BUITENLAND. Reetitszatlken. Uit Stad en Omgeving. in en om Batavia ojiiiuuclbaa» was dit de schuld der Maatschappij die van zijn recht misbruik maakt om zich voor een groot bedrag te laten uitkoopen. De Staat moet zich nu onafhankelijk van dien concessionaris maken door aanleg van een eigen lijn. Wil men echter aankoop, dan aankoop tegen een goeden, redelijken prijs, die wij gelijk spreker door tal rijke becijferingen aantoonde niet be talen. Ten slotte drong hij aan op schorsing der beraadslaging over het ontwerp; an ders deed de Kamer het best het te ver werpen. Bij die bestrijding sloot de heer H els- ding e n zich aan, op grond dat de Kamer onvoldoende is ingelicht. Hij betoogde, dat de Maatschappij steeds begunstigd is; dat in 1881 aankoop voor 6 millioen geweigerd is en dat wij dus voorzichtig moeten zijn met nu niet het dubbele te geven. Ook deze spreker drong aan op "terugneming van het ont werp. De heer Bogaardt bestreed mede het ontwerp, betoogende dat de spoor wegtoestanden van Batavia de hooge uit gave niet wettigen. De Min. verdedigde het ontwerp als eenig middel om ons uit de moeilijkheden te helpen. Werd het verworpen dan zou spoedig weer hetzelfde ontwerp moeten worden ingediend. Eerst in 1913 kunnen we de lijn naas ten, maar onder bezwarende voorwaar den. De berekening thans gevolgd is niet exorbitant; in 1913 zal de Staat ruim 11 millioen moeten betalen. Men is dus wachtende tot 1913, dan niet in voordeeli- ger conditie. De Minister heeft de overtui ging dat het ontwerp is in het belang van Indië. Na replieken werd op verzoek van den Minister de verdere beraadslaging ge schorst tot hedenochtend IO1/4 uur, en daarna de vergadering, die geleid werd door Mr. van Nispen, verdaagd. Vergadering van Donderdag IS Nov. De behandeling werd voortgezet van de Suppletoire Indische Begrooting voor 1910, betreffende den aankoop van den spoorweg Batavia-Buitenzorg van de Ned.-Indische Spoorweg-Mij., de aanne ming waarvan de Min. v. Koloniën bij repliek, der Kifmer zeer dringend aanbeval. De heer Bos bleef volhouden, dat het contract van nadeeligen aard is, en nader onderzoek benevens nader overleg met de Indische Regeering dringend nood zakelijk had gemaakt. De Kamer staat hier, volkomen onvoldoende voorbereid voor eene beslissing om een lijn aan te koopen voor 4i/o millioen meer dan hare economische waarde. In ieder geval stel de hij. vnnr de stemndng^ nog niet da delijk te doen plaats hebben, doch daar mede nog eenige dagen te wachten, tot dat in de Handelingen en het Verkort Kamerverslag de over dit onderwerp ge voerde discussie goed zal zijn te over zien. De heer Boogaardt geeft den Mi nister in overweging de behandeling van dit ontwerp te doen schorsen. De Min. v. Koloniën heeft geen bezwaar om de stemming over het wets ontwerp eenigen tijd uit te stellen, waar toe wordt besloten. Het ontwerpUitrustings- en reiskos ten van de Gouverneur-Generaal wordt op verzoek van den heer Schaper in stemming gebracht en aangenomen met 65 tegen 6 stemmen. Staatsbegrooting. Algemeen Debat. f De heer Roessingh komt op tegen de vaagheid van den door de regeering gebezigden term „Christelijke Rechts beginselen" en dringt op billijke oplos sing van het eedsvraagstuk aan. De heer Troelstra begint met in den breede den uitslag der verkiezingen en het meer of minder succes der ver schillende partijen te verklaren. De S. D. A. P. ging 25 pCt. in stemmental vooruit, de Vrije Liberalen verloren on danks buitengewone krachtsinspanning. De Liberale Unie stichtte verwarring omtrent haar militair standpunt en haar verzekeringsplannen. De Vrijz. Democra- craten waren over deze laatste verdeeld. De zwakke houding, door de Vrijzin nige partijen tegenover het bijzonder onderwijs aangenomen, was mede een oorzaak van veel verlies. In dit ver band roept spr. de geheele linkerzijde op om pal te staan