AcasJerrsletiieuws. LEiDEN. Met gunstigen uitslag afge legd het candidaats-examen in de rech ten door den heer F. G. G. Boerrigter (Sneek) en het doctoraal examen in de godgeleerdheid door den heer J. de Jong (Alkemade). GRONINGEN. Doet. ex. godgeleerd heid de heer H. Barg. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: „Over de constanten der in de olfactometrie ge bruikelijke negen standaardgeuren", de heer J. Hermanides, arts te Langbroek, geboren te Geldermalsen. AMSTERDAM. Aan de Vrije Universi teit is geslaagd voor hetcandidaats-examen theologie, de heer F. C. Meyster, wonen de te Katwijk aan Zee. ingezonden Mededeelingen. a 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON, Wijnhandelaren Hofleveranciers, Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (.3) Hecluteakeo, Verdiende straf. De Amsterriamsche rechtbank veroor deelde gisteren o. a. een recidivist, die bij trouwpartijen zich onder de kijklusti- gen voor het stadhuis mengende, daar aan het zakkenrollen was gegaan, tot 2y jaar gevangenisstraf; geëischt was ly jaar. Verduistering van een erfenis. Voor de Arnhemsche rechtbank werd gistermiddag behandeld een erfenis-ver- duisterïngszaak. Terecht stonden een 27-jarige kastelein te Heelsum en zijn vrouw. Aan de beklaagden werd vooreerst ten laste gelegd, dat zij 28 Juni en 20 Au gustus jl. te Heelsum verschillende meu bilaire goederen, behoorende aan de erf genamen van hun grootmoeder, die 28 Juri 1909 te hunnen huize was over leden, wederrechtelijk zich hebben toe geëigend. Aan den eersten beklaagde werd boven dien ten laste gelegd, dar hij een bedrag van f 2000, behoorende tot de nalaten schap van zijn oud-oom, van wien zijn grootmoeder de erfgename was, onder verplichting, dat hetgeen zij daarvan on verdeeld zou nalaten, zou komen aan den beklaagde en zijn broeders en zus ters, wederrechtelijk zich heeft toege- eigend. Aan beide beklaagden werd voorts ten laste gelegd, dat zij ieder af zonderlijk op 14 Augustus te Heelsum, toen de plaatsvervangende kantonrechter te Wageningen, ter voldoening aan de wet, de nalatenschap van de grootmoeder kwam verzegelen, onder eede hebben verklaard, dat in hun woning- niets, hoe genaamd aanwezig was, dat tot haar na latenschap zou kunnen behooren. Beide beklaagden bekennen het hun ten laste gelegde. De man beweert tiat grootmoeder hem het geld gegeven heeft, omdat hij alleen haar geholpen had, doch niet de meubels. De subst officier van justitie, noemde deze zaak een treurige. Bekl. had in huis een 92-jarige, blinde grootmoeder, blind en hulpbehoevend. De grootmoeder bezat niet veel, maar erfde van haar broer een boerderij, onder verplichting, dat hetgeen zij van de opbrengst zou overlaten, zou komen aan den beklaagde en zijn broe ders en zusters. Na den dood der groot moeder kwam de kantonrechter tot ver zegeling der nalatenschap, maar bek!, verklaarden, onder eede, dat door groot moeder niets was nagelaten. Het ten laste gelegde is door bekl. bekend. De eerste bekl. is van jongsaf door grootmoeder verwend, voerde op later leeftijd niet veel uit, en wist dat hij altijd geld van grootmoeder kon krijgen. Geëischt werd tegen den eersten bekl. 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, mee aftrek der preventieve hechtenis, tegen de vrouw vijf maanden gevange nisstraf. De verdediger, Mr. Massink, pleitte clementie. Gemeenteraad van Sassenheim. Vergadering van gisteravond. VccriAterde heer S. baron van Heemstra, burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen werden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen waren: le. Van Ged. Staten eenige goedge keurde raadsbesluiten. Voor kennisge ving aangenomen. 