O. J. VISSER ADVERTENTIEN. Houtwol L. J. Castelein, Gezelschaps spelen W. J. CREYGHTON Spekslagerij THEETAFELS in bamboe en eikenhout WOLTER8 (165) Tijdgeestpolissen. Drogisterij „BOERHAAVE", Katholieken, N a b ij Br u i n 2 s£ (/-c eland) is ■de aak van schipper C. Faasse, uit St.- 1 Philipsland, door een groot vaartuig van 120 last overzeild. Het vaartuig is on middellijk gezonken. De opvarenden konden zich nog met moeite redden. ITwee vi ss chefs .vam De Lem mer hadden eergisteren e en ongewoon voordeelige vangst, bestaande in 12,000 zijnde 60 tal, Zuiderzeeharing, waar voor f 6 per tal gedongen kon worden. Gistermorgen werd op de f a- briek van de firma Spanjaard te Borne eefiesbeJangrijke proef genomen. I11 deze fabriek zijn automatische sprenkelaars aangebracht, die bij voorkomende bran den dienst moeten doen. I11 de spinnerij werd nu een brand gesticht en terwijl voorbehoedende maat regelen genomen waren, werd de wer king dezer toestellen afgewacht. Men deelt mede, dat het resultaat verrassend was en de sprenkelaars haar werk uitste kend verrichtten, zoo'dat de vlammen spoedig gedoofd werden. TeGeneinuiden isopcen hooi land aan het Zwartewater een flesch gevonden, die waarschijnlijk met den jougsten storm is aangespoeld en die een groote reis achter zich heeft. Zij bevatte vier met Engelsche post zegels gefrankeerde briefkaarten, ge dateerd 26 Juni 1909, en inhoudende in de Engelsche taal het bericht: „Over boord geworpen van het stoomschip To ward, ter hoogte van Portland Bill Light." De briefkaarten zullen worden ver zonden worden aan een der daarop gestelde adressen; Sam. Steel Esq., 29 Tomwood Drive, Partick West, Glas gow, Scotland. Onvoorzichtig spel. De smid S., te Heel, wilde een geladen jachtgeweer- patroon met een lucifer doen ontbran den. De patroon sprong iaf en trof S. dermate in het oog, dat dit lichaamsdeel geheel verbrijzeld werd. Gearresteerd. De ontrouwe bediende der firma S. Nabarro Co., grossiers in zijden stoffen en mode-ar tikelen te Amsterdam, die van deze fir ma een wissel van'een aanzienlijk be drag incasseerde en de opbrengst op de loop ging, is met een vriend gearres teerd in een hotel te Triëst. Vermoede lijk wachtten de heeren op een gunstige gelegenheid om naar een of ander we relddeel te vluchten, toen zij door de politie geknipt werden. Te Alm kerk is een huis met erf en boomgaard verkocht voor.... f 30 zegge dertig gulden. Men mag wel een rubriek „Kopenickiana" openen. Te Munchen, zoo meldt een telegram, is iemand als officier gekleed aan het Beiersche mini sterie van oorlog verschenen en eischte er alle schrijfmachines opze moesten hersteld worden. Men gaf ze hem en hij is er mee verdwenen. Het heeftDinsdagookinvele streken van Frankrijk gesneeuwd. Te Rheims b.v. heeft het gesneeuwdMau- riac doorstond een waren sneeuwstosm. Te Vlodrop, bij Roermond, is het lijk gevonden van den 20-jarigen Moors, die door een messteek gedood was. Ook werd zekere Geerlings ernstig verwond aangetroffen. De justitie is uit Roermond daarheen vertrokken tot het instellen van een onderzoek. De Velserstoompont over het Noordzeekanaal moest het Zaterdag tegen den storm ofleggen, en nu is zij, na weer. even dienst gedaan fe hebben, weder in ruste gegaan. De duiker was gistermorgen bezig de patiënt te onder zoeken. „O. Haarl. Ct." Te Vierlingsbeek is een ver schrikkelijk ongeluk gebeurd. Toen de iarbeider M., die in Venray werkzaam h-, 's avonds thuis terugk erde, vond hj vet verkoolde lijk zijner moeder op den hloer der kamer liggen. De vrouw, die baast niet loopen kon, schijnt te dicht -ij de kachel te zijn gekomen, waardoor are kleeren vlam vatten en daar zij ichzelf niet helpen kon, is zij levend verbrand. („'s-Hert. Ct.") De smid S., te Heel, wilde gistermorgen een geladen jachtgeweer patroon met een lucifer doen ontbranden. De patroon sprong af en trof S. dermate in het oog, dat dit lichaamsdeel geheel verbrijzeld werd. Een gevecht op de daken. Gis ternacht heeft de politie te Amsterdam