BUITENLAND. De Erfgenamen van Judas. BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van 23 October. Uit de Pers. Een Paradewetje A De Tweede Kamer heeft dezer dagen 'fcen wetje .aangenomen, waarbij invoer, [het vervoer, de verkoop en de vervaar diging van absinth .vvorden verboden. De Kamer heeft een goed werk gedaan jjegen dezen vergif-drank strenge maatre- fgelen te nemen. 5,De Nieuwe Courant" is van andere meening. Zij schrijft o. a.: 5,Of het paradewetje vooral als precedent^ van uit een liberaal ge- ...chtsp.unt geheel onbedenkelijk mag eten,- lijkt twijfelachtig, als men let de on be wezenheid der stel ling; dat het matig gebruik van meestal sterk met water verdunden absinth,- schadelijker voor de gezond heid zou, zijn dan het onmatig ge bruik van jenever en soortgelijke dranken,- waartegen géén verbods- wet wordt uitgevaardigd", üierbij teekent ;,Het Centrum" terecht aan ;,Deze geheele schrijverij is natuur lijk alleen gevolg van oppervlakkig heid en onkunde. En dat een Kameroverzichtschrij ver van alle behandelde quaesties die pere studie zou maken, is ook niet te vergen,- maar waarom schrijft men er dan over,- als men er niets van weet? De .Tweede Kamer heeft een goed Werk gedaan en het pleit voor den ernst; waarmee men de volksbelan gen wil behartigen, dat van geen en kele partij zich iemand tegen dezen maatregel heeft verzet. Op het „libe raal gezichtspunt" waarvan de ;,N. Ct." gewaagt, schijnt geen der Ka merleden te hebben gestaan. Gelukkig voor het Nederlandsche volk, dat nu waarlijk al genoeg van de zegeningen der liberale „vrijheid" genoten heeft". Het Vrijz.-dem. blad „Land en Volk" blijkt het met „Het Centrum" eens te zijn, schrijft sarcastisch aan het adres der pud-libe~alen „De critiek is juist. Het zijn de liberalen" van het slag der „N i e u- we Courant", die het liberalisme in discrediet hebben gebracht". Frankrijk. De Fransche anarchisten zijn zeer ver ontwaardigd over het gebruiken van politiehonden tegen de houders van be- Ltjoogingen. „Ik waarschuw de regee ring", zegt Hervé in zijn blad, „dat nis hare politiebeambten nog één enke len keer bij een politieke betooging of leen werkstaking hunne honden op ons loslaten, wij daarop met bomrr zul- len antwoorden." Italië. liet anti-clericalisme en Ferrer. De Italiaansche correspondent van ;,De Telegraaf" schrijft: „De pro-Ferrerbetoogingen hebben hier al velen 't hoofd doen verliezen. „Geweldenarijen, in gemeenschap be dreven, worden door iedereen maar zon der onderzoek op rekening van 't grauw. de Teppa! geschoven en wie kan dat ontkennen „Doch ook burgers, die voor recht vaardige menschen willen doorgaan, la ten zich in deze dagen niet onbetuigd te Rome waren 't vrouwen, die ineens op twee 'Fransche priesters aanvlogen te Venetië werklieden, die Ferrer meen den te huldigen door den patriarch, mgr. Cavallari, die zich naar een kerke lijke plechtigheid begaf, uit te schel- FEUILLETON. 20) Lucien hield zich er aan. Cyrillus was feeds ontboden bij abbé Maucroise, hij yerwonderde zich dan niet, toen men hem kwam mededeelen, dat deze hem 7s avonds wenschte te ontvangenmaar zijn vreugde was groot, onverwacht, treffend, toen hij Lavergne bemerkte, die, zelf zeer bewogen, hem met onge duld afwachtte. Lucien troostte hem, sprak hem moed Jn en hij beloofde hem zijn best te doen, om hem op achttienjarigen leef tijd mondig te kunnen verklaren, ver- volgens verzekerde hij, dat hij terug zou [komen en Cyrillus herhaalde hem dat de gedachte niet voor altijd van hem ge scheiden te zijn, voldoende was om hem Imoed te geven. En Marie-Angelina, vroeg Lucien. Zij is den volgenden dag gekomen lm et miss Emilyde kleine lieveling heeft veel geweend, en de