'TT% [Met alle macht roeiden deze naar de plaats des onheils en kwamen nog net bijtijds kwartier hadden zij zich met alle moeite om de drenkelingen te redden. Reeds een aan de gekantelde boot boven water ge houden. Het ongeval heeft zoodoende ge lukkig een goeden afloop gehad, /naar waren er geen menschen in den omtrek geweestdan kon het wel eens anders geweest zijn. Alweer een waarschuwend voorbeeld! In een tuintje van Mej. V. R. waren 's morgens alle rozenheestertjes uitgerukt behalve één doode struik, die wel uitge trokken maar niet meegenomen was, zoo als de andere heesters. Wel een teeken, dat geen baldadige, maar hebzuchtige han den hier bezig zijn geweest. ZEGVELD. De heer W. v. D. begaf zich Vrijdagmorgen naar zijn tuin, om daar eenige werkzaamheden te verrichten. 1 Loopende over een plank, stortte de reeds bejaarde man, waarschijnlijk tengevolge van eene beroerte, in het water, waaruit hij spoedig door eene voorbijgangster ge red werd. Dien middag nog is hij aan de gevolgen overleden. Ingezonden Mededeelingen. k 30 cent per regel. F. A. DAMEN Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kanfoor Burgsfeeg (13) Academienüeuws. LEIDEN. Geslaagd voor het Candi- daats examen Godgeleerdheid 1ste ged. de heer F. J. Los (Leiden), Candidaats examen godgeleerdheid 2e ged. de heer A. G. Kloots (Leiden.) Geslaagd voor het voorbereidend examen voor den Indischen administra tieven dienst de heer W. C. H. Meyroos (Rotterdam). Geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heer G. A.Th. Das- bach (Rotterdam); voor het candidaats- examen in de Nederlandsche letteren de heer J. W. Goessens (Opperen-Oirsbeek Lbg.) Bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer Reijer Jan van der Heijde, arts te Alkmaar, geb. te Beemster. Deze promotie geschiedde na verdedi ging van een academisch proefschrift, getiteld „Oogverwondingen en ongevallen wet". Eenige beschouwingen over ruim 1900 verwondingen van het oog en zijne omgeving, behandeld in het Academisch Ziekenhuis te Leiden van begin 1896 tot einde van 1905. AMSTERDAM. De Geneesk. Staats commissie heeft bevorderd tot arts: O- Siau-Dhai, geb. te Djokjakarta B. Van tricht, geb. te Utrecht, en F. Hijmans, geb. te Amsterdam le ged. rts-examen S. Plas, mej. H. Robert en mej. E. H. Agb'a. Prof. dr. G. van Rijnkerk, benoemd tot hoogleeraar in de physiologie aan de Amsterdamsche universiteit, als opvolger van prof. Place, heeft Maandag het hoog- leeraarsambt aanvaard met een rede over het begrip „Leven". Tot privaat-docent in de Maleische taal en letterkunde aan de Gemeente-universi teit, is toegelaten de heer dr. A. A. Fok- Vrije universiteit te Amsterdam. Propaedeutisch examen voor de theol. faculteit de heer W. Faber. Geslaagd zijn voor het candidaats- examen in de theologie de heeren J. A. Berghuis- en T. C. Meijster. GRONINGEN. Doctoraal ex. Rech ten de heer Fr. De Vries. UTRECHT. Doet. ex. Ned. Letteren N. B. Tenhaeff (met lof). Bevorderd tot artsFreule E. De Negri. Doet. rechten: de heer B. v. d. Morsch. ©sraeSerwiJs. Notariaat. Van de op 23 September jl. geexa- mineerde adspiranten voor het derde ge deelte van liet notarieel examen zijn ge slaagd en hebben dientengevolge het radicaal van candidaat-notaris verworven, de navolgende in alphabetische orde ver melde