-kort voor het daar aanwezige houten bruggetje ineengezakt is. Voor deze onderstelling spreekt voor eerst, dat v. d. N.'s stok bij bedoelde kromming van den weg in de sloot is gevonden, terwijl ook de berm zelf daar ter plaatse sporen vertoonde, dat er iemand van uit de sloot, op den weg was gekomen. De schotwonde in v. d. N.'s borst was uiterst klein. Bloedverlies had niet plaats, daar aan de kleederen niet het geringste bloedspoor merkbaar was. Of de kogel uit een revolver dan wel uit een buks geschoten was, kon tot dus verre nog niet uitgaakt worden. De onderstelling, dat het schot een ver verdwaald schot van eeen strooper was, schijnt reeds daarom uitgesloten, omdat deze lieden bijna immer met hagel, zel den of nooit met kogels plegen te schie ten. De gedane oproeping aan de personen, die zich op dien tijd met acetyleenlan- taarns in de nabijheid bevonden, heeft nog geen resultaten opgeleverd. Of die personen stroopers waren, die met de z.g. „lichtbak" jaagden daartoe dient vaak een carbidlantaarn of wel gewone fietsrijders, kon met het oop op den vrij aanzienlijken afstand, niet wor den uitgemaakt. Aan wraakneming schijnt in dezen niet gedacht te mogen worden. De verslagene stond volstrekt niet als een vechtersbaas bekend en geen zijner kameraden herinnerde zich iets van ruzie of twist welke v. d. N. zou gehad hebben. Het onderzoek, dat nog steeds met grooten ijver wordt voortgezet, heeft dan tot nu toe nog niet het minste resultaat opgeleverd. Wat de zaak nog geheimzinniger maakt is de omstandigheid, dat de pet Van den verslagene, ondanks het nauwkeurige plaatselijk onderzoek nog steeds niet ge vonden is. Zelden heeft de politie voor een moei lijker taak gestaan dan om in deze zaak eenig licht te brengen. Vad. Uiteengemeenteraadsver slag. -„B. en W. komen tot de overtuiging, dat het overweging verdient, in afwijking van Wat eerst was voorgesteld, met de ge meentevoorloopig in zee te gaan zonder fusschenpompstation en reinwa- ter-reservoir." Verder: „Wij willen nog even resumee- ren wat de schaduw-' en lichtzijden zijn van een toren- en reinwaterkelder." En: „Vele menschen zijn daar reeds in het water geraakt, moet men dan wachten tot het kalf verdronken is?" Te Dinxperlo kreeg voor ee n i- ge maanden een tweejarig kind van den smid H. een naald naar binnen, zonder daarvan direct hinder te ondervinden. De ze week moest men echter geneeskun dige hulp inroepen, daar het kind pi^n had; het is thans gelukt de naald voor den dag te brengen. Te Woensdrecht bij Bergen op Zoom is inbraak gepleegd in de Roomsch- Katholieke kerk. De dieven hebben de of ferblokken opengebroken cn van enkele voorwerpen op het altaar zilverwerk af gerukt. Te N i e u w-S choonebeek (Dr.) heeft zich een geval van kinderverlam ming met doodelijken afloop voorgedaan. De opperman Willem Edelen- bosch is bij het dragen van steen en, ter wijl hij in de goot liep van het Marine- Hospitaal te Nieuwediep, mis gestapt en te pletter gevallen. Hij was onmiddellijk dood. Men meldtuitNijmegenaande Ned., dat alle verandering geen verbe tering is, ondervond zekere D., welke Maandag j.l. van woonplaats veranderd was, In zijn nieuwe woning in de Korte Crauwerstraat kwam hij Dinsdagmorgen tot de griezelige en treurige ontdekking, dat ratten de woning waren binnenge drongen en den vinger alsmede een ge deelte van den pols van het kindje van 9 maanden hadden afgeknaagd. Aan'de mogelijkheid, dat een koe een