arme Iersche inisschien nog meer mijne zuster brengt imij elke week een bezoek, wat Pampy feetreftï hij beyindt gich geregejd pp mijn den en uitte fluiten; te Pisa burgers, er waren studenten onder, die 't noo- dig vonden kardinaal Maffi uit te jou wen, toen deze naar het congres voor gewijde muziek reed, ja, een individu scheen het bijzonder heldhaftig te vin den, gauw op den b'ok van het rijtuig te klimmen en den gepurperde even in 't gezicht te spuwen Geheel in den geest der „Moderne School" van Barcelona! Volgens berichten uit Rome heeft zich daar een comité gevormd, dat zich ten doel stelt te Rome, Milaan, Turijn, Venetië, Bologna, Florence en Napels moderne scholen op te richten in den geest van die, welke door Ferrer in Spanje zijn opgericht. Volgens een bericht aan de Temps is in de kathedraal te Manua het vol gende gebeurd: Twee anarchisten hebben, na den geestelijke te hebben opgesloten, den preekstoel bestegen en een anti-gods dienstige toespraak gehouden, waarin zij het hadden over Ferrer en den Spaan- schen Koning. De anarchisten werden ten slotte door soldaten uit de kerk verwijderd. Diocesane Drankbstrijders Vereenigingen. Aan het jaarverslag 1908/9 van den Diocesanen Bond van R. K. Drankbe- strijdersvereenigingen in het Bisdom Haar lem, zegt de secretaris, de heer H. H. Ammerdorffer te Ursum, dat zonder oogen- schijnlijk succes in het afgeoopen jaar door den Bond werd gewerkt. Op het oogenblik zijn aangesloten 31 Kruisver- bonden en 1 Maria-Vereeniging. Het totaal ledental bedroeg bij het einde van het vereenigingsjaar 686 geheelonthouders, 1507 afschaffers en 132 matigen, eene vooruitgang van 152 drankbestrijders hun aantal bedraagt thans 2325 totaal. Vele kruisverbonden zijn nog niet aangesloten, ook al omdat zij talmen met het aan vragen der koninklijke goedkeurig. De bond verloor door overlijden zijn geestelijk adviseur, den W.Eerw. heer rector W. H. J. Willeman, inwiens plaats door Z. D. H. werd benoemd de Eerw. heer L. H. J. Beysens, kapelaan te Haarlem. Velerlei werkzaamheden werden door het hoofdbestuur in het belang der drank bestrijding verricht. Aan de landbouw organisaties alsmede de vakvereenigingen werden circulaires gericht, wijzende op het gevaar van alcohol gebruik. In ver band met het vroeger aangenomen voor stel Hillegom werden vragenlijsten aan de afdeelingen gezonden en zal het rap port hier over binnenkort worden gepu bliceerd. Het verslag maakt uitvoerig melding van de gevoerde actie, ook van die der commissie tot bestrijding van het alcoholisme in en door de school. In het diocees worden op 't oogenblik 3300 exemplaren van het bondsorgaan ver spreid. Het verslag eindigt met een woord opwekking. Twefede Kamer. De Tweede Kamer heeft gisteren zon der hoofdelijke stemming aangenomen de salarisregeling voor de directeuren en commiezen der posterijen, en is tot nadere bijeenroeping gescheiden. LEIDEN, 23 October. Stedelijke Werkinrichting. Bij de heden gehouden aanbesteding van voedingsmiddelen voor het tijdvak van 1 November 1909 tot 31 October 1910, is de leverantie gegund aan de onderstaande inschrijvers Voor aardappelen aan T. J. B. Haan, tegen 3.83 ets. per K.G. gort aan B. Ouwerkerk, tegen 11.47 ets. per K.G. capucijners aan B. Ouwerkerk, tegen 27 ets. per K.G. weg, wafneer wij uit gaan of naar de kapel gaansoms brengt hij Morse mee, ik lach den arme neger toe en de hond likt mijn hand. Pampy spreekt niet, uit vrees, dat men mij bespiedt, en eene onbescheiden bericht aan mijn voogd, hinderpalen zou stellen aan zijne bezoeken. Moed, en tot weerziens, zeide Lu cien, tot Donderdag. Toen hij het collége verliet, waar abbé de Civry bleef bij zijn vriend, gevoel de Lucien zich