I i immer m an Tcr Skarsiedt uit Helsmgfora is van het stoomschip „Schokland", liggende in deMinervahaven te Amsterdam, gevallen op een langs-zij liggende zolderschuit, waardoor hij zijn nek brak. Hij was onmiddellijk dood. Het Nederlandsche stoom- schip Snel, van St. Petersburg gekomen, ligt aan den Hoek van Holland aan het quarantainestation in observatie, daar een der bemanning lijdende is aan diarrhee. Op den Utree'ntschen weg na bij de sluis te De Bilt had Zaterdag avond omstreeks 9 uur een vrij ernstig ongeluk plaats. Twee werklieden, wo nende te De Bilt, genaamd C. C., oud 40 jaar, gehuwd en vader van 5 kinde ren en G. V., oud 23 jaar, ongehuwd kwamen van hun werk uit Utrecht. Bei den verkeerden zij onder den invloed van te veel sterken drank, vooral wat den eersten betrof. Zij liepen arm aan arm midden op den straatweg,'doch na eenige oogenblikken gingen zij loopen achter de boomen langs dien weg. Dit duurde echter maar zeer kort, waarna zij zich wederom op de trambaan be gaven, juist op het oogenblik dat de electrische tram van 8.30 uit Utrecht ter plaatse kwam aangereden. Dit ge schiedde juist vlak voor de woning van dr. Melchior. Beide personen werden door de tram gegrepen, op straat neer geworpen en voortgeschoven. Zij raak ten danig bekneld onder het voorste deel der tram. De wagenbestuurder, die het ongeval niet had kunnen voorzien, heeft in deze geen schuld, wat door verschillende getuigen wordt bevestigd. Hij heeft nog gedaan wat hij kon, door onmiddellijk met tegenstroom te rem men, tengevolge waarvan de inzitten den een hevigen schok kregen. Door een paar personen werden de beide aange reden mannen van onder en voor de tram weggehaald. C. C. was schijnbaar bewusteloos, zoodat men het ergste voor hem vreesde en het zich aanvankelijk liet aanzien, dat hij spoedig den geest zou geven. Zijn aangezicht was vree set ijk gewond en het bloed stroomde hem uit den mond. Zijn tanden konden hem zoo uit den mond genomen wor den. G. V., die een paar hoofdwonden be kwam, werd kermende van pijn aan den wegkant neergelegd. De doktoren H. W. Melchior en H. K. Lette waren spoe dig ter plaatse aanwezig. Beiden wa ren van oordeel, dat de^ toestand van C. C. nog al ernstig was, te mee rdaar het bloed hem nu ook uit het linker oor liep. Ook de politie verscheen ter plaatse, die C. C. op last der doktoren per brancard naar de Rijks-klinieken te Utrecht verveerde. G. V., werd per hand wagen naar zijn woning vervoerd. Ook deze persoon is Zondag naar de Rijks klinieken vervoerd, daar gebleken is, dat zijn linkerarm gebroken is. Nadat deze gezet was, kon hij weer per rijtuig te ruggebracht worden naar huis. U. D. De burgemeester der gemeen te Mecr'.o ontving het volgende schrijven „Wij willen u eens waarschuwe en ons niet zoo on. rij laten; de champiete: die is te streng met zijn dienst en dat zal veel aan U te danken zijn. Overal zit de veld wachter achter je; die moest ook maar niet zoo streng zijn; Van Neerven (de vorige veldwachter) was ook niet zoo streng en toch leefden de boeren; als dat zoo blijft dan zullen wij U en ook de champfeter eens flink drop slaan en eens flink trakteeren dat gij alle beide naar bed kan gaan voor een tijd vooral U bur gemeester, gij stookt hem op. Wees ge waarschuwd