2e. Een request van A. Dannijs, inet verzoek of diens zdo.i kosteloos de open bare lagere school zou moge;! bezoeken. Aangezien dit verzoek* te laat is inge komen, om in deze zitting behandeld te worden, stellen B. en W. voor, dit uit te stellen tot een.v dgende vergadering. 3e. Een schrijven van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, met verzok, of zij dc torenklok en de algemcene begraaf plaats mogen gebruiken op dezelfde voorwaarden, als tot nu toe. Dit ver zoek wordt toegestaan. Alsnu kwam aan de orde het verzoek van de gymnastiek- en schermvereeni- ging Sparta", om tweemaal per week een lokaal der openbare school te mogen gebruiken voor hare oefeningen. Door B. en W. was om advies ver zocht aan het hoofd der school, den heer J. Beumer, die verschillende be zwaren had tegen inwilliging van dit verzoek, vooral met het oog op het ver oorzaken van veel stof en den toestand van het gebouw. B. en W. stellen mitsdien voor afwij zend te beschikken. De heeren Warnaar en Bader wa ren van meening, dat de heer Beumer wel wat overdreven haclde heer W a r- n aar stelde voor het lokaal dat voor de oefeningen gebruikt zou worden, stofvrij te maken. De heer K n u ij f vindt met het oog op de gezondheid der kinderen het te bezwaarlijk aan de gymnastiekvereeni- ging toestemming te geven. De Voorzitter stelt nu voor met het bestuur van Sparta in overleg te treden eri voorloopig toestemming tot het houden der oefeningen te geven, doch mochten er te veel bezwaren ko men, dan de toestemming dadelijk weer in te trekken. Aldus besloten. Van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk was een schrijven ingekomen waarin zij zij mededeelt, dat zij" niet in staat was en zich niet verplicht achtte, de wed. Huijzer voor rekening der Diaconie in een gesticht te plaatsen, doch indien de gemeente voor plaatsing zorgde, zij f100 in de kosten zou bijdragen. B. en V/. stellen voor te trachten de wed. Huijzer in een krankzinnigenge sticht geplaatst te krijgen, aangezien B. en W. en de geneesheer van oordeel zijn, dat plaatsing in een dergelijk gesticht noodig is. Aldus besloten. Hierna kwam in behandeling de ge- mecntebegrootïng 1910. De begrooting was bij de leden rond gezonden waarom de Voorzitter dan ook voorstelde haar niet artikelsgewijze te behandelen. De heer Warnaar had bezwaar te gen eene uitgave van f 460 voor het opnieuw bestraten van de Kerkelaan over eene lengte van 1M. Spr. vond deze post te hoog, daar deze' laan geen druk ke verkeersweg is. De Voorzitter deelde mee, dat B. en W. dit ook vee! vonden, maar indien ook nog eene rioleering gemaakt zou moeten worden, deze post nog hooger was geweest, zoodat zij hiervan voorloo pig maar had afgezien. De heer R o o z e n vond, dat wanneer binnen ^fzienbaren tijd voor deze laan eene rioleering noodig was, het nu toch niet aanging deze laan opnieuw te be straten en haar dan maar weer op te breken voor de rioleering, dan kon men weer opnieuw beginnen. De heer Knuijff stelt voor f 150 voor deze laan uit te trekken en dan jaarlijks een gedeelte te verstraten. De heer Warnaar stelt voor f 100 om de laan wat op te knappen. De Voorzitter wil f 460 behou den, en dan te zien in hoeverre bezuini ging kan worden toegepast. Goedgekeurd. De heer Roozen zag gaarne de post Uitgaven publiciteit met een som ver hoogd voor het plaatsen van een a- nplak- bord in de Oude Post. DeVoorzitter stelt voor deze post onveranderd te laten, doch opgave te vragen en na te gaan of er plaats is voor een dergelijk bord. Dan kan in eene volgende vergadering er over be sloten worden. Na nog enkele kleine opmerkingen wordt de begrooting goedgekeurd. Ook de begrooting „Gasvoorziening" was bij de leden rondgezonden. B. en \V. stelden voor net salaris van W. Bakker, dat nu f2.50 per week is, met f 1 per week te verboogen. De heer Bader vindt dit te wei nig en stelt voer het salaris te brengen op f4. De heeren Roest, K n u ij f f en War naar vinden dit bedrag ineens te veel, waarom de heer Rcect voorstelt, het eerste halfjaar het salaris met f 1 per week te terhoogen, en indien dit ge- wenscht is, daarna nog mei f0.50 te verboogen. Aldus "besloten. De begrooting gasvocr v mg werd hierna goedgekeurd. Het concept van de r.ivuwe politie verordening was bij de leden rondge zonden en nu werden de wijzigingen veelgelezen, door verschillende leden voorgesteld, om nu aan de gezondheids commissie te worden opgezonden om ad- vies. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering omstreeks half tien ge sloten. Opgave van personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. Jhr. 1Z. C. F. X. Verheijen, Nieuwsteeg 29, student. A. j. Paulus, Noordeinde 32. H. Harmens, Papengracht 26. M; D. G. Duijvis, Wrtte Singel 38 studente. H. V/. Hoogebcom en ge: in, Utr: Jaag pad 11. J. Dekker en gezin, Sfiksleeg 13, koop man. Jhr. P. O. H. Gevaerts van Simonsha- ven, Breestraat 151. J. Warnaar en gezin, Pres. Steijnstr. 9, metselaar. H. Koning en gezin, St. Aagtenstr>.at 21 A. M. J. Wagemans, R. K. Liefdege sticht, Pelikaanstraat, liefdezuster. P. A. van Holthe tot Echten, Rapen burg 88. F. J. H. van Deinse, Steenschuur 5. Jhr. G. F. Tulleken, Breestraat 3. H. C. de Man, Haarlemmerweg 58A, smid. J. A. van der Stok, Breestraat 147. G. W. J. Necb, Breestraat 63. W. J. A. Gleenwinkel Kamperdijk Beestenmarkt 50, civicl-ingenieur. L. J. C. Beukers, Papengracht 19. L. N. van Meeverden en gezin, Witte Singel 84 G. L. Vogler, Papengracht 1. A. Haentjens, Haven 10, machinefabri kant. W. A. van der Capellen, Lange Mare 6. N. W. van Hartingsveldt, Haarlemmer weg 13. H. A. Idema, Oude Singel 20, student. B. Batelaan en gezin, K. Koppenhink- sieeg 6, koopman. M. A. de jong, Oude Singel 62, student. TL M. H. Steffcns, Aalmarkt 15. li. van Schip, Haarlemmerstraat 254. A. L. de Bruijn, Hoogewoerd 34, stu dent. V^ed. van den Elzen, Middelweg 10. A. J. Jansen, Nieuwe Rijn 43, bakkers knecht. C. Kuijper, Acad. Ziekenhuis, leerl.ver- pleegster. B. Heemskerk, Heerensingel 11, kruide nier. O. J. Dijxhoorn, Hoogewoerd 49 A. J. A. C. Sleijster, Nieuwe Rijn 45. W. de Lorraine Holling, Zijlsingel 35 B. R. A. A. Fruin, Breestraat 173 A. M. Slikker en gezin, Marschweg 55. C. van der Lubbc, Heijnsiusstraat 26. G. Heijningen, Lusthoflaan 3 A, schip per. C. de Roode, Hendrikstraat 15, schip persknecht. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. C. Meijer, naar Harlingen, Schritsen67 C. Boot, naar Aarlanderveen, betonfa- briek. Wed. Willenborg, naar Beverwijk, Roomboterweg. P. J. L. B. Batenburg, naar Delft, Oostsingel. L. Chr. Affourtit, naar Oegstgeest, Morschweg. Th. W. Loomans, naar Spierdijk, R. K. Pastorie. J. Boluijt, naar Rotterdam, Westersin- gel 108. Mej. v. Sluijs Bi m mei, naar Amster dam, Wagenaarstraat 82. H. M. Junghuhn, naar Den Haag, Anna Paulownastraat 43. Mei. W. H. Schuur, naar Amsterdam, 2e Heimersstraat 81. J. Heider, naar Utrecht, Kort Janstr. Ibis. Mej. E. A. Lührs, naar Gorinchem Pompstraat. Ants. Kramers, naar Weesp, Jacs. Smittenaar, naar Rotterdam Schenkelstraat ,46b. B. j. N. Al, naar Amsterdam, Firma Wienen en Co. Wed. Schmetz-Büchtman, naar Oegst geest, Wilhe'minapark 114 b. G. F. J. M. Hohmann, naar Bussum, Singel 44. W. F. Slieker, naar Utrecht, W. v. Noordstr. 