iï_ 1 i.icgom, om te bepalen dai de secretaris minstens f25 vergoe ding per jaar zal ontvangen, werd inge trokken ten behoeve van een door het be stuur overgenomen voorstel-Leiden bepa lende, dat de vergoeding aan den secreta ris jaarlijks door de algemeene vergade ring op voordracht van het hoofdbestuur zal worden bepaald. De voorstellen van Rotterdam en de Eg- mon.:; ~m wijziging te brengen in het ster. der afdeelingen werden vcr- \vo: -n het artikel ongewijzigd gehand haafd. Aangenomen werd een ander voor stel- Rotterdam om herziening van hei re giement mogelijk te maken als Vi (vroe ger der aangesloten vereenigingen zie ivoor verklaart. :is werdén statuten en huis- hci .giement inei algemeene stem- m ,:teld en het bestuur gemacii- tig.. - .ucele verandering, die door Z. D. rden Bisschap mocht worden ge- wenscht, brengén. Bij de orengt Leiden (de heer Spende!) .1 den voorzitter voor diens ici- r.g va piaus). Spr. informeert voorts naar tie v?: deeling der Rijkssubsi die c-n wensen: n het hoofd van het Bondsorgaan de.i uatum te vermeiden. De secr. deelt mede, dat de subsidie over 1900 1 4700 bedraagt waarvan aan Sobr. is uitbetaald f1700. De resteerende f3000 is verdeeld: f1000 over de 10 bonden; i 1009 over de 585 aangesloten vereeni gingen en f 1000 over de 54.000 leden. Aan de andere opmerking van Leiden zal tegemoet worden gekomen. De voorzitter zegt, dat elke districtspro- paganda-coinmissie over dit jaar kan be schikken over f 25. Beverwijk wordt bij acclamatie aangewezen als plaats voor de volgende algemeene vergadering. Na nog eenig debat over huishoudelijke zaken sluit de voorzitter de vergadering ineet gebed en de gebruikelijke -plichtple gingen. Ned. Schaatsenrijdersbond. Aan het jaarverslag van den secretaris, ontleenen wc, dat het ledental toenam, zelfs met een elftal clubs. Herinnerd wordt aan het feit, dat dezen winter tal van clubs moesten worden gedisqualificeerd, wegens het houden van wedstrijden op eigen hout je. Vele disqualificaties werden terug genomen door het Bondsbestuur, wan neer bij daartoe strekkend schriftelijk verzoek bleek, dat slechts onkunde, niet onwil, aan het misdrijf ten grondslag lag. Het Bondsbestuur meende, dat het hier een overgangsjaar gold, waarmede rekening mocht worden gehouden. Zoo werd hier en daar een geheele lijst ge rehabiliteerd, wanneer bleek dat de wed- strijdgevende club niet op de hoogte was en zich bij den Bond aansloot. Daarentegen bedankte de Haastrecht- sche ijsclub Zijdelmeer te Uithoorn. Het afgeloopen jaar was voor den Bond bij uitstek gunstig. Ook het aantal donateurs vermeerderde met twee. Voor het uitzenden van rijders naar hei buitenland, ten einde aldaar een oefeningsperiode te doorloopen, bestond helaas geen gelegenheid, en daarmede was het ook beslist dat Nederland niet in intern, .wedstrijden zou uitkomen. Gememoreerd wordt de welgeslaagde elfstedentocht, dezen winter in Friesland gehouden. In het overzicht van den af geloopen winter wordt eraan herinnerd, dat in het buitenland op de Olym pische Spelen alleen de Bond was verte genwoordigd, nl. door den heer Van .Vloten. Wie nauwkeurig rondziet, aldus ein digt het verslag, in het leven van den Bond, hem kan het niet ontgaan, dat, evenals in het buitenland, de zin voor het schoone "de overhand neemt op dien voor het snelle. Een groot deel van den aanwas van nieuwe leden vindt daarin vooral zijn oorsprong; dit vindt