Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. profiteeren het verwonderde ons al leen, dat de heer rockema Andreae, die altijd zoo tegen subsidies vecht, deze schromelijke bevoorrechting van enkelen, nog met zooveel vuur kon verdedigen. Bij de post verpleging van zieken kwam de heer Meuleman met de mede- deeling, dat bij hem in bewerking is een voorstel om te voorzien in den nood toestand, die ter zake hcerscht. Er wor den tal van meuscheu uit het Zieken huis geweerd, die werkelijk ziekenhuis- verpleging noo-dig hebben. De heer Meuleman wil een voorloopi- ge hulp door tijdelijke inrichting van bet Caeciliagasthuis, of door eontracien met parric i r: gestichten. De voorzitter an.v .^e, dat hij met belangstelling "li.. j uen. ging alles vlot verder, over dc (sten werd weinig gezegd. De het zien geen kans om die te ver in t-- treil, wat toch altijd mooier is, dan de uitgaven, die vaak noodzakelijk zij:i. ie besnoeien. Wij hoorden nog van den heer Briët, dat hij zal komen met een voorstel tot afschaffing van de kermis. Bij de gasfabriek nog wat debat, over verlaging van de gasprijs nu de kolen weer goedkooper waren tusschen de de heeren Fokker en Korevaar. De lieer van Hoeken wilde verhooging van de gasprijs voor de buitengemeenten. De heer Korevaar antwoordde niet veel. Hij stuurt me met een kluitje in het riet, klaagde de heer Fokker. Ik kan niet meer zeggen repliceerde eenigszins heftig de heer Korevaar, die nog al prikkelbaar was dan moeten de deuren gesloten worden. Dat mag niet zeide de voorzitter, over de begroo ting mag niet in geheime zitting wor den beraadslaagd. Dan zeg ik ook niets meer ant woordde toen weer de heer Korevaar. Er zal in een volgende vergadering wel een geheime zitting komen, dunkt ons, want de heer Fokker leek ons niet erg tevreden. En daarmede was het afgeloopen. Het was ook welletjes. De heeren zullen om 10 uur wel verlangd hebben naar huis te gaan, ook wij, verslaggevers had den er genoeg van. De begrooting werd nog even vast gesteld op f2624.621 "de hoofdelijke omslag op 399186 en onvoorziene uitgaven op 11430. ÏJit de Pers. De „neutraliteit" van „de Prins". Van welk gehalte de neutraliteit is van het geïllustreerde Weekblad „de Prins", en op welk moreel standpunt dit blad zich plaatst, dat, jammer genoeg in zeer vele Katholieke huisgezinnen komt en vooral veel, ook door Katholieken, aan de stations gekocht wordt, kan weer eens uit liet volgende blijken. In liet nummer van 23 Oct. j.l., dat ons werd toegezonden om er de aandacht op te vestigen, komt e$n warme aanbeveling voor van een schandelijk theaterstuk, dat in Amsterdam door een Weener gezel schap wordt opgevoerd. Dit stuk is onder moreel opzicht zoo schaamteloos en ongegeneerd, dat een allesbehalve preutsch blad gelijk de Tele graaf in zijn recensie daarover moest opmerken, dat „de inhoud niet zeer wel navertelbaar is", en dat „de situaties zóó zijn dat alle jonge meisjesook thans in drommen zulien komen opdagen om eens prettig te kunnen uitblozen". In weerwil dat de „situaties" zóó zijn, ziet de „neutrale" Prins er volstrekt geen been in om in de bedoelde aflevering, met de noodige illustraties er bij, te ver klaren, dat „het Weener gezelscnap, alle concurrentie ten spijt dadelijk zijn pleit schitterend gewonnen heeft", dat het „een doorloopend succes was", dat een paar dames-artiesten „haar rol vervullen op waarlijk niet te verbeteren wijze, zoo wel