dirkse, Mare 45. H.M.PIERROT, Horlogemaker, Maarsmanssteeg 14. H. M. PIERROT, Maarsmanssteeg 14 lederwaren! Wollen Dekens Taverne's Spekslagerij WINTERPROVISIE. A. Heemskerk. 1000 -KII5 600 "°ssg. 300^S>r«:al50KiS^IOObi"°ss?M40l',3£iM"I5 Gemengd Nieuws. t i E: N. 8000 GULDEN v. d. Most van Spijk Prima Geldersche Rookworst, Hoofdkaas, Groote Feestavond Drielingen voor f2.== DeTilburgscheSchoenen=Conipapie Haarlemmerstraat 231, LEIDEN. „De Stad Maastricht" m pi m m mm B. H. J. POLS m m m m m m Om prijs en premie. Uit Amsterdam meldt men aan de „N. R. Ct." 's Menschen hart gaat uit naar gemak kelijk verkregen rijkdom. !n onze kinder jaren wekken sprookjesboeken de eerste verlangens opals we jongens zijn ge worden, wenkt ons het goudland uit de reisverhalen tegen, en op meer gevor derden leeftijd, als we, zooals men dat noemt, tot de jaren des onderscheids zijn gekomen en aan onze luchtcasteelen een practischen vorm geven koopen wij ons een eerzaam loterijbriefje, en hopen dat het geluk ons ditmaal nu eens gunstig zij Gisteren en vandaag hebben de men schen daarom weer qeue gemaakt voor de kantoren van de collecteurs der Staatsloterij. Bij dien op den Dam had zich gistermiddag om vijf uur al een klein troepje op de stoep,, vlak tegen de deur genesteld, hoewel het bureau eerst heden openging,' en noch de zondvloed- sche stortregen, nog de gure windvlagen konden hen van daar verdrijven. Men haalde eenvoudig het dekzeiltje of den gonjezak, die ais beschutting waren m ee- gebracht, wat dichter om de schouders, en bleef waar men was, opgewektheid en verwarming puttend uit het zien van de telaatkomers, die tegen middernacht nog heel vroeg dachten te zijn. Dan, toen het uur van tweeën verstreken was, de laatste café-gangers voorbij waren, en de lichten overal uitgedraaid werden, begon het op den spaarzaam verlichten Dam minder vroolijk te worden. Een norsch stilzwijgen volgdetelkens keek men naar de Dam-klok, welker wijzers vastgeroest schenen, zoo traag liepen ze den cirkel om. Totdat, tegen het morgen krieken, een paar grappenmakers den boel kwamen vervroolijken. Er werd over en weer geschertst, en eindelijk zelfs een lustig liedje gezongen. Eenige malen maande daarom de politie tot rust en kalmte aan, maar de menschen waren niet erg meegaand na het vermoeiend nachtje. Met dit gevolg, dat de agenten ten slotte daadwerkelijk moesten optre den, en ten aanschouwe van een enkel vreedzaam huisvader, die, gewekt door het nachtrumoer, naar het raam van zijn slaapkamer snelde en angstig naar buiten gluurde de clientèle van de officieel© Nederlandsche Staatsloterij uit elkander joeg. Wat dit onbillijk, en zeker door de handhavers van orde en recht niet voor zien gevolg had, dat, na terugkeer van de rust, de beste plaatsen voor de deur waren ingenomen door hen, die het laatst gekomen waren, en nu hun staanplaats tegen den waarlijk niet civielen prijs het gold immers niet de opening der Staten-Generaal van f 2.50 en meer verkochten. De ramp bij Katwijk. Eergisteren werd te Brielle ter aarde besteld het lijk van den 14 October om het leven gekomen sergeant Smits. Vanaf de barak op het Hoofd trok de lijkstoet, evenals bij de vorige begra fenis samengesteld, door de stad, waar ook nu vele woningen gesloten waren, naar de begraafplaats, waar tegenwoordig waren de kapitein Logger als vertegen woordiger van den Minister van Oorlog, kolonel Van der Brugghen voor den in specteur der vesting-artillerie, de luit.- kolonel J. E. Fabius, commandant van het corps torpedisten, kapitein Van der Meer, compagnies-commandant, de ver dere officieren van het corps en de onderofficieren, alsook enkele van elders. Aan den stoet had ook deelgenomen een deputatie van den bond van oud- onderofficieren met omfloerst vaandel. Nadat het lijk boven de groeve was geplaatst, werd door commandant Fabius in gevoelvolle woorden de overledene herdacht, waarna kolonel Van der Brug ghen eveneens van veel deelneming ge tuigende woorden sprak, waarna de plechtigheid was afgeloopen. Gisterenmorgen werd het lijk van den sergeant-duiker C. Stigter te Helder met buitengewone militaire eer ter