heeren: J. Berger, te ValkenswaardF. C. M de Brie, te Breda; H. G. Boks, te Eist; Jhr. A. iyi. C. H. C. Bowier, te Teteringen J. C. A. Büchner, te Amsterdam; j. M. Cammenga, te Leeuwarden; F. H. Char- bon, te Utrecht; Mr. G. A. Crol, te Win schoten; M. Dassen, te Rotterdam; L. Dekker, te 'Westmaas; H. P. Dolk, te Zevenbergen; H. Donker, te Dordrecht; G. H. Doriestein, te Woudenberg; B. J. W. Drien, te 's Gravenhage, H. J. Fense- ling te Gennep; A.E. Gomm, te Terborg; C. Groendijk, te Rijswijk; H. J. de Haan; te Zuylen; F. X. J. H. Hanratn, te Maas tricht; W. van den Hoek, te Valkenswaard M. j. Homan, te Zuidwolde; C. H. van Huiten, te Nijmegen; T. H. Hummeien, te 't Zandt; A. M. A. Jentir.k, te Delfzijl; A. Jukema, te Midlum, P. W. de Kan, te 't Zandt; P. A. M. Koeken, te Utrecht; J. M. Korteweg, te Heënvliet; J. C. Kram' te RotterdamL. H. J. E. Lienaerts, te Merkelbeek; D. Maarschalk, te Boskoop; C. Maris, te GorinchemMr. J. G. Midden- dorf, te Amsterdam; P. G. W. Mol, te Zevenbergen; A. Mys, te Oosterhout; Mr. G. Nauta, te RotterdamR. Nijdam, te Eenrum Mr. J. S. Nijhoff, te Amsterdam J. Peereboom, te 'tMeer; C. Punt, te Leiden; A. Reyers, te Middelburg; G. F. M. Roozen, te Overveen; A. Ruiter, te HoornG. J. M. Schoenmaeckers, te Sit- tard; Th. J. B. Schutte, te Oosterhout; Mr. E. D. H. Schutter, te Groningen; A. A. V. M. van Spaendonck, te Tilburg; A. J. J. Stael, te Tilburg; H. A. van der Steenstraten, te Breda; B. J. Teijinck, te Wassenaar; H. J. van Veen, te 's Graven hage; G. A. Verkade, te Rotterdam; C. A. Viëtor, te Rotterdam; A. W. J. van Vrijberghe de Coningh, te NijmegenJ. van West, te Amsterdam en H. L. M. Willemse, te Zaandam. De Nieuwe School te Warmond. Men schrijft onsj Ons nieuwe schoolgebouw is voltooid. Wanneer men vanaf het station zich d'orpwaartsbegeeft, trekt het forsche ge bouw, terstond alle aandacht. Het is een welgeslaagd specimen van architectoni sche kunst en picturalen smaak des heeren van der Laan te Leiden, die reeds menig schoon plan ontwierp voor dergelijke ge bouwen in deze streken. Geen gezochte vormen en lijnen, waardoor vele architec tuur-voortbrengselen in de laatste jaren zich kenmerken, neen, dit gebouw is breed opgezet in strenge, stoere lijnen, die aan het geheel een cachet geven van rustige voornaamheid. De frissche kleu ren van dakpannen en beschildering, voor al het gedurfde blauw aan den bovenkant der raamkozijnen en dakkapellen weren de doodsche eentonigheid, waaraan een groot gebouw als dit spoedig onderhevig is. Aan den voorgevel is volgens oud-va- deriandsche manier een gevel-schrift aan gebracht. Op een gouden fond staat in blauwe accident-letters, met roode initi alen geschreven: „Hebt ge "kinderen voedt ze op naar de Leer en de Wet des Heeren." Ter zijde, boven de hoofddeur leest men den naam„St. Nicolaas- School." Het gebouw heeft ook dit voor recht, dat het in een zeer passende om geving staat en daardoor op uitnemende wijze tot zijn recht komt. Het kappen van het hout langs het Rozenlaantje heeft daartoe veel bijgedragen. Het eenvoudige maar stevige hek, evenals het smaak volle gesmeede kruis, dat den gevel be kroont, is vervaardigd door de firma Steenkamp, alhier. De aannemer van het werk was de heer de Vrede te Noordwijk; het schil derwerk is uitgevoerd