wat zang als wat spel betreft", etc., om dan aldus te eindigen Wij kunnen onze lezers niet genoeg aanbevelen de voorstellingen van dit gezelschap druk te bezoeken. Ziedaar, hoe het met de neutraliteit en met uëi moreel besef van „de Prins" ge schut staat. D-j neer Boon, uitgever van „de Prins", heelt dezer dagen in een ingezonden stuk in ons blad verklaard, dat hij in „de Prins'.' „steeds met den hoogsten ernst en de uiterste zorgvuldigheid elke zinsnede vermijdt, die aanstoot geven of tot verkeerde beoordeeling of uitlegging leiden kan." Met deze verklaring voor oogen zijn wij nu zeker wel gerechtigd tot de vraag, hoe hoog die -„ernst" van den heer uit gever wel is om allen „aanstoot" voor zijn Katholieke lezers te vermijden, wan neer hij er intusschen niet tegen op ziet zijn lezers tot een druk bezoek van schaamteloos-ontuchtige theaterstukken aan te sporen. Wij verlangen op deze vraag geen ant woord, daar het bij ons al lang vaststaat, dat alle pogingen om zijn tijdschrift „neu traal" en voor Katholieken aannemelijk te maken, zeker zullen falen. Intusschen zal het nu wel voor ieger duidelijk zijn, dat „de- Prins" in geen enkel Katholiek huisgezin thuis hoort, noch met Katholiek geld dient gesteund. (Maasb.) CHOLERA. Te Jaarsveld is in het gezin van den machinist van de waterschappen Vogel zang en Wiel, waar de vorige week een doódelijk geval van cholera asiatica voor kwam, sedert nog een elfjarig zoontje in lichten graad door die ziekte aangetast. De bewaking van de verdachte gezinnen is opgeheven. Uit Utrecht meldt men ons, dat het bacteriologisch onderzoek heeft aange toond dat het verdachte ziektegeval in de Prooststraat geen cholera is. Dezer dagen werd het zoon tje van den heer D. M. Zijlstra te Stiens gephotographeerd met nog vier moeders die allen als groep op één portret staan, namelijk hij (een jaar en 5 maanden oud), zijne moeder, zijne grootmoeder, zijne overgrootmoeder en zijne bet-overgroot moeder, deze laatste woont te Wommels en is 99 jaar oud en is nog zeer kras. (Fr. D.) De schipper van het logger- schip KW 79, schipper P. van Duyven- boden van de reederij van N. Parlevliet te Katwijk, heeft gisteren te Vlaardingen gerapporteerd, dat Dinsdag 26 dezer in de Noordzee door het slingeren van het schip is overboord geslagen en ver dronken de 22-jarige ongehuwde J. J. Lanse, van Terneuzen. Pogingen om hem te redden mislukten. Uit Dinxperlo meldt men Tusschen landbouwers en slagers is in omliggende plaatsen een geweldige concurrentie ontstaan. De eersten, niet tevreden met de lage prijzen, die ze op de markten voor hun vee maken, be ginnen nu zelf te slachten en ponden het vleesch tegen 25 a 30 cent per pond uit en maken dan betere prijzen, dan wanneer ze hun vleesch aan de slagers verkoopen. De slagers verkoopen nu het vleesch ook al weer goedkooper en wel tegen 221/s a 211/2 ct. per pond. Vrouw Hoekstra te Surhui- zum, die bij de gemelde inbraak zoo ernstig verwond werd, is, naar de „L. C." meldt, overleden. Een vreeselijk sterfgeval. Men schrijft uit Zeist aan de „Stichtsche Courant" In de onmiddellijke nabijheid van den Dolderschenweg is iets verschrikkelijks gebeurd. Daar heeft 't tijdelijke met 't eeuwige verwisseld een oude vrouw, maar onder zulke treurige omstandigheden, dat er wel wat meer ruchtbaarheid aan mag gegeven. Aan den publieken weg dan lag, onder oude lompen, beschut tegen regen en wind door 'n paar parapluies