21. S. P. de Groot, naar Oegstgeest, Rijn straat 109 f. J. W. Keiscr, naar Arnhem, Apeld. weg 48. j. Th. Zwetsloot, naar Rotterdam, v. d. Takstraat 22. W, K. v. Hasselt, naar Oegstgeest, Rijnsburger weg 36 c. W. j. Riethoven, naar Gennep, brijen- besteller. A. L. Einthoven, naar Utrecht, Oude Gracht 14 4. fin de Sted. Werkinr. zijn opgenomen. DATUM. DAGEN. Vol. Km- To taal. 24 Oct. Zondag 51 3 54 25 Maandag 72 4 76 26 Dinsdag 71 5 7b 27 Woensdag Vb 5 81 28 Donderdag 7b 5 81 29 Vrijdag 73 5 78 30 Zalerdag. 72 77 Gemengd Nieuws. CHOLERA. Te Jaarsveld a. d. Lek, waar eenige gevallen van Cholera Asiatica zijn voor gekomen, waarvan twee met doodelijken afloop, wordt er over gedacht, om, indic-n het daarbij, betrokken waterschapsbestuur wil medewerken, de polders Vogelzang en Wiel uit te malen in de rivier de Lek en daarna van versch waferi te voorzien. Van andere zijde wordt deze maat regel 'afgekeurd, omdat het Lekwater door duizenden, iw-g steeds voor drinkwater gebruikt v/ordt. Uit de van regeeringswege gepubli ceerde statistiek over de doodsoorzaken in Nederland blijkt, dat in de maand September 7 personen overleden aan Cholera Asiatica. KIND ER VERLAM:'. 11N G. Te Nieuwerkerk a. d. IJsel (Z.-H,) doet zich bij een kind van den kleermaker I. C. een geval van kinderverlamming voor. Dit is reeds het derde geval in die gemeente. Te Zuilichem heeft zich een geval van kinderverlamming met doodelijken afloop voorgedaan bij een vijf-jarig meisje van den landbouwer J. van Houk. Te Broekhuizen (gem. Ruinerwold) doet zich een geval van kinderverlamming voor. Te Bruinisse en te Camperland hebben zich gevallen van kinderverlamming voor gedaan en ook te Middelburg. Het zijn echter alle alleenstaande ge vallen. Ook te Doetinchem doet zich een geval van kinderverlamming voor, hier bij een 4-jarig meisje. De kinderverlamming is ook in Breslau verschenen, waar meer dan twintig ge vallen der ziekte zijn aangegeven. Over de kinderverlamming te Leiden deelt prof. Nolen in het „Tijdschrift voor Geneeskunde" geruststellende bijzonder heden mede, die weldadig zullen werken op de paniek die sedert den 17den Octo ber, toen de eerste zeer overdreven ge ruchten omtrent de ziekte de ronde deden, de burgers van Leiden had aangegrepen. Prof. Nolen kan thans mededeelen, dat de eerste gevallen in het begin van Aug. 1.1. zijn waargenomen en dat op het oogen- blik het geheele getal der voorgekomen gevallen 24 bedraagt. Indien men aan neemt, dat er onder de getelde gevallen geen onjuiste diagnosen schuilen, dan is derhalve toch het getal der gevallen, die in een tijdsverloop van 27* maand in een stad van 55000 inwoners zijn waar genomen gelukkig nog betrekkelijk klein. En van een eenigszins bedenkelijke uit breiding der ziekte is geen sprake. Ten slotte moge nog vermeld worden dat, gelijk op tal van plaatsen in Neder land, op grooten afstand van Leiden ge legen, er ook in enkele gemeenten in den omtrek van deze stad sporadische ge vallen van de bedoelde ziekte zijn vast gesteld. Een proces heeft een kwak zalver ontmaskerd. Een zeker dr. Bodie, die geen doctor is, maar een wonder dokter, heelt zonder bloedstorting, geneest met mesmerisme en electriciteit enz. Vooral verlamden vonden bij hem baat. Hij liet ze zitten in een electrische stoel, waar door hij een sterke stroom liet gaan. De patiënt verwrong dan het lijf in allerlei bochten, stond genezen op en wandelde weg. Of een aantal mannen vormden een magnetischen kring om den verlamde met dezelfde uitwerking. Deze genezingen werden gewoonlijk te Londen en in provinciale steden op het tooneel van tingeltangels vertoond. Een jongmensch was er zoo door ge troffen, dat hij door Dr. Bodie in zijn wonderbaarlijke geneeskunst ingewijd wenschte tc worden. Dr. Bodie eischte daarvoor f 6000. De heilbegeerende dis cipel vond dat niet teveel, maar zijn ouders dachten er anders over. Toen na eenige tijd het jonge mensch meerder jarig was geworden, wendde hij zich weer tot dr. Bodie, die nu f 12,000 vroeg. Het vermogen dat de jongeman in handen had, bedroeg iets meer en gewillig stortte hij de f12,000. Dr. Bodie onderwees hem nu in de kunst en behield hem als helper tegen f24.