ook hierin zijn grond, dat voor wedstrijden in het schoonrijden een bij l^nge niet zoo uitgestrekt ijsveld van noode is, als voor de wedstrijd in het hardrijdeji. Schaken. Zondag jl. had in „Zomerzorg" alhier een nationale schaakwedstrijd plaats, uit- teschreven door de administratie van de chaakcourant. Toen deze wedstrijd te ongeveer 9 uur was geëindigd, maakte de leider, de heer J. W. te Kolsté van 's Hage, na een woord van dank aan spelers en toeschouwers voor hun opkomst, den uitslag openbaar, waarna de overwinnaar in de hoofdklasse ook namens de overige spelers dankte voor de uitstekende leiding van den heer te Kolsté. De uitslag was als volgt: Hoofd eerste klasseI. A. van Rijn, Leiden, met 2 winstpuntenII. J. Muur link Jr., Leiden, met 2 wp.III. Aug. Kohier, Den Haag, met \A wp.beslist volgens het stelsel Sonnenborn-Berger. De heer de Bruijn had eveneens IA, de heer Muller 1, de heer Bosscha A p. Eerste Klasse: I. N.N. Utrecht, met 3 wp.; II. D. v. Aalst, Delft, 2 wp. Tweede Klasse Groep A.I. C. H. Hins, Leiden, 3 wp.II. E. Kempen, Den Haag, 2 wp. Tweede Klasse Groep B.: I. L. A. Tromp, Leiden, 3 wp.II. J. v. d. Hulst, Oud- Ade, 1 wp., na loting met C. Enklaar, Vlissingen, en Lemmerzaal, Oude Wete ring. Derde KlasseI. P. Feenstra-Kuiper Leiden, 2A wp.II. P. A. v. d. Élst, Den Haag, \A wp. De prijzen bestonden uit medailles of luxevoorwerpen naar keuze. St. Gregorius. Zondag was er wederom een feest avond in het Bondsgebouw en wel thans ter eere van de harmonie St. Gregorius, welke in het bezit zou komen van een banier. De grooie opkomst van de bonds leden getuigden ongetwijfeld van sym pathie voor deze onderafdeelingen, wel ke de vergaderingen van den Bond zoo zeer door de lustige toonen harer muziek weet te verlevendigen. Voor hedenavond was echter een bij zonder keurig programma saamgesteld, openende met een Feestrnarsch van den heer Bolderdijk, gevolgd door de Gruss aus Stuttgart van Jac. Kroon. Toen was het oogenblik aangebroken waarop het comité, bestaande uit de da mes C. A. Hensing, C. P. Swanenburg G. en D. Kokshoorn, bij monde van eerstgenoemde de nieuwe banier zou aanbieden. Met medewerking van de bondsleden, aldus sprak de presidente, zijn wij in staat gesteld, 11 als blijk van genegen heid voor Uwe onderafdeeling een vaan aan te bieden, waarvoor vroeger helaas ie vergeefs pogingen werden aangewend. Moge onder deze banier „St. Gregorius" bloeien. De oude vlag van de harmonie, die het nieuwe vaan voor de oogen der toeschouwers verborgen hield, viel na deze woorden en een kunstig bewerkte banier werd met daverend handgeklap door de aanwezigen begroet. De Voorzitter, de heer V. J. J. van dank te kennen en het dames comité der Steen gaf zijn vreugde en zijn dank te kennen aan het dames-comité voor haar volhardenden arbeid. Mcgen de leden zich nauwer scharen 0111 de banier, welke ver de verwach tingen heeft overtroffen, en St. Grego rius door de trouw van de leden eens de schoonste onderafdeeling van den Bond worden. Namens het afdeelingsbestuur sprak de heer W. de la Rivière zijn dank uit over dit blijk van genegenheid aan een onderafdeeling van den Bond. Hulde bracht spr. aan het dames-comité, geluk- wensch aan de Harmonie; zich tot de leden wendende, zeide spr. dat er onder hen steeds harmonie moet heerschen en mocht deze eens dreigen verbroken te worden, laat de aanblik van Uw banier de -harmonie bewaren. De drie toespraken