Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. BINNENLAND. BUITENLAND. machines, aanleg van 'i kabelnet enz. Om één der vele voorbeelden er uit te grijpen: Naarden produceerde 31000 eenheden per jaar, berekende 30 cent voor licht en 20 cent voor kracht,.... en had na een jaar f1250 voor rente en afschrijving, waaruit direct de gevolg trekking kan gemaakt worden, dat voor Noord wijk, dat, lang zooveel eenheden niet zal procudeeren, 't installeeren van een eigen centrale op groot verlies zon nitloopen. Spr. legt vervolgens uit, dat het ge bruik van electriciteit voor verlichting ongeveer anderhalfmaal zooduur zal zijn dan gasverlichting. Hij licht dit met cijfers, aan de practijk in Leiden ont leend, toe. Vervolgens geven velen der aanwezi gen op, dat zij in beginsel vóór electri- sche verlichting zijn, en hoeveel lampen zij eventueel in gebruik nemen. De directie van „Huis ter Duin" geeft op: 10000 eenheden voor licht (en even tueel 6000 eenheden voor kracht) Graaf van Limburg Stirum garandeert een ver bruik van 4000 eenheden voor verlich ting, terwijl er ongetwijfeld nog meer gebruikt zal worden voor kracht. Vele heeren ook de voorzitter wijzen erop, dat men niet uit 't oog moet verliezen, dat, als de Gemeente nu niet besluit tot den aanleg, dit voor 't ver volg als uitgesloten mag beschouwd worden, wijl „Huis ter Duin," de groot ste afnemer, in ieder geval tot den aan leg voor haar complex gebouwen over gaat, zoo noodig door 't bouwen van een eigen centrale. Verder wordt erop gewezen, dat moge het eïectrisch licht duurder zijn dan gasj'cht dit mGderne comfort door de badgasten ongetwijfeld op hoogen prijs zal worden gestelddat de bad plaats Noordwijk in binnen- en buiten land daardoor ongetwijfeld gerang schikt zal worden onder de eerste-Fangs badplaatsen, een niet ter onderschatten voordeel. De heer Van Beelen, de eige naar van pension „Noordzee" legt er den nadruk op, dat men voor dit voor deel toch iets dient over te hebben. Na al deze besprekingen sluit de Voor zitter de vergadering, allen uitnoodi- gend, nog eens ernstig over de zaak na te denken. Hij belooft, dat het Gemeentebestuur (nu een grondslag hebbende) de plannen verder zal uitwerken, om er den Raad over te laten oordeelen en óók, om de belanghebbenden nóg uitvoeriger te kun nen inlichten. Daarna gingen we uit de heerlijke warmte van 't vergaderlokaal de koude weer in, op onzen weg niet bijgelicht door eïectrisch licht, waarover wij zoo veel gehoord hadden, maar door onze gaslantaarns, 'die langs onze wegen en straten voorloopig nog wel dienst zul len moeten doen. Toch gelooven we, dat we door deze bijeenkomst wel een stap nader gekomen zijn bij het doelelectri- sche verlichting op onze badplats. NOORDWIJKERHOUT. De milicien H. Geerlings, van het 4e Reg. Infanterie en behoorende tot de lichting 1903, is volgens beschikking van den Minister zan Oorlog, als ziekendrager, overge gaan bij de 4e Compagnie Hospitaal soldaten. NIEUWKOOP. Gisteravond hield de Nieuwkoopsche IJsclub haar gewone jaarlijksche vergadering. Het aantal aanwezige leden was zeer gering. Uit de rekening en verantwoor ding van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo van ruim f 229 in kas is. Besloten werd een gedeelte dier gel den a.s. winter te gebruiken voor een ijsfeest. SASSENHEIM. Dinsdagavond gaf de R. K. tooneelvereeniging .Genot door Samenwerking" van hier eene uitvoering voor hare donateurs en kunstlievende leden. In zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer F. Franken, de aanwezigen hartelijk welkom en sprak den wensch uit, dat, nu