en bewaakt door 'n getrouw hondje, een vrouw, een oude, zieke vrouw. Wat haar scheelde? Men zei „Longontsteking". Dat duurde week na week! Tot heden morgen de vrouw heenging. Niemand scheen zich iets van haar lot aan te trekken. In 'n schuur scheen voor haar geen plaatsje beschikbaar te kunnen worden gesteld. Arme vrouw, ook zij had 'n zie! te verliezen. Men zegge wat men wil, men bewere dat het „eigen schuld" was, 'tzij zoo; men zegge: dat zulke menschen „niet anders willen", 't zij zoo; terwijl haar man rondloopt om iets op te halen, misschien al drinkende, 't zij zoo; aan den publieken weg sterft, na weken ziek geweest te zijn, een oude vrouw. Is dat, zooals 't behoort? Ik vernam, dat aan den man verzocht was, haar naar 'n ziekenhuis te mogen brengen, wat hij moet hebben geweigerd. Is dat zoo? Dan wordt 't wel tijd, dat zulk een recht den man wordt ontzegd. Nauwelijks was de vrouw overleden, of men wist er werk van te maken, dat het lijk werd verwijderd. Over de- doode meer zorg dan over de levende? 'tls 'n vreeselijk sterfgeval. CHOLERA. De bladeji melden een nieuw geval van cholera onder de geïsoleerden in het hospitaal te Boom. De Antwerpsche correspondent van de „N. R. Ct" schrijft De gevallen in de gehuchten De Hooge Schomme nabij Boom (18 kilometers afstand van Antwerpen) zijn werkelijk Aziatische cholera. Bij een der 40 afge zonderde personen heeft zich gisteien ook de ziekte vertoond, wat het aantal tot heden aangetasten op 9 brengt; daar van zijn er 6 overleden. De eerste over ledene is een aardewerker, die te Klein Willebroek aan een nieuwe sluis werkte; hij zou aan boord van een Hollandsch schip water gedronken hebben. Daar Antwerpen zijn stadswater betrekt uit de Nethe te Waelhem, nabij Klein Wille- broeck, wordt ernstig drinken van onge kookt water optraden. Tot zoover de correspondent. Aan een bericht uit Boom aan het „Handelsblad van Antwerpen" ontleenen wij het vol gende „Hoe is nu deze vreeselijke ziekte in Boom gekomen Ziehier de meest waar schijnlijke veronderstelling: Op Woensdag 20 October laatstleden keerde een ge naamde Hellemans van zijn werk huis waarts. Hij was gebezigd te Willebroeck aan de vaartwerken van Brussel-zee haven. Hij had water uit de vaart ge dronken en ook veel ander vocht, daar hij totaal dronken was. Te huis ging hij geweldig aan 'f braken, zonder purgatie werd zijn lichaam geledigd en de huis- genooten waschten en kuischten hem, zooals het behoorde. Doch men beging deze onvoorzichtigheidMet den emmer, die bij deze reiniging had dienst gedaan, putte men water uit den open bornput, die voor heel de gebuurte dient. Gansch de put werd alzoo besmet en al wie uit de buurt 's anderendaags van het put water dronk, erfde de kwaal, waarmede Hellemans naar huis was gekomen. Van de Schomine werd de ziekte over gebracht naar den Hoek door een familie lid, dat in de eerste besmette huizen een bezoek had gebracht. Voegen wij hier nu nog bij, dat de dokters de eerste gevallen slechts als cholerine aanzagen, en dat eerst Dinsdag middag, na den uitslag der ontleding ontvangen te hebben, het eerste geval van cholera ten gemeeniehuize werd ver klaard. Te Vexiö in Zweden isgis- termorgen een armenhuis afgebrand. Zes van de verpleegden vonden den dood. (Vervolg). LELDEN, 29 October. Gisteravond hield de afdeeling Leiden van den Volksbond tegen Drankmisbruik in het Nutsgebouw eene algemeene leden vergadering, welke slechts