haas vangt, is in het volksge loof nooit ernstig getwijfeld, maar dat men hier te Amsterdam, in onze stads grachten levende duinkonijnen vangen kon wie zou 't geloofd hebben. Deze natuur-historische buitenissigheid heeft zich voorgedaan bij de demping van het stukje Lijnbaansgracht bij het Leidsche- plein. Bij schuiten vol wordt daar het duin zand in het water gestort en toen men Inet deze bewerking bezig was, hiptg er plotseling een alleraardigst dik ko nijn over het aangeplempte gedeelte. Het dier was met het afgegraven duin zand mede ingeladen, had zich gedu rende de reis onder het zand schuil ge houden en verkreeg, zeker allereerst tot zijn eigen verbazing, midden in het druk ke stadsleven zijn vrijheid weer. Voor eenige oogenblikken slechts, want een algemeene jacht van zandscheppers en de straatjeugd volgde, zoodat langoor in een ommezien overmeesterd en door een der werklui triomfantelijk naar moe der de vrouw gebracht werd. Die zal wei even groote oogen heb ben opgezet als het arme verschalkte konijntje. (N. v. d. D.) Te Ruinerwold (Dr). geraak te de landbouwer G. P. met paard en .wagen op hol. Zijn arbeider v. d. B. dje mee reed, sprong van den wagen, om de paarden bij den teugel te grij pen. Hij viel daarbij echter tegen den telefoonpaal, waarna hem de wielen over het hoofd gingen. De ongelukkige werd bewusteloos op genomen en is een half uur later aan de gevolgen bezweken. Het viel tegen. Als zuiver his- torisch meldt men ons uit een eenzaam dorpje in Drenthe: Een Hollandsche juffertje, dicht bij den Haag woonachtig, werd benoemd in een gehucht in Drenthe tot onderwijzeres. De infunctietreding zou plaats hebben. Met koffer en al er op af en uitgestapt aan de halte daar dichtbij. Ze wordt afge haald door de aanstaande hospita, die Haar alras de schqol kan aanwijzen. Neen, zóó had zij zich die niet voorgesteld. Hoe klein, hoe simpeltjes. En wat een mod derig plein voor de mooi gelaarsde voet jes. Ontstemming dus. 't Dametje vraagt verder naar het postkantoor. Dat is er niet. Groote verbazing! Geen postkan toor? Maar men zendt en ontvangt toch brieven? Ja, de bode komt eens per dag. Hé, in Den Haag kun je die verzenden en ontvangen op elk uur van den dag. Daar passeeren ze iemand in een blauwen kiel op een mestwagen. Wat is dat, loopen hier alle mannen zoo maar in blauwe chemi ses? En gaan ze zoo maar op den in houd van een vuilniskar zitten? Ganscb verbluft. En waar staat de kerk? O, in 't dorpje niet, maar een uur er af. Ze be grijpt er niets van. En waar wandelt men hier? Bij ons in den Haag zijn zulke mooie wandelwegen. Wandelen? Ja, dat doet men hier zoo niet; men gaat wer ken op het land, fietsen naar de markt, of is in of bij huis. De nog niet uitgepakte koffer wordt opgenomen, en had de mid dagtrein haar gebracht, de avondtrein voert haar terug. De Raad mag dus eerst daags een andere onderwijzeres benoe men, terwijl zij dan misschien wandelt in de lieflijke boschjes in de duinen. (N. v. h. N.) Te H a 1 f w e gL oosduinen is ingebroken bij den heer v. Ru aannemer aldaar. Slechts enkele voorwerpen wer den vermist. Daar men aan het verhui zen was naar de nieuwe villa, waren de goederen van waarde r<?eds weg. De brandkast was geforceerd, maar juist le- dig, wijl die den volgenden dag ook zou overgebracht worden. In denzelfden nacht werd bij den tuin der v. d. KL, mede te Loosduinen, al het tuindersgereedschap uit een schuur ontvreemd en tevens