Uit stad en omgeving, Gemengd Nieuws. Derde Blad, behoorende (bij De Leidsche Courant van 23 October. LEIDEN, 23 October. Op 51-jarigen leeftijd is alhier over deden de heer G. van den Hoven van Gen- i deren,- vroeger hoofd eener Christelijke j school te Wormerveer,- 's Hertogenbosch Len te Middelburg,' en daarna hoofd der jJKeuchenius-school te Batavia. Na enkele jaren stichtte hij Voor eigen Tekening te Semarang eene kostschool,- genaamd jjRandoe-sari". Na een verblijf van ongeveer 20 jaren in Indië was de heer Van Genderen in [1907 in Nederland teruggekeerd. ALFEN. Op de vrije najaarsbeesten markt waren slechts aangevoerd drie koeien en veertien kalveren. Kooplieden en andere belangheebbenden waren er niet, zoodat er in het geheel geen handel 'was. KATWIJK AAN DEN RIJN. Met zekeT- heid kunnen we vermelden dat één der Katwijksche stoombooten, de Katwijk II, tijdens de wintermaanden buiten dienst gesteld zal worden. Het volgend voorjaar hoopt men den dienst met beide booten te hervatten. LISSE. De uitslag der onderhandsche inschrijving voor de levering van pi. m. 1170 H.L. cokes en pl. m. 150 H.L. steen kolen ten behoeve der leden van de brandstoffenvereeniging „St. Jozef" is als volgt: C. van Velzen te Sassenheim, cokes f 0.68, steenkolen 0.97HV. Hotje, cokes f 0.64^, steenkolen f 0.92; P. v. Waveren, cokes f 0.67H, steenkolen f 1.05; N. van Rooijen, cokes f0.65, steenkolen f 0.97K, J. Zwaneveld, cokes f 0.65, steenkolen f 0.94, alles per H.L. De gunning is echter nog aangehouden. Gisteravond vergaderde het Kruis- yerbond St. Jan den Dooper in het ge bouw van den R. K. Volksbond. De op komst was niet erg bevredigend. Met een kernachtig woord, waarin hij dui delijk de schadelijke gevolgen van het alcoholgebruik aantoonde, opende de Voorzitter, na het openingsgebed van den Geestelijken Adviseur, de vergade ring waarna de notulen werden gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Aan 'de orde was thans de verkiezing van een afgevaardigde naar de algemeene vergadering. Gekozen werd de heer J. v. d. Voort. In beginsel werd aange nomen een bestuursvoorstel om een adres tot den Raad te richten om het sluitingsuur der herbergen een uur te vervroegen en te brengen van 11 op, 10 uur. Aan den Christel ijken geheelontho- dersbond en Volksbond zal adhaesie ge vraagd wordcrikrijgt men die echter niet, dan blijft dit besluit vooralsnog ;onuitgevoerd. Het oprichten van een Jongensbond werd voorloopig uitge- i 'gesteld. Wederom werden enkele leden geïn stalleerd en door den voorzitter geluk- gewenscht. Het lid J. v. d. Voort hield hierna een lezing over het onderwerp, „wie moeten lid van het Kruisverbond worden en waarom Een luid applaus viel spreker ten deel. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. Gisteren is alhier in „de Witte Zwaan" de 4e droge bollen veiling ge houden. Ofschoon er veel publiek was, iwas de handel traag. Wij noteerden e.v.t. Lareine f 15. D. T. Murillo f43, E.v.t. Scarlet Due. v. Tol f40 E.v.t. Geele Prins f 7. D. T. Gloria Solus f2 0. Dubb. Due v. Toll f 4. E.v.t Grand Due f 13.50. E.v.t. Rose gris de lin f20. E.v.t. Thomas Moore f 15. E.v.t. Prin ce de Linge £12. E.v.t. Duchesse de Parma f 25. D. T. Lacandeur f 11. D. iT. La Vertu f 9 a f 10. Generiana's (late Tulpen» 2 af 3. E.v.t. Rosamunde