door de firma Bleys te Leiden. Opzichter was de heer Onstenk. Zondagmiddag waren wij ook in de gelegenheid het gebouw van binnen te bezichtigen. Eerst, rechts van de hoofddeur, waar boven in gebrand glas Warmond's wapen prijkt, komt men in een spreekkamer links is een werk appartementje, met'n pomp enz., waar men toegang heeft op een klein binnenplaatsje. Door een breede corridor kwamen we achtereenvolgens in de vier ruime schoollokalen, die onder ling door een deur zijn verbonden. Aan het einde van den gang, waarin links de privaten zich bevinden, bereiken we langs een mooie trap een zaal, die de geheele lengte van het gebouw beslaat. Evenals in de schoollokalen ook hier een prach tige belichting. De Cecilia-Harmonic was met het oog op de a.s. inwijding hier eenige nummers aan het blazen. Men kon echter nog weinig oordeelen over de acoustiek of wel „het goed klinken", om dat de zaal geheel ledig was. Wanneer wij alzoo het geheele bouw werk, zoowel binnen als buiten hebben bezichtigd, denken we aan den grijzen pastoor, die op zijn zeer hooge jaren nog dit groote werk op zijn schouders nam. Dat dwingt ons bewondering af, eerbied maar vooral dankbaarheid dankbaar heid voor het vele, zéér vele, wat zijn herderlijke bezorgdheid en goedheid in onze parochie reeds tot stand bracht, dankbaarheid in het bijzonder voor dit prachtige werk, dat de kroon zet op den onvermoeiden priester-arbeid van Deken Smeulders hier te Warmond. Den 11 en November, St. Maarten's feestdag, wordt het gebouw plechtig, in gewijd. Kerknieuws. Benoemingen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Vlissingen den weleerw. heer P. G. W. J. van der Aa, en tot pastoor te Wijk-aan-Zee den weleerw. heer C. Floor, die kapelaan was te Rotterdam (H.H. Mart. van Gor- cum). L.E1DEN, 2 November. Op den Ouden Rijn kreeg heden morgen kwart voor negen vrouw E. G. een toeval. Zij werd door een agent naar het politieposthuis aan de Haven vervoerd, alwaar inen haar geneeskundige hulp verleende. Op het Kort Rapenburg is heden morgen de straat ingezakt onder de wielen van een zwaar geladen kermis wagen. Slechts met behulp van domme krachten gelukte het de wagen weer in beweging te brengen. Het verkeer onder vond geen stremming. De Leidsche Gymnastiek-en Scherm- vereeniging „Hercules" vierde j.l. Zondag haar 25-jarig bestaan feestelijk in de I Graanbeurs. Ouder muziek en zang en i verschillende gekostumeerde wedstrijden ging de avond genoegelijk om terwijl bij het slaan van twaalven de Eere-voor- zitter, de heer A. Dirks de feestrede hield. Namens het gewest „Zuid-Holland" bood de secretaris de heer D. Koudijs van den Haag der feestvierende vereeni ging een prachtigen krans aan,'welke aan de banier werd gehecht. Uit de jubileum-uitgave der vereeniging blijkt dat „Hercules" zal houden: op 1 December in de gymnastiekzaal Pieters kerkgracht, een grooten oefeningsavond, voor genoodigdenop 12 December natio nale en gewestelijke wedstrijden in de groote Stadszaal, waarvoor de deelneming enorm belooft te zijn; op 8Januari groot bal masqué in de groote Stadszaal, met prijzen. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van hier verzonden gedu rende de tweede helft der maand October. rieven: binnenland: mej. A. Vis ser, Alfen. Firma Kuypers, Amsterdam. Mevr. de Koster, Boskoop. Mevr. M. C. Stigter, 's Gravenhage. J. Rasank, 's Gra venhage. E. M. v. d. Zijl, Leiden. Mej. wed. Berkhout, Overschie. Mej. E. de Waaw, Rotterdam. Mej. de Groot, Stompwijk. Mej. P. Dijkstra,Tzurmmaum Flipse, Velp. Briefkaarten: M. de Jong, Am sterdam. Mej. A. Tiemeyer, 's Gravenhage. Mej. D. J. v. d. Stap v. Gijzel, Brieven: buitenland: L. Th. J. Or- val, Luik. riefkaarten: Fraul. A. Abresch. Christiaan M. Dirkeisteen, Kiew. Bij de heden door de heeren Jesse en Fontein,- architecten, in hotel „du Nord" gehouden aanbesteding van „het bouwen van vier heerenhuizen op paalfun- deering aan den Oegstgeesterlaan, waren ingekomen de volgende inschrijvingen j t. w. Voor het werk in massa: J. Dietz f35984, P. Breijer f32800, C. J. van Val deren f28740. Id. in Belgischen Steen: J. Dietz f35784,- H. Smittehaar f33000, G. Bergshoef te Alfen f30315. Timmerwerk: K. Stapper te Alfen f14130, A. den Ouden te Oudshoorn f14125, W. F. Marsélis f13450, J. van Riet en H. Smittenaar f12916, J. H. Sloos f12875, G. Bergshoef te Alfen f12839. Metselwerk: P. L. Neuteboom f13150; J. Verhoog Jzn. f12100, J. de Cler f11749. Id. in Belg. Steen: P. L. Neute boom f12450. Steenhouwwerk: G. de Vink f208S, P. J. van Venetië f2074, F. Soupart f2010, J. Ossevoort f1997, P. W. Loeber f1982. Smidswerk: M. Langezaal f339. Gas- en Waterleiding: M. Lan gezaal f037. Lood- en zinkwerk: L. Beekman f1347, L. P. van der Drift f1088, A. Riet- mei jer f925. Lood- en zinkwerk met gas- en waterleiding: L. Beekman f2116. Stucadoorswerk: G. Krau, te Noordwijk f1300' J. de Best f1080, F. A. Wempe f1073, J. Verhoef f1050, J. C. Blankwaardt f1049, G. F. Bartelsman f1027, J. van den Berg f999, L. J. Boek wijt f938, J. A. Buis f744. Glas- en Schilderwerk: L. W. van der Drift f3080, J. H. de Jong f2630 A. G. P. van der Mark f 2550, J. H. Heus f2535, M. Ziegelaar f2525, P. van den Wijngaard Jr. f2350, J. H. Röhrey te Sassenheim f2016. Behangers werk. J. H. J. Geen- jaar f5S5. Bedrag der minste inschrijvingen in vakken f 32865. Zooverre dit niet achter de namen der inschrijvers is vermeld, hebben dezen woonplaats te Leiden. ALFEN AAN DEN RIJN. Bij Kon. Be sluit van 29 October is bepaald, dat art. 1 van het Kon. Besl. van 16 Mei 1899, tot oprichting van eene Kamer van arbeid te Alphen wordt gelezen als volgt: Voor de gemeenten Alfen, Aarlanderveen en Oudshoorn wordt eene Kamer van arbeid opgericht, waarin vertegenwoor digd zullen zijn de navolgende bedrijven: het bewerken van steen, hout en metalen het vervaardigen van steenen, pannen, tegels en cementsteende kalkbranderijen; het schildersbedrijf; dat art. 2 van dat besluit wordt gelezen als volgt: De zetel der Kamer is gevestigd te Alfen. De Kamer zal den naam dragen van: Kamer van arbeid voor de bouwbedrijven te Alphen. Bij Kon. Besluit van 29 October is voor de gemeente Alfen, Aarlanderveen en Oudshoorn een Kamer van arbeid op gericht, waarin vertegenwoordigd zullen zijn de navolgende bedrijven: de olie slagerijen, de korenmalerijen, de vruchten sap-, tabak- en de sigarenfabrieken; de brood-, koek- en banketbakkerijen, de slagerijen, het kruideniers- en het grutters bedrijf, de waschinrichtingen en de blee- kerijen, de boek- en courantdrukkerijen; de briquettenfabricage. De zetel der Kamer is gevestigd te