Uit Stad en Omgeving. WARMOND. Warmonds Katholieken maken zich op ter feestviering op Don derdag a.s., de dag der plechtige school- wijding. Na de Hoogmis, die ten 10 ure zal worden opgedragen, zal de inwijding plaats hebben. Hierbij zijn genoodigd het kerk- en armbestuur, de commissie der schoolbloembollenveiling, Burge meester en Wethouders en Bestuurders der Caecilia-vereeniging. Ten half twee geeft deze vereeniging een feestuitvoering in de bovenzaal van het nieuwe gebouw. Het programma be staat uit zang- en muzieknummers, waar onder eenige toepasselijke en het Te Deum van Van Neukomm. Alle parochi anen zijn hierbij uitgenoodigd. Gis teren is tevens van den kansel verzocht dezen dag een Zondagsche kleur en toon te geven door het uitsteken van de vlaggen. Wat is er in de laatste jaren al niet gepraat en geschreven over onze ver lichting. Warmond was achterlijk, érg achterlijk, heette het dan. Maar n ja; heusch, d'r komt leven in de brouwerij! We krijgen volgens alle ge dachte gaslicht. We zouden er graag méér van vertellen, maar we mogen nog niet; alleen dit: er heeft zich een com missie gevormd en d'r is een erg besloten vergadering gehouden In December van dit jaar zal hier denkelijk een groote vergadering worden gehouden van watersport-liefhebbers uit Leiden, Den Haag enz. Doel van deze bijeenkomst is, bekendmaken en bespreken van belangrijke plannen betreffends de bovengenoemde sport-beoeffening in de cmstreken van Warmond. WESTLAND. Het dekken der bloem bollen is in vollen gang. Hiervoor wordt door de meeste kweekers blad gebruikt. D.egenen, welke geen boomgaarden be- ziten, gaan het bij anderen opharken of kocpen 'top, waarvoor nog flinke prijzen woiden betaaid. Het dekken met riet of stroo, vaarmede in het bollenland uit sluitend gedekt wordt, heeft hier bij hooge uitzondering plaats. Het dekken inet 'qad of molm is ook voor den grond jog goed en voordeelig. ZOITERWOUDE (Hooge Rijndijk). Gisterivond was het feest in het Patro- naatsgbouw. Na het Lof, dat om 6 uur Plaats had, ging men gezamelijk naar de Zc4l. Al dadelijk viel ons oog op het nieuwe scherm? de Kerk in het midden geschilderd tusschen geboomte, kwam prachtig uit. Aan beide zijden van het tooneel prijkten de schoone vaandels van „St. Aloysius" en „Voor Eer en Deugd". De Z.Eerw. Heer pastoor F. Th. M. Buiirs opende den feestavond met een hartelijk welkom aan allen en hoopte dat een ieder zich goed mocht amuseeren maar tevens het leerrijke in toepassing mocht brengen. Daarna verkreeg de Z.Eerw. Heer Dr. van Dillen, Rector van Oegstgeest, het woord. Zijn Eerwaarde zeide, het niet lang te zullen maken want men had spr. al in 't oor gefluisterd of er niet wat moppen kwamen; van hem was dit van avond niet te verwachten. Spr. begon te schet sen den grooten schoolstrijd van de vorige eeuw; onze zuidelijke broeders zijn ons daarin al voorgegaan en hebben 'toen reeds gezegd: ze zullen haar niet 'hebben, de schoone ziel van het kind. Niet zoo vurig zijn wij, maar toch doen wij al ons best om voor de kinderen in de toekomst te zorgen. Ook vooral en in het bijzonder wees spr. op het groote nut van een patronaat, want het is niet voldoende de kinderen door de schooljaren heen te helpen; juist na de schooljaren begint de groote strijd. Daarom vereenigt u om eendrachtig op te treden tegen het ongeloof. Geen lid zijn van neutrale vereenigingen want het is in onze dagen: die niet met mij is is tegen mij; vóór of tegen den Christus. Het is daarom dat spr. de ouders aan spoort hun jongen lid te laten worden van het Patronaat waar zij onder leiding van den Priester gewapend en gesterkt worden tegen het ongeloof en zeden be derft. Zorgt ook lid te zijn van de nuttige vereeniging „Voor Eer en Deugd". Verder haalde de Eerw: spr. nog enke le voorbeelden aan o.a. van een Markiezin van Parijs. Haar man was gesneuveld voor het geloof, strijdend voor den Paus. Toen zij op