Uit Stad en Omgeving. BUITENLAND. De 2. werd uitgesteld om verbalisant te hooren „Die je eens gezien heeft, her kent je dadelijk" meende Z.Ed.achtbare. A. v. E., 51 j., koopman te Rijnsburg, had zich te verantwoorden wegens het meten met een niet geijkten halve liter maat. i Hij beweerde de maatton niet gebruikt te hebben, maar deze voor £en ander van een ander geleend te hebben. Gevraagd werd uitstel om getuigen te hooren. D. P. v.d. D. 36j. loodgieter te Leiden was ook in het bezit gevonden van ongeijkte ge wichten. Deze, beweerde hij, konden bij het koopen van oude rommel er wel tusschen zijn gekomen. Eisch 3x1 gulden benevens verbeurd verklaring der gewichten. C. J. v. K. koopman te Leiden was be keurd wegens het voorhanden hebben van een ongeijkt gewicht. Het kon wel zijn, meende beklaagde, maar de bekeurig had plaats tijdens zijn afwezigheid. Eisch f 1 en verbeurd verklaring. P. J. S. 31 j. boekhouder geb. te Dor drecht, wonende te Leiden werd in zijn kwaliteit van boekhouder der Leidsche Dekenfabriek terverantwoording geroepen wegens het voorhanden hebben van on geijkte gewichten. Hij beweerde niet de aansprakélijke persoon te zijn, daar ie de vacature van Directeur nog niet voorzien was. Op de vraag van den kantonrechter wie dan wel verantwoordelijk was, antwoordt hij dat een der commissarissen het direc teurschap waarnam. Wie dan de boete moest betalendat zou toch zeker de maatschappij zijn meende kantonrechter. „Dat weet ik niet, Edelachtbare, daar over is niet.gesproken." „Nu, we zullen deze zaak uitstellen en een ander dagvaarden, het komt eigenlijk op hetzelfde neer, maar je ver schaft ons alleen moeite." A. A. la C., 44 j., Kalkfabrikant te Leiden, beweerde het vorige jaar bij overname der zaak de maten, waarvan volgens ver balisant 1 ongeijkt bleek te zijn, ook te hebben overgenomen. Alle maten waren met een R. gemerkt, dus kon hij moeilijk gelooven dat de in beslag genomene niet gemerkt zou zijn geweest. Het corpus delicti werd^gehaald, met een zuur bewerkt en de ijkletter niet er op bevonden. Eisch 1 gulden en verbeurdverklaring. H. den H., 38 j., winkelier te Leiden, eveneens geverbaliseerd wegens het voor handen hebben van ongeijkte gewichten. Hij vroeg of, wat hij van een notaris kocht, hij niet weer mocht verkoopen. De gewichten waren oud roest. Kantonrechter zeide, dat volgens de wet ongeijkte gewichten niet aanwezig mochten zijn. Eisch 6 geldboeten van 50 cent en verbeurdverklaring. J. v. d. S., 54 jaar, tapper te Leiden, gedagvaard wegens het voorhanden hebben van 3 ongeijkte maten. Eisch 3 geldboeten van fl. L, L., 28 j., koopman, geb. te Wilnis, wonende te Leiden, ijkzaak. Eisch 10 keer 50 cent. S. H., 38 j., winkelier, geboren te Voorhout, wonende te Leiden, ijkzaak. Eisch f 1 of 1 d. en verbeurdverklaring: A. B., 35 j., te Noordwijkerhout, ijkzaak. Hij beweerde nooit te wegen. Kanton-, rechter: „Ze mogen niet aanwezig zijn." Eisch 9 keer 50 c. en verbeurdverklaring' Hooge Raad. Voor den Hoogen Raad werd heden be handeld het cassatieberoep van L. G.; mo- 'torbootschipper te Leiden, die in een strafzaak voor het Kantongerecht te Woerden, waarvoor hij terecht stond we gens het varen zonder vergunning door een boezemwater van het groot-water schap Woerden j,de Dubbele Wiericke" en het opgeven van een valschen naam aan jden verbaliseerenden veldwachter, had jovergelegd een bewijs van vergunning van jbedoeld waterschap om door dit boezem water te varen, waarvan de datum intus- 'schen vervalscht bleek en die deswege we gens gebruikmaking van een valsch ge schrift als ware het echt en onvervalscht door de rechtbank te Utrecht en het Ge rechtshof te Amsterdam tot 3 maanden gevangenisstraf was veroordeeld. Bij me- Imorie was een cassatiemiddel aangevoerd, 'de instructie betreffende conclu sie November. (Vervolg.) Rijksmuseum van Oudheden. Gistermiddag werd de opgravingska mer