Uit Stad en Omgeving, Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. slicht; en niet het minst-de omzetting van de stadstram en aangrenzende tramr lijnen in een electrisch bedrijf. Aan de gestichten Endegeest en Rhijn- geest, wijdde hij zijn onvermoeide zorgen terwijl hem zijn vroegere werkkring zeer te stade kwam als voorzitter van de Com- missie voor de Strafverordeningen. Ook de bloei der Leidsche Universiteit en ha re belangen en die der studeercnde jonge lingschap maakten een groot deel uit van zijne onverpoosde zorgen. Bij het aanvaarden van zijn ambt werd hem door den tocnmaligen waarnemen- den voorzitter, wijlen den heer Juta, het navolgende toegevoegd„Moge eenmaal ook van U worden geiuigd, dat gij een zegen voor de gemeente Leiden zijt ge weest die onder uw bestuur in welvaart en bloei is toegenomen." Met volle overtuiging kunnen wij be amen dat de wensch van den voorzitter is vervuld geworden. Het bestuur van mr. de Ridder is een zegen voor Leiden ge- weesf! Onder zijn bestuur heeft onze ge meente zich krachtig ontwikkeld. De beloften, die hij ons bij zijne in stallatie deed, hij heeft ze geheel inge lost. Zelfs tot op de laatste oogenblikken zijns levens is hem zijn ijver en toewijding aan de zaken, waarover hij gesteld was, bijgebleven. Zijn laatste bestuursdaad, slechts kort voor zijn verscheiden, toen hij namelijk, niet zonder inspanning, nog enkele uitgaande stukken teekende, ge- .tuigt op welsprekende wijze hiervan. Mr. de Ridder heeft dus volle aanspraak op onze waardeering en erkentelijkheid en ik twijfel er dan ook niet aan dat zijn aandenken bij ons allen, bij mede- en tegenstanders, steeds in dankbare herin nering zal blijven. De heer Fockema Andrea e, zich bij den Voorzitter aansluitende, spreekt als oudste raadslid ook woorden van hulde aan de nagedachtenis van den ont slapen burgemeester. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten de missive met een adres van rouwbeklag namens den Raad te beantwoorden. Daarna wordt de vergadering geslo ten. Academlenieuw8. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afgelegd het candidaats-examen in de Neder- landsche letteren door Mejuffr. H. C. M. Ghijsen (Middelburg). GRONINGEN. Dr. H. A. Weersma, ©pende Zaterdagmiddag zijn lessen als privaat-docent in de baanbepaling en storings-theorie van hemellichamen aan de universiteit te Groningen met een open bare les in het physisch laboratorium. Spr. behandelde in deze les eenige van de voornaamste punten uit dé ge schiedenis van de baanbepaling en in verband hiermede enkele resultaten van dit onderdeel der astronomie. UTRECHT. Doctoraal examen in de rechtswetenschap de heer A. W. baron Sloet. Door een commissie uit de leerlingen van prof. Pekelharing werd Zaterdag diens portret, door dr.J. Veth geschilderd, den rector-magnificus der Rijks-Universi teit alhier aangeboden. Het portret, in tegenwoordigheid van belangstellenden door den rector aan vaard, zal voorloopig geplaatst worden in het pathologisch instituut der Univer siteit. AMSTERDAM. Candidaats-examen in jn de Nederlandsche letteren de heer G. R Bax. Tot onbezoldigd adsistent van den hoogleeraar dr. E. Dubois aan het mi- neralogisch