voor velen de drukke tijd in het bloemisten voorbij is, welke tijd zeker een groote inspanning is, dezen avond nu eens een uitspanning zou zijn. Opgevoerd werd het drama in drie be drijven .Wolfgang de Zigeuner" en na de pauze het kluchtspel „Jocrisse de Von deling" en het komisch terzet voor drie heeren .Leer om Leer" of de gefopte veldwachter, welke stukken ook waren opgevoerd op de beide feestavonden van den R. K. Volksbond. Ook nu deden de leden weder hun uiterste best en kunnen wij niet nalaten hun te roemen voor hun best spelde leden gaven blijk, dat zij zich danig geoefend hadden. Hun viel dan ook een langdurig aplaus ten deel. Tenslotte gaf de voorzitter nog een voordracht, getiteld' .Een Uitstapje", dat ook zeer in den smaak der aan wezigen viel. De voorzitter dankte dan ook voor de hulde, der tooneelvereeniging gebracht; ook bracht hij dank aan den reggisseur, den heer J. Bruijnen, voor de moeite, die hij zich getroost had, om de leden voor hunne taak voor te bereiden, welke voorbereiding zeker geen gemakkelijk werk is. Ook den grimeur, den heer van Osen- daerp van Warmond en den pianist werd dank gezegd voor de wijze, waarop zij zich van hunne werkzaamheden hadden gekweten. Vervolgens deelde de voorzitter mee, dat de vereeniging ruim honderd dona teurs en kunstlievende leden bezat, doch hij hoopie, dat dit aantal nog giooier zou worden, waarom hij verzocht, dat de aanwezigen hunne vrienden en ken nissen zouden opwekken, ook donateur of kunstlievend lid te worden, want hoe meer donateurs zij bezit, hoe meer de vereeniging daarvoor in de plaats kan geven. Ook mogen wij niet vergeten, den heer C. van Biezen, schilder alhier, hulde te brengen voor de mooie coulissen, die hij geschilderd heeft. Door eene groote firma alhier is 2 bunder hycintenland aangekocht voor niet minder dan f22000. Naar ons wordt meegedeeld, zal de Gymnastiek- en Schermvereeniging .Spar ta", alhier, 30 November eene uitvoering geven. STOMP WIJK. Voor de lichting 1910 zullen uit deze gemeente S miliciens voor volledige en 4 voor korte oefening wor den opgeroepen. WASSENAAR. Gisteravond vergader de in 't café Schrama, de afdeeling Land bouw, onder leiding van den secretaris den heer M. Peereboom. Medegedeeld werd, dat van veeverzekering niets zal ko men, wijl er geen animo genoeg voor be staat. Een cursus voor veevoeding en voor melkonderzoek is niet tot stand ge komen. Ook hiervoor was geen genoeg zaam aantal deelnemers. Velen betuigden hun spijt, dat ze zich niet hadden aan gemeld. Ze hebben door eigen schuld den gestelden termijn laten verloopen. De voorzitter zegt, dat er niets tegen is een volgend jaar zulke cursussen te hou den. Hij spoort de leden aan dan wat vlugger te zijn met hun aangifte. Besproken werd het houden van een tentoonstelling in 1910. Wanneer de Land bouw, de V. P. N., de Tuindersvereeni- ging en de afdeeüng voor Bloembollen cultuur wilden medewerken, dan kon een flinke tentoonstelling worden georgani seerd. De afdeeling zal zich met genoem de vereeniging hierover verstaan. De kwestie van een inwonend veearts wordt aangehouden. Ingekomen zijn ver schillende stukken van den Bond van Melkveehouders. Men is van meening, dat c leze Bond reden van bestaan heeft, cde weinige activiteit vindt zeker zijn oorzaak hierin, dat de melkprijzen thans redelijk zijn en dat.... Wasccnaar veelal als het hinkende paard achteraan komt. De heer van Leeuwen, van Leiderdorp verkrijgt het woord, om doel en werking de ongevallenverzekering uiteen te zetten zooals die is ingericht in zijn woonplaats. Na een korte geschiedkundige inleiding