Huik man f 6. E.v.t. Witte Zwaan f 4. D. T. Alba Mascima f 6. E. v. t L. Immaulé f5 D. T. Willem III f32. Alles per Hecto liter. Voor E.v.t. Rose Due van Tholl werd £15 per duizend betaald, terwijl een groote partij Narsissen voor een zeer lager prijs verkocht. Gisteravond is de nieuwe brand spuit aan den „Engel" geprobeerd. [Hierbij waren tegenwoordig Burg. en (Weth.de gemeenteopzichter benevens de brandmeester van de Lisserspuit. Al les ging vlug in zijn werk, want of schoon de brandweermannen aan den „Engel" nog nooit een spuit in werking hadden gesteld, gaf de spuit binnen 10 minuten volop water waarvan vele huis moeders kunnen getuigen want vele jongens waren doornat. De Burgemee ster gaf dan ook zijn goedkeuring over een en ander duidelijk tc kennen. Na ongeveer drie kwartier bezig te zijn ge weest werd het materiaal weer opgebor gen na nog over een en afider door den gemeenteopzichter te zijn ingelicht. NOORDWIJKERHOUT. Woensdag middag werden de kleinen van de „Voor zienigheid onthaald op een aardig .feestje. De WelEerw^ Heer L. Th. v. ,d. Laar, kapelaan te Gouda was er met zijne bioscope. De voorstelling viel den kleinen 'bijzonder in den smaak, getuige hunne luide toejuichingen na afloop van elk stuk. .Unbydaardelijk was het ge lach, toen het stukje „een paard op hol" werd vertoond. Hoogst vergenoegd verlieten de kinderen de zaal, waar hun nog eenige lekkernijen door de Eerw. Zusters werden rondgedeeld. r—Met de voorbereidende werkzaam heden der volkstelling is in deze ge meente reeds een aanvang genomen, al thans wat betreft de huisnummering. De gemeente is voor dat doel in 5 wij ken verdeeld en telt te zamen 539 hui- Zen. NIEUWKOOP. Een boertje dat Donder dag op zijn karretje in gedachten ver zonken^) ons dorp binnenreed, kwam tot de ontdekking, dat een groote kaas, die hij in zijn wagen had, middendoor was gesneden. De eene helft was ver dwenen. Ook was in het dekkleed een gat gesneden. Vermoedelijk had dus het boertje den dief nog een tijnlang op zijn wagen mee vervoerd 1 NIEUWVEEN. Met ingang van 27 October zal alhier een hulptelephoon- kantoor voor het algemeen verkeer wor den opengesteld, welks diensturen gelijk zijn aan die van het betrokken hulp telegraafkantoor. Onderwij s. In hun antwoord op 's Raads verslag, geven B. en W. van 's Gravenhage op de naar aanleiding van den geest welke onder de onderwijzers zou heerschen, het volgende bescheid „Dat uit het, in het Algemeen Verslag genoemde onderwijzersorgaan de Bo de wel eens een anti-nationale geest spreekt, wordt door B. en W. betreurd. Zij meenen echter, dat men het Haag- sche onderwijzerspersoneel onrecht zou de doen, door in dezen te generalisee ren. Het zingen van Oranjeliederen, beter gezegd van nationale liederen, op een Nederlandsche school, kan niet als schending der neutraliteit beschouwd worden. Daar Burgemeester en Wethouders geen klachten bekend zijn over onder wijzers ten opzichte van het historisch onderwijs in de school, meenen zij, dat couranten-artikelen hier buiten bespre king kunnen blijven. Zoo inderdaad onderwijzers als zoo danig van hun invloed op ouders van schoolgaande kinderen gebruik gemaakt hebben ten behoeve van verkiezingsdoel einden, dan wordt zulks door B. en W. afgekeurd. Kantongerecht te Alfen. D. D. te Koudekerk