Alphen. De Kamer zal den naam dragen van Kamer van arbeid voor de voedings- en genotmiddelen te Alphen. In de Kamer zullen 10 leden zitting hebben. HAZERSWGUDE. Uit 's-Gravenhage is ter confrontatie naar hier overgebracht G. St., ook wel Boonenstam genaamd, verdacht van poging tot moord op het echtpar.r Spijker en als zoodanig door den rechtercommissaris te 's-Gravenhage in 't politieblad gesignaleerd. KATWIJK AAN ZEE. Tot onderwijzer aanjie bijzondere school voor meer uit gebreid lager onderwijs alhier is be noemd de heer M. C. van Hekken, onder wijzer te Oost- en West-Souburg. LISSE. Gisternamiddag raakte vlak tegenover de R. K. Kerk een fietsrijder met zijn fiets door verkeerd uitwijken onder den bakkerswagen van de wed. G. de Lange. Hoewel de fiets terdege beschadigd was, liep dit ongeluk, dank zij de tegenwoordigheid van geest van den wagenbestuurder zonder verdere ongelukken af. Vrijdag a.s. zal op het buitengoed „Keukenhof" van de gravin van Lijnden een drijfjacht worden gehouden op klein wild. Zondag 7 November, ter gelegen heid van het Patroonsfeest van den Ned. R. K. Volksbond zullen de leden onzer bondsafdeeling in de H. Mis van half zeven hun generale communie houden. De zangvereeniging „St. Gregorius" zal hierbij eenige kerkelijke liederen ten ge- hoore brengen. Bij enkele bollenkweekers is de planting afgeloopen en is reeds een begin gemaakt met dekken. Het nieuwe bollen- dek (bladriet) komt echter nog niet hard opdagen en is bovendien over 't algemeen slecht. De schutting aan de zijde van den straatweg naar het Pius-gesticht is thans ook weggenomen en op die plaats een solied ijzeren hek op steenen voet ge plaatst. Ook met het bestratingswerk van de straat welke in verbinding komt met de Schoolstraat, is een begin gemaakt. Het gebouw van den R. K. Volks bond is, behoudens eenig klein binnen werk, zoo goed als klaar. Er zijn nu niet minder dan 5 lokalen in, wat met oog op de vele onderafdeelingen onzer bondsafdeelingen een practische ver betering is. Naar men verneemt zal bij de heropening van 't gebouw, de Cen traal President, den heer J. W. Smit, de feestrede houden. ROELOFARENDSVEEN. Vrijdagavond hield de Vereeniging „Tuindersbelang" eene algemeene ledenvergadering. Het doel dezer vergadering was in hoofdzaak een overzicht te geven van het verloop der werkzaamheden in den afgeloopen zomer. Uit het overzicht bleek dat aan de tuin ders voor geleverde producten was uit betaald een bedrag van f 52717.56. Hierbij merkte de secretaris nog op dat in 1908 aan de leden was uitbetaald f39,741.28V2 tegen f 41,435.77 in 1909 berekend over dezelfde leden. Zoodat hieruit blijkt dat de zomer van 1909 hoewel ongunstig ten opzichte van de weergesteldheid toch nog niet zoo'n ongunstig verloop heeft gehad voor den Veenschen Tuinder in 't alge meen. Bij het eindigen van het verslag betuigden de leden hunne tevredenheid met de werkzaamheden. Tevens werd er op aangedrongen bij het veilen der pro ducten de belangen der tuinders in het oog te houden, en goed toe te zien aan wie verkocht wordt ten einde moeielijk- heden en schade te voorkomen. Ook werd het Bestuur gewezen op het groote belang voor de vereeniging en voor alle tuinders om het afzetgebied der producten steeds verder uit te breiden en dat het van groot gewicht