gij Dan volgt nog een minder lieve bena ming aan 't adres van den burgemeester. (L. K.) Een goedgeefsche automaat. Een stipt ambtenaar gaat toch boven een slecht werkenden automaat. Gistermorgen wilde iemand uit den automaat op den hoek van het post kantoor te Amsterdam een stadsbrief- kaart hebben. Daarvoor moest hij twee centen in de gleuf werpen, maar bij den eersten cent reeds rolde de kaart uit de opening. Voor ae aardigheid nam hij eens de proef. Hetzelfde resultaat. En dat ging nog eenige keeren zoo door. In een mi nimum van tijd had hij een handvol briefkaarten, voor de helft van de waarde, in zijn bezit. Aangezien deze ingezetene een eerlijk man was en hij wel begreep, dat een dergelijke royaliteit niet in de bedoeling lag, beproefde hij zoo behendig moge lij k de ontbrekende "centen naar binnen te werken, maar het eigenwijze ding bleef hem hardnekkig het dubbele teruggeven van wat hij erin stopte. Daar 't op die wijze op een staatsbank roet moest uitloopen, heeft de burger zijn edelaardig pogen ten slotte opgegeven. Het Rijk mag nu wel maatregelen nemen, voordat minder onbaatzuchtige staats burgers die goudwinning op den hoek van de Raadhuisstraat in de gaten krijgen! (N. v. d. D.) B. en W. van 's-Gravenhage, in aanmerking nemende dat het Sint- Nicolaasfeest dit jaar op een Zondag valt, hebben, ook ter voldoening aan een ter zake ingekomen verzoek, de ingezetenen uitgenoodigd het feest in plaats van op 5 December e. k., op Zaterdag den 4en December te voren te vieren. In een loods van de firma Wambersie Zn., aan de Schiehaven te Rotterdam waren Maandagmiddag eenige werklieden van het Handei&vetm uit ae Boompjes bezig met het verwerken van een groote partij balen Santoskoffie, ge lost uit het stoomschip „Hamburg". Plot seling verschoven ongeveer 500 balen van een stapel en bedolven 8 van deze werkenlieden. Met veel moeite daaronder vandaan gehaald, bleken drie hunner ver schillende arm- en beenbreuken en in wendige kneuzingen te hebben bekomen. Met drie brancards zijn zij naar het Ziekenhuis gebracht en aldaar opgenomen. De vijf anderen kwamen, behoudens eenige niet ernstige kneuzingen, met den schrik vrij. „N.R.Ct". Slimme kraaien, Uit de stre ken, waar mossels gekweekt worden, vindt men meermalen vermeld, dat, zoo- dra het voedsel op veld en akker sterk vermindert, de kraaien gaarne gebruik maken van de gelegenheid om bij ebbe van de droogvallende mosselbanken, een enorm getal van deze schelpdieren te roovende kraai gaat er mede de hoogte in en Iaat de mossel van groote hoogte neervallen op de steenen langs de zee dijken of op de verharde wegen; daar door breekt de schelp en is de zwarte dame in de gelegenheid den inhoud te verorberen. De mosselkweekers haten dan ook het zwarte en bonte gespuis, want dat de roof niet onbeduidend is, blijkt voldoende uit het verbazende getal ge broken schelpen, dat de wegen soms bedekt. Dat overigens dit verschijnsel wel meer waargenomen is, vonden wij .vermeld in een natuurkundig werk voor ruim een eeuw uitgegeven, waarin ver meld wordt, dat een bonte kraai in de nabijheid van Zutphen den kop van een konijn vond en daarbij bemerkte, dat onder den harden schedel nog de weeke hersenen zaten. Hoe deze te krijgen De IJssel was met een harde ijskorst be