een morgen uit de Madeleine kerk kwam met haar kleinen jongen aan de hand en men haar de droevige tijding kwam boodschappen door haar heel voorzichtig te zeggen, dat haar man gevangen ge nomen was, begreep zij al dadelijk wat er geschied was. O, neen riep zij uit, niét gevangen maar doodEen oogenblik was zij terneer geslagen over den slag welke haar hadden getroffen, maar dan door het geloof gestrekt, neemt zij haar kind, heft het op voor de Madeleine kerk en zegt Toi aussi, tu seras soldat. Ook gij zult eenmaal soldaat» worden. Mogen wij allen dat voorbeeld dier Christenvrouw navolgen en allen soldaten worden allen strijden voor Christus. Een daverend applaus viel den gewij- den redenaar voor zijn schoone rede ten deel. Daarna bedankte de Z.Eerw. heer Pastoor den spreker voor zijn gloedvolle Syoorden, hopende, dat allen niet alleen hoorders van zijn woorden zouden zijn, ïnaar ook de daad daaraan zullen toevoe gen. Hierna ging men over tot een blijspel getiteld „De oude heer beetgenomen", waarvan de verschillende rollen uitsteknd .Werden gegeven en dat de lachlust van het publiek opwekte. Daarna volgden nog eenige voordrach ten, gegeven door de heeren N. .Taverne van Leiden, genaamd Julius Cesar, dat zeer in de smaak viel. Milicien-verlof ganger door den heer C. Zandbergen en nog vele andere door den heer J. Hoo- gervorst, die zooals wij van hem gewoon zijn,- uitstekend speelde. In 't bijzonder vermelden we 5,Om 't Jawoord" en „Ko- mikelingen-wedstrijd". Toen het'uur van scheiden was aan gebroken, gingen allen welvoldaan huis waarts. Ingezonden Mededeelingen. a 30 cent per regel. F. A. DAMEN Wijnhandelaren Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (13) Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor candidaats- examen in de godgeleerdheid 2e ged. de heer W. H. H. Middendorp Leiden. GRONINGEN. Op stellingen bevorderd tot doctor in de.jechtswetenschap de heer M. Van Apeldoorn, geb. te Warffum". UTRECHT. Cand. theol. I: K. J. Knoop. AMSTERDAM. Doet. ex. theologiede heer F. F. Milatz, doopsgezind pred. te Den Horn; cand.-ex. rechten: mej. R. Bosman. fieclitsasaikeEi. Kantongerecht te Leiden. Voor heden stonden op de rol 81 zaken, waaran 5 kiridevrzaken. Ten derde male diende heden de zaak van Gerrit de J., die op den avond van 30 Augustus onder Zoeter wou- d e met een rijwiel zonder licht had gereden en den verbaiiseerenden veld wachter een vaischen naam had opge geven. In de vorige zitting waren door hem als getuigen a décharge opgege- van zekeren M. v. Vliet, Zuidplaspolder onder Gouda en P. F. Noordam, land bouwer te Woubrugge. Eerstgenoemde was niet te vinden de laatste was ver schenen en deelde mede, dat de J. op Koninginnedag des middags om 1 uur door hem met een stier naar de tern toonstelling te Gouda is gezonden. Den vorigen dag had hij bekl. des morgens doch niet 's avonds gesproken. De ambtenaar meende, dat bekl. niet gelukkig is geweest in zijne verdedi ging. De getuige, die zijn alibi moest staven, kon niets dienaangaande zeggen terwijl dee verbalisant pertinent ver- verklaard heeft bekl. te herkennen. De ambtenaar achtte het ten laste gelegde dus wettig bewezen en eischte voor het rijden zonder licht f 1 of 1 d., en het opgeven van een vaischen naam f 8 of 8 dagen. W. V., van V oorschoten, die zich in den nacht van 3 Oct. vijf roode koo ien uit den tuin van den heer Eggink aldaa rhad toegeëigend en deswege was opgeroepen om zich te verantwoorden, was niet verschenen. Als getuigen wer den gehoord de eigenaar der roode koo ien, deze verklaarde niets aan V. te heb ben verkocht. G. B. v. D., te Voor schoten, die, komende van het station Voorschoten, in de Papenlaan, heeft V. zien loopen met een zak, welke bleek vijf kooien in te houden en G. v. D., tegen wien bekl. V. békend heeft de kooien uit den tuin van E. te hebben genomen. Eisch f 8 of 8 d. In de volgende zaak was bekl. O. L. V. te Leiden ook niet opgekomen. Als eerste getuige verscheen J. H. R., tooneel-regisseur te Leiden, die ver klaarde op den avond van 1 September in het vergunningslokaal aan den Nieu wen Rijn 22 een glas jenever te hebben gebruikt. Hij wist niet, wie hem die drank ter hand had gesteld, en heeft ze niet betaald, omdat hij V. 