Advertentiën. Openbare verkooping bijna niet te zien zijn. Peper en cacao be- hooren tot de meest gewilde artikelen voor de vervalschers én omdat de omzet daarin zoo groot is, én omdat het verval- schen betrekkelijk gemakkelijk is dooi den aard van het product. Spr. wees in dit verband op de preventieve werking van een gemeentelijken keuringsdienst, .waarvan spreker feiten uit zijn ervaring aanhaalt. Met de duurste artikelen wordt natuurlijk het hardst geknoeid. In vloeibare voedingsstoffen is de ver- valsching het grootst, vooral bij melk. Dit komt hier door dat een rechtgeaard melkboer nu eenmaal met weter moei plassen en de verleiding te groot is. Het ontdekken van het mengen van water met melk is niet bezwaarlijk. Moeilijker is de vraag wie de knoeier is omdat de melkboeren te dezer ste de diverseleveranciers hebben. Door den keuringsdienst wordt dan ook geen proces-verbaal opgemaakt als niet de vaste overtuiging bestaat dat de bekeurde de vervalscher is. Im mers, tal van personen komen met de 'melk in contact, alvorens zij van de koe bij den verbruiker komt. Spr. behandelde vervolgens die voe dingsmiddelen, welke samengesteld zijn ,uii meerdere grondstoffen en waarvan dus het onderzoek zeer gecompliceerd is, ie meer wijl de verschillende produr cenien afzonderlijke recepten gebruiken. Als voorbeeld noemde spr. het brood. Ookin Leiden wordt op dit gebied veel misdaan en heel wat „mclkbrood" wordt hier verkocht, welke dien naam' niet toe komt. Bakkers hebben altijd geknoeid, zooals uit sommige middeleeuwsche straffen blijkt. Het argument, dat de felle concurrentie tegenwoordig oorzaak is van het geknoei, gaat mitsdien niet op. lu Leiden is op 't oogenblik een fel le strijd gaande tegen de limonade- knoeierijen spr. heeft hoop op goede resultaten. Het snoepgoed, dat in Lei den verkocht wordt, bevat hoofdzakalijk glucose, om het zoet te maken. Bij de laatste kermis is alhier een enquête in gesteld naar het z.g. „Roomijs". Alle onderzochte monsters bevatten sacchari ne room was natuurlijk nooit gebruikt Wel melk en water en melkja sommi gen verkoopers waren zelfs zoover ge gaan het roomijs te vervaardigen uit met water gekookt stijfsel vermengd met saccharine en analine. Spr. eind igtinet de hoop zijn gehoor overtuigd te hebben hoe noodig eindelijk een beier toezicht van Rijkswege' op de levensmiddelen is, teneinde de knoeierij en tegen te gaan en de riëele handelaars te steunen. Spr.'s voordracht, die verduid el ijk Ij werd door de proefnemingen en licht beelden, en gekruid was met eenige hu mor vond een aandachtig gehoor ent werd aan het einde warm beapplaudi- seerd. De Voorzitter dankt Dr. Van Eek voor zijne belangwekkende lezing, waarna de vergadering werd gesloten. In de zaal waren verschillende Mon sters van vervalschte levensmiddelen ge- ësposeerd, afkomstig uit het Laborato rium, w.a. den geheele Leidsche Snoep- tafel. Hollaodsche Maatschappij vau Landbouw* Onder voorzitterschap van dén heer J. \V. Nieuwenhuizen—Scgaar werd gis teravond in Hotel Rijnland eene alge- meene vergadering gehouden van de af deeling Leiden 'en Omstreken der Holl. Maatschappij van Landbouw. Na opening door den Voorzitter, las de secretaris, de heer N. van Oosterhout (Leiderdorp) de notulen van de vorige vergadering, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een lijst voor bijdragen aan het huldeblijk Lovink, den afgetreden directeur-gene raal van Landbouw. Door alle aanwezi gen werd hierop geteekend, terwijl de afwezige leden in de gelegenheid zul len worden gesteld door het presentee ren der lijst hunne giften te schenken. Daarna bracht de heer C. Bakker (Oegstgeest), een zeer uitvoerig