TH. STIJNMAN, Burgsteeg 7. Uit Stad en Omgeving, ADVERTElVTïEN. Vrijwillige Verkooping Meubelmaker, R.L BttHENKMT Katholieken, nu de Raad bezuiniging wordt aangebo den ,moet ze dat aannemen. De heer v. Muiswinkel kon zich vereenigen met het gesprokene van de» heer Doiripeliirg maar gaat dat goed met een der inschrijvers te overlteggen. Vooüste!-v..- d. Bosch' het oudé bestek te behouden, in stemming gebracht wordt verworpen met 8 tegen 1 stem en aan genomen het voorstel van B. en W. Als leden der finantieele Commissie zijn benoemd de heeren v. d. Bosch, v. d. Knijf en van Dam. Als leden Commissie Strafverordening M. Muiswinkel, C. v. d. Berg en Mr. C. v. d; Lee: Als gemeentegeneesheeren voor 1'91'0 zij» benoemd' de heeren Dt. Gtocit, ÊTr. Schreuder, en Dr. Maats. Tot leden van het stembureau voor 1910, voor Lage zijde: voorz. Burgemeesr ter en A. v. Dam en C. v. M'uiswinkèl- als leden en als 4e lid de heer Engelker. Voor dorp: voorz. C. v. Egmond,, B. W. Knape en v. Furijf'alb leden en als 4e lid de heer Asmam En tot leden Commissi» tot Wering van Schoolverzuim de- heeren. Ji. Ci Mv Breukel, H. J. Lemk.es,. W.. M. Jonge1- burger, J. Tolk en A. v. Dam voor Lage- Zijde en de heeren- Bof, W. B1bk W. Barrevekl, Asman en v. Gife voor dorpi Benoeming onderwijzer openbase lage re school. Op voordracht wanen: na- gege- geven proeflessen geplaatst de heeren 1. J. Alberga, 2. B. Termaat, 3. A. Lodder. Daar de heer Alberga bericht gezonden had, dat hij niet in aanmerking wenschte te komen, werd de heer Termaat be noemd als onderwijzer. Nadat de Voorzitter de heeren Dompeling en v. d. Berg op een klacht, om meer licht bij: donker weer. op den hoek Koekebafclcerssteeg, had toegezegd,, zijn aandacht daaT aan te weiden, wensch te de heeren Ruting en- v. d. Knijf deaan- dacht van den voorzitter nog eens te vra gen voor de Ziende weg, waarop ZijirEdel; Achtb. antwoordde van de week alte we gen te voet afgeloopen te hebben en vindt het erg kleingeestig dat over de wegen gesproken wordt Er zat nu bazaltslag op komen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. LETTDEN, 27 November. De verovering der Noord- en Zuidpool. Een werkelijk interessante rede van den heer Geerling in de slechts matig gevulde kleine zaal der Stadsgehoorzaal gisteravond. Spreker begpn met te wijzen hoe door- alle eeuwen- steeefs liet streven was de aarde zoo nauwkeurig, mogelijk te leerem kennen. Inzonderheid de Noordpool trok de attentie op zich. In 't kort ging spreker aan de hand van zéér duidelijke licht beelden de verschillende poolreizen na van Willem Barentz tot heden. Bij de tocht van, Nordenskjöld die de N.-0'.lijke doorvaart ontdekte,, en 'tgeen deze ons over de Eskimo's vermeld heeft bleef spreker langer stilstaan. Eveneens bij.den .tocht van NhnseiT, den weinig succes opleverende» tocht van den Hértog der Abruzzen die tot 86° 34' N.