laboratorium te Amsterdam js benoemd de heer dr. P. F. Hubrecht, privaat-docent in de mineralogie. Aan den heer W. M. van der Scheer js eervol ontslag verleend als klinisch ad sistent aan de afdeeling van den hoog leeraar dr. C. Winkler in het Binnengast huis te Amsterdam, en als zoodanig be noemd mej. E. A. J. Potter, arts. In een vergadering van de Amster- damsche Vrouwelijke Studenten-Vereeni- ging (A. V. S. V.), is na langdurige dis cussie, met 50 tegen 15 stemmen en 6 blanco's het voorstel aangenomen, dat de A. V. S. V. zal ophouden een der vereeni- gingen te zijn behoorende tot het Am- sterdamsche Studentenkorps. Hiermede is de zoogenaamde diffusie dus een .feit geworden. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Vergadering van Maandag 22 November - half fwee. Het algemeen debat over de Staatsbe- grooting wordt voortgezet. De heer Van de r Ve 1 d e deelt mede, dat voor hem en zijn anti-rev. vrienden geen aanleiding bestaat geloof te schen ken aan de betichting tegen Dr. Kuyper uitgebracht. Zij deden zulks nimmer, om dat de betichting niet bewezen was en reeds in Juli werd ontkend en doen het thans, na Dr. Kuyper's verklaring, waar in de erkentenis van onvoorzichtigheid hem tot eer strekt, minder dan ooit. De toestand van mr. de Meester. In afwijking met de berichten van an dere bladen, als zou de toestand van Mr. Dc Meester vooruitgaande zijn, kan het „U. D." uit vertrouwbaren bron me- dedeele.li ,d,at Mr, de Meester achter uitgaat. De infectie, welke in zijn lin kerbeen heerschte, is nu ook naar het rechter overgeslagen. LEIDEN, 22 November. Rectificatie. Door het wegvallen van een regel bij het opmaken van de Courant is in de beschrijving van 't St. Elisabeths-Zieken- huis alhier, in ons nummer van Zaterdag een fout geslopen. Er moet nl. gelezen worden: dat de plannen voor den bouw ontworpen zijn door de architecten de heeren L. v. d. Laan, te Leiden en M. F. J. H. Bouman, te Breda. De 15-jarige L. d. O., wonende in de Bouwelouwsteeg alhier kreeg Zater dag in de Schapensteeg daar een toeval en sloeg tegen den grond, waardoor hij een bloedende hoofdwond bekwam. Door buren is hij op e n handwagen naar zijn woning vervoerd, waar geneeskundige hulp is ingeroepen. Op den Hoogen Rijndijk is nabij de grens van Zoeterwoude door onbe kende oorzaak een tilbury met paard, in eigendom toebehoorende aan den heer De With, bierbrouwer alhier, in een sloot gereden. De bestuurder K. M. wist zich spoedig op het droge te helpen en ook paard en voertuig waren vlug uit 't water gehaald. KATWIJK AAN ZEE. Er werd hier in de laatste dagen zeer weinig haring aangebracht. De schuiten, die binnen komen, hebben weinig vangst en aan zienlijke schade aan de vleet. De uitkom sten der haringvisscherij, die zich in het begin van het seizoen zeer goed lieten aanzien, zijn door de verliezen, die de vaartuigen den laatsten tijd geleden hebben, veel minder geworden. Heden brachten 20 kantjes, de vangst van 2 bommen, f 10 a f 10.10 per kantje op. LISSE. De Christ. Hist. Kiesvereeniging heeft voor den gemeenteraad candidaat gesteld de heer A. Verduyn Sr. LISSE. Het Kruisverbond St. Johan nes de Dooper zal op Vrijdag 26 No vember des 