Ingezonden Stukken. 51 NOORDWIJK. De bollenplanterij komi in haar laatste stadium. De meeste bol len zitten in den grond: enkelen, die om de een of andere reden wat laat zijn, maken den grootsten spoed, en firma's, die een groote hoeveelheid van allerlei bol-, knol- en wortelgewassen te planten hebben, zetten de „dekkers" tegelijker tijd aan 't werk. 't Dekken der bollen is overal in vollen gang; eenige kweekers werken met versterkt personeel. Telken jare wordt het al moeielijker, het benoo- digde dekriet te bekomen en vooral is het lastig, dit dekmateriaal op tijd te ver krijgen. Dit jaar moet het riet niet zoo goed zijn, als andere jaren, terwijl velen bevreesd zijn, dat zij 't besteld riet óf- in 't geheel niet, óf niet op tijd zullen krijgen. Ook andere jaren behoort fret niet tot de zeldzaamheden, dat men per fiets den rietschipper een eindweegs te gemoet gaat, om zich zijn lading te ver zekeren. ledereen. is bang, niet „onder dek" te zijn, vóór de vorst invalt. NOORDWIJKERHOUT. In de eerst volgende algemeene vergadering der Raif- feisenbank, welke waarschijnlijk in de volgende maand gehouden zal worden, komt aan de orde de benoeming van een bestuurslid, wegens het overlijden van den directeur, den heer M. j. Wuijster. Zijn opvolger zal het niet gemakkelijk vallen, om met evenveel ambitie, ijver en opge wektheid dezen even eervoILen als moei lijken taak te vervullen. Nadat de heer W. van zijne betrekking als hoofd der school op eervolle wijze was ontheven, kende hij geen ander ideaal, dan de be langen der Bank te bevorderen. De bloei en de vooruitgang der Bank, die reeds menig ingezetene tot'heil is geweest, is voor een niet gering aandeel te danken aan het belangdooze werken en ijveren van den heer Wuijster. Daar om zal hij ook nog geruimen tijd in aan gename herinnering blijven voortleven. Uit de Zilk kwamen twee paarden, gespannen voor een vïerwieligen boeren wagen het dorp inholïen. Zij namen hun weg langs de school, de losplaats aan Schippersloot en geraakten vast op het erf van den heer H. Oostdam, alwaar zij in bewaring werden genomen. 'tïs zeer te verwonderen, dat door de zen zwaaienden wagen geen ongelukken zijn gebeurd. De paarden, ook zelfs de wagen, bekwamen geen letseL NOORDWIJK AAN ZEE. De verbou wing van „Ons Huis", het gebouw, waar in de zeelieden gedurende den langen win ter bij eikaar komen, en waarin ook te- zingen enz. worden gehouden, alsmede de lessen van de visscherijschool gege ven worden, vordert reeds goed. 'tV/ordi een kapitaal gebouw, zoo ingericht, dat bet des zomers dienst kan doen als pen sion. Naar wij vernemen, zal er een nieuw pension worden gebouwd in de nabij heid van „Panorama", dus tegenover de tennisbanen van de N. V. „Noordwijksche Sportvereeniging". 't Blijkt, dat onze bad plaats van jaar tot jaar vooruit gaat. RIJNSATERWOUDE. Gistermiddag had in onze gemeente een treurig onge val plaats. Bij het uitgaan der Zuster school geraakte even voorbij de school het 7-jarig dochtertje van Seb. Visser al hier tusschen de spaken van een der wie len van een zwaar beladen vrachtwagen. Ernstig gewönd werd hef arme kind bin nengedragen bij den tuinier Bijlemeer. Direct werd om geneeskundige hulp ge zonden. Het meisje werd op een inmid dels gehaalde draagbaar van „Het Groe ne Kruis" naar huis getransporteerd. Daar werd zij door den spoedig ter plaatse zijnde Dr. Bouthoorn van Leïmuïden ver bonden. Een der beentjes van den arme kleine, die veel bloedverlies had, bleek zwaar gekneusd. De toestand van het kind is zeer ernstig te noemen. Men kan zich de ontsteltenis en het verdriet van de bedroefde ouders voor stellen. De voerman heeft geen schuld 'aan dit treurig ongeluk. VOORSCHOTEN. Wegens het Aan- bicteüngsfeest is de Wiüibrordus feestvie ring van den R. K. Volksbond alhier Hit- gesteld tot Zondag 14 November a.s. I WASSENAAR. Eergisteren en. giste ren werden op de buitenplaatsen van H. iM. de Koningin drijfjachten gehouden. Z. K. H. Prins Hendrik nam er ook aan deel. Er werd tamelijk veel wild geschoten. 