werden met luide toejuichingen begroet, waarna onder het spelen van 't Wien Neerlands Bloed en het Wilhelmus de banier geplaatst werd te midden van een schoone plantenver- siering. De banier is een kostbaar stuk werk. In het midden zijn de attributen de ver- eeniging aangebracht terwijl op een ban derol de aanhef van het vaandellied is geborduurd. Daar omheen zijn aange bracht op een donkergroen fond de woorden „Harmonie St. Gregorius" om geven door lauriertakken, het bovenge deelte is versierd met het bondsinsigne het benedengedeelte vertoont het wapen van Leiden met den datum van oprich ting de vereenigiHg 18 October 1902. Op de stok is een vergulde harp aange bracht, terwijl het geheel met goud draad en kwasten is afgezet. Na de pauze werd door alle aanwe zigen het Vaandellied gezongen. Vondel gaf verschillende voordrachten en duet ten ten beste; St. Gregorius nog diverse nummers muziek, terwijl een collecte ten behoeve van het vaandel werd gehouden. Metaalbewerkers Gilde „St. Eloy". Zondag vergaderde deze vakvereeni- ging, waarvan de voorzitter getuigde ver heugd te zijn zulk een flinke opkomst der leden te zien. Na regeling van eenige zaken, bracht de penningmeester zijn haifjaarlijksch verslag uit, waaruit bleek, dat trots den slechter, financieelen toestand er toch nog een batig saldo was, al was het dan klein. Na benoeming van de controleurs der boeken had de voorzitter een opwekkende mededeeling te doen. In Augustus had tusschen het bestuur van den Volksbond en de besturen der onderafdeelingen een bespreking plaats, welke in hoofdzaak liep om toe te treden tot de vakvereenigingen vooral uit finan cieel oogpunt minder bezwaarlijk te doen zijn. Het Bondsbestuur beloofde toen maatregelen te beramen om daaraan te gemoet te komen en nu reeds waren de besprekingen daarover heropend en vol gens spreker reeds zoover gevorderd, dat een spoedige en voor de vakorganisatie gunstige beslissing in het verschiet was. Deze spoedige behandeling was echter het gevolg van een minder aangename zaak. Zooals spreker mededeelde, was er naast deze vakvereeniging een ander van Kath. metaalbewerkers opgericht door oud-leden van 't gilde. In naam geschiedde dit te Leiderdorp, maar in werkelijkheid was het te Leiden, wat zelfs door het bestuur van den Vakbond was erkend. Hoewel deze vereeniging zich Katholiek noemt is zij het niet, al zijn haar leden allemaal Roomsch. Immers onze Bisschop stelt het verleenen van de Kerkelijke goedkeuring aan vakvereènigingen afhan kelijk van het aangesloten zijn aan de Diocesane Sociale Vereeniging. Dit nu wil deze vereeniging niet. Maar wanneer zij zich niet wil regelen naar de eischen en uitspraken der Geestelijke Overheid, kan zij zich toch geen inderdaad Katholieke Vereeniging noemen, zooals die nog in de jaatste resolutie der Bisschappen be doeld zijn. Voorts wil zij zich aansluiten bij den R. K. Metaalbcwerkersbond, maar begint met te verwerpen het besluit dei- in Juli gehouden Jaarvergadering, wat in hield dat de afdeelingen aangesloten zouden zijn en blijven bij de Diocesane Bonden. Tevens is het oprichten van deze Vereeniging een votum van wantrouwen tegenover 't bestuur van den Volksbond, dat, zooals gezegd, maatregelen tracht te treffen, om aan de bezwaren der vak vereenigingen tegemoet te komen. Spr. merkt verder op, dat het doel der oprichters in zooverre goed was, waar het betrof meerdere vakgenooten