voor de openbare school. Het Liberalisme heeft te kiezen om óf een hervormingspartij te worden op den ■grondslag van algemeen kiesrecht voor beide sexen, óf wel af te brokkelen aan rechter- en uiterste linkerzijde. Een algemeen democratisch bloc op de basis van het algemeen kiesrecht zou spr. noodlottig achten voor zijne en voor <£e vooruitstrevende vrijzinnige partijen. Het conservatisme der rechterzijde en van het Kabinet ziet spr. bevestigd in de versterking welke de partij van den heer Lohman in deze verkiezing heeft gewon nen. Niet de minst werkzame leuze in de verkiezingen was de reactie tegen de woningwet. Wat zal van de oplos sing van het kiesrechtvraagstuk terecht komen De Regeering zwijgt het dood, bezigt den kapstok- uwer grondwetscom missie! Beter bewijs van het feit, dat de Regeering onder den invloed staat van de conservatieven is niet te denken. Academienieuws. I LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten de heeren H. Groene- veldt (den Haag) en R. P. van der Mark (Amersfoort). AMSTERDAM. Dinsdagavond heeft onder presidium van Senaat van het A.S.C. de algemeene vergadering der gewone leden in principe besloten, om de losse banden, die de mannelijke en vrouwelijke leden van het corps vereenigden, in zoo verre te verbreken, dat vrouwelijke leden een eigen corps zullen vormen onder eigen bestuur, welk corps dan met het A. S. C, de faculteiten, studiegezelschappen en corpsgezelschappen gemeen zal hebben, Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap op stellingen de heer A. Zeldenrust, geboren te Amsterdam. Tot assitent van den buitengewoon hoogleeraar, dr. J. van Rees, bij diens onderwijs in histologie aan de Amster- damsche universiteit, is benoemd de heer P. C. v. d. Stad, te Amsterdam. GRONINGEN. Candidaats-examen de rechtswetenschappen de heeren H. P. Tjeenk Willink en L. H. Rengers Hora Siccama. UTRECHT. Doctoraal examen rechts wetenschap de heer A. W. Sloet DELFT. Bij beschikking van den mini ster van Binnenlandsche Zaken is voor het tijdvak van heden tot en met 31 Augustus 1910 benoemd tot assistent voor de toegepaste mechanica aan de Tech nische Hoogeschool te Delft, A. N. Koop man, electro-technisch ingenieur te's-Gra- venhage. „St.-Ct." (Vervolg). De Papendrechtsche Strafzaak. Aan de Tweede Kamer zijn door de heeren dr. E. Brandts, J. Visser Gz. en M. van Walbeek afschriften toegezonden van de adressen, houdende beklag over den Dordtschen officier van justitie, welke adressen door hen indertijd aan den minister van justitie zijn gezonden. Voorts is door den heer J. van Elck aan de leden dier Kamer gezonden een adres betreffende verschillende punten uit deze zaak, alsmede een afschrift van zijn request aan den Hoogen Raad. Land- en Tuinbouw. Het dekken der rozen. De vorst heeft ons kalm frew^- wvhuwd om nn?e Qiar» et rui rozen te dekken, en wij beginnen dus morgen of overmorgen al de blaadjes er af te iknippen. Deze doet men het beste te verbranden. Onze stamrozen ontdoen wij van den stok, buigen de kroon naar den grond en maken daar, waar hij in den grond moet komen een gat om hem daarin te leggen. De uitgegraven aarde wordt weer gebruikt om de kroon te bedek ken ,er voor zorgende, dat er tusschen de takjes aarde komt. De geheele kroon moet ten slotte aan het oog onttrokken zijn. Voorloopig wordt er aan de stam men niets gedaan, wel v/anneer het meer dan twintig graden Fahr. gaat vriezen. Wij hebben onze stamrozen ook al eens opgenomen en in den kelder be waard, maar dat is ons lang zoo goed niet bevallen, omdat ze daar reeds zeer vroeg beginnen uit te loopen. Neen ,in den grond, dat is je ware, de rozen komen er precies zoo uit als ze er in zijn gekomen. De struikrozen hoogt men 4050 c.M. aan met aarde of wil men er blad tus schen doen, dat is ook goed. Doet men het echter met aarde uit de onmiddel lijke omgeving, dan kan men de gaten met koemest aanvullen bij het gelijk maken van het vak in het voorjaar is het tegelijkertijd gemest. Op laaglig- gende en zware gronden gebruikt men geen koe- maar paardenmest. Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. De 119e vergadering der Algemee ne Vereeniging voor Bloembollencultuur zal te Haarlem op 13 December a.s. worden gehouden. Aan de orde zal wor den gesteld de verkiezing van twee leden van het hoofdbestuur in de plaats van de heeren E. H. Kruijff te Sassenheim en G. v. d. Veld te Lisse, beiden niet herkiesbaar. Het hoofdbestuur stelt o.a. voor f 500 beschikbaar te stellen ten behoeve van de inzending der Vereeni ging op de Intern. Tentoonstelling in April 1.1. te Berlijn gehouden en verder voor 1910 geen andere prijzen in het buitenland uit te loven dan voor de keu ringen te Londen. De kosten voor de groote tentoonstel ling te Haarlem in 1910 worden begroot, op f 3600. In deze algeineene vergadering zal de heer dr. J. P. Lotsy, secretaris der Hol- landsche Maatschappij der Wetenschap pen te Haarlem teen voordracht hou den over „Het belang van wetenschap pelijk uitgevoerde kruisingsproeven voor den tuinbouw. Veeprijzen in Gelderland. Met het vette vee gaat het iets beter in de laatste dagen. Vooral vet vee le qualiteit is gezocht en wordt opgekocht voor Italiaansche rekening. Men betaalt er voor van 69—71 c., voor 2e qualiteit van 50—60 c. per kg. Jonge paarden, vooral veulens hebben ook goeden aftrek. Frankrijk. Z. E. Kardinaal Lugon en de Aarts bisschop van Reims hebben ieder een brief gepubliceerd naar aanleiding van de actie der onderwijzers tegen het Episcopaat. Italië. Het Pauselijk Jubilé. Gisteren heeft Z. H. de Paus Kardinaal Ferrari met een deputatie uit het Bisdom Milaan ontvangen, waaronder H. D.H. de bisschoppen van Borgo, S. Donnigo en Crema zich bevonden. Kardinaal Ferrari las een adres van trouw en aanhankelijkheid voor. De Paus dankte en verzekerde dat hij den H. Caro line bidden zou voor den bloei en het geluk der stad Milaan. LEIDEN, 18 November. KINDERVERLAMMING. Het aantal van begin Augustus tot 16 October te Leiden voorgekomen gevallen van kinderverlamming, dat ter kennis van de Gezondheidscom missie is gekomen, bedraagt 27, ter wijl daarna nog en wel op 20 en 28 October en op 1, 8 en 12 November de ziekte optrad bij 5 kinderen, allen be neden de twee jaar. Er is reden, te verwachten, dat met de intrede van het koude jaargetijde de epidemie tot staan zal komen. H. M. G. KLOPPENBURG, Voorzitter. J. POHLMAN, Secretaris. In de advertentie van Notaris Mr. J. A. F. Coebergh voorkomende in dit nummer, moet bij perc. XIV bijgevoegd worden: verhoogd inet f60. Door G. L. Slegtenhorst, Zetkaste- lein, wonende te Leiden, is vergunning verzocht tot uitoefening van den klein handel in sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het voorlokaal van het perceel Pelikaanstraat 4. - Hedenmiddag circa één uur had bij het dichtdraaien van de brug over de Oude Vest in het verlengde van de Mare een ongeluk plaats. Een zesjarig meisje, E. J., wonende aan de Hansen straat alhier, had de onvoorzichtig!^] haar voet tusschenji^p'-,' bekneld raakte cusscfien" walkant en brug. Door een nniiH^s^nt werd het kind naar het Academisch Ziekenhuis gebracht, waar de voet verbonden werd. Op de Hooigracht, hoek Korte Koppenhinksteeg kwam hedenmiddag één uur een met steenkolen geladen paarden- kar der firma Wijntjes in botsing met een handwagendeze laatste ging door de ruiten van den heer A. van den Ouweelen, koper- en blikslager, in wiens winkel nogal eenige schade werd aan gericht. LISSE. De gemeenteraad van Hillegom heelt besloten te voldoen aan het ver zoek van den gemeenteraad van Lisse om twee leden van den Raad te be noemen om zitting te nemen in eene commissie, die de totstandkoming eener electrische tramverbinding in de bloem bollenstreek