Uit Stad en Omgeving, ze concept-overeenkomst werd door B. en ,\V. vastgesteld in hun vergadering van 14 October en heeft de maatschappij verklaard bij schrijven van 21 October 1.1. zich daarmede geheel te kunnen ver eenigen. De concessie-voorwaarden werden door B. en W. vastgesteld in hun vergadering van 18 October en de toen vastgestelde wijken slechts weinig af van die, welke den Raad thans ter goedkeuring worden aangeboden. De overeenkomst, betreffende de stroomlevering is in hoofdzaak gebaseerd op technische gegevens. De maatschap pij betaalt een vaste jaarlijksche som per Kilowatt, welke in de centrale voor het trambedrijf moet worden beschikbaar ge houden, terwijl daarenboven voor elk af geleverd Kilowatt-uur nog een zeker be drag moet worden vergoed. Bij een der gelijke regeling loopt de gemeente de minste risico. De maatschappij heeft een machinecapaciteit noodig geoordeeld van ,700 K.W. en waar zij per K. W. ajarlijks betaalt (met inbegrip van rente a 4 tyb) f55.ontvangt dus de gemeente een vas te jaarlijksche som van f38.5Ö0.Wel zal de maatschappij, voor het geval de onderneming eens niet naar wensch sla gen mocht, na 2\jaar de door haar be- nocdigde machinecapaciteit tot 400 K. W. mogen terugbrengen, maar waar door B. en W. aan dat welslagen niet wordt ge twijfeld, meenen zij gerust de risico te mogen dragen. Overigens is het bedrag van f 55 per K. W. zoodanig berekend, dat de ma chines en alles, wat tot de uitbreiding ten behoeve der stroomlevering behoort na 15 jaren zullen zijn betaald. Wil ech ter de maatschappij na 10 jaar de over eenkomst opzeggen, dan zal zij de helft van de contante waarde der nog niet af betaalde machines in eens moeten beta len. Eindelijk nog een enkel woord over den aard van den te leveren stroom. Oor spronkelijk werd overeengekomen dat wisselstroom zoü worden gebruikt, ter voorkoming van storingen in de magneti- tische en electrische metingen in het phy- sisch en physiologisch laboratorium. Nu echter wil de Maatschappij gelijkstroom gebruiken van 1000 Volt spanning. Wijl de maatschappij de gemeente vrijwaart te gen alle vorderingen van derden, wegens schade ontstaan door den aanleg, de in richting, het onderhoud en de exploitatie van den tramweg, behoeft de gemeente zich met het oog op eventueele bezwaren van die zijde niet meer tegen het gebruik van wisselstroom te verzetten. Over de concessie-voorwaarden wordt in 't praeadvies 't volgende opgemerkt: Oorspronkelijk was overeengekomen, dat de stadsdienst zich zou uitstrekken van de eene grens der gemeente tot de andere, dus van de Poelbrug aan de zijde van den Rijnsburgerweg tot de brug over de Roomburger Wetering aan den Hoo- gen Rijndijk. De maatschappij maakte hiertegen echter bezwaar. Voor een ge- regelden stadsdienst vindt zij het gedu-. rig passeeren van den overweg van den spoorweg Rotterdam -Amsterdam een on overkomelijk bezwaar, terwijl zij aan den inderen kant op 'den Hoogen Rijndijk de lijn voorloopig zou willen laten eindi gen, waar de aaneengesloten bebouwing ophoudt. Daaronder verstaande het punt, waar het nieuwe provinciale kanaal den Hoogen Rijndijk kruisen zal. B. en W. hebben gemeend aan deze wenschen te moeten toegeven. Want het veelal gesloten zijn van den overweg der fijn Amsterdam-Rotterdam moet tot voort- voortdurende stagnatie aanleiding geven. Alleen hebben zij nu, opdat de bewoners van den Rijnsburgerewg en aangrenzende straten niet ook financieel nadeel van het eindigen van het locale net bij Zomerzorg zouden