tot de vak organisatie te brengen, maar of dit nu ge beuren moest met het overboord werpen van zijn Roomsche beginselen, leek hem bedenkelijk toe. Hij maande verder een ieder aan om aangesloten te blijven bij zijn oude Gilde want anders verspeelde men alle rechten aan haar verbonden, en dan zouden, vooral ais hier ter stede een con flict ontstond in de industrie, de gevolgen verre van aangenaam zijn. Een flinke en pittige discussie ontspon zich, waarin door eenigen de puntjes nog eens op de i werden gezet, maar waar uit tevens bleek dat men het met 't ge sprokene eens was, terwijl de wensch werd uitgesproken, dat zij den weg welke voert naar de neutraliteit en erger, moch ten verlaten en zich weer stellen onder het Geestelijk gezag. Hierna werd deze vergadering, zooals zij geopend was, ook met gebed gesloten. De ongerustheid onder de ouders van de leerlingen der eerste klasse scho len naar aanleiding van de voorkomende gevallen van kinderverlamming is zoo goed als geweken. Slechts op enkele kinderen uit de laagste klassen na, zijn alle leerlingen weer aanwezig. De geruststellende mededeelingen van de gezondheidscommissie en de maatregelen door het gemeentebestuur genomen, heb ben daartoe zeker het hunne bijgedragen. Zaterdag-namiddag 4 uur werd aan den Adjudant-onderofficier H. H. Hasz van het 4e Bataljon, 4e Regiment Infanterie alhier, voor het front van den troep de bronzen gesp voor 18-jarigen dienst uitgereikt, door den Bataljons- Commandant, majoor Overduijn, die den jubilaris met van waardeering ge tuigende woorden toesprak. Ook van de zijde van kameraden wer den hem hartelijke gelukwenschen aan geboden. Mej. A. M. Gestman, alhier, is te Haarlem geslaagd voor het examen in de vrije- en ordeoefeningen der gym nastiek. De heer C. Punt, alhier, is ge slaagd voor het notarieel examen, 3e gedeelte en verwierf dientengevolge het radicaal candidaat notaris. Door den heer Abdul Rachman al Raidin te Lebong Denok, res. Benkoelen, Sumatra, is aan 's Rijks Museum van Natuurlijke Historie alhier een collectie insecten ten geschenke gegeven, bestaan de uit: 131 vlinders, 31 odonaten, 43 orthoptera, 5 cicaden, 1 heteropteron, 3 diptera, 1 trichopteron, 12 coleoptera, 8 hymenoptera en 57 spinnen. Den schenker is daarvoor de dank der Regeering betuigd. „St.-Ct." De heer A. A. L. van den Hoven van Genderen, alhier is te Rotterdam geslaagd voor het examen vrije- en orde oefeningen der gymnastiek. LEIDSCHE SPAARBANK Ultimo October 1909. Inleggersrekening. 1909 Saldo aanvang der maand 2.346.659.72H Ingelegd112.861.38 Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes 338.14 2.459.859.24H Terugbetaald 89.866.38 Saldo van het tegoed einde der maand 2.369.992.86M Aantal inleggers. 1909 Aanvang der maand 12325 Nieuwe inleggers f 80 12405 Inleggers waarmede is afgerekend 65 Einde der maand. 12340 HAZERSWOUDE. Maandag jl. had een knecht van den heer Wezelenburg, bij het kisten laden op de vrachtboot „Lastdrager II", het ongeluk zijn hand hevig te bezeren aan een staaldraad, waarna hij zich genoodzaakt zag zich bij Dr. B. te laten verbinden. KATWIJK. Zaterdag kwam te IJmuiden binnen de „K.W. 8" der Reederij Meer burg, schipper M. Hoek, met 10 last haring en verlies van de halve vleet, welke door storm was weggeslagen. KATWIJK. De heeren F. G. v. d. Mark en W. E. Grimbergen, beiden alhier zijn te Rotterdam geslaagd voor het examen vrije en ordeoefeningen