stond terecht wegsns het vervoeren van een gestorven koe, lijdende aan miltvuur. Als getuigen waren eenige leden van den Gemeenteraad aldaar die wilde aantoonen, dat bij het vast stellen van de overtreden verordening niet de bedoeling was geweest om vervoer van een geheel rund te verbieden, doch wel vleesch van zoodaning vee afkomstig. Deze zaak werd aangehouden tot de volgende zitting om als nog andere ge tuigen te hooren. D. D. en J. V. te Boskoop hadden respectievelijk gebaggerd in de Essevaart en in de Gouwe; tegen hen werd ge- eischt f5 of 5 d. voor ieder. Voor het baggeren te kort bij de wal in het Paddegat onder Woubrugge had zich te verantwoorden G. L. v. G., hoewel deze het feit ontkende werd tegen hem f 5 of 5 d. geeischt. Op 29 Augustus l.L had G. R. te Rijn- zaterwoude in den Wassenaarschen polder geloopen over het v/eiland van Heems kerk aldaar. Deze persoon beweerde aldaar niet te zijn geweest. Nadat de veldwachter S. was gehoord, werd tegen hem bevestiging van het vonnis gevraagd. In den Lagewaardschen polder te Koudekerk had L. P. K. te Voorburg in gezelschap van 4 andere personen ge- vischt niet den zegen en was toen be keurd door den veldwachter. Wegens visschen zonder vergunning hoorde hij f 4 of 2 dagen tegen hem eischen. Wegens aanhoudend schoolverzuim van zijn dochtertje werd geëischt f3 of 3 d. tegen C. v, d. V. te Boskoop. De gebroeders v. A. te Hazerswoude hadden aldaar in den Hoornschen pol der gevischt met schakels in water waarin zij niet gerechtigd waren; alzoo werd bij verstek tegen ieder hunner ge ëischt f 10 of 2 d. Wegens rijden zonder licht met een rijwiel onder de gemeente Boskoop was verschenen A. V. aldaar. Hij gaf te ken nen, dat zijn lantaarn defect was en niet wilde branden, waarop hij werd attent gemaakt, dat hij dan maar moest loopen; eisch f 3 of 2 d. Te Woubrugge had A. J. B. gereden met een wagen, bespannen met een paard en werd toen gevolgd door den Rijks veldwachter de V. te Hoogmade op een rijwiel. Deze laatste had te kennen ge geven voorbij te willen rijden en werd daarin door den voerman bemoei lijkt doordat deze niet wilde uitwijken. Hij had toen op den wagen hooren roepen: rijd hem over zijn... Later, toen hij een ander rijtuig tegen kwam, vond de veldwachter gelegenheid te passeeren. Hij pakte toen het paard bij de teugels en hield het voertuig staande, hetgeen echter met groote moeite gepaard ging. Deze zaak werd tot het hooren van nadere getuigen uitgesteld. Voor het visschen niet den zegen zonder akte en vergunning te Woubrugge was verschenen A. D. te Gouda. Deze was in verzet gekomen en vroeg een geld boete, omdat hij nooit met de gevange nis had kennis gemaakt en beloofde niet meer te gaan stroopen. Hem werd ver mindering van straf opgelegd. Uitspraak in deze zaken 3 November. De Kantonrechter veroordeelde H. v. D., Hazerswoude, overtr. Spoorwegwet, f 3 of 3 d.A. v. D., Hazerswoude, idem, f 2'of 2 d.H. P. v. A., Hazerswoude, overtreding Visscherijwet, vrijgesproken N. de H., Ter Aar, idem, vrijgesproken; P. D., Rotterdam, verord. brug Alfen Aarlanderveen, f 5 o f3 d.J. H., Nieuw- veen, Leerplichtwet, f6 of 6 d.B, P., Boskoop, idem, f 0.50 of ld.; J. H. H., Hazerswoude, Drankwet, vrijgesproken N. B., Koudekerk, Arbeidswet, f 3 of 1 dag. P. B., Hoogmade, baggeren