Uit Stad en Omgeving. getreden tegen de vele speelgciegenhe- den, die te Scheveningen een bloeiend be staan schijnen te leiden. Men meende, dat in het belang der openbare zedelijk heid, maar ook in het belang van den goeden naam van die badplaats in het buitenland de regeering er niet voor moet terugdeinzen, bedoelde misstanden met de krachtigste middelen te bestrijden en bracht in herinnering, dat te Vaals is ge bleken, dat uitroeiing zeer wel mogelijk is. De 30 pCt. op de invoerrechten. De slechte ontvangst in Duitsland van de voorstellen van minister Kolkman om 30 pet. te leggen op de invoerrechten, en de slechte vertoogen, dienaangaande reeds van Duitsche zijde, langs diplo- matieken weg, tot onze Regeering ge richt, althans „vriendschappelijk" in uit zicht gesteld zullen naar aan de Avp. wordt medegedeeld vermoedelijk ten gevolge hebben, dat dit voorstel wordt iln getrokken. Ontgroening te Delft. Enkele leden der Tweede Kamer had den in de Delftsche Courant van 23 April jl. mededeelingen omtrent de ontgroenings- praclijken bij de studenten aldaar gelezen, die bij lien de vraag hadden doen rijzen, of hier geen mishandeling in den zin der Strafwet plaats vond en er mitsdien geen aanleiding bestond voor het Openbaar Ministerie een vervolging in te stellen. Van een vervolging is hun echter niets gebleken. Zij zouden in verband hiermede gaarne inlichtingen van den Minister van Justitie ontvangen zoo meldt het Voor- loopig Verslag. riet Oranje=kruis. In hei Koninklijk Paleis te Amsterdam had Zaterdag een vergadering plaats van het voorloopig bestuur van den Natio- naien Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje-Kruis". De vergadering, welke door den Prins der Nederlanden als voorzitter van ge noemd bestuur persoonlijk geleid werd, was tegen 10 u. 30 min. bijeengeroepen en werdbijgewoond door aile leden de lieeren H. E. baron van Asbeck, jhr. mr. L. H. J. F. van Bevervoorden tot Olde- meule (penningmeester), jhr. mr." E. A. O. de Casembroot, ds. F. C. Fleischer, dr. S. R. Hermanides, P. R. Mees, dr. C. J. Mijnlieff (secretaris), jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, C. W. R. Scholten Jr., dr. G. J. Teljer, mr. H. J. C. van Tienen en dr. C. B. Tilanus (onder-voorzitter). Deze heeren waren ook door.Z. K. H. aan een dejeuner ten Paleize genoodigd. Na het dejeuner werd de vergadering voortgezet. De vergadering had hoofdzakelijk ten doei de vaststelling van concept-statuten, waarvan de behandeling ten einde ge bracht werd. Commissie van Italiaansche ingenieurs in Nederland. Het gemeentebestuur der stad Flo rence besloot naar „de Ingenieur" mededeelt om naar het buitenland een speciale commissie te zenden ter be studeering van eenige vraagstukken in zake watervoorziening van steden. In de eerste plaats de benuttiging van ri vierwater tot voeding van gemeentelijke .waterleidingen, in de tweede plaats de quaestie van het kunstmatige grondwa ter, in de derde plaats het vraagstuk van watervoorziening door middel van open of gesloten kanalen, oj) betrekke lijk geringe diepte gelegen. Deze Commissie zal de gemeente-wa terleidingen te Amsterdam, Rotterdam en den Haag bezoeken. Ferrer-Vlugschrift. Naar wij vernemen zijn van het nieuwe Vlugschrift der K. S. A. over „De zaak Ferrer of de strijd tegen de Katholieke Kerk" reeds 70.000 exemplaren besteld en verspreid. Vrijwel naar gelang de Anarchisten in onderscheidene plaatsen hun meetings aankondigen