der Gymnastiek. LEIDERDORP. Door het ongunstige weder zijn de veehouders genoodzaakt het meeste melkvee te stallen. De kopziekte komt ook in onze gemeente veelvuldig voor. LELMUIDEN. Zondagmorgen bij het uitgaan der' Hoogmis geraakte T. Busker- molen met zijn fiets te water bij de R. K. Kerk. Hij verdween direct onder water, om dadelijk weer boven te komen. Door voorbijgangers de behulpzame hand ge boden, was hij spoedig weer op het droge. Doch hij bleef zulks niet. Hij be gaf zich toen weder te water, om zijn fiets uit het water op te diepen. Toen hem dit gelukt was, zette hij met nat pak -de reis naar zijn woning voort. NOORDWIJK AAN ZEE. Op de Kat- wijksche bomschuit, K.W. 38, reeder de heer K. Kleen, die op een wrak stootte en spoedig daarop zonk, bevonden zich de volgende Noordwijksche visschers Th. v. d. Linden, G. Plug, D. Spaander man, W. de Bruin en A. Minck. Zooals onze lezers natuurlijk reeds weten, wer den de opvarenden gered. NOORDWIJK. Op de voordracht voor hoofd eener openbare lagere school te Oud-Maarsseveen, provincie Utrecht, komt als nummer drie voor de heer Tj. de Groot, onderwijzer aan de openbare lagere school te Noordwijk-Binnen. NIEUWKOOP. De vrouw van J. F. ging gisteren per fiets naar Bodegraven. Langs den weg liepen twee geiten aan touwen gebonden te grazen. Een dezer vluchtte dwars voor de fiets over den weg. Daardoor geraakte de fiets in het touw verward en viel met haar bereidster tegen den grond. De vrouw brak een been en werd per rijtuig thuis gebracht, waar de spoedig ontboden dokter het eerste verband legde. XOORDWIJKERHOUT. .In den ouder dom van 71 jaar overleed alhier de heer Wuijster, sinds 23 jaar hoofd der open bare school, directeur der Raffeisenbank enz. De overledene was in ons dorp een geziene persoonlijkheid. ROELOFARENDSVEEN. De besmette lijke ziekte „febris typhoïdea" bij den brievenbesteller A. V. alhier is door den behandelenden geneesheer voor geweken verklaard. De woning waar het geval zich heeft voorgedaan, is van Gemeente wege ontsmet, terwijl het verbod tot toe lating van de kinderen uit het betrokken gezin op de scholen, is opgeheven. SASSENHEIM. Aan liet postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren, werden gedurende de maand October 1909. ingelegd f 131.7.76 en terugbetaald f 1353.98. Het laatste, door het kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 392. TER AAR. De Tuindersbond „God zij met ons" houdt zijne 12de jaarvergade ring in het Bondscafé aan het Papenveer. De Voorzitter J. Hoogervorst Lz. wijst in zijn opennigsrede erop hoe boven alle verwachting het afgeloopen jaar voor de Vereeniging zeer gunstig is geweest, ja, het meest gezegende der twaalf jaren van het bestaan van den Bond, en hij brengt lof en dank aan God, den Gever van alle goéde gave. De Hotulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. De Secretaris, de Heer J. v. d. Eisen, leest vervolgens een keurig jaarverslag voor. De Kassier-boekhouder, de Heer Th. van Zijl, geeft eene voorloopige rekening over 1909, waaruit blijkt, dat de op brengst der vruchten, begroot op f 150.000, ruim f 177.000 bedraagt, en dat een batig saldo van meer dan f 4700 de .terugbetaling van 21/2 pCt. aan de leden jmogelijk maakt, zoodat het be drijf is gevoerd voor minder dan 41/2 procent. Bij opening der stembus blijken te zijn ingeleverd 97 biljetten, waarbij 2 van onwaarde. Als bestuursleden worden