Trikala en Ghi- thion. Uit Duingen (Duitschland) wordt ge meld dat gisteren het in aanbouw zijn de fabrieksgebouw der „Norddeutsche Steinzeugwcrke" in. Twee personen wer den doodelijk, twee zwaar en drie licht gewond. Uit Brest wordt gemeld dat het Fran sche pantserschip Charles-Martel op zijn terugreis van Cherbourg uit volle zee ongeveer 12 mijl van Ouessant telegra feerde, dat het de haven niet kon berei ken. Men vermoedt dat het averij heeft bekomen aan de machine. Door de storm is het voorloopig onmogelijk hulp te vcr- feenen. Het Duitsche schoolschip Groszherzo- gin Elisabeth is bij Portsmouth gestrand Hulp is onderweg. Nadere berichten ont breken nog. Naar de bodemsgesteldheid van het vaarwater te oordeelen, bestaat er hoop het schip zonder ongeval af te brengen. Een hevige storm woedt sedert eeö paar dagen langs de Belgische kust. De sloep „Marie Sophie 4" van Coxyde is omgesnlagen. De kapitein en drie man der equipage zijn verdronken. Sloep 50 van Blankenberghe, die pas drie maan den gebouwd is, is ook omgeslagen en met haar bemanning van vier personen vergaan. Men is zeer bevreesd voor andere schipbreuken van booten, die nog op zee zijn. Xé, P.stende slaaft de golven over den strandboulevard en doen de kelders der, huizen overloopen. Door het aanhoudende stormachtige regenweer der laatste dagen zijn, volgens, berichten uit Duitschland, de Ruhr, Ful da, Eder, Dremel, en Lahn buiten 'hunne, oevers getreden en wordt het lage land over een groote uitgestrektheid over stroomd. Persoonlijke ongelukken wor den nog niet gemeld. De diluviaansche regens hebben dé Maas sterk doen wassen. De sneeuw op( de Ardennen is snel gesmolten. Het wa ter in de rivieren Ourthe, Vesdre, Lesse en Semois stijgt van uur tot uur op on rustbarende wijze. Tengevolge van den hoogeu water stand is een baggermolen op de Eder bij Fritzlar gezonken. Vijf personen konden zich zwemmende redden; een man is verdronken. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) STETTIN, 2 December. Wegéns ver schillen over het afsluiten van een nieuw, arbeidscontract heeft de patroons-organi satie in het heeren- en kinder-confectie-: bedrijf alhier besloten tot uitsluiting van circa 7 a 8000 arbeiders en naaisters, Marktberichten. LEIDEN, 3 December. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: Veulens f a— 1 Paarden f 105 a f 15 Stieren f 85 a f252; 101 Kalf- en Melkkoeien f 165a f230; 271 Vare koeien f114 a f247; 185 Vette Ossen en Koeien f180 a f260, per kg. 60 a 70 c.; 91 Graakal- veren f28 a 68; 43 Kalveren (vette) f 74a f 118, per kg.'95 a 105 c.32 Kalveren (magere) f8 a f 12913 Schapen (vette) f 10 a f 17, per kg.„ 45 a 53 c.; 314 Schapen (weide) f9 a f 12 395 Varkens (magere) f 17 a f38, per kg. 00 a 00 C.330 Varkens (Biggen) f 5.00 a f 11 per K.G. k c. 12 Bokken of geiten f4 a f9. Ter markt aangevoerd: 663 Runderen, 75 Kalveren, 1227 Schapen. Kaas. Aangevoerd 39 partijen. Besteed werd voorGoudsche kaas van f 30 tot f 35Derby kaas f33. Leidsche kaas de 150 kg. van f69 tot f81. Aan de Stadswaag gewogen43 Partijen, 1614 stuks kaas, wegende 11579 kg. LEEUWARDEN, 3 December. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 49 stieren f140 a 280; 8 ossen f 180 a 200; 69 vette koeien, f 160 a 260 28 c. a 33 c. per half kilo; 446 melk- en kalfkoeien f 145 a 250; 18 pinken f 40 a 70; 105 vette kalveren f 20 a 55; 38 c. a 45 c. per half kilo; 944 graskalveren f50 a 60; 52 nuchtere kalveren f 6 a 12; 412 vei te schapen f 23 a 25; 101 weide schapen f 12 a 15; 1S87 lammeren f 18 a 24; 212 vette varkerfs f 60 a 70; 22 c. a 25 c. per half kilo; 109 magere varkens f 30 a 50; 519 vette biggen f 30 a 40, voor Londen 21 c. a 22M c. per half kilo; 364 kleine biggen f 6 a 9; 18 paarden f 100 a 250. In rundvee was de handel zeer kalm met weinig kooplust voor buitenlandlandkalveren werden onbeduidend gevraagd, wolvee voor export stadig, varkens behoorlijk, geen buiten landers ter markt. 