's avonds ten 8 ure een ver gadering houden in het Bondsgebouw. De agenda vermeldt: Opening, Notulen, Mededeelingen, Verslag enz. Algemee- ne vergadering welke gehouden is te Leiden op Maandag 1 November 1.1., rondvraag en sluiting. Gisterenavond hield de Propagan- daclub St. Bonifacius, onderafdceling van den Ned. R. K. Volksbond, een le denvergadering. Na gebed door den Geestelijken Adviseur, opende de Voor zitter, de Heer M. Bakker, met een kern achtige toespraak de vergadering en zèi- de dat hét reeds zeer lang was geleden sedert de laatste vergadering was ge houden, hieruit moeten de leden niet de gevolgtrekking maken dat de vuur gloed, waarin de vereeniging is opge richt is gedoofd, en dat het spreekwoord „rust roest" op onze jonge afdeeling van toepassing is, integendeel, het be stuur heeft niet stilgezeten, doch zoo wel het vergaderen als het maken van propeganda gaat in de zomer bezwaar lijk. Na de te behandelen punten in de be langstelling der leden te hebben aanbevo len, werden de notulen gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Hierna zette de adviseur de voornaamste bepalingen van het reglement uiteen en tevens de wijzigingen door het hoofdbestuur hier in aangebracht. Tot patroon-heiüge heeft het bestuur den H. Bonifacius gekozen, omdat ook St. Bonifacius als eerste op volger van St. Willibrord alles in 't werk stelde zooveel leden tot de Katholieke Kerk over te halen als Hem doenlijk was; evenzoo willen ook wij zijn voetstappen trachten te volgen om zooveel mogelijk alle Katholieken van Leiden te bewegen lid te worden onzer bondsafdeeling en haar onderafdeelingen. Langzaam is er tot nu toe gewerkt, doch eerst hebben wij te zorgen voor goede fundamenten, waarop verder kan worden voortgebouwd Hierna werd de wijkvércit: Ting medege deeld, waaruit bleek, dat minstens 22 pro pagandisten noodig zijn en daar de club nog slechts 19 leden telt, moeten wij trachten er nog eenigen bij te krijgen. Door te drukke werkzaamheden kon de secretaris, de heer H. v. d. Poel, zijn functie niet langer blijven waarnemen, en werd in zijn plaats met een oy.ergroote meerderheid van stemmen gekozen de heer F. Snaar, die zich deze benoeming liet welgevallen. Een kleine gedachten- wisseling ontstond over het houden der vergaderingen op Zondag of door de week. Besloten werd dat het bestuur kon handelen naar omstandigheden. Na de rondvraag, waarin werd aangedrongen steeds propaganda te maken in zijn naaste omgeving werd de ergadering gesloten. Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur werd in hel Sterrebosch te Gronin gen door de politie dood gevonden een zekere N., kleermaker van beroep en een bekend stadstype aldaar. De 75-jarige oude man had zijn laatsten levensnacht in het Sterrebosch doorgebracht, waar hij van ellende is omgekomen. Naar wij vernemen, ging de man iederen nacht uit eigen verkiezing op een bank in het Sterrebosch slapen. Ondersteuningen van het Armhuis en van andere inrichtingen van weïdadighetd had de gestorvene telkens hardnekkig van de hand gewezen. („N. Gr. Ct.") Vr ij dagnacht, omstreeks 2 uur, hoorde de horlogemaker J. Lands heer, aa.i de Nieuwe Haven te Rotterdam gerucht in een