zonder vergunning, f 10 of 4 d.J. J. v. L., te Woubrugge, idem, f5 of 4 d.E. ,W., Gouda, Visscherijwet, f 3 of 2 d.C. H., Gouda, idem, f 4 of 2 dagenJ. v. d. S., Hoogmade, idem, f 2of 2 d.L. H., Gou da, idem, f3 of 2d.; H. J. N. Alfen, idem, 6 maal f 3 of 6 maal 2 dagen; M. J. N., Alfen, idem 2 maal f 3 of 2 maal 2 dagen; J. J. D., Leiden, idem, 2 maal f 3 of 2 maal 2 dagen; J. L., Oegstgeest, idem, 2 maal f 2 of 2 maal 2 dagenJ. v. d. S., Rotterdam, te snel varen, f 3 of 2 dagen; H. J. N., te Alfen, Spoorweg wet, f 2 of 2 dagenG. V., Aarlander veen, Prov. Regl. over de Wegen en Vaar ten, f 3 of 3 dagen; A. S., Hazerswoude, idem, f2 o fl d.G. H., Oudshoorn, idem, f 2 of 1 dag; M. K., Boskoop, rij wiel zonder licht; f3 o f2 dagen; J. L. W., Boskoop, idem f 3 of 2 dagenL. W. M. B., Alfen, idem, f 3 of 2 dagen H. G. Zwammerdam, idem, f 1 en f 10 lof 1 dag of 1U dagen; P. D., Woubrugge, idem, f 3 of 2 dagen. Vrijgesproken werden P. de j., te Ha zerswoude, overtreding Spoorwegwet, H. de L., Alfen, prov. verordening op de Gouwekade. Sport. Luchtvaart. Nog een Hollandsch aviateur. Jan van der Tuyn, de bekende Haagsche wiel renner, die tegenwoordig te Berlijn ver blijf houdt, gaat vliegen. Hij heeft een Blériot-machine besteld en denkt zich in begin Januari te oefenen. Ook Jan Duchart, een der bekendste Amsterdamsche chauffeurs, die in dienst van den koning van Griekenland te Parijs was, gaat zijn geluk in de lucht beproeven. Duchart laat een machine volgens teekeningen te Amsterdam bouwen en daarna overtrekken met Peter Union- ballonstof. Deze wordt dan van een Antoinette-motor voorzien. Zijne oefe ningen denkt hij begin Mei op een achter het IJ gelegen terrein aan te vangen. De vier ch o 1 e r a p a t i n t e n te Hattem hebben de-barak verlaten, aan gezien zich geen enkel verschijnsel van cholera meer bij hen voordoet, zoodat ook aldaar de cholera geheel geweken is. De N. Gor. Ct. meldt uit Groot-Am- mers Alhier doet zich een vermoedelijk cho lerageval voor. De faeces zijn naar Rotterdam ten on derzoek opgezonden. Te Tokio vierde dezer dagen de constituiioneele partij, de Tsang-Yo- Wei, den tienden verjaardag van hare stichting. In een der tuinen van een groot café werd dien dag gevierd en ruim twee duizend menschen deelden in de feestvreugde. Te midden van de drukte wierp zich toen echter een der feestgenooten op den secretaris der vereeniging en stak hem dood. Een onbeschrijfelijke wanor de volgde en het verdere feest moest daarop worden uitgesteld. Een familietwist schijnt de aanleiding tot den moord te wezen. Een grappenmaker. Hij had goed gegeten in een restauratie en daar bij een stevig glas wijn gedronken. Toen hij gedaan had, stond hij op en zeide tot den eigenaar, die hem volstrekt niet kende, want hij was uit eene andere stad afkomstig: ,,'t Spijt mij vreeselijk, dat ik mijn por- temonnaie vergeten heb...." De ander werd eensklaps zoo rood als een biet, en wist in keur van woorden zijn gramschap lucht te geven. En toen hij eindelijk wat tot adem ge komen was, na den vreemdeling voor al wat leelijk is uitgemaakt te hebben, beet hij hem toe: „Dat gaat hier zoo niet, mannetje, be grepen?" „Maar gelukkig had ikgisteravond een paar tientjes in mijn vestzak gestoken", vervolgde de vreemdeling met onverstoor bare