een hok vol kip pen leeggehaald. De veiligheid in de Maas- en Waalstreek zeer veel verbeterd, door dat de justitie enkele brandstichters en kelderdieven in handen wist te krijgen, laat in den laatsten tijd weer te wen- schen over.' Gisteren, vroeg in den avond, tracht te men bij den heer A., te Druten, bin nen te dringen. Opgemerkt, werden de indringers met eenige revolverschoten verjaagd. Vannacht werden bij T., te Puiflijk, 12 mud aardappelen van de deel ge stolen. De heer Van W., aldaar, vond door vergif zijn kippen dood of bedwelmd in het hok. Een rechterlijke dwaling? In een der plaatselijke bladen komt het volgende bericht uit Sneek voorSedert een paar dagen gaat hier het gerucht, dat in het ziekenhuis is overleden een verpleegde, die op zijn sterfbed be kend heeft, de dader te zijn geweest van den voor 18 jaar op Pinkster-Maan dag te Oudeschoot gepleegden moord, waarvan een boerenvrouw het slachtof fer was. Als het gerucht waar blijkt te zijn, heeft de man van de vermoorde vrouw ten onrechte 11 jaren gevangenis straf ondergaan. Eenige landbouwers te Boe- kelo, gemeente Lonneker, vonden gis termiddag ,met den hals over prikkel draad hangende, een man, die bleek over leden te zijn. Het was het lijk van den zwerver J. Nachtegaal, die vermoede lijk in oververmoeiden toestand is ge vallen en gestikt. Aan den hals vertoon den zich eenige verwondingen. (H.) Te Somerville in New-York, is een man onder de handen van een mag netiseur dood gebleven. Bij den gerechte lijken lijkschouw beproefde de hypnoti seur verschillende middelen om den ver ongelukte in het leven terug te roepen, maar te vergeefs. De geneesheeren spra ken als hun meening uit, dat de man gestorven is aan slagaderkramp. Een stembus met al de brief- jes en verdere bescheiden, 'die op de 's daags gehouden gemeenteraadsverkie- kiezïng in het Paltzer stadje Diedesfeld betrekking hadden, zijn des nachts ge stolen. De grappige dief loopt nog en de gemeentenaren mogen weer eens aan 't kiezen gaan. Woensdag heeft te Chili bel, in de provincie Almeria, een ernstig straatgevecht plaats tusschen liberalen en conservatieven. Een persoon werd gedood en dertig gewond. Twintig arrestaties hadden plaats. Reuter seint uit Marseille, dat Woensdagavond nieuwe aardschok ken werden gevoeld in dezelfde streek van Provence, waar den llden Juni de hevige aardbeving plaats had. Geen on gelukken kwamen voor, maar een pa niek pntstpnd onde^ de bevolking. De angstig e schr ij ve r. Milaan stierf dezer dagen de schrijver Eugenio Zorzi, die als tooneelrecensent van het blad Italia del Popoio" in geheel Italië bekend was. Omtrent dezen recen sent doet een aardig verhaal de ronde. In 1898 was in Milaan den staat van be leg afgekondigd en de „Italia del Popoio" werd als revolutionair blad opgeheven, nadat de meesten harer redacteuren en medewerkers in hechtenis waren geno men. 11 Mèi verscheen in het huis van Zorzi een politiebeambte, die den schrijver uit- noodigde op het politiebureau te komen. Ofschoon Zorzi met de oproerige bewe ging niets te maken had en in de politiek zelfs conservatief was, gaf hij toch sféciits sidderend en weifelend gehoor aan de uit- noodiging. Op het bureau nam een hooger politie beambte hem dadelijk in verhoor en vroeg hem of hij boeken geschreven had. Vol angst antwoordde Zorzi: „Ja, ziet u, ik heb een paar heel onbeduidende dinge tjes geschreven, bijna niets dan kritische verhandelingen over tooneel