en mooi gestyleerd verslag uit van de te Gouda gehouden algemeene vergadering, dat blijkens de teekenen van instemming, de algemeene goedkeuring wegdroeg. Eene uitgebreide discussie volgde naar aanleiding van het rapport der heeren B. van Dorsten (Leiden) en G. Ramp (Warmond), die de afdeeling hadden vertegenwoordigd op de te Rotterdam gehouden vergadering over de Land- bouw-Onderlingc. Besloten werd mei hei oog op het gewicht dezer quaestie een buitengewone vergadering te beleggen, waar een volkomen deskundig spreker de Landbouwongevallen Verzekering zal toelichten en verklaren. Een voorstel van het bestuur in ver band met de Algemeene Vergadering in 1911 werd na ampele besprekingen in getrokken. Besloten werd evenwel het bestuur met vier leden uit te breiden, die op eene volgende vergadering zullen worden igekozen. Hiermede was de agenda afgehandeld en werd de vergadering met de gebrui kelijke plichtplegingen gesloten. De gezondheidscommissie te Lei den maakt bekend dat, sedert hare vori ge opgave, zich geene nieuwe gevallen van kinderverlamming in deze gemeente hebben voorgedaan. Mej. J. C. van 'tLant, alhier, is te Rot terdam geslaagd voor het examen apo thekers-assistente. De heer \V. van Rossuin du Chattel alhier, is in eene te Utrecht gehouden ver gadering benoemd tot secretaris van het voorloopig bestuur der nieuw opgerichte vereeniging van .winkeliers in gouden en zilveren werken. De militieolichtige student in de geneeskunde P. H. de Jongh is door den Minister van Oorlog toegelaten tot eene vrijwillige verbintenis als adspirant jfficier-van#Oezondheid bij het 4 Regi- ment-Infanterie. Aan de fa. J. J. v. Hoeken Zn. en rechtverkrijgenden is vergunning verleend tot het uitbreiden van de houtzagerij in per ceel Maredijk 175 met een electromotor van 15 pk. tot het aandrijven van hout bewerkingswerktuigen. J. Rodenburg melkhandelaar, alhier, is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in den winkel van het perceel Maresingel 53. Door den Directeur der N.V. Leidsche Melkinrichting „De Landbouw," alhier is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcohol vrijen drank, voor het gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel en het daar achter gelegen kamertje van het perceel Aalmarkt no. 13. Maandag wordt in het gebouw van den R, K. Volksbond alhier de 5e alge meene vergadering gehouden van den diocesanen Bond van R.K. drankbestrijders in het bisdom Haarlem. ALFEN. Op de algemeene vergadering van „Het Groene Kruis" kwam aan de orde een voorstel der afdeeling Alfen- Oudshoorn-Aarlanderveen om de bijdra ge aan de kas der hoofd vereeniging voor 1910 tc bepalen op 5 pCt. der ont vangen contributiën van afdeealingsle- den. Dit voorstel kon evenwel niet be handeld worden, daar het in strijd was met de statuten, die deze bijdrage op teri minste 10 pCt. bepalen. Op voorstel der afdeeling Bodegra ven werd besloten aan het hoofdbestuur op te dragen eene commissie te benoe men, die rapport zal uitbrengen over een voorstel van de afd. Heenvliet, om te bepalen dat een afdeeling die bij on- of minvermogenden een gediplomeerde baker aanstelt en zelf ten minste 25 cent per dag in de kosten betaalt, aanspraak kan maken op een toelage van het hoofd bestuur van 75 ets. per dag. Tot leden van het hoofdbestuur wer den herbenoemd de lieer W. A. Asman en D. Bakker. ALFEN AAN DEN RIJN. Heden 29 Oct. herdacht de Weled. heer P. H^ Versluis den dag waarop hij voor 25 jaar tot deurwaarder bij het Kantongerecht be noemd werd. ZEd. mocht zich dezen dag in veler belangstelling verheugen, zoowel van superieuren, als van vrienden en anibtgenooten. De Harmonie Beethoven, onder