komen de bestellingen in. Doch ook waar de Anarchisten en So cialisten geen openbare vergaderingen houden, is toch door de valsche voor lichtingen van de neutrale en liberale bladen bij velen een verkeerde meening gevestigd. Daarom moet dit Vlugschrift overal verspreid worden. LEIDEN, 8 November. Gemeenteraad. De Gemeenteraad houdt eene openbare vergadering op Donderdag 11 Novem ber 1909, des namiddags te 2 uur. Te behandelen onderwerpen. Ie. Benoeming van eene 4e onderwij zeres in de handwerken aan de school 4e klasse no. 1 2e. Verzoek van W. Cramer, om eervol ontslag als hoofd der Jongensschool, 2e klasse. 3e. Verzoek van Mej. C. P. Gesink om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school 3e klasse, no. 1. 4e. Verzoek van J. F. van Hes, om eer vol ontslag als onderwijzer aan de school 3e klasse, no. 6. 5e. Suppletoire staat van begrooting, dienst T909, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. 7e. Begrooting dienst 1910, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. 8e. Verzoek van de dames G. J. en M- G. B. Konings om het gebruik van het gebruik van het gymnastieklokaal der H. B. S. voor Meisjes, 9e. Verzoek van C. Immerzeel ter beko ming in eigendom van een gedeelte berm langs de Haarlemmertrekvaart onder Noordw ijkerhout. 10. Verzoek van E. J. E. Voigt om vergunning tot het plaatsen van twee post- postzege'automaten op den openbaren weg. 12e. Verzoek van de N. Z. Holl. Tram wegmaatschappij om vergunning tot dem ping van twee slooten aan den Hoogen Voortweg onder Oegstgeest en tot het graven van een verbindingsslootje. 13e. Voorstel tot het openen van het bij artikel 29, 7e lid der wet op het La ger Onderwijs bedoelde overleg met den Districts-schoolopziener, ten aanzien van de benoeming van een hoofd der Jongens school 2e klasse. 14e. Voorstel: a. tot aankoop ten behoeve van de gas fabriek van de perceelen, kad. bekend ge meente Leiden, Sectie B nos. 538 en 539 en tot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. b. tot aanvulling van het uitbreidings- en vernieuwingsfonds der Stedelijke gas fabriek. 15e. Voorstel tot aankoop van de per ceelen Lange Vrouwenkerksteeg Nos. 9, 11, 13 en 15 en tot beschikbaarstelling van de daarvoor benoodigde gelden. 16e. Verordening, regelende het onder wijs aan spraakgebrekkige kinderen te Leiden. Demping van slooten. Door li. Blans Kzn. te Zaandam is ver gunning verzocht tot het dempen van de slooten voor perceelen H. Rijndijk kad. Sectie M nos. 918, 922 en 923. Adressant zal*de rioleering voor zijn rekening ne men en verklaart zich bereid de hem be- hoorende grond voor zooverre die buiten de rooilijn ligt, met uitzondering van het reeds gedempte gedeelte vóór het kantoor, vroeger lieerenhuis, genaamd „Giardini" en het buiten de rooilijn springende ge deelte van den koepel, kosteloos aan" de gemeente Leiden af te staan, indien de kosten van overdracht en het hard maken van den weg door die gemeente zullen worden gedragen. Noch bij de Commissie van Fabricage, noch bij B. en W. bestaat tegen inwilliging van het verzoek bezwaar en stellen zij mitsdien den Raad voor de gevraagde vergunning onder de gebruikelijke voor waarden te verleenen en te besluiten, dat, indien door adr. van deze vergunning ge bruik wordt gemaakt, het gedempte ge deelte der sloot, dat gemeente-eigendom wordt, door en voor rekening van de ge meente zal worden verhard. B. en W. wenschen hier slechts aan toe te voegen, dat er