BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. voor den eerbied, verschuldigd aan de vreemde kronen en regeeringen, heeft men de officieele deelneming gezien van den gemeenteraad van Rome met den burgemeester aan het hoofd aan de onder nemingen van het canaille. De burge meester Nathan, de Jood en ex-groot- meester der vrijmetselaars, heeft indirect aangespoord, wanordelijkheden te plegen. En de anti-clericale gemeenteraad heeft hem hierin gevolgd en de regeering dcet alsof zij niets weet of ziet. Verleden week overleed de Italiaansche professor Lombroso, die zich naam maak te in de crimineele wetenschap en een apostel was der overervings-theorieën bij misdadigers. Lombroso's lijk gaat, volgens zijn uiter ste wilsbeschikking eerst naar de snijka- kamec en wordt dan verbrand. Doch zijn geest? Gedurende de laatste jaren van zijn leven was Lombroso spiritist geworden en lid van de MLaneescIie vereeniging tot spiritistische onderzoekingen. Kort vóór zijn dood, zoo wordt -thans uit Rome gemeld, had hij aan genoemde vereeniging beloofd zich, na zijn heen gaan van deze .wereld, met haar die ver- ecniivag in betrekking te zullen stel le:: el door middel van zijn gewoon m de bekende Eusapia Palladino. afwachten... voegt, met een zwc.-upjC spotternij de „Figaro" aan dit bericht toe. Marokko. De pretendent naar den Marokkaan- schen troon, waarvan de couranten al meerr.. a den vreeselijken marteldood hebben beschreven, bevindt zich mogelijk nog.... onder de levenden. Volgens een invloedrijken moor zou de Roghi nog in leven zijn en zich in de na- bijhad van Taza in veiligheid bevinden. Van daaruit heeft hij brieven geschreven, die gedateerd zijn, na den dag van de verru.cnde executie. Koninklijke besluiten. Bevorderd tot oficier in de orde van Oranje-Nassau, met de Zwaarden: de majoor R. Dufour, van het 8ste regiment infanterie; Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau met de Zwaarden: de kapitein H. C. A. de Block, van het regiment grenadiers en jagers. Met ingang van 16 November a.s. is benoemd tot directeur van het post kantoor te Anna Paulowna J. Dijkstra, thans commies-titulair der posterijen. Accijns Gedistilleerd. De „Limb. Koerier" vindt het volkomen begrijpelijk, dat de belanghebbenden bij den drankhandel tegen de voorgestelde accijnsverhooging opkomen, maar vreemd dat er drankbestrijders-vereenigingen zijn, die ook verwerping van het wetsontwerp vragen. „Zij vinden, dat het Rijk niet nog meer belang bij den drankhandel moet krijgen. Zonderlinge redeneering! Als het Rijk geen „belang bij den drank handel" moet hebben, diende het den accijns geheel af te schaffen en den jenever voor 'n dubbeltje per kan te laten verkoopen. Zou dat beter zijn?... Maar 't ware toch volgens dat stelsel logisch Als men vreemden invoer door zware rechten bemoeielijkt, is dat dan „belang hebben" erbij? Dan zou het opleggen van boete bij fraude ook zijn een belanghebben bij smokkelen. Voelen die theoietische, ethische en onpractische drankbestrijders niet dat zij op verkeerd terrein zijn ge raakt, als zij zich daar arm in arm bevinden naast de georganiseerde v branders en tappers, die heusch wel weten, wat hun belang is? 'tls te hopen, dat de Kamer dit maal eens de accijnsverhooging aan neemt. Ze zal er ruim zooveel goed mee doen als degenen, die over „Koning Alcohol" in vergaderingen en tijdschriften zuchten en wee klagen. zich verzetten, als er kans is hem in de boeien te slaan. Laten die boeien van zilver zijn. is dat niet beter dan geen boeien?" Bijzondere scholen. Gelijk bekend is, moeten de lokalen, waar reeds bijzonder lager onderwijs werd gegeven vóór 1 Januari 1906, op 1 Jan. 1910 zich aanpassen aan het Kon. besluit van 12 September 1905. Aan sommige scholen zal daartoe eene niet or., .langrijke verbouwing moeten plaats hebben, Nu kwam ons ter oore, dat het met onmogelijk is, bijaldien