'geholpen heeft voor het arrangeeren van een feest, dat over eenige dagen zou volgen. De adjunct-inspecteur van politie E., als tweede getuige gehoord, dat eerste getuige hem heeft medegedeeld, dat hij 010 cent voor de jenever moest beta len. Of dit bedrag betaald is, kan ge tuige niet verklaren. Op verzoek van den ambtenaar wordt de verdere behandeling uitgesteld tot Maandag a.s. D. P. H., 38 jaar, expeditie-directeur van de firma Van Gend en Loos te Leiden, moest zich verantwoorden wegens het niet laten ijken van een 2 H.G. gewicht. Be klaagde bekende; in de dagvaarding is hem evenwel een andere overtreding ten laste gelegd dan thans op de zitting werd voorgelezen. Eisch fl of 1 dag. C. v. d. B.,- 26 jaar, werkman te Lei den, heeft zijn stiefdochtertje herhaalde lijk ongeoorloofd de school laten verzui men. Eisch f4 of 3 dagen. Thans kwamen er nog eenige verzet- zaken voor. Jac. v. T., 21 j., koopman te Lei den is wegens het vervoeren van vleesch zonder duidelijke opgave van den afzender en de plaats van bestem ming bij vonnis van 10 Mei veroordeeld tot f 6 of 5 dagen. Waarom ben je in verzet gekomen vroeg de kantonrechter. Omdat ik het wel veel vind, antwoord de beklaagde. Had je een haljaar noodig om tot die conclusie te komen? Bekl. zeide geen tijd te hebben gehad om' verzet aan te teek en en. De ambtenaar vroeg bevestiging van het vonnis. Beklaagde bracht nog in 't midden dat de doode geit bestemd was voor hondenkost. Dat zeggen ze allemaal, die dat sme rige goedje in Leiden invoeren, Weende de kantonrechter. J. T., sjouwer te Leiden is ter zake van openbare dronkenschap veroordeeld bij vonnis van 15 Maart tot f 3 of 3 d. en 3 Mei tot tweemaal f 3 of twee maal 3 d. Bekl. wilde nog eenig uitstel hebbenop 't oogenblik kon hij niet betalen. De ambtenaar eischte bevestiging. P. K., 29 j., visscher te Leid en, is driemaal veroordeeld wegens het vis- schen zonder vergunning onder Voor schoten en Zoeterwoude. Hij kwam in verzet om een lichtere geldboete? gaar ne wil hij iets betalen. Eisch: bevesti ging van het vonnis. J. ten H., 43 j., schipper zonder be kende woonplaats, was tegen een von nis in verzet gekomen,om lichtere straf. De Kantonrechter zou er eens over den ken. In al deze zaken uitspraak over 8 dagen. Haagsche Rechtbank. De Haagsche Rechtbank veroordeelde heden I. E. A. B., die te Stomp wijk een paard uit de weide stal, tot 1 jaar. H.S. te Sassenhe im wegens dief stal van bloembollen, tot 1 maand. Heden stonden terecht voor de Haag sche Rechtbank M., een 17-jarige jon gen zoomede J. F. J. S. en H. J. v. B. beide laatsten veroordeeld resp. tot 2 jaar en 6 maanden en 6 jaar wegens diefstal samen in vereeniging. Tot zijn ongeluk had de knaap deze twee oude bekenden der Justitie te Amsterdam lee- ren kennen. Van Amsterdam waren zij met hun drieën naar Haarlem geloopen, van daar per tram naar Oegstgee st gegaan en vervolgens geloopen naar K a t w ij k aan Zee. Daar was ingebro ken in tentjes aan het strand en gesto len sigaren, sigaretten, een pakje 'Haag sche Hopjes en Chocolade. M. wierp de schuld op zijn medebe- klaagden S. en van B. en dezen keer den het blaadje om. Als geroutineerd inbreker verklaarde v. B. dat hij er niets tegen had om wat goeds mee te nemen maar niet ging inbreken om een pakje Hopjes of een paar sigaren machtig te worden. Voor de politie te Katwijk hadden de drie beklaagden alles ontkend later had M. aanwijzingen: gedaan daar uit gemaakt was in het arrestantenlokaal, waar M. en S. in één cachot waren op gesloten geweest, dat M. alles op zich zou nemen. Aanvankelijk had M. zich