is in die richting voort te gaan. Na nog verschillende huishoudelijke zaken afge daan te hebben werd de vergadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. Dat de natuur nu en dan hare buitengewone vruchtbaarheid bij planten en vruchten toont vernamen wij onlangs in de Leidsche Courant bij het vermelden van aardbeienplanten die in dit verge vorderde jaargetijde nog rijpe vruchten voortbrachten. Wat echter nu te Roelofarendensveen achter de woning van den postdirecteur te zien valt, stelt alles op dat gebied in de schaduw. Daar staat een pruimenboom die, bijna van bladeren ontdaan, een volmaakte victoriapruim vertoont ter groote van een ei welke vrucht reeds neiging toont zijn aantrekkelijke en be koorlijk donker paarschblauwe kleur te laten zien. Vele belangstellenden staan verwonderd over dit feit. Het verwonder lijkste is zeker wel dat deze historische pruim eerst in 't leven kwam, nadat alle vruchten in September waren geplukt. SASSENHEIM. Het zoontje van den heer R. alhier had gisteren het onge luk met zijn voet onder een der goede renwagens der tram te geraken, zoodat de voet zwaar beschadigd is. ZOETERWOODE. Een rund van den landbouwer A. M. aan de Vliet, uit nood geslacht, is door den plaatselijken keur meester voor de consumptie ongeschikt verklaard. Onder politietoezicht is dat rund begraven. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 November 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildi. Hoogste barometerstand 769.2 Horta. Laagste 753,4 Bodo. Verwachting tot den avond van 3 November veranderlijke wind, meest neven- lig, waarschijnlijk droog weer, zeifde temperatuur. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hoefsmidcursus. Tot den, vanwege de afdeeling'sGraven hage der Hollandsche Maatschappij van Landbouw te houden hoefsmidcursus zijn, I na afgelegd examen, toegelaten: W. van i der Kraan te Z e g w a a r d, j. H. van Son, te Wassenaar, C. Schüller te Aar landerveen, en K. van der Velden te Aarlanderveen. Ontploffing van een aëroplaan. Hamburg, 1 Nov. De in de vliegt week door Pequet bestuurde motorvlieger van Sancher Besa, geraakte bij de om draaiing van de vliegbaan, op vrij aan zienlijke hoogte, plotseling in brand. Het benzine-reservoir ontplofte. Het gelukte Pequet in glijdende vlucht te dalen. Hij sprong op 5 M. hoogte naar beneden en werd met een oogenschijnlijk lichte, verwonding aan de borst naar het zie kenhuis gebracht. De linnen vleugels der aëroplan verbrandden. Verduistering. Frankfurt a/Main, 1 Nov. De kas sier van de Mitteldeutsche Kreditbank' te Frankfurt maakte zich door verval^ selling van de handteekeningen van par ticulieren aan verduisteringen tot een gezamenlijk bedrag van 700,000 mark schuldig. De dader is gearresteerd. ■Mijnramp. Cardiff, 1 Nov. Hedenmiddag werd de Tareni-mijn te .Ystalyfera door een plotselinge overstrooming onder water ge zet. Honderd vijf tig man zijn ontkomen,- twee lijken zijn reeds opgehaald en ,74 man worden vermist. /Vlarklberichten. LEIDEN, 2 November. Vette varkensmarkt. Aanvoer 144 st.; Vette 128, 54 a 55 ct. p. K. licht soort 16 st. 48 a50ct. p. K. Handel matig. ROTTERDAM, 2 November. Op de boter markt werden aangevoerd 54 achtste en 25 zestiende vaten en 204 stukken van een half K.G. Prijzen le kw. f 61, 2e kw. f58, 3e kw. f56. Per half K.G. 75 a 80 ct. De prijzen hedenmorgen aan de Rotterdam- sche Eierenveiling besteed zijn als volgt: kippen eieren f 6,80 a f8,55, eendeneieren f5,10 a f6,00, alles per 100 stuks. Aanvoer 8300 stuks. ROTTERDAM. 