kalmte, toen de ander had uitgespro ken. En toen betaalde hij, en de restaura teur wist niet, hoe gauw hi; zijn vuur rood gezicht tot een glimlach zou ver trekken. Snippers, verzame ld door 't Hbl. Advertentie van een vischhandelaar: „Steeds versch verkrijgbaar gerookte paling, bokken, enz.' Uit een jubileums-berichtje: «Bij monde vaq den chef der Jirjmq mocht de jubilaris een enveloppe met in houd ontvangen". Advertentie van een kapper: „Haarwerk voor luxe- en kaal-hoofdi- gen". Uit een kunstverslag „Glas van een schilderij is een pantser tegen den blik van den toeschouwer, maar een spinrag tegen den wandelstok van den verwoester". Opschriften van een confectie-win- kel: „Heden uitzonderingsdag". In Staatsblad no. 339 is sprake van den„achterstand bij sommige gerechten, Journalist-pantoffelheld. Wij lezen in de Tel De journalistiek heeft rare kostgan gers. In een onzer groote provinciën steden woont een heer, die als ijverig berichtgever van een onzer groote dag bladen bekend staat. Behalve eenige zeer eerwaarde primeurs, leverde hij eens per maand het bericht, dat het hoofdbestuur van een in ons land zeer populaire bond te Amsterdam verga dering zou houden. De redactie, arge loos als redacties tegenover correspon denten kunnen zijn nam het bericht gere geld op, te meer, daar de berichtgever zitting had in dit bestuur. Drie-, vier maal ging het prachtig. Het hoofdbe stuur vergaderde te Amsterdam, doch steeds moesten de genomen besluiten, wegens het groote gewicht, geheim blij ven. Nooit lekte er iets van de verga deringen uit. Totdat de vorige week het traditioneele bericht weer ver scheen „Naar wij vernemen, zal het hoofd bestuur van den bond van Nederland sche, enz., enz. Zaterdag a.s. te Amster dam een spoedeischende vergadering houden, ter bespreking, enz. Den volgenden dag een hoofdbe stuurslid aan de' telephoon. Van wie de redactie die malle berichten kreeg? ,t Was nu al 't vierde in vier maanden, en 't hoofdbestuur had in het laatste halfjaar heelemaal niet vergaderd! U zegt? Heelemaal niet vergaderd, me neer! Ik zou het toch wel weten, want ik schrijf de vergaderingen uit. De correspondent uit het groote pro vinciestadje werd ter verantwoording geroepen voor de strenge hoofdredac tie. Na vijf minuten viel-ie door de mand: Hij had die 'berichten opgegeven om een slippertje naar Amsterdam te kunnen maken. Als het in de courant stond, twijfelde zijn vrouw niet! Tram-idylle. Knarsend draait de oude tram uit de Heerestraat te Gro ningen, de Groote Markt op. De pikante vraag of hij uit de rails zal gaan, wordt voor ditmaal ontkennend beantwoord. De tram staat stil.... en op de rails. De conducteur, nu buiten dienst, wan delt naar de Waagstraat, waar de pittores ke openlucht-gerneentetram-paardensial was het geval speelt dus eenige dagen geleden. Als de koetsier zijn werk beëindigd heeft, de tram geremd, de bel losgelaten heeft, wandelt ook hij naar de Waagstraat oin met den conducteur en het daar de wacht houdende personeel het gesprek van zooeven voort te zetten. Daar dreunt en dreunt de Lustige Witt- we over de markt. „Het is tijd", meent de conducteur. „Het is tijd", de koetsier. En terwijl het gesprek voortduurt, neemt de koetsier alvast maar een van de wach tende paarden, brengt die voor de tram en gaat op zijn post