een goede vangst gedaan. Omstreeks 2 uur werd zij gewaarschuwd, dat zich op der daken van het Busschenschutshofje in de Rapenburgerstraat, een drietal ver dachte personen bevonden, klaarblijkelijk inet het doel lood van de daken te stelen. Een der omwonenden kwam toevallig om streeks dien tijd gisternacht in huis spoedde zich zoo voorzichtig mogelijk naar een buurman, wien hij van de toe dracht der zaak op de hoogte stelde en verzocht een wakend oogje te houden, middelerwijl hij zelf de politie op het bu reau Jonas Daniel Meyerplein ging waar schuwen. De inspecteur van politie, de heer Van Gorkum, begaf zich, vergezeld van een behoorlijk aantal agenten, on middellijk naar de-aangewezen plaats en liet het hofje aan alle zijdien afzetten, zoodat ontsnappen zoo goed als onmo gelijk was. Hierop ging jde inspecteur, vergezeld van eenige agenten, een der woningen binnen en bereikte langs dezen weg de daken .Spoedig kwamen twee der drie inbrekers in het gezicht en deed de inspecteur pogingen om hen te arrestee ren. Intusschen schenen de gesnapte indi viduen voor hun vrijheid te willen vech ten, althans zij wierpen zich op den in specteur met geen ander doel dan den po litieman van het dak op de straat te wer pen .Zij zouden ongetwijfeld in hun heil loos plan zijn geslaagd, indien niet twee politieagenten, die hun chef in zoo'n ne telige positie zagen verkeeren, waren toe gesneld en zich op de beide onverlaten hadden geworpen. Een worsteling op het dak ontstond doch de politieagenten welke inmiddels versterking kregen slaagden er ten slotte in de beide mannen onschadelijk te maken, en hen de hand boeien aan te leggen. Hierop werden zij onder sterk geleide naar den beganen grond getransporteerd en naar het bureau Jonas Daniël Meyerplein vervoerd. Zoo wel de inspecteur als twee dér agenten hadden, volgens het verhaal van een der ooggetuigen, eenige schrammen en lichte verwondingen in het gevecht opgedaan. Inmiddels werd nog geruimen tijd de jacht op den derden inbreker voortgezet, doch zonder resultaat. Dat men met gevaarlijke gasten te doen heeft, bleek bij het onderzoek op het politiebureau, waar "bij fouilleering eenige scherpe messen op de aangehou- deenen werden bevonden. Een hoeveel heid lood, welke door de dieven reeds was losgesneden, werd op het dak gevon den, doch vertegenwoordigde een zeer geringe waarde. De aangehoudenen zijn beruchte individuen en bekenden der po litie. In Chemnitz ontstond door dat een anderhalf jarig kind een bran dende lamp bij het spelen omwierp, brand, waarbij twee kinderen zulke brandwonden bekwamen dat het jongste aanstonds den geestgaf en de toestand van het andere hopeloos is. De groot vader die op de kinderen zou passen heeft zich uit wanhoop opgehangen. Een kwaadwillige olifant. In een schrijven uit Kota-Radja aan de „De- li Cour." worden de wederwaardighe den verhaald van een patrouille, die uit Tangsé in Pidië was uitgerukt, onder commando van een onder-luitenant, ter overvalling van een ladang. 's Morgens vroeg op een smal voet pad gekomen, werd de spits der patrouil le aangevallen door een olifant. De troep spatte toen als een wervelwind uiteen, alleen de onder-luitenant en de sergeant bleven staan. Laatstgenoemde werd-doof het ondier gegrepen, en de onder-luite nant moest haastig zich in een zijterrein opbergen, kwam echter een oogenblik later terug, ten einde den gegrepene te zoeken. Daar lag de sergeant zwaar gekneusd aan den kant van den weg, doch plotse ling dook de woedende olifant weer op. De luitenant wien het niet was mogen gelukken, iemand van de door paniek bevangen patrouille terug te vinden, moest andermaal vluchten, doch kwam ten tweede male terug om den makker te redden. Thans echter met een ser geant en een paar fuseliers. Doch weder om verscheeir het razende dier, zoodat allen moesten vluchten. Toch kon de olifant nog een inlandsch fuselier ter zijde werpen en lichte kneuzingen toe brengen. Maar toen had het monster genoeg van zijn spel, en holde