en kunst Een boekje gaf ik in Jriëst uit, maar het verscheen in slechts 300 exemplaren, en de helft bleef d,aarvan bovendien nog onverkocht. De beambte schreef dat alles op en vroeg toen„En hebt ge ook openbare ambten bekleed? Hebt ge misschien ook tot een of ander comité behoord? Bij het woord „comité" liep Zorzi een koude rilling over het lijf; het was hem, alsof hem een nog onbekend gevaar dreig de, en hij zeide snel: „O! ik heb ook op dit gebied een groote rol gespeeld; ik behoorde tot hei comité voor de vereenig- de tentoonstellingen en dan nog tot een paar andere comité's, uitsluitend de kunst behartigende, bijv. de commissie voor het Rossinifeest in Scala; tot deze commissie behoorde echter ook Verdi.... De beambte viel Zorzi in de rede: „En hadt ge nooit iets uit te staan met vreemde regeerin gen?" Deze woorden werkten op Zorzi als een bliksemstraal: hij begon te beven als een rietje, daar hij meende, dat hij verdacht werd in verbinding te staan met een internationale samenzwering. Hij her stelde zich snel en zeide met groote be slistheid: „Neen, neen, ik heb met zulke zaken nooit iets te maken gehad." De beambte schreef ook dit op <en verzocht vervolgens den schrijver zijn handteeke- nnig onder het stuk te plaatsen. Voor hij dit deed, waagde Zorzi, wien het angstzweet op het voorhoofd stond, het te vragen: ^Verontschuldig mij, wan neer ik mij de vraag veroorloof maar zou ik niet zoo ongeveer mogen weten, waarom deze vragen tot mij gericht wer den De politiebeambte keek verrast op en zeide: „Weet u dat niet? Hebt u dan niet een orde willen hebben?" Eerst nu iging den -gngstigen schrijver een licht ophij herinnerde zich, dat niet hij, maar een zijner vrienden, de drama schrijver, Gerolamo Rovetta, een paar maanden geleden voor hem, Zorzi, om een orde gevraagd had. Het ging bij het verhoor op het politiebureau dus slechts om de in zulke gevallen gebruikelijke for maliteiten. In het spoorwegstation te Miraumont waren den laatsten tijd her haaldelijk diefstallen voorgekomen. Er verdwenen onophoudelijk koffers enz. De stationchef bracht zelf de klachten op de gendarmerie over. De dieven werden nim mer gevonden, nadat er sinds eenigen tijd geruchten geloopen hadden, is de sta tionschef gearresteerd. Toen hij de gen darmen zag aankomen, poogde hij te vluchten door op een in beweging zijnden trein te springen. Een huiszoeking bij den chef bracht allerlei vermiste voorwerpen aan den dag. Twee kerken te koop. On der voorzitterschap van den heer W. H. Van Oordt H.W.Az. vergaderden gis terenmiddag in de trouwkamer der Groo te Kerk te Rotterdam gecommitteerden tot de zaken der Ned. Herv. Kerk met de stemgerechtigde leden om machtiging te vragen tot verkoop van de Prinsen kerk en het Schotsche kerkje. Nadat door den voorzitter de zaak nogmaals duide lijk uiteengezet was en een enkele vraag omtrent de in de Prinsenkerk aanwezige graven bevredigend werd beantwoord, werd met algemeene stemmen besloten de gevraagde machtiging te verleenen. Overval in een trein. De snel trein van Vilimiglia naar Nice werd j.l. Woensdag midden op den weg tot stil stand gebracht door middel van de nood rem. Op den weg lag een zwaar gekneusde reiziger, terwijl het portier van een coupé open stond en op de kussens iemand lag uitgestrekt bloedend uit een hoofdwonde. Beide personen beschuldigen elkander bij het binnenrijden van den tunnel, den ander aangevallen te hebben. De man, die op den