zich een zestal ziekenkamers van diverse afmetingen; twee ervan zijn zoo gelegen, dat zij door een zuster kunnen worden be diend. Alle kamers hebben boven en onder ventilatie naar het dak; de deuren zijn van ondoorzichtbaar gekleurd glas en de spiegels zijn zonder omlijsting in de mu ren aangebracht. Bovendien heeft elk ver trek minstens twee in d^n muur gespoor de kasten, terwijl de overige ruimte tus- schen de muren voor de vele leidingen dient. De ramen zijn voorzien van een nieuw systeem Amerikaansche sluitingen. Op de bovenste verdieping liggen een twintigtal cellen voor de Eerw. zusters, zich kenmerkend door soberheid, maar tocli luchtig en frisch. Een monumentale trap voert door het ger.eele gebouw, uitgevoerd in marmer met leuningen van geglazuurde steen met hardsteenen dek- en voetstuk. Door dezen nieuwbouw zal het oude gesticht geleidelijk aan zijne bestemming kunnen worden onttrokken, om plaats te maker, voor de anere vleugel, welke zied aan deze aansluit. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 20 November. Koninklijk Instituut van Ingenieurs. Hedenmorgen hield in de kleine Stads gehoorzaal de afdeeling Bouw- en Wa terbouwkunde van het Koninklijk Insti tuut van Ingenieurs haar twaalfde alge- mee. e vergadering, welke zeer druk be zocht was door ingenieurs uit alle deelen des lands. De talrijke aanwezigen werden wel kom geheeten door den Voorzitter, den heer P. H. Kemper, waarna de notulen van de vorige vergadering ongewijzigd werden vastgesteld. Ingekomen is een brief van het ko- "ninklijk Instituut van Ingenieurs inzake herziening van het reglement. Hiertegen bleek bij .de vakafdeelir.g geen bezwaar te bestaan- Van de vakafdeeling Electrotechniek is een schrijven ontvangen om, evenals zij deed, ook een zeker bedrag te storten in het bouwfonds ter verkrijging van een eigen gebouw voor het Instituut. Op voorstel van het bestuur zal tel ken jare bepaald worden óf en hoeveel ieder jaar aan het bouw fonds zal wor- den gegeven. De Commissie voor onderzoekingen op het gebied van Steenhouwersarbeid heeft medegedeeld, dat haar verslag ter perse is e;i binnenkort zal verschijnen. Ter inleiding van een bezoek aan dat werk deed de heer J. W. Maas Hzn., in genieur te 's-Gravenhage eenige mede deelingen betreffende den onderbouw eener brug over de Zijl nabij Leiderdorp voor den HoII. Electrischen Spoorweg. De zijlijn hoofddorpLeiden, moet nabij Leiderdorp over de Zijl worden ge voerd. Daartoe is eene overbrugging ge projecteerd bestaande uit eene gelijk vormige draaibrug, die twee doorvaarten van 10 M. overspant en twee vaste brug gen elk met een vrije overspanning van 15 M. voor enkel spoor. Dit werk is opgedragen aan de Holl. Maatsch. tot het vervaardigen van werken in gewa pend beton, te 's-Gravenhage. Spr. licht verscheiden technische bijzonderheden op tentoongestelde teekeningen toe. De uitvoering van het werk verkeert in een niet bijzonder gunstig stadium door ver zakking van de Oostelijke put. Door tijd verlies bij de uitvoering staat het meeste werk nog onder den grond en is dus on zichtbaar; alleen de caissons zijn nog te land. Spr. projecteert een tweetal foto's van de brugwerken over den Amstel te Uit hoorn, geconstrueerd op hetzelfde sy steem als de brug over de Zijl en licht te ten slotte de werking toe van een machine tot het afzagen van palen onder water, welke te Uithoorn zeer goed heeft gewerkt, maar aan de Zijl minder vol deed door de grootere dikte der palen. Voor nadere inlichtingen verklaarde hij zich gaarne bereid. Vervolgens gaf de heer W. C. v. Maa- nen c. i. te 'sGravenhage eene beschrij ving van den tweeden watertoren der Leidsche Duinwater-Maatschappij aan den Hoogen Rijndijk, alhier. Er bestaat wei nig overeenkomst tusschen het werk aan de Zijl, waar bijna alles onder grond wordt