-L. doordrong, dea zoo jammerlijk verloopen ballon- tocht van André en de gunstiger tocht van Peary in 1906 waarbij hij, tot de 97e parallel wist door te dringen. Hierna volgde een beschouwing van het dieren rijk en de natuurverschijnselen in de noordelijke gewesten. Na een korte pauze behandelde spreker de- nog recente reizen van Cook en Peary hoe zij met uiterste Krachtsinspanning erin geslaagd zijn den Noordpool te be reiken^ In hoeverre beider verhalen geloof waardig blijken zullen, moeten we nog afwachten. Hierop besprak spreker de Zuidpool met den zoo wonderlijken vulkaan diep onder het ijs bedolven, en den tocht van luitenant Shackleton, die dank zijn boven- menschelijke inspanningen er in mocht slagen tot kort bij de Zuidpool door te dringen, en er het bestaan van een steen kool bezittend vasteland vast te stellen. Een welverdiend appllaus vertolkte den spreker dat zijn rede goed bevallen was. De gemeenteraad houdt eene open bare vergadering op Donderdag 2 Decem ber a..sk des namiddags 2 uur. De agenda wordt medegedeeld1 in ons volgend nummer. Aangezien liet onderzoek nog niet is geëindigd, hebben B. en W. de be slissing op het verzoek van K. Blans te Zaandam om vergunning tot het inrichten van het fabrieksgebouw aan. het Utrecht- sche Jaagpad, kad. sectie M No. 222 en 2103 gedeeltelijk, ot het verwerken van afvalproducten uit graan- en rijststijfsel- fabrieken ter fabrikatie van olie, vet, eiwit, vloeibare maltose en veevoeder, gedreven door 24 electromotoren; voorts tot het plaatsen van 2 stoomketels, elk van 140 M2 venvarmingsoppervlakte be nevens tot het op het terrein in een reservoir aanwezig hebben van 10.000 K.G, bichlorathyleen met leiding naar de fabriek, verdaagd. Tot leeraar aan de Christelijke Kweekschool; alhier, is benoemd de: heer D. Sminck, onderwijzer der bijzondere school aan den Spoorsingel! te Delft. Uit een advertentie in dit nummer kan men zien; dat in „Posthof" morgen een voorstelling zal worden gegeven door Zigeuners, Serviërs en Bulgaren. Het programma bestaat uit zang- dans- en muzieknummers. De Zigeuners treden op in hun kleu rige, origineele kleederdracht en hebben op andere plaatsen veel succes geoogst. In de gisteren, te Amsterdam ge houden algemeene vergadéring van het Genootschap van natuur,- genees- en heelkunde zijn o. m. tot leden gekozen prof. De Sitter, hoogleeraar in de Astro nomie prof. dr. E. F. van de Sande Bakhuyzen, directeur van het Astrono misch observatorium; dr. J. D. vanQort, conservator aan het Rijks Museum van Natuurl. Historiedr. J.. H: Vernhout, conservator aan 's Rijks Herbarium, allen alhier. De firma Kleijni en.Zandvoort alhier heeft fn een adres aan de Tweede Kamer betoogd, dat indien heti wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het ge distilleerd, zooals dit aan de Tweede Kamer is aangeboden, tot wet mocht worden verheven, niet alleen de handel in gedistilleerd enorm zal worden ver zwaard voor de toekomst, maar ook zij die thans onder de vigeerende wetsbe palingen daaiiiT handel1 drijven voor een moeilijkheid worden geplaatst die zij te voren niet hadden kunnen voorzien, door de bepaling van de derde alinea van artikel 1 van het wetsontwerp, volgens welke voor gedistilleerd waarvoor reeds a c c ij n s was betaalden waarvoor dus reeds met den fiscus was afgerekend, opnieuw een hoogst aanzienlijk bedrag aan accijns zal worden afgevorderd. NIEUWKOOP. Gisterenavond gaf de Vereeniging,„Gezellig Verkeer haar eerste uitvoering in dit seizoen; Geëngageerd was de heer Vrucht uit Haarlem, die door allerlei prettige, nette voordrachten