deelt spreker mede, dat zijn vaste mee- ning is, dat plaatselijke vereenïgingen moeten worden opgericht, dat deze 't risico moeten dragen van kleine ongeval len en dat groote ongevallen of ongeval len van blijvenden aard moeten gedragen worden door een combinatie van plaat selijke vereenigmgen. De Regeering zal brj het indienen van een Landbouwonge- lenwet zeker met dit stelsel rekening hou den. Na eenige vragen beantwoord te hebben, wordt nog voorlezing gedaan van het reglement van Leiderdorp. Een en ander wordt nader toegelicht. Het mede gedeelde wordt besproken en besloten wordt in een volgende vergadering op dit onderwerp terug te komen, als een paar leden van de afdeeling verslag hebben uit gebracht van de vergadering der Holl. Maatschappij van Landbouw, welke he den in Leiden wordt gehóuden. Op die vergadering wordt eenzelfde onderwerp besproken. Ten slotte wordt besproken over den verkoop van kalveren. Op sommige plaat sen geschiedt dit bij inschrijving. Een der leden wenschte een proef te nemen 'met het „veilen" van kalveren op bepaalde dagen. Dit voorstel vond veel bijval. Hoogstwaarschijnlijk zollen bet volgend jaar proeven worden genomen. WOUBRUGGE. Een curieus geval had hier plaats. De schilder B. zond den 4en November 1905 een briefkaart aan zijn meisje te Amsterdam en nu IT Nov. jJ. dus na vier jaren, bracht de postbode hem die briefkaart, netjes verpakt in een enveloppe als onbestelbaar terug en moest hij, omdat ze te weinig gefrankeerd was, nog bovendien twee cents strafport be talen. Ingezonden Mededeeiingen. 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON, Wijnhandelaren Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (.3) Rechtszaken. Diefstallen te Bodegraven en te Zwammerdam. Van het vonnis der rechtbank te Rotter dam, waarbij W. K. en J. A. de H., beiden timmerman te Gouda, ter zake van dief stallen te Bodegraven en te Zwammerdam, zijn veroordeeld ieder tot vijf jaar ge vangenisstraf, is door de veroordeelden hooger beroep aangeteekend. Opgave Yan personen, di zich in Leiden hebben gevestigd. G. Boldingh, Hooigracht 47a, ingenieur M. v. d. Wilkj Steenschuur 3, dienstb. H. H. Kortebos, Morschweg 50b. AVed. .Biiijaui en gezin, Rijnkade 3. L. Volkering en gezin, v. d. iielmstr. 23. G. H. M. Uijlenburg, Rapenburg 131. J. J. de Bmijn, Zoeterw. singel 47, dienstbode. N. den Hollander, Beschuitsteeg 12a. L. L. v. d. Laaken, Piet Heinstr 3, kappersbediende. E. v. Leeuwen, Hooigracht 60, dienstb. K. F. Proost, Oude Singel 10. L. J. H. Uijlings; Zijlsingel 33. C. Stam en gezih, Decimastraat 26a., stuurman. H. j. Sampion, Morschweg 13, kapper. C. J. Timmerman, Donkersteeg 15. J. C. H. P. Boertje, Stationsweg 35a, le luitenant der Infanterie. H. H. Veldstra, Hooigracht 7, winkel bediende. C. H. de Man, Plantage 22, dienstb. L. C. v. d. Voort, Langebrug 3, schilder A. J. Spits, Witte singel 57. M. N. A. Swets en gezin, Begijnhof 8, arbeider. W. A. H. Fuchter, Langebrug 19. B. de Bruijn en gezin, Maresingel 8. T. Laverman, Botermarkt 34, winkel juffrouw. E. B. H. Seigneïie, Maarsmansteeg 14. M. P. Spruijt, Acad. Ziekenhuis, ver pleegster. R. J. de Dompierre de Chaufepié, N. Rijn 30. M. E. H. W. Theijs, Breestraat 153. G. Splinter en gezin, Utrechtsche Veer 12. M. Koeman en gezin, Korte Mare 34, logementhouder. P. Vrijlandt, Rapenburg 105. L. Th. Aniba, Etoelensteeg 12, schilder J. Langerak en gezin, Kattenpoort 11, arbeider. F. M. Timmus, Langebrug 19. Wed. de Wildr en gezin, Rijnsburger- weg 36. P. Gediking, Rijn en Schiekade 76, pre dikant. F. J. v. Nierop, Rapenburg 5. A. N. A. Marinus, Rapenburg 55, stu dent. A. K. M. Metten, Botermarkt 19. M. A. Franken, Acad. Ziekenhuis, ver pleegster. E. Kooman, Acad. Ziekenhuis, Ver pleegster. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. M. Verkerk, naar Rotterdam, Sta tionsweg 89b. W. v. d. Reijden, naar Haarlemmer meer, Ringdijk 37. A. J. Silimann, naar den Haag, Groot Hertoginnelaan -221. S. J. v. Wïjfte, naar Amsterdam, Leïd- sch es traaf 111. R. D. Storm Brujjsing, naar Den Haag Anna v. Fascnstraat 22. J. A. Femhout, naar Amsterdam, Ge rard Doustraat 30. G. P. Frets, naar Amsterdam, Plan tage Mui dergracht 54b. N. J. v. Dort, naaj Haarlem, de Wet straat 45. G. Font'eijn, naar Den Haag, Paulus Potterstraat 164. J. P. van Egmond, naar Dordrecht, Voorstraat 99rood., J. K. A. Winigeres, n. Duitschland» P. Rijnders, naar Amsterdam. P. J. Hofdijk, naar Rotterdam, Am- manstraat 3b. Mej. W. Greveld, naar Zoeterwoude, H. Rijndijk. Mej. J. Lastdrager, naar Den Helder, Koningdwarsstraat 24. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 November 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.6 Aberdeen. Laagste 744.6 Horta. Verwachting tot den avond van 18 November: matige tot krachtige noorde lijke tot oostelijke wind, gedeeltelijk be wolkte luchtweinig of geen neerslag, kouder. Gemeentelijk Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 4 timmerlieden, 1 aankomend timmer man, 4 metselaars, 2 opperlieden, 3 schil ders, 1 meubelmaker, 1 wagenmaker, 1 behanger, 1 grof-bankwerker, 1 rijwiel hersteller, 1 smidsjongen, 1 letterzetter, 1 bakkersknecht, 1 bakkersleerling, 1 koekbakker-noodhulp, 1 kruideniers bediende, 2 huisknechten, 1 schippers knecht, 1 koetsier, 1 koetsier (tuinman), 2 grondwerkers, 3 magazijnknechten, 1 vormer (aardewerk), 3 loopjongens, 12 loopknechten, 2 oppassers, 1 ziekenver pleger, 1 incasseerder, 9 arbeiders (deken- fabriek), 1 concierge, 1 fabrieksjongen, 5 losse werklieden, Öwerksters, 1 nood hulp-dienstbode. Gevraagd. 1 jongste kantoorbediende, 13 jaar, 1 kleermaker, inwonend, vastwerk, 1 meu belmaker (mahoniewerker). LEIDEN. GEBOREN T* .uk-rus Adolphus z. v. Q, J[. - èk- F? jozephus Wiluelmus Petrus, z. v. J. J. Lagerberg en A. C. Vijssen. Christia- nus Petrus Hugo, z. v. Ch. P. den Hol lander en H. Staphorst. Hendrik Jo- han, z. v. C. J. Kromwijk en C. A. 't Hart. Johannes, z. v. H. v. Strater en H. J. J. Bij. Izaak, z. v. J. Va- vier en W. S. Peter. Frans, z. v. F. Smittenaar en J. C. v. Klaveren. Ja- coba Johanna, d. v. J. Arkeveld en H. Wallaard. Petrus, z. v. J. Crama en G. Courbois. Carolina, d. v. A. Smit tenaar en C. Nagtegaal. Lambertus Mattheus, z. v. A. M. Boon en J. v. Geelen. Sara Maria, d. v. W. v. Duu- ren en S. M. Wallenburg. Hendrik, z. v. H. Jansen en J. C. Postma. Abraham Antonius Maria, z. v. A. Mar- tijn en J. D. P. Kokxhoorn. Wilhel- rnina, d. v. W. Blok en A. M. Wakka» Wijnand, z. v. P. v. Tongeren en S. Springer. Cornelis, z. v. G. Schouten en J. P. du Croix. Wilhelmus Paulus, z. v. C. Reibbesteijn en J. J. Burgwal. Bertus, z. v. J. J. Sollie en N. de Roo- de. Adrianus Andries, z. v. A. v. Polanen en C. Crama. Anna Bernar- dina Antonia Jacoba, d. v. N. J. J. God- dijn en B. A. D. M. Sonders. Willem, z. v. H. A. v. Egmond. en J. Rijnsburger. GEHUWDL. Godijn jm. en C. A. Goddijn jd. F. van den Nieuwendijk jm. en J. C. de Tombe jd. J. Roden burg jm. en H. Zegveld jd. J. J. Meijer jm. en C. A. van Velzen jd. W. Dool jm. en J. de Bruin jd. M. van der Heyden jm. en M. de Bruin jd. B. de Leeuw jm. en S. van Gelderen jd. OVERLEDEN: O. GmeligDolman, v. 59 j. C. v. d. BlomLasschuit. w. 79 j. J. van