uitgevoerd en dezen toren, die zich 30 M. hoog in de lucht verheft De brug is in uitvoering; de toren reeds een jaar in gebruik. De eenige trait d union is dat beide werken uitgevoerd v orden door dezelfde Maatschappij. Spr. doet eenige medeeelingen aangaande de totstandko ming van dezen watertoren, welke de eer ste groote in gewapend beton van ons land is. Door den architect J. Schotel van Rot terdam waren reeds plannen voor een ge- metselden toren met ijzeren reservoir ont worpen, die reeds de goedkeuring van de directie en het gemeentebestuur van Lei den hadden verkregen het prijsverschil met gewapend beton pl.m. f 14.000 deed van metselwerk afzien en mochten ook de nieuwe plannen de vereischte goedkeurin gen vinden. Spr. handelt daarna over de constructie aan de hand van diverse teekeningen, wijst hoe bij uiterlijk aanzien, aan eischen van aesthitica zooveel mogelijk is tege moet gekomen en laat vervolgens diverse lichtbeelden zien, vertoonencie dc-n bouw van den toren in diverse stadia, alsme de eenige andere watertorens in ons land en het buitenland. Reide sprekers vonden ee^ aandachtig gehoor en werden voor hunne zaakrijke en belangrijke voordrachten door den voorzitter onder instemming der vergade ring hartelijk bedankt. Eveneens bracht spreker dank aan den heer v. Spall, di recteur der Leidsche Duinwater-Mij, voor de door hem geboden gelegenheid tot het bezichtigen van den besproekn waterto ren. Naar aanleiding van het rapport aan den Minister van Waterstaat over het Internationaal Wegencongres te Parijs, bespreekt de heer v. Haersolte het maken van een beton-onderweg met cementvoe ging en mortelsteenen bovenlaag. Hierop is op het congres niet de aan dacht gevestigd. De voordeelen dezer we gen zijn grootere homogeniteit, beter ver band, minder invloed van de atmosfeer en minder slijtage. De kosten zullen da len. In liet belang der wegen hoopt spre ker dat dé leden deze zaak nader onder de oogen zullen zien. De heer Leemans vestigt de aandacht op het rapport inzake de rampen te Mes sina en Reggio, aan de Italiaansche re geering uitgebracht, welk stuk tot de conclusie komt, dat goedgebouwde hui zen in gewapend beton zekerheid geven tegen aardschokken. Hierna wordt de vergadering onder dankzegging gesloten en vereenigden de leden zich aan een gemeenschappelijke lunch. Vervolgens had om half twee uur van af de Beestenmarkt de afvaart plaats per stoomboot Carsjens ter bezichtiging van de door de heeren Maas en v. Manen be sproken werken. Politie. Na de gisteren alhier gehouden vee markt zijn op het marktterrein onbeheerd heerd achtergebleven 13 schapen. Inlichtingen worden verstrekt aan het Commissariaat van politie te Leiden. Gisterenmiddag brak van de til bury van den heer de Koning uit Lei derdorp op den Hoogen Rijndijk de le- moen, waardoor het voertuig kantelde en de inzittende er uit viel. Gelukkig bekwam hij geen letsel en kon, nadat de tilbury in orde was gemaakt, zijn weg vervolgen. Hedenmorgen is in de Brandewijn- steeg een achtjarig meisje aangereden door een wielrijder. T.ij werd aan het linkerbeen niet ernstig verwond. De wielrijder had geen schuld. "Door een agent van politie is he denmorgen naar het politiebureau ge bracht een rondreizende koopman, die bij het venten zijner waren den voorbij gangers last veroorzaakte en een.'gszins onder een invloed van sterken drank verkeerde. Op het bureau bleek voorts, dat de man nog 8 dagen hec.Uenisstraf wegens verschillende veroordeelingen te goed had en is hij mitsdien naar het huis van bewaring te 's Gravenhage tot het ondergaan zijner straffen overgebracht. Donderdagavond vijf uur wandel den drie jonge meisjes langs de Bree- straat. Ter hoogte van de Stadsgehoor zaal passcerend naar twee naar schatting 14 jarige jongens, die met een scherp mesje ue oudste der meisjes