h. i. geen reden be staat om in dit geval af te wijken van den gewonen regel om den door demping verkregen grond geheel kosteloos bij de gemeente in eigendom over te ne men. Indien dus adressant mocht volhar den bij zijn besluit om den door dem ping verkregen grond, die zijn eigendom zal worden, alleen dan aan de gemeente af te staan, wanneer deze de kosten van overdracht voor hare rekening wil ne men, zoo komt het B. en W. met de com* missie van fabricage voor, dat dan niet tot de overneming moet worden overge gaan. In dat geval zal dus, overeenkomstig de voorwaarde, aan de vergunning ver bonden, adressants terrein op zijn kosten door een ijzeren hek op steenen voet van het grondgebied der gemeente moeten af gescheiden woFden. Verhuring-Gymnastieklokaal. Door de dames G. J. en M. G. B. Ko nings,- Breestraat 4, alhier, is verzocht in verband met de plannen tot oprichting eener damesgymnastiekvereeniging, ge bruik te maken van het gymnastieklokaal der H. B. S. voor meisjes en wel des Woensdagsavonds van 61/2 tot 8Y2 uur. Aangezien hiertegen bij B. en W. geen bezwaren bestaan, geven zij den Raad in overweging vergunning te verleenen tot gebruik van bedoeld gymnastieklokaal tegen vergoeding van f 10 'sjaars per we- kelijksch lesuur, en van de kosten van vuur, licht, schoonmaak en bediening en voorts onder de gebruikelijke voorwaar den. Onderwijs-voordracht. Ter benoeming van een 4e onderwijze res in de handwerken aan de openbare school 4de kl. no. 1 (Gortestraat) heb ben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: le. mej. C. P. Verweij de Winter, 2e. mej. M. Henner en 3e. mej. A. Th. van Wijngaarden, allen alhier. Comptabititeit. De Commissie van Financien adviseert den Gemeenteraad le. tot verkoop van een gedeelte berm langs den Haarlemmer- straatweg, groot pl.m. 180 vierk. M. te gen den prijs van f 1.80 per vierk. M. be nevens de kosten van overdracht aan C. Immerzeel te Noordwijkerhout; 2e. tot goedkeuring van den suppl. staat van be grooting ad 1946.211/2» dienst 1909, als mede de begrooting dienst 1910 van het Gereformeerd Minne- of Oudemannen en Vrouwenhuis, en 3e. den staat van begroo- Oting dienst 1910 van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis. De spoorwegplannen rondom. Leiden. Om te kunnen voldoen aan den door Ged. Staten van Zuid-Holland te ken nen gegeven wensch, dat bij dubbel spoor tusschen wagenbak en vast voor werp een vrije ruimte van 3.50 M. zal blijven, is het "bestuur van de N. Z. Hollandsche Tramweg-Mij. voornemens de Zandsloot van het H.uis de, Pen tot aan de Schoolstraat onder Oegst geest te dempen, waarvoor bereids de noodige vergunning werd verkregen. Het Gemeentebestuur van Oegst geest heeft echter te kennen gegeven, dat het hem wenschelijk voorkwam, dat in verband met de demping van de Zandsloot, ook de sloot langs de Noord zijde van den Voortweg zal worden ge dempt eif gerioleerd. Ofschoon geen noodzakelijk verband tusschen beide werken bestaat, heeft de Maatschappij gemeend de vrij aanzien lijke kosten aan de demping en rio leering van de onderhavige sloot ver bonden, op zich ie moeten nemen, in dien de sloot door de betrokken eigena ren daartoe zonder eenige vergoeding werd ter beschikking gesteld en de kos ten der grensafscheiding door die eige naren zeiven werden gedragsn. De onderhandelingen met de eigena ren der benoorden de sloot gelegen per ceelen hebben in deze tot een gunstig resultaat geleid. Daar de