5 konijnen, 16 houtsnippen, 20 eenden, 42 hazen, en 184 fazanten. Gister, na afloop der jachtpartij, dineer de Z. K. H. bij den burgemeester, Mr. R. baron van Zuijlen van Nijevelt. Om streeks half tien vertrok de Prins per rij tuig naar 's Gravenhage. L Gisteren vervoegde zich bij den heer de W. in de duinen een drietal kooplui toet turf. Na eenige onderhandelingen Werden 2400 tarven gekocht. Bij het na tellen bleek later, dat er slechts even de helft aanwezig was. Verleden jaar zijn ook eenige personen op deze wijze be- drogen. IedeF zij dus op zijn hoede. Bij voorkeur wordt de turf gepresenteerd bij personen, die een weimg afgelegen w©- t Den. bezocht en van die gelegenheid gebruikt gemaakt om de jeneverflesch eens fiink aan te spreken. Beiden zijn gehuwd en hoofden van groote gezinnen. Zij bevon den zich op weg naar huis, in gezelschap van hun zuster en zwager. Al spoedig kregen zij, verhit door den drank, twist over 't koopen en verkoopen van een schaap, 't Bleef bij geen woorden. Beiden trokken het mes en vielen verwoed op I elkander aan. Vreezende, dat zij elkan der zouden vermoorden, trachtten de zwager en zuster hen te scheiden. Allen liepen ernstige verwondingen op, J. S. kreeg een diepe gapende wonde in de wang B. S. een snede over de geheelen, lengte van het hoofd en in den arm, de zuster en de zwager verschillende sneden over de handen. Treurig. De broeders, anders steeds goede vrienden, zouden door den drankduivel aangeblazen, elkan der zeker vermoord hebben, waren de zwager en de zuster niet tusschenbeide gekomen. Nieuw systeem electrise he tram in ons land. Naar wij vernemen, heeft de Oosterstoomtram te'Utrecht drie benzine electrische nrotorwageus systeem Westinghouse besteld, die bestemd zijn ora de^ locomotieven te vervangen. Dit nieuwe systeem is zeer interessant door zijne eenvoudigheid en lage exploitatie kosten, ongeveer 30 of 40% lager dan bij stoomexploltatie of in vele gevallen bij electrische exploitatie met trolley- systeem. Het systeem is hierop gebaseerd, dat elke motorwagen zijn eigen centrale met zich voert, bestaande uit benzinemotor gekoppeld aan een dynamo, welke laatste direct zijn stroom aflevert aan de electro- motorenT die de assen van den wagen moeten voortbewegen. Gedurende den rif heeft de wagen voerder zich slechts bezig te houden met zijn controller en het handel voor regeLing van den benzinemotor, terwijl het benzine agregaat geheel automatisch werkt, zonder toezicht Het in gang zetten van den benzinemotor geschiedt door middel van een knik 's morgens bij den aanvang. Verder na elke halte geschiedt het in gang zetten automatisch door een voudig op een knop te drukken. Onder de vele voordeelen van dit systeem behooren o.a. de totale onaf hankelijkheid van een vaste centrale en het vervallen van de bovengrondsche toevoergeleiding en de terugleiding langs de rails. Deze wagens kunnen echter voorzien worden van een beugel, opdat ingeval een dienst wordt ingericht tus schen 2 steden, de motorwagens kunnen doorrijden tot in het centrum van de stad, maar dan in de stad door middel van den stroom van het stedelijk nek Dit. systeem wordt reeds 5 jaar met succes door de Westinghouse Mij. in Hongarije toegepast en sedert November 1-908 in Oost-Pruisen opdeiijnPogegen- Schmallenigkeii bij Königsberg op een lengte van 55 K.M. Ook te Parijs zal einde 1909 op de ceintuurbaan zulk een. benzinemotor wagendrenst aanvangen. De geheele mechanische en electrische uitrusting zal uitgevoerd worden in de fabriek van de Westinghduse Mij. te Havre m. Frankrijk, terwijl