aan die af spraak gehouden, doch in het nauw ge bracht, had hij de juiste toedracht der zaak meegedeeld, v. B. had, volgens den in specteur J. P. N. uit Katwijk de zaak dadelijk van den komischen kant behan deld en heden, voor de rechtbank, bleef hij in die rol. Zijn medebeklaagden die hem bezwaarden, stonden eenvoudig te liegen, voor S. die 'n heketl aan hem had en die M. tegen hem had opgestookt, om hem in de gevangenis te helpen. Valsche sleutels had hij nooit gehad of gezien, laat staan er gebruik van gemaakt om de tentjes open te breken. De politiebeambten uit Katwijk gaven een uitvoerig relaas van de ligging der tentjes, het vinden van drie verschillende voetsporen en het vinden der gestolen goederen, enz. Subst.-off. van Justitie Mr. van Geuns, wees er op, dat de eerste en de tweede beklaagde bekennen en dat de derde be klaagde, die de zaak van komische zijde opvat, hardnekkig ontkent, 't Klinkt verba zend aardig, als de derde bekl. zegt: als er iets goeds te stelen is, heb ik er niets tegen, maar zulke kleinigheden te gappen, is mij de moeite niet waard, maar daar mede is de derde bekl. er niet af, geldt op. de aanwijzingen die er tegen hem bestaan. Tegen M. vorderde het O. M. dat hij ter beschikking der Regeering zal worden gesteld en tegen S. en v. B. 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Mr. A. S. Oppenheim die voor M. en S. optrad meende dat zij door hunne bekentenis aanspraak hebben op de clementie. Zich vereenigende met de ter beschikking stel ling van M. hetgeen ook overeenkomstig den wensch van Pro Juventute is, vroeg pleiter voor S. een lichten straf. Mr. J. A. G. baron de Vos van Steen- wijk achtte het bewijs voor de schuld van v. B. uiterst zwak, daargelaten dat iemand die zoo in "het groot werkt, en 15 van zijn 31 jaren in de gevangenis heeft doorgebracht, niet gaat inbreken in tentjes waarin hij wel weet dat geen waarde geborgen is. Pleiter achtte noch der diefstal noch de subsidiair ten laste gelegde heling bewezen en concludeerde tot vrijspraak. LEIDEN, 8 November. De politie trof Zaterdagavond alhier zwervend aan een 8 a 9-ajrig ventje. Het bleek dat het kereltje in Haarlem thuis, hoorde, van waar het naar hier te voet gedwaald is. De jongen is naar de ouder lijk? W.oning terug gebracht. Hedenmorgen bemerkte een der bedienden van de firma Kruythoff aan de Haarlemmerstraat, dat een armoedig gekleede man zich een stuk manufac turen toe-eigende en daarmede aan den haal ging. Roepende „houdt den dief' werd de man achtervolgd en aange houden door een agent van politie, die hem medenam naar het politiebureau. Daar bleek hij te zijn de zwerveling H. V., wien hedennacht op 't bureau nacht verblijf was verschaft. Hij zeide het goed gestolen te hebben, teneinde het te gelde te maken en er schoenen voer te kunnen koopen, doch was blijde gearresteerd te zijn, omdat hij nu weer geregeld onder dak kan komen. De man werd in voorloopige bewaring gesteld. In de Harteveld-zaal van het Stede lijk Museum „de Lakenhal" wordt morgen geopend een tentoonstelling van werken van Lucas v. Leyden in de reproducties van Armand Durand,uit het werk van Duplessis. Gisteravond was de Schuttersstraat een tijdlang in rep en roer. Eenige bewoners dier straat hadden in een der huizen, waarvan de familie tijde lijk afwezig was, geheimzinnige ver schijnselen waargenomen. 