2 November. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 53 paarden, 2058 magere runderen, 758 vette runderen, 193 vette kalveren, 183 nuchtere kalveren, 780 gras kalveren, 1 schaap, varkens, 192 biggen, 2 bokken. Men noteert per half kilo: Koeien en ossen 25 a 34 ct., met tamelijken aanvoer. Inferieure soorten goed gewild en vluggen omzet, Eerste soort beperkte aanvoer en veel vraag, Koeien tot 2 ct boven noteering, Ossen veel gekocht voor Zwitserland. Stieren 22 a 29 ct., vette kalveren 35 a 45 ct. Korte aanvoer, vlugge omzet en veel animo. Prijzen per stuk: Melkkoeien f 150 a 265. Kalf- koeien f 170 a 345; naar beste melkkoeien was veel vraag, die tegen hooge prijzen werden verhandeld. Kalfkoeien flauw verhandeld. Stieren f 125 a 215. Pinken f 80 a 100. Graskalveren f 20 a 70, met veel bedrijvigheidbetrekkelijk veel aankoop, doch onregelmatigen omzet door den grooten aanvoer. Vaarzen f 105 a 170. Werk paarden f 60 a 200, met tamelijken handel, Slachtpaarden f 40 a 150, met meer handel en kooplust. Hitten f 50a2G0. Biggen f 6,50 a 11,50, iets meer vraag. Nuchtere fokkalveren f !2 a 16, flauw verhandeld. Nuchtere slachtkalveren 7 a 10, v«ei vroeg en^viüggen omzet. Biggen p. week f 1,00 a 1,20. De aanvoer van jong vee was zeer groot, doch de handel kalm en de omzet flauw, BODEGRAVEN, 2 November. Aangevoerd 169 partijen kaas; Goudsche, le kw., f 3253 a f34; 2e kw. f 2853 a f 30; Derbij le kw. f 32*3 a f 00 zwaardere Goudsche f 35. Handel matig. Beurs yan Amsterdam. 2 November 1909. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3% Cert. dito 253 dito Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli Portugal. 4-53% Obl.Tabaksmon. 4% Obl. le serie Rusland. 453% Obl. 1909 Ned .Ree. 4dito Obl. 1909 4J-4 dito bijHope<SCo.èG. R. 125 Servië 4Obl. 1895 Mexico 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venuzuela 3% Dipl. Sch. 1905 Amsterdam 1900-01 Leiden 1896 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb. Mij. aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake «SOhio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. a'and. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.453% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac. Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 253 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congo loten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3 k 3J4, Vorige) Koers Koers.l leden. 9115 uil 91% 9153 J 90% 76E 76% 955-16 9554 97 ;r« 62 92JÓ 9254 93 78 8653 7854 9354 105 4853 4854 52% 53 K325« 87 200 20153 84H 8554 72 7453 8953 90.% 126 12654 127 128 179 18154 134 135 178%, 17953 914 916 128 12753 45054 450 187 18753 162 16254 7 753 22% 2254 61553 105 46.-;1 7853 77 495 4 4 9% 954 375-a 3754 845B 87 122 1225-8 47% 4753 33 9ie 3353 7454 7453 43% 44 10354 a» 47% 4753 99E» 475 4754 40% 4053 1305 s 130 3158 3153 200' s 2 1023s 102 53 205-,r, 20% 10954 108 916 f 1.75 1.85 80 78 98% 12254 149 16853 6654 485 ie 4953 f 43.91 43.50 f63.-

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3