Het Pius-Gesticht Uit Stad en Omgeving. den heer jhr. C. W. Stern, de pcrceelen 1 tot en met 109 en 504 tot en met 592, en den heer C. Posthumus 288 tot en met $52 De afd. der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur heeft als eereprijs voor de in 1910 te Haarlem te houden bloemententoonstelling vanwege deze .Vereeniging beschikbaar gesteld een eereprijs, bestaande in een zilveren bo kaal met inscriptie. VOORHOUT. N. A. van Lierop, loteling der lichting 1910, alhier heeft zich ter Secretarie aangemeld, om bij een der be leden korpsen te worden ingedeeld. VOORSCHOTEN. De vergadering van den gemeenteraad is verdaagd tot Woens dagavond ,7 uur. Bovendien kunnen we nog melden, dat pas om 8 uur de ver gadering publiek wordt. WARMOND. Zaterdag gewerd ons «ren circulaire en inschrijvingsbiljetten van de vereeniging „Spijskokerij te War mond1", benevens van de vereeniging, die aan bovengenoemde instelling is toege voegd: het „Ondersteuningsfonds voor het verstrekken van versterkende midde len, aan onbemiddelde zieken, herstel lenden en kraamvrouwen". De „Spijskcr- kerij" werd hier zes jaar geleden opge richt en beoogt gedurende de felste wintermaanden, twee of driemaal per week aan gezinnen, die daaraan behoefte hebben een krachtig en versterkend maal te verschaffen. .Tot nu toe werden ge middeld 1800 porties warme spijs per winter uitgedeeld. Hoe dikwijls is daar door in zoo menig groot gezin de maag van grooten en kleinen gevuld met krach tig heerlijk voedsel, in tegenstelling met de zoo vaak schrale kost op andere da gen. Wij denken hierbij aan de woor den van Thomasvaer in 1905: O zaagt ge eens de blijde blikken, Als zij zich rond de tafel schikken. Waarop de volle schotel prijkt. Waardoor de disch 'n feestdisch lijkt Zaagt gij de glans der kinderoogen, Gij zoudt beloond zijn voor uw pogen Ow wel te doen, en naar uw krachten Het lot ,uws naasten te verzachten. Het Ondersteuningsfonds gaat nu haar 3e vereenigingsjaar in. Het nut ook van deze instelling behoeft geen nader betoog. In het afgeloopen ja'ar alleen werden be halve vleesch -en eieren,- ruim 2200 L. melk uitgedeeld. Bij meer steun en me dewerking hoopt het bestuur haar werk kring nog verder uit te breiden en zich niet alleen te bepalen tot het verstrekken van versterkende middelen, maar bijv. de verplegingskosten willen betalen van zie ken, die soms bijna zonder hulp daar nederüggen, bijdragen willen schenken in de kosten tot opneming in een sanatorium enz. Wij kennen de weldadigheidszin onzer Warmonders en vertrouwen vast, dat de ze wensch van het bestuur, eenmaal wel werkelijkheid zal worden. In „Dc Stad Rome" vergaderde gisterenavond de Warmondsche IJsclub. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer J. Kouwenhoven werd de verga dering geopend en geleid door den vice- voorzitter, den heer F. Machen. De secretaris las de notulen voor; deze werden goedgekeurd en vastgesteld. Er werd bij de rekening een batig saldo ge constateerd van f488.31. De club telt 97 Jeden, elk f 1 contributie betalende, ter wijl f 18.50 was ingekomen van de do nateurs. De vice-voorzitter deelt mede, dat er vijf leden van het bestuur moeten gekozen worden. De stemming hierover had tot uitslag dat de heeren L. Papót F. Machen, G. Ramp en L. de Vrijer werden herkozen en de heer W. Heijl werd als nieuw lid aangewezen. Deze nam zijn mandaat aan en nam zitting aan de groene tafel. De heer van Stein vraagt hoe het regle ment-artikel luidt: „meerderheid of vol strekte meerderheid van stemmen be slist"? De heer Kruseman antwoordt „meerderheid." Dan stelt de heer van Stein voor, in een volgende vergadering dit artikel te veranderen, als zijn voor stel tenminste adhaesie heeft. De voorzitter vraagt of iemand nog het woord verlangt. De heer van Stein zegt te hebben ge lezen in „De Leidsche Courant", dat (jde Zuid-Holl. IJsvereeniging