weg gevonden weg gevonden werd en opgaf Carassous te heeten, vertelde aan de politie, dat hij sinds Septembersherhaaldeiijk naar Nice en Monte Carlo reisde om te spelen. Had hij verloren dan keerde hij weer terug naar zijn woonplaats St. Gervais, om op nieuw gèld te halen. Ook dien dag naar Nice, toen te Monte Carlo een hem onbe kend persoon in den trein kwam, cn te genover hem plaats nam. Bij den ingang van den tunnel had deze man (die bleek een Rus te zijn, Malakoff geheeten) hem bij den keel gegrepen; Carassous had revolver getrokken en zijn aanvaller ge wond, doch toen deze hem het wapen ontrukte, was hij uit den trein gespron gen, Wie de trein tot staan heeft gebracht, is nog onopgehelderd, Malakoff beweert dat juist hij werd aangevallen. De politie zet het onderzoek in deze duistere zaak ijverig voort. Hetpaiket vanDendefmonde is, meldt het „Hbl. v. Antw"., vergezeld van twee geneesheeren, andermaal naar het huis der misdaad gegaan, voor de lijkschouwing van het slachtoffer, vrouw Ceulemans. Hun gevolgtrekkingen waren de kardoezen, die tegelijkertijd waren afgeschoten,..hebben den schedel afgerukt. De vrouw lag op hare linkerzij in het bed, zoodat ze aan het achterhoofd werd getroffen. Wat den verdachte betreft, deze blijft volhouden dat hij gehandeld heeft in een aanval van slaapwandeling. Hij beweert dat hij deze aanvallen nog meer gehad heeft, hetgeen door de familieleden wordt tegengesproken. Niettegenstaande de drin gendste vragen, blijft hij volhouden dat hij eerst een half uur later is wakker geworden. Zooals reeds gemeld, komt deze be wering zeer onwaarschijnlijk voordoor dat hij na het lossen van het schot met zijn vader heeft gesproken, het gevecht met zijn vader enz. Ook'schijnt de jongen geen buitengewone smart te ondervinden door dit vreeselijk drama en verhaalt hij de minste bijzonderheden met een onge hoorde juistheid, iets wat door de geneesheeren met verbazing word ge hoord, want bij slaapwandelaars heeft men altijd waargenomen, dat zij zich niets meer of heel weinig weten te her inneren, wat er bij hun slaapwandelen is geschied. Donderdagavond werdteCairo in Illinois een neger gelynchd, beschul digd van mishandeling van een jong meisje. Zijn lijk werd in het vuur ge worpen waarin het verbrandde. De menigte die deze daad had gepleegd begaf zich vervolgens naar de gevangenis, om den medeplichtige van den neger te zoeken, doch toen zij dien niet vond verbrijzelde zij de ijzeren kooi, waarin een blanke ge vangene zat opgesloten, die beschuldigd was van moord op zijn eigen vrouw. Ondanks zijn betuigingen van onschuld werd de man opgehangen aan een tele graafpaal. Dè menigte, die tienduizend personen sterk was, en waarbij zich vele vrouwen bevonden, zette het onderzoek naar den medeplichtige van den neger voort. De Gouverneur gaf last, dat elf compagniën militie zich naar Cairo zou den begeven, om de orde te herstellen en te handhaven. Tusschen de plaatsen Trau- bing en Tutzing aan het Starn- bergmeer is de burgemeester van Traubing, die met een politieagent twee inbrekers wilde arresteeren, door den architect Knittl, die met een knecht ook de inbrekers zocht, doodgeschoten. Zij hadden den burgemeester en den agent voor de inbrekers aangezien. Een Engelschman of Amerikaan, die opgaf genaamd te zijn Alfred Jos Tower, Mainstreet 265 W, Akron Ohio, heeft bij een bankierskantoor te 's Graven- hage op een circulaire-credietbrief 10 pond opgenomen