herkozen de Heeren J. Hoogervorst Lz. met 92, P. Esveld met 87 en J. A. van Tol met 94 stemmen, en als lid der permanente commissie van Controle de Heer J. Hogenboom met 83 stemmen. Op voorstel van het Bestuur worden tot leden der Eind-commissie bij (accla matie herbenoemd de heeren H. C. Kroft, B. J. Verhagen en J. Heenk. De penningmeester van het .Werk krachtenfonds doet rekening en verant woording. De rekening sluit met een tekort van f30. Wie iets goed kan en wil doen, steune met eene geldelijke bijdrage deze zeer nuttige, doch nood lijdende instelling. De heer v. Briel Sassen, tot nu toe adv. van den Bond, zond bericht dat hij wegens drukke ambtsbezigheden niet langer als zoodanig kan optreden. Naar aanleiding van dit bericht wijdt de Voorzitter eeni ge zeer waardeerende woorden aan den scheidenden adviseur, en stelt namens het Bestuur aan de vergadering voor om den Heer von Briel Sassen het eere lidmaatschap van den Tuindersbond aan tc bieden, waartoe onder algemeene in stemming wordt besloten. Overeenkomstig art. 8 van het Re glement wordt besloten, nu de Heer von Briel Sassen heeft bedankt, althans voor dit jaar, geen adviseur te benoemen. Van de rondvraag maakt gebruik de Heer J. A. van Tol, die verklaart zeer gevoelig te zijn voor het groote blijk van vertrouwen, dat de vergadering hem heden gaf, door hem met algemeene stemmen min één te herkiezen tot be stuurslid. Naar aanleiding van het bedanken van den adviseur van den Bond stelt de Heer J. A. van Tol voor om den Hoog- heer J. A. v. Tol voor om den heer v. Briel Sassen een stoffelijk blijk van dank en hulde aan te bieden, welk voorstel on der applaus wordt aangenomen. Dezelfde spreker wenscht verder de aandacht der tuinders te vestigen op de teelt van bloemkool, zooals die door dep, Jjeer J. A. KpeJemap dit jaar is toegepast op m.siuk.e auga,ke.ivelden. Bij liet mislukken van een gewas zou met het teelen van late kool nog veel te her stellen zijn. Het Bestuur van den Tuin dersbond zal voorzeker bereid gevonden worden, om, zoo noodig, te zorgen voor den aankoop van jonge koolplanten en mest en voor den verkoop der produc ten. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat van heden ai de .gelegenheid is opengesteld om droge erwcenboonen te leveren. De prijzen van dit artikel zul len waarschijnlijk goed zijn, daar nu reeds tot f 27 per H.L. wordt geboden. Ook naar pronkboonen is veel vraag. Een klein partijtje is voor f25 per H.L. verkocht; voor twee groote partijen werd f 22 en f 23 geboden, doch het Bestuur meende op dit bod nog niet te moeten ingaan. Na dank te hebben gebracht aan allen, die hebben meegewerkt tot het welsla gen van dezen aangenamen en vrucht baren avond, sluit de Voorzitter de ver gadering. Zaterdag 30 October werd in het Bondscafé aan het Papenveer de derde bestuursvergadering gehouden van de onlangs gestichte vereeniging tot „On derlinge verzekering tegen brandschade." In deze vergadering werden de eer ste aanvragen tot assurantie behandeld, die op den lsten November ingaan. Een woord van lof komt toe aan de mannen, die het initiatief namen tot het stichten dezer vereeniging, en die ten koste van vele en velerlei opofferingen aan Ter Aar en omstreken eene instel ling bezorgden, die zeer zeker voor de deelnemers eene weldaad mag heeten. Ofschoon reeds zeer velen als leden zijn toegetreden, blijft het te betreuren, dat enkelen nog steeds hun eigen