de kleeren op de rug stuksneed, waarbij later bleek, dat zelfs de ouderkieeding geraakt was. Aanvankelijk dacht men met eene aan randing te doen te hebben, doch het onderzoek toonde aan, dat de jongens uit verregaands, baldadigheid hanuelden. Daar de meisjes geen signalement kon den opgeven cn de jongens nauwelijks gezien hadden, kon de politie de da- oers niet te pakken krijgen, ofschoon zij enkelen nauwkeurig in 't oog houdt, van wie zij vermoedt dat het de schuldige kunnen zijn. Bij den Korpswedstrijd kegelen, ge houden in café Suisse, te Alkmaar, ver overde Mimosa van hier den 2en prijs, met 290 punten en „Houdt Plank" even eens hier de Koekoeksprijs. De eerewedstrijd waaraan ook deze clubs deelnemen, wordt gehouden op 20, 21, en 22 November a.s. Bij Kon. Besluit is aan den sergeant T. Smit van het 4e Reg. Infanterie op zijne aanvrage een pensioen verleend van f 302 's jaars, met gelijktijdige overgang bij het Reservepersoneel van de Land macht. Gisteravond had in den Vergulden Turk plaats de vergadering der Z. H. IJsvereeniging, afdeeling Leiden. Na opening door den voorzitter, wer den de notulen der vorige vergadering door den waarnemenden secretaris ge lezen en goedgekeurd. Bij de keuze van bestuursleden ter voorziening in de va caturen Planjer en Ferf, bracht de voor zitter een woord van dank en hulde aan het adres van den heer Ferf, die wegens vertrek zich niet herkiesbaar kon stellen en noemde als bestuurscandidaten, de heeren A. Planjer en W. H. de Graaf voor de vacature Planjer en de heeren Jan de Graaf en C. J. Verzijden voor de vacature Ferf. Bij acclamatie werden de eerstgenoemden benoemd. Jaarverslag van den secretaris kon niet uitgebracht worden, daar de afwezige secretaris er geen had ingezonden. Uit het verslag der kascommissie bleek, dat een saldo in kas was van pl.m. f 140. Met dank voor zijn richtig beheer werd de penningmeester gedechargeerd. Hierna deelde de voorzitter mede dat hoewel Leiden niet was vertegenwoor digd geweekt op de algemeene vergade ring der Z. H. IJ. V:i hij toch kon jne- declcclen dat het hoofdbestuur voor de uniformiteit op de banen, aanbeval over al dezelfde groenwitte vlaggen 1 bij 2 meter op de banen te plaatsen, welke vlaggen, daar het hoofdbestuur f 1.50 per vlag tegemoet komt, f 1500 zullen kos ten. Werd besloten er twee aan te schaf fen. Op de vraag van een der leden of de afdeeling Leiden ook niet de Haar lemmer trekvaart tot Warmond in be heer kan nemen, werd door de voor zitter geantwoord, dat daaraan voors hands nog niet kon gedacht worden we gens te klein ledental en het daarvoor niet overvloedige geld. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. De uitslag van het gehouden exa men voor krankzinnigenverpleging, ge houden in de gestichten Eudegeest en Rhijngeest is als volgt: Eerste gedeelte, Endegeest, 5 candida- ten. Geslaagd de zusters C. J. Balder, H. G. van Dongen, J. Kuiper en H. J. Zeldenrijk, Rhijngeest. Een candidaat werd afgewezen. Tweede gedeelte Endegeest een can didaat geslaagd: De zuster G. Hendriks- ma. Mej. S. de Leeuw, alhier, is te Rotterdam geslaagd voor het examen vrije- en ordeoefeningen der gymnas tiek. Het bestuur der studenten-roeiver- eeniging Njord alhier is sinds de jongste bestuursverandering samengesteld als volgtW. Paardekooper Overman, prae- sesA. C. Lagerwey, abt-actisJ. Hey- ning, quaestorA. D. Fokker, commissa ris van het materiaalR. Egeler, J. v. Slingelandt en W. C. Aalsmeer, commis sarissen. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is voor het tijdvak van 1 December tot en met 31 Augustus 1910 benoemd tot assistente voor de organische scheikunde aan de Technische hoogeschool te Delft, Mej. O. B. v. d. Weide, scheikundig ingenieur alhier. Gaarne verwijzen wij naar de ad vertentie van de St. Vincentius-Vereeni- ging, voorkomende in dit blad en beve len ten zeerste het streven van die nut tige, ae weldadigheid beoefenende ver- eeniging aan, terwijl wij haar het meeste succes toewenschen. BODEGRAVEN MEIJE. Vrijdag bracht een der knechts van den heer Muiswinkel veevoeder bij den heer N. alhier. Terwijl de knecht het bestelde binnenbracht ging het paard, ongeduldig geworden er van door met het gevolg dat de wagen spoedig in de kant geraakte èn de inhoud in het water gleed, waardoor voor ruim f30 schade werd toegebracht. HAZERSWOUDE. Donderdag 25 No - vember a.s. zal de tooneelvereeniging Nut en- Genoegen haar eerste uitvoering ge ven in dit seizoen. Opgevoerd zullen wor den de volgende stukken: Moeders pap pot, Schildwacht zonder knevel (tooneel- stuk), Onze lekkere dikke oom, humoris tisch duo. Twee- blauwe postzegels, (too- neelstuk), en verder de voordrachten Luie Hannes, Leer om Leer en Vier ver stokte Vrijgezellen. HOOGMADE. Maandag 22 Noveniber, des avonds ten 7 uur, zal in het lokaal van den heer C. Hillebrand een lezing gehouden worden door den heer A. A. v. Gils over „De Katholieke Pers", toe gankelijk voor alie Katholieken van Hoog- made, waarna gelegenheid tot debat en het stellen van vragen. Vrijdagavond vergaderde het Be stuur der IJsclub „Hoogmade" ter be spreking van algemeene maatregelen voor den a.s. winter. De fungeerende baancom missarissen werden uitgenoodigd ook nu weder hunne functiën te blijven vervul len^ hetgeen door allen werd aangeno men. Het dagloon voor baanvegers werd op cjen ouden voet gehandhaafd, tenvijl werd besloten de algemeene vergadering op Maandag 29 November bij den heer C. Hillebrand. Alsdan zal ook aan de orde komen de verkiezing van 3 bestuursleden Aftredend zijn de heeren C. v. d. Meer, C. W. Lieverse en J. Zwetsloot, die allen herkiesbaar zijn. LISSE. De uitslag van de gehouden tweede jacht op klein wild op het land goed „"Wassergeest" is, dat er zijn ge schoten 50 Fazanten, 7 Hazen, 3 Hout snippen en 1 Konijn. Gisteravond hield de brandstoffen- vereeniging St. Jozef haar eerste Jaar vergadering. Na hei openingsgebed opende de Voorzitter de vergadering en betuigden zijn tevredenheid over de ze opkomst. Het eerste jaar, aldus de Voorzitter, is voor onze Vereeniging een-vruchtbaar jaar geweest en velen die nog geen bondslid zijn lie en nu reeds toezegging gedaan dat ook zij, om de brandstoffenvereeniging lid «worden van den Bond. Hierna werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit de rekening van den Penningmee ster bleek, dat er gezamenlijk was in gelegd een som van f 248.20 en uitge geven voor 135 H. L. steenkolen en 158 H. L. Cokes en nog eenige kleine uit gaven samen f237.12, en dat er alzoo nog op de spaarkas staat f 11.08. Benoemd werden tot verificateurs de heeren Wijsman en v. d. Aartweg. Deze verklaarden de rekening accoord en brach ten een woord van hulde aan het be stuur en hoofdzakelijk aan den penning pees ter. ge ajtred.cnde bestuursleden werden met een groote meerderheid van stemmen herkozen en door den Adviseur gefeliciteerd. Tevens spoorde de advi seur de leden aan propaganda te ma ken opdat nog grooter voordeelen kun nen worden behaald. In de rondvraag stelde v. d. Lans voor ook Tarwe coöpe ratief in te koopen. Ook hier is een een groot voordeel mee te behalen. Het bestuur zegde overweging toe. Hierna werd de vergadering gesloten. OUDE WETERING. Donderdagavond had in het café „Het wapen van Alkema de" alhier de löe algemeene jaarverga dering plaats van de ijsclub „Ijsvermaak zij ons doel" alhier. Te ruim 7 uur open de de voorzitter, de heer G. N. Lemmer- zaal de vergadering met een hartelijk weL kom aan de opgekomen leden. De no- nulen van het verhandelde in de vorige vergadering werden door den secretaris de heer P. -d e Jeu Cz., voorgelezen en door de vergadering