de. leden met hunne dames den geheeie avond aangenaam bezighield. De nieuw ingevoerde controle werkte uitstekend, tot groot genoegen der aan wezige leden. SASSENffEIM. Vrijdagavond verga derde de afdeeling Sassenlieim van dfen Algemeenen Vereeniging voor Bloem bollencultuur. De voorzitter, de heer G. Vlasveld -PT ap ua Sui.iapeS.i3A ap apuado rijke aanwezigen hartelijk welkomde notulen werden gelezen en onveranderd, goedgekeurd. Hierna deelde de voorzitter mee, dat van den houden cursus in het boek houden vo .dbapig niets kon komen, daar de deelname te gering was. In een vorige vergadering was het besluit .genomen, om voor de a.s. 5 jaar- lijksehe tentoonstelling te Haarlem een gouden' medaille beschikbaar te stellen. Doch het bestuur der afdeeling vond het beter, hiervoor eaen kunstvoorwerp te geven, de vergadering kon zich hier- m ee vereenigieii; De voorzitter liei een teekening zien van een vaas op ebbenhouten voet en stelde voor, een zoodanig voorwerp aan te bieden, 't welk werd goedgekeurd. Voor de algemeene vergadering te houdem 13 December a.s. werden als afgevaardigden benoemd' de heeren H. Bader en Jac. Vos Pzn. en ars plaats vervangers, de heeren W. Koning Wzn. en C. VerdegaaL Als n uwas aan de orde (fe beschrij vingsbrief der Tl9e Algemeene Vérga- dering. De punten gaven geen aanleiding tof bespreking, doch de heer C. Pel zag gaarne, dat de afgevaardigden bij, den. rondvraag eene motie indienden welke ten doel had, om bij het rijk aan te dringen, de communicate tel'ephoon- dienst voor dit district uit te breiden^ of den prijs voor de intercommunicate gesprekken te verlagen. Aan de afgevaar digden werd opgedragen deze motie in te dienen. Als bestuursleden der afdëeling wer den de afgetreden leden, de heeren G. Vlasveld en E. HL Kruijff herkozen. Van den burgemeester van Liase was een schrijven ingekomen, om van de- af deeling een afgevaardigde te benoemen voor de commissie,, die teil. dbel heeft, zoo spoedig mogelijk eene etectrische tramverbinding in de bloembollenstreek tot stand te brengen. Benoemd' werd dé heer G. Kruijff: Ook was een schrijven ingekomen van de afdeeling „Bloemistknechts" van den R. K. Volksbond, oin eene subsidie voor de te houden bloemententoonstelling ha- rer afdeeling. Een subsidie werd toege staan van f 10. Op voorstel van den heer A. Frijlink Sr. werd aan de politieagenten C. Post humus en W. Neijboer eene gratificatie van f 5 toegekend voor de goede dien sten, die zij bewezen hebben, bij het ont dekken van den dief bij de laatst plaats gehad hebbende bToemboIlendietetnl. Als nu behandelde de heer W. War- naar de vraag: „Is het waar, datploegen meer vruchtbaarheid, geeft aan den bo dem voor de cultuur van bloembollen dan spitten. Volgens de meening in de opgedane ervaring van den. heer Warnaar was ploe gen van den grond, beter voor de cultuur dan spitten, daar bij ploegen de grond losser gemaakt wordt, de grond beter ge keerd en die mest gelij'ker wordt ver deeld1. De heer Warnaar verduidelijkte zijne besprekingen met enkele teekeningen en hem werden door vete leden vragen ge steld, die de spreker alle beantwoordde. Ook toprak de heer Warnaar den wenscli! uit, dat de bloemisten wanneer zij iets nieuws gevonden hadden, met