leiding van haren directeur, den heer A. J. Markx bracht trots het gure weer den jubilaris een welgeslaagde serenade. BOSKOOP. De Commissaris der Kor ningin in Zuid-Holland heeft eervol ont slag verleend, als onbezoldigd gemeente veldwachter aan de heeren B. de Bruin, F. J. Hooftraan, A. v. Nes, H. Koster en KI. van 't Hof, allen behoord hebbende bij de brandweer alhier als brandmeester. GRC 1 lZNDIJK (H.) Heden ontving onze schooljeugd van de vertrekkende hoofdonderwijzeres, Mej. H. Brand, de laatste les en eene kleine gedachtenis. HILLEOOM. Mej. A. Telkamp, alhier, is te Haarlem geslaagd voor het examen vrije en orde-oefeningen der gymnastiek. KATWIJK AAN DEN RIJN. Las men 1.1. Zaterdag in „De Leidsche Courant" een bericht, als zouden door een Noord- Holl. firma proeven genomen worden met het kwecken van narcissen in Noord-Bra bant, van hier kan men melden, dat reeds ongeveer 4 jaar door een kweeker jaar lijks een partijtje tulpenbollen van ver schillende soort aan eenige ker.nlssen in de omstreken van Breda toegezonden wordt, welke daar opgeplant en bewerkt worden, evenals dit in de bollenstreek geschiedt. De ieder najaar opgeplante bol len bloeien in het voorjaar zeer goed, doch bij het rooien komt men sleeds tot de ontdekking, dat de bollen niet grooter doch zelfs kleiner worden, bijgevolg in waarde verminderen. De hoop dat Noord- Brabant, evenals ofize bollenstreek een maal zijn bloebollendagen zal hebben, kan dan ook bijna zeker als ijdel beschouwd worden. LISSE. Gisteravond vergaderde de bloemistwerklieden vereeniging „St. Isi- dorus." De opkomst was niet zeer be vredigend. De voorzitter opende na het gebed de vergadering en gaf zijn mis noegen tc kennen over de slechte op komst. Niettegenstaande dat dankte hij bij voorbaat de aanwezig zijnde leden voor hunne opkomst waarna de notulen werden gelezen en onder dankzeg- ging goedgekeurd. Hierna deelde de voorz. mee dat voor de patroons in zake medewerking tentoonstelling, niet een schriftelijk antwoord is ingekomen. Al leen drie patroons zegden mondeling hunne medewerking toe. Ten sloüe werd besloten de tentoonstelling althans voor één jaar uit te stellen. Omtrent het Tuinbouwblad, wat den laatsten tijd niet meer voldoet, ont spon zich een breede conclusie. Eeni- gen wilden het zelfs in den hoek zetten. Doch het blad is verplichtend, weigert men het, dan scheidt men zich ook af van het Secretariaat. Na een breede dis cussie werd besloten het als een punt op de agenda voor de e. v. jaarsverga dering te plaatsen. Hierna hield de Eerw. Adviseur een kernachtige lezing over het onderwerp „Nieuw Leven." Een breede omschrijving van ieders/ werkkring waren hierin vervat.*Een dave rend applaus loonde spreker voor zijn moeiten. In eenige goedgekozen woor den dankte hem de voorzitter en hoop te hem nog meermalen voor onze ver eeniging te zien optreden. Als bezorger van het Vakblad werd aangesteld het lid C. Broekhof. Daar niemand meer het woord verlangde, werd de vergade ring op de gebruikelijke wijze gesloten. NOORDWIJK AAN ZEE. Deze week is reeds de tiende, dat vele visscherman- nen op de zee rondzwalken ter haring vangst. Voor dezen tocht, den laatste dit jaar, was evenals altijd gerekend op 6 we ken, zoodat velen reeds 4 weken langer ronddobberen, dan de bedoeling was. Men maakt zich niet ongerust er over, maar vrouwen, kinderen erl bloedverwan ten vreezen met recht, dat men op de schuiten gebi%k aan drinkwater zal krij gen, voedsel wordt altijd genoeg ingesla gen. De oorzaak van dit meer dan gewone lange uitblijven, moet gezocht in den cn gunstigen zuidwestenwind, die het b.n- nenvailen bemoeilijkten verh'ndert. Nu de stormige tijd