mocht blijken, dat aan de naleving van genoemd Kon. besluit vrij groote bezwaren zijn verbonden dat de datum van 1 Januari 1910 zal worden veranderd in 1 Januari 1911, zulks ook in verband met het in de troonrede aangekondigde wets ontwerp tot meerdere subsidie-verleening voor den schoolbouw. Het komt ons op dien grond raadzaam voor, dat de school besturen, alvorens tot verandering of ver bouwing over te gaan, zich wenden tot den minister van Binnenlandsche Zaken, met verzoek, te mogen vernemen, of wellicht eene dergelijke wijziging kan worden tegemoet gezien. (Centrum.) Wat is zedelijk De „kunst om de kunst" is veler leuze. De kunstenaar is hoog boven alles verheven. In dien geest schrijft ook de tooneel- recensent van het „Handelsblad". In het algemeen komen bij kunst geen moreele .waardeeringen te pas". .Wij denken daar anders over. Zeker wij willen aan de kunst haar zelf standigheid niet ontzeggen. Zij heeft een eigen terrein. Naast de godsdienstige en kerkelijke, bestaat er, schreef prof. Bavinck, met volle recht men versta dit .woord niet verkeerd wereldlijke kunst. Maar daaruit volgt allerminst, /lat de kunstenaar niet geroepen zou zijn om met al zijn arbeid God te verheerlij ken, dat hij zich ontslagen zou mogen achten van de zedewet. Ja, zegt de recensent van het „Han delsblad", maar ik ken geen zedewet. Hij vraagt toch: „Welke zede zal men beoordeelen Die van vandaag of die van gisteren Die van mij of die van u? Die van den enkele of die van de meerderheid Ziedaar nu de vrucht der prediking van een moraal zonder religie! Met het geloof in God, die Zijn wil en wet aan ons heeft geopenbaard, heb ben velen ook het geloof in een on schendbare, onveranderlijke zedewet verloren. De autonome moraal van Kant heeft, gelijk prof. Bavinck ergens treffend juist opmerkt, tot dc ontkenning der moraal geleid. Moraal? Ach, wat is moraal? roe pen velen met den tooneelrecendent van het „Hbl." uit. Wat is zedelijk? Wat is onzedelijk? Zij weten het eigenlijk niet. Als een schip zonder roer worden zij van den wind bewogen en op de golven der levenszee op en neder geworpen. Droef! „Arnh. Dbl." LEIDEN, 25 October. Gemeenteraad. De Gemeenteraad houdt eene openbare vergadering op Donderdag 28 October 1909, des namiddags te één uur. Aan de orde komen: 1°. Verzoek van H. W. Blote om be stendiging in de 'betrekking van stads- ganeesheer. 2°. Benoeming van een lid van het be stuur der vereeniging tot bevordering van werkmanswoningen. 3°. Verzoek van J. N. de Witte om eervol ontslag als opzichter der gemeente werken. 4°. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1908, van het Col lege van Vrouwen-Kraammoeders. 5°. Rekening, dienst 1908, van het College van Vrouwen-Kraammoeders. 6°. Begrooting, dienst 1910, van het College van Vrouwen-Kraainmoeders. 7°. Verzoek van C. Henner om het gebruik van het gymnastieklokaal der school 3e klasse No. 4. 8°. Verordening, houdende wijziging van de artt. 4, 30, 31, 32 en 37 der ver ordening van 3 Juni 1909 (Gem. Bl.no. 10), op den invoer, het vervoer, den door voer, de keuring van vee en vleesch en den handel in vleesch in de gemeente Leiden. 9°. Verzoek van H. Oostdam om over schrijving te zijnen name van een gedeelte van den berm langs den Haarlemmertrek- vaartweg, kad. bekend gemeente Noord- wijkerhout, Sectie B No. 810. 10°. Voorstel tot kostefooze overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van de Staalwijkstraat, een gedeelte van de Leuvenstraat en de helft van de aan de Leuvenstraat grenzende sloot. 