zuidelijke helft der sloot ten name van de Gemeente Leiden staat, verzoekt de Maatschappij van den Ge meenteraad vergunning voor de dem ping en rioleering te willen verleenen. Daar de overliggende eigenaren de kosten der te maken afheiningen dra gen zullen, behoeft dienaangaande geen erlei verzoek gedaan te worden. Verder ligt het in de bedoeling de demping van de Zandsloot zuidwaarts .door te trekken tot voorbij het, tegen over het Huis de Pen liggend, houten brugje, toegang gevende tot de lande rijen, eveneens ten name der Gemeente Leiden staande. Twee met de Zandsloot in verbin ding staande slooten, zouden door deze demping hunne onderlinge gemeenschap schap verliezen, waarom adressant ver zoek: een nieuwe verbinding door hem en op zijn kosten te doen graven. *Bij het h oogheemraadschap R ij n 1 a n d be staan in verband met de afwatering te gen laatstbedoeld verzoek geen bezwa ren. Het Gemeentebestuur van Oegst geest wenscht, om verontreiniging van de Zandsloot langs den Leidschen straat weg tegen te gaan, op ongeveer 10 M. afstand vóór den mond van het riool in de Zandsloot een dwarswand ge plaatst te 'nebben. Die wand zal aan de Westzijde in de terreinen aan de Ge meente Leiden toebehoorende, moe ten worden bevestigd, weshalve ook daarvoor toestemming wordt verzocht. Waar de thans aanwezige afscheiding der terreinen door de Zandsloot, ten gevolge der voorgenomen demping zal komen te vervalien, heeft adressant ge meend hekwerken of draadafrasteringen beide ter hoogte van .1.20 M. te moe ten aanbrengen. Een gedeelte sloot, dat buiten bovenstaande verzoeken valt, zal mede in de demping worden begrepen, zoodat het langs den Leidschen straat weg te plaatsen hekwerk aansluit tegen het langs den Voortweg aanwezige draaihek. B. en W. deze verzoeken van. de Maat schappij in hun praeadvies resumeeren- de, zeggen, dat tegen de gevraagde ver gunningen noch bij de Commissie van beheer over de gestichten „Endegeest" en „Rhijngeest", noch bij hun- college bezwaren bestaan, mits daaraan de door den Directeur van Gemeentewerken noo- dig geachte voorwaarden, betrekking hebben op de uitvoering .der werken, worden verbonden. Zij geven mitsdien den Raad in over weging aan de N. Z.-Holl. Tramweg- Maatschappij behoudens rechten van derden toestemming te verleenen: a. tot het dempen en rioleeren van de langs de* Noordzijde van den Voort weg gelegen sloot tusschen den Hooge- voorischeweg en het villapark te Oegst geest b. tot het dempen van een sloot te genover h et Huis „de Pen", mits een tweetal slooten welke tengevolge van deze demping niet langer met elkander in verbinding zouden staan, door het graven van een dwars- slootje weder met elkander in verbin ding worden gebracht. c. tot het dempen van het gedeelte sloot aan de zuidzijde van den Hooge- voortschen weg, nabij den Rijnsb'urger straatweg. Feestvergadering van den R. K. Volksbond. Niet velen waren opgekomen om de vergadering ter viering van den feestdag van den H. Willibrordus, patroon van den bond, bij te wonen. Nadat het bestuur met de Eerw. Adviseur en den Spreker in hun midden, hadden plaats genomen, klonken de vroolijke tonen der Harmonie, vol vuur als altijd, door de halfvolle zaal. Hierna beklom de Voorzitter het spreek gestoelte om allen 'een welkom toe te roepen, even nog sprekend over het ge wicht van dezen dag voor den bond, een dag die zoo moeilijk was geweest voor den feestredenaar „den generaal van ons leger". De