weg. Eerst daarna kon men den sergeant weg halen, die wel is waar nog leefde, doch er slecht aan toe was. Brutale trein r 0 of. Woens dagavond tegen negen uur zijn een aan tal individuen, gebruikmakende van de gelegenheid dat een goederentrein op een helling bij het Blancarde-station van Marseille langzaam reed, op de tree plank gesprongen. Een tweetal goede renwagens werden door hen onderzocht en tal van colli's hadden de dieven reeds uit de wagons geworpen, toen de trein- beambten bemerkten, wat er gaande was. Onmiddellijk maakten zij alarm en spoedig waren agenten ter plaatse, die de inmiddels gevluchtte treindieven na zetten, zonder resultaat echter. De trein kwam van het Prado-stati- on en was bestemd voor het St. Charles- station. In Berlijn zijn v e 1 e a d e 11 ijk e families, voornamelijk in officierskrin gen de dupe geworden van een handige oplichtster, die bovendien goede kennis bleek te hebben van kunstvoorwerpen. Het was een 24-jarig meisje met goed voorkomen, die zich jonkvrouwe von Treskow of von Drewitz noemde. Be schaafde manieren in verbinding met hare adellijke titels verschafte haar toe gang tot hooge families in Berlijn, Charlottenburg, Spandau en omgeving. Meestal gaf zij voor, naar een dienst meisje voor een voorname dame te ko men informeeren, en wilde gaarne liet meisje zelf zien en spreken om zich een oordeel te kunnen vormen. Op deze wijze vond zij steeds gelegenheid eenige oogenblikken in een kamer alleen te blijven of wanneer haar dit niet ge lukte, verzocht zij om even te mogen telefoneeren, in welk geval men haar beleefdheidshalve alleen liet. Ondertus- schen eigende zij zich kostbare kunst voorwerpen, in 't bijzonder antiquiteiten van hooge waarde, toe. Een droevige ontdekking. De inzittenden van een Zwitserschen ballon deden bij een landing aan den zoom van een bosch, 11a een uiterst be zwaarlijken tocht over het Jurageberg- te en den Rijn door een dikken mist, een akelige ontdekking. Daar de ballon tusscheii een paar boomtakken verward was geraakt, moest men eenige jonge dennen omhakken. Plotseling vond men bij het wegruimen het ontzielde lichaam van een jongen man. In allerijl werd uit het nabijzijnde Tuttlingen een dokter ontboden, die den dood door worging constateerde. Het lijk werd naar het Ziekenhuis vervoerd, terwijl de ballonreizigers door de justitie in verhoor werden genomen. De treurige von'dst heeft onder de boerenbevolking diepe verslagenheid ge wekt. Gedeserteerde Jantjes. In de Amigoe lezen we, dat de matrozen var. de „Utrecht" een en al bewondering zijn over de grootsche wijze, waarop de Hud son Fulton-feesten gevierd zijn, en niet minder over de hartelijke gastvrijheid ,- door hen in Amerika genoten. Natuurlijk zijn er eenige matrozen ach ter gebleven. Men vertelde van 13, an deren beweren van 15, terwijl er al weer één per Red „D" terug is gekomen, die 's avonds zijn koers was kwijtgeraakt en het schip niet kon terugvinden. Van andere nationaliteiten is het getal deserteurs twee-, driemaal zoo groot. Naar het blad vernam, waren er van het Engelsche admiraalschip niet minder dan 110 manschappen weggeloopen. De New-Yorker bladen staan vol spot prenten met matrozen die om werk zoe ken. Te Wicked e, in Westfalen, had een familie een kleinen fret, die in de huiskamer i n een kooi stond. Een dezer dagen was het geheele huisgezin uitge gaan en alleen een kindje had men in zijn wieg achter gelaten. De fret maakte van deze gelegenheid gebruik om de tralies van zijn kooi te verbreken, en onmiddellijk gmg het kleine bloeddorstige diertje op het kind af. Het krabde den kleine de oogen uit, vrat de wangen weg en beet den halsslagader af. Het dier was bezig het lijkje te verscheuren, toen de ouders thuis kwamen. Fröbel- Artikelen. Mandjes-, Matjes-, Mozaïk-, Bord uur-, Plasticine-,Meccano- doozen. 