11°. Begrooting van inkomsten en uit gaven der gemeente voor den dienst 1910. Postzegel-automaten. E. J. E. Voigt te Amsterdam heeft zich tot B. en W. dezer gemeente gewend om vergunning op twee der drukste ver keerspunten der stad naast de brieven bussen een at tot -':o- - van postzegels te mogen pl__tsen, waar het publiek postzegels van 1, 2i/2, 3 en 5 et. tegen den kostenden prijs kan verkrijgen. De automaten, groot 1.70 bij 0.50 en 0.23 M., zijn uit geëmailleerd plaatijzer vervaardigd en zien er netjes uit. B. en W., noch de Commissie van Fabricage hebben tegen inwilliging van dit verzoek bezwaar. Aangezien het hier evenwel een gebr ek van den openbaren weg geldt, welke niet bij de recogni'::vcroilening is ger:g:!d, hebben B. en W. gemeend deze aanvrage aan den Raad te moeten onderwerpen. Als punter:, waar de automaten zouden kunnen worden geplaatst, komen in aan merking de brug Breestraat-Hoogevvoerd en de Burchtsteeg. Wel 11 i:n deze twee plaatsen zeer dicht bij elkaar, maar bij de plaatsing moet tevens rekening wor den gehouden met de belangen der post- zegeldebitanten. Mitsdien geven B. en W. den Raad in overweging, aan E. J. E. Voigt te Am sterdam tot wederopzeggens toe de ge vraagde vergunning te verleen en, onder voorwaarde, dat de automaten behoor lijk ten genoege van B. en W. zullen ge plaatst worden en onderhouden en jaar lijks eene recognitie aan de gemeente zal worden voldaan ad f 10 voor elke auto maat. Overdracht van grond. V.v.v: dtn Ugm.t'r D. F. Bocfcee is door j. Boieriuaiis aan de gemeente kos teloos in eigendom en beheer aangeboden de Staalwijkstraat. De Commissie van Fabricage heeft hier tegen geen bezwaar, mits door adressant Yooraf een som van f 170 wordt gestort, voor de kosten der alsnog noodige be strating. Waar de straat aan beide zijden geheel bebouwd is, meenen B. en W. dat gereedelijk tot de overname kan wor den overgegaan. Door den directeur van gemeentewerken is nog gewezen op het wenschelijke, ter voorkoming van latere moeieli,kheden, bij deze gelegenheid ook het in het verlengde van de Staalwijk straat gelegen gedeelte der Leuvenstraat benevens de helft der daaraan grenzende sloot, welke aan denzelfden eigenaar toe- behooren, over te nemen. Waar ook B. en W. dit alleszins raad zaam voorkomt, stellen zij den Raad voor in den boven omschreven geest te beslui ten. Verhuring Gymnastieklokaal. B. en W. stellen voor aan C. Henner, ingevolge een door hem gedaan verzoek, tot wederopzcgg:ns vergunning te ver- leenen om het gymnastieklokaal der open bare school aan de Langebrug te gebrui ken voor het geven van gymnastiekonder wijs des .Woensdags van 5 tot 6 uren, gedurende de maanden October 1909 tot Maart 1910, tegen betaling van een be drag van f 10 'sjaars per wekelijksch uur en van de kosten van vuur, licht, schoon houden en bediening en voorts onder de gebruikelijke voorwaarden. Bouw van Werkmanswoningen. Door het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van den Bouw van werk manswoningen wordt voor de benoeming van een bestuurslid aanbevolen ter voor ziening in de vacature J. Hartevelt Azn. de heeren: le. J. Hartevelt Azn. oud lid van den Gemeenteraad en 2e. P. Hoo- genboom, lid van den Gemeenteraad. (Zooals men zich herinneren zal, mo tiveerde de heer Hartevelt zijn ontslag aanvrage aldus, dat hij het wenschelijk vond, dat in het bestuur van voormelde vereeniging meerdere raadsleden zitting hebben. Ofschoon tijdens zijn raadslid maatschap benoemd, was hij, als zooda nig aftredend, niet verplicht als bestuurs lid ontslag te nemen.) Keuring van Vleesch. De toepassing van art. 32 der verorde ning op den invoer, het vervoer, den door-, voer, de keuring van vee en vleesch aldus bericht de Commissie voor de Straf verordeningen den Gemeenteraad le vert moeielijkheden op, aangezien in dat artikel de ambtenaren, die onder leiding van den Directeur van het Openbaar Slachthuis met de keuring van vee en vleesch zijn belast, niet zijn opgenoemd. Teneinde dit bezwaar te ondervangen stelt de Commissie voor art. 32 als volgt te lezen „Met de keuring en het onderzoek van vee en Vleesch zijn belast de Directeur van het Openbaar Slachthuis en onder zijn leiding de keuringsveearts, tevens ad