Firma J. P. MIESS* Goud- Zilversmid. Botermarkt 2. melijk om voorloopig met de leerlingen van een 4-tal scholen te beginnen en het onderwijs geleidelijk tot alle openbare en bijzondere scholen voor on- en minvermo genden uit te breiden. Die les van Mej. van Kaathoven zal dan bijgewoond wor den: door een onderwijzeres der betrok ken school, de zch verbtiindt met de ,4 leerlingen harer school eiken dag geduren de 5 minuten voor iederen leerling, dus in het geheel 20 minuten, de op de hoofd- les voorgeschreven oefeningen te herha len. Als bezoldiging zou aan Mej. van Kaat hoven een jaarwedde van f75per we- kelijksch lesuur kunnen worden toege kend, terwijl aan de onderwijzeressen, die hulp verleenen, daarvoor een gratificatie van f 50 per jaar zou kunnen worden ge-i geven. Wordt dan verder gerekend op een bedrag van f 25 's jaars aan leermiddelen, dan blijkt dat voorloopig een bedrag van ,f 375 per jaar voldoende zou zijn om aan een viertal lagere scholen dit onder lijs in te voeren. Bij uitbreiding tot 10 scholen zou dit bedrag tot f 825 stijgen en voor alle |bare en bijzondere scholen voor on- en minvermogenden samen zou met een be drag van ten hoogste f1400.— kunnen worden volstaan. Zeker niet een zoo be langrijke uitgave, dat men zich daardoor zou moeten laten weerhouden om tot de invoering van dit zoo nuttige onderwijs over te gaan. Op grond van bovenstaande overwegin gen geven wij U mitsdien in overweging: over te gaan tot de vaststelling eener ver ordening, regelende het onderwijs aan spraakgebrekkige kinderen, in den geest als boven omschreven. (Wordt vervolgd). Er wordt aldus schrijft men van hier aan het „Hbl." aan de voorbe reiding van den aanleg van electrische tramlijnen Leiden—Katwijk, Leiden Noordwijk hard gewerkt. Tevens heeft de Noord-Zuid-Holl. Tramwegmaatschap pij voor een aanzienlijk bedrag dé^tram door Leiden van de Rotterdamsche Tram wegmaatschappij overgenomen die nu ook zal herschapen worden in een electrische tram met dubbel spoor. Daarvoor zal spoedig een concessie-aanvrage den Leid- schen Gemeenteraad bereiken. De Leidsche Centrale zalfden electri- schen stroom leveren, doch zal dien tengevolge belangrijke uitbreiding moeten ondergaan waardoor de trammen naar Katwijk en Noord wijk, wanneer zij door de Maatschappij in exploitatie worden genomen, wat vermoedelijk in den loop van 1910 zal plaats hebben, nog wel eenigen tijd stoomvermogen zullen moeten gebruiken. De aanleg Leiden—Noordwijk dreigt ook nog een hebmarijkp vprtraa;~o te zullen ondergaan, doordat een tweetal eigenaren van grond, waardoor de tram ter verkorting van het traject zal moeten loopen, buitensporige hooge eischen stel len, waaraan de Maatschappij met geen mogelijkheid zal kunnen voldoen. Daarom zal tot onteigening moeten worden overgegaan, waar langen tijd mee gemoeid zal zijn. In de naaste toekomst zal er ook aan worden gedacht om Alfen per tram aan Leiden te herbinden. Mej. M. Fruitman, alhier slaagde te Haarlem voor het examen vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. Bij de loting voor de eerste ronde om den zilveren hockeybal op 14 No vember is Leiden vrijgeloot. De tweede ronde wordt 12 Dec. gespeeld. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is voor het tijdvak van 4 Nov. tot en met 31 December benoemd tot assistent voor de scheikunde aan de Rijksuniversiteit alhier, dè heer W. C. De Leeuw, alhier. Aan de telefoon zijn nog aange sloten onder no. 802 A. Valk, firma Peek en Cloppenburg Breestraat, no. 941 prof. v. d. Vlugt, Hooigracht 29, no. 942 E. Kwaadzaat Korte Diefsteeg 6, no. 943 Zusters van Liefde Pelikaanstraat 1, no. 944 F. Smits, Princessekade 3. De milicien-verlofganger der lich ting van 1904, A. Chrispijn uit Leiden, is, in verband met zijn opkomst onder de wapenen voor herhalingsoefeningen, voor den militairen dienst afgekeurd en met ingang van 6 November a.s. met paspoort uit den dienst ontslagen. Bij de onthulling van het standbeeld Voor den beroemden geschiedkundigen Prof. Mommsen te Berlijn .was ook te genwoordig Prof. de Vries, als vertegen woordiger van onze Leidsche Universi teit, de eenige die zich had laten verte genwoordigen. Bij het examen voor hoofdconducteur bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen' heeft o. m. aan de ge stelde eischen voldaan C. H. Smits, con- ducteur-pakmeester, alhier. Bij Koninklijk besluit van 12 Octo ber is goedgekeurd de verordening, re gelende de heffing van belastingen .voor het openbaar Slachthuis, alhier, zooals die door den Gemeenteraad van 29 Ju li 1909 opnieuw is vastgesteld. In dato heden is hiervan afkondiging 'door Bt,. en W. 'geschied. ALKEMADE. De verlofgangers der M litie van de lichting 1909 dezer ge meente (viermaanders) C. M. Vesseur en M. Jansen zjjn ingevolge art. 109 der Militiewet (voor het blijvend gedeelte) opgeroepen om 1 December a. s. onder de wapenen te komen. Blijkens bekendmaking van den Burgemeester moeten de nog niet in gelijfde lotelingen der lichting 1909 en de lotelingen der lichting 1910, die wenschen ingedeeld te worden bij de bereden korpsen zich vóór 30 November a. s. ter Secretarie aanmelden. Aan de indeeling bij de bereden korpsen zijn verschillende voordeelen verbonden. ALFEN AAN DEN RIJN. Uitslag der gisteren gehouden verkooping van de Bouwmanswoning „Amsterdam" ten overstaan van Notaris Korteweg, in het Hotel St. Joris, de Perceelen I, II, III en IV in bod op f56.100, afgemijnd op f 56.104. Kooper H. Laros, Aarlan- derveen. Perseel V, in bod op f 9.800, ver hoogd met f 400 niet gemijnd. Kooper C. Offers, Oudshoorn. Perseel VI in bod op f12.100 niet gemijnd. Kooper P. Baiters, Oudshoorn. Totaal opbrengst f78.404. AARLANDERVEEN. Toen eergisteren de slager H. bezig was -met het slachten van een koe, had hij het ongeluk dat zijn mes uitschoot, waardoor dit hem in het bovenbeen schoot. Gelukkig voor den man zal de verwonding geen na- deelige gevolgen hebben. GOUDA. Bij de door het Provinciaal bestuur van Noord-Holland gehouden aanbesteding van het opruimen, het ver plaatsen en het leveren en stellen van meerpalen langs het Noord-Hollandsch Kanaal, was minste inschrijver W. A. Verbrugge alhier voor f2660. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Ge broeders d. M. van Rijnsburg hadden van D. P. alhier kool gekocht en vooruit betaald. P. had echter met de gebr. d. M. vroeger reeds handel gedreven en die zaken schenen niet afgedaan te zijn. P. trachtte toen te beletten dat zij met de kool wegreden alvorens die vroegere quaestie opgelost was. Hierover werden de gebroeders zoo in woede ontstoken, dat zij P. op zijn land in den Lageweg zoodanig hebben mishandeld, dat hij het bewustzijn verloor en zich na eenigen tijd onder geneeskundige behandeling heeft moeten stellen. Van het gebeurde is door P. aangifte gedaan bij de politie. KATWIJK AAN ZEE. Haringprijzen. Volle pekelharing f 10.25 a 10.75, ijle f 5.40 a f6.20, steurharing f9.15 af 10.80, ma kreel f6.60 a 8.50 per kantje. De vangsten der