pakhuisgang naast zijn huis. Toen hij ging kijken, bemerkte hij, dat twee mannen, van licht voorzien, bezig waren de zijdeur van zijn winkel, die in de pakhuisgang uitkwam, met breekijvers te forzeeren. De heer L. telephóneerde naar de politie en weldra kwamen er vijf agenten. De inbrekers die zich ontdekt zagen, trachtten te vluchten; maar een hunner, zekere Schmitz, werd gevat. De andere man liep een politieagent omver en snelde heen. Onder het vluchten wierp hij zijn breek ijzer weg en loste hij vijf revolverschoten op zijne vervolgers; gelukkig zonder iemand te raken. Het gelukte niet, ook hem te arresteeren. De gevangen genomen inbreker, Schmitz, is afkomstig uit Vlaardingen. Het was in 't voorjaar uit de gevangenis ontslagen, waar hij een vonnis van tien jaren had ondergaan, wegens een inbraak aan de Plantageweg, waarbij evenals nu werd geschoten. De man, die in Utrecht de fir- ma Van Kempen voor een paar diaman ten oorknoppen, ter waarde van f2400, heeft opgelicht, heeft zich aanstonds van daar naar Amsterdam begeven en ge tracht verder zijn slag te slaan. Eerst heeft hij gepoogd de gestolen voorwerpen in een goudsmidswinkel te gelde te maken. Toen hem dat niet ge lukte, heeft hij- zich gewend tot een juwelierszaak, waar hij weer een valschen adellijken naam opgaf en onderhande lingen opende over den aankoop van een diamant. Die verliepen ook niet naar ge noegen, de argwaan van den juwelier werd opgewekt, maar onze man, die be loofd had terug te komen, rook lont de politie was inmiddels ook op het spoor gekomen van den listigen oplich ter, en hij vertoonde zich riiet meer. Er wordt ijverig naar hem gezocht. „H" W e t h o u d e r-T apper. Men meldt uit Heerenveen aan het „Hbld.": De vergunninghouder Louwen, te Drachten, kan wethouder blijven. De minister heeft medegedeeld, dat zulks niet in strijd is met de Drankwet, wijl het wethouderschap op één lijn is te stellen met het Raadslidmaatschap. Een ingemetselde rechtbank. In het „Journal" vindt men een allerver- makelijkst verhaal van een burgemeester, die een vrederechter, met wien hij het niet goed vinden kon, uit zijn bureaux gezet heeft. Twee maanden geleden schreef de burgervader van Istresr bij Marseille, aan den vrederechter van het plaatsje, dat hij diens lokalen, gelegen in het stadhuis, voor iets anders noodig had, zoodat hij maatregelen moest nemen om te verhuizen. „Gij kunt naar de boven verdieping gaan, dan zal ik u een kamer aanwijzen voor 15 November moet alles ove rzijn." De rechter toonde zich volstrekt niet ongeneigd om zijn zittingen voortaan elders te houden, mits de burgemeester hem de ruimte verschafte, waarop hij volgens de wet recht heeft, n.l. drie vertrekken, terwijl de burgemeester hem er slechts één toegewezen had. Derhalve schreef hij terug: „J'y suis, j'y reste. „Goed", antwoordde Maire David, „we zullen zien, wie het laatst lacht. Ik heb de ministerieele circulaires van 1S84 in mijn voordeel, welke bepa len dat kleine gemeenten slechts écn vertrek behoeven beschikbaar te stellen voor den vrederechter. Ik ben dus in mijn recht cn, als ge den 15den niet vertrokken zijt, zet ik u op straat. Den 15den November zat de vrede rechter kalmpjes