verzocht om op de banen een wit-en-groene vlag te plaatsen, als uniform teeken der vereeni ging- l Het Bestuur zegt dit te weten en dat (de firma Pander een prijsopgaaf heeft 'gedaan. j De heer van Stein wil deze vlaggen le- yeren voor een gulden minder, n.l. f 5.50. ji. De heer Kruseman belooft hierover te Zullen schrijven. Het bestuur stelde aan de vergadering de vraag of men soms personen kon op noemen, die misschien als lid wilden toe treden. Ongeveer 40 werden opgegeven. De heer Kruseman deelde nog mede, dat het bestuur de eigendommen der ijs- club getaxeerd op f 300 had geassureerd jn een brandverzekering. De premie be droeg dit jaar fl.42. i De heer van Stein had dit voorstel liever in een openbare vergadering be handeld gezien, dan waren er misschien wel personen, die een goedkooper adres wisten, maar 't was nu eenmaal besloten, dus wenschte hij geen. verdere besprekin gen. De vergadering werd daarop gesloten. ZOE,TERWOUDE. Van den landbou wer J. B. Wesselingh onder deze gemeen te zijn door het Rijk 6 runderen, lijden ds cjinjsche tuberculose pvergeno- men tegen een schadeloosstelling resp. van 1120, f120, 1180, f 180 f180 en f230, hedenmiddag worden zij van Leiderdorp per stoomboot vervoerd naar Rotterdam. Ingezonden Mededeelingen. a 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON, Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (13) FIRMA J. P. DRIESSEN, GOUD- en ZILVERSMID. (717) Botermarkt 2 LEIDEN. VERBETERING. In het verslag van ^Geloof en Weten schap" zijn enkele zetfouten ongecorri geerd gebleven. In de eerste alinea moet inplaats van „kerkvervolgingen" gelezen worden „kettervervolgingen". Voorts leze men „Wij Katholieken, behoeven volstrekt niet voor onze rekening te nemen wat onder den kerkelijken dekmantel tegen de grondbeginselen der Kerk op onchris telijke (inplaats van "onschuldige) wij ze is gedaan en „als ooit de kerk zich van uiterlijke (inplaats van onkerke lijke) dwangmiddelen bediende enz. Academlenieuws. LEIDEN. Met gunstig gevolg is af gelegd het candidaats-examen in de rechten door Mejuffrouw W. J. Leijds (den Haag). UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de klassieke letteren op proefschrift Deconone atheniensi: de heer A. Hengeveld, geb. te Papendrecht. Kerkelijk voorbereidend examen de heer F. W. A. Korff en J. K. F. Mantz. Kerknieuws. Geestelijke zorg in de mijnstreek. Met bijzondere ingenomenheid ver neemt de L. K. dat te Heerlerheide eer lang een klooster zal verrijzen van de eerw. paters Franciscanen der Neder- landsche provincie. Reeds is een perceel grond aangekocht, en zal met den bouw spoedig begonnen worden. Hopen we dat deze volksmissionarissen meer beschaving mogen brengen onder het internationaal gezelschap, dat in den Heerlerhoek uit alle streken van Europa samenvloeit. 'tZal intusschen een zware taak worden voor onze nederige Minder broeders. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Verg. van Maandagmiddag 29 Nov. De Minister van Binnenland- sche Zaken, mr. Heemskerk, be gon in zijn dupliek te constateeren, dat in den loop van het debat geheel en absoluut is afgeslagen de aanval dat het kabinet niet zou zijn een rechtsch doch een conservatief Kabinet. De Minister hield voorts vol dat hij zich voldoen de duidelijk ten aanzien van het begrip christelijke rechtsbeginselen heeft uit gedrukt. Het blijft plicht op politiek ge bied te streven naar eenheid, waarheid en samenwerking. De Minister consta teerde, verder dat bij de linkerzijde op het gebied van practisch regeeringsbe- leid niet de minste eenheid bestaat. De leuze, waaronder de heeren willen optrekken, de stormram tegen het Ka binet, schijnt het kiesrecht te moeten worden. Maar over de uitwerking daar van is men het ook oneens. Toen de heer Borgesius daarover sprak, sprak hij weer van een kapstok, zelfs van brutaal. Daarover is de minis ter