ondervinden, bedongen, dat voor den prijs van één rit zal kunnen worden gereden van de Poelbrug naar de H. Rijn dijk en omgekeerd, hetzij daartoe al dan niet moet worden overgestapt, altijd na tuurlijk voor zoover over den Rijnsbur gerweg trammen naar Haarlem, Noord- wijk of Haarlem loop en. Ook over het minimum aantal ritten dat de maatschappij op één dag in beide richtingen zou laten loopen, bestond ver schil. Waar echter de tegenwoordige paardentram niet minder dan 146 ritten in één richting doet, daar hadden B. en W. gemeend, dat aantal zeker op 160 te mo- !gen bepalen. De maatschappij stelde ech ter 150 voor, daarbij opmerkende, dat, wanneer de omvang van het verkeer meer ritten wettigt, haar eigen belang vanzelf meebrengt die te laten rijden. Het elec- trisch trambedrijf met dubbel spoor maakt bovendien door de geheele gemeente een .veel rationeeler verdeeling van het aantal aantal ritten over den geheelen dag mo gelijk. Ten slotte werd het minimum aantal bepaald op 155. Ten slotte maken B. en W. met inge nomenheid melding van de bereidwillig heid, waarmede de maatschappij, hoewel daarover bij de aanvankelijke besprekingen met geen enkel woord was gerept, zich alsnog op ons verzoek bereid verklaard heeft de bepaling in de concessie-voor waarden op te nemen, waarbij zij zich reeds bij voorbaat bereid verklaart om, wanneer bij den aanleg van den electri- schen tramweg op het Levendaal tot de demping dier gracht wordt overgegaan, in de kosten dier demping Vs gedeelte, tot een maximum van f 30.000.bij te dragen. B. en W. geven op grond van al het bovenstaande den Raad in overweging te besluiten: lo. goed te keuren de overdracht van dc krachtens Raadsbesluit van 20 Febr. 1880, gelijk dit nader gewijzigd is bij Raadsbesluit van 3 Aug. 1882, aan de Rijnlandsche Stoomtramweg-Maatschappij verleende concessie voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtram van Katwijk naar Leiden, aan de Noord Zuid- Hollandsche Tramweg-Maatschappij en laatstgenoemde maatschappij te erkennen als eigenaresse van het krachtens die concessie in de gemeentekas gestorte waarborg-kapitaal van f 300.— 2o. goed te keuren de overdracht van de krachtens Raadsbeslnit van 9 April 1885, juncto Raadsbesluit van 29 April 1886 aan de Rotterdamsche Tramweg- Maatschappij verleende concessie tot den aanleg en het exploiteeren van paarden spoorwegen te Leiden, aan de Noord- Znid-HoJlandsche T ramweg-Maatschap- pijen 3o. over te gaan tot de vaststelling van de door hen overgelegde concessie-voor- waarden, waarbij aan de Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg-Maatschappij ver gunning wordt verleend tot het hebben en exploiteeren van een tramverbinding met bovengrondsche electrische beweeg kracht in deze gemeente, en van de krachtens art. 2 dier voorwaarden met de maatschappij te sluiten overeenkomst betreffende de levering van electrischen stroom ten behoeve van dat trambedrijf; een en ander onder voorbehoud dat de sub lo en 2o bedoelde besluiten eerst van kracht zullen worden, wanneer de sub 3o bedoelde overeenkomsten zullen zijn tot stand gekomen. Aan de sub 3o genoemde voorwaar den, welke in hoofdlijnen zijn besproken in bovenstaand praeadvies, wordt nog het volgende ontleend: Als waarborgsom voor de nakoming dezer voorwaarden moet door de maat schappij f 5000 bij de gemeente gestort worden; eventueele geschillen uit of naar aanleiding van de concessie-voorwaar den ontstaande, worden in hoogste ressort beslist door drie scheidsrechters; de halteplaatsen worden door B. en W. aan gewezen, gehoord de Maatschappij; de snelheid mag ten hoogste 300 M. per minuut bedragen; bij den motorwagen mag niet meer dan één bijwagen worden gebruikt en de politie, mits gekleed in unitorm, moet voorzooverre er piaats- ruimte is, kosteloos worden vervoerd.