dossiears door te bla deren in zijn oud bureau. Den volgenden dag verscheen de bur- gevader, sommeerden den rechter te ver trekken en ontbood op diens weigering een metselaar, wien hij gebood de deu ren dicht te metselen. De rechter waarschuwde zijn kwel geest, dat hij gevaarlijk spel speelde, daar hij de justitie belette haar werk zaamheden te verrichten, waarop den ander antwoordde: „Ja, ja, het is allang goed. De Hei lige Lodewijk sprak wel recht onder een eik, zoekt u dus maar een olijfboom op er staan er genoeg in de buurt. De prefectuur heeft zich natuurlijbk met deze dolle geschiedenis bemoeid, evenals het algemeen parket, maar tot nogtoe is er geen oplossing gevonden daar de burgemeester zich ertoe bepaalt zich te verdedigen met de woorden „Ik pas slechts te wet toe". „In afwachting heeft de vrederech ter de justitaibelen bij zich aan huis ontboden. Mén m e I d t i t G a r a c h i c o o p d e Kanarische eilanden, dat een vulkaan is ontstaan op den berg Las Flores. De nieuwe vulkaan stoot met hevige knallen dikke rookwolken en witgloeiende stof fen uit. Men weet nog niet in welke rich ting de lava wegstroomt. Drie stoomschepen zijn naar Garachi- co gezonden, welke stad in een zeer wel varende landbouwstreek gelegen is. In een later bericht over de uitbarsting op het eiland Teneriffe, behoorende tot de Canarische eilanden, vinden wij ver meld, dat het een uitgebrande krater is, die opnieuw is gaan werken. De lava - strqopiép gingeji in de ^richting v.ap de schopne Or-tava-vaJIei en bedreigden ver schillende steden. De inwoners werden door een paniek bevangen en vluchtten naar de kust, waar zij in de stoomsche pen werden opgenomen. Het centrale bureau van Pos terijen te Madrid, heeft Donderdag uit een van de legerkampen te Melilla een brief, eenig in zijn soort, ontvangen. Deze brief door een soldaat aan zijn familie te Madrid geadresseerd, was geschreven op een beschuit Kemphaantje. Bij eene twist tusschen twee 5-jarige knaapjes te Warns (Friesl.) wist de een een stuk blik te bemachtigen, waarmee hij zijn makkertje den neus bijna afsneed. („L. Ct.") Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) De Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland heeft aan Mr. F. Beudeker, Kantonrechter te Al phen aan den Rijn op diens verzoek met ingang van 1 Januari 1910 eervol ontslag verleend als lid en Voorzitter van de Ge zondheidscommissie zetelende te Alphen aan den Rijn. De Vereeniging voor Handel, Nijver heid en Gemeentebelangen te 's Graven- hage herdenkt den 12en Maart 1910 haar 25-jarig bestaan. Bij die gelegenheid wenscht zij een Nationaal Congres te houden ter bespreking van de Gemeente bedrijven, welk congres zal plaats hebben te Scheveningen in Juni 1910. Bij voldoende deelname zal alsdan een tentoonstelling plaats hebben van in zendingen, op de gemeentebedrijven be trekking hebbende. SANKT POELTEN. Een ploeg arbei ders, werkend aan de spoorlijn, werd overreden door een personentrein. Acht werklieden werden gedood en 3 ern stig gewond. LEIDEN. ONDERTROUWD: A. v. d. Eijkel, j.m. 28 j. en M. de Korte, j.d. 22 j. R. J. v. Oosten, j.m. 24 j. en C. Broekhof, j.d. 22 j. D. Korpel, j.m. 24 j. en