goedgekeurd. De penningmeester, de heer P. du Pau, deed daarna rekening en verant woording over 1908—09, waarbij bleek, dat de inkomsten f 349.901/2 bedroegen en de uitgaven f 98.351/2, zoodat een ba tig slot van f 251.55 in kas bleef. Namens de vergadering werd den pen ningmeester voor zijn beheer door den voorzitter dank gebracht. Besloten werd het Bestuur te machti gen met de zustervereeniging „Prins Hen drik" in overleg te treden om te komen tot samensmelting van beide vereenigin- gen. Tot nieuwe leden van het bestuur werden gekozen e heeren Dr. N. v. d. Koogh, G. J. Fros en H. C. P. JanszJr., de laatste tot 2e secretaris. Op voorstel van den heer P. du Pau werd, staande de vergadering en onder hoerageroep, tot eere-voorzitter benoemd de heer Mr. W. A. C. van Dam, advocaat en procureur te Rotterdam, aan wien van deze benoeming telegrafisch kennis ge geven werd. De voorzitter sloot daarop de vergade ring met een woord van hulde en dank aan de leden voor hunne trouwe opkomst. SASSENHEIM. Hedenmorgen geraak te een paard van den heer H. P. v. N. in de oude Haven, tusschen den wal en een motorschuit. Na veel moeite gelukte het eindelijk, het paard uit zijn benarde positie te bevrijden. De P-rov. stierenkeuring zal voor dit district alhier worden gehouden 26 Maart 1910 v.m. te 11 uur. TER AAR. Burgemeester en Wethou ders maken bekend, dat kostelooze koe pok-inenting zal plaats hebben op Dins dag 23 November a.s. des voormiddags om x9 uur .ten huize van Dokter Lindner te Langeraar, en des namiddags 1 uur ten Gemeentehuize van Ter Aaar. WOUBRUGGE. Door K. Offers alhier is aan B. en ;W. vergunning gevraagd tot oprichting van een slachterij in perceel wijk A, nö. 103. Bij een koppefonderzoek van het vee van den landbouwer G. S., alhier is gebleken, dat één rund, lijdende was aan tuberculose en is dit rund door het Rijk overgenomen voo rf 130. Gedurende de maand October zijn aan het telegraafkantoor alhier behandeld 64 telegrammen, waarvan 34 ontvangen en 30 verzonden, zoodra Hoogmade zelf een telegraafkantoor heeft, dat vermoe delijk wel het volgend jaar wel zal ge schieden, zal het cijfer van hier wel aan merkelijk dalen. ZOETERWOUDE. Op aanstaanden Dinsdag, Woensdag cn Donderdag des voormiddags tusschen 89 uren zal er gelegenheid zijn opengesteld tot koste looze inenting en herinenting van de ingezetenen ten huize van den genees heer op het dorp. Ingezonden Mededeelingen, a 30 cent per regel. FIRMA J. P. DRIESSEN, GOUD- en ZILVERSMID, (717) Botermarkt 2 LEIDEN. Academlenieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten >de heer C. M. Henny (den Haag). De bevordering gisteren van den heer Klinkert tot doctor in de geneeskunde geschiedde met het praedicaat „cum lau- de". UTRECHT. Cand. ex. RechtenJ. Mi- lius. Cand. ex. Theol. 1. J. B. Th. Hugen- holtz en L. Boer. Bevorderd: tot semi-arts B. D. J. v. d. Linde en G. F. Wezenhagen; tot arts M. L. Muller; tot tandarts A. Baanders. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heer E. M. H. van Aubel, geboren te Maastricht, en geslaagd voor het 1ste ge deelte van het arts-examen de heeren J. J. M. Bimbrère, C. M. Kleipool, B. M. van Driel en dr. C. G. Weiss. Theoretisch apothekers-examen de heer H. J. M. Bar- tels. Vrije Universiteit. Bevorderd tot doctor in de.rechtswetenschap de heer J. Verdam geb. te Monnikendam, op proefschrift: „Kinderdoodslag en kindermoord" (art .290—292 W .v. S.) DELFT. Bij beschikking van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken is eervol ontslag verleend op verzoek, met ingang van 1 Dec. aan mej. E. Rank, jUs assis tente voor de organische scheikunde aan de Technische Hoogeschool fe Delft. Aan de Georgca-Augusta universiteit te Göttingen is bevorderd tot doctor in de philosophic, magna cum laude, op proef schrift „Untersuchungen iiber die in den Spargeln und Spargehvürzeln enthaltenen Bestandteile" jhr. L. Wichers uit Utrecht. Agenda's. Nederl. R. K. Volksbond. Zondag 1—2 uur bidstond R. K. be graafplaats. 