matig was be zocht. Na opening door den Voorzitter, den heer J. Grondhout, deelde deze mede, dat de afdeeling Leiden met haar voor stellen ter algemeene vergadering succes heeft gehad; ze zijn alle aangenomen. Betreffende de subsidie-aanvrage van de plaatselijke drankbestrijdersvereenigingen zegt spr. dat de afdeeling daaraan niet heeft medegedaan, omdat de vereeniging te laat met het te verzenden request werd in kennis gesteld. De afdeeling is voornemens eene huis vlijt cursus te organiseeren en dezen winter lezingen te doen houden over de volksvoeding, waarschijnlijk door mej. de Hall, directrice van de huishoudschool te Amersfoort Na eenige besprekingen werd het huis houdelijk reglement zoo goed als onge wijzigd vastgesteld. De beer Bosselaar gaf in overweging onder instemming der vergadering, het bestuur met twee dames uit te breiden. De voorzitter zegde overweging van dit denkbeeld toe. De voorzitter deelt mede, dat het in de bedoeling van het bestuur ligt commissies te benoemen voor propaganda; actie bij loting, verzorging van gepensioneerde O.I. militairen, huisvlijt en openlucht spelen. In laatst bedoelde commisie hebben zit ting de heeren Boeze, le luitenant, veld artillerie, mr. J, Draaijer en Brlussee. Overeenkomstig het voorste van het bestuur werd ter vervanging van mr. Pyngicker Horkijk tot bestuurslid der al- deeling benoemd ds. StadermannLuthersch Predikant, alhier. Daarna werd de vergadering geslolen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat de Rijnkade nabij den Zijlsingel, wegens het verrichten van werkzaamheden aan de gasleiding tot nadere aankondiging voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. In het stationskoffiehuis „Zomerzorg' alhier had hedenmiddag, ten overstaan van Notaris Mr. D. van Riessen te Kat wijk, de verkooping plaats van 3 bouw manswoningen te Hazerswoude, Zoeter- woude en Haarlemmermeer. De bouwmanswoning, genaamd „Bui tenkist", in bod op f 59860, gemijnd op f 2600, door M. van Torren te Scheve ilingen. De bouwmanswonïng te Zoeterwoude, genaamd „Lammerberg", perc. 1 in bod op f 18100, gekocht door J. Speet te Oegstgeest. Perc. 2 in bod op f 8400, gemijnd op f 100, door Hoogewoning te 7?ijnsburg. Perc. 3 in bod op f 8400. niet gemijnd, gekocht door Bulthuis Oegstgeest. Perc. 4 in bod op f 9800, niet gemijnd, gekocht door J. de Groot te Zoetermeer. Per. 5 in bod op f 1500, gekocht door M. P. Splinter te Leiderdorp. Perc. 1 c in bod op f 12200, niet ge mijnd kooper Zandvoort te Oegstgeest. Perc. 2 c in bod op f 10400, niet ge mijnd kooper J. J. de Cler te Leiden en M. P. Splinter te Leiderdorp. De woning te Haarlemmermeer, ge naamd „Oosthoeve", perc. 1 f 47000, niet gemijnd, gekocht door J. de Groot te Zoetermeer. Perc. 2 in bod op f7000 gemijnd op f 500 door Sepers te Haar lemmermeer Perc. 3 in bod op f 29800, gemijnd op f 5, door V. Diemo te Leg- meer bij Uithoorn. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 October 1909medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.2Seydisfjord. Laagste 743.3teVlissingen. Verwachting afnemende westelijke daar na toenemende zuidelijke wind, meest betrokken, waarschijnlijk regen, zelfde temperatuur. 