vloerd; de kraai nam den kop in den snavel, vloog in de hoogte en liet hem op het ijs neerploffen, om hem zoo schielijk na te snellen, dat ze bijna ge lijktijdig het ijs bereikte. De kop werd nauwkeurig bekeken en nog niet ge barsten zijnde, werd andermaal in de hoogte gevlogen en dit werd tot twintig- malen herhaald, tot ten slotte de gedane moeite met succes werd bekroond. In een der Zeeuwsche stroomen lag op een zandplaat een groote steen, welke eenmaal bij de betonning dienst had ge daan; een schipper verwonderde er zich over, dat op die zandbank telkens zoo veel kraaien zaten en er over vlogen. Eenmaal daarop de aandacht gevestigd, voer de schipper er heen en wat was het geval? Hier op deze eenzame bank was de steen het eenige voorwerp, waarop mosselschelpen konden gebroken worden en dat van deze gelegenheid gebruik werd gemaakt, bleek niet alleen uit de aan wezige kraaien, maar ook door de schelpen, die er uitgestrooid lagen, of ze er ge zaaid waren. Werkelijk slimmerds, die kraaien Toen Maandagmorgen om- streeks acht uur de trein uit Wormerveer Koog aan de Zaan passeerde, openden een "paar kwajongens het hek van een weiland, waarlangs de spoor loopt. Twee koeien trachtten den spoorweg over te loopen, werden door den trein aange reden en op slag gedood. Kir ten tijd geleden kocht een heer, die den indruk maakte tot de eerste kringen te behooren, een prachtig huis in de rue Vernet te Parijs. De nieuwe eigenaar, op wiens kaartje de naam R. de Fer, graaf de Chambert, prijkte, nam onmiddellijk maatregelen voor zijn installatie. Het huis werd schitte rend ingericht, de meubels, tapijten enz., alles was in stijl, en er werd geen perso neel aangenomen, dat niet reeds in de voornaamste huizen gediend had. De heerlijkheid was echter van korten duur. Vrijdagochtend vervoegde .zich namelijk de heer Berthe'.ot, commissaris van po litie, aan het deftige huis, waar hij door een heelen stoet van. gegalonneerde be dienden werd ontvangen. Zonder veel omhaal wees hij op zijn sjeTp en verklaarde hij den heer des huizes te willen spreken. Deze verscheen onmid dellijk. „U is René Estienne, zich noemende graaf van Chambert?" „Die ben ik," „Hier heb ik een bevel tot inhech tenisneming. Bleek en ontdaan volgde de pseudo- graaf den commissaris, naar het huis van bewaring, waar de rechter van instructie hem nog dienzelfden middag een verhoor afnam. De inhechtenisneming was geschied naar aanleiding van een aanklacht, op het eind van October bij de jusritie ingediend en waarin René Estienne wordt beschul digd van oplichting. Hij had n.l. een rijke ewduwe, mevrouw Rousoel, die hij door zijn voornaam optreden had ingepalmd weten, te bepraten hem ten behoeve van allerlei gewaagde ondernemingen een kre diet van 2 millioen fres. te openen. Van die som had de gewaande edelman reeds een groot gedeelte, men denkt 1.200.000 fres. gebruikt voor de inrichting van zijn nieuwe woning. Dat was de weduwe ter ooi en gekomen en zij had nu. getracht op deze wijze te redden wat er nog te redden was. Een vermakelijk incident. De Duitsche bladen verhalen een vermakelijk incident bij de plechtige lunch in het kei zerlijk paleis ter gelegen!: .id van de aan- neining van prinses Victoria^ Louises iii waa bv. Ci gc^cvwii, dat jj.j na