staan. Nu maakt de conducteur zich vol plicht besef los van de pratende groep en zich plaatsend op de bocht voor de Heerestraat met spiedend oog, of soms een wielrijder of wagen den weg verspert, spreekt hij de gevleugelde woorden: „Nou, vooruit moar'!' Op dit teeken begint de koetsier hard te bellen, hij werkt de rem los, het paard zet aan... en de tram blijft staan. En hoe harder de koetsier belt en zijn beestje aanzet, des te hardnekkiger blijft de tram staan. Reeds heft de koetsier de hand op om den trouwen rossinant de zweep te doen voelen, daar valt zijn oog op een jongen, die in opperste benauwdheid naast de tram staat te proestlachen en onverstaan bare klanken te uiten. De koetsier krijgt een ingeving, hij kijkt om... grijpt naar zijn hoofd... een verwil derde blik... achter aan de tram stond het vorige paard even hard te trekken ais het versche paard vooraan trok. De bel, de losgewerkte rem, de aansporing des koet siers hadden op trampaard I precies even hard gewerkt als op trampaard II. En dus trachtten de trouwe dieren de tram uit een te trekken. Zonder succes. Onze oude wagens ble ken nog solide! (P. Gr. Ct.) Dure tabak. Uit Par ij s wordt aan het „Hbl." geschreven: Onder de aanslagen op onze beurs, die minister Co- chery van plan is te gaan ondernemen, is er een, die een Hollander al heel smar telijk treft: de verhooging van de tabaks belasting. Wat dat zeggen wil moge uit het vol gende blijken. Een half ons van de aller goedkoopste tabak, het minste pakje dat je hier krijgen kunt, kostte tot dusverre Hollandsche centen voor een half onsje 60 centimes. En nu zal die prijs verhoogd worden tot 75 centimes. Zes en dertig nauwelijks rookbaren knaster. Van de si garen spreek ik nu maar niet eens, om me niet door heimwee te laten overweldi gen, Er is een bond van rookers gevormdg die tegen de verhooging gaat protestee-^. ren. Alsof dat wat helpen zou. Men ver wacht er 65 millioen uit, en in de Kamer krijgen ze hun sigaren tóch goedkooper* Kindersterfte in Alexandrië. Uit een rapport van den geneeskundigen inspecteur te Alexandrië blijkt, dat de kindersterfte in die stad nog buitenge woon hoog is. Van de 83.044 kinderen, die er, in de laatste zes jaar, geboren vverden stierven er in hun eerste levensjaar niet minder dan 23.948 of bijna 30 procent* Dit cijfer wordt alleen overtroffen door het percentage van Chili, dat 32.5 be draagt, maar alle Europ. landen blijven er ver onder. Zelfs Rusland haalt dit cijfer nog niet. De rapporteur hoopt door stren- ge maatregelen, die in Europa met sue- ces worden toegepast, de sterfte te keer te kunnen gaan, maar ontveinst zich niet,- dat verbetering in de omstandigheden, die zich in zijn woonplaats voordoen, zeer moeilijk te verkrijgen zal zijn. Bekoelde liefde. Het dienst meisje van de dames P. had Dinsdag avond een groote tobbe met water buiten laten staan. Doch om te voorkomen, dat er vuiligheid of afgevallen bladeren in waaiden, had Elsje zoo heet het zorgzame meisje er een grooten doek over gespannen. 