5 schilders, 1 meubelmaker, 1 wagenmaker, 1 grof-bankwerker, 1 bankwerker, 1 smids leerling, 1 gas- en waterfitter,l letterzetter, 1 boekbinder, 2 bakkersknechten,2 bakkers leerlingen, 1 koekbakkersleerling, 1 koek bakker-noodhulp, 2 huisknechten, 4 maga- zijnknechten, 1 vormer (aardewerk), 1 loopjongen, 7 loopknechten, 2 oppas sers, 1 incasseerder, 9 losse werklieden, 4 arbeiders (dekénfabriek) 1 werkster, 1 waschvrouw, 1 fabrieksmeisje, 1 ver- stelnaaister, 1 ziekenverpleger, Gevraagd. 1 banketbakkersleerling 16 jaar, 1 kleermaker, 1 monteur-electricien, 1 stem- pelmaker-gereedschapmaker, 1 adverten tie-colporteur. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 3 timmerlieden, 2 metselaars, 1 opperman, Tweede Kamer, Algemeene beschouwingen. Bij de besprekingen in de afdeelingen der Tweede Kamer werden, blijkens het voorloopig verslag, nog de volgende op merkingen van algemeenen aard. Sommi ge leden kwamen op tegen de benoeming van den oud-minister Idenburg tot Gou verneur-generaal en van den heer de Waal Waal Malefeit tot Minister van Koloniën. Waar de heer Idenburg tot voor korten tijd lid van het Ministerie was, kan het wel niet anders, of hij heeft invloed uitge oefend op zijn benoeming tot deze hooge bezoldigde betrekking. Men achtte het te bedenkelijker dat het Ministerie daarvoor een zijner leden koos, omdat de heer Iden burg getoond heeft een voortreffelijk mi nister te zijn en in zijn plaats een staats man tot minister werd benoemd, die niet juist de aangewezen persoon was. Heeft hier zoo werd gevraagd de omstan digheid den doorslag gegeven dat de po litieke richting van den heer de Waal Ma- lefijt dezelfde is als die van den heer Idenburg? Zoo ja, dan meende men, dat dit ten onrechte is geschied; dat bij eene zoo belangrijke benoeming mag gevorderd worden, dat enkel op de belangen van Nederland en Indië gelet worde. Ook werd de vrees geuit, dat tenge volge van deze twee benoemingen het overwicht ter zake van de Indische politiek van het Plein naar Buitenhof zou worden verplaatst. Tegenover de opmerking dat de thans gevolgde wijze van handelen groote over eenkomst heeft met hetgeen in 1866 ter zake van de benoeming van den heer Meijer tot gouv.-gen. is geschied, werd door anderen aangevoerd dat dit volstrekt niet het geval is, want dat toen de Kolo niale kwestie de spil was, waarom de Ned. Staatkunde zich bewoog, terwijl nu ten aanzien van de algemeene richting der Koloniale politiek, vrijwel overeenstem ming bestaat tusschen de verschillende partijen. De heer Idènburg verkeerde in geheel andere omstandigheden dan de heer Meijer. Vernomen was, dat het Ka binet tevergeefs getracht heeft den heer van Heutz te bewegen tot langer aanblij ven. Waar dit niet gelukte,- kon wel geen betere keuze gedaan worden dan door de benoeming van den heer Idenburg ge schiedde. Naar men meende was er geen reden om van het overbrengen van het overwicht van het Plein naar Buitenzorg te spreken. Waar verwacht mag worden dat zich tusschen den heer Idenburg en den heer De Waal Malefijt geen verschil van gevoelen omtrent het beleid der Indi sche zaken zal voordoen. Het had voorts de aandacht getrok ken dat de heer de Waal Malefijt op 18 Mei 190_9 verklaard had, dat de Regee ring den heer Colijn, die in Indië uitste kent dient, naar Holland zou roepen om op het Plein door middel van het geven van adviezen of op andere wijze, in het belang van Indië werkzaam te zijn. De hier gecursiveerde woorden gaven aanlei ding tot de vraag, of de heer De Waal Ma lefijt zich met het oog o pde komst van den heer Colijn voorstelt,- slechts tijdelijk als minister fungeeren. (Wordt vervolgd). Gemeenteraad van Lisse. Hedenmiddag 2 uur vergaderde de gemeenteraad. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de heeren Prins en Pijnacker. Na de opening installeert de Voorzitter den heer v. d. Velde en wenscht hem geluk. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen zijn missives van Ged. Sta ten wijziging in de verordening regelen de jaarwedde van het onderwijzersperso neel. Mededeeling van Ged. Staten dat over 1907 door de gemeente aan rijks bijdrage te weinig is ontvangen f52.11. Een verzoek van de Harmonie „Eens gezindheid" om verhooging van gemeen telijke bijdrage. B. en W. stellen voor de subsidie van f 20 op f 30 te brengen. De heer v. d. M e ij s stelt voor f 40. Hierover staken de stemmen (4—4) zoodat hierover in een volgende vergadering herstemming moet plaats hebben. Van het raadslid A. v. d. Zaal is de mededeeling ingekomen, dat hij wegens voortdurende ongesteldheid ontslag neemt als lid van den Raad. De verkiezing in deze vacature werd bepaald op 30 November a.s., de stem ming op 4 December en eventueele her stemming op 28 December. Aan de protestantsche gymnastiek- vereeniging en aan de Commissie van Toezicht op den Rijkstuinbouw-winter- cursus wordt gratis gebruik toegestaan van een locaal der openbare school. Tot lid der gascommissie werd her benoemd de heer v. d. V e 1 d e en in de vacature-v. d. Zaal de heer Velthuizen van Zanten. Daarna ontspon zich een langdurige discussie over de -gasfabriek. (De zitting duurt voort.) Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) LEIDEN. De heer T. H. Bolten van 's-Gravenhage is bevorderd tot semi-arts. Hedennamamiddag is in de Nep- tunusstraat te Scheveningen het zesjarig zoontje van een agent van politie door een vrachtwagen overreden en gedood. Marktberichten. LEIDEN. 29 Oct. Stieren 17 St., f92 a 185; kalf- en melkkoeien 231 st. f158 a 275; Varekoeien 941 st. f 97 a 210; vette ossen en koeien 218 st. f 173 a 275; 62 a 72 p. K.G. Graskalv. 409, f 28 a 67, Kalveren (vette) 33, f52 a 106, 80a95ct. p. Kilo. Idem (magere) 13, f8 a 12. Scha pen (vette) 920, f 12 a f 20, 51 a 60 ct. per Kilo. Varkens (magere) voor Londen 321,- f 14. a 37, 41 a 44 ct. p. Kilo. Biggen 304, f5 a f 12. Bokken of geiten 9, f 3 a f 9. Ter markt aangevoerd 1816 runderen,- 46 kalveren, 1121 schapen en lammeren. Kaas. Aangevoerd 109 partijen. Be steed werd voor Goudsche kaas f 26 tot f 34. Leidschede 150 K.G. f 54 totf 81. Aan de Stadswaag gewogen 110 par tijen 4646 stuks kaas, wegende 32200 Kilo. LEEUWARDEN, 29 October Yeemark, 69 stie- ren f 75 a 260; 73 ossen f 180 a 190; 328 vette koeien f 175 a 270; 25 c. a 30 c. per halt kilo; 1994 melk en kalfkoeten f 145 a 260 20 pinken f 44 a 80; 102 vette kalveren f 20 a 40; 35 c. a 40 c. per half kilo; 2334graskalveren f45 a 70; 71 nuchtere kalveren f 7 a 11408 vette schapen f 19 a 23; 223 weide schapen f 12 a 16; 1575 lammeren f 18 a 22; 308 vette varkens f 70 a 80; 22 c. a 25 c. per half kilo; 230 magere varkens f 40 a 45; 724 vette biggen f 25 a 35; 22 c. a 23 c. per half kilo; 244 kleine biggen 60 a 80; 27 paarden f 75 a 150. Vee aanvoer waardooJ handel slecht. België goed vertegenwoordigd, verder weinig vreemdelingen aanwezig; land- kalveren traag, groot verlies is daarin geleden, wolvee behoorlijk; varkens voor uitvoer duurder. 29 Oct. Pluimvee. 