Gemengd Nieuws. Rechtszaken. In de Roozenstraat te Nijme- <geu kwam gistermorgen een man met een revolver in de hand uit zijn wo ning snellen en bedreigde daarmee de menigte. Op eens richtte hij het wapen op zich zelf en schoot zich, in het ach- tehoofd. De ongelukkige werd in zeer beden ke', ijken toestand bij de buren binnen gebracht. Aan de oliefabriek „De Lief de" van de firma Jau Prins te Wormer- veer is de fabrieksarbeider C. Klaus door een riem gegrepen en rond geslin gerd. met het gevolg dat de dood on middellijk intrad. De ongelukkige, die te Krommenie woonachtig was, laat een vrouw inet acht kinderen achter. Zonderlinge dieven. Moe der de vrouw werd dezen zomer herhaal delijk nachtmutsen kwijt. Men dacht aan diefstal inaar van 'n dief of dieven merk te men nooit iets. Tot.... voor enkele dagen, bij 'n hevigen rukwind, t ge- heele ooievaarsnest op het erf met rad en alles kwam neerstorten, en de frag menten van de verschillend gekleurde nachtmutsen van moeder de vrouw met een van haar hooge verhevenheid neer daalden. Nu was 't raadsel opgelost. (Zutph. Ct.) Een firma in modeartikelen op de Heerengracht te Amsterdam zond Maandagochtend haar bediende P. B. oud twintig jaren, naar de Bank om een cheque groot f 1700, te innen, 't Is gebleken, dat de jongen het geld ont vangen heeft, doch hij is echter niet meer bij zijn patroon teruggekeerd. Men vreest, dat de jongen het geld zal ver duisteren. DemoordteSurhuizum. —Men schrijft ons Toen de sectie op het lijk van vrouw Hoekstra vanwege de justitie plaats had in de openbare school te Surhuizum, waarbij de verdachten tegenwoordig waren, was het Andries van der Veen die eerst be kende, en wel dat hij met Bareld Olden- burger de plannen tot diefstal had be - raamd, doch dat hij niet in het huis van Hoekstra was geweest, alleen op den loer had gelegen; dat de moord dus gepleegd racet zijn door Oldenburger, die alleen in de woning was gegaan. Later was hij .weer bij hem gekomen, echter zonder geld, waar het natuurlijk om te doen was geweest. Door deze bekentenis werd de steeds hardnekkig ontkennende B. O. in 't nauw gebracht, en kwamen beide verdachten zoo in tegenspraak, dat een volledige be kentenis van beiden volgde. Daar de hou ding van A. v. d. V. openhartiger was dan° van B. O., kreeg men aanvankelijk reeds den indruk, dat B. O. het leeuwen aandeel in deze zaak had. Op aanwijzing van v. d. Veen werd daarop naar het mes, waarmede de moord moet zijn gepleegd, gezocht in den poel bij de woning der verdachten, doch naar men verneemt, tot nu toe zon der resultaat. Wel is op aanwijzing van v. d. V. uit een sloot opgevischt een vrouwenzak, met eenige waardelooze pa pieren. Deze zak moet door Auke Hoek stra zijn herkend als toebehoorende aan zijn overleden vrouw, en is vermoedelijk door Oldenburger in de sloot geworpen. Toen de moordenaars werden vervoerd, toonden de vele tegenwoordig zijnde in gezetenen zich zeer verontwaardigd en balden sommigen de vuisten. Het lijk van vrouw Hoekstra is gekist, naar hare wo ning gebracht en zal heden te Drogeham ter aarde worden besteld. Beide verdach ten ontkenden het bewuste horloge te hebben medegenomen. (Leeuw. Ct.) Te Gouda is de 7 6-jarige we- duwe Steenwinkel in brand geraakt, doordat een lampje omver geworpen ;werd. Overdekt met brandwonden werd de arme vrouw naar het gasthuis ver voerd, alwaar zij na een smartelijk lij den van enkele uren aan de gevolgen is bezweken. De loods van "den aannemer Ter Horst uit Zwolle, staande aan de JRollecatenbrug onder Dedemsvaart, is zonder bekende oorzaak afgebrand, met de daarin geplaatste machine, welke ge bruikt werd Yoor vervoer van puin naar een in die buurt aan te leggen harden .weg. De machinist en nog twee personen, [die in die keet sliepen, konden zich ter nauwernood redden. Een rijwiel van [den machinist is verbrand. Wijl