niet beleedigd. De heer Borgesius mag den voorrang hebben in dikke woor den. De minister houdt vol dat d i t Ka binet het eerste is, dat de kiesrechther vorming voorbereidt. Het vorig Kabinet bereidde de grondwetsherziening voor, maar nam de grondslagen van het kies recht weg. Dit kabinet bereidt grond wetsherziening voor met vastlegging van de grondslagen voor het kiesrecht in, de grondwet. Welke weg het eerst tot kiesrechfher- vorming zal leiden staat nog te bezien. De weg van den heer Borgesius is niet proefhoudend gebleken. De reg. zal zoo spoedig mogelijk de staatscommissie benoemen. Zij wil het kiesrecht niet op de lange baan schuiven. Zij wil alles doen om de sociale verzekering tot stand te bren gen en tegelijkertijd alles om de grond wetsherziening tot stand te brengen met vaststelling van de grondslagen voor het kiesrecht. Zij wil niet door een generale herziening der grondwet het kiesrecht ophouden, maar de commissie laten on derzoeken en dan objectief oordeelen wat kans van slagen heeft. Maar zij meent dat de sociale wet geving op dit oogenblik de prioriteit} moet behouden, hoewel dit niet is een wet van Meden en Perzen, want het is staatsmansbeleid zich niet voor alle on voorziene omstandigheden te binden. Als meft djtsiandpppt van hekkabi net niet goedvindt, dan is de minister gerechtigd te vragen wilt gij dan priori teit van het kiesrecht Die rvaag hebben de heeren Drucker en Borgesius niet ondubbelzinnig beantwoord. Zij hul len zidi in nevelen. (Gelach.) Als de heeren de vraag niet bevesti gend durven beantwoorden en dat dur ven zenietdan aanvaarden zij daadwer kelijk het standpunt van het Kabinet. Over de vrijkaarten op spoorwegen wordt bij hoofdstuk II nog nader ge sproken, maar de minister beantwoordt reeds nu de uitdrukking „fooien", door den heer Lohman gebruikt. Spr. ge looft niet aan een krenkelende bedoe ling, maar juist is het gebruik van de uitdrukking niet: het geven van een fooi veronderstelt bewezen diensten en diensten van de Kamerleden hebben de Spoorwegmaatschappijen zeker niet on dervonden. Wel krenkend acht de minister, dat de heer Lohman zeide, dat spreker den eed zou beschouwen als een politie maatregel. Dit is geenszins het geval. Hij wil wel degelijk ook aan het con sciëntiebezwaar legemoet komen. Het geen omtrent den eed in de stukken; is gezegd, werd geschreven door den Minister van Justitie, maar de heele mi nisterraad stemde er mee in. De Minis ter van Justitie wil slechts, 'dat de vraag, of er in een bepaald geval con sciëntiebezwaar is, moet worden overge laten aan den rechter. Dit is beter dan het kortaf facultatief stellen van den eed. Dan toch zou bijv. in een civiel proces de partij aan welke den beslis- senden eed is opgedragen in eed al te zeer ge favoriseerden toestand komen. Aan het slot van de rede verklaart de minister, dat, wanneer een deel van de Kamer meent bij haar opositie te moeten blijven volharden ,dit een gevolg is van 'de beginselen van 'dat deel, maaT dat de Regeering in het belang van het land op de medewerking van allen blijft prijsstellen. Ook de Ministervan Financiën, de heer Kolkman, dupliceert. Hij handhaaft voornamelijk tegenover den heer Tydeman zijn meening om trent het zorgwekkende van den finan- cieelen toestand. Zeer zeker zal in den eersten tijd de verhooging van den drankaccijns worden geabsorbeerd door de verlaging van den suikeraccijns en is dit ingehaald, dan zal men waarschijnlijk tot verdere ver laging van den suikeraccijns moeten overgaan. Jaren en jaren zal het dus duren voordat men aan de verhooging van den drankaccijns iets heeft. Hij ziet niet in, wat de heer Patijn hem heeft te verwijten, omdat hij, naast het door hem aangekondigde ,door de omstandigheden werd gedrongen nog andere zaken ter hand te nemen. Het belasten van goederen in de doode hand heeft bij den minister dit groote bezwaar, dat