betrekking op die cultuur, dat zij dit dan zouden meeueelen, opdat allen hiermee hun voordeel zouden kunnen doen. De heer A. Freijfink Jr. behandelde den vraag: „Is bloemensnijdeu voor Gla diolus Colvilli scHatferijk De spreker vond dat het snijden der btoemen juist beter voor de bollen was, en volgens de ondervinding vair velen, waren de Gliadiölussen, waar de bloemen van af gesneden waren, beter, dan van' die voor den bloemem niet van afgesneden wa-, ren. De vraag: „Waarom zijn sommige hya- cinthensoortexr thans minder vatbaar voor geelziekte dan vroeger?" werd beant woord door den heer G. R-ijwsburger woord door den heer G. Rijnsburger, die van meening was; dat dit hcafdkake- lijk kwam dat soorten, die Ipecaan zeer onderhevig waren, niet bij elkaar wor den geplant; doch tusschen soorten, die weinig van geelziekte te lijden hadden en doordat vete soorten niet mqer ge teeld- wenien. Bij het winnen \$n jrieuwe SOorten worden die, welke vooral aan geelziekte onderhevig zijn; niet verder geteeld. Daar het reeds zoo laaf was, stelde de voorzitter voor, dén vraag„Waarom is het afsnijden der hyacinthenbloemen niet scliadél'ijk voor den groei dér bol len; terwijl fret bij dé narcis wel scha delijk is/" uit te stelten' voor eene vol gende vergadering. Ü>e vragenbus bevatte een 2 tal vra- &en. De voorzitter stelde voor deze vragen in eene extravergadering te behandelen, 't welk werd goedgevonden. Met een woord van dank aan de ver schillende sprekers voor de trouwe op komst op dezen leerrijken avond sloot dé- voorzitter de vergadering. ZOETERWOUDE. Van de Wed. P. Kortekaas alhier zijn twee runderen lij dende aan clinische tuberculose door hel Rijk overgenomen tegen schadeloosstelling van f 130 en f 150. De dieren zijn gisteren namiddag per stoombootgel egenlieid „.Carsjens" vervoerd, naar Rotterdam. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) In den. jongsten tijd is. er ernstig sprake van plannen tot het houden van een wereldtentoonstelling te 's Graven- hage in het ja^r en ter gelegenheid van de inwijding van het Vredespaleis. H&arictoericS-rtteit LEIDEN, 2TNovember. Aangevoerd 320/8 en. 42/16 vaten, wegende 6820 K.Gi Boter le qualiteitvat per KG; f 0:62 a f:0.66.2e quali teit vat per K.G. f0.56 a f0.60. lc quailteit per K.G. f 1,55 a f 1.65. 2e qualiteit per K.G. f 1.40 a f 1.50. Wegens plaatsgebrek, moeten cenige berichten blijven liggen'. Heden- oveTteed, tijdig voorzien van de H.H. Sacra menten der stervenden, onze geliefde Echtgenootev en zorgzame Moeder, Bateawdi- en Grootmoeder, Overgroot moeder en Zuster, Joanna Maria Slegtenhorst, geb. Aniba, in den ouderdom' van ruim 79 jaren, na een gelukkig huwelijk van ruim acht en vijftig jaren. Medé namens Kindéren, Behuwd- en Kleinkinderen, en Achterkleinkinderen, (827) P.SLEGTENHORST.. Leiden, 27 Nov. '09. Haarl.str. No. 80. (Boven). (Algemeens, kennisgeving.) (wegens overlijden) in het Koffiehuis, bewoond door den Heer RAMAKER, aan den Tol onder Leiderdorp, bij opbod en afslag, op "Woensdag 8 December 1909, des voormid dags te 11 uur, ten overstaan van Mr. A. F. COEBERGH!,. Notaris te Leidfen,, van: Het zeer goed onderhouden net BURGERWOONHUIS' met metgroot ERF en tweeSCHUREN,, aan de Doeslaan onder