de machine niet is verzekerd, lijdt de aannemer eenige duizenden gul dens schade. Bovendien zijn nog onge veer zestig arbeiders zonder werk. Een groote baggermachine van 240 ton ligt thans te Kampen in den IJsel om 't zand uit te baggeren^ benoodigd voor het ophoogen der ter reinen, aangekocht te Brunncpe door de firma Berk, die aldaar ongeveer 125 arbeiderswoningen bouwt. Tweemaal per uur gaat een gevulde bok, die een ruimte hééft voor 200 M3, door de IJsel- brug naar het terrein. Het geheele vervoer van het benoodig- 'de zand zal, naar schatting, ongeveer vijf weken aanhouden. Een Duitscheschoolmeester is door een oorveeg tot moordenaar ge worden. Het hoofd van een school te Bannen zag een twaalf jarigen knaap, die bij hem schoolging, op straat een sigaar rooken. Hij liep naar den jon gen toe en gaf hem een geduchten oor veeg. De knaap viel op den grond en voor hij weer kon opstaan was hij door een tramwagen die juist aankwam over beide beenen gereden. Het arme kind stierf na eenige oogenblikken. De hard handige onderwijzer kon slechts met moeite aan een woedende volksmenigte, die hem vervolgde, worden onttrokken en vóór dat gelukte was de man al deerlijk toegetakeld. Gistermiddag is te Kol ham 'n vierjarig jongetje door een kar, bestuurd door den vader B. Kroon, overreden en spoedig daarna bezweken. Te Maastricht geraakte Zon dagnamiddag in het Villapark de 9-jarige jongen S., die daar op de vestingterreinen aan het spelen was, onder de stoomtram van Tongeren, die hem letterlijk door midden sneed. Te Enschede heeft Zaterdag avond een vrij hevige gasontploffing plaats gehad in een perceel aan de Emmastraat, waarin dien dag een nieuwe bewoner zijn intrek nam. De vorige bewoner had ver schillende gaslampen afgedraaid, zonder de gasbuizen van een stop te voorzien den gasmeter sloot hij evenwel af. Deze werd des avonds door den nieuwen bewo ner weer geopend om een door hem over genomen gaslamp aan te steken, en nu ontsnapte er een groote hoeveelheid gas. Toen de bewoners de sterke gaslucht waarnamen, had men de onvoorzichtig heid met een lucifer naar een lek te zoe ken. Een hevige knal volgde, bijna alle ruiten sprongen. De zolder werd ge - scheurd. Van de vijf in het huis aanwe zige personen bekwam één lichte brand wonden. Te Wormerveer is aan de olie- fabriek „De Liefde7', van de firma Jan Prins, de fabrieksarbeider C. Klaus door een riem gegrepen en rondgeslingerd; de man was bijna onmiddellijk dood. De ongelukkige, die te Krommenie woonde, laat een vrouw met ac'pt kinderen achter. In een herberg te Apeldoorn is aan zekeren G. aldaar, een porie- monnaie niet 1200 mark aan bankpa pier en zilvergeld ontstolen. De porternonnaie, doch zonder inhoud, is in een tuin in de nabijheid door een ander teruggevonden. De politie doet onderzoek. Te Stadskanaal gemeente Onstwedde, verbrandden Maandag" acht kcrer.mijten van drie landbouwers, in houdende den oogst van 20 hectaren, waarvan 3ï/a hectaren niet was verze kerd. De stroo-pers en de dorsciikast ston den gereed om den oogst te dorschen en verbrandden mede. Beide waren ver zekerd. De oorzaak van den brand is onbe kend." Op dezelfde plaats brandden en kele jaren geleden ook eenige korenmij- ten af. Te Hilversum huurde een paar maanden geleden zekere W. F. B., zich noemende „toonkunstenaar", een villa, waar hij alles zoo fraai en aan genaam mogeiijk deed inrichten. In groote advertenties in de plaatselijke bladen g'af hij kennis een „Conservato rium voor Muziek" te hebben opgericht ter opleiding op bijna afle instrumenten door bekwame leeraren, enz., enz., Tot de conditiën behoorde o.a. J maanden vooruitbetaling. Dat stelsel van vooruitbetaling werd echter door hemzelf niet gevolgd tegen over de verschillende leveranciers van huisraad, huishoudelijke benoodigdheden en levensmiddelen. Dit ging alles op crediet, te