belang niet begrijpend, ook hier weer stille neder- zitten en.... „de kat uit den boom kij"- ken." Jawel, als over eenige jaren de zaak flink marcheert, dan komen waar schijnlijk ook deze tragen wel, zoo ten minste de moeite hun niet te groot is, om hun oude polis op te zoeken en zich aan te melden bij het Bestuur. VOORHOUT, Zaterdagavond te 8 uur had alhier in een der lokalen van de O.L. School de officieele opening plaats van den Rijkstuinbouw-wintercursus. Spijtig is het wel dat er bij deze gelegenheid zoo weinig belangstelling was zooals van de zijde van het gemeentebestuur en andere corporaties. Behalve de Voorzitter van de Commissie van Toezicht de Heer C. Colijn en de Heeren Fleuren vanStomp- wijk en Braun van Noordwijk waren nog enkele genoodigden benevens een 14 tal leerlingen aanwezig. De Heeren Claassen Rijkstuinbouwleeraar en Beumer van Sas- senheim varen wegens ambtsbezigheden niet tegenwoordig. De heer Colijn neemt het woord en zegt dat het een voorrecht mag heeten, dat we hier dezen winter weer cursus hebben. Spreker vindt het van groot belang dat het Rijk zich met deze nuttige zaak in laat waarvan de leerlingen vooral kunnen profiteeren. Hij hoopt dat zij waar het hier geldt hunne persoonlijke belangen ook dezen winter veel ijver aan den dag zullen leggen en de zaak tot het einde toe ernstig zullen opvatten. Aan de heeren W. van der Laan, H. P. Zwetsloot, W. Jongkind en P. A. van Werkhoven Th.zn. werden het in het vorige jaar behaalde diploma voor 2 jarigen cursus uitgereikt. Hierna neemt de oudste in jaren, deheerj. Braun, Rijkstuinbouwonderwijzerhet woord Hij zegt aan de woorden van den vorigen spreker niets behoeven toe te voegen. De woorden van den heer Colijn waren woorden uit het hart tot het hart. Spr. spoort de deelnemers aan steeds de lessen te komen volgen en in het bizon der die van Dinsdagavond door den heer Fleuren te geven. Verder deelde spreker mede, dat de lessen als volgt zullen wor den gegeven: Op Maandag Planten- en Bemestingsleer door den heer Beumer, Dinsdag de Scheikunde door den heer Fleuren en Vrijdag door hem over het practische gedeelte, alle genoemde avon den van 6 tot 8 uur. Na een woord van aanmoediging tot de leerlingen van den heer Colijn, ver klaarde deze den cursus voor geopend. VOORSCHOTEN. Een dézer dagen bezorgde een kip haar eigenaar,- den heer; Van Wissen, een aardige verrassing. On gemerkt toch had het dier zich boven in den hooitas te broeden gezet met het ge volg, dat men haar vond met acht kuikens,- waarvan twee dood en dus zes in leven waren. ,Te Rotterdam is voor het examen; vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek geslaagd de heer A. Meijer alhier, WARMOND. Drie onzer dorpsgenoot ten, schijnbaar vurige liefhebbers der zeilt sport, (want het seizoen voor dat werk is wel een 'beetje ver gevorderd), waren Zondag gaan zeilen op het Kagemeer. Et blies een stevige wind, de boot was kleiq en rank en het zeil naar evenredigheid wat groot. Daarbij komt, dat zeilen nu juist niet het .alledaagsche werk is van deze jongelui. Dit alles bij elkaar genoi men was oorzaak, dat op een gegeven, oogenblik de boot omsloeg en onze zeik liefhebbers in het diepe en wijde watei van „de Plomp"- verzeilden. Gelukkig, werd het ongeval bemerkt door twee am dere watersport-beoefenaars, die op gej ruimen afstand aan het hengelen svaiéq'

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2