vaartuigen zijn niet groot; van enkele zelfs zeer gering. Te IJmuiden is binnengekomen van de haringvisscherij de bomschuit K W. 39 met 21 last. tingen 1909 en 1910, ^Teln aanmerking wenschen te komen voor inlijving bij de bereden korpsen, kunnen zich daartoe aanmelden op de Gemeente-Secretarie, op eiken werkdag des voormiddags tus- schen 9 en 12 uur, doch vóór den 30en November. NOORDWIJK. Meldden wij laatst, dat de politie één der nachtelijk op prooi uitgaande honden had doodgeschoten, 't blijkt, dat er nog meer van die roovers rondzwerven. .Den vorigen nacht toch hebben zij een bezoek gebracht aan de konijnen van G. v. d. W. Deze vond des morgens 4 konijnen doodgebeten. De viervoetige dieven hadden zeker ook kippenbout op hun menu staan, want het vlechtdraad van den kippenloop was vernield; de kipjes echter zaten veilig in 't hok. Men is dus gewaarschuwd, terwijl wij aan de bezitters van honden wel 't ver zoek zouden willen doen, deze vast te houden; de politie mocht anders eens genoodzaakt zijn, er nog meer gerechte lijk at te maken. Gisterenavond vergaderde in café „Het Fortuin" van den heer G. Gordijn de afd. Noordwijk van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De vergadering werd geopend door den Voorzitter, den heer L. A. Prins. De notulen werden onge wijzigd vastgesteld. Na ballotage werden définitief tot leden der afdeeling aange nomen de heerenA. W. van Eeden, N. A. Vink Jcz., G. Hoogervorst en G. van Went Jz., tot lid-leerlingenJ. C. v. d. Meer Cz., A. en H. Alkemade C.Pzoons. De Voorzilter, ambtshalve lid der plaatselijke tentoonstellings-commissie, deelt mede, dat en hoe het complex perken, door de afdeeling voor haar rekening genomen op de Groote Bloem bollententoonstelling Haarlem 1910, met dubbele tulpen van de beste soorten is beplant. Hij maakt van deze gelegenheid gebruik, om een woord van welver dienden dank en lof te brengen aan de jongelui uit de afdeeling, die met grooten ijver alle werkzaamheden verricht heb ben, die het planten van dit groote aan tal bollen eischte. Luide instemming der vergaderden toonde, hoe iedereen met den Voorzitter accoord ging. Het stellen van candidaten voor 2 vacatures in het Hoofdbestuur werd aangehouden tot een volgende vergadering. Nadat besloten was, vanwege de afd. een verzoek te richten tot Noord wij ks Gemeentebestuur, om dit te bewegen één of meer me dailles beschikbaar te slellen voor boven genoemde tentoonstelling, werd de ver gadering gesloten. NOORDEN. Vader en zoon alhier gin gen samen ter secretarie, elk de geboorte eener dochter aangeven, de vader voor de 16e maal, waarvan 14 kinderen in le ven zijn, en de zoon voor de eerste maal. OUDE.WEJER1NG, Mej. I. A. H. Roe- loffs alhier, is te Haarlem geslaagd voor het examen der vrije en orde-oefeningen der gymnastiek. SASSENHEIM. De heer J. Wiepke- ma, onderwijzer aan de Chr. School te Oostwolde, is benoemd in gelijke be trekking alhier. TER AAR. Het Bestuur van den Noord- eindschen en Geerpolder maakt bekend dat schouw gevoerd zal worden over alle toGhten, slooten, waterleidingen, kaden en kunstwerken op Zaterdag 13 Novem ber, als wanneer zij moeten voldoen aan de bepalingen van de Keur des polders. VEUR. De heer J. Hogeveen, alhier, slaagde te Rotterdam voor het examen vrije en ordeoefeningen der gymnastiek. VALKENBURG. Bij Koninklijk besluit is met ingang van 9 dezer herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer P. Lotsy. VOORSCHOTEN. Gisteravond verga derde alhier de