junct-directeur, de keurmeesters-opzich ters en de opzichter-hulpkeurineester van het Openbaar Slachthuis". In verband hiermede worden nog in eenige andere artikelen redactie-verbete ringen voorgesteld. Eigendomsrecht van grond. Door H. Oostdafn Ezn. bouwman en wethouder te NooiHwijkerhout is den Raad verzocht een door hem en zijn va der gedurende meer dan 30 jaren ge bruikten uitweg ten zijne name in den legger en registers over te brengen. Bedoelde uitweg is ten behoeve van de daaraan grenzende aan requestrant toebehoorende perceelen land en staat volgens adressant abusievelijk ten name der gemeente. Nooit heeft Leiden haar rechten op dien uitweg doen gelden en is hij steeds door requestrant en diens voorganger als eigenaars gebruikt. B. en W. zeggen in hun praeadvies dat geen enkel afdoend bewijs, waaruit het er /.ju bYJ'r.'y.i, wordt r da* door adressant nimmer eenige vergoeding voor huur of gebruik van den uitweg over den berm zou zijn betaald, kan toch ze ker niet als bewijs worden aangevoerd, dat de grond waarop die uitweg ligt hem in eigendom zou toebehooren. Van d— anderen kant staat daarentegen vast, dat de grondlasten voor het geheele perceel steeds door de gemeente Leiden zijn betaald en dat in de verpachting door de gemeente Leiden van het gras- gewas op de bermen van den Haarlem- mertrekvaart ook dit gedeelte van den berm is opg .nomen. L. en W. stellen daarom voor op het verzot.". afwijzend te beschikken. Stadsdoctoren. B. en W. stellen voor den heer H. W. Blo'e, arts alhier, ingevolge zijn verzoek te conli.iuccren in zijn betrekking van stad:-geu: c-er, voor den tijd-van drie jaar, ingaande 1 November 1909 Comptabiliteit. De Commissie van Fins n adviseert tot goeukcuriiig.van. den in haar handen gestelden staat van af- en oversell rijving op de begrooting van het College van Vrouwenkraarr.nioeders, de rekening van dat Col'ege, beide dienstjaar 1908, alsme de de begrooting dienst 1010. Ook de begrooting, c'lenst 1910, der :is Bank van Leening stelt zij, voor gcc.' te kcw-.z. Gemeen te- Opzichter. B. en W., geven den Raad in overwe ging aan J. N. Witte, benoemd tot op zichter van den Provincialen .Waterstaat met ingang van 1 Jan. 1910 eervol ontslag te verleenen als opzichter der gemeente werken alhier* Het oud-kamerlid, mr. dr. J. Schok king, predikant te Dordrecht, het beroep voor de Ned. Herv. kerk Leiden (vacature ds. B. van der Meer) aangenomen. De examens voor krankzinnigen verpleging, ingesteld door de Neder- landsche Vereeniging voor Psychiatrie in Neurologie, zullen in het gesticht Ende geest worden afgenomen op 18 Novem ber a.s. Onze stadgenoot de heer F. Ermers, reserve 2e Luitenant bij het 28e Land weerdistrict alhier is bij Koninklijk Be sluit benoemd tot reserve le Luitenant. De militieplichtige student in de ge neeskunde C. Naessens alhier, is door Z. E. den Minister v. Oorlog toegelaten tot eene vrijwillige verbintenis als adspi- rant-reserve officier van Gezondheid bij het 4e Regiment-Infanterie te Leiden. De heer F. W. v. Stralen, die in ons blad genoemd werd onder de van hier vertrokken personen, verzoekt ons te melden, dat hij hier nog woonachtig is en blijft. Woensdag 3 November zal de be kende gemengde zangvereeniging „Jacob Kwast" van Wognum alhier twee uit voeringen geven in de Stadsgehoorzaal. Het programma bestaat uit een 15 tal liederen. Wie eenmaal dit keurzangkorps gehoord heeft, zal niet nalaten nogmaals naar dezen voortreffelijken zang te gaan luisteren. Overal, ook in het buitenland oogstten de Wognummers grooten bijval. Men zendt ons verschillende bladen met recensiën. We kunnen die niet op nemen. Maar wel kunnen we zeggen, dat ook de pers eenstemmig is in lofuitingen over het voortreffelijke wat deze zang vereeniging te genieten geeft. Op 3 December a.s. zal het 25 jaren zijn geleden dat onze stadgenoot, dr. C. M. van Voorthuyzen, door