— in de week. De kunst was gauw geleerd, want de patiënten waren eenvoudig huurlingen. Er kwam zelfs geen electrische stroom bij te pas. De teleurgestelde eischt nu schadevergoeding. Een hevige cycloon heeft de Spaansche kust geteisterd. Men vreest dat er vele schipbreuken zijn, want vele lijken spoelden aan. Een noodlottig ongeluk is Zaterdagavond te Parijs gebeurd. Daar is, op den hoek van de RueDamremont en de Rue de Tourlaque, plotseling een gat in den grond onstaan, en twee voor bijgangers, een man en een vrouw het was er gelukkig niet druk op dat oogenblik zijn in dien kuil gevallen. De man kwam met behulp van een paar politieagenten behouden uit het zand, dat telkens onder zijn handen en voeten weggleed; De vrouw, die men vruchtte- loos trachtte te helpen, zonk weg, en Iku is zeker, dat zij levend begraven is. Met heeft met grooten ijver gewerkt om naar te redden, den geheelen nacht door, maar het was te vergeefsch. Het werk ging gepaard met groot ge vaar, en het duurde geruimen tijd vóór men het door stutten in den gevaarlij ken kuil mogelijk had gemaakt. Een moedige korporaal, die het, vóór dien lijd, wilde beproeven, met een touw om het lijf, moest zijn poging opgeven. De vrouw was een schoonmaakster, die daar eiken dag voorbijging als zij van haar werk kwam. Haar man, die s'avonds thuis komend, haar niet gevonden had, stond wanhopend schreiend toe te zien bij het zoeken in den kuil. "De instorting moet te wijten zijn aan ondermijnen van den grond door riool water, da? daar aanhoudend doorsijpelde. Het huis voor de ingezakte plek is ont ruimd moeten worden, omdat er gevaar voor instorten bestond. In zake het faillissement van den naar Amerika uitgeweken commis- sionnair in erfecten F. C. Piët te Haar lem, worsv gemeld, dat de inventaris- lij t ter gr rie van de rechtbank is neer- gelegd. Wit die lijst blijkt, dat de gefailleer de 4 perceclën bezit, wellee evenwel zoo zwaar belast zijn, dat bij' verkoop ver moedelijk 4000 daaraan tekort zal ko men. Het surplus bij kassiers en parti-1 culieren is ongeveer i 12000, benevens' f 2000 van debiteuren en omstreeks f 1000 aan meubilair-waarde. Totaal actief: f 15.483.32, met een passief van f 69.140 waarvan aan schut i den f 65.000. De inboedel wordt 4 Nov. verkocht! Te Zuilen (Utr.) is verdron ken de vrouw van B. Zij leed in de laatste dagen aan zwaarmoedigheid. Een juffrouw op detweede verdieping van pand no. 67 aan de Kruis kade te Rotterdam die blind is, was eer gisteren alleen .thuis. De bewoners der eerste verdieping, waren afwezig. Tijdens de afwezigheid van dit gezin zijn er in brekers geweest, die op de eerste ver dieping het bed en een paar kasten doorzocht, maar niets gestolen hebben. Dezelfde inbrekers zijn daarna waarschijn lijk naar de tweede verdieping gegaan, waar de blinde juffrouw woonde en thans wordt uit de woning van die juffrouw een bedrag van bijna f 1300 vermist, waaronder f 1260 aan bankpapier. Zonder dakDeberoemde Louis Blériot zou eergisteren te Boeka rest vliegen. Meer dan 50,000 provinci alen waren naar de stad gestroomd om dit schouwspel te zien, te meer daar het spoor een reductie van 50 pCt. op de prijzen had toegestaan. Toen de vlucht echter tot den volgenden dag werd uitgesteld, waren meer dan 10,000 personen zonder