ver trek van eiken gezant het volkslied van diens land door de militaire kapel ge speeld zou worden en wel zoo lang, tot de gezant uit het gezicht was. Aldus ge schiedde. Toen nu de Engelsche gezant in zijn equipage gestegen was om het slot te verlaten, hief de militaire kapel het Engelsche volkslied aan. Het Engel sche hofceremonieel echter bepaal;, dat gezant zijn volkslied staande en niet ongedekten hoofde tot het einde moet aanhooren. Nauwelijks klonk dan ook de melodie van het „God save the king", of de gezant stapte uit zijn rijtuig en bleei aan het portier met den steek in de hand staan Als het lied afgespeeld is, klimt de gezant weer in het rijtuig en rijdt weg. Daar hij echter nog niet uit het gezicht is, begint, getrouw aan het gegeven bevel, de muziek weer met het „God save the king." Weer staat de equipage stil, weer stapt de gezant uit en weer blijft hij met ongedekten hoofde staan, totdat het lied uit is. Tot vijfmaal toe herhaalt zich dit tooneef. Intusschen staan de andere ge zanten ongeduldig en mopperend te wach ten. Eindelijk verschijnt de keizer als hel per in den noodhij laat de muziek op houden en de Engelsche gezant kan rus tig doorrijden. Te Louisville in Kentucky drong een twintigjarige jonge man het kantoor van de Merchants' National Bank binnen, roepen de: „Handen omhoog!" Den kassier, die niet spoedig genoeg aan het bevel voldeed, schoot hij dood. Een tweede schot trof den directeur, die was komen aanloopen op het gerucht, in het onderlijf en verwondde hem doodelijk. De jonge inan ontsnapte met eenig buit gemaakt geld uit het gebouw-n vluchtte in een roeibootje over de Ohio. De politie zette hem echter met een motorboot achterna, en wist hem te grijpen. Over de lynch-partij inCaïro (Illinois), lezen wij nader, dat toen de neger jamers (die beschuldigd werd een blank meisje gedood te hebben) werd opgehangen, het vooral vrouwen waren die aan het touw trokken. Ook waren het vrouwen die den brandstapel .maakten waarop het lijk van den ongelukkige werd geworpen. De neger riep vóór hij hing: ,,'t Is waar, ik heb haar gedood, maar Alexander raadde het aan!" Daardoor kwam de menigte op het denkbeeld dien Alexander in de gevangenis te gaan op zoeken en toen ze hem niet vond, zocht zij een ander voorwerp om haar bloed dorst op te koelen. Zoo werd de onge lukkige fotograaf Salzner, die in de ge vangenis zat, verdacht van moord op zijn vrouw. De menigte kon de deur van zijn kooi niet open krijgen en was een uur lang bezig met de tralies door te breken. In -dien tijd smeekte de gevangene op deerniswaardigen toon* om zijn teven en zeide dat hij onschuldig was. Maar einde lijk had de menigte hem te pakken en sleepte den armen kerel naar buiten, waar hij werd opgehangen aan een telegraafpaal. De militie had moeite de orde weer te herstellen. De gouverneur heeft de kroegen laten sluiten. Naar luid vaii een telegram uit Nicaragua, te Washington aan het Nicaragua'sche gezantschap ontvangen van president Zelaya, hebben de regee- ringstroepen den 11 en dezer de stad Greyiown heroverd. Vóór de revolutio nairen de stad verlieten, hebben zij die voor de helft afgebrand. Ook lieten zij de gouvemementsstöomschepen Mana gua et: Norma in de lucht vliegen. Omtrent de ramp, die het eiland Jamaica