afdeeling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw ter uitreiking der bekroningen, behaald op de in Sep tember gehouden Landbouwtentoonstel ling, Ongeveer 8 uur opende de voorzitter, burgemeester Vernède, de bijeenkomst Hij begon namens het Bestuur met zijp verontschuldiging aan te bieden wegens het tweemaal verdagen der vergadering en wees er vervolgens op, dat de ge houden tentoonstelling een groot succes was geweest. Echter betuigde hij zijn spijt, dat de tuinbouw zoo slecht ver tegenwoordigd was geweest en hoopte daarom, dat die op een volgende maal een veel beter figuur zou maken. Vervol gens bracht hij dank aan de verschillende inzenders, vooral aan den heer v. d. Spruit voor zijn mooie collectie watervogels en aan den heer v. Hemert voor zijn ten- toongestelden bijenstand. Daarna kregen we te hooren de vol gende lijst van personen, die een prijs of eervolle vermelding hadden gekregen: Nieuwenhuizen, C. Dijkman, C. C. Breu- kink, P. Hooymans, J. Scheer, G. Ver- duyn, L. v. Bohemen, H. Kauw, J. Visser, A. Owel, Verkley, C. v. d. Krogt, Stal „Heeswijk", A. Blok, W. T. Lekkerkerk-er, j. Bos, M. de Graaf, Wed. A. A. Vree burg, C. Kranenburg, A. J. Deurloo, D. K. J. Schoor, Mej. K. J. Schoor, C. B. v. Dijk, W. van Dorsten, J. H. de Groen, J. J. Dijkman, H. Mulder, W. C. Bolle, C. H. v. Vliet. W. G. Duynisveld; A. v. Leeuwen, A. Verboon, L. C. de Jong, J. P. Schmal, A. J. Boom»Jl Waayer, Th. Bergman. M. rl- R J^JJïïzen'voor inzendingen van pluim vee zullen later worden bepaald, daar dit niet in het programma was opgenomen. De voorzitter doet nu de mededeeling, dat niettegenstaande de uitreiking van zoovele prijzen er toch nog een klein voordeelig saldo in kas is, wat natuur lijk een applaus ontlokte aan de toehoor ders. Vervolgens werden de prijzen uit gedeeld. Vijf blanco diploma's, die nog beschik baar bleken voor eenige prijswinners, die er prijs op mochten stellen, vonden gre tige afnemers. Na de gebruikelijke rondvraag, waarbij niemand het woord verlangde, sloot dè voorzitter de vergadering. VOORSCHOTEN. De fabriek van de firma Van Kempen en Zonen herdacht eergisteren het gouden jubileum van het Ziekenfonds ten behoeve van het perso neel. De heer van Kempen gaf bij deze gelegenheid f500 bij het saldo der kas. Het vorige jaar werd aan ziekengeld uitgekeerd f 2784.72 en aan doktoren, apo theker- en begrafenisgelden f848.09-. De firma doet belangeloos de administratie en betaalt 5 pet. rente van de aanwezige kasgelden. Dat ziekenfonds kan als toon beeld gesteld worden voor andere indu- strieelen. WOUBRUGGE. Geen der lotelingen dezer gemeenfe heeft lust om bij de zeemilitie te dienen, althans niemand heeft zich daarvoor aangemeld, wel heeft een tweede zich opgegeven aan Gedeputeerde Staten voor de herkeu ring, n.l. P. M. J. M. te Hoogïnade, die te Haarlem voor den Militieraad ver scheen en daar voor den dienst werdt aangewezen. WARMOND. Het Bestuur van den Zwanburgerpolder brengt ter kennis, dat de gewijzigde Keur- of Politieverordening van bovengen, polder, vanaf heden 4 November, gedurende een maand ter visie ligt ten kantore van den Secretaris, om daarna opgezonden te worden'aan H. H. Gedeputeerde Staten. De loteling G. Franken is bij her keuring geschikt verklaard. ZEGWAART. Voor een lid van den ge meenteraad moet herstemming plaats vin den tusschen de heeren Chardon (A.