voldoen op den eersten van elke maand. Thans echter is de „toonkunstenaar" verdwenen. Slechts enkelen van de leve ranciers waren er nog bijtijds in ge slaagd althans een gedeelte van het ge leverde terug te krijgen. Het overige heeft hij op zijne reis medegenomen, weinig anders achterlatende dan ettelijke schulden. Niet alle winkeliers, tot wie hij zich gewend had, zijn er in geloopen, want sommigen vertrouwden reeds bij den aanvang het zaakje niet recht en wer den daarom maar liever niet met leve ranties begunstigd. („N. v. d. D.") Dat voor sommige menschen de borrel een groote rol speelt, kan blij ken uit het bericht, dat bij den Gemeen teraad van Gendringen een voorstel is ingekomen tot het oprichten van een vast bezoldigd brandweerkorps, omdat het meermalen is voorgekomen, dat per sonen, welke bij een brand zouden moe ten blusschen, dit weigerden, wanneer hun niet een borrel werd versfrekt. Een vrouw die klaar is voor stemrecht. Op den Oudezijds Voorburg wal te Amsterdam springt een oude le vensmoede man te water. Geroep, geschreeuw, een groote toeloop van be langstellenden. De drenkeling drijft met het gezicht onder water, alleen zijn witte haar is zichtbaar. Mannen komen toege- loopen met ladders groote ontstopping aan den walkant. Een flink gebouwde vrouw uit het volk in het midden regelt alles. „Is er nou geen een van jullie snotneuzen die er in sprink? Laten jullie die arme oude man nou maar versuipe?" Maar de man die dicht bij den wal is, pakt de ladder. „Nou is 't niet meer noodig", regelt de vrouw. Vervolgens wordt de oude man, die half bewustelooe en suf is, op den wal getrokken en door twee politie-agenten weggeleki. De vrouw er achter aan (met schelle stem): „Zoo'n oude sMot jij in 't water springen, leelijke oude kerel! Je moet een pak slaag hebben!" Laffe beetnemerij. „De Cou- ant" te Amsterdam verschijnend, had Zaterdag een advertentie, waarin werd gevraagd een kantoorlooper, zich aan te melden 's morgens 9 uur Damrak 26 3e etage". Zondagmorgen waren een 60-tal' gisteren zeifs een 200 menschen daarop af gekomen, maar tevergeefs. Aan 't op gegeven adres een effectenkantoor was niemand te vinden om de lui te woord te staan, die dus bleken slacht offers te zijn geworden van 'n allermisse- lijkste grap. Er waren lui bij, die de reis daarvoor hadden gedaan van Den Haag ja van uit Duitschiand waren er bij! Onlangs werd in de Kaiser- strasze te Aken een trouwpartij met de bajonet uiteengedreven, welk geval Vrij dag voor het schepengerecht werd be handeld. Een sergeant, die aan een onderoffi- cierenfeest deelnam, was na middernacht meermalen in een bruiloftszaal in het zelfde café binnengedrongen en had zich tegen een bevel om de zaal te verlaten verzet. Hij werd daarom met geweld uit het lokaal gezet, waarbij een vrouwelijke bruiloftsgast hem zoolang met een stoel op het hoofd sloeg, dat hij in elkaar zakte en naar het Lazaret gebracht inoest worden. Hierop drongen de overige onder officieren in de zaal en er ontstond tus- schen hen en de 150 bruiloftsgasten een gevecht, waarbij bijna al het tafelgerei en de huwelijksgeschenken stukgeslagen en talrijke personen meer ot minder zwaar gekwetst werden, vooral daardoor dat de militairen van hun wapenen ge bruik maakten. Ten slotte werd denabij- zijnde kazernevvacht gehaald, die de zaal met de bajonet ontruimde. Het echtpaar en de vrouw die de slag met den stoel gegeven had, hadden zich wegens mis handeling te verantwoorden. Hei echtpaar werd vrijgesproken, de andere beklaag de wegens mishandeling rot 50 Mark boete veroordeeld. Een merkwaardige geschiede nis van telephatie wordt medegedeeld in de New-York World. Jacob Eoloiin, een Russisch student, die van zijn jeugd af blind was, studeert in de medicijnen. Hij verzekert dat hij door een zesde zintuig kan lezen in den geest van zijn vrien den en daardoor