de Genees kundige Staatscommissie te Leiden werd bevorderd tot arts. Het Bestuur van het Gemeentelijk Werkloozenfonds heeft het percentage van den bijslag over de maand Novem ber vastgesteld op 50 voor de typografen en 100 voor de andere vakken. HAZERSWOUDE. Dinsdag 26 October des avonds, te half acht zal de „Vereeni ging tot Werkverschaffing" een algemeene vergadering houden in café Rodenburg. De agenda bevat de drievolgende punten: 1. Opening; 2. Verslag uitkomsten be graafplaats; 3. Stemming van drie aftre dende bestuursleden, de heeren A. ten Hoor, A. van Geest en J. Vellekoop. De entrée is voor ieder vrij. KATWIJK. De nieuwe fraaie boomen- -beplanting van de gemeente, langs den straatweg van Katwijk a. d. Rijn naar Katwijk aan Zee, begint hoe langer hoe meer door het afzanden van liet klein duin ernstig schade te lijden. Bijna hal verwege van den N. kant gaan de boo- men en het plantsoen dood. Als men weet hoeveel moeite en kosten gedaan zijn dien weg aan de kanten beplant te krijgen, dan is dit nog meer te betreuren. L1SSE. Door het bestuur van den Roversbroekpolder is het schieten van den tocht in genoemden polder, waar van 15 Oct. jJL de inschrijving heeft plaats gehad, opgedragen aan den laag- sten inschrijver, den heer Joh. Hoogkamer alhier, en wel perc. 1 voor f 0.73 en perc. 2 voor f 0.75 de strekkende Meter. Het werk moet 11 December e k. worden opgeleverd. De levering van brandstoffen aan de leden van de vereeniging „St. Jozef" zijnde 135 H.L. steenkolen en 158 H.L. cokes is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer K. Slotje, alhier, voor den prijs van steenkolen f0.92 en cokes f 0.641/3 per Hectoliter. NOORDWIJK. De milicien J. Bergshoef, die in September j.l. bij het 4e Regiment- Infanterie te Leiden werd ingedeeld is door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland voor den militairen dienst afge keurd en naar zijn woonplaats terug gezonden. NOORDWIJK. De opening van den Rijkstuinbouwwintercursus, die heden avond zou plaats hebben, gaat niet door, wijl er nog geen verlof was verkregen van den Gemeenteraad, om een der lokalen van de Op. lag. School te Noordwijk-Binnen te gebruiken, ter wijl een vooiloopig verlof niet kon toe gestaan worden. Daar het geen twijfel laat, of de Raad zal in zijn zitting van aanstaanden Woensdagmiddag de ge vraagde vergunning verleenen, hebben de besturen der afdeelingen Noordwijk van H. B. G. en de Alg. Ver. voor Bloeuibclleiici'liuur in gecombineerde vergadering besloten, den cursus te ope nen op Woensdag 3 November a.s., des avonds ten acht uur. Daarbij zullen uit- genood-gd worden onzen burgemeester, de beide wethouders, de lede i van den Raad, den Gemeentesecretaris, L. Graaf van Limburg Srirum Noordwijk en voor zitter en secretaris der schoolcommissie. Er is in genoemde gecombineerde be stuursvergadering tevens een commisH van T zV gek.z-:n, be daarde uii ze- (eden. drie uit elk be «tuur: n.I. de Hee ren: G. J. G. van Parijs, Jac. Olie mans, H. Kuigrok, J. de Groot Lz., J. H. Lindhout en Th. van Went. De heer, G. J. G. van Parijs, tot voorzitter dezer, commissie gekozen, zal bij officieele ge-, legenheden, den cursus betreffende, de beide afdeelingsbesturen vertegenwoor digen. RIJNSBURG. Bij de posterijen en tele grafie is overgeplaatst de commies 2e klasse J. E. Boonts van Rijnsbnrg naar Huisen en H. L. van Someren van Bun schoten naar hier. De stemming voor een lid van den Gemeenteraad, vacature H. Hogewoning Cz., zal plaats hebben Donderdag 28 Oct. a.s. Candidaten zijn Dr. J. Jonker, chr.