500 slachtkippen 30 c. a 45 c.; 300 jonge hanen 20 c. a 40 c.; 300 jonge kuikens 80 c. a 1.50 c. 29 Óct. Boerenboter-geen noteering. Aan voer 5/4, 3/8 en 1/16 vat, Fabrieksboter f 54 a f 55.50. Aanvoer 47/3 en 29/6 vaten. Noteering van de commissie f 56. Noteering van de commissie van boter- en kaashandelaren in Friesland f 55.50. Nagelkaas: Aanvoer 20481 K.G. Fabrieks f 19 a 34. HOORN, 28 October. Op de kaa smarkt ware aangevoerd 202 stapels kaas, wegende 69,080 kilo. Hoogste marktprijs voor kleine f 30,—, commissie f 29,50, middelbare f 29,50, fabrieks- f 29,- per 50 K.G. Beurs van Amsterdam. 29 October 1909. Vorigel Koers Nederland. KoersJheden. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 91 Vfr. I 91%'6 3% Cert. dito 90% i 90 %6 2 dito 76% 1 76% Oostenrijk. 5% Obl. Aprïl-Oct. 98% 98% Dito 4% Jan-|uli 95%6 95% Portugal. 4%% Obl.Tabaksmon. 97% 97% 4% Obl. le serie 62%fi Rusland. 4%% Obl. 1909Ned.Rec. 92% 4% dito Obl. 1909 92% 4% dito bij Hope Co. a G. R. 125 85% Servië 4% Obl. 1895 78% Mexico 4% Obl. 1904 93% Brazilië. Fund. L. 1898 105 Columbia 3% Gee. B. Schuld 48% Venuzuela 3% Dipl. Sch. 1905 52% 4 L Amsterdam 1900-01 102% 3% Leiden 1896 87 Aand. N. West. Pac. Hyp. B. 189% Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. 80% Cert. v. Amer. Car <S Found C. 68% Cert. v.g. A. Unit. Stat. Steel Corp. 87% Cert. v. pref. Aand. dito 125% Aand. Barge Moormann (liq.) 127% Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. 178% Aand Kol. Bank 132 Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 178%6 178% Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. 265 265% Rèdjang Lebong Mijnb.Mij.aand. 912% 913% Aand. Great Cobars 124% Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 447 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. 185 Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. 161 Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. 7%é Pref. aand. dito. dito. 22% Aand. Amsterdam Deli Comp. 617% Aand. Deli Cultuur Mij. 105% Deli-Mij. 463% Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. 78% Aand. Un. Langkat PI. 495 Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. 4%6 4%e Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. 9% 9% Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. 3~' Aand. Holl. IJz. Spoormij. 8 Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. 8 Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 9 Aand. Warschau-Weenen Spw. 120% i20%< Cert. v. aand. Atchison Topeka 120%(i 121%J Cert. v. aand. Chesapeake Ohio 86 86 Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. 46 46% Gew. aand. Erie Sp. Mij. 32% 33% 4% General Lien Bonds dito 74% 74% Gew. A. Kans. City South Rw. 43% Mexic.Intern. PirorLien Obl.4%% 103% Cert. v. aand. Miss. Kans. <S T. 47% 4% le Hyp. Obl. dito 99% Aand. N.-Y. Ontario Western 46% 46% Cert. v. gew. aand. Rock Island 38% 38*%$ Gew. aand. South Pacific 125% 1273l6 Afgest. gew. aand. South Rlw. 30%« 30%s Cert. v. gew.aand. Union Pac. Rlr. 199 199 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. 102% 102% Gew. aand. Wabash 20% 20% Leeningen Amsterdam k f 100 10T" Paleis voor Volksvlijt 1867 f Aand. Witte Kruis 8< 2% Antwerpen 1887 9 4% Hongaarsche Hypb. 1884 12: 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 14' 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 16 3 /o Madrid 1868 6-.. Turksche loten 1870 48% 48% Congo loten 1888 f 4 Panama-kanaal loten f G Prolongatie rente 3.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3