de kennis opdoet, die zij door studie hebben verkregen. Bolo- tin verklaart, dat wanneer een van zijn tiemsfe vrienden, Wolk genaamd, voor zichzelf leest, hij alles begrijpt, wat Wolk leest. De berichtgever van een blad nam de proef en liet Wolk iets voor zichzelf lezen. Toen hij klaar was, wist Bolotin precies wat zijn vriend had opgenomen. Deafstandstochtvan den I t-a- liaanscnen militairen ballon van Braccia- no naar Napels gaf helaas aanleiding tot een ernstig ongeval te Rome, dat een menschenleven kostte. Een officier, die de leiding had bij de gasvulling te Rome, werd net slachtoffer van de kijk lustige menigte, die haar bewondering niet anders kon uitdrukken, dan door zoo dicht n 2-lijk tot den met touwen vastgehouden ballon door te dringen, en daardoor den arbeid zeer belemmer de. Luitenant Robei'ii trachtte het gedrang der nieuwsgierige menigte tegen te gaan en kwam daarbij door een onverwachte beweging van liet luchtschip te dicht bij de schroef, die hem de bovenste helft van het hoofd totaal afsloeg. De stuk ken van schedel en aangezicht werden zorgzaam bij elkander gezocht. Kantongerecht te Leiden. Voor Maandag stonden op de rol 83 zaken voor openbare behandeling en 1 kinderzaak. Het eerst verscheen C. P. M., vrouw van J. v. d. E., 32 j. tapster te Lei den, die zich op 16 September als ver gunninghoudster heeft doen vervangen door J. K. 29 j. te Leiden, zonder daar van kennis te geven aan B. en W. Als getuige werd genoemde J. K. gehoord, die verklaarde sedert 17 April 1905 zet- kastelein te zijn geweest, alsmede de gemeente-ambtenaar Kr, die uitlegde, dat bekl., ondanks waarschuwing, achierwe- ge was gebleven te voldoen aan de be palingen van eene wijziging in de ge meentelijke verordening. De ambtenaar nam aan, dat bekl. in de wa'r was met eene vroeger gedane aangifte) en eischte f2 of 1 d. M. D. meubelmaker te Leiden heeft op 27 September in de Haarlemmer straat hoek Pelikaanstraat in een ven sterkozijn gezeten en het linkerbeen tel kens uitgestoken, als een vrouw of meis- aankwam, met het doel haar te doen struikelen of vallen. Bekl. ontkende. Als getuige werd gehoord de verbaliseerénde agent M. De eisch luidde i 5 of 3 d. Bekl. zeide daarmede niet tevreden te zijn. Daar kan ik niets aan doen, ant woordde de kantonrechter. Op den Haagweg onder Voorscho ten heeft L. B. 26 j., koopman te Lei den, terwijl hij reed op zijn wagen, met zijn zweep naar een passeerend motor rijtuig geslagen, zoodat den inzittenden letsel kon worden toegebracht. Bekl. ontkendehij heeft zijn paard geslagen, omdat het schrok van de aansnellende auto en bijna geen ruimte was voorbij te gaan. Er werden 3 getuigen gehoord, die bevestigden dat bekl. naar de auto heeft geslagen. De ambtenaar sloeg geen ge loof aan de verhalen van bekl. en aan nemende ,dat hij moedwillig heeft gesla gen, .eischte hij f9 of 3d. Twee landbouwers J. v. K. 46 j. en H. v. IC 52 j. beiden van Rijnsburg hebben twee koeien laten loopen op het land van J. v. P. onder Oegstgeest. Bekl. erkenden zij hadden beide koeien aangenomen om ze te laten weiden, doch hadden daarover niet het toezicht. Er werden twee getuigen gehoord. Eisch f 5 of 3 d. ieder. Op verzoek van bekl. werd nog ge hoord de eigenaar der koeien, van M. die verklaarde, 'dat hij voor het toe zicht moest zorgen en het herhaalde lijk voorkwam, dat koeien overloopen. De ambtenaar volhardde bij zijn eisch. P. V. 48 j. timmerman te Alkema- d e is gedagvaard ter zake op 23 Septem ber te Warmond op het erf van J. K. een groote schuur en stal heeft ge bouwd zonder toestemming van B. en W. Bekl. zeide, dat het geen nieuwen bouw betrof, doch slechts eene verbou wing. Als getuige werd gehoord J. K., die zeide dat liet vernieuwingen betrof. Van de schuur waren 3 muren opge trokken van de loods waren slechts enkele palen blijven staan. De kantonrechter