is aangebroken, is het te hopen, dat onze visscherlui spoedig met behc ':.i teelt «thuiskomen. NIEUWKOOP. Naar aanleiding van in gekomen klachten bij H. H. Ged. Staten over het heffen van te hoog schoolgeld voor het Herhalingsonderwijs is thans door de Raad der Gemeente een nieuw tarief voor dat onderwijs vast gesteld waarbij aan onvermogenden de gelegen heid wordt gegeven om kosteloos aan genoemd onderwijs deel te nemen. In de gister gehouden zitting van de Gemeenteraad is de begrooting voor 1910 vastgesteld als volgt: Ontvangst f 16860. Uitgaaf f 16860. ME1JE ZEGVELD. De vervoerwagens die hier dagelijks de Meije in en uitrijden zijn de laatste dagen niet erg gelukkig. Vermeldden we een ongeluk van die dei- Coöperatieve Vereeniging, thans betreft het een wagen van den heer Muiswinkel, welk voertuig er niet zoo goed afkwam en waarvan de voerman ternauwernood aan een groot ongeluk ontsnapte. Rijdende met een zwaar geladen wagen over de draaibrug bij den heer A. de Bruin gleed het paard uit, waardoor de wagen kantelde en eenige zakken meel van den wagen in de M'eije wierp. Gelukkig bleken de sjijlen van 'de brug bijzonder sterk, waardoor het ergste werd voorkomen. De schade evenwel aan brug en wagen toegebracht is zeer groot. R1JNSATERWOUDE. Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Vierambacht zullen op 8 en 9 November de Herfst- schouw drijven over de tochten, slooten, wateringen, dijken, kaden, dammen, brug gen, hoofden en duikers in d:n polder, alsmede over die in de Ridderbuurf, over weerpalen onder Ter Aar, de wegen op en de doornenheggen langs de dijken. SASSENHEIM. Door de politie is pro ces verbaal opgemaakt, tegen J. N. be diende bij den slager C. alhier, wegens het ontvreemden van ongeveer f 13 ten nadeelen van zijn patroon. Door het bestuur van den R. K. Volksbond, alhier is besloten, de feest avonden te houden 14 en 15 Nov. aan staande. Tevens is bepaald op die avonden geen kinderen, beneden -15 jaar, met uit zondering van de leden der St. Barbara vereeniging, toe te laten. VOORSCHOTEN. De V. P. K., afd. Voorschoten, is van plan de volgende maand een vergadering te houden, waarop onder de leden een gratis verloting zal plaats hebben en waarop het broedgeld zal worden uitbetaald. Naar we vernemen gaat hier het voorbereidend militair, onderricht niet door wegens te weinig deelneming. ZWAMMERDAM. Bij den Hoogen Raad werd gisteren beeedigd als advo caat en procureur mr. .F. E. Groos, alhier ZOETERWOUDE. Gisteren is de as van den watermolen in den Grooten Pol der defect geraakt. Tijdens het malen is een steen geraakt tussclieti het scheprad, dit is blijven vast zitten, waardoor de spil van den molen die met groote kracht bleef doordraaien, is gebroken. Door het voortdurend re genachtig weder bestaat dus gevaar, dat de polder onderloopt. Daarom is tegen Dinsdag a.s. half 11 eene spoedeischen- de vergadering belegd van de ingelan den, teneinde maatregelen ter voorziening te treffen. Eergisterenavond heeit de Rijksveld wachter A. M., zekere S. K., wonende te Leiden en T. V., zonder vaste woonplaats geverbaliseerd wegens het plegen van openbare schennis der eerbaarheid, op den Haagwcg, onder deze gemeente. Op Maandag 8 Nov. as. zal er wor den geschouwd in de Drooggemaakte Gelderswoudsche Polder over tochten, ka- vel-, barm- en heinslooten, duikers, hoof den, bruggen, de Gelderswoudsche vaart en de Lemietscheiding tusschen Zoeter- woude en Benthuizen. Op Woensdag 10 Nov. a.s. zal er wor den geschouwd over de kaden, dammen en slooten in de Grooten Westeindschc-n- polder onder deze gemeente en Stomp wijk. De uitvoeringen in het Patronaats gebouw aan den Hoogen Rijndijk zijn vastgesteld op Zondag 7 en Maandag 8 November a.s.,- telkens des avonds half zeven. Op eerstgenoemden avond zal de Weleerw. Zeergel. heer Dr. C. van Dil len, rector te Oegstgeest, eene lezing hou den,- terwijl het programma de noodige afwisseling beloofd. Ingezonden Mededeelingen. 