Leider dorp, gemerkt 44, groot 4 Aren 97 Centiaren, bevattende; een vroeger ingerichte Winkel met klompenmakerswerkplaats,, daar achter, drie ineenloopende ruiine Kamers, voorts- ruimen drogen Kelder, en groeten Zorder. De Kamers zij,» behangen en voor zie» van Kasten, Stookplaats, Bed steden en verdere gemakken. In eigen gebruik. Te zien, dagelijks van 102 uur, behalve op- Zon dag en Zaterdiag. Aanvaarding en betaling, 31 December 1909. Meerdere inlichtingen, zijp. te bekomen ten kantore van den voornoemden Notaris (767) OPENBARE VERKOQPING in- het Notarishuis aan den Burg te LETIDEN. bij* opbod op Zaterdag li December 1909, bij afslag-op?Zaterdag 10 December 1909, telkens des avonds te 7 uur, ten overstaan van Mr. L. M. J. H. KERSTENS Notaris te Leiden van (vrijwillig): Perc. 1. Het KOFFIEHUIS met stalhouderij en uitspanning aan de Doezastraat Nrs. 20 en 22, uitkomende aan de Hoefstraat, met drie bovenwoningen, waar van een aan de Hoefstraat, ge merkt Nr. 4, te Leiden, groot 3 aren, 56 centiaren, bevattende: gang,, taplokaal, zijkamer, koffie kamer,. keuken, ruimen kelder, bergplaats, koelbak met welwater- pomp, stalling voor 100 paarden en binnenplaats, bovendrie slaapkamers- met zolder. Dé bovenwoningen bevatten ieder: voorkamer achterkamer en zolder. Het perceel is voorzien van gas e» duinwaterleiding. De bovenwoning aan de Hoef straat is verhuurd voor f 2 per week en het overige rs verhuurd geweest voor f !2 per week (Na bekomenrechterlijke Maehtir ging): Perc. 2. Het BURGEWOON HUIS met tuintje, gelegen; te Leiden aan de Qosthnvensttaaifc, No. 21-, groot 90' centiaren, be vattende ruimen gfing, voorkamer met bedstede, binnenkamer met bedstede en keuken inet plê en ruimen; zolder. Het perceel heeft duinwater leiding. In eigen gebruik. Te bezichtigen: Perc. 1 des Vrijdags en Zaterdags, van 93 uren en Perc. 2 des Donderdags en Zaterdags van 10—2 uren. Te aanvaarden: na de betaling der kooppenningen, den 15den J ;ari 1910. Perc. 1. des ver- h..~*ende dadelijk. Meerdere inlichtingen te be komen ten kantore van voor noemde» Notaris Hooigracht 40, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 10—3j uren verhoogingen kunnen wordén gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. (873) Openbare Vrijwillige Vërkooping Tien Woonhuizen en een perceel Tuinland staandé en gelegen, in denGroe- nenendij)( onder de gemeente Hazerswoude, ten overstaan van Notaris C, KORTEWEG te Hazerswoude. op Dinsdag 30 November 1909 bij opbod en op Dinsdag 7 December 1909 bij afslag, beide dagen des voormiddags 11 uren, in het koffiehuis van den Heer A. VAN WIJK aan den Rijndijk te Hazerswoude. Te veilen in drie perceelen. Perceel 1 is tezamen; verhuurd voor f 3L35 per week. Perceel 2 is tezamen verhuurd voor f 5.per week en de tuingrond van dat perceel voor f 10 per jaar. Perceel 3 is tezamen verhuurd voor f 2.85 per week. Aanvaarding al dezer perceelen bij de betaling der. kooppenniro- gen op 15 Januari 1910. .Alles breeder bij biljetten: om schreven, terwijl nadere inlich tingen rijn te bekomen ten kan tore van Notaris- KORTEWEG voornoemd, alwaar tusschen vei ling en afslag verhoogingen, wor den aangenomen tegen genot van één vijfde den verhoogsom. (665 Gevraagde