en teekende hiervoor 2 wissels op „Llyods Bank" te Londen. De wissels kwamen als „onbekend" af geschreven terug, zoodat aan oplichting moet worden gedacht. De verdachte is gekleed als heer, met donkere overjas, 35 jaar, middelmatig lang, haar en wenk brauwen donkerblond, diepliggende oogen, scherpe neus, hoekig gezicht zonder baard of snor, bleeke kleur, mager postuur, draagt een bril en spreekt met Ameri- kaanschen tongval. De Commissaris van politie in de 3e afdeeling (Sc heven in gen) te 's Graven- hage, verzoekt aanhouding en bericht Den burgemeester eneenige raadsleden van het stadje Kappoltsweiler is een ernstig ongeluk overkomen. Een zgn. bosch-commissie uit den gemeente raad had werkzaamheden in een der gemeentebosschen geïnspecteerd en reed 's avonds in een tweespanrijtuig naar huis. Door de duisternis stortte de wagen in een ravijn. De burgemeester Klobb werd zwaar gewond aan het hoofd, en de gemeenteraadsleden weFden allen meer of minder zwaar gekwetst In de zaal der rechtbank van Maria-Theresiopol (Hongarije) dient tegen woordig een proces, 't welk door sommigen een Hongaarsche Steinheil-affaire ge noemd wordt en in den lande met ge spannen aandacht gevolgd wordt. De heldin dezer zaak is een jonge vrouw van rijke familie, Marie Hawerda. Zij leidde een zeer lichtzinnigen levenswandel maakte onder bedrieglijke voorwendsels schuld op schuldverkeerde ondanks haar reputatie in de beste kringen van Buda pest In 't laatst van Maart j.l. werd er op haar moeder een moordaanslag be dreven. Na lang zoeken verkreeg de justitie gegevens, dat zekere Janossy, de minnaat van Marie Hawerda (zij zelve had mer haar moeder over hoop gelegen) de moor denaar kon zijn. Janossy hield zijn on schuld staande. Om hem tot een bekentenis te brengen bezigde de officier van justitie Winckler middelen, over welker betame lijkheid in de juristenkringen een leven dige polemiek onstond. Winckler lie Janossy eerst dagen lang alleen in de cel zonder dat de gevangene iets te doen kreeg Toen deze zich beklaagde, dat hij de verveling niet langer kan uithouden, liet Winckler kem het bekende werk „Raskolnikolvan Dostojefski geven. De uitvoerige beschrijving der zielekwellingen, van den held van dil boek, ook een vrouwenmoordenaar, maakte op den toch al prikkelbaren en zenuwachtigen Janossy zulk een indruk, dat hij zich daardoor een eerste bekentenis liet ontwringen en beleed, dat hij de moeder van Marie Hawerda had doodgeschoten. Uit Namen wordt gemeld, dat de personentrein naar Piéton, die dit station 's morgens om 8.20 verlaat, in een dikken mist, met volle snelheid op een stilstaanden goederentrein is ge loopen. Twintig reizigers werden zwaar gewond. Onder deze zijn geen Hollanders. Er is weer iets nieuws uit gevonden. Een penhouder waarmee geschreven kan worden zonder inkt De pen wordt n.l. met een elec- trischen stroom verbonden. Onder" het schrijven springen er voort durend kleine vonken uit, die een on-; afgebroken reeks van kleine gaatjes iri^i het papier branden, welke te zamen de* schrijfletters vormen. Uitgeveegd of ver*- anderd kan het schrift niet. Te Buenos Aires is een bom'? aanslag verijdeld, die zeer ernstige ge^ volgen had kunnen hebben. Politie-agen'^ ten daar bemerkten, dat op het hoog^ altaar in de Karmelieten kerk een helscfi" werktuig neergelegd was. Zij konden de, bom nog voor zij ontplofte onschadelijk! maken en den dader in hechtenis ne men. Hij noemt zich Paul