30 cent per regel. HERMAN F. A. DAMEN ZOON, Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg LEIDEN. (13) VERBETERING. In ons Raadsoverzicht is een gedeelte foutief geplaatst. Bij den 47e» regel der 5e kolom van de 2c pagina in ons hoofdblad moet gelezen worden: „De laatste (de heer Sijtsma) maakte de opmerking, dat de heer Briët niet veel voelde voor het volkskind, waarover de heer Briët hem terecht a faire nam." De gespatieerde woorden waren weg gevallen. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) 's-GRAVENHAGE, 30 OCT. i=r- In den Krijgsraad alhier werden uit gesproken de vonnissen tegen den mili cien-soldaat van het 4e Reg. Inf. N. ,T. W., wegens desertie, veroordeeld tot 6 weken militaire detentie. Voorts werd voorlezing gedaan van een sententie van het Hoog Militair Gerechts hof in appèl, waarbij in beslissing van het door den Krijgsraad gewezen vonnis, de milicien-stukrijder van het 2e reg. Veld- Art. J. v. d'. L. wegens derde desertie werd veroordeeld tot één jaar gevangenis straf. De gestrenge straf van 6 dagen hech tenis is heden d#oor den ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te 'sGra- venhage, Mr. Lunsingh Wichers, gevor derd tegen een persoon die bekend stond als een verstokt melkvervalscher. Thans was volgens bekl. het wa ter in de melk gekomen daar het begon te regenen, juist toen hij bezig was zijn melk te koelen (spoelen? vroeg de w.n. kantonrechter, zoo langs den neus weg). De directeur van den gemeentelijken keuringsdienst, Dr. Philippo, achtte het een onmogelijkheid, dat drie liters regen water terecht kan komen in een voor werp met zulk een bij uitstek nauwe ope ning, als waarin de beklaagde bezig zou zijn geweest de melk te koelen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 October 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.8 Horta. Laagste 749.2 Skudesnaes. Verwachting: veranderlijke wind, meest zwaarbewolkt, mogelijk regenbuien, zelfde temperatuur. Burgerlijke Stand. ZOETERWOUDE. GEBOREN: Hilligje, d. v. O. Koe- doot en J. C. v. Spronsen. Fsancisca, d. van H. v. d. Lely en M. v. Diemen. Levenl. kind van C. v. Mil en P. Lengers. GETROUWD: Anne Ruurd Henri Kamminga, 31 j. en Jannetje v. d. Stel, 22 j OVERLEDEN: Johannes Dolle, 76 j. wedn. van Petronella v. Teijlingen. Marktberichten. LEIDEN, 30 October. Boter le qualiteit^ vat) f 0.61 a f 0.65.2e qualiteit M vat f 0.55 a f 0.59. le qualiteit per K.G. f 1,52^ a f 1.62^4. 2e qualiteit per K.G. f 1.34fS a f \AVA. Turf. haardbr. 1ste soort -- stuks. Turf (grauwe) stuks. Lange Zwarte 270000 stuks, f 4 a f 4,25 ger 1000 stuks, DELFT, 30 October. Ter markt waren heden aangevoerd 45 stapels Kaas, wegende te samen 12184 K.G. Prijs f 43 a f 47,50 per 100 K.G. WOERDEN. 29 October. Kaas. De aavoerter inarkt op heden bedroeg 207 partijen (wonder gestempelde). Prijs van Goudsche le soort f 31,— a 34,—, 2e soort f 28,—a 30,50, id zwaar dere f 31,— a 35,— id. gestempelde fa Edammer le soort f a ,--, 2e soort f— per 50 Kilo. Handel vlug. ROTTERDAM, 23 October. Rotterdamsche Eierenveiling. De op heden op de Groote Beurs van Koophandel gehouden „Handelsveiling" waren aangevoerd 6462 stuks b - gu buiten- landsche eieren. Kipeieren dc. .o 5,— tot 5,97 per 100 stuks. De aanvoer bestond uitsluitend uit inlandsche eieren, MAASSLUIS, 29 October, Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 14 stapels kaas, wegen de 4000 kilo, Prijs 43 a 48 c, per kilo. ALKMAAR, 29 October. Aangevoerd 325 stapel kaas, weg. 170.000 kilo. Prijs voor kleine f 30.