-R.) die 69 en Noordam (Lib.), die 73 stemmen verkreeg. Voorts werd uitgebracht op den heer Van Dogterom (Lib.) 35 st. ZEGVELD. Bij de coöperatieve Brand- Verzekerings-Maatschappij is reeds een kapitaal verzekerd of toegezegd van een millioen gulden. ZOETERWQUDE. Gisterennamiddag omstreeks 4 uur brak op eens een hevige brand uit op den zolder van verfwaren, boven de schilderswerkplaats van den sc. C. G. van Es, wonende in de Wt. onder deze gemeente. De bra'.er met spuit no. 4 staande in de Weipoort was spoedig op de plaats des onheiis. Er werd flink gewerkt en door het krachtdadig optreden werd het woon huis van den schilder,- dat tegen het bran dende perceel stond, behouden. Ook het weer was gunstig gesteld, dientengevolge bleef de landbouwerswoning en boerderij van den landbouwer Sk P. Heemskerk, die op zeer geringen afstand van dè branden de massa stond, gespaard. De oorzaak, van den brand is met zeker heid1 niet te noemen, doch de mogelijk heid bestaat dat het te wijten is. aan zelf ontbranding (broeiing) van zekere droge stoffen tot bereiding van verf. Assurantie dekt de schade. Spuit nof. 2 van de Rijndijk alhier was ook toegesneld', döcft halver wege terug gekeerd, aangezien assis tentie niet meer noodig was. Ingezonden MededeeHngen. k 30 cent per regeL F. A. DAMEN ZOON, Wijnhandelaren Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg 03) LEIDEN. <538) Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- examen in de rechten, de heer J. O. de Kat (Delft)candidaats-examen in de godgeleerdheid le ged. de heeren F. E. Gerritzen (Beusichem b. Kuilenburg) en J. G. Steenbeek (Amsterdam). Bevorderd tot semi-arts de heer M. Hijmans (Den Haag). GRONINGEN. Tot Hoogleeraar in dè Godgeleerdheid, vanwege de Ned. Herv. Kerk, is in de plaats van prof. Jom- ker door de Synode der Ned. Herv. Kerk benoemd dr. A. van Veldhuizen, der Nederlandsche Zendingschool te Rot terdam. UTRECHT. Cand. ex. Ned. letteren de heer J. H. H. Daamen. Bevorderd tot doctor in de rechtc- wetenschap, i iel. AMSTERDAM. De heer P. Brandsen, die tot doctor in de wis- en natuurkunde promoveerde, verkreeg daarbij het prae- dicaat cum laude. Dr. P. F. Hubrecht te Delft, is toe gelaten als privaat-docent in de minera logie aan de universiteit alhier. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 November 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.0 Horta. Laagste A 751.9 Thorshavn. Verwachting tot den avond Van 6 November: Zwakke tot matige meest zuidelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weder, kouder. Laatste Berichten (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) B. en W. van Amsterdam hebben aan den Raad dier gemeente voorgesteld over te gaan tot aankoop van nieuwe duinter reinen ten behoeve der duinwaterleiding. Zij behooren in eigendom aan den heerL. Graaf van Limburg Stürum, lig gen in de gemeenten Noordwijk en Zandvooort, en grenzen aan (en vormen gedeeltelijk reeds) het zuidelijk deel der Ainsterdiamsche düinwater-winplaats. Bij aankoop bestaat voor Amsterdam de zekerheid, dat althans in het meest zuidelijk gedeelte aan de waterwinning geen schade meer zal kunnen worden ge daan, immers graaf Van Limburg Stirum heeft zich bereid verklaard op en ten laste van de aangrenzendè, hem toebe- hoorendè terreinen en ten nutte van de aan te koopen gronden, het servituut te leggen, dat ki die bedoelde, aanliggende terreinen nimmer kanalen mogen worden gegraven of andere werken worden aan gelegd, welke water zouden kunnen ont trekken aan de thans aangeboden duin- gronden. Hoewel de prijs van f525.742.46 voor rond 740 H.A., waarvoor graaf