die goederen ontsnappen aan elke schatting. Buitendienmen moet toch aftrekken wat voor weldadigheidsdoeleinden is be stemd en dan blijft er niet veel belast baars over. Ten aanzien van de vergelijking van de Nederlaiidsche met de Fransclie suc cessiebelasting merkt de minister op, dat reeds nu de Nederlandsche al 9 pCt. van alle belastingen bedraagt, de Fran- sche na de verhooging slechts 6 pCt De smokkelarij bestaat nog wel, spre ker heeft het niet ontkend, maar zij ver mindert. De knoeierij met gedistilleerd is even eens verminderd, ja in .een bepaalden vorm bijna onmogelijk geworden, daar men de vermenging met brandspiritus niet meer kan bewerkstelligen; immers dit vocht mag slechts op zoodanige wij ze in den handel worden gebracht, dat het niet meer voor vermenging met iets, dat gebruikt moet worden, geschikt is. De algemeene beschouwingen worden gesloten, hoofdstuk I (Huis der Konin gin) tot een bedrag van f800.000 goed gekeurd. Aan de orde is het wetsontwerp tot verhooging van den Accijns op het gedistilleerd. De algemeene beschouwingen worden geacht reeds geschied te zijn bij de al gemeene beschouwingen over de begroo ting. Toch krijgt alsnog de heer D;e Geer het woord over het technische deel van het ontwerp. Deze afgevaardigde zette uiteeu, hoe de branderijen door dit onderwerp meer worden geschaad dan in ^ndere landen door wetten van dezelfde strekking. LEIDEN, 30 November. Onder de verschillende St. Nicolaas- etalages, welke in de stad de aandacht trekken en waarvan de een al boven den ander uitmunt door orginaliteit, ver dient in 't bijzonder vermeld die der firma's Gebr. Cavadinoen Loeb. Eerstgenoemden hebben in hun Ameri- kaansche modemagazijn aan de Boter markt eene complete leerklasse geëxpo seerd, waarin St. Nicolaas een bezoek komt brengen, vergezeld van zijn zwarten knecht. Velerlei fraai speelgoed heeft de goéde Sint aan de jongens gegeven, maar een hunner wijst op een bord, ver meldende wat het beste en meest nuttige cadeau wel is. Deze Instelling, waaraan een geheel nieuwe wijze van etaleeren ten grondslag ligt, lokt door zijif oor spronkelijk karakter veel bekijks, 't Laatste kan ook gezegd worden van de etalage van de heeren Loeb „De Bazar", Heerengracht In een huiskamer zijn een groot aantal nuttige en luxe voorwerpen tentoongesteld, die St. Nico laas gaarne als practische en prachtige geschenken aanbeveelt Op Maandag 13 December zal, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te 's-Gravenhage, worden aanbesteed het onderhouden van en het doen van herstellingen aan de gebouwen der Rijks universiteit alhier, gedurende het jaar 1910. Raming f 42,000. Hedenmorgen liep een lampenist, beambte der Staatsspoor, op een der spoorweglijnen nabij de Gevangenlaan alhier, toen een trein uit de richting Rotterdam naderde. Hiervoor week hij uit, doch bemerkte niet, dat uit de richting Leiden een ledige trein der S. S. aan kwam; door deze werd hij aangereden en bekwam een ernstige hoofdwonde. In het Academisch Ziekenhuis is de man ter verpleging opgenomen. Door de politie is heden aangehou den en naar het politiebureau geleid zekere W., alhier, die gesignaleerd stond wegens het ondergaan van eenige dagen hechtenis. Nadat hij de boete betaald had, werd de man op vrije voeten gesteld. Hedenmorgen omstreeks zes uur werd brand ontdekt in de Hoogere Bur gerschool voor jongens aan de Pieters kerkgracht. Bij onderzoek bleek, dat in een der bovenlokalen de vloer brandde en het vuur zich reeds had medegedeeld aan het plafond van het daaronder ge legen vertrek. De kachel, welke in de onmiddelijke nabijheid stond, was nog niet aangelegd, zoodat vermoedelijk reeds den vorigen avond door een onbekende oorzaak het hout aan het smeulen is gegaan. De concierge, die gisteravond het bedoelde lokaal heeft nagezien, heeft evenwel niets bemerkt Met behulp van de politie-slangen- wagen