heeft geteisterd, ontving de ..Times" een telegram, afgezonden uit Holland-Bay op 12 November, van den volgenden inhoud Uit de berichten, die v.,j uit het binnenland ontvangen, blijkt dat er door de overstroomingen groote verwoestingen aangericht. De oogst is bedorven, de wegen zijn onbegaan baar. Een menigte bruggen zijn ingestort. Zeer c eel spoorwegen zijn geheel en al vernield. Volgens de geruchten moeten er te Kingston twaalf personen om het leven zijn gekomen. Men verneemt, dat de gouverneur de Kamer? onmiddellijk zal bijeenroepen. De scheepvaart is vrij. Men hoopt in de volgende week den uitvoer van fruit te kunnen hervatten. In de woning van een Itali- aanscii werkman te Boston heeft men een echte schilderij ontdekt van Guido Benj. Het lad jaren in de keuken gehangen'. Thans moet het museum te Boston er 30.003 dollars voor hebben geboden, doch de gelukkige eigenaar wil zien of hij van Pierpont Morgan niet meer krijgen kan. De vaandeldrager v. Winter- ïeld van het 2e regiment Ulanen is bij de jacht op noodlottige wijze om het leven gekomen. Tijdens zijn verlof ver bleef hij bij zijn ouders te Bronau in Silez.é, waar hij op een morgen ter jacht uitging. Toep hij 's avonds niet terug kwam, gingen zijn vader en twee andere personen hem opsporen, en vonden hem ip het nabijgelegen woud dood liggen. Waarschijnlijk is onvoorzichtigheid de oorzaak van het ongeval. Op de borst van den getroffene lag een aangestoken sigaret denkelijk heeft de v rongelukfe, teneinde de sigaret aan te steken, het geweer naast zich op den gron- gelegd en is het door de een of andere omstandigheid ontladen. De kogel was door de kin in het hoofd, van den jon^.r. géd.ron^ui. r c vv om stond in een danszaal twist tusschen twee werklieden riaar aanleiding vaneen liefdes geschiedenis. Een der werklieden, een mijnwerker, ging het eerst heen en wachtte zijn tegenpartij op. Toen vervolgens de ander, niets kwaads vermoedend, buiten kwam viel de mijnwerker met een mes op hem aan waarmede hij hem ver schillende wonden aan hoofd en borst toebracht. De long werd doorstoken waar door een inwendige bloedstorting plaats had. De man was bijna onmiddelifk een lijk. Vier kinderen vermoord door hun moeder. Zondagavond kwam zekere Dodd, een bekend sollicitor (zaakwaar nemer) te Hartlepool (Engeland) thuis in zijn villa te Castle Eden, die hij be woonde met zijn vrouw en vier kinderen. Hij vond zijn kinderen dood met afgesne den hals. Zijn vrouw Lag te bed, over vloedige tranen stortend en krimpend onder de pijnen, die veroorzaakt werden door een vergift dat zij had ingenomen. De vier onschuldige slachtoffers waren 8 maanden, 2 jaar, 4 jaar en 6 jaar. Het hoofd was hun bijna geheel van den romp afgesneden. In de badkamer vond men een enorm groot mes met bloed bevlekt, en de doorweekte kleeren van Mrs. Dodd, die zich na haar gruwe lijke daad, waarschijnlijk in krankzinnig heid gepleegd, wilde verdrinken. Toen dit haar niet gelukte, nam zij vergift in. Een tegengif werd ingediend, maar er is geen hoop om haar te redden. Men zoekt tevergeefs naar de oorzaak van dit vreeselijke drama. Een ongehuwde m ijn w e r k e r is in een mijnschacht der Domaniale mijn te Kerkrade gevallen. De man was on middellijk dood. Burgerlijke Stand. BOSKOOP. GEBOREN,: Hendrika Jacoba, d. v. C. van Oostrom en E. van Laar. Adrianus Jurianus, z. v. A. G. Vreeburg en M. M. de Korte. KATWIJK. GEBORENCornelia, d. v. J. Guijt en A. v. Beden. Johannes Wilhelmus, z. v. W. van Wijk en E. Ros. Teu- nisje, d. v. C. Schaap en N. Plug. Cornells, z. v. H. v. d. Marei en J. Krijgs man. Gornelis, z. v. W. de Mol en P. v. Duijn. Arendje Adriana, d. v. G. v. Duijn en j. Parlevliet, Dirkje, d. v. P. den Hollander en G. Varkevisser. Cornells, z. v. C. v. d. Plas en C. de Jong. Huig, z. v. H. Hoek en M. v. Rhce. Huibertha, d. v. C. Houwers en P. Driebergen. ONDERTROUWDH. Haazenoot en G. Ouwehand. P. Hoek en T. v. Duijn. GETROUWD: J. H. G. E. Wouters en J. Janssen. P. Wischmeijér en J. Drib belaar. OVERLEDENTeunis Guijt, 67 j., geh met W. Plug. Jaapje van Duivenvoor de, wed. v. A. v. Duivenbode. LEIDERDORP. GEBOREN Neeltje .d. v. W. Ramp en N. Rietkerk. Jan Hendrik, z .van J. P. v. d. Stoel en G. van Osnabrugge. NOORDWIJK. GEBORENGerritje, d. v. Pi eter Hoek en Johanna van der Voet. Cornelia Jo hanna, d. v. Htibertus Verhoeven en Teuntje van der Schalk; Arte, z. v. Arie van Duijn en Neeltje v. d. Wiel. ONDERTROUWD: Petrus Johannes Versteuge, 27 j., en Agatha Oostduin, 24 j. GETROUWD: Dirk Martinus Pas- schier, 23 j., en Neeltje Barnhoorn, 21 j. OVERLEDEN: Alida Haasnoot, 4 j„ d. v. L. Haasnoot en W. v. d. Wiel. Levenl. aangeg: kind van het manl. gesl. \&n K. P. Hazenioót en J. Plug. Neel- tej Plug, 3d. v. J. Plug en F. de Bruin. Leuntje Korbee, 3 j., d. v. N. Kcrbee en D. Cramer. NIEUWVEEN.. GEBOREN: Maria Johanna, dochter van J. Zekveld en E. J. van der Vos. ONDERTROUWD: A van Harten en M. P. Verburt?.. OVERLEDEN: Gerritje Kok, 76 jaar, echtgenoote van S. Pant. NIEUWKOOP. GEBOREN: Helena J. MJ. J. d. v. N. H. J. M. Swarte en J. M. G. Verweij. ONDERTROUWD: A. Woelders, 20 j. en E. Ver'ooii, 18 j. J. Uithol, 24 j., en L. Kranenburg, 22 j. GETROUWD: P. van Harten en F. h'. Praagman. OVERLEDEN: M. de Jong, 33 j., cchtg. van van Elk. OUDSHOORN. GEBOREN: Jan, z. v. W. Best en J. Dekker. Cornelia Magdalena, d. v. F. M. C ars jen s en G. Bulk. GETROUWD: M, Kaars wedn., en G. v. d. Ende, j.d. SASSEN11E1M. GEBORENCornelia, dochter van Jo hannes Dolieslager en Maria Johanna Bakker. TER AAR. GEBOREN: Jacob, zoon van W. C. Roest en H. Staal. GETROUWD: Gerrit van Stavoren, 22 jaar, en Alida Johanna Cats, 20 jaar. XT:!..n van Zaal, 25 jaar, en Antonia jp li an na v. d. ^lu.is, 22 jaar^ GEBORENCornells, z. van Jan Pie- ter van der Zwart en Anna v. Krieken. VOORSCHOTEN. GEBOREN: Dina, d. v. W. P. Gus^ sekloo en D. Kamphorst. Ingetje, d. v. J. Zwaan en A. A. Wassenaar. VOORHOUT. OVERLEDEN Johanna Aldia van de» Lubbe, 9 m. Vincentius Adrianus Ja cobus Angevaare, 4 d. GETROUWD: Johannes Vonk, wedn., 39 j., en Hermina Maria van der Meer j.d., 35 j. WASSENAAR. OEBOREN: Johan Stephanus ,z. v. A, P. Slatse en M. P. Vioen. ONDERTROUWD: C. van Egmond en H. van Veen. GETROUWD: Th. P. Koot en Jh. M, Knijnenburg. WARMOND. OVERLEDENPieter, zoon van Huig van Varick en Gerritje Balkenende. Johannes, zoon van H. J. M. Snijder en van A. Teygeler. WOUBRUGGE. GEBORENCornelia Johanna, doch ter van J. P. Blom en J. van Goosen. zoeter:; oude. GEBOREN: Cornelia Elisabeth, d. v. P. van der Poel en B. van der Poef. Albertus, z. v. A. A. van der Meij en B. van der Ploeg. Leonardus Pe trus Johannes, z. v. J. Rooijakkers en P. den Hollander. Verkoopingen. LEIDEN, 20 Nov. 