aarde be steld. De stoet, die van het Marine hospitaal onder groote belangstelling door de gemeente trok, werd voorafge gaan door het geheele stafmuziekkorps van de Marine, dat zijn treurmarschen langs den weg en op het kerkhof deed hooien, die op allen een diepen indruk maakten. Zijn kameraden, benevens een deta chement van het korps torpedisten, van de vesting en van de panserfort-artillerie. van de infanterie en van de marine, brachten Stigter naar zijn laatste rust plaats. De Kapitein J. N. Boom, zijn vroegere schef te Helder, bracht iu ge voelvolle woorden hulde aan de nage dachtenis van dezen jongen man, geval len bij het vervullen van zijn plicht. De minister van Oorlog was vertegen woordigd door den kapitein der art Blokhuis, de commandant van het korps torpedisten door den lsten luit.-adj. \V. Kühler uit Brielle. De adjudant van den vice-admiraal te Willemsoord, de luitenant ter zee F. van Wageningen en vele officieren van de landmacht, waren tegenwoordig. Eenige collega's van den overledene waren uit Brielle, in deputatie overgekomen. Moordaanslag op een Nederlander te Buenos-Ayres. In het gebouw der Deutschen Ueber- seeischen Bank te Buenos-Ayres kwam een heer, die verzocht een beambte, die op een der bovenverdiepingen werkte, den heer Leonard Jacobson, uit Rot terdam, te spreken. Men liet den heer Jacobson roepen en in de gang van het gebouw had de ontmoeting tusschen hem en den bezoeker plaats. Blijkbaar ken den zij elkander, want gedurende-eenige oogenblikken, bleven ze gewoon in ge sprek, totdat de bezoeker eensklaps een revolver te voorschijn haalde en 4 a 5scho ten op den heer Jacobson loste. Dadelijk snelden van alle kanten bedienden der bank toe, die den aanvaller ontwapenden, den gewonden Jacobson opnamen en naar de Assistentia Publica droegen, waar men een voorloopig verband legde, om hem daarop naar het Rawson-hos- pitaal te vervoeren; waar geconstateerd werd, dat een der kogels zijn linkerlong had doorboord. De dader werd naar het politiebureau gebr;. waar hij door den commissaris in vernoor werd genomen. Hij gaf op te heeten Hendrik Schafers (volgens de Deutsche „La Plata Zeitung") of Scho- faerts (volgens „La Nacionale") 29 jaar, Nederlander van geboorte en den 27 September te Buenos-Ayres met de Hol- landia als deel der bemanning aange komen te zijn met het doel om zich op J. te wreken. Van andere zijde vernemen wij nog uit Buenos-Ayres, dat Jacobson volgens den dokter buiten gevaar is en dat de aanrander, dien men hier slechts als S. aanduidt, een gewezen officier uit Amers foort, zich speciaal met het doel om zich op J. te wreken, als 2en purser op de Hollandia liet aanmonsteren. Geen van beiden geeft opheldering. De Argentijn- sche wetten stellen op een feit als door S. gepleegd, 10 jaren gevangenisstraf. De familie van den heer L. Jacobson, vroeger koffiemakelaar te Rotterdam, woont te 's-Gravenhage. Eerst enkele maanden was de heer Jacobson bij voor noemde bankinstelling werkzaam. „Tel." Cook en Peary. Opdat het saterspel niet ontbreekt, heeft zich een derde Poolontdekker op geworpen, nl. Peary's negerjongen Hend- son. Volgens de Tagliche Rundschau meent de al te'naïef denkende neger, dat wanneer Peary aan de Pool geweest is, men evengoed kan zeggen, dat ook hij het zoover gebracht heeft. Wat Peary er van weet, kan ook Hendson weten, en daar hij een impresario gevonden heeft, zal ook de neger, evenals Cook en Peary, nu voordrachten gaan houden over het bereiken van de Pool. Bij deze lezing zal o. a. een rol spelen, het lichtbeeld, dat master Hendson te zamen met Peary aan de Noordpool toont. Deze laatste heeft den neger het gebruik van die photographie verboden, maar natuurlijk een weigerend antwoord ont vangen. Hendson stelt zich daarbij op het standpunt, dat Peary hem 't recht op zijn eigen afbeelding niet kan betwisten. De fabriek van Krupp heeft bij de firma Mars te Stockholm 100 lucht- torpedo's, volgens het systeem van luite nant-kolonel Ünge, en het apparaat om ze weg te schieten, besteld. Deze torpe do's dienen voor het vernietigen van be stuurbare luchtschepen en aréoplanes. In verschillende