bak en onderstel zulten worden gebouwd door de Ned. fabriek van spoorwegmaterieel te Amster dam. Deze motorwagens zullen tevens inge richt worden voor post en bagage. Op de thans bestaande lijnen echter kunnen de motorwagens ook passagiers bevatten. Begin April 1910 zullen deze motorwagens te Zeist in bedrijf worden gesteld. Het bureau van de Westinghouse Maat schappij is gevestigd te Brussel, 1, rue de la Pêpinière. „H." De „neef van Hagenbeek". fn de „Berk Lokal Anzeiger" komt een verhaal voor van oplichting, bèdrevèn door een thans te Berlijn vertoevend Amsterdammer, rn zekeren Rieck, die zich uitgaf voor een neef van Hagenbeek. Deze geachte stadgenoot nl. kwam in Berifn een provinciaal tegen, een ar beider uit Braunschweig, die zoo juist in Berlijn was aangekomen. R. vertelde hem, dat hij een baarvtje voor hem had bij zijn oom, den be roemden Hagenbeek. Het gaf 150 Mark per maand. De arbeider natuurlijk in de wolken. Een kleine formaliteit moest vooraf gaan. Hij moest zijn haar laten-knippen, zoo als zijn vriendelijke vriend Hagen beek^ neef dat hacL Zulks geschiedde. Hierna werd natuurlijk op kosten van den provinciaal een stevig glas gedronken, waarna men- zich naar een effectenbank begaf, waar „Hagenbeek's neef even 400 Mark zou halen. Hij moet echter, voor te maken onkosten, 4 Mark meenemen, die den Braunschweiger hem niet pteizrer leende. Nietwaar, als je zoo'n mooi baantje gekregen hebt R. echter ging het bankgebouw bin nen, om 't aan de andere zijde onopge merkt weer te verlaten. De Braunschweiger wachtte langen tijd vergeefs op- zijn VFiend en gaf 't geval eindelijk aan bij de politie, die den man inrekende. KINDERVERLAMMING. Te IJsselstein en te Spanbroek doen zich gevallen van kinderverlamming voor. De gebroeders J. S. en B. S.» ▼an Onna en Havelterberg, hadden de Steenwijker najaarskermis „Elfduizend'.,1 de huwelijksinzegening door den predi kant, die op den vasten grond stond, per telefoon zonder draad plaats. Daarna deden de gehuwden een korte luchtvaart, gevolgd door hun vrienden in auto, die hen bij de nederdaling geest driftig toejuichten. Maandagavond is te Dukin- field een opzienbarende moord ge pleegd. In het afgelegen heerenhuis Gorse Hall, van den heer G. H. Storrs, zag een der dienstboden in de keuken een man wegschuilen, die haar dreigde met een revolver, toen hij zag, dat zij hem had opgemerkt. Het meisje snelde luid roepend naar het voorhuis, waar de vrouw des huizes op den man toesnel de en hem, na een hevige worsteling, zijn vuurwapen afnam. Nu kwam ook de heer Storrs er op aan en na een verwoed gevecht stak de inbreker hem een dolk of een groot mes in het lijf, zoodat hij dood neerviel. De dienstmeis jes waren intusschen naar buiten ge sneld om hulp te halen maar die kwam te Iaat. De moordenaar ontvluchtte en men heeft nog geen spoor van hem ontdekt, hoewel de politie ten spoedigste den geheelen omtrek is gaan doorzoeken. Reeds meermalen is het voor gekomen, dat aan boord van de zeeka- steelen, drijvende hotels, die van de oude naai de nieuwe wereld varen, valsche spelers hun stag trachten te slaan. Thans wordt aan de „Daily Telegraph" uit New-York gemeld, dat zich aan boord van den Lloydstoomer „Kronprinzessin Cacilie", die daar Dinsdag is aangekomen, gedurende den overtocht een zeer onaan genaam incident heeft voorgedaan. Een passagier, de Engelsche luitenant Grandville-Fortescue, neef van den ex- president Roosevelt, die in hetrooksalon naar het spel van eenige dobbelende heeren keek, zag, hoe een der spelers een dobbelsteen in de buiging van zijn pink verstopte. Fortescue stond onmiddellijk op en riep den bedrieger vlak in het gezicht toe: „Jij schobbejak!" Onmiddellijk ontstond een woest handgemeen, dat is een ge regelde Bokspartij ontaardde; en daar de luitenant een voortreffelijk