der Lelie z 25 j. A. Stokmanvan der Seijp w. 55 j. L. D. B. van den Burg m. 43 j. C. Versnel w. 79 j. A van der Mark d. 82 j. J. Clavan m. 74 j. HILLE 1. BEVALLEN: D. M. Koop—de Mooij z. A. M. de Grootvan Rooden z. G. Veende Haas z. J. Warmerdam Veen d. J. M. Loerakkervan Hon- schoten d. A. M. van Ber- kelSpreeuw d. GETROUWD: A. H. van Kesteren en A. Koppert L. Minck en C. J. v. BerkeJ. OVERLEDENJ. B. Faas 70 jaar. -r J. Veen 1 d. STOMPWÏJK. GEBORENCornelis, z. van F. M. Storm en J. E. Wegman. Jan Gerrit, z. v. J Roos en. L. S. v. d. Weijden. Nicolaas Leonardus, z. v. J. v. Bemme- len en A. v. Leeuwen. VEUR. ONDERTROUWD: Teunis van de Peppel, 22 j. en Cornelia Veldhuijzen van Zanten, 22 jaar. Gistermorgen vervoegde zich in hotel Pays Bas te Utrecht een persoon die voorgaf Leonhardt te heeten en van Londen te zijn gekomen met de nachtboot. Na informatie naar een stalhouder ver trok hij uit het hotel om circa elf uur terug te keeren. Ongeveer half twaalf bezorgde een be diende van den heer Van Kempen een partij juweelen oorknoppen, die de jonk heer (zooals hij zich noemde) besteld had voor zijn vrouw. Even wilde de jonkheer zich verwijderen om zijn vrouw een paar fraaie stellen oorknoppen te laten zien. De bediende moest dan maar even wachten. Doch het wachten duurde wat lang en bij onderzoek bleek dat de vogel ge vlogen was met medeneming van een paar oorknoppen ter waarde van circa f2400. De marechaussees te Roosen daal hebben gisterenmiddag onder Nis pen een goede vangst gedaan. Met hun tweeën, als landloopers verkleed, ont moetten zij een drietal verdachte indivi duen, die zakken met gerredschap bij zich droegen. Naar hun namen gevraagd, vluchtten twee hunner direct in de bos- schen en zoo over de grens, doch de derde kon men aanhouden. Het bleek te zijn zekere Delatre, geboortig van Sas van Gent en wonende te Antwer pen. Gij zijn arrestatie bekende hij een der daders zan de brutale inbraak met aanranding te zijn, Zaterdag op de Heer- lesche heide onder Wouw gepleegd. Ook de ontvluchte personen zijn bekend. Een loodsboot omgeslagen. Bij Vlissingen is, naar vandaar gemeld wordt, een loodsboot omgeslagen, waarin drie loodsen gezeten waren. De loodsen verdronken. Een b 1 ij k b a a r begeerens- waardige betrekking is die van nachtpor tier een de Rijksklinieken te Utrecht. Naar aanleiding toch van een dezer da gen verschenen oproeping voor die be trekking, zijn tot dusverre niet minder dan ongeveer 700 sollicitatiën ingeko men bij het bureau der Rijks-Klinieken. („U. D.") Behalve de met de Wilma ver- verdronken Belgische zeeloods Hagers, waren nog twee andere Belgische lood sen niet door den kotter kunnen worden afgehaald. Tot geruststelling der fami lie! eden is bericht ojiJv^nggi, dat ee;i 1 1 ,r Li! hunrier per Clanstau ie Siraalsund en dé andere per OIofwijk te Gothenburg aangekomen. Eerstgenoemd schip kwant van Gent, hef laatstgenoemde van Ant werpen. Een telegram uit Las Pal ma* (Kanarische eilanden), deelt mede, dat, tengevolge van de onvoorzichtigheid van een aantal personen, die in een grot b$ San Mateo een pic-nic hielden, voor raden buskruit, die daar bewaard werden, ontploften, waardoor de rots instortte. Tot dusverre werden twee dooden en twee zwaar gewonden onder de rots blokken vandaan gehaald. (Vervolg). De Decoratiezaak. Mej. Westmeijer antwoordt in de „Tel." Geachte Redactie, In uw blad van hedenochtend geeft u onder het opschrift „Het Lintje" het relaas van een onderhoud, hetwelk u' naar aanleiding van mijn schrijven in het weekblad „De Amsterdammer" met mr. Tideman hebt gehad. Veroorloof