betrekkingen van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, a contant. In een stil gezin, wordt wegens huwelijk der tegenwoordige tegen 1 FeÖr. eene R. K. DIENSTBODE GEVRAAGD van goede ge ui gen voor zien adres: M. M. KELLER, Noord- einde 15, LEIDEN. (85«) Gevraagd een flinke dienstbode, die een burgerpot kan koken: (667) WITTE SINGEL 85. zelfstandig kunnende werken, voor 5 a 6 weiten. Hoog loon. Zich' in persoon te vervoegen bij Dr. H. v. NES, Noordwijk-Binnen. GEVRAAGD een om dadelijk in dienst te treden, bij W. HEEMSKERK, Landbouwer, Bodegraven. (879) Losse nummers van „DE LEIDSCHE COURANT" zijn iederen avond verkrijg baar bij de onderstaande adressen H. J. DIEBEN, Firma J. W. VAN LEEUWEN, .Maars- manssteeg. S; J. BOA4ERT, Vischmazkt 18. J. FLEUR Jr., Pelikaanstraat. J..N. GEYER, Botermarkt26/27. KTOSK, Apothekersdijk, G. KLE1JNHANS, Pelikaanstraat P: H. MASSA, Haarlemmm-- straat IIiZ. C. MONTANUS, Pieterskerk- stiaat A. J. PADBERG, Breestraat. P. VLASVELD,, Lage Rijndijk 33 Kleine Advertentiën. Van 1—5 regels 25 cent, iedere regel- meer 5 cent, a. contant R.K. betrekking gezocht, door iemand van middelbaren leeftijd als. Huishoudster,, of meid. in een stil gezin: Br. fr. Lett. C, Boekhandel: W. A. P. N. PETERS, Naordwijk. (780) TE HUUR: een BOVENHUIS in de Haverzak laan 1 c, aparte opgang. Huurprijs f2. Te bevragen: SCHELPENKADE 22. W. ASE1JER, VOORSCHOTEN b.d. Vink. Belastzicli met de uitvoering van alle voorko mende Timmerwerken. (650) Er biedt zich aan een bekwame BURCHER BAKER van goede getuigen voorzien, adres ZONNEVELDSTRAAT 16 (boven). (732)' ALS AGENT der Maatschappij van Brandverzeke ring voor het koningr. der Neder!; te 's-Hertogenbosch beveelt ondergetee- kende zich beleefd aan als assuradeur en taxateur. J. C. STADHOUDER. (315) AFBRAAK. Een groate partij: afbraak te koop ko zijnen, deuren, rameir, binten, pannen, tegels enz. bij C. O. DE VROQMEN, Aannemer. (853) a.h. HAAGSCHE SCHOUW. Gevraagd ETs s e n h o u t, geschikt voor Bijlen- steelen. B. Th. SCHULTE, Smederij', V o arh'O'Ut (865) verkrijgbaar bij S. SCHUUR, Zoeter- woude. Zuidbuurt, tegen, den prijs van f 0.60' per ffesch. (854) voor prachtig zingende Kanaries is bij Gebr. KROL, Noordwijk (Z.-H.) Zeer. geschikt voor St. Nisolaas- cadeaux. 14 dagen proef. Niet goed, geld terug. Prijzen naar gelang de zang. (864) Ondergeteekende beveelt zich weder, om beleefd aan tot het leveren van le kwaliteit Veebrood hetwelk uit dege-Rjke Grondstoffen is saainr- gesteld. Tegen billijke prijzen franco thuis. Aanbevelend, J. VAN RIJN, Bakker, Rijpwetering. (692) Heden ontvangen een collectie, puike sigaren, o.a. de merken Plantadorus, Oranje-Boven, Generaal en Braziel-sigaren enz. Bij vooruitbestelling dagelijks heer lijke Boterletters en Krentenbrood te verkrijgen. (871) Aanbevelend, J. VAN RIJN, Bakker. Rijpwetering; koopt niet in winkels, waar zede- kwetsende artikelen uitgestald en voorhanden zijn. Koopt aan stations-boekenkasten of kiosken alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert, Adverteert in De Leidsche Courant. F enig adres voor: Banketletters, Beulingen, Banket- hamrnen en =harlen, Chocoladeletters en figuren.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3