M. A. Hoogendijk, j.d. 27 j. J. v. Rijn j.m. 21 j. en M. Overmeer j.d., 19 j. .G. Poelio, j.m., 28 j. en H. J. Jansen, j.d. 26 j. A. v. Zeist j.m. 20 j. en J. R. Wallaart, j.d. 22 j. W. Poelijoe, w. 32 j. en C.Blansjeei w. 38 j. J. G. Biesot, w. 71 j. en J. Vrijmoeth, w. 60 j. F. P. Vinke- stijn, j.m. 24 j. en J. Logeman j.d. 21 j. H. D. Buurman j.m. 25 j. en E. Veenstra, j.d. 21 j: A. Gréve, j.m. 29 j. en H. A. de Vos, j.d. 18j. G. C. Goddijn w. 68 j. en A. G. C. Mügge, w. 63 j. ALKEMADE. GEBOREN: Johanna Jacoba, d. van Cornelis Warmerdam en Maria v. Dregt. Maria, d. van Willem Cornelis Ruis en Klasina Boele. Wilhelmina Johanna, d. van Willebrordus Stipdonk en Bernar- dina Wilhelmina Hoogenboom. GETROUWD: Hendrikus van Dam 25 j. en Catharina Deters, 25 j. OVERLEDEN Pieter Pijnaker, 74 j. AARLANDERVEEN. GEBORENHermanus Anthonius, z. v. J. M. Heemskerk en C. M. E. Bocxe. Barbarra Catharina, d. v. A. v. En gelen en C. A. Zandvliet ALFEN. BEVALLENG. Gruis, geb. Bakker, d. A. F. de Heij, geb. Twaalfhoven, d. G. v. Leeuwen, geb. Brussen. d. E. Annaars, geb. Windhorst, levenl. d. GETROUWD: F. Verkerk en W. v. Tol. K. Stapper en M. Rosbeek. OVERLEDEN: M. M. Huser, jd., 85 j. Th. Overes ,jm. 9 j. M. d,e Vos, echtg. van W. Overes, 59 j. BODEGRAVEN. GEBOREN: Cornelis, z. v. C. van der Meer en G. Voordouw. Pieter, z. v. D. van Dam en H. Voorsluijs. Gerrit, z. v. G. C. van Welzenis en M. C. Groe- neseheij. GETROUWD: J. Bolander, 27 j., en H. Jacobi, 25 j. J. B. Spruijt, 23 j., en C. van Ingen, 20 j. OVERLEDEN: G. Voorn, 4 md. BOSKOOP. GEBORENHendrik, z. v. J. Koetsier en G. van der Beek. Willem Domini- cus, z. v. H. van Es en J. J. Graatsma. HAZERSWOUDE. GEBOREN: Christaan Pieter, z. van T. Wezelenburg en G. de Bruin. Pe trus, z. van H. Ammerlaan en M. P. J. Pijnaker. GETROUWD: Arie v. d. Ent, j.m. 23 j. en Mariijntje Oppelaar, j.d. 22 j. OVERLEDEN: Catharina Cornelia Marcelis, 3 m. Arnolda Verbeij, wed. Js. Slootweg, 77 j. KATWIJK. GEBOREN: Jan, z. v. G. v. d. Oever en L. van Duijn. Johannes, z. v. A. Zuijderduijn en M. de Vreugd. Jan, z. v. N. v. Duivenbode en J. Haasnoot. ONDERTROUWDG. Varkevisser, j.m., en J. Zwaan, j.d. GETROUWD: G. v. d. Plas, j.m., en J. Verloop, j.d. OVERLEDEN: Huig Hoek, 5 d., z. v. H. Hoek en M. v. Rhee. Johanna Jacoba Gesink, 9 m., d. v. W. J. Ge- sink en E. Kemink. No ijK. GEBORENGerritje Johanna, d. van J. Plug en N. Bamhoorn. Alida Ma ria, d. van W. van Schie en P. J. Steen voorden. August Paul Maria, z. van H. J. P. Wülfinghoff en J. Warmenhc*- ven. Ida Catharina, d. van "M. M. de Lintel en C. J. Hoogenstraaten. Dirk, z. van D. Spaanderman en W. Plug. Anna, d. v. N. W. Exter en H. Verloop. Arie, z. van P. Wijnands en Th. Steen- voorden. Johannes Petrus, z. v. P. C. Vliet Vlieland en C. v. Went. OVERLEDEN: Nicolaas Jacobus Vink 18 j., z .v. J. Vink en M.