zal bevorderen. Deze commissie zal bestaan uit raads leden van Lisse, Oegstgeest, Sassen heim, Hillegom, Bennebroek en Heem stede en vertegenwoordigers van de af- deelingen van Bloembollencultuur. Tot leden der commissie werden na eenige stemmingen benoemd de heeren R. H. v. d. Schoot en P. H. van Waveren Hz. Het 14-jarigen knechtje van den broodbakker J. v. d. Z. alhier, viel de zer dagen van een trap, met het onge lukkig gevolg dat hij daarbij drie rib ben ernstig kneusde. Met ingang van 16 November j.l. is benoemd tot brief-en telegrambesteller B. Mastenbroek, tot dusverre in gelijke betrekking, doch met beperkten dienst. VOORSCHOTEN. Naar we vernemen, is de heer Venedaal gisteravond zoodanig aangereden door een fiets, dat hij be wusteloos neerviel en eerst dezen morgen bij kennis kwam. Vooral zijn arm moet hij erg bezeerd hebben en bovendien veel bloed uit den neus verloren hebben. Begrafenis-Mackay. Het stofflijk overschot van baron Mac- kay werd hedenmorgen naar Nijmegen overgebracht. Van het sterfhuis naar het Staatsspoorstation werd, in den begrafe nisstoet, de lijkwagen begeleid, links en rechts, door leden van den Raad van State, waarin de heer Mackay laatste lijk zitting had. De reeds genoemde verte genwoordiger van Koningin, Koningin- Moeder en Prins volgden in Stafrijtuigen den lijkwagen. Daarna de familieleden, onder wiei burgemeester Sweerts, wij ders de voorzitters en verdere Kamers van de Staten-Generaal. De vice-president van den Raad van Staten, de leden van dit Staatscollege Den Beer Poortugael en en Cort v. d. Linden, mr. De Savornin Lohman en de heer Havelaar die indertijd zitting hadden in het Kabinet-Mackay, oud-president Roëll, alsmede Commis saris van de Exploitatie-Mij. Van Dedcm lid en Arntzenius, griffier der Tweede Kamer. Vier dragers met kransen gingen aan het spoorstation deii stoet vooraf. Daar. werd het -stoffelijk overschot eerbiedige hulde gebracht door een breede rij autoriteiten en andere belangstellenden Het spoorwegrijtuig waarin de lijkbaar werd geplaatst, was als rouwkapel inge richt. Behalve de hofdignata rissen be vonden zich in de eerste klasse wacht kamer al de fungeerende Ministers, ver schillende oud-Ministers, en de Staats- Minister Asser; verscheidene leden van Eerste en Tweede Kamer der Staten- Generaal, bijna al de leden van den Raad van State en de hoofdambtenaren bij dit college, het lid der Rekenkamer, De Ray, de directeur van het Kabinet der Koningin, de Commissaris der Ko ningin, Mr. Patijn, de griffier der Eer ste Kamer en versc'neidenen uit de hoo ge ambtenaars kringen, ook enkele da mes. Baron Schimmelpenninck v. d. Oye v. Hoevelaken, voorzitter der Eerste Ka mer, huldigde den ontslapen staatsman, ook als vriend van meer 'dan 50 jaar herwaarts. Mackay's gewichtige Staats betrekkingen herdenkende, herinnerd spreker hoe de thans overledene in moei lijke en droevige omstandigheden Ko ningin Emma had ter zijde gestaan her innerde hij tevens aan de gewichtige; dagen van Mackay's scherpzinnige lei ding der Tweede Kamer, waarbij hij het vertrouwen van alle richtingen door zijn onpartijdig beleid wist te verwerven. Er was reden Gode te danken voor hetgeen Hij in Mackay den Lande had geschon ken, die heeft moge werken zoolang 't dag was en wiens nagedachtenis in geze gende herinnering zal blijven. Oud-Min. Havelaar sprak namens zijn ambtgenoo- ten in het Kabinet, welks hoofd Mackay geweest is. De zoon van den overledene dankte tnet groote aandoening de vertegenwoordigers van de Koninklijke Familie, de Regee- rings- en andere autoriteiten en zoowel anderen wier belangstelling op deze plaats voor de nagedachtenis van den broer van de familie diep treft. Te 9.48 voerde de trein het stoffelijk overschot van Mackay naar zijn laat ste rustplaats. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Met toestemming van H. M. de Koningin is door het „Haagsch Comité tot aanbieding van^eei^^eschenk^agg tieners" van 's Gravenhage en andere gemeente van Zuid-Holland" aan de gelden, voor een liefdadig doel overge bleven, en bedragende de somma van f 17467.de navolgende bestemming gegeven. f 500 aan de Vereeniging „Het Roode Kruis", waarmede na de reorganisatie van dezen zomer, ook het platteland ge baat is f 6775 aan 's Gravenhage en Scheve- ningen en wel f 3387.50 voor den bouw van een „Juliana-huis" ten behoeve der 's Gravenhaagsche Stads-Gezondheids- kolonie"; en f 3387.50 voor de inrich ting van een „Juliana-Kinderbewaarplaats" lw Sqheveningen f1462 aan Leiden, ten behoeve van de Leidsche Afdeeling van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. f 1154 aan Dordrecht de som in gelijke deelen verdeeld tusschen de „Kinderbe waarplaats", de „Vereeniging tot onder steuning van behoeftige Kraamvrouwen", het „Kinderziekenhuis", de „Vereeni ging tot opvoeding van halfverweesde, verlaten en verwaarloosde kinderen",- en de „Vacantiekolonie"; f 846 aan Delft, ten behoeve van de vereeniging „Ziekenhulp" f770, aan Schiedam ten behoeve van het Comité, dat aldaar de belangen der vacantiekolonie behartigt; f615 aan Gouda ten behoeve van de „Goudsche vereeniging voor Gezond heidskolonies"; f538 aan Vlaardingen voor de meubi leering van een te boouwen Ki'nderzaal aan het reeds bestaande ziekenhuis al daar; f307 aan Gorinchem, ten behoeve van de Vacantiekolonie. Hoewel de gezondheidstoestand van het Kamerlid, den heer De Meester, na zijn jongste ernstige ziekte op het oogen- blik bevredigend is, valt den patient evenwel het loopen nog vrij moeilijk. Op 7 December a.s., den dag waarop de Prov. Staten van Zuid-Hol land in hunne najaarsvergadering bijeen komen, zal de Commissaris der Koningin, mr. Patijn, den leden der gewestelijke vergadering een gastmaal in het gouver nementsgebouw aanbieden. BRINDISI. Tengevolge der ontploffing van stoompijpen aan boord der sleep boot „Maria Adalgisa" bij Torrecavallo zijl vijf werklieden gedood. Hun lijken zijn door den vloed meegevoerd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 November 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.4 Aberdeen. Laagste 744.5 Coruna. Verwachting tot den avond van 19 November: meest matige tot krachtige oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkte lucht, droog weer, kouder. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens, en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 4 timmerlieden, 1 aankomend timmer man, 4 metselaars, 2 opperlieden, 3 schil ders, 1 meubelmaker, 1 wagenmaker, 1 behanger, 1 grof-bankwerker, 1 rijwiel hersteller, 1 smidsjongen, 1 letterzetter, 1 bakkersknecht, 1 bakkersleerling, 1 koekbakker-noodhulp, 1 vleesch houwers- knecht, 1 kruideniersbediende, 2 huis knechten, 1 schippersknecht, 1 koetsier, 1 koetsier (tuinman), 2 grondwerkers, 3 magazïjnknechten, 1 vormer (aardewerk), 3 loopjongens, 12 loopknechten, 2 op passers, 1 ziekenverpleger, 1 incasseerder, 9 arbeiders (dekenfabriek), 1 concierge, 1 fabrieksjongen, 5 losse werklieden, 6 werksters, 1 noodhulp-dienstbode. Gevraagd. 1 meubelmaker (mahoniewerker). 1 kleermaker, (vastwerk). 1 jongste kantoor bediende, 13 jaar. Afloop Verkoopingen. LEIDSCHENDAM. De door Notaris Durieu van Voorburg gehouden vrijwil lige verkooping in het hotel „de'Zwaan" alhier van een kruidenierszaak, gelegen gen in de Veenestraat, groot 2 A. 82 c.A. kwam bij inzet op f2225 door den heer C. van Leeuwen. LEIMUIDEN. Door notaris W. Veen- stra te Oude-Wetering werd gisteren' verkocht eenige perceelen weiland in den Wassenaarschenpolder. Zij werden ingezet als volgt: perc. I. 4.35 H.A. f 8200, C. J. v. d. Burg, Uithoorn. Perc. II. pl.m. 4 H.A. f 7000, J. A. Stadhou der, Zoeterwoude, direct verhoogd met f 500, door W. Roest te Leimuiden. Per ceel III 6.65 H.A. f 12.100 C. J. v. d. Burg, Uithoorn, Afslag 24 Nov. a.s. Bij de heden gehouden veiling van de drie perceelen land in den Wassenaarschen Polder v/erd perceei I zijnde 4,35 H.A., in bod gebracht op f3200, perceel II, groot 4 H.A., op f 7000 en perceel III, groot 6.65 H.A. op f 12100. Alle deze zijn gedaan door J. C. van der Burg te Kwakel (Uithoorn). Perceel li 'c inmiddels met f -0— Marktberichten. DELFT, 18 Nov. Graanmarkt. Westlandsche rogge f 6.