bokser bleek te zijn, zoo kreeg de valsche speler een ongenadige rammeling. Hetgeen hem niet verhinderde, 's avonds met een diepblauw oog aan het diner te verschijnen. De heer Bertuch, een Oosten- rijksch ingenieur, heeft een luchttorpedo uitgevonden, die, naar men zegt, een luchtschip op 100 meter hoogte kan treffen en vernielen. T e Boe da-P est he eft eenarbeider zijn vrouw, zijn vier nog jonge kinderen en daarna zichzelf van het leven beroofd. De man kwahr door gebrek aan het allernoodigste tot deze vreeselijke, wan hopige daad. Het nieuwe Amerikaansche slagschip North Dakotahet tweede van het Dreadnoughttype dat voor de Amerikaansche marine werd gebouwd, heeft bij een proeftocht een maximum snelheid van 221/4 knoop en een ge middelde snelheid van 21.8 knoop be reikt. Dit is het snelheidsrecord van alle slagschepen ter wereld. Weer is in Frankrijk eenaan- val op een trein gedaan. Het was op een buurtspoor in het Zuiden, tusschen Co- moulles en Gardanne. Toen de trein van de halte Censies zich in beweging zette, sprongen een paar kerels in den achter stengoederenwagen en velden denconduc teur, die zich daarin bevond, met eenige slagen neer. Toen gingen zij de goede ren uit den trein gooien, blijkbaar om ze door handlangers te laten oppikken. De conducteur was onder den bedrijve bijgekomen en ontvluchtte langs de tree plank. Tot aan het volgende station bleef hij op een buffer in veiligheid. Aan dat station sprongen de bandieten uit den wagen en verdwenen. V o 1 gen s e e n telegram uit New York is daar aan boord van de Prinz Joachim, van de Hamburgsch-Ameri- kaansche Lijn, 's nachts een brutale diefstal gepleegd. De dieven drongen in de hut van de betaalmeester door, maakten de brandkast met dynamiet open (nie mand schijnt de slag te hebben gehoord) en haalden er 8000 dollar uit. In een dorp van het district Gomel (Rusland) plunderden drie ge wapende roovèrs gisteren een brande- -wijn winkel, doodden 2 geestelijken, een onderwijzer, de vrouw en de dochter van een geestelijke en wondden drie cersonen door revolverschoten. De da ders ontkwamen. Uit Seattle in den staat Was hington komt het bericht van een ultra moderne plechtigheid. Twee verloofden, van reeds gevorder den leeftijd, hadden in het schuitje vad een ballon plaats genomen. Toen dn allon ver genoeg verwijderd was, hae Gemeenteraad van Bodegraven. Vergadering van gisteren. De Voorzitter opent de vergade ring. Aanwezig alle leden, behalve de heer A. Okkerse. De notulen der vorige veigadering worderj gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen is een proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Tot Nov. was ontvanger f 21.003,652/2» uitgegeven f 18~387.11 kassaldo dus f 2660.54. De Voorzitter deelt mede dat be sloten is aan de straat in westelijke rich ting vanaf de Julianastraat, den naam te geven van Prins Al::nritsstraat. Dat aan het plan voor eed arrestantenlokaal te Nieuwer brug door gebrek aan ge noegzame medewerking met de betrok ken gemeenten Barwoutswaarde en Riet veld geen gevolg werd gegeven. Ook het verschaffen van geschikt drink water voor Barwoutswaarde en Rietveld en Nieuwerbrug door het aanschaffen van een waterschuit, hetzij van gemeentewe- of door particulieren, vindt geen steun. Echter geeft de gemeente de hoop niet op, dat het aan de waterleiding moge gelukken voldoende steun te vinden om Nieuwerbrug van water te voorzien. Aan de orde komt thans de begrooting dienst 1910. De commissie, belast met het onder zoek, verklaart bij monde van den heer L. Boer zich over het geheel wel met de begrooting te kunnen vereenigen behal ve eenige posten als volgt: Post 4 verhooging tractement van po litie met f35. De commissie had hier niets tegen maar wenschte dan meer ac tiviteit zooals b.v. om beurt nachtdienst. Post 