mooie versiering vervolgde hij was pronken met andermans veeren daar ze was blijven hangen van het gouden jubilé van des pachters ouders. Aan zijn verzoek om allen het bonds lied mee aan te heffen werd door allen gaarne gehoor gegeven en forsch dreunden de kloeke klanken van dit lied bij be geleiding der Harmonie door de zaal. Nadat we nog waren vergast op een zang nummer, verdienstelijk uitgevoerd door „Caecilia" en eenige nieuwe leden waren geïnstalleerd, werd het woord gegeven aan den feestredenaar, den Centraal- President, den heer J. W. Smit. Spreker begon met te herinneren dat het ruim een jaar geleden was, dat hij het genoegen smaalde kennis met de af- deeling Leiden te maken. Die vergadering was een der schoonste van zijn rondreis. En nu deed het hem genoegen in Leiden te mogen optreden in een vergadering, waarbij ook dames waren. Want, zeide spr., de zaak vari den Bond staat in nauw. verband met de vrou- wenquaestie. Door eene wijziging in de statuten was de bloei van den bond voor een groot deel afhankelijk geworden van de medewerking der vrouw. Daarom wil hij de vrouw aansporen 'n werkzaam deel aan het leven van den bond te nemen. Hierna gaat spr. over tot zijn eigen lijke rede, waarin hij aantoont hoe de arbeid van den bond overeenstemt met den arbeid van St. Willibrord. Evenals de H. patroon wendden ook de oprichters van den bond zich tot de: kerkelijke overheid. Van de stichting ver haalt spreker nog, dat zee eigenlijk is te danken aan de vrouw van deen heer Pas- stoors. Toen het Pausfeest in '87 in Am sterdam was gevierd, een feest, waaraan de mindere man, wegens de duurte niet kon meedoen, meende Passtoors dat ook voor hen iets gedaan moest worden. Hij wilde daarover een stukje in de courant schrijven, doch dit geraakte tusschen zijn papieren. Op zekeren dag herinnerde zijn vrouw hem eraan dat zij nog niets van zijn stuk je gehoord had. Och, zei Passtoors, dat heb ik vergeten, en het ding is wegge raakt. Maar hij had buiten zijn vrouw ge rekend, die het hem triomfantelijk onder de oogen hield. Toen het er dan toch was, heeft hij het in zee gestuurd. St. Willibrord, ging spreker voort, be paalde zich niet tot eene plaats. Evenmin de eerste mannen van den Bond. Zelfs buiten ons diocees hebben zij voor den bond gestreden en zonder tegenkanting zou de bond werkelijk een Nederlandsche zijn geworden, terwijl het nu feitelijk een' .Haarlemsche is. Toch mogen we ons verheugen, aldus spreker, dat daardoor ook elders het vereenigingsleven. tot hooger ontwikkeling is gekomen. St. Willibrord werkte onder de heide nen. De bond heeft wel niet met heidenen te kampen, maar de socialistische en anarchistische ideeën zijn zoo mogelijk nog erger. Spreker herinnerde aan de Fer- rer-herrie, waarbij men sprak over de „zwarte kruisspin" en „de klauwen van het gemijterd barbarendom" en aan het optreden onlangs van Oudegeest in Lim burg, waar echter diens leugens spoedig weerlegd waren. St. Wiilibrord bracht geestelijk le ven en de kunst. Doet niet de Bond aldus spreker, eveneens? Bevordert ook deze niet het geestelijk leven en voor al heeft deze niet de kunst aan het volk gegeven, de kunst van het ambacht? De bond maakt degelijke werklieden door zijn teeken- en vakscholen, dte zoo goed zijn dat men den Staat tot steun beweegt. St. Willibrord bracht hoofdzakelijk het geloof. Ook de bond, al heeft hij het ge loof niet te vestigen, brengt velen, spr. heeft er voorbeelden van