meende, dat als ne gen tiende verniewd wordt, er kwalijk van eene verbouwing kan worden ge sproken. Eisch f 6 of 4 d. Tegen de boekhouder van de Leid- sche Dekenfabriek, P. J. S. te Leiden, waar ongeijkte gewichten werden bevon den, werden 10 geldboeten van f0.50 geëischt met verbeurdverklaring der ge wichten. In de zaak van G. de J., die de vo rige week terecht stond wegens het rij end zonder licht onder Zoeterwoude en het opgeven van een valschen naam, werd nog als getuige gehoord W. van Zoeierwoude. Deze verklaarde G. de J. te herkennen als dengeiie, die zonder licht had gereden. Bekl. hield evenwel vol op den bewusten dag te Gouda werkzaam te zijn geweest en gaf als ge tuigen a decharge op P. F. Noordam, landbouwer te Woubrugge en M. van Vliet, Zuidpiaspolder te Gouda. De zaak werd uitgesieid tot het hooren dezer personen. J. K. 38 j. fabrieksarbeider te Lei den heeft zijn 13 jarigen zoon de school ongeoorloofd laten verzuimen. Bekl. deed een omstandig verhaalzijn vrouw, die 23 jaar op een bleekerij werkzaam was geweest, had plotselnig gedaan gekregen. Bekl. heeft nog een meisje van 18 jaar te zijne lastevan dat kind zegt hij, dat het,, ecu pop" is," waar centen bij moeten en dat slechts met melk en eieren bij elkaar gehouden kan worden." Op 1 October kon de jongen van schoolhet hoofd had gewaarschuwd, maar nu kon hij voor den jongen een geschikte baan vinden. De ambtenaar eischte f 4 of 3 d. Bekl. hoopte op iets minder. P. G. 39 j. opperman te Leiden heeft zich schuldig gemaakt aan leer plichtwet overtreding ten opzichte van zijn 2 twaalfjarige kinderen. Bekl. zegt uit armoede te hebben gehandeld. Eisch 2d. f3 of 2 maal 2 d. L. v. H. wed. S. te Leiden heeft op 23 September een strijkster na 7 uur arbeid laten verrichten in hare in richting aan de Oude Vest. Bekl. be kende. Eisch f 5 of 2 d. K. M. de S., 23 j., automobielbestuur der te 's Gravenhage, heeft op 2 October gereden over den Brouwenweg en den Aliening te Z o e t e r w o u d e, welke we gen voor motorrijtuigen gesloten zijn. Be klaagde zeide, dat het bord verkeerd is gepiaats, -en hij dacht dat de weg voor auto's toegankelijk was. Eisch f 3 of 2 d. P. G. 42 j., kweeker te Boskoop, heeft op 26 September te Zoeterwou- d e als berijder van een tweewielig motor rijtuig niet op de eerste vordering van den rijksveldwachter gesiopt. Eisch f 4 of 4 dagen. P. K., 23 j., los werkman te Roelof- arendsveen, heeft op 21 September geloopen over verboden grond onder Sas- senheim. Eisch f 2 of 2 dagen. Uitspraak in alle zaken op Maandag a.s. De kantonrechter veroordeelde we gens dronkenschap: J. v. d. V., te Sassen- heiin, tot fl of 1 d. Tot f2 of 2 d.S., E., H. J. van E., A. C. N., J. H., J. A. L., K., A., N., allen te Leiden. H. van E., te Oegstgeest; A. de M., Rijnsburg; J. B., te Hontenisse. Tot f3 of 3 d.: W. F. H., J. de G., C. J. D. B. S., N. de W.; Joh. R. P., Joh. T, H. A. de M., Joh. Th. L., D. K., I. K., Nic. M. J. M., J. van S., R. M., Jac. v. R., J. van R., C., \V. van S., H. K., J. v. R., C. B., A. P., G. B., J. B., j. B., allen te Leiden (de laatste vie* zwervend), Tot f5 of 3 d.: Jac. J. S.,- H, K Ff vf d. M.,- J. A. allen te Leiden en F. v( d. O. zw.ervend en B. Tj. W. te Amsteri dam. Tot 2 maal f3 of 2 maal 3 d.: P. vai\ D., A. S. de B., A. _H. allen zwervend en J. G. Den Haag. Verder .werden veroordeeld: J. van Pt te Oegstgeest wegens loopen op een web land tot f6 of .4 d.J. J. P., te Leiden tot f3 of 2 d.J. H. Ph. B. Den Haag .wegens visschen met netten te klein vafl mazen tot 2 maal f2 of 2 maal 2 d. Tevens werden 72 personen veroordeeld wegens overtreding van de ijkwet tegen boeten ven f 0.50 voor ieder bekeurd ge wicht. Vrijgesproken .werd W,.van O. te Voor^ schoten ten laste gelegd visschen zonde* vergunning. Haagsche Rechtbank. De rechtbank veroordeelde M. D. we< gens diefstal van een