streken van Duitschland heeft de winter zijn in trede gedaan. Te Obersdorf in de Beiersche alpen, heeft het dezer dagen zwaar gesneeuwd. Ook uit het Rhöngebergte en uit den Harz wordt sneeuwval gemeld. Ook in Servië is het weder eensklaps omgeslagen. Koude, regen en zelfs sneeuw zijn in de plaats getreden van het sedert weken geheerscht hebbende warme herfst weder. In hooger gelegen streken vroor het zelfs. In Frankrijk hebben twee grondwerkers een jongen van 13 jaar beschonken gemaakt en daarna aan een boom gebonden, aan welks voet zich mierennesten bevonden. Gedurende drie uren stond de jongen, die zich niet kon bewegen, bloot aan de pijnlijke beten der mieren, die hem totaal bedekten. De politie zoekt de daders. Gistermiddag heeft een wa terhoos uit zee zich op de voorstad van Genua, Fo-ce, gestort. De waterhoos wierp alles omver wat zij op haa rweg ontmoette en sleurde over een grooten afstand aller lei soort van voorwerpen mee. Fabrieks- schoorstecuen werden "neergeworpen, da ken opgelicht, boomen ontworteld, hui zen overstroomd. Op vele werkplaatsen kon de arbeid niet voortgaan. Er is geluk kig n:::~:.nd bij omgekomen. Eenige men schen zijn gekneusd. AÖVERTEM DONKERSTEEG 17. OPGERICHT ITH. TELEFOON 192. HAM, ROOKVLEESCH, SAUCISE, OSSENTONG, ROOKWORST. Levert BOTERHAMWÖRST, HOOFDKAAS, ONTBIJTSPEK, CERVELAAT- WORST, BLOKWORST. lste Hypotheek gevraagd op land. Brieven fr. nr. 466 bur. v. d. Blad. J.L.creijgiiioPSST' ™-JJi* (49) p. Haarlemmerstraat 142. (436 door op 31 October 1909, ia het Bondsgebouw Rapenburg 10, Harmonie „St. GREG0RIUS" Directeur den Heer JAC. KROON, en welwillende medewerking van de Rederijkerskamer „VONDEL, onderafdeelingen der Ned. R. K. Volksbond, afd. Leiden en Omstr. Onthulling van Het Vaandel, door het Dames Comité. Bondsleden op vertoon der contributiekaart, verplicht programma 5 cent, niet leden persoonlijke kaart 15 cent, Heer en Dame 25 cent, verkrijgbaar Bondsgebouw Rapenburg 10, Zondagmiddag van 2 tot 4 uur en 's avonds aan de zaal. (434) Opening zaal 8 uur. Aanvang 81/* uur. Adverteert in De Leidsche Courant In lossing prima kwaliteit IPeaarspetten, Eigenheimers en Bravo's alsook mooie per H.L,., alle zeer geschikt voor Winter provisie. (474) Monsters te bekomen bij Telef. interc. 419. Het beste adres voor sterk en net schoemverk tegen nooit gekende prijzen. (475) Aanbevelend, Magazijn Haarlemmerstraat 1J0, Leiden. Groote keuze in: Waschntanden, Waschkeieis. Strijkpiankjes. M.© esweïiffBlarsStj es. Rieten Stoelen. Sjoelbakken. Damborden. DoirrBÉiraossseSEerï. Rijtuiglantaarais. Wagenlantaarntjes, Bedkruiken. Chocoladeketels. Droogrekken. Ganglantaarns. Koolmessen. Kooischaven. Winkeltrappen. Afneemkorven. Kpuidenkasten. Tulbandvormen. (472) in alle soorten, grootten en prijzen. 473 HOOIGRACHT 2. Beddenmagazijn. Te huur ofte koop gevraagd: Een Huis Centrum van de stad, bij voor keur Breestraat of Rapenburg. Schriftelijke opgave van prijs, wanneer te'aanvaarden enz. aan den architect (458) P. J. PERQUIN Steen raat. Kleine Advertentiën. Van 1—5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent, a contant. Wegens verandering ter overname aangeboden: Paard en Vrachtwagen rijdende van dorp op stad. Brieven no.-467 Bureau van dit Blad. Te Koop Een groot huis met schuur en erf en grooten tuin, welke door zijne ligging ook als bouwgrond geschikt is, even buiten Leiden, alsook een niet te groot winkelhuis, op netten stand te Leiden. Brieven onder nr. 403 Buren v. d. Blad. Een nog soliede lbo>er'c:nft>a0ife t& koop, nieuw geschilderd. 1000 K.G. draagkracht, zeer billijk, bij J. v. d. LAAN, (464) Voorhout Gegalv. ïjaseirên IPalüïig- ïa-snikera met 2 vleugels f 4,00 franco Leiden, bij JAC. v. d. LAAN, (465) Voorhout 1HLH. Banketbakken, Een persoon, eenigzins met he- vak op de hoogte, zag zich gaarne als- zoodanig geplaatst. Brieven no. 471 Bureau vr" !ad. Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor: De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Nederlandsche ONGEVALLEN-Verzekering-Maatschappij „FATUM" te 's-Gravenhage, Buitenhof 5. GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 4