't Kon niet anders, of inbrekers waren bezig hun slag te slaan. De agent van politie, welke in die straat woonachtig is en toevallig thuis was, werd gewaarschuwd en posteerde zich voor de woning, teneinde de dief of dieven het vluchten te beletten. Gedienstige geesten gingen inmiddels de bewoners waarschuwen en deze be-^ gaven zich in allerijl herwaarts om toe- gang te-kunnen verschaffen. Toen de deur geopend was, traden politie en bewoners binnen, doorzochten alles, dochinbrekers waren niet te vinden. Toen droop de tot een groote menigte aangegroeide nieuwsgierigen teleurge steld af. Waarschijnlijk heeft het weerkaatsen van licht eenige al te bevreesde menschen parten gespeeld. BODEGRAVEN. Verplaatst: is de klerk der posterijen en telegrafie le klasse W. Groen, van Bodegraven naai Gouda en de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse W. van der Linden, van Bergum naar Bodegraven. KATWIK AAN DEN RIJN. J. P. van Noordwijk was met het vervoeren van riet voor bloembollendek vanaf de Turf markt niet erg voorspoedig. Nauwelijks van de Groote Steeg aangekomen brak een der berriehouten van den wagen, waardoor de lading omzakte en daar.door voor eenigen tijd de geheele straat ver sperde. En dat een ongeval zelden al leen komt ondervond genoemde P. ook, daar de daaropvolgende wagen, waar schijnlijk door niet goed te zijn geladen in het Achterom ging overhellen en een zelfde lot onderging. Onze dorpsreiniger zal er intusschen wel geen buitenkansje aan hebben gehad. Het getob met de doorvaart der loggers begint weer. Heden passeerde alhier een dezer schepen uit Amsterdam, aangekocht door de reederij N. Parlevliet om voor het a. s. seizoen de noodige reparatie te Katwijk a. Zee te ondergaan. Wanneer berijders van rij- en voertuigen zoo'n schip in de brug zien slaat hun de schrik al om het hart. Het door Rijn land verrichte werk, n. 1. het uitdiepen van het gedeelte aan de ophaalbrug bleek ook geen voldoend werk te zijn geweest. Genoemd schip bleef dan ook langen tijd op de bewuste plek vast zitten gedurende welken tijd ook de passage over de brug gestremd was. 't Is te hopen dat hierin eens voor goed een eind gemaakt wordt. 3 en 4 December te Amsterdam gehou* den met een 8-tal candidaten. Laatste Berichtten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. H. M. de Koningin-Moeder komt 20 November a. s. uit Italië in het land terug en zal zich als dan begeven naar het Loo ten einde ten Paleize aldaar nog eenigen tijd verblijf te houden alvorens H.M. naar de residentie terugkeert. Men bericht ons het volgende: Naar aanleiding van het voorstel der Fransche Regeering, tot herziening van het bestaande tarief van invoerrechten, waarbij o. a. de Nederland sche kaas beduidend hooger zoude worden belast, heeft het Dagelijksch Bestuur van de Ned. Vereeniging van Kaashandelaren, onmid dellijk alle pogingen in het werk gesteld, om zoo mogelijk dit dreigend gevaar af te wenden. Het heeft alle afgevaardigden per circulaire gewezen op de nadeelen, die uit deze verhooging van rechten konden voortspruiten en een tweede circulaire in grooten getale verspreid onder de afne mers van Hollandsche kaas in Frankrijk met hetzelfde doel. Blijkens de van enkele afgevaardigden aan het bestuur toegezonden brieven heeft deze beweging zeer de aandacht getrok ken, met het gunstige gevolg, dat in de Kamerzitting van 27 Oct. 1.1. besloten is, dat de rechten van Nederlandsche kaas op het bestaande tarief van 12 franc per 100 K.G. gehandhaafd blijven. Deze door de Ned. Ver. van Kaashan delaren op touw gezette en met succes bekroonde beweging, wordt zoowel door de kaashandelaren als de kaasbereiders op prijs gesteld. Het examen voor adspirant-inspec- teur van politie, uitgeschreven door den Bond van Inspecteurs van gemeentelijke politie in Nederland, wordt dit jaar op TELEGRAFISCH WEERBERICHT] naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 November 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 772.9 Valentia. Laagste 744.5 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 8 Novemberveranderlijke later toenemen de westelijke wind, toenemende bewol king, v/einig of geen regen, later warmer Burgerlijke Stand. LEIDEN. ONDERTROUWDF. v. d. Nieuwendijk jm. 23. j en J. C. de Tombe jd. 24 j. J. B. v. Dieren jm. 27 j, en A. C. de Boer jd. 26 j. J. Roodenburg jm. 24 j. en H. Zegveld jd. 25 j. J. J. Meyer jm. 26 j. en C. A. v. Velzen jd. 20 j. W. Dool jm. 29 j. en J. de Bruin