konijn en eenige goederen, te Zoeter wou de, tot 1 maanden F. K. wegens diefstal van eet rijwiel uit den tuin eener villa aan den Badhuisweg te Sch even in gen tot maandenA. G. G. te Leiden w& gens mishandeling tot f 5 of 5 dagen, D. B. te Leiden als voren tot 3 da,i gen; J. v. d. V. te Oegstgeest we-, gens strooperij met behulp van een vaar* tuig, tot 7 dagen. Vrijgesproken werden C. v. d. V. die terecht stond wegens diefstal van bloem bollen te R ij n s b u r g en K. F. E. H. v. B. die terecht stond in hooger beroep wegens kaartspel op den openbaren weg te Oegstgeest. Opnieuw aanhanging zal worden ge-, maakt de strafvervolging ingesJe!d te- *en G. R. uit Woubrugge die in iioogerberoep terechtstond wegens vis schen in verboden vischwater én des wege door den kantonrech -r te A I f e n veroordeeld werd tot een h t'ne geld boete. Diefstal te Stompwijk Het O.M. bij de rechtbank waargeno men door Mr. van Lookeren Campagne, vorderde n de Maandag gehouden straf zitting tegen I. 1 A. B. ree Is meerma len veroordeeld,et.' S t o m u w ij k een paard uit de weide had gestolen en dit voor f 70 had verkocht 1 jaar en 3 maanden (de verdedige Aïi. Dycknite ster vroeg een lichtere Graf als beloo ning voor de gulfc bekentenis van zijn cliënt.) Diefstal te Leiden. Een oude bekende van politie en justi tie, K. van Rossum uit L e i d e n, had zich wederom voor de Haagsche Recht bank te verantwoorden. Ditmaal wegens het voordeel hekken uit den opbrengst van een verkocht rijw '1, dat hij wist dat door zekeren O. uit Leiden gestolen was. O., die ter zake van dien diefstal tot 2 maanden was veroordeeld, moest heden in de zaak van v. R. getuigenis afleggen Hij deed dit, doch blijkbaar zoo geheel in strijd met de waarheid, dat Subft Off. v. Just., Mr. Van Lookeren Cam pagne, requireerde, dat O. wegens mein eed vervolgd zou worden. Dit brach' hem tot inkeer. Hij legde een andert verklaring af, die beter klopte met het geen hij vroeger bij den rechtercommis saris had gezegd, waarna de Officier zijn requisitoir tot vervolging wegens mein eed weer introk. Waar, krachtens de verklaringen van getuigen, vast staat dat v. R. zeer goed wist, dat het rijwiel ge stolen was en waar hij heden gepoogd haa een jongeman tot meineed over te halen, vorderde het O. M. ditmaal acht maan den gevangenisstraf (bij de vorige bei handeling van deze zelfde zaak wa vier maanden geëischt). Hooge Raad. Voor den Hoogen Raad werd op nieuw behandeld de zaak van den Duitschen draadarbeider (vervaardige van muizenvallen e. d.) Mathias B., door de rechtbank te Maastricht tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens dood slag van den herbergier Willem Jozef Paffe te Kerkrade, dien hij met een knip mes zou hebben doodgestokendoor het Gerechtshof te 's Hertogenbosch daar entegen tot 6 jaar gevangenisstraf, wegens mishandeling met doodelijken afloop. Na dit arrest dat door den Hoogen Raad wegens vormgebrek was vernietigd met verwijzing der zaak naar het Hof te Arnhem had de zoon van den requi- sant Jozef B., opgegeven, dat h ij en niet zijn vader, den doodelijken steek aan den herbergier had toegebracht. Het Gerechtshof te Arnhem besliste echter, na hernieuwd uitvoerig onderzoek, dat bekl. de dader was van het feit en ver oordeelde hem wederom tot denzelfden straf als het Hof te 's Hertogenbosch. Geconcludeerd werd tot verwerping. Uitspraak 8 November. De Hoogen Raad wees af het revisieverzoek van P. H. Krop te Amster dam, door het Gerechtshof aldaar wegens poging tot doodslag op zijn vrouw ver oordeeld tot 5 jaar en 11 maanden ge vangenisstraf en verklaarde niet-ontvan- kelijk het revisieverzoek van A. J. J. Langbeen te Rotterdam, door het Gerechts hof te 's Hertogenbosch veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf wegens diefstal met braak.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6