't Was nacht. Alles ademde diepe rust Alleen op het kermisterrein en in den tuin der dames P. was nog van eenig leven sprake. Stil verzonken in droornen over toekomst, stapten twee geliefden voort, arm in arm. Men genoot onuit sprekelijk, doch van nog meer waarde zou het samenzijn wezen, als ze er even bij konden gaan zitten. Ongelukkig echter dacht men het dunne doekje even hard voor 't breede zitvlak als een dikke plank. En nauwelijks had men plaats genomen of reeds kwam de „natte" ontgoocheling. Eerst kwam er een dubbele plomp, toen een luide meisjesgil, toen een minder luide jongensschreeuw, zoodat de heele buurt in opstand kwam. En als waardig slot op het natte drama: nieuwsgie;ige buren in nachtgewaad en daarnevens twee jonge menschen met gestoorde droomgevoelens in 't hart en op 't gelaat..... en druipnatte kleeren aan het lijf. (Veend. Cour.) Gevecht tusschen gendarmes en dieven te Lubbeek (België). Men had de gendarmerie te Winghe-Saint-Georges bericht, dat een bekende der justitie drie of vier lieden van zijn slag, om zich ver zameld had om de boerderijen en kasteelen in den omtrek te plunderen. Toen de veldwachters op zoek waren naar de bandieten zagen zij in den omtrek van Lubbeek twee kerels, waarvan de eene een zwaren zak droeg. De veldwachter beval hen te blijven staan, om den inhoud te kunnen inspecteeren. Zonder antwoord te geven werp een der individuen zich op den veldwachter en gaf hem meteen ijzeren staaf een vreeselijken slag op het hoofd. De andere veldwachter trok toen zijn revolver en schoot den bandiet a bout portant dood. De aanstonds ont boden dokter kon slechts den dood van den dief constateeren, terwijl hij den toestand van den getroffen veldwachter die uit mond en neus bloedde, zeer ernstig vond. De medeplichtige van den dief had de vlucht genomen, maar de politie is hem op het spoor. Volgens een telegram uit Vic toria, in Britsch Colufhbia, zijn daar berichten ontvangen over de vermoor ding van kapitein Lindsay en tien matro zen van het koopvaardijschip „Rabaul" door inlanders van New-Britain, in den Bismarck-archipel. De kapitein was op een handelsreis. Hij werd door de inlan ders verradelijk overvallen en zijn schip werd verbrand. Volgens dezelfde berichjen zou in de Nieuwe Hebriden een Fransch schip zijn afgeloopen, en werden de kapitein en acht matrozen gedood. Eene mevrouw Eleanor Dunn is van New York op weg naar Engeland om daar zoo zegt een bericht te bewijzen, dat zij een afstammelinge is van Drake, den Engelschen zeevaarder en vlootvoogd uit de 16e eeuw, en dus recht heeft op diens nalatenschap, die in de Engelsche kanselarij berust en nu op 300 milioen wordt geschat. Het station B e 1 p u r (E n g. I n- dië, bij Pondichéry) met gebouwen aan den spoorweg naar Quetter is geheel verwoest door een aardbeving. Er zijn 25 dooden en 12 gewonden. Uit K o n s t a n ti no p e I meldt men dat de waterwerken die vanuit het Derkosmeer Konstantinopel van water voozien, gesprongen zijn waarbij 25 werklieden zijn verdronken. Tot nog toe zijn slechts 3 lijken gevonden. De hoedenplaag. Een „oude van dagen,' schrijft aan de „N. -Ct." lk heb me weer geërgerd over de hoedenplaag. Woensdagmiddag, toen de heerenTreub, Van de Velde, Limburg, Patijn, Van Idsinga, Ferf en minister Heemskerk aan het woord waren, zat voor me op de tribune van de vergaderzaal onzer Volks vertegenwoordiging een nog jonge vrouw, die zich getooid had met een hoed in den vorm Vhn een afgeknotte appelen- mand, waarop in schuinsche richting een

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 7