te gelijk gelukkig en bezorgdgelukkig omdat hij Cyrillus gezien had, bezorgd omdat hij zich op nieuw en met meer aandrang afvroeg, welk doel Maloeuvre nastreefde. Deze ging met een vreeswekkende hardnekkigheid op zijn doel af. Van den dag, waarop de oude bescher meling van Mijnheer Pont-Joubert de zekerheid had dat de dood van zijn ge zel in zijne handen een kolossaal for tuin stelde, zon hij nog slechts op mid delen om er zich van meester te maken. Hij was niet de man om zich zoo bloot te geven, dat zijne booze plannen ge makkelijk werden ontsluierd. Geslepen als een man van de wet, moest hij zijne plannen ontwikkelen met oneindi ge voorzorgen. De eerste maatregel was om langzaam de kinderen van Pont- Joqbeft te scheid ep van hen, wier ge- Voor groene erwten aan B. Ouwerkerk, tegen 23 ets. per K.G. bruine boonen aan B. Ouwerkerk, tegen 21 ets. per K.G. peper aan Verkouw Stokhuyzen, tegen 40 ets. per K.G. rijst aan Verkouw Stokhuyzen, tegen 11.75 ets. per K.G. koffie aan Verkouw Stokhuyzen, tegen 79 ets. per K.G. stroop aan Verkouw Stokhuyzen, tegen 13 ets. per K.G. cichorei aan jVerkouw Stokhuyzen, tegen 20 fts. per K.G. kropbrood a&n E. R. Beulink, tegen 10.5 ets. per K.G. roggebrood aan E. R. Beulink, tegen 9 ets. per K.G. rundvleesch aan J. Beulink, tegen 65 ets. per K.G. rundvet aan Wed. N. v. Wingen, tegen 56 ets. per K.G. zoetemelk aan M. v. Nood, tegen 6.85 ets. per Liter. karnemelk aan M. v. Nood, tegen 2.75 ets. per Liter. Bevolking en Studenten. In het studentenweekblad „Minerva" uit de heer A. D. Fokker zijn ergernis over de „ergerlijke brutaliteit van 't Leidschë volk" tegenover de studenten, nu onlangs weer bij de inauguratie der nieuwe leden van het Leidsche Studen tenkorps, toen de studenten naar den Schouwburg gingen. Zij hadden zich toen met moeite door de menigte heen te dringen, „door fiet grauw zoo gaat de heer F. voort dat zijn ingeboren lust tot kwaad doen en baldadigheid volkomen vrij gaf. Het bleef niet bij schelden. Jan Rap sloeg met stokken naar de hoeden. Enkele staaltjes zal ik aanstippen. Een onzer werd, toen hij op de deur toestapte, van achter in den nek gespogen. Zich omdraaiende en woedend zijn vuisten gebruikende, deinsden onmiddellijk de volkshelden te rug. Nu kwamen uit de verte van 't gedrang projectielen. Faeces werden op geraapt om er mee te gooien. Het ge volg was, dat de betreffende zich moest gaan verkleeden. Een ander raakte on der den voet en zag zijn hoogen hoed vertrappeld. Ook na afloop der plech tigheid, bij het uitgaan, was het niet minder. Twee studenten die niet aan den optocht zouden meedoen, gingen naar huis. Onverwachts sloeg men hun hoeden af. Zij stelden zich te weer, maar kolfden niet uit het gedrang los komen. Gelukkig werden zij opgemerkt door een groot en sterk korpslid, die tot hen wist door te dringen, en ze op zijn kamer daar in de buurt wist in veiligheid te brengen. Daar werden zij een kwartier lang zoo dreigend be legerd, dat het niet geraden was het huis te verlaten. Bij den ommetocht wer den enkele hoeden verraderlijk van de hoofden gerukt en verdwenen ze in het donker. Deze tooneelen zijn erger dan erger lijk. Zoo schijnen de oude tijden weer te keeren, waar Klikspaan in zijn „Stu dententypen" van verhaalt, toen studen ten en volk geregeld heftige vechtpar tijen hadden. Het opmerkelijke was, dat vóór ach ten aan den Schouwburg geen enkel politieagent was te zien om de orde te handhaven, en na afloop er blijk baar niet genoeg waren om het moge lijk te maken, dat een student onge stoord naar huis ging. Nu kwam het er op aan, dat de dienders eens iets anders deden dan een sigaar of iets anders op te steken of de heeren te vermanen tot