734 W. Matveld, Prinsessekade2. van DYKERMAN BUIjZERD, Breda, is voor verpakking BETER, ZINDELIJKER en GOEDKOOPER dan Hooi. (560 Brood- en Bescliuitbakker, Lage Rijndijk 9. Het beste adres voor zwaar brood als zuiver Roggebrood, echt Zeeuwsch tarwebrood, rogge en tarwe tezaam vermengd, alles uit sluitend eerste kwaliteit. (135 Beleefd aanbevelend. in vele nieuwe soorten. 735 W. Matveld, Prinsessekade2. Kantoor Middelweg 19 Telefoon lit. Pakhuizen Galgewater. GEREGELDE AANVOER VAN: Engelsche, Belgische en Limburgsche Anthra ciet, Steenkolen, Briketten, Hout, Turf enz. Probeer onze Anthraciet-Briketten. (Gewicht per stuk 1 K.G.) Met een Briket kan men kachel of fornuis een langen tijd aanhouden. Per 50 stuks f 0.87'. (9) Firma J Th. PERQUIN ZonenT Leiden. Den Haag. Meest uitgebreide Groot- en Kleinhandel in alle soorten STEENKOLEN. Grove en regelmatig geklopte GASCOKES. GIETCOKES voor centrale verwarming. Anthracietbriquet (EIVORM). Prima Engelsche, Belgische en Westfaalsche ANTHRA- CIET, TURF, BRIQUETS, HOUT, enz. enz. Kantoor: Leiden, Heerengracht S3. Telefoon 152. (741) Duynstee Van der Velden, Rapenburg No. 30, mterc. ingang hoek Kassiers en Coinmissionnairs Te.c, iËÏden b EFFECTEN, m j (26); Noordeinde 37. Vet Spek per 5 pond f 1.90. Mager Spek p. 5 pond f 1.90. (729) G. VAN LEEUWEN. Kleurdoozen met Stukjes en Tuben-verf. Pastels en 736 Gekleurd krijt in hout. W. Matveld, Prinsessekade2. Haarlemmerstraat IS, recht over de Janvossensteeg. Groote keuze: Japansche en Houten Werk-, Toilet-, Handschoen en Zakdoekdoozen. Vogelkooien en Standaards. Porte-manteaux, Kapstokken, Parapluiebakken. Uitgebreide sorteering SOL1EDE LederwarenPortemonnaies, Sigarenkokers, Portefeuilles, Dames Taschjes, Handtasschen (City Bags). Celluloid Artikelen. Rieten Stoelen, Bloemtafeltjesenz. enz. enz. Alles zeer geschikt voor St. Nicolaas-cadeaux. Lage Prijzen. (725) Lage Prijzen. fijn gekruide „St. Nicolaas" is weder verkrijgbaar. ]°/o Tijdgeestloten. '10 lot f3.Klassikaal f—.60 '20 lot f 1.50 Klassikaal f—.30 7 0/ J /0 f 10.—, per maand f 1. Zegelkosten f —.10. De Tijdgeestpolissen geven oup achtereenvolgende loterijen precies dezelfde kansen als 1/20 Staatslot. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor der N. v. De Tijdgeest, Wijnstraat 16. [621] Te Leiden bij J. FLEUR, Haar- lemmerstr. 250; J. A. SMIT, Haarlemmerstr. 83; G. .J. H. PIERLOT, Morschstr. 36T. S. SPAARGAREN, Kort Rapenburg 14; H. ZIRKZEE, N. Rijn 63; F. C. v. D. LINDEN, Haarlem merstr. 18; A. STARKENBURG, Hooigracht 100; te Katwijk a/Z. bij W. H. v. D. LAANte Noord- wijk a/Z. bij C. W. v. RIEL en te Sassenheim bij J. MOLENAAR Kleurplaten 737 in Map 90 ets. Kleurboekjes in vele sooTten 22^2 ets. W. Matveld, Prinsessekade2. 70 iTaarlemmerstr. 70 o. d.Vrouw ensteeg, LEIDEN. TELEFOONNUMMER 784. Chemicaliën, Drogerijen, Specerijen, Verband- stoffen, Artikelen voor Ziekenverpleging, Binnen- en Buitenlandsche Geneesmiddelen, Toiletartikelen, Eau de Cologne, Parfumerieën, Zeepen, Sponsen, Zeemleer, Borstelwerk, Dweilen, Indische Artikelen, enz. enz. (72ö) Aanbevelend, S, A BROERSE, Drogist Ass.-Apotheker. Wijnhandel G. W, Schreden, j F Hooigracht 49, Hoek Groenesteeg Lelden. F O O o Beveelt zich beleefd aan voor de levering van Bordeaux, Rijn-, o Champagne-, Port-, en Madera-wijnen, alsmede 2 de welbekende Cognacsoorten en verder Binnen- en Buitenlandsch gedistilleerd. (396) Prima kwal., gepaard aan concurreerende prijzen. Vraagt volledige Prifscour. S* Briefkaarten-albums. Schrijfmappen. Postzegel-albums. 738 Poësie- en Plak-albums. W. Matveld, Prin£essekade2. koopt niet in winkels, waar zede- kwetsende artikelen uitgestald en voorhanden zijn. Koopt aan stations-boekenkasten of kiosken alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert. Firma VAN DER LINDEN. (L. P. VAN DER DRIFT.) OUDE RIJN 76. Telefoon 227. (100) LOOD- uZlNKWERKEN. Aanleg van Gas- en Waterleiding. Lei-, Houtcement- en Cement-Mastix. Dakbedekking met veeljarige garantie- LUXE-POSÏ en CARTES DE CORRESPONDENCE. Wit, gekleurd en linnen Mapjes Post. W. Matveld, Prinsessekade2. Telef. 886. 739

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 7