's avonds 7 uur, Notarishuis den Burg, Afslag 2 hui zen aan de Poelgeeststraat 6 en 4, twee huizen aan de Voorste Zandstraat 5 en 7 en een huis aan de Bouwelouwcstr. 21. Notaris Mr. J. A. F. Coebergh. SASSENHEIM. 18 Nov. 'smorg. 11 uur. Bruine Paard Afslag 2 burgerwoon huizen met pakhuis aan de Haven, 6.3 A. Not. J. Tuijmelaar, Lisse en G. ten Brug- gencate, Sassenheim. LEIDEN, 19 Nov. 'smorg. 11 u. Nota rishuis.den Burg. Afslag Bouwmanswo ning a.d. Heerenweg, met div. perceeien bouw en weiland. Nptaris mr. J. A. F. Coebergh. LEIDSCHENDAM, 23 Nov. 's avonds 7 uur. Café de Zwaan. Afslag Huis aan de Veenestraat 161 2.82 A. Notaris G. D. du Rieute Voorburg. ZOETERMËER, 17 en 24 Nov. 'sav. 7 u. Café „De Gouden Leeuw". Huis met weiland aan den Voorweg, 87.30 A. Not, H. van Hamersvelt. LEIMUIDEN, 24 Nov. 'smorg. 11 u. Café De Rijk, Afslag 15 H.A. weiland in den Wassenaarschen polder. Notaris V/. Veenstra, Oudewetering. AARLANDERVEEN, 18 en 25 Nov. 'smorg. 11 uur, koffiehuis A. Kortekaas, weiland, weg en watering in den Zuid- en Noordeinderpolder, 6 H.A.weiland aan de Buitenweternigi, 1 H.A. Notarissen mr. C. v. d. Lee, Aarlanderveen en J. S. W, J. v. d. Heyden, Mijdrecht. WOERDEN, 26 Nov. 's morgens 10 uur. Houtverkooping in de Stadsher berg. Notaris mr. Fuhri S iethlage. LISSE. 24 Nov. 's morgens 10 uur. Landgoed „Veenenburg". Eerste hout verkooping. Notaris Tuijmelaar. NIEUWER AM STEL; 18 Nóv. 's mor gens half 11 uur. Afbraak en houtvei ling aan den Noorddam. Deurwaarder Harshagen. VEUR. 30 Nov. en 7 Dec., 's av. 8 uur. Koffiehuis van J. v. Haastrecht aan de Zijde. Twee perceeien tuingrond en een perceel weiland, alles gelegen nabij den Tol, 1.60.52. H.A. Notaris Schoor, Voorschoten. HAZERSWOUDE. 30 Nov. en 7 Dec. 'is morgens 11 uur Kofiiehuis van A. v .Wijk, Rijndijk. Tien woonhuizen en een perceel tuinland Notaris C. Korte- weg. BODEGRAVEN, 30 Nov. 's morgens 11 uur. Hotel van Haaften, woonhuis aan de Kerkstraat 8.12 A. Notaris B. D. Krusema. BODEGRAVEN, 25 Hov. 's morgens 10 uur. Hotel van Haaften. Boomenver- kooping. Notaris D. Kruseman, LLIDSCHE STRAATWEG, 23 Nov. 's morgens 11 uur. Openbare verhuring van de boerenwoning „De Nije State", aan den Leidschen Straat\yeg alsmede tuin- en bollenland. Notaris 5. J. v. d. Bergh, Lange Vijverberg No. 6, 'sGra- venhage. OUL. OORN. 1 Dec. 's morgens 10 uur. Boelhuis op de Jxwwmanswoning Amster am". Notaris C. Korteweg, Ha- zerswoude. BOSKOOP. 3 en 10 Dec., 's morgens 11 uur. Hotel Klaassen. Winkelhuis aan dc Voorkade 338 c.A., woon- en Winkel huis aan de Voorkade, 392 c.A., Pakhuis abij de Voorkade 130 c.A., Tuinveld in Randenburg, onder Reeuwijk, 1.79.55 H.A.weiland in Randenburg 2.15.75 H.A. Notaris R. v. cl. Berg, Oudshoorn. "ALFEN AAN DEN RIJN. 1 Decem ber. 's morgens 10 uur. Boelhuis ter sterfhuize van den heer N. Vermeulen in den Nessepolder, aan den Otweg. No taris J. C. Spruijt. BOSKOOP, 1 en 8 December 's na middags 2 uur. Hotel Klaassen. Huis met boomgaard en tuingrond aan den Otwl' onder Alfen. 41 A. 5 c.A. No taris C. Spruijt.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6