80. De commissie informeert of in de f300, uitgetrokken op de begroo ting van den post brandweer, is begre pen het uit te keeren salaris der man schappen bij eventueelen brand. Post 91Begrooting f 300 op onder houd van straten en pleinen vindt de commissie wel wat laag.t Post 100. Straatreiniging. Er bestaat bezwaar tegen de verhooging va n't sa- op f312 van den asch-ophaalder de Vlieg. Echter was gewenscht om verschillende dingen netter in orde te houden vooral de urinoirs. De V o o r z. geeft inlichtingen aangaan de voornoemde posten. Betreffende post 74 zegt hij dat het motief der 35 gulden salaris-verhoroging is de duurdere tijdsomstandigheden. Om voor deze verhooging nachtwacht te vor deren, daarvoor is ze veel te gering. De heer De Boer zou toch meer ac tiviteit wenschen, vooral tegen straat schenderij, waarvan hij eenige staaltjes uit eigen ervaring opnoemde. Aangaande post 80 deelt de Voorz. Inede, dat in dezen post is inbegrepen alle loonen uit te betalen bij event, brand'. Post 91. Onderhoud straten en plei nen, zegt de Voorz. dat er slechts wei nig straten eigendom der gemeente zijn, terwijl bovendien de Spoorstraat nog op kosten der Waterleiding verstraat wordt. Post 100. Op het niet voldoende rei nigen van urinoirs zal den betrokkenen door het dagelijksch bestuur gewezen worden. De heer L. Boer vraagt, hoe dikwijls asch of vuilnis moet worden opgehaald. Vroeger gebeurde dat iederen morgen, nu echter in sommige wijken slechts een maal per week. De Voorz. antwoordt, dat dit om den anderen dag moet geschieden en aan gezien er meerdere klachten dienaan gaande inkwamen zal het dagelijksch be stuur maatregelen némen om dien toe stand te verbeteren. De begrooting werd daarna met alge meene st. vastgesteld op f 37.841.591/2 in ontvangst, 37.759.41 i nuitgaafsaldo dus f 8218y2, en zal aan Ged. Staten ter goed keuring worden aangeboden. Daarna volgden eenige wijzigingen in de Politieverordening. Voortaan is, behalve het maken van muziek op den openbaren weg, ook het venten en zingen van liedjes verboden. Verboden zal het zijn met zeisen, an ders dan behoorlijk bedekt, langs den weg te loopen. Aan art. 14 wordt toegevoegd het verbod om op 'n rijwiel meer personen te vervoeren, als waarvoor het bestemd Ook zal het voortaan verboden zijn te fietsen met een paard bij zich, even als het rijden met handwagens met een last waarover de berijder niet heen kan zien, tenzij er iema ndvoor den wagen loopt. Geen woon- of kermiswagens mogen meer op particuliere erven staanzij mogen zich alleen op terrein bevinden, door de politie aan te wijzen. Op andermans erf zal men geen pluim vee mogen laten loopenbij overtre ding hiervan zal het in beslag genomen en door den eigenaar tegen schadever goeding worden afgehaaldbij niet af haling binnen drie dagen kan de ge meente tot verkoop overgaan. Verboden wordt het verkoopen van vuurwerk aan personen beneden 14jaar. Daarna wordt de verordening in zijn geheel vastgesteld. Voor het herhalingsonderwijs wordt in de plaats van mej. Snoek benoemd Mej. Fortgens. Hierna gaat de Raad over in gehei me zitting. maand, en per kind, omdat de prijs van f 0.60 meer in overeenstemming is met het bedrag, dat in andere gemeenten voor dit onderwijs geheven en ook weer in ver houding met het schoolgeld, dat hier voor het gewoon lager onderwijs geheven wordt De Voorzitter adviseert den Raad aan dit verzoek te voldoen, omdat deze verlaging op het geringe aantal leerlingen de totaal ontvangsten van dit onderwijs niet van beteekenis zal doen dalen, ten minste niet in die mate, dat de gemeente kas er door bezwaard zal worden. Alzoo wordt besloten. Namens de Commissie tot het nazien der gemeentebegrooting van het jaar 1910, brengt de heer Augustinusga verslag uit en rapporteert dat genoemde Com missie geen opmerkingen heeft of voor stellen te doen, waarom zij den Raad adviseert haar onveranderd vastte stellen. Wordt conform dit voorstel besloten. Ingekomen zijn eenige reclames tegen den hoofdei, omslag, die in geheime ver gadering behandeld worden, evenals het suppletoir kohier hoofdel.