* LEIDEN, 30 November. Rhijn geest. Volgens het thans geldend tarief van het sanatorium „Rhijngeest" wordt door patiënten in de eerste klasse of in de tweede klasse A voor het hebben van een afzonderlijke nachtverpleegster of verpleger hetzelfde bedrag betaald, onverschillig of die verpleegster of ver pleger moet waken, dan wel alleen voor gezelschap in de kamer moet zijn. Hier in Hgt een onbillijkheid. Immers er doen zich wel eens gevallen voor, dat de behandelde geneesheer bewaking des nachts niet noodig oordeelt maar dat de patient voor zijn gerustheid 's nachts gaarne iemand in de kamer heeft. Hoe wel nu in dergelijke gevallen de ver pleegster of verpleger behoorlijk haar of zijn nachtrust hebben kan, moet toch hetzelfde tarief, resp. f3.en f2.50 per nacht, worden betaald. De. commissie van Endegeest en Rhijn- geest wil aan deze onbillijkheid tegemoet komen en stelt daarom voor de verorde ning in dien zin te wijzigen dat in der gelijke gevallen slechts een bedrag van f 1.zal verschuldigd zijn, waarmee B. en B. accoord gaan. Werklieden regie ment. Door den Bond van Nederlandsdie Gemeentewerklieden is tot den gemeen teraad het verzoek gericht te besluiten a. tot herziening van het „reglement voor de werklieden in dienst der ge meente Leiden" b. tot herziening der verordening re gelende het verleenen van pensioen aan weduwen en kinderen van gemeente-amb tenaren. Dit verzoek kwam 27 September van het vorig jaar in en heeft een lange weg doorloopen, alvorens praeadvies kon wor den uitgebracht. De vier raadscommissies, welke bij de toepassing van het reglement betrokken zijn, die van Fabricage, de gasfabrieken, Endegeest en openbaar slachthuis waren eenstemmig van oordeel, dat voor 'n her ziening van het werkliedenreglement voor alsnog geen termen aanwezig zijnhet bestaat nog te kort en de ervaring heeft nog te weinig de leemten en gebreken der bestaande regeling aangetoond. Eerst wanneer de tijd omtrent de werking van het Reglement uitspraak heeft gedaan, is het oogenblik tot herziening, maar dan in zijn vollen omvang, gekomen. Trouwens, en hierop wijzen ook alle commissies, er worden wel vele grieven in de bijgevoegde toelichting uitgespro ken, maar daarom bestaan die grieven in werkelijkheid niet. Dit is zelfs zoo sterk, dat een der gehoorde commissies de onderstelling niet te gewaagd acht, dat het adres niet van den Leidschen werk- werkman zelven is uitgegaan, maar aan vreemden bodem is ontsproten. Adhesie betuigingen van Leidsche vereenigingen ontbreken dan ook. B. en W. stellen daarom voor op het eerste deel van het verzoek afwijzend te beschikken. Slechts op één punt zouden zij wel licht geneigd zijn om wijziging aan te brengen, wijl het een zaak betreft, waar van de wenschelijkheid reeds lang voor dat het adres was ingediend,- vast stond, n.l. een verhooging der loonuitkeering bij opkomst onder de wapenen. Indien de Raad zulks mocht wenschen, dan zijn B. en W. gaarne bereid op dat punt een voorstel in te dienen. Wat het tweede deel van het verzoek betreft, adviseeren B. en W. zoowel op de gevraagde verlaging van pensioens bijdrage», alsook op de vooruitbetaling van het pensioen aan de weduwen en kinderen, afwijzend te