doorloopen. Hier was er een sterke arm noodig, wilde men vech ten voorkomen, en men zag er nergens een. Ook werd vergeefs er om getele- phoneerd. Het was een ernstig manke ment aan de gemeente-machine. Het zal geraden zijn om een volgend maal, bij den ommetocht op 8 Februari, en bij de volgende inauguraties zich te voor zien van stevige knuppels en honde- zweepen of andere wapens. Het hoofd der politie is de burge meester. Wij kennen hem en weten, dat hij ons studenten goed gezind is. Wij negenheid hen kon beschermen. De die naren waren reeds vertrokken, de lee- raar verwijderd, Pampy en miss Emily waren alleen gebleven en Maloeuvre verontrustte zich voortaan noch over hun toewijding noch over hunne bewaking. Als eenmaal de kinderen afgezonderd waren, wat zou er dan van hen wor den? Maloeuvre wist het zelf .nog niet; het middel om zich ook Van Marie-An- gelina en .Cyrillus te ontdoen, ontbrak hem nog, maar het was zeker dat de verdorvenheid van zijn hart en de stout heid van Zijne plannen ,het gewenschte resultaat zouden hebben. De twee mil- lioen van Pont-Joubërt zouden het ei gendom worden van Jude Maloeuvre en de erfenis van Coelio. Arm kind, goed, naïef en zacht, ge- loovig, openhartig ,wien het God be haagd had zwakke ledematen en een ziel vol energie te geven, met welk een afkeer zou het zich van zijn vader gekeerd hebben, indien het geweten had dat Jude zijn fortuin najaagde ten koste van roof en misdaad. Hij beminde Ma rie-Angelina, evenals hij een zuster zou bemind hebben. Deze twee kinderharten begrepen elkander in hun onschuld. De zoo levendige schoonheid van Marie-An gelina, de meedeelzame natuur van haar karakter, haar bevalligheid, schenen Coe lio eene vergoeding te zijn voor zijne verheugen ons in zijn sympathie, en we zijn zeker, dat de verhaalde gebeurte nissen tegen zijn wil on ook tot zijn leedwezen hebben plaats gevonden La ten wij hopen, dat zijn wijs beleid er ons voor behouden zal, dat wij gedwon- gen zullen zijn, ter zelfverdediging ons gewapenderhand te doen gelden. Wegens onvoldoende deelneming is het voorbereidend militair onderricht in de gemeenten Voorhout, Zevenhoven, Nieuv. veen en Bodegraven geëindigd. De milicien der lichting 1909, dezer gemeente J. M. A. v. Voorthuijsen, die in September j.l. bij het 4e Reg. Inf. werd ingedeeld, is .weder uit den dienst ont slagen, wegens inlijving van een ander milicien. BODEGRAVEN. Onze stadgenoot de heer Burggraaf, veearts, was met zijn til bury gereden naar Nieuwkoop, waar hij bij twee landbouwers voor een zieke koe moest wezen. Terwijl hij bij de eene was, zou de ander alvast zijn koe ophalen, die echter door een hond zóó wild werd, dat hij zijn geleider ontsnapte en het erf opholde van den eersten landbouwer, waar hij de tilbury van den heer Burg graaf finaal onderste boven liep, die vrij belangrijk beschadigd werd. HILLEGOM. De milicien G. van Loon alhier, die in September j.l. bij het 4e Reg. Inf. werd ingedeeld, is door Ged. Staten voor den militairen dienst afge keurd en naar zijne haardstede terugge zonden. KATWIJK*AAN ZEE. De milicien A. Ouwehand alhier, die in September j.l. bij her 4e Reg. Infanterie werd ingedeeld, is door Ged. Staten voor den militairen dienst afgekeurd en naar zijn haardstede teruggezonden. KATWIJK AAN ZEE. Op den publieken afslag besteedde men de volgende prijzen: volle pekelharing f 11.50 k 11.75, ijle dito f 6.45, steurharing f 8.95, makreel 7.45 per kantje. WOUBRUGGE. Eergisteravond ver gaderde de afdeeling „Groene Kruis" Woubrugge-Hoogmade. De Voorzitter, Dr. Asman, opende en heette de leden welkom. De notulen werden na een kleine wijziging vastge steld. Een schrijven wordt voorgelezen van het hoofdbestuur omtrent