-historischN. v. Egmond, anti-rev. SASSENHEIM, De afdeeling Sas- senheim van» de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur h ield Zaterdag avond eene drukbezochte vergadering. In zijn openingsrede zeide de voor zitter o.a. dat dit voorjaar bij velen de vrees bestond, dat door het koude en slechte weder de bloembollenoogst niet mee zou vallen. Deze vrees is echter on gegrond gebleken, want zelden was een zoo goed gewas van hyacinthen, tulpen, narcissen enz. voorgekomen, als dit jaar. Van het Departement van Landbouw is ook de mededeeling ontvangen, dat in de maanden Juli, Augustus en Septem ber 131/2 millioen K.G. bloembollen wa ren uitgevoerd, dat is 20p.Ct. meer dan het vorige jaar. Na het lezen der notulen, deelde de voorzitter mee, dat van eene lezing van den heer van Vlaanderen over het ar beidscontract niets was gekomen, om dat door de drukte van het afgeloopen seizoen geen gelegenheid hiervoor be stond. Hierna had de verkiezing plaats van candidaat-leden voor het Hoofdbestuur in de plaats van de heeren E. H. Kruyff en G. van der Veld, die niet herkies baar zijn. In de plaats van den heer E. H„ Kruijff werd candidaat gesteld de lieer G. Vlasveld, voorzitter der afdeelirig en in de plaats van den heer G. van der Veld, de heer Jac. Veldhuizen van Zan ten te Lisse. Een der leden zag gaarne als 2de candidaat gesteld de heer W. Warnaar van hier. De heer Warnaar was van meening, dat net toch niet aanging twee candidaten de stellen, die beiden leden der zelfde afdeeling waren. Door het bestuur werd hierna voor gesteld, voor de tentoonstelling te Haar lem in 1910 eene gouden medaille be schikbaar te stellen. De heer Warnaar zag gaarne, dat deze medaille speciaal beschikbaar werd gesteld voor de afdeeling narcissen, aan gezien de narcissencultuur voor Sassen- heim van zoo'n groot belang was. Al dus werd door de vergadering beslo ten. Voordat men overging tot de behande- der ingekomen vragen, stelde de voor zitter eerst de rondvraag. Een der leden vroeg: kan liet dek voor bloembollen niet vervangen worden door iets, wat goedkooper is De voor zitter vond dit een zeer geschikte vraag om op eene algemeene vergadering be handeld te worden. Een ander vroeg om bijwijze van ex cursie met de afdeeling een bezoek te brengen aan de tentoonstelling te Haarlem in 1910. Uitgesteld tot eene volgende vergadering. In den laatsten- tijd hebben de post bestellingen zoo laat plaats, aan het bestuur werd verzocht stappen te doen, om te trachten hierin verbetering te brengen. Toegezegd. Door bijzondere omstandigheden kon dit jaar van het houden van een cur sus in het boekhouden niets komen. Hierna werd door den heer R. H. Beerhorst de volgende vraag ingeleid: Zou het niet in het belang van ons; vak zijn, dat er voor de geheele wereld van een gemakkelijke hulptaal kon wor den gebruik gemaakt? De inleider was van oor:!:?!, dat het zee- gev ensent was, dat er zulk een taal werd ingevoerd, want dat het voor de exporteurs van bloembollen zeer moeilijk is, alle talen der landen," waar mee zij handel drijven te Ieeren en dan tevens nog een vakman te worden. De heer D. v. d. Voort Dz. behan delde de vraag: Hoe komt het, dat cro- cussen ziek worden De heer A. Freijlink Sr. behandelde de vraagWat is huidziekte bij hyacin then Over beide onderwerpen werd druk van gedc. ien verwisseld. Daar de heer Warnaar geen tijd had gehad om de vraag: Is het waar dat spitten voor de bollencultuur grooter vruchtbaarheid geeft, dan ploegen? goed te bestudeeren, zal deze in eene volgende vergadering behandeld worden. TER AAR. Ten huize van den tweeden Voorzitter, den heer P. W. Kroft hield het bestuur der vereeniging „Onderling Hulpbetoon" eene vergadering. Besloten werd om de koninklijk goedgekeurde Statuten en het huishoudelijk Reglement der Vereeniging te doen drukken en ze aan de leden te doen uitreiken. De voor raad ziekenverplegingsartikelen en hulp middelen zal weder aanmerkelijk worden vermeerderd en uitgebreid, 0. m. zal eene rr.ncard worden aangeschaft, waaraan in het afgeloopen jaar een enkele maal behoefte bleek te bestaan. Rekenend op den voortdurenden geldtlijden steun van

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2