mij nu eenige korte op merkingen te maken omtrent mr.Tideman'S verklaring. Dat mr. Tideman tegenover mijne, ge heel overeenkomstig de waarheid zijnde uiteenzetting, de zijne zou volhouden, daaraan heb ik, gezien zijne geheele houding in deze zaak, geen oogenblik getwijfeld. Evenwel het geschrift, hetwelk hij ten bewijze der waarheid zijner be weringen u ter inzage verstrekte, kan toch moeilijk tot weerlegging mijner mededeeiingen dienen. Tegen mijne voorstelling der zaak bewijst het niets: immers na het onderhoud, hetwelk ik met mr. Tideman had, en waardoor ik geheel gerustgesteld was, zond ik, ver trouwend op* mr. Tideman's eerewoord, hem met dat begeleidend schrijven de brieven toe. Had ik toen in dat schrijven expresselijk melding moeten maken van het voorafgegane onderhoud? Zoo iets ware misschien te verwachten geweest, indien ik mr. Tideman niet ver trouwd hadna mr. Tideman's beloften zou 't eenvoudig blijk gegeven hebben van wantrouwen. Wat echter die brief wèl bewijst, is;, dat mr. Tideman's bewering, dat hij mij „door bedreiging met eene vervolging wegens oplichting" gedwongen zou heb ben, die brieven af te staan, on waar is. Immers, schrijft aldus iemand, die „onder bedreiging", stukken afgeeft? Geeft zoo iemand nog raadgevingen, gelijk ik in dien brief doe? Kom, 't is al te zot, om tegenspraak te behoeven; reeds oppervlakkige lezing toont aan, dat hier iets anders is vooraf gegaan, n.l. een vriendschappelijk onder houd, waarbij de betrokken personen be sprekingen gehouden hebben, hoe zij de zaak tot een goede oplossing konden brengen. Maar er is meer: mr. Tideman ont kent niet de ontvangst van mr. Kokosky's brief, noch het feit der registratie, twee dagen later! Welnu, is het aannemelijk, dat ik, die dan volgens mr. Tideman zóó beangst voor hem was, dat ik hem de brieven afstond, de tusschenkomst van een advocaat zou inroepen om van hem mr. Tidedeman brieven terug te vorderen? Immers, neenalles pleit tegen mr. Tideman's voorstelling der zaak, welke dan ook in strijd is met de waarheid. En wat nu de machtiging van zijn cliënt betreft, nog daargelaten, dat ik gegronde redenen heb om argwaan te koesteren omtrent de wijze, waarop mr. Tideman die machtiging verkregen heeft, in ieder geval kon alleen ik als eige nares hem tot eenige publicatie machtigen. Met dank voor de opname dezer regelen, teeken ik, Hoogachtend, MATHILDE WESTMEIJER. Amsterdam, 16 Nov. 1909. (Vervolg). Italië. Zaterdag j.l. werd het begin van het ju ridische jaar in het Vaticaan 'gevierd door eene Heilige Mis, gecelebreerd door den Grootaalmoezenier Aartsbis schop Silj. De plechtigheid werd blj-tl gewoond door de Auditeurs der Ro-( meinsche Rota, de prelaten en be-fl ambten der Segnatura en het college van Konsistoriaaladvocaten. Daarna werden) alle deelnemers door den H. Vader en'; vervolgens door den Kardinaal Staatsse- cretaris in particuliere audiëntie ontvang gen. Zondagmorgen ontving Z. H. in au diëntie een menigte van 1500 leden der. Katholieke Jongelingsvereenigingen, voor) het Congres in Rome aanwezig, meest alhj in schilderachtig sportcostuum. De presi dent der Jongelingtsorganisatie in La- tium Mr. Pericoli bracht namens de aan-, wezigen hun gelukwenschen over met Bisschopsjubileum van den Paus. Zicht-: baar ontroerd hield de Paus een lange toespraak tot hen waarin hij verzocht voor hem te bidden, opdat het hem zoit. gegeven zijn het hooge ambt waartoe God hem gerbepen had, verder in rust te. ver vullen. Na deze toespraak kwam aan het Jgj jubel der iongeliedgn geen pinde,

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2