3-Dec.-Pluimvee- 300 slachtkippen 40 c. a 85 c.; jonge hanen c. a c.; 70 piep kuikens 95 c. a 150 c. 3 December. Boeren boter f54.—. Aanvoer H, en Me vaten. Fabrieksboter f 54.00 a f 00.00. Aanvoer 23/3 37/6 en 1/12 vateh. Noteering van de commissie f 54.00. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 54.00. Nagelkaas: Fabrieks f 27.00 a 42. Boeren f 48. Aanvoer 20,619 K.G. Handel vlug. UTRECHT, 3 December. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 24 wagens met 4040 kilo kaas. De prijzen beliepen voor le qua!. 133,-a f34,— 2e qua!, f 30.50 a f 32,-. per 50 kilo. Handel vlug. GOUDA, 2 December. Kaas. Aangevoerd 36 partijen; handel vlug; le qual. f33."a 35.50, 2e qual. f 31.— k 32.50, zwaardere f k Boter. Aangevoerd 687M kg. handel matig; goeboter f 1.30 k 1.40; weiboter f 1.25 a 1.30. Veemarkt. Melkvee redelijken aanvoer. Handel en prijzen gewoon; vette varkens grooten aan voer, handel vrijwel; 20 26 c. per M kilo. Biggen voor Engeland goeden aanvoer, handel vlug, f 22.— a t 25.— Magere biggen goeden aanvoer, handel vrijwel, f 6.— i f 10.— Vette schapen geen aanvoer, handel f a f Lammeren goeden aanvoer, handel zeer flauw, f 12 a f 16, Nuchtere kalveren eenigen aanvoer, handel vrijwel f 8 a f 11. Graskalveren weinig aanvoer, handel matig f 30 5 f 60. Fok- kalveren eenigen aanvoer, handel vrijwel, f 8 a f 14. Vruchten. Peren f 3.00 a f 6.-50 per H.L. Appelen f 2.50 a f 7.-. Aanvoer vrijwel handel redelijk. DELFT, 2 Dec. Graanmarkt. Westlandsche rogge f 6.— a 6.50, Zeeuw sche rogge f 6.— <i 6.75, Westlandsche tarwe f 7.75 k 11.—Zeeuw- sche tarwe f 8.— a 12.50, Chevaliergerst f6.75 7.25, Westl. zomergerst f 6.— k 6.50, korte haver f 4.a 4.50, duivenboonen f 7.k 7.50, paardenboonen f 6.k 6»50, bruine boonen f 8.— a 16.—, groene erwten 9.— k 16.50, kool zaad f 0.— a mixed mais f 6.25 a 0.—, lange haver f 3.50 a 4. Boter f 54 64 per M vat van 40 Kg. Aan voer 239/8, 89/16, wegende samen 5670 Kg. Lijnolie Amsterdam vliegend f 31, lijnkoeken f 13.A 13.50. 2 Dec. Veemarkt, 'vette koeien le kw. f 190 ;i 270, 2e kw. f 140 k 190, kalfkoeien le kw. f 180 k 260, 2e kw. f 140 k 180, vaarkoeien f 130 A 190, 2e kw. f 90 k 130, vette kalveren f 65 è95, 2e kw. f 40 k 65, vette schapen lekw. f 16 k 23, vette lammeren le kw. f 15 21, magere varkens le kw. f 16 k 36, Biggen f 5è 14, nuchtere kalveren le kw. f 6 18, paarden f 40 k 120. Rundvleesch per Kilo f 0.76 a 068 0.60, vet kalfsvleesch per kilo f 1.00 k 0.90 k 0.80. Aanvoer 255 runderen, 7 paarden, 22 vette kalveren, 72 magere kalveren, 178 schapen of lammeren, 210 varkens, 443 biggen, 19 geiten of bokken. EDAM, 2 December. Ter botermarkt waren aangevoerd 190 partijen. Hoogste prijs 74 c. per 5 H.Gr. Kipeieren f 5.75 6.per 100 stuks. HOORN, 2 December. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 93 stapels kaas, wegende 30,698 kilo. Hoogste marktprijs voor kleine f 32,—, commissie f 30,middelbare f 29,50, fabrieks- f 30,50 per 50 K.G. LONDEN, 1 December. Geslacht vee. De aan voer ter Central Meat Market bestond heden uit 50 ton Schotsche runderen, 380 zijden uit Liver pool, 700 achter-en 550voorbouten uit Amerika, alsmede 1900 achter- en voorbouten uit Argen tinië. De handel bleef zeer slecht. Zelfs de thans geldende lage prijzen leidden niet tot zaken van eenigen omvang en voorraden van zoowel runderen als van schapen blijven van dag tot dag over. Varkens en kalveren vadter.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3