van Lim burg Stirum tè Noordwijk zich bereid verklaarde den grond af. te staan, en waar bij rekening is gehouden met de waarde vermindering van de aangrenzende gron den, door liet vermelde servituut; niet lang is, meenen B. en W. toch een voorstel tot aankoop te moeten doen, ook omdat zij van oordeel zijn dat, indien intusschea met beleid partij getrokken wordt van de bedoelde terreinaanwinst, dan tevens de zoo gewensehte gelegenheid en tijd gebo den wbrdt, om het duinwatervraagstuk tot oplossing te brengen. De heer Lovink. De afgetreden directeur-generaal, de heer Lovink heeft lieden voormiddag met zijn gezin per Staatsspoor de residentie verlaten, om, na een verblijf in het buiten land, zijn nieuwe gewichtige bestemming in Inclië te volgen. Zeer velen brachten den vertrekkenden aan het station een afscheidsgroet. CX m. gaven 'daar blijk van hunne belangstelling ae minister van L. H. en N., de heer Tal- ma. De .verschillende hoofd- en verdere ambtenaren van diens departement, o. a. de secretaris-generaal Mr. Versteeg,- cte administrateur van den Landbouv^' Mr. Dr. Roest; de referendaris Mr. Ever-) wijs,- de inspecteur van het landbouwon derwijs,- de heer Van Hoek, die van den' Landbouw, de heer Lohuis, de inspect, fn alg. drenst d'e heeren Swadïng en Dr! Remmelts en de inspecteur der domeinen) Raadadviseur Moderns en meerderen. Ook van het departement onder ,wellc d'e nieuwe functie van den heer LovinJf ressorteert, warerr verschillende hoofd-' ambtenaren gekomen om van de vertrek'-, kenden afscheid te nemen. Onder me er de secretaris-generaal van Koloniën, de heer v. d. Hauwen van Oordt, de chef van 's Ministers Kabinet, de heer Perk en de administrateur de heer Valhoff. Verder waren o. a.* aanwezig de oud- minister de Marez Oijens, Prof. Ritzema Bos, de voorzitter en de secretaris van het Ned. Landbouwcomité, de secretaris van den Ned. Landbouwraad en tal van vrienden van den heer Lovink. Van allen nam de familie Lovink af scheid. Zichtbaar liet het vertrek van den lieer Lovink en de zijnen bij. ve len een. weemoeeïigen indruk achter. MarktbericMen. LEIDEN, 5 November. Veemarkt. Ter markt aangevoerd: 12 Veulens f90 a f115; 15 Stieren £120a f230; 93 Kalf- en Melkkoeien f 162 a f296; 981 Vare koeien f 88 a f240 273 Vette Ossen en Koeien f 168 a f280, per kg. 60 a 70 c.; 421 Graskal veren f 24 a 72; 41 Kalveren (vette) f57 a f112, per kg. 85 a 100 c.26 Kalveren (magere) f 5 a f 101283 Schapen (vette) fll a f 19, per kg. 50 a 59 c.210 Schapen (weide) f 10 a f 13; 254 Varkens (magere) f 14 a f35, per kg. 41 a 44 c.; 343 Varkens (Biggen) f4 a f 113 Bok ken of geiten f 4 a f 10. Ter markt aangevoerd: 1783 Runderen. 67 Kalveren, 1493 Schapen. Kaas. Aangevoerd 71 partijen. Besteed werd voor: Goudsche kaas van f 26 tot f 34Leidsche kaas de 150 kg, van f54 tot fSl. Aan de Stadswaag gewogen77 partijen, 3087 stuks kaas, wegende 21789 kg. LEEUWARDEN, 5 November Veemark. Ter markt waren heden aangevoerd 62 stieren f 60 a 265; 59 ossen f 175 a 180; 278 vette koeien f 160 a 260 25 c. a 31 c. per half kilo; 1436 melk- en kaifkoeien f 140 a 250 59 pinken f 50 a 75; 187 vette kalveren f 20 a 50; 35 c. a 40 c. per half kilo; 1294 graskalveren f40 a 65; 73 nuchtere kalveren f 8 a 12; 802 vette schapen f 20 a 22; 418 weide schapen f 14 a 17; 1602 lammeren f 18 a 21; 205 vette varkens f 60 a*0 22. c. a 24 c. per half kilo220 magere varkf/is f ^40 a 50; 872_yejte.,&<»<">- °°In rundvee was de handel behoorlqk; vet vee duurder. Melkvee voor binnen- en buitenland goed verkocht Naar kalfvee was minder vraag. Landkalveren meer kooplust dan de vorige week vette schapen meer vraag. Varkens voor uitvoer gewild; enkele Franschen en ook Italianen ter markt. 