te Amster dam gezien die door omgang met re volutionairen en socialisten bedorven wa ren, door hét vereenigingsleven tot het geloof teerug. St. Willibrord gaf de vrouw, hare waar digheid terug. Dit doet ook de bond door te ijveren voor afschaffing van arbeid voor de gehuwde vrouw. Spr. staat in dit op zicht lijnrecht tegenover de sociaal-demo cratie. De gehuwde vrouw in haar huis, zegt hij, niet in fabriek, op school of kantoor, is de leuze van den Volksbond. Daarin ligt dus opgesloten dat de vrouw ook het vereenigingsleven moet steunen en tot hooger bloei brengen. St. Willibrord gaf 'tkind zijn eereplaats iii 't heiligdom der familie. Zoo ook de bond die er voor ijvert dat het niet in de fabriek komt, niet te vroeg geëxploiteerd wordt. Dit poogt minister Talma in zijn arbeidswetgeeving en dit pogen moeten wij steunen. St Willibrord heeft den arbeider ge bracht tot zedelijke verheffing en verbe tering der stoffelijke welvaart. De stoffe lijke welvaart veerbetert ook de bond door het vereenigingsleven,- getuige het vakcongres in Rotterdam in '93, waar op verschillendee verkeerdheden in den loon- standaard en den arbeidsduur werd ge wezen, op de noodzakelijkheid van Ka mers van Arbeid bij geschillen tusschen patroon en werkman, enz. Zoo volgt de bond dus in alles het voorbeeld van zijn H. Patroon. Daarna gaf spreker zijn ingenomenheid te kennen met het werken van den bond in Leiden. Hoe het hem genoegen deed dat men hier bewees vertrouwen te stel len in zijn bestuur door geen tegencan- didaten te stellen, en bovenal dat men trachtte hier een onderafdeeling van bak kers te stichten, wier organisatie zoo noo- dig is oin tot afschaffing van den nacht arbeid te komen, iets waarbij spreker vooral de vrouw verzocht een handje te helpen. Hierna bracht spreker in herinnering dat het de bedoeling van het doorluchtig Episcopaat dat allen zich in de goedge keurde vak-organisatie begeven en dat men niet om de eenten zich daarvan af wenden moest. Hij haalde nog als voorbeeld van tegen werking der jongste grondwerkersstaking in Amsterdam aan. Met het toepasselijk aanhalen, van. hst gedichtje „Heelemaal alleen" beëindigde spr. zijn dikwerf luid toegejuichte rede/] Hierna zei de Voorzitter den spreker! dank voor de moeite die hij zich na zoo'ri) zwaren dag nog getroost had om hier te komen spreken en dikte hij spr.'s woor-i den over de vrouw in het vereenigingsle-*] ven nog even aan. Hjj beloofde nog eenige' nummers van St. Caerilia en St. Gregoriu9 waarop velen blijkbaar liever niet wacht-, ten en huiswaarts gingen. Geveilde perceelen. Gehouden verkoopingen in het Notaris huis van den Burg op Zaterdag 6 Nov. 1909, ten overstaan van: Notaris Mr. J. A. F. Coebergh: Het heerenhuis aan de Doezastraat te Leiden no. 34, in bod f 7200kooper de heer G. N. Snel qq. voor f 7700. Het huis en erf aan de Rijndijkstraat no. 92, in bod f 1005; kooper de heer A. Laman voor f 1010. Het huis en erf aan de Heeren straat te Leiden no. 41, in bod f 2390;,' kooper de heer J. Smit voor f2420. Het huis en erf aan het Levendaal te Leiden no. 83, in bod f 2000; kooper de heer J. W. P. Licht qq. voor f2120. Het huis en erf aan den Middelweg no. 21, in bod f 1250; kooper de heer J. W. P. Licht qq. voor f 1250. Het huis en erf aan de Langestraat te Leiden no. 43, in bod f 1975; kooper de heer J. W. P. Licht qq. voor f 2000. Het zomer- en winterver blijf, genaamd Rustwijk aan de Rijn- en Schiekade no. 45, in bod