dak. Zij drongen de hotels binnen, bezetten gangen en trap pen en eischten woedend onderkomen. Het schandaal bereikte dusdanige hoogte, dat honderde politieagenten de hotels moesten binnendringen. De mannen der wet trokken echter in den Homerischen strijd met de dakloozen aan het kortste eind en moesten, met deerlijk gehavende kleeren, het veld ruimen. Het gelukte pas aan een afdeeling militairen de orde te herstellen. De bezoekers werden daar op bij particulieren, in scholen en ge vangenissen ondergebracht. Aan de Pruisische grenzen beginnen de Pruisische commiezen zich evenals de politie-mannen te bedienen van afgerichte honden. De grensbeamb te te Rheden heeft met zijn hond op deze wijze een landbouwer .opgespoord, die per spoor een zak met versch vleesch had binnengesmokkeld en dat vleesch bij zijne woonplaats uit den trein had geworpen, om het ongemerkt te kunnen vervoeren. Op den nog niet voor het ver keer geopenden electrischen spoorweg van Villefranche naar Boure Madame (Fqankrijk) heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Reuter seint daaromtrent het volgende Twee aaneengekoppelde treinen, ieder bestaande uit een motorwagen en' een open bagagewagen, reden te zamen over een brug, om die op doorbuigen te be proeven. Deze proefrit verliep naar wensch, en aan eene zijde van de brug werden de beide treinen weder ontkoppeld, waar op de eene verder reed en het andere met het personeel ierug keerde. Toen deze trein aan een bocht kwam, die bo vendien nog op een afloopende helling is gelegen, scheidde de bagage-koppe ling zich plotseling van den motorwagen zoodat deze vooruitschoof, en, daar tot overmaat van ramp de remmen bleken te weigeren, als razend over de rails suisde. Bovendien waren de rails door, het natte nevelachtige weder zoo glad, dat de raderen als op ijs gleden. In ijlende vaart holde en 'gleed de wagen de helling af, tot hij bij een bocht uit de rails vloog en van deg spoor dijk viel. Zes der inzittenden, voor het meerendeel ingenieurs en monteurs, ge raakten onder den zwaren wagen en werden op slag gedood, terwijl verschei dene anderen zeer zware verwondingen kregen. Gistermorgen omstreeks 12 uur had op het Stationsplein te Utrecht een ernstig ongeluk plaats, doordat een leidekker, werkzaam zijnde aan het tram huisje, dat voor het trampersoneel in.' gereedheid wordt gebracht,^ daar af viel en op het ijzeren hek terécht kwam'. Ernstig aan hoofd en armen verwond werd hij door een paar Jiulpvaardigej lieden de wachtkamer van het station binnengebracht en vandaar fjer tram naar, het ziekenhuis vervoerd. Te Winschoten logeerden in hotel „Bodega" sedert 3 October drie Duitschers één heer en twee dames. Hij noemde zich Fokker Riesen en zeide uit Berlijn te komen en firmant te zijn in een „Bankgeschaft". De dames heetten zijne vrouw en zijne schoonzuster te zijn. Hun doel was kennis te maken met het „steinreiche Holland". u De hotelhouder vroeg eens om betaling. Toen gaf hij voor burgemeester van Bre men te zijn geweest. Hij had plotseling moeten vluchten en wachtte nu hier eene geldzending van zijne rijke familie af. Achtereenvolgens promoveerde hij nog tot vertegenwoordiger van een Belgisch kassiers-kantoor en tot agent van een: magazijn van kunstmeststoffen te Berlijn.' Inmiddels ging de Rijkspolitie op in formatie uit. En de vreemdeling zelf in formeerde dageiijks op het postkantoor, j of er ook aangeteekende stukken voor hem waren aangekomen, doch telkens werd zijne vraag ontkennend beantwoord. De Officier van Justitie vernam 111- tusschen van den Nederlandschen consul te Bremerhaven, dat de man waarschijn-

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2