5 Nov. Pluimvee. 700 slachtkippeii 30 c. a 60 c.; 200 jonge hanen 20 c. a 55 c.; 200 piep kuikens 75 c. a 1.50 c. 5 November. Boerenboter f 54. Aanvoer 13/8 en 7/16 vaten. Fabrieksboter f 54 a f 55.50. Aanvoer 44/3 en 23/6 vaten. Noteering van de commissie f 55. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 54.50'. Nagelkaas: Fabrieks f 30 a 36. Boeren f 50. Aanvoer 16,014 K.G. Handel vlugger. UTRECHT 5 November. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 109 wagens met 24,525 kilo kaas. De prijzen beliepen voor le cjuaL f31,50 a f34,- 2equal. f29,50 a f 30,50, per kilo. Handel vlug. GOUDA. 4 Nov. Kaas, le qual. f.31.— a35.— 2e qual. f 20.— a 31.—, zwaardere f 32.— k 35.—, Noordhollandsche kaas f k Aangevoerd 59 partijen. Handel zeer vlug. Boter. Aangevoerd 1261 stukkeu van H kg-» handel minder; prijs der goe- f 1.45 a 1.55, wei- f 1.30 a 1.40. Vette varkens met goeden aanvoer, handel vlug, 25 k 28 c. per H kilo. Biggen voor Enge land met goeden aanvoer, handel vlug, 21 a 23 c. per Yl kilo. Magere biggen met goeden, aanvoer, handel vrijwel, f 1.— a 1.40 per week. Lammeren met grooten aanvoer, handel flauw, f 11 a 15. Nuchtere kalveren met goeden aanvoer, handel vrijwel f8 a 11. Graskalveren met goeden aan voer, handel vrijwel, f 30 1 65. Fokkalveren f 8 k 17. EDAM. 4 November. Ter botermarkt waren aangevoerd 110 partijen. Hoogste prijs 80 c. per 5 H.Gr. Kipeieren f 7.50 8.— per 100 stuks. MEPPEL, 4 November. Aan dfe markt van heden was de aanvoer van boter 1300 kilo, 1ste soort per vat f 27.— k 2e soortf 26.50 k 3e soort f 25.50 k stukken van TM kilo f 2.— k 2.25. SCHIEDAM, 4 November, Noteering van de Beurscommissie, Moutwijn fll,per Ned, vat, zonder fust en zonder de belasting, Moutwijn kalm. Spoeling per ketel f 1,90, .Graan-Spiritus f 17 a 17%, Melasse-Spiritus f 15,aruwe Spiritus f8,— a 8%. DELFT, 4 Nov. Graanmarkt, Westlandsche rogge f 6.50 k 6.75, Westlandsche tarwe f 7.75 k 10.50, Chevaliergest f 6.75 k 7.25, WestT. zomer- gerst f 6.— k 6.50, korte haver f 4.— k 4.50, duivenboonen f 7.50 k 7.75, paardenboonen f 6.25 k 6.75, bruine boonen f 9.— k 16.—, groene erwten 9.50 k 16.—, mixed mais f 6.25. Boter f 58 k 64 per vat van 40 Kg. Aan voer 236/8, 55/16, wegende samen 5270 Kg. Lijnolie Amsterdam vliegend f 31, lijnkoeken f 12.50 k 13.—. 4 Nov. Veemarkt, vette koeien le kw. f i90 k 270, 2e kw. f 130 a 180, kalfkoeien le kw. f 180 a 270, 2e kw. f 140 k 180, vaarkoeien f 140 a 200, 2e kw. f 90 a 130, vette kalveren f 65 k 95, 2e kw. f 40 a 65, vette schapen le f 16 k 22, vette lammeren le kw. f 15 k 20, magere varkens le kw. f 16 k 38, Biggen f 5k 15, nuchtere kalveren le kw. f 5 18, paarden f 40 a 140. Rundvleesch per Kilo f 0.74 5 0.64 0,56, vet kalfsvleesch per kilo f 0.92 a 0.85 0.75, Aanvoer 371 runderen, 10 paarden, 17 vette kalveren, 102 magere kalveren, 627 schapen of lammeren', 193 varkens, 708 biggen, 27 geiten of bokken. HOORN, 4 November. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 195 stapels kaas, wegende 64,431 kilo. Hoogste marktprijs voor kleine f 30,—» commissie f 29,50, middelbare f 28,50, fabneks- f29,— per 50 K.G. CORRESPONDENTIE. Corr. te Voorhout. Bericht over Henry Frères is een advertentie.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3