Karakin en< is een Russisch anarchist. Als reden voorj zijne daad gaf hij voor, dat hij Ferrer1, had willen wreken. Indien zijn ppzet gelukt was, dan zou de geheele gemeente onder een puinhoop bedolven zijn. Een fluitorkest. Het Friese he dorp Kollum heeft de primeur in dezen!! Daar is een uitvoering gegeven door een1 fluitorkest van jongens uit dat dorp. Zoo'n^ orkest is voor zoover wij weten 't eerste in Nederland. Voor eenigen tijd werd het opgericht onder den naam. „Oefening kweekt kennis". En geoefend is er, op straat en in huis: overal was het repetitie. En de officieele repetities wer den geregeld bezocht. De kunst werd ver kregen: de uitvoering werd meerstem mig gefloten. Ter afwisseling gaven de jongens voordrachten, en het publiek, be staande uit ouders en kennissen, amuseer de zich best. 't Eerste fluitorkest in Ne derland had succes. In het begin van deze maand werd de offerbus, staande in de R.-K. kerk te Bemmelen van haar inhoud ont daan, zonder dat men de(n) dader (s)' kon aanhouden. Gisteren wandelde een vreemdeling! met zekeren R., een bekende der politie, door de straten van het naburige Amby, zij waren goede maatjes geworden en de vreemdeling een Belgische deserteur met name Schadts, vertelde aan R., dat hij de kerk te Bemmelen bestolen had, in gezelschap van zekeren Kusters, leidek ker uit Meerssen JR. deed nu net of hij wel zin had de goedgevulde offer bussen der kerk te Amby te ledigen,' zoodat zij afspraken dit werk samen te doen. R. kon een meisje een briefje in handen spelen, met verzoek dit aan den wachtmeester der marechaussee te bren gen zoodat deze spoedig verscheen om1 een kerkdief in te rekenen. R. nog niet tevreden met het succes wilde K. uit Meerssen ook in de gevan genis zien, ging naar Meerssen, en ver telde dezen, dat hij met Schadts afge sproken had, om de kerk van Amby te bestelen, zoodat deze medekwam naar Amby, alwaar hij, toen beiden achter de kerk aan 't snuffelen waren werd' gearresteerd. Verkoopingen. LEIDEN, 13 en 20 Nov., 'savond3 7 uur, Notarishuis Den Burg, twee hui zen aan de Poelgeeststraat 6 en 4, twee huizen aan de Voorste Zandstraat 5 en 7 en een huis aan de Bouwelouwestr. 21. Notaris Mr. J. A. F. Coebergh. SASSENHEIM. 18 Nov. 's morg. 11 uur. Bruine Paard Afslag 2 burgerwoon huizen met pakhuis aan de Haven, 6.3 A', Not J. Tuijmelaar, Lisse en G. ten Brug- gencate, Sassenheim. LEIDEN, 19 Nov. 's morg. 11 u. Nota rishuis den Burg. Afslag Bouwmanswo ning a.d. Heerenweg, met div. perceelen bouw en weiland. Notaris mr. J. A. F^ Coebergh. HAZERSWOUDE, 16 Nov. 's mor gens 9 uur. Boelhuis op de Bouwmans woning bewoond door L. Boere. LEIDSCHENDAM, 16 en 23 Nov. 's avonds 7 uur. Café de Zwaan, Huis aan de Veenestraat 161 2.82 A. Notaris G. D. du Rieute Voorburg. ZOETERMEER, 17 en 24 Nov. 's av. 7 u. Café „De Gouden Leeuw". Huis met weiland aan den Voorweg, 87.30 A. Not. H. van Hamersvelt. LEÏMUIDEN, 17 en 27 Nov. Café De Rijk, 15 H.A., weiland in den Wasse- naarschen polder, Notaris W. Veenstra,- Oudewetering. AARLANDERVEEN, 18 en 25 Nov,' 'smorg. 11 uur, koffiehuis A. Kortekaas,- weiland, weg en watering in den Zuid- en Noordeinderpolder, 6 H.A.weiland aan de Buitenweternigi, 1 H.A. Notarissen mr, C. v. d. Lee, Aarlanderveen en J. S. Wy J. v. d. Heyden, Mijdrecht. WOERDEN, 26 Nov. 's morgens 10 uur. Houtverkooping in de Stadsher berg. Not^is mr. Fuhri Snethlage.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 7