in het Rijksmuseum van Oudheden weder geopend, waarin de resultaten der opgravingen, in den afgeloopen zomer vanwege het Alhseum verricht, zijn op genomen. Hiervan vermelden we in de eerste plaats die van de opgravingen in de Her- „tekamp bij Vaassen (Gelderland) onder leiding van dr. J. H. .Holwerda Jr. ge daan. Verschillende vuursteenen, een potje en scherven van praehistorische aardewerk zijn in de heuvels alhier gevonden. Merk waardig was hier dat er" van eigenlijke .bijgaven van de lijken geen sprake was. In de put werden eveneens tal van praehistorische scherven en een groot fragment van een houten nap, door het Water bewaard, weergevonden. geyonden voorwerpen, een ge schenk van H. M. de Koningin, ingevol ge wier opdracht deze onderzoekingen plaats vonden, zijn in de opgravingska mer tentoongesteld en verschillende plat tegronden en photo's geven een na,dere verklaring van de onderzoekingen. ,Te Riethoven (N.B.) werd door dr. M. A. Evelein een gedeelte van een urnen veld blootgelegd, welks aanleg een com plex bleek te vormen, van telkens door een greppel omgeven heuveltjes,' .waar onder de urn verborgen was. De gevonden urnen, Waarnaast enkele bronzen en steenen voorwerpen, produc ten der z.g. Gallo-Germaansche en Ger- maansche beschaving, en te stellen op de eeuwen omstreeks Christus' geboorte, werden ook in de opgravingskamer ge plaatst. Eindelijk vindt men er de resultaten van de opgravingen te Veldhoven (N.-B.) onder leiding van de heeren Holwerda en Evelein bewerkstelligd. In deze gemeente waren reeds vaak scherven van Romeinsch aardewerk gevonden. De tijd ontbrak hier een volledig onderzoek in te stellen. Voortzetting van dit onderzoek belooft interessante resultaten. De scherven van het aardewerk en eenige munten, hoofd zakelijk uit het eind van de 2e eeuw n. C. en een enkelen scherf en een munt van Septimius Severus, ongeveer een eeuw la ter, zijn eveneens in deze kamer onderge bracht, terwijl teekeningen en photo's een idee van deze Romeinsche gracht, haar ligging en verloop geven. De aangerande milicien. De politie heeft de hand gelegd op een drietal Noord-Brabantsche polder jongens, werkzaam aan de nieuwe be graafplaats onder de gemeente Oegst- geest, verdacht van zware mishandeling van den milicien W. van het 4e reg. infanterie, toen deze als schildwacht dienst doende aan het kruithuis, te hulp schoot in den nacht van 3 op 4 October van een buitenman, die mede werd ge molesteerd door de verdachte polder werkers. W. verklaarde pertinent de verdachten te herkennen, natuurlijk ontkenden de laatsten zich aan het ten laste gelegde schuldig te hebben gemaakt. Zij zijn echter in gebreke gebleken hun alibi te kunnen bewijzen. Natuur-Hist. Vereeniging. In een drukbezochte vergadering der afdeeling 's Gravenhage van de Ned. Na tuurhistorische Vereeniging hield de heer A. A. Bienfait een voordracht over: De plantengroei beneden en boven de boom grens. Daarna verkreeg het woord de heer F. K. van Iterson, om eenige mededeelin- gen te doen over zwammen. Een fraaie verzameling zwammen, zoo wel versch als geconserveerd was tentoon gesteld, terwijl door de welwillendheid van mej. Cool uit Haarlem de aanwezigen in de gelegenheid waren een tweetal met zwammen toebereide gerechten te proe ven. Door den voorzitter werd medegedeeld dat in December a.s. een bezoek zal ge bracht worden aan de Rijksseruminrich- ting te Rotterdam. Den volgenden morgen werd onder leiding van den heer F. K. van Iterson een paddenstoelen-excursie gemaakt in de Scheveningsche Boschjes. Een groot aantal soorten werd daarbij gevonden. Ontsmetting van Scholen. De Burgemeester van Leiden; Gelet op het besluit van Burgemeester en Wethouders, dat de scholen, alwaar zich in den laatsten tijd gevallen van kinderverlamming (Poliomyelitis) hebben voorgedaan, zullen worden ontsmet; Brengt ter algemeene kennis, dat dien tengevolge de na te melden scholen op de daarbij vermelde dagen wegens ont smetting zijn of zullen worden gesloten, te weten de O. L. School le klasse voor Meisjes, op 25, 26 en 27 October; de O. L. School le klasse voor Jongens, op 23 en 25 October; de O. L. School 2e klasse voor Jongens (Afdeeling Breestraat), op 28, 29 en 30 October de O. L. School 3e klasse no. 4, aan de Langebrug, op 29 en 30 October; en dat die scholen, na de tijdstippen waarop de ontsmetting, als gemeld, zal geëindigd zijn, weder in gebruik zullen worden genomen. Leiden, 26 October 1909. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Afsluiting passage Mandenmakerssteeg. De Mandenmakerssteeg zal wegens het maken van eene aansluiting op het kabelnet der Electriciteitsfabriek op Woensdag 27 October a.s. voor het ver keer met rij- en voertuigen zijn afge sloten. In Hotel „Du Nord" werd heden door de heeren architecten Jesse en Fontein de aanbesteding gehouden van het verbouwen van perceel Vischmarkt 16—17, Maatschappij „De Faam". In gekomen waren 8 inschrijvingen, t. w. van de heeren C. J. van Valderen f3496, P. Breijer t3460, J. M. Nielsen f3412, C. H. van der Drift f 3346, H. Sloots f 3340, H. de Graaf te Hazerswoude en Koude kerk f3280, J. Dietz f3155, P. L. Neute boom f3142, de overige woonplaats te Leiden. HOOGMADE. Bij het onderzoek van de koppel runderen van den landbouwer J. Kaptijn alhier bleken wier runderen lijdende aan tuberculose. Dit viertal is door het Rijk overgenomen, een voor f 185, een voor f 160, een voor f 110 en een voor f 85. LEIMUI DEN. Maandagavond verga derde de afdeeling Leimuiden c.a. van „Het Groene Kruis", ten huize van J. Sneeboer. Er waren van de pl.m. 260 le den, 43 aanwezig. De voorzitter,1 Burgemeester Ninaber, opende de vergadering. Notulen en jaar verslag werden onveranderd goedge keurd. De leden die weigerachtig zijn ge bleven hun contributie te voldoen, zijn het gebruik van materiaal bij ziekte ont zegd. Zij, die onvermogend zijn om te betalen,- worden gratis geholpen. Het le dental onderging een kleine daling. Namens de Commissie van Controle over het Magazijn deelde Dr. Bouthoorn mede, dat alles in den besten toestand verkeert. Aan verschillende personen werden en zijn nog voorwerpen in leen verstrekt, w. o. twee lighallen. Alsnu bracht de heer Korthals verslag uit van de Algemeene Vergadering, ge houden te Rotterdam. De heer Ninaber bracht verslag uit na mens Commissarissen van het Verple- gingsfonds. Daaruit bleek dat dit fonds groot is f 562.33, ingeschreven op een spaarbankboekje van de Nutsspaarbank. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, de heer J. H. Wol ken, bleek, dat de ontvangsten in 190S bedroegen f320.09 en de uitgaven f 283.30 zoodat er een batig saldo is van f 36.79. De begrooting voor 1910 is vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 305.34. Beide werden in handen gesteld van een com missie vaan drie leden, bestaande uit de heeren A. v. Loon, A. Th. de Boer en A. Jansen. Na onderzoek rapporteerde de com missie rekening en verantwoording en be grooting goed te keuren, onder dank zegging aan den Penningmeester conform besloten. Tot afgevaardigde ter algemeene ver gadering werd aangewezen de heer J. C. Korthals, tot diens plaatsvervanger de heer C. van Heyningen. Op voorstel van den Voorzitter werd besloten, den afgevaardigde een impera tief mandaat op te dragen, ten opzichte van het voorstel der afdeeling Aarlan- derveen, Oudshoorn en Alphen 1. z.. om de bijdrage aan de algemeene kas te brengen van 12 op 5 k. Daarna werd de vergadering gesloten. NOORDWIJK, 26 Oct. Te Noordwijk aan zee is hedenmorgen aangespoeld een lijk, vermoedelijk van den duiker-sergeant Stigter. Het duikerpak en de Duikerhelm ontbraken. Het hoofd was totaal onken baar. Het lijk is naar het lijkenhuisje ver voerd. Naar Den Briel is geseind. ZOETERWOUDE. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag a. s. des voormiddags ten 9V2 uur. Agenda: 1 Ingekomen stukken een adres ver lichting Utrechtsche Jaagpad. 2 Vaststelling Gemeentebegrooting 1910. 3 Reclame schoolgeld. ZEVENHOVEN. Op de algemeene ledenvergadering van „'t Groene Kruis", gehouden bij de Wed. v. Vliet te Nieuw- veen op Maandag 25 October werd met 6 tegen 3 stemmen benoemd als afge vaardigde van de afdeeling Nieuwveen Zevenhoven, Dr. A. N. Ch. Beek, alhier. (Vervolg). Spanje. De Ferrer-zaak. TEen blad, dat niet van „clericalisme" kan worden verdacht, is de „Rheinisch- Westfaiische Zeitung." In zijn nummer van 21 October behan delde dit blad de waarheid in zake de veroordeeling van Ferrer. En daarin hette het: „Het was Voor de landen buiten Spanje weggelegd zich van de zaak- Ferrer te bemachtigen om de meest schaamtelooze lasteringen en de gemeenste beschimpingen tegen de Spaansche rechtspleging, tegen de Spaansche regeering en den koning in te brengen. Het heet, dat Ferrer in plaats van voor een krijgsraad, voor den bur gerlijken rechter had moeten worden gebracht. Daartegenover staat, dat naar de Spaansche wetten de Fer rer ten laste gelegde feiten voor een k r ij g s r a a d behandeld moesten worden. Dan wordt gezegd, dat Ferrer zonder hooren van getuigen is ver oordeeld. Dit is hieruit te verklaren, dat de Spaansche krijgsraad geen mondelinge behandeling kent. Maar daarentegen is het voorloopig on derzoek zoo omvangrijk, als in bij na geen ander land. In de zaak- Ferrer was het onderzoek reeds lang voor zijne inhechtenisname (1 September) aangevangen en dat on- derzoek kwam eerst in October tot een einde. Het heeft minstens zes weken geduurd, zoodat van een lichtvaardige behandeling der zaak geen sprake kan z ij n. De vele getuigen zijn meerma len gehoord en den beklaagde te genovergesteld, pgj de tegenspraak tusschen hunne beweringen en die Van den b'eklaagde op te helderen. Tot verdediging van den krijgs raad, zegt het niet-„clericale" blad moet gezegd, dat het met de aller grootste voorzichtigheid en gewe tensvol te werk is gegaan. Reeds het feit, dat het onderzoek zes We ken geduurd heeft, terwijl in an; dere gevallen het slechts eenige da gen duurt, is een bewijs daarvoor. Maar de manifestanten en betoo- gers zullen niet overtuigd worden, omdat zij niet willen overtuigd zijn. „Het is een leugen, zegt de „Rhein- Westf. Ztg.", dat de krijgsraad door het clericalisme" beïnvloed zou zijn. Voor den onbevangen beoordeelaar staat het vast, dat Ferrer door zijn eigen vertrouwden niet slechts op smade lijke wijze is verlaten, maar dat hij juist door hen verraden is. De ophitserij in de buitenlandsche pers over den gerechtelijken moord, die aan Ferrer zou begaan zijn, zegt het blad, is eenvoudig b e 1 a c h e 1 ij k, als men bedenkt, dat in Spanje zelf nergens een protest tegen het vonnis vernomen is. Alleen hebben eenige socialisten en republikeinen, niet uit sympathie voor Ferrer, maar om po litieke beweegreden de terechtstel ling van Ferrer als voorwendsel ge- men om vreeselijk kabaal te maken". Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Huldeblijk—Lovink. Om misverstand te voorkomen, ver zoekt het uitvoerend comité voor het huldeblijk H. J. Lovink, het volgende mede te deelen. De gelegenheid om een bijdrage (van hoogstens f 0.25) te geven, bestaat niet alleen voor belanghebbenden bij den land bouw doch ook voor alle belanghebbenden, die hun naam en bijdrage, doen toekomen aan het Noordhollandsch Landbouw- Crediet, Molenstraat 45, te 's-Gravenhage. Door de heer P. J. A. Esser, geb. te Haarlem is op 25 October aan de Koninklijke Technische Hoogeschool te Aken met gunstig gevolg het ingenieurs examen voor chemie afgelegd. Een vrouwelijke verdachte wist gisteren bij hare overbrenging naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage plotseling aan den haar begeleidenden politieagent te ontsnappen. Zij sprong aan de Prinsengracht te water. Door den agent werd zij spoedig op het droge gebracht, waarna zij verder naar het huis van bewaring werd geleid. TOKIO, 26 Oct. Markies Ito is te Charbin vermoord door een Koreaan. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 October 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.3 Horta. Laagste 740.9 Valentia en Scilly. Verwachting tot den avond van 27 October: toenemende tot krachtige zuid westelijke wind, zwaarbewolkt tot be- trokken lucht, regen zelfde temperatuur. Marktberichten. LEIDEN, 19 Oct. Vette varkensmarkt. Aanvoer 141 st; Vette 121, 55 k 54 c. p. K. licht soort 50 k 48 c. p. K. Handel matig. ROTERDAM, 19 October. Op de bo termarkt werden aangevoerd 56 achtste en 24 zestiende vaten en 220 stukken van een half K.G. Prijzen le kw. f 61,- 2e kw. f 57, 3e kw. f 55. Per hat If K.G. 75 a 80 ct. De prijzen hedenmorgen aan de Rot- terdamsche Eierenveiling besteed zijn als volgt: kippeneieren f 6.45 a 8.10, een deneieren f5.70 a 6.50, alles per 10 9 stuks. Aanvoer 9350 stuks. ROTTERDAM, 19 Oct. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 54 paarden, 200 magere runderen, 815 vette runderen, 213 vette kalveren, 186 nuchte re kalveren, 673 graskalveren, 210 big gen, 3 bokken. Men noteert per half kilo: Koeien en ossen 231 a 36 ct., handel voor le spoeiingkoeien langzaam, inférieure soorten met vluggen omzet. Ossen goede handel, vooral voor België en Zwitser land. Stieren 21 a 27 ct., vette kalveren le soort 46 a 50 ct.2e soort 40 a 45 ct. 3e soort 35 a 40 ct. Handel voor alles vlug; stijgende! prijzen en vluggen om zet. 'Prijzen per stuk: Melkkoeien f155 260. Kalfkoeien f160—345. Stieren f120 —225. Pinken f8595. Graskalveren f20 a f 65. Vaarzen f115—180. Werkpaarden f 40160. Slachtpaarden f40 a 150. Hit ten f 30 a 200. Biggen f 714. Nuchtere fokkalveren f1016. Nuchtere slachtkalveren f911.50. Biggen p. week f 1.20—1.40. Handel in melk- en kalfkoeien over het algemeen middelmatig. Voor België wer den prima kalfkoeien aangekocht. Jong vee met vluggen omzet en veel vraag, zoowel voor binnen -als buitenland. Naar graskalveren was goede vraag, de handel gaf reden tot tevredenheid. Paarden en biggen met beperkten omzet. Nuchtere fokkalveren met weinig kooplust, slacht kalveren daarentegen graag gekocht. BODEGRAVEN, 26 October. Aangevoerd 245 partijen kaas; Goudsche, le kw., f 32 a f32%; 2e kw. f 28'2 a f 30 Derbij le kw. i 32% "a f 33; zwaardere Goudsche f 36. Handel vlug. WOERDEN, 25 October. Op de heden ge houden groote najaarspaardenmarkt waren onge veer 1100 stuks aan de lijn. Men besteedde voor 1% jarigen f 180 a f 300, 2% jarigen f 300 a f 425, 4 a 6 jarigen f 400 a f600, werkpaarden f 140 a f 200, veulens f 80 a f 160 per stuk. Er waren nog al buitenlandsche kooplieden, terwijl de handel over 't algemeen tamelijk vlug was te noemen. DEVENTER, 25 October. Op de heden ge houden groote beestenmarkt (koudemarkt) waren aangevoerd 2364 stuks. Er waren vele vreemde kooplieden, zoowel uit het binnenland als het bnitenland. Vooral in neurende koeien en jong drachtig vee was veel handel en werd daarin veel voor uitvoer aangekocht. Neurende koeien golden f 150— f 250. drachtige dito f150— f225, neurende pinken f 60—f 125, drachtige dito f 60—f 100, vette runderen f 0,58—f 0,62, guste dito f 0,44—f 0,50, vette kalveren f 0,46—f 0,50 per Kg. ROTTERDAM. 25 October. Vlas. Nieuw blauw vlas begint aan de markt te komen, maar nog in beperkte mate. De kwaliteit van het tot dusver aangevoerde vlas is onbevredigend. Prijzen zetten iets hooger in dan het vorige seizoen. De zaken zijn echter nog te onbedui dend om marktprijzen te kunuen vaststellen. Groningsch vlas begint eveneens aan de markt te komen. De aanvoer bedroeg heden ca. 2000 steen, die tot prijzen iets hooger dan het vorige seizoen werden verkocht. Er werd besteed van 41 tot 44 stuivers. L ij n z a a d. Aanvoer van blauwbloem zaai- lijnzaad blijft tot dusver klein. Het blijkt meer en meer, dat de oogst dit jaar weinig goed zaaizaad zal opleveren. Voor goed zaad wordt van .f 12 tot f 14 per mud besteed en voor puik zaad van f 14 tot f 15. ROTTERDAM, 25 October. Zaad. Karwij f 15% a f 16 per 50 kg. netto, inclussief baal. Kool zonder aanvoer. SCHIEDAM, 25 October. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 13% per Ned. Vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn traag. Spoeling per ketel f 1.80. Graan-Spiritus f 17% a f —.00, Melasse- Spiritus f 15.— a 15%, ruwe Spiritus f 83 j a l 8%. OUDEWATER, 25 October. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 80 partijen, 4000 stuks wegende pl.m. 19,825 kilogr. Prijzen waren le soort van f 31.tot f 33% zwaardere f voor 2e soort f 29.—tot 31. Handel vlug. AMSTERDAM, 25 October. Op de veemarkt waren aangevoerd 122 vette koeien, lequal. 70 74 c., 2e qual. 64 a 68 c., 3e qual. 58 a 62 c., vette ossen a c., stieren a c. per kilo*: 210 melk- en kalfkoeien f 130 a 265 vette kal veren, le qual. c., 2e qual. c., 3e qual. c. per kilo; graskalveren f a 61 nuchtere kalveren f 10 k 15; 13 schapen f 18 a 24, lammeren f a 432 vette varkens, Hollandsche le qual.52è54c.,idem.2een 3e qual. 50 k 51 c., Geldersche en Overzeesche le qual. 52 a 54 c., 2e en 3e qual. 49 k 50 e., en Fransche a c. per kilo; veulens f a -. AMSTERDAM, 25 October. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker muizen f 1.60 a 1.90, kleine f 1.— k 1.20, blauwe f 1.90 a 2.—. Friesche muizen f ablauwe f 1.80 k 2.25, borgers f 1.60 k 1.80. IJpolder muizen fabonte f 2.50 a 2.60, borgers f 1.40 a 1.60, blauwe f 2.— k 2.60. Geldersche blauwe f 2.10 a 2.20, bonte f 2.20 a 2.40. Zeeuwsche bonte f 2.10 a 2.60, blauwe f 2.2C a 2.50, eigenheimers f 1.80 k 2.20. Hillegommer zand- f 2.a 2.50, school meesters feigenheimers f 3.50 k 3.75. Aanvoer 10 ladingen. Beurs' van Amsterdam. 26 October 1909. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld. 3% Cert. dito 2% dito Oostenrijk 5%Obl. April-Oct. dito 4% Jan.-Juli Portugal. 4%% Obl. Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4%% Obl. 1909 Ned.Rec. 4%% dito Obl. 1909 4% dito bij Hope «S Co. èG.R.125 Servië. 4% Obl. 1895 Mexico. 4 7o Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. SchultJ Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896 And. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v. g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge «fi Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handclsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang LebongMijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. k f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. Intern. Merc. Mar. Cy Pref. aand. dito dito Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lhn. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake <5 Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PriorLien Obl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw Cert. v. gew. aand. Union Pac. Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 /0 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 L Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congo loten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2% a 3, Vorigel Koen Koers.jheden 92% 92 91% 91% 77 76'% 98 95}-i 95%, 97» i: 62'„ 93 93 933-4' 86% 7832 93% 105%c 105 49 52% 48% 103 87 189% 803i 803% 6834 68J4 86'3 ie 125% 125 127% 177 179% 133% 133% 1773a 269 177% 915 915 124% 448% 188 162 187% 161% 7%6 7% 22% 22%. 643 105% 461 462 79% 78% 499% 497 4%6 9%6 36% 9% 36'% 84% 84% 87 97% 121% 120% 1183* 85% 46% 46% 32% 75 43% 103% 45% 100 100 46.%e 37% 126%6 126% 30% 1993Ï 197% 102% 102% 20%6 20% l0S?i6 109% f 1.75 1.70 79 78 97% 121 148 168% 67% 48% f43.90 f63.—

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3