-omslag. Na mededeeling van eenige af- en over schrijvingen op de begrooting 1909, die onveranderd werden goedgekeurd, ver langt niemand meer het woord en sluit de Voorzitter de vergadering. Onderwijs. Prof. J. R. P. F. Gonggrijp. fm j Te Wiesbaden is in hoogen ouder dom overleden de oud-hoogleeraar. aan de voormalige opleidingsschool voor, O.-I. ambtenaren, te Delft, J. R. P. F. Gonggrijp. Hij was 7 Febr. 1827 géboren te Wisch, - in Gelderland, uit een ouds Friesch geslacht. Gemeenteraad van Nieuwkoop. De vergadering wordt geopend door Voorzitter, Burgemeester H. B. Onder water. Afwezig is met kennisgeving de heer H. van Niekerk. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Door den Voorzitter wordt mede deeling gedaan aan den Raad van het proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Hieruit blijkt, dat op 'l Oct. in kas was de som f 1850.52. De ontvangsten tot dien datum waren f 10954.75, de uitgaven f 9104.23, blijft dus bovengenoemd saldo. ingekomen is een schrijven van Ged - Stalen verzoekende het schoolgeld voor het nhalingsonderwijs in deze gemeente te verlagen van f 1 op f 0.60 per (Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer! Naar aanleiding van het verslag der vergadering van het Metaalbewerkers- Gilde „St. Eloy" voorkomende in Uw nummer van 2 November 1.1. verzoeken wij U beleefd om eenige regels plaats ruimte, waarvoor wij U bij voorbaat danken. Op bedoeld verslag hebben wij veel, zeer veel te zeggen over de juistheid, verdachtmakerij, enz. Bij nader inzien hebben wij gemeend hierover in dit blad niet verder uit te weiden, aangezien wij het de juiste plaats niet vinden, doch beloven te gelegener tijd en plaats daarop nog wel eens terug te komen. De oprichters van Credo-Pugno. Beurs van Amsterdam. 6 November 1909. Nederland. Obl. Ncd. Werk. Schuld Cert. dito 2dito Oostenrijk. 5 Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli Portugal. 4%% Obl.Tabaksmon. 4c/o Obl. Ie serie Rusland. 4%% Obl. l909Ned.Rec. 4V-2 dito Obl. 1909 4% dito bij Hope ócCo.aG.R. 125 Servië 4% Obl. 1895 Mexico 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4 Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Rcdjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enira Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake <£Ohio Cer(. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew, aand. Erie Sp. Mij. 47, General Lien Bonds dito Gew. A. ^ans. City South Rw. MexicJntern.PirorLienObl.4K Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 L le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew. aand. Union Pac. Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 4% Honeaarsche Hypb. 1884 4% Theisa. Reguhr. Ges.1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3 /o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congo loten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2% Vorige <oerS Koers. ïeden. 92K 9234 91% 91% 76[si0 76% 95KG 97% 62 61% 93 93 Xe 93 9354 85% 79 79K 93Kr. 94 105? a 47? 8 47% 53Xe 53 102% 87 19854 197% 88?ic 87% 76%s 76% 91% 90% 126; 8 127 129 128 182 179% 145 141 186Ke 184% 268 268 920 920 128 457 455 189% 189 165% 73-8 ,67% 22% 22% 605 605 104 105 455 450% 76% 491 493 4%6 9% 9% 38 37% 84% 87 96 122 123 QQl/ 123 f öy78 48 47% 33Kc 33>i 74% 4354e 43% 103% 4654 47 99% 99% 46? 8 47 40% 40 12954e 129 y* 31 31 200 202% 103Ke 103% 20Xe 20% 109?f6 f 1-85 75 76 98 Xe 121 122% 149 168% 66% 50% f 435( 43.30 i 64.5( 65.—.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2