ontsmetten en verpleging van lijders aan tuberculose. Voorts deelde de Voorzitter mede, dat een ligtent dit jaar is vervaardigd, zoo dat er nu twee zijn. De schuld, die op het gebouwtje der afdeeling rustte, is afgelost De afdeeling mag zich in een bloeien- den toestand verheugen; haar ledental bedraagt 230. Daarna volgde stemming voor twee leden van het bestuurde aftredende heeren, H. de Boer en A. J. Heenk, wor den met bijna .algemeene stemmen her kozen. De Voorzitter wenschte beide ijverige bestuursleden geluk. De heer D. Wittebol Wz. brengt als rapporteur der commissie tot nazien van het magazijn verslag uit, alles was uit erst net en zindelijk. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de inkomsten f 492,92 bedroe gen en de uitgaven f414,58, batig slot f78,34. De begrooting voor het volgend jaar werd vastgesteld op inkomsten en uitgaven op f 404,22, terwijl op de spaar bank is belegd een som van f 140 voor onverwachte besmettelijke ziektegevallen. Aan den magazijnmeester en den bode werd ieder f 5 gratificatie verleend voor hunne ijverige diensten; hun loon be draagt ieder f 15 per jaar. De voorzitter stelt voor het volgend jaar tot besparing der kosten niet aan alle leden den beschrijvingsbrief te zenden belangstellenden kunnen die aanvragen en verkrijgen. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren Dr. Asman en T. P. Kleijn en hun de noodige instructies voor die vergadering opgedragen. WARMOND. Door den loteling Gerrit Francken (no. 1) is aan H. H. Gedepu teerde Staten herkeuring aangevraagd, zwakheden, kwalen, en de voortdurende gedachte van zijn aanstaande dood. Ma loeuvre had beproefd het onkruid van naijver in het hart te zaaien, maar Coe lio begreep het niet, of deed, alsof hij het niet begreep. Na het vertrek van Cyrillus hechtte hij zich dubbel aan Marie-Angelinaen wanneer zij zich alleen bevonden, dan spraken de beide kindere bijna altijd over dezen dier baren afwezige, die gedurende zijn vrije dagen,- een of twee uqr in het hotel kwam doortirengen. Lavergne vernam door Cyrillus dat Maloeuvre voorwend sels zocht om de uitgangsdagen tegen te gaanhij wist, dat Marie-Angelina bleek werden vreezend dat de droef heid zich meester maakte van het arme kind, begaf Lucien zich naar Juliana, om haar te smeeken de wees niet te ver laten. Ik heb' geen geluk, antwoordde deze, wanneer ik mij in 't hotel van de rue Moncry aanmeld, is Marie-Angelina bij na altijd uitgegaan. Ik kan haar slechts bereiken, door om zoo te zeggen, de deur open te breken, dank zij de wel willendheid van Pampy. De arme zwarte had medelijden. Hoe weinig ik sedert twee maanden, in het eertijds zoo vroo- lijk huis ben doorgedrongen, viel het mij toch gemakkelijk de veranderingen, die er, successievelijk hebben plaats ge- JER AAR. Woensdagavond hield de augurkenbond ;,Bid en Werk", eene le denvergadering in het Bondscafé aan het Papenveen. De voorzitter opende de ver gadering en na het lezen der notulen der vorige vergadering bracht de kassier boekhouder van den bond, de heer Quak; verslag uit. Hij deelde mede,- dat dezen zomer ter veiling werden aangebracht 4455 halve H.L. augurken,- die tezamen opbrachten de som van f24387,06. Tenge volge van het ongunstige weder was de aanvoer niet groot, maar de zeer hooge prijzen deden de totale opbrengst nog meevallen. Daar nog eenige handelszaken moeten afgewikkeld worden, kon het juis te bedrag van het batig saldo nog niet worden vastgesteld; maar toch kon de terugbetaling van 1 pCt. in uitzicht ge steld worden. ,Tot nieuw lid der eind-commissie werd met groote meerderheid gekozen J. Hoo- gervorst Cz., terwijl W. .Verhaar en D, Heins bij acclamatie werden herkozen. Hierna