— A 6.50, Zeeuwsche rogge f 6.25 a 6.75, Westlandsche tarwe f 7.50 a 10.—, Zeeuw sche tarwe f 8.— a 12.50, Chevaliergersi f 6.75 a 7.25, Wcstl. zomergerst f 6.— a 6.50, korie haver f 4.— A 4.50, duivenboonen 1 7Jiö a 7.70, paardenboonen t 6.25 a 6.75, bruine boonen f 8.— 16.50, groene erwten 0A t6.50, kool zaad f 0.— a mixed mais f 4.25 a lange haver f 3.75 a 4.— Boter f 58 a 66 per vat van 40 Kg. Aan voer 239/8, 48/16, wegende samen 5260 Kg. Lijnolie Amsterdam vliegend f 31, lijnkoeken 12.50 A 13.—. 18 Nov. Veemarkt, vette koeien le kw. 190 a 265, 2e kw. f 140 a 190, kalf koeien le kw. f 180 a 260, 2e kw. f 130 A 175, vaarkoeien 140 a 200, 2e kw. f 90 a 130, vette kalveren 65 k95, 2e kw. f 40 a 65, vette schapen le kw. f 16 A 22, vette lammeren le kw. f 15 a 20, magere varkens le kw. f 16 a 36, Biggen f 5a 14, nuchtere kalveren le kw. f 7 a 18, paarden f 40 a 120. Rundvleesch per Kilo f 0.74 a 0 66 a 0.58, vet kalfsvleesch per kilo f 0.95 a 0.85 a 0.75, Aanvoer 345 runderen, 16 paarden, 18 vette kalveren, 97 magere kalveren, 502 schapen of lammeren, 155 varkens, 532 biggen, 19 geiten of bokken. DELFT, 17 November. Op de vette varkens- markt waren aangevoerd 121 stuks. Prijs per kg. le soort 57 c., 2e soort 52 c. WOERDEN, 17 November. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 225 partijen (waar onder gestempelde). Prijs van Goudsche le soort f 32.- A 34.50. 2e soort f 29.— A 31.50, id. zwaardere f 32.A 36.id. gestempelde A Edammer le soort f k 2e soort f per 5Q kilo. Handel vlug. Op de heden gehouden vee- ei^varkensmarkt besteedde men voor vette koeien f 160 a 180, vaarkoeien f 125 A 130, kalveren f k schapen f a lammeren f k jonge dito f a varkens f a biggen f 4.— 8.—, zeugen f k per stuk. ALKMAAR, 17 November. Op de scheivee markt bedroeg de aanvoer heden 1215 stuks. Prijzen waren hoog. Handel vrij goed. PURMEREND, 17 November. Op de heden gehouden najaarspaardenmarkt waren aange voerd 105 paarden. Luxe-paarden golden f 300 a 500, werkpaarden f 130 a 200, slachtpaarden f 60 a 125. Handel matig. MELBOURNE, 16 November. Wol.De eerste beriehten over de kwaliteit van de schering moeten, nu er verdere aanvoeren hebben plaats gehad, eenigszins worden gewijzigd. De nieuwe wol levert veel minder kettingwol op dan aanvankelijk verwacht werd en bevat boven dien een groot procentage minder krachtige wol. SYDNEY, 15November. Wol. Zooals te ver wachten was, heeft de veiling die op heden was bepaald, geen voortgang gehad tengevolge van de werkstaking. Het is nog niet bepaald wanneer de veilingen zullen worden hervat, Verschillende spoorwegmaatschappijen in het land nemen, tengevolge van de ophooping van goederen in Sydney, geen wol meer ter ver zending aan. SCHIEDAM, 17 November. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 10% per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn kalm. Spoeling per ketel f?,— Graan-Spiritus f 16% a 173-4 Melasse-Spiritus 15,— aruwe Spiritus f 7% A 8,—. VOORSCHOTEN. Veiling van 17 November. 435 kippeneieren f6.85 tot f 9.45 per honderd, eendeieren f 0.— per honderd, handperen 5J^ a 6 c., stoofperen f 1.50 per M mud, slacht- kippen a c.f 11 hanen 85 c. a f 1.10, 10 konijnen 65 c. a f 1.—, duiven a c. SCHAGEN, 17 November. Aangevoerd werdea 18 stapels kleine kaas, wegende 5524 K.G. Ho<)g- ste prijs f29. De handel was vlug.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3