45 uur Spaarkas. Maandag Cönversatiezaal voor de leden gesloten, 9 uur verg. Bestuur ondersteu ningsfonds Teekenkamer. 9—10 uur Steenkolencommissie op de bestuurska mer. Dinsdag half 9 verplichte vergadering Houtbewerkers; bij verzuim 5 ct. boete. Zangrepetitie. Donderdag 9 uur Verg. bestuur des afdeeling lezing Sociale cursus K.S.A. Vrijdag repetitie Harmonie. Zaterdag 910 uur spaarkas en So-^ ciale bibliotheek. St. Joseph=Öezellen-Vereeniging. Zondag van half 1 tot halt 3 de ver eeniging open en 's avonds 8 uur dé laatste uitvoering voor de Gehuwden er| Gezellen. Maandag de zaal open. Woensdag tractatie der werkende le den en Commissarissen. Teekenschool als gewoon. Saterdag Spaarkas en Bibliotheek. Burgerlijke Stand. LEIDEN. GEBOREN: Johanna Maria Cornelia, d. v. W. Brakel en Ph. van Meurs. Christianus, z. v. Ch. Opdam en J. van der Wijngaard. Maria Adriana, d. v. A. J. J. de Beer en Ch. J. Lindhout. Willem, z. v. A. Jonk en M. Bonte. Maria, d. v. J. Robbers en C. J. de Feij. Lena Johanna, d. v. W. Crama en H. J. Schuller. Bernardina Unica, d. v. H. H. Hommes en E. v. d. Steen. David Martinus, z. v. H. M. Kuiven- hoven en J. G. W. Bolt. Dirk Louis, z. v. J. P. L. Hulst en J. Th. deHeus. Johanna Wilhelmina, d. v. J. W. Sou man en Ch. Wassenaar. Maria Johan-, na, d. v. A. J. Dubbelaar en H. A. Hen- sing. Delia, d. v. G. A. Brandt en M. A. v. Erkel. Pieternella, d. v. W. v. Eijgen en M. C. v. Amsterdam. Cor nelia Wilhelmina, d. v. L. Boom en J. W. v. Cassel. Hendrika, d. v. M. N. van Wel en N. de Ruiter. Otto Maria, z. v. L. Th. Bayer en J. F. de Keuning. Johan Hendrik, z. v. H. Vermeulen en H. de Wit. OVERLEDENG. Kouters-Altena w. 88 j. J. den Dunnen z. 20 .j W. B. Overdijk z. 21 m. W. Kok z. lm. J. Haasbeek m. 43 j. L. Voorregtj z. 49 j. LISSE. GEBORENMaria Cornelia, d. van H. J. Dubbis en A. Wilbrink. Adria na Anna, d. v. J. v. Zeist én A. Tijs- sen. Christianus Rutgerus Damianus, z. v. Th. F. van Rijn en C. Th. Huijg. Jacobus ,z. v. P. Vrijburg en A. Kos ter. GETROUWD: A. L*. v. Zonneveld en H. C. Schoone. Th. Hoogkamer ,en C. van Diest. OVERLEDEN: A. v. Doorn, 81 j. P. J. Wijsman, 10 m. ZOETERWOUDE. ONDERTROUWDAdrianus v. Staal duinen, 23 j. en Grietje de Wit, 21 j. OVERLEDENAdries Rijnsburger, 63 j., echtg. van Marijtje Dorrepaab. t Helena Johanna van der Doef, 44 j. Helena Maria van Velsen, 21 j. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 November 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut tc De Bildt. Hoogste barometerstand 769.4 Valentia. Laagste 745.9 Riga. Verwachting tot den avond van 21 November: matige noordwestelijke tot noordelijke wind, zwaarbewolkte lucht, mogelijk regenbuien, zachter in zuid en oost, Marktberichten. LEIDEN, 20 November. Aangevoerd en' j.:{ vaten, wegende 5340 K.G. Boter le qualiteit vat per K.G. f 0.62 a f 0.66.2e quali- teit H vat per K.G. f0.56 a f0.60. le qualiteit per K.G. f 1,55 a f 1.65. 2e qualiteit per K.G. f 1.40 af 1.50. Turf. haardbr. 1ste soort stuks. Turf (grauwe) stuks. Lange Zwartestuks, f 4 a f 4,50 per 1000 stuks. DELFT, 20 Nov. Ter markt waren aangevoerd 11 stapels Kaas, wegende te zamen 2915 K.G. Prijs f 45 h f 49 per 100 K.G. UTRECHT, 20 Nov. Op de weekmarkt waren heden 1500 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 90 a 180, voor vaarzen f 120 k 180, voor pinken f 90 a 145, voor melk koeien f 140 i 200, voor kalfkoeien f 185 a 295, voor vaarskoeieh f 140 195, voor vette koeien f 160 a 220, voor nugtere kalveren f 6 14> voor magere kalveren f 30 a 90, voor mager® varkens f 25 80, voor biggen f 6. 14.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2