was men het vuur spoedig meester en behoefde ander materiaal der brand weer niet uit te rukken. De materieele schade is niet aanzienlijk, terwijl het onderwijs geen stagnatie ondervond. ALFEN. Onze vorige kantonrechter mr. Beudeker, werd heden als rechter bij de rechtbank te 's-Gravenhage geïnstal leerd. GROENENDIJK. De tijdelijke huis houdster van den Heer A. Verhaar Mej. M. Schenkel had hedenmorgen het .on geluk met haar rok de waterketel om ver te werpen waardoor haar voet geheel verbrand is, zoodat zij per rijtuig naar huis vervoerd werd. HAARLEMMERMEER. Voor den aanleg van de spoorbaan door dé Haar lemmermeer, zijn nog twee landeigenaars ongenegen gebleven den benoodigden grond bij minnelijke schikking te ver- koopen. Met hen is nu door de Holl. Electri- sche Spoorweg-Maatschappij een proces begonnen. KOUDEKERK. Deze morgen is bij den Heer C. Bel graanhandelaar een nieuw rijwiel ontvreemd. Dader of da ders zijn onbekend. NOORDWIJK AAN ZEE. Door den strandvonder alhier zijn geborgen1500 baddings, gemerkt R. O. S., en 1000 stuks rondhout (mijnstutten) lengte 3 tot 6 meter. Van de haringvisscherij zijn te IJ- muiden binnengekomen de bomschuit N.W. 30 De Savornin Lohman met 5 last; N.W. 32 De Vrouw Adriana, met 2 last en N.W. 36 De Hoop met 20 last haring. NIEUWKOOP. Gisteravond vergaderde de R K. Kiesvereeniging in de R. K. Par. School. Het aantal aanwezige leden bedroeg 82. Aan de orde waren eenige huish. zaken. In plaats van den heer Swarte, die bedankt had, werd als be- bestuurslid gekozen den heer C. Bon- genaar. De heer B. Valkenet las een verslag voor van de District-Verg. te Alfen, welke hij als afgevaardigde had bijgewoond. Tenslotte bedankte de Z.Eerw. heer Pastoor voor de trouwe opkomst en be loofde op een volgende vergadering, waarschijnlijk in Januari a. s., eenlezing te zullen houden. ZOETERWOUDE. Onmenschelijk. Hedenmorgen bond een scharenslijper aan den Hoogen Rijndijk zijn hond de achterpooten vast waarna hij het dier te water wierp om het te verdrinken. Een groot aantal omstanders konden de gruwe lijke marteling niet verhinderen, T ariefsverhooging. Onze Haagsche correspondent meldt ons In parlementaire kringen wordt ver wacht, dat minister Kolkman zijn voor stel, om de tarieven met 50 pCt. te ver- hoogen, zal intrekken. Zekerheid hier omtrent bestaat echter nog niet „T." Burgemeester van Leeuwen. De „Telegraaf' verneemt, dat de kans om mr. van Leeuwen als burgemeester van Amsterdam te behouden, grooter is dan de eerste weken na het gevraagde ontslag. Bij de aanbieding van een adres van hulde kon de heer van Leeuwen zich nog niet nadej over zijne eindbeslissing uit lag TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 November 1909y medegedeeld aoot het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Büdt. Hoogste barometerstand 770.4 Horta. Laagste 728.5 Stomoway. Verwachting tot den avond van I December: meest matige tot krachtige zuidwestelijke tot westelijke wind, be trokken of zwaarbewolkte lucht, regen buien, zelfde temperatuur. Afloop Verkoopingen. ROELOFARENDSVEEN. (Verbeterd bericht). Het gisteren door notaris Veen- stra geveild perceel droog tuinland, groot 380 roeden, is gekocht door den heer Jv J. v. d. Meer, voor i 4150 (en niet voor f 4.50,- zooals abusievelijk gemeld). HAZERSWOUDE. Hedenmorgen is door notaris Korteweg in het koffiehuis van den heer A. v. Wijk, aan den Rijn dijk bij opbod verkocht: perceel 1, drie werkmanswoningen, in den Groenendijk,- 16.70 A. in bod op f 1325 door C. Qualm,- Koudekerk; perceel II, vijf werkmanswo ningen 10.01 A. in bod op f 2000 door denzelfden; perc. III, twee huizen met erven 5.70 A. in bod op f 1675, direct verhoogd met 100. De afslag is bepaald op Dinsdag 7 December. BODEGRAVEN. Uitslag verkooping. Huis en Erf van Mej. Scheer, Johan nes Bodegraven, te Nieuwkoop in opbod f 5300. Niet gegund. Te Gramsbergen (Ov.) speel de de 12-jarige zoon van Kieviet met een geladen geweer, dat hij aanlegde op den 12-jarigen zoon van de wed. Regeling. De knaap werd door het hoofd gescho ten en was onmiddellijk dood. Marktberichten. LEIDEN, 30 November. Vette varkensmarkt. Aanvoer 185 st; Vette 155, 54 a 52 ct p. K. licht soort 30 st. 49 a48ct. p. K. Handel vlug. ROTTERDAM 30 November 1909. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: 64 paarden; veulen; ezels; 1585 magere runderen; 735 vette runderen; 220 vette kalveren; 153 nuchtere kalveren273 graskalveren3 schapenvar kens; 176 biggen, bokken. Prijzen per kg.: koeien en ossen 30 a 35 c.; stieren 25 a 30 c.; Vette kalveren 40 a 52*4 c. Prijzen per stuk: melkkoeien f 100 a 180; kalfkoeien f120 a 230; stieren f80 a 150; pinken f65 a 140; graskalveren f30 a 75; vaarzen f70 a 160; werkpaarden f 70 a 250slachtpaarden f 30 a 100; hitten f60 a 180; biggen f8,— a 14; nuchtere fokkalveren f 12,— a f 18,nuchtere slachtkalveren f7 a f 10,---biggen per week f 1,— a 1,50. Vette runderen met grooten aanvoer en wil ligen handel. Enkele puike soorten werden tot 36 c. betaald. Vette kalveren met tamelijken aanvoer en zeer willigen handel. Enkele beste soorten 2*i cent boven noteering. Op de magere markt was ruime aanvoer,' doch flauwe handel, en evenzoo in jong vee. In biggen was de handel williger dan de vorige week; paarden flauw. ROTTERDAM, 30 November. Op de boter markt werden aangevoerd 83 achtste en 32 zestiende vaten en 220 stukkeu van een half K.G. Prijzen le kw. f 60, 2e kw. f 57, 3e kw. f 54. Per half K.G. 75 a 80 ct. Eieren. Aangevoerd 5705 stuks. Kippen eieren f 6.10 a f 8.55, eendeneieren f 6. ROTTERDAM. 29 November Vlas/Heden bedroeg de aanvoer: 1987 steen blauw Hol- landsch; 2975 steen Groningsch1600 steen geel Hollandsch en 910 steen wit zeeuwsch. Op het land werden de vorige week eenige paarijen blauw vlas gedaan. Heden op de markt werd slechts een gedeelte Yan den aanvoer verkocht wegens de hooge vraagprijzen. Groningsch werd in zijn geheel verkocht, maar de verkoop ging minder vlot dan de vorige week wegens hooge prijzen door houders in den beginne gevraagd. Zeeuwsch vond slechts gedeeltelijk koopers, daar de ge vraagde prijzen niet konden worden bedongen. L ij n z a a d met beperkten aanvoer van goede kwaliteit onveranderd. BODEGRAVEN, 30 November. Aangevoerd 70 partijen kaas; Goudsche, le kw., f 33 a f34*4; 2e kw. f 30 a f 31*4; Derby le kw. f 00.— a f 00; Edammer le kw. f zwaardere Goud sche f 35*4 Handel vlug. AMSTERDAM. 29 November. Binnenlandsche granen. Tarwe, nieuwe, f 7 k 9, rogge f 5.25 a 5,75, haver f 6,25 a 7,30, paardenboonen f 6,75 7,25, bruine boonen f 11 a 16, groene erwten f 11 a 14, vale erwten f 15 a 17, karwij f 15,75 a 16, bruin mosterd f 22 a 24.25. OUDEWATER, 29 November. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 44 partijen, 1690 stuks wegende pl.m. 7930 kilogr. Prijzen waren le soort van f 31.—tot f33.50 zwaardere f voor 2e soort f 29.—tot 31. Handel vUig. KAMPEN, 29 November. Aan de botermarkt bedroeg de aanvoer 130 achtste en 22 zestiende vn. De prijzen waren als volgt bij het consortium van boterbandelaren p *4 vat f28 a 29*4, P-Mo vat f 14 a UX per *4 kilo 67*4 a 70 ct. LONDEN, 29; Nov. Veemarkt Noteering. per steen. Aanvoer 1200 runderen 2 9 4 9, 5000 schapen 2 9 5 4, 10 kalveren 0 0 a 0 9. SCHIEDAM, 29 November. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 10*4 P^r Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn vast Spoeling per ketel f2,—. Graan-Spiritus f 16*4 a 17 Melasse-Spiritus 14*4 a ruwe Spiritus f 1% Nagekomen Advertentie. te LISSB, is te bezichtigen dagelijks tot DONDERDAG tegen een bewijs van toegang te verkrijgen bij VAN DIJK en ZONDAG gratis uitsluitend voor werklieden en minvermogenden. (903)

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3