f 3000; niet gegund. Notaris C. Versluys: Het heerenhuis met tuin aan de Breestraat te Leiden no. 57, in bod f 13.800; kooper de heer G. van Driel qq. voor f15.400. Het huis en erf aan de Lange Mare te Leiden no. 44, in bod f 1900; kooper de heer J. B. Hoogeveen qq. voor f 1925. Het huis en erf aan den iVïaresingel te Leiden no. 64, in bod f 1375; kooper de heer W. Harte- velt voor f 1395. Ter gelegenheid van het 3-jarig bestaan van de Leidsche Kegelclub „Houdt Plank" zijn Zaterdagavond op drie ge heel nieuwe en gerestaureerde banen van het café-restaurant „Den Burcht en Graanbeurs" de nationale kegelwedstrji- den begonnen, die tóf v;eTr .ïTlft 28 No vember zullen duren. De wedstrijden zijn als volgt inge deeldKoipswedstrijd alle dagen van 6 tot en met 24 Nov., eerewedstrjjd Zater dag en Zondag 27 en- 28 Nov., stads- corpsweastrijd Donderdag en Vrijdag 25 en 26 Nov., kampioenwedstrijd van 6 tot en met 28 Nov., vrije baanwedstrijd van 6 tot en met 28 Nov. en dameswed- strijd van 6 tot en met 24 Nov. De prijzen bestaan uit medailles en kunstvoorwerpen, onder welke *er waarde vau f 200, f léO, f 100, f 75 en f 50. De jury bestaat uit óe heeren G. german van Houweningen, dr. J. W. Bierma, H. Th. C. Coster, H. ten Hoovcn, dr. J. P. I. Hulst, J. H. J. Sinnege en H. I. Quant. De deelneming in alle umrners is zeer bevredigend. Bij Koninklijk besluit is ingevolge de weduwenwet voor de ambtenaren 1890 en de wet van 2 Juli 1898 (Stbl. no. 167) aan J. J. van der Pant, wed. mr. C. A. Cau, griffier bij het Kanton gerecht alhier, een pensioen toegekend ad f 690 's jaars. Bij het examen vrije- en orde-oefe ningen der gymnastiek, slaagden Zater dag te Haarlem mej. J. Epliraim en de heer F. Reindersma, beiden alhier. De onlangs van het ,9e regiment infanterie bij. het 2e regiment veld-artil- lerie alhier overgeplaatste le luit.-kwar-, tiermeester H. van de Erve is bij beschik king van den hoofdintendant belast met de functie van officier toegevoegd aan den intendant der 1ste divisie voor het toe zicht op de tee Leiden gevestigde militaire verplegings-inrichtingen. De luit.-kolonel H. G. van Meurs van het 4e reg. infanterie alhier, vertrekt Maandag naar Gouda, ten einde zitting, te nemen als militair lid in den Militie raad van het 2e Militiedistrict. KATWIJK AAN ZEE. Aan de eecht- genoote van den milicien der lichting. 1904 ,J. van Duijvenbode, is tijdens den werkelijken dienst voor herhalings-oefev ningen, ingaande 13 Dec. a. s. bij be schikking van den Minister van Oorlog, een vergoeding toegekend tot een bedrag; van f0.40 per dag. Op den publieken afslag alhier wer den de volgende prijzen besteedVolle haring f 8.70— f 9.—f 9.50, ijle haring f 5.80—f 5.90— f 5.95; steur haring f 6.60—f 7.90—f 8.35—f 8.60, makreel f 7.85—f 7.45—f 7.70—f 8.75. LISSE. Gedurende de maand October is in de Spaarkas „St. Thomas v. Villa nova" ingelegd f 208.62 en terugbetaald f 69.10. Aantal boekjes in omloop 175. Gisteren werd alhier vanwege de R. K. Volksbond de jaarlijksche pro cessie naar en de bidstond op het kerk hof gehouden voor de overleden leden, en donateurs der afdeeling. Te betreuren] is het zeker, dat zoo weinig leden aan deze plechtigheid deelnemen. Van de, circa 300 leden waren er slechts een 40-tal aanwezig. OUDSHOORN. Met Staatscourant no. 260 zijn verzonden de statuten van de Coöperatieve bcgrafenisvereeniging „Sim- plicitas" alhier.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2