ebschikken. Jongensschool 2e klasse. Bij den arrondissements-schoolopziener bestaat geen bezwaar tot overplaatsing van den heer P. A. Hibma, hoofd der openbare school 3e klasse no. 1, als hoofd der Jongensschool 2e klasse. B. en W. stellen daarom voor ingaande 1 Mei a.s. de heer Hibma als zoodanig aan te stel len. Verkoop materialen. B. en W. stellen den Raad voor te be sluiten tot verkoop van op de Stadstim- merwerf en op de Hulp werf buiten ge bruik gestelde materialen, schoolbanken, kachels en andere voorwerpen. Verlof aan onderwijzers. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van Ged. Staten, die op de wen schelijkheid wijzen, dat de uitbetaling der jaarwedden van de onderwijzers met verlof worde geregeld, geven B. en W. den Raad in overweging te bepalen dat aan onderwijzers en onderwijzeressen aan wie, overeenkomstig het advies van hun nen geneesheer, een verlof wegens ziek te wordt toegestaan, dit verlof met be houd der jaarwedde niet langer verleend wordt dan gedurende zes achtereenvol gende maanden. Na een langere ziekte kan 't verlof worden verlengd, onder dien verstande echter, dat dan slechts de helft van het salaris wordt uitgekeerd, en dat het niet langer duurt dan 6 maanden. Aanleggen van Straten. Door P. Kooreman alhier is vergun ning verzocht tot het leggen van eeni- ge straten op het terrein van de voor malige buitenplaats „Groenhoven" be zuiden den Witten Singel. Aangezien de straten, zooals door adressant bedoeld, geheel passen en het door den Raad vastgesteld uitbreidings plan, is er verleenen van toestemming geen sprake meer. Burg. en Weth. stellen dus aan den Raad voor adres sant te berichten ,dat geen nadere ver gunning vereischt is. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor aan Pieter de Boer, landbouwer te Oegstgeest, inge volge een door hem gedaan verzoek te verkoopen een gedeelte Berm langs de Haarlemmertrekvaart bij de Kwaakbrug onder de gemeente Oegstgeest ter groot te van pl.m. 40 M2 tegen f 2.50 per M2. Overdracht van Straten. Bij raadsbesluit van 11 Juni 1908, werd besloten een deel van het Prins- Hendrikplein, de Mauritsstraat, de Wil lemstraat, de Prins Hendrikstraat, de Koningsstraat, de Prins Frederikstraat en den Maresingel, kosteloos in eigen dom en onderhoud bij de gemeente over te nemen, nadat vooraf door de eige naren een bedrag van f 16 3 5.275 in de gemeentekas zou zijn gestort, waarvoor aan door de gemeente in hun plaats voor het behoorlijk in orde maken dier straten zou worden zorg gedragen. Tot dusver kon aan dit besluit nog geen uit voering gegeven worden, .aangezien de eigenaren niet in staat waren de ver- eischte gelden te beialen. Thans dringen deze, M. de Tombe, J. Th. Breedeveld en I. J. Lolkes de Beer andermaal op overneming aan. Behalve de vroeger aangeboden straten, wen schen zij thans echter ook de in het laatste jaar aangelegde en voor het openbaar verkeer opengestelde straten aan de gemeente af te staan. Aangezien die verschillende straten met inachtneming van de voor B. en W. gegeven voorschriften zijn aangelegd, kan ook thans tegen de overname geen bezwaar bestaan. Alleen zal de som wel ke nu door de eigenaren zal moeten wor den bijbetaald f 1962.71 bedragen. Tn dien geest stellen B. en W. den Raad voor te besluiten. Rooien van boomen. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten tot het doen rooien en den open baren verkoop van 81 boomen in ver schillende gedeelten van de stad. Uitbreiding Electriteitsfabriek. Indien de aan de goedkeuring van den Raad onderworpen concept-overeen komst met de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg-Maatschappij, betreffende de levering van electrischen stroom ten be hoeve van hef electrisch trambedrijf in en om deze gemeente, tot stand komt, zal de electrische centrale ten behoeve dier maatschappij moeten beschikbaar stel len efen machine-capaciteit voor 700 ki lowatt, benevens tw'ee motorgeneratoren voor omzetting van draaistroom in ge lijkstroom van 1000 volt. Daarvoor zal de fabriek belangrijk moeten worden uitge breid nieuwe stoomketels, een vierde turbogenerator en twee motor-genera toren zullen moeten worden Aa.ngesc&ajt ■ILIH--Z2li:i»aaaa^ en de schakelinrichting zal moeten wor den gewijzigd en uitgebreid. Voor een en ander zal een uitgave >moe- ten worden gedaan van f205.000. Nu evenwel deze uitbreiding ten be hoeve van het electrische trambedrijf noodig is, achten commissarissen het raadzaam bij deze gelegenheid tevens rekening te houden met de toekomstige behoeften van de gemeente Leiden zelf. Thans toch bedraagt de geheele machi ne-capaciteit 1100 K.W. en met grond mag worden aangenomen, dat over deze geheele capaciteit reeds in den winter van 1910 op 1911 zou worden beschikt. In het geheel wordt daarom thans door commissarissen een aanvulling van het Uitbreidings- en Vernieuwingsfonds der Stedelijke Electriciteitsfabriek met f 300.000 aangevraagd. Behalve de reeds bovengenoemde f205.000 zijn hieron der dan begrepen f65.000 ten behoeve van uitbreiding van machine-capaciteit voor de stad zelve, en f 30.000 voor uit breiding van het gebouw met het oog op het bijplaatsen van machines in de toe komst. Alles te zamen genomen zal dan ten behoeve der electriciteitsfabriek een bedrag van f990.000 zijn beschikbaar gesteld. In deze nieuwe uitgave zal uit den aard der zaak door geldleening moeten worden voorzien. Op 1 Dec. a.s. zullen van het blijvend gedeelte een aantal miliciens van de korpsen worden gedetacheerd bij de militaire schoolcompagnie te Amers foort, w.o. 10 van het 4e Regiment Infan terie, ten behoeve van de oefeningen met de adspiranten-militie-officier aldaar. De Inspecteur der Infanterie heeft bepaald, dat het onderzoek naar de ge oefendheid van de adspiranten voor het reservekader en voor de lotelingen van de lichting 1910, die een militair getuig schrift wenschen te verwerven, om als viermaander te worden ingedeeld, in de eerste helft van Januari a.s. zal gehouden worden, op een nader aan te geven datum. Voor Leiden en omstreken heeft dit plaats in de gymnastiekzaal aan den Morschsingel te Leiden. De maandvergadering van de Maat schappij van Nederlandsche Letterkunde zal plaats hebben op Vrijdag 3 December a.s., 's avonds te 8 uren, in het Nuts- gebouw. Als spreker zal daarin optreden onze stadgenoot, de heer Prof. Dr. P. J. Blok. Op Woensdag 8 December a.s., des namiddags 2 uur, zal in het Aca demisch Ziekenhuis alhier bij enkele in schrijving worden aanbesteed de levering 'gedurende 1910 van: a. levensmiddelen en andere benoodigdheden b. linnen en andere goederenc. geneesmiddelen en apotheekbehoeften. ALKEMADE. Van de lotelingen der lichting 1910 dezer Gemeente hebben om de een of andere reden, vrijstelling ver kregen: J. Neijman, n. 1, C. F. Veenswijk, n. 9, F. Loos, n. 11, B. H. Duivenvoorde, n. 14, J. Dobbe, n. 15, G. Rietbroek, n. 16, L. van Emmerik, n. 18 en P. Oomen, n. 35. Daar het aandeel dezer Gemeente in de lichting 1910 twaalf (8 voor volledige en 4 voor korte oefening) bedraagt zul