jd. 26 j. I. v. d. Nat jm. 21 j. en G. Eriks jd. 21 j. A. Heemskerk jm. 26 j. en C. v. Kampen jd. 22 j. A. J. v. Berge Henegouwen jm. 25 j. en J. G. Vink jd, 22 j. P. Verhoog jm. 35 j. en E. F. v. d. Voor den jd. 24 j. Marktberichten. AMSTERDAM, 8 November. Op de veemarkt waren aangevoerd 160 vette koeien, le qual. 67 a 71 c., 2e qual. 62 a 66 c., 3e qual. 56 a 60 c. per kg. Aanvoer gering. vette ossen a c., stieren a c. per kilo: 75 melk- en kalf- koeien f 140 a 275; vette kalveren, le qual. c. a c, 2e qual. c., 3e qual. c. per kilo. graskalveren f k 35 nuchtere kalvererJ f 10 A 17 p. st.; 61 schapen f 18 a 23, lammeren f 450 vette varkens, Hollandse^ le qual. 51 53 c., idem 2e en 3e qual. 49 a 50 c Geldersche en Overzeesche le qual- 51 5 5-^ c"* 2e en 3e qual. 48 a 49 c., en ranscfre a c. per kilo; veulens fF UTRECHT, 8 November. Op de heden alhier gehouden paardemarkt waren 1000 paarden en veulens aangevoerd. De paarden werden ver- Vu-n. 40 to' 775, dc veu'ens van f 50 tot f 265hitten van f 50 tot f 200, ROTTERDAM, 8 November. Veemarkt. Aan gevoerd 179 runderen, 182 vette kalveren, 3508 schapen, lammeren, 721 varkens. Koeien en ossen 24 a 34 c. Geringe aanvoer, langzamen omzet; kleine handel, Vermoedeiiik zal niet alles worden verkocht Vette kalveren 37J-6 a 47H c, Puikstc 2H c, boven noteering, Voor export gering aan gevoerd, Overigens niet zoo vlottend als de vorige week Schapen 15 a 20 c Lamméren 20 25 c, wegens ongunstige be richten van Londen tragen handel en omzet. Varkens 26 a 28 c, in omzet, Export-Varkens, 23 a 25 c; rui .ie aanvoer aanvankelijk zware varkens gezocht I' eer lichtere soorten beter gewild. Over't; Ig- ne'n flink aan den handel met terugloopende i .-> kt, ROTTERDAM, 8 November, Canmarkt. Tarwe kleine aanvoer; onverand.rd verkocht f 9 a 11 per H.L. uitgezochte particulieren daarboven. Rogge, Haver, Gerst .n Erwten niet noemenswaard aangevoerd Bru -boonen eveneens weinig </>geb dm prijshoudend verkocht f 10 a f 11 per HL. Extra puike harde partijen daarboven. Witte boonen i.aren nau- welijks prijshoudend, f 11 a 15 per HL. Beurs van Amsterdam. 8 November 1909. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3 7o Cert. dito 2Jé dito Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli Portugal. 4Jé% Obl.Tabaksmon. 4% Obl. le serie Rusland. 4Jé% Obl. 1909 Ned.Rec. 4Jé% dito Obl. 1909 4H dito bijHope&Co.kG.R. 125 Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4 ü/o Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3°/0 Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam*1900-01 3Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand.-Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoeri"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij. aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand^éntern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake <£Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern. PirorLien Obl.4Jé% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew. aand. Union Pae. Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac.. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2 Jé Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congol oten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2Jé 2% 92', u2'% 911 91 Jé 767 77 98 95" j,. 97Jé 97*4 617, 93'-,o 93% 93Jj 85 19} 2 19H 94 105J8 47 Jé 48 Jé 53 53 Jé 102 Jé 87 197 Jé 196 Jé 87Jé 88 76H 75Jé 90'? u, 127 128 128 179 Jé 179 141 139?4' 185 Jé 185 Jé 268 270 920 924fé 129J6 457 457 189 188 Jé 1645B 165%' 7Jé 7% 22 Jé 23} 605 605 105 104 450Jé 450 76 X 77 493 495 4Mn 9% 9% 37 Jé 37 Jé 87'8 87 122 122 Jé 123 OQ7^ 122 öö>8 4784 47 Jé 33H 33 74 Jé 43% 43 Jé 103 Jé 46% 46 Jé 99% 100 46 Jé 46Jé 40 39% 129% 129'% 31 Ke 31 200Jé 202 103Ji 103Jé 20Xe 20% 109% 108Jia f 1.85 76 98% 121 149 168H 66% 66 Jé 51M f 43.30 f65.- 2%. -3

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3