— commissie f30.-, middelbare f30.—, middel bare f31,—, handel goed. UTRECHT 29 October. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 114 wagens met 25,650 kilo kaas. De prijzen beliepen voor le qual. 131,— a f 33,— 2e quaL f 28,50 a f 30,—per kilo. Handel vlug. £)en 13en November a.s. hopen onze geliefde Ouders Cornelis Leonardus Mulder en Catharina Hendrika Pieterse hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen Rijnsburg, 30 October 1909. (500) Die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van Mejuffrouw W. J. H. IJSSELSTEIJN, gewoond hebbende te Leiden en aldaar op 26 September 1909 overleden, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, voor of op den 15 November e.k. (503 Die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van den Heer A. J. KUIPER, in leven Fabribant te Leiden en aldaar den 8 Oc tober 1909 overleden, worden verzocht daarvan opgave of be taling te doen ten kantore van Mr. J. A. F. COEBERGH, No taris te Leiden, voor of op den 15 November 1909. (515 Boelhuis op Woensdag 10 November 1909, des voormiddags 9 uur op „Van Guldens Hoeve" van den heer A. J. VAN DER ZON, bij Oud-Ade, (Vrije en Lage Boekhorst) ten overstaan van den Notaris W. VEENSTRA te Oudewetering, van Levende Have, bestaande in 16 kalf koeien, 4 kalfpinken, 8 varekoeien en 6 kalveren. Ongeveer 125000 halve kilo's hooi. Bouwerij en melkgereed- schappen, waaronderkarretje, 3 boerenwagens, harkmachine, ar met hanger, gierbak, berg- heeft met spillen, groote en kleine karn, kóekmölen, groote koperen melkketel, 8 kaasvaten, 2 kaaskuipen 2 kaasperseri, 3 pekelbakken, kaasplanken en schragen, kleine kaaskoppen, 10 koperen melkketels, 11 dito melkmouwen, eenige houten dito, 10 emmers, 2 roomstaren, tuigen, trap, ladders, jukken, zeisen, harken, vorken enz. enz. Een baggerbok. (413) Een ijzeren roeiboot. Op de werf geene gelegenheid tot uitspannen, *doch in het café „Klein Rustoord" ie Oud-Ade. Openbare Verkooping (om contant geld) op Dinsdag 9 November 1909, des voormiddags te 10 uur, ten huize van den Heer C. van der Zijden Wzn. aan de Mëerlaan, Wijk C No. 106, fè Stomp wij k, ten overstaan van Mr. L. M.J. H. Kerstens, Notaris te Leiden, van Een HIT, een ROTERWAGEN, een WATERFORNUIS en eenig HUISRAAD. Te zien één uur voor de ver kooping. (499) in het Koffiehuis het Blesse Paard te Stompwijk, bij opbod en af slag, op Dinsdag 2 en 9 No vember 1909, telkens des voor middags te elf uren, ten overstaan van Mr. L. M. I. H. KERSTENS, Notaris te Leiden, van HUIS en ERF, gelegen te Stompwijk, a. d. Meer- laan, Wijk C, nr. 106, kadastraal bekend Sectie C, nr. 1150, groot 3 aren 40 centiaren, zeer geschikt tot uitoefening van den boter- handel, met wagenschuur, paar denstal en moestuin. (370) Het huis bevat: beneden: rui men kelder, groote keuken met alcoof, slaapkamer en woon kamer en voorts grooten zolder met beschoten dak. Te bezichtigen iederen Maan dag en Donderdagvan 102 uren. Te aanvaarden na de betaling der kooppenningen op 15 Decem ber a.s. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Hooigracht 40, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 10—3 uren en onmiddellijk vóór den afslag, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van 1/5 der verhoogsöm. Aardappelen Bericht. Puike ZEEUWSCHE Aardappelen en BRIELSCHE EIGENHEIMERS zeer geschikt voor Winterprovi sie. Concureerende prijzen bij W. •STOLWIJK, 1ste Groenesteeg 15 b/d Hooigracht. (388)

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2