len vermoedelijk in 1910 worden opge roepen de lotelingen: J. L. Verhaar, n. 2, Th. v. d. Klugt, n. 3,.A. Strijk, n. 4, J. J. van der Meer Jz., n. 5, M. Klerks, n. 6, J. van der Poel, n. 7, J. A. van der Zwet, n. 8, J. de Vos, n. 10, Jac. v. d. Meer Czn., n. 12, M. van Ruiten, n. 13, A. Couzijn, n. 17 en J. C. Heemskerk, n. 19. Tot tellers voor de 9e Algemeene tienjaarlijksche Volkstelling zijn benoemd voor wijk A. (Oudewetering) de Heeren J. F. de Ren en J. A. J. van Ginhoven; voor wijk B. (Roelofarendsveen) de heeren F. W. Fontane, J. Hendrix, G. Hölscher en J. Bakker Hzn. voor wijk C. (Nieuwewetering) de heer Th. Roosendaal. voor wijk D. (Rijpweterin^) de heeren K. F. Immens en J. R. van Grieken; voor wijk E. (Oudade) de heer A. de Rijk; voor wijk F. (Kaag) de heer F. J. de Groot, terwijl de heer A. H. Leroi, met de leiding der volkstelling is belast. BOSKOOP. Welken invloed eene warmwaterbehandeling oefent op het vroeg forceeren van seringen, werd de- der dagen aangetoond door de vereeni- ging „De Proeftuin" alhier. In 20 dagen tijds, van 2 tot 22 Nov. werden z.g. pot-seringen normaal in bloei getrokken. De bloemtrossen van de varië teit „Marie Legray" waren 15 a 20 c.M. lang en 8 a 10 c.M. breed, zoodat men kan zeggen: flinke trossen. In verband met den tijd van het jaar zou deze uitkomst zonder warmwater behandeling niet te behandelen zijn ge weest. HAZERSWOUDE. Verschillende inge zetenen hebben een dagvaardiging thurs gekregen ten einde te verschijnen voor het kanton gerecht te Alfen op Vrijdag 10 December a.s., inzake het niet voorzien van hun toebehoorende woningen van waterleiding of eenig ander middel van watervoorziening. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteren avond hield de IJsclub „Voorwaarts" al hier haar jaarlijksche algemeene verga dering i n de bovenzaal van Hotel de Roskam. De Voorzitter de heer W. M. v. Beele.n opende de vergadering .waLar- in hij er op wees, dat het, om voor eenj ijsclub te vergaderen wel wat vroeg was,') doch iets wat voor velen een genoegen" er voor anderen werkverschaffing is,'; daarvoor moeten we intijds bijeen ko-1 men. rr! Hij vond het bovendien zeer aange naam dat de leden zoo trouw ter ver-; gadering waren opgekomen, en hoopte dat men steeds op den ingeslagen wegl moge voortgaan. Den Secr. werd daarna verzocht dé notulen der vorige vergadering voor te j lezen, welke na voorlezing onveranderd werden vastgesteld. De Voorzitter steldé* daarna aan de orde rekening en ver antwoording van den Penningm. de heer, H .W. Grimbergen over het dienstjaar 1908—1909. Uit diens verslag bleek, dat uitgegeven was f98.53 en ontvangen, f 96.waar door een nadeelig saldo van f2.53 welk tekort tijdelijk door den penningm. was; aangevuld. Op de Spaarbank was tevens geplaatst een bedrag van f 253.74 mede- gerekend bijgeschreven rente. Dr. Hue- ting en de heer v. Rooien worden door den voorzitter aangezocht om de reke ning van den penningm. na te zien en overeenkomstig het advies dezer heeren, die verklaarden, dat het gebleken was dat de rekening sloot, werd den pen ningm. dank gezegd voor het gevoerde beheer. Hierna volgde verkiezing, we gens het periodiek aftreden van 3 be stuursleden, de heeren W. M. v. Bee- len, H. W. Grimbergen en C. Haasnoot. Voorgesteld wordt de aftredenden bij ac clamatie te herbenoemen, wat echter door het reglement niet werd toegestaan. De voorzitter meende voor die functie niet langer in aanmerking te mogen komen, daar er ongetwijfeld jongere krachten' in de