-v. Haasteren. NOORDW1JKERHOUT. GEBORENAnna Adriana, d. van C. Oostdam en A. A. Vos. Theodorus, P. zoon van J. P. Broekhof en A. Jan sen. NIEUWKOOP. GEBOREN: Gerard, z. v. W. Leli- veld en G. Hoogerwerf Antonia, d. van J. Boetekees en Johanna Lunenburg. GETROUWD: G. Grooteman, wedn. van C. Vervloet en A. M. Verleun. N1EUWVEEN. GEBOREN: Cornelis, z. v. J. J. van der Laan en A. Spring in 't veld, wonen de te Wilnis. OVERLEDEN: Levenl. aangeg. kind van het mannel. geslacht van A. Verhaar en D. Bosman. SASSENHEIM. GEBOREN: Arnoldus, z. v. W. J. v. Rijn en A. Duineveld. Arie, z. van T. Vos en C. Ravenhorst. Wilhelmus, z. v. J. de Koning en C. P. Prins. TER AAR. GEBORENJohanna M. C., d. van Hendrik G. Vis en Geertruida P. Straat hof. ONDERTROUWD: Adrianus Gulde- mond, 36 j. en Pieternella Kalshoven, 29 aar. GETROUWD: Piet Egberts en Anna v. d. Boogaard. Arie Ambagtsheer en Rook je v. Vugt. OVERLEDEN: Cornelia G. Rekelhof VOORSCHOTEN. GEBORENAlberdina, d. v. D. J. Brinks en H. Zandstra. Hermanus Anthonius, z .v. P. J. v. Wissen en J. C. Ruijgrok. OVERLEDEN: Gerritje Dolman, 59 j. VOORHOUT. GETROUWD: Andries de Groot* j.m.,- 25 j., en Petronelle van Lierop, j.d., 25 jaren. OVERLEDENClasina van Kempen* 5 j. Nicolaas Petrus van der Meij, 2 maanden. WOUBRUGGE. GEBOREN: Johannes, z. v. W. J. van Staalduinen en 1N. M. Schuurman. 7 m. WARMOND. GEHUWD: Johannes Louwerse en Alida Schakenbos. Gerardus Droog en Cornelia Maria Weijers. -3?' GEBOREN: Engelberius Christtanus* z. v. A. P. van der Geest en M.van Leeuwen. ZWAMMERDAM. GEBOREN: Cornelis Francisca, i. v. J. I. C. Zwart en G. Zijderlaan. Cor nelis Leonardus, z. v. N. van Niekerk en C. E. Prins. OVERLEDENG. A. Goldschmidt, 68 j., wed. van W. Blom. GEHUWD: A. van Rijn, 24 j., en L. E. Griffioen, 25 j. ZEGVELD. ONDERTROUWD: Klaas v. Vliet, j., en Gerritje Cornelia van den Ham. GETROUWD: Johannes Groenendijk* 31 j., en Matje Kooijman, 39 j. OVERLEDENPieter van den Toorn,- 84 j., wedn. van Jannetje buitenhuis. ZEVENHOVEN. GEBORENAdriana Johanna, d. v. J. Baars en J. v. d. Meer. Jan Hendrik* z. v. J. van Apeldoorn ,en O., de Jong% GETROUWD: A. van Harten en M, P. Verburg. OVERLEDEN: Gerardus de Rijk, 4 maanden. Marktberichten. ROTTERDAM, 22 November. Veemarkt. Aan gevoerd 338 runderen, 155 vette kalveren, 3493 schapen, lammeren, 689 varkens. Prijzen per K.G. Koeien en ossen 30 36 c. Vette kalveren 35 a 50 c. Schapen 16 a 17 c. Lammeren 23 5 24 c. Varkens 26 a 28>£ c. Export-Varkens, 25 k 26. In koeien en ossen matige handel; voor hef buitenland niet gekocht; beste stuks boven noteering. Vette kalveren voor export goed verkocht; beste soorten langzaam. Schapen en Lammeren slechte handel wegens ongunstige berichten van Londen. Vette varkens zeer langzaam verkocht Export varkens vlug verkocht door gunstige berichten van Londen. Over 't algemeen had de markt een gunstig verloop. ROTTERDAM, 22 November, Graanmarkt. Tarwe ruimer ter markt met ongeveer dezelfde prijzen f 9,25 a 11,25 per H.L. Erwten niet aangeboden. Bruine boonen, ruim aanbod, tragv handel; alles zal niet worden opgeruimd, f 10 a f 15,50 per H.L. In enkele gevallen iets meet AMSTERDAM, 22 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 215 vette koeleii le kw. 66 a 70 c.; 2e kw. 60 a 64 c.; 3e kw<j 54 a 58 c. p.Kg.110 mei!:- en kalfkoeien f 130 a 270; 0 graskalveren i a 26 nuchtere kalveren f 12 a 16 ^r' f 18 a 22. 225 vette vart kens. H> kw. 50 a 52 c. 2e en 3< kw. 48 l '.cesche en Geld. 50 a 52 ft 2e en oe kw. 47 a 48 c.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3