vereeniging waren, die zijn plaats konden innemen. Verschillende leden meenden echter, dat de voorzitter juist zoo uitstekend de kunst verstaat om de baan te inspecteeren. Na stemming! bleek, dat de aftredenden met bijna al gemeene stemmen waren herkozen. Door. het groot aantal stemmen, dat de voor-: zitter op zich had vereenigd, meende hij zich bij den wensch der vergadering te, moeten neerleggen en nam hij zijn be noeming weer aan, tegelijk belovende, alles in het werk te zullen stellen, om; gesteund door het bestuur en de ledent te werken tot nut en genoegen van allen. Ook de aftr. baancomm. de heeren A. v. Klaveren en A. v. Paridon werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Op de vraag van den voorzitter, of iemand iets in het midden te brengen! had, zeide Dr. Hueting dat het zijn aan dacht getrokken had, dat in andere stre ken b.v. in N.-Holland, verschillende! i IJsclubs steeds met elkaar in verbin.T ding komen, waardoor schaatsenrijders' uit die plaatsen steeds verzekerd zijn; van goede banen naar verschillende plaatsen. Zou ook onze vereefflging er, niet iets voor gevoelen om met de IJs clubs uit Valkenburg, Zee, en de ZA Hollandsche IJsclubs samen te werken' of aan te sluiten aan laatstgenoemde. De voorzitter antwoordde hierop, dat het steeds het streven van het bestuur van i „Voorwaarts" geweest is, voeling te hou den met de IJsclubs uit de omliggende gemeenten, waardoor mén in hoofdzaak van een rechtstreeksche verbinding met Leiden verzekerdis, doch aansluiten aan de Z.-H. IJsclub is door het bestuur, tot op heden nog niet noodig geoordeeld, en stuit tevens op financieele bezwaren. De secr.j de heer Remmerswaal, zeide, indertijd ook aan het bestuur der IJs club te Katwijk aan Zee het verzoek», gedaan te hebben, de baan tot Katwijk! a. d. Rijn te onderhouden, welk bestuuij echter het weinig bemoedigende ant--;, woord had gegeven dat hunne financiën?,1 dat niet toelieten. Men besloot deze za-; ken ter oplossing over te laten aan het, bestuur. De heer Kobus bracht daar na, naar hij meende namens de geheele vergadering, den voorzitter dank voor, diens leiding, waarna de vergadering! door den Voorzitter werd gesloten enj overgegaan werd tot de verloting. Winners der prijzen warenJ. N. v*.> Heteren 1ste, H. W. Grimbergen 2de, J, Meijer Johz. 3e, A. C. v. Mill 4e, J. W^ Kobus 5de, M. Vreeburg 6de, en Q- Haasnoot 7e prijs. *1 KATWIJK AAN ZEE. Te VlaardingeW zijn van de haringvisscherij bin nengekomen de bomschuiten KWï 68 met negen last. K. W- H6, met 8 last, KW 78 met 10 last, KW. 71! met 6 last, KW 66 met 9 last, KW 158 met 12 last en KW 6 met 16 last haring1^ Te IJmuiden zijn binnengekomen de( logger KW 151 Vooruit met 60 kantjes en de bomschuit KWi 86 Katwijk aan Zee VIII met 20 kantjes haring. L1SSE. Gedurende de maand November is bij de spaarkas St. Thomas v. Villa nova ingelegd f 231.081/» en terugbetaald f 310.147a. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 175. De coöp. bouwvereeniging „Helpt Elkander" welke onlangs besloten had een 20 tal arbeidswoningen te laten bouwen is op dit besluit teruggekomen door dat zich enkele bezware hebben voorgedaan welke voor 't oogenblik dit besluit on mogelijk maken. SASSENHEIM. Voor de a.s. 10-jaaft lijksche volkstelling is aan den heer 0| van Eek opgedragen de telling van het, gedeelte van de gemeente,, gelegen tus«; schen de gedeelten plaatselijk gemerkt, 110 to t efl mgt 2S1 «a £53 tal SB jüfit 5&I

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2