werd ter sprake gebracht de teelt van groene komkommers onder/ glas. In den breede werden de voor- en nadeelen en het risico van eene proefne-^ ming besproken, en daar men na veel over en weer praten niet veel verder i kwam, werd besloten, dat Maandag a.s. j om 7 uur 's avonds in het Bondscafé aan het Papenveer eene bijeenkomst zal ge- j houden worden van leden van den Augur- 1 kenbond, die voornemens zijn eene proeve te nemen met deze cultuur. Daar zal een commissie worden benoemd, die de be sprekingen zal leiden, de zaak voorbe- reiden en trachten zal de financieele be- zwaren op te lossen, die aan deze vrij kostbare proefneming zijn verbonden. Na de leden te hebben uitgenoodigd tot eene talrijke opkomst op Maandag- avond sluit de voorzitter de vergadering.; Gemeenteraad van Oegstgeest. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig 10 Leden. Afwezig de heer van den Ameele. De Voorzitter opent de vergader ring, waarna de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. Ingekomen zijn: Z j Proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger d.d. 22 September. Op dien datum was in kas f 3170,62, waarvan op de spaarbank gedeponeerd f 1994,43. Missive van Ged. Staten, meldende dat over 1907 aan onderwijsbijdrage f 24.17, te veel is ontvangen, dat op de gebruike lijke wijze zal worden verrekend. Schrijven van den ontvanger der direc- tebelastingen, buitengemeenten, te Lei den, houdende mededeeling dat het aan deel der gemeente in de kwade posten grondbelasting en personeele belasting is vastgesteld op f 109,24. Dispositie van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde rekening dienst 1908 De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt vervolgens me de dat bij „de Pen", op 10 September een standpijp is gemaakt voor de waterlei ding; was oorspronkelijk de bedoeling het water slechts enkele uren daags ver krijgbaar te stellen. B. en W. zijn hier op teruggekomen en hebben bepaald, dat den geheelen dag de kraan open zal zijn. Mocht te veel water verspild worden; dan zullen B. en W. hierop terug komen. Op voorstel van B. en W. wordt aan M. van Vliet, onderwijzeres te Voorscho ten, H. van Vliet, wed. v. Riet, wegens vertrek en de erven Schwartz wegens overlijden, afschrijving verleend van hun aanslag hoofd, omslag. Van v. Stein te Valkenburg is een ver zoek ingekomen om ondershands een paar oude petroleumlantaarns te koopen. B. en W. stellen voor te verkoopen 3 beschadigde lantaarns voor f 5 per stuk en 1 onbeschadigde voor f 10. De heer Duivenvoorde zou een lantaarn willen plaatsen achter Kortekar.s. De Voorzitter zegt, dat op de F grooting geld is uitgetrokken om een gaslantaarn daar te plaatsen. De heer Lubbe spreekt nog over het had te constateeren. Een treurige stem ming hing over het hotel: Men raadt dat het stilzwijgen en de onwil der dienaren is bevolen door dén meester. Pampy, vermagerd en somber schijnt onder den druk van eene aanhoudende bezorgdheid. Hij is het voorwerp van bijtende scherts en spot van zijne ka meraden en hoewel gij de fierheid van dezen waardigen dienaar hebt kunnen waardeeren, duldt hij allen smaad „uit liefde voor de kleine jongejuf frouw" gelijk hij mij gezegd heeft. Ik zal beproeven opnieuw Marie-Angelina te ontmoeten, ik zal, als het noodig is, mij richten tot Mijnheel; Maloeuvre zelf, Maar wat vermogen mijne gebeden, in dien hij besloten heeft dit kind af te zonderen, te scheiden van hare vrien den gelijk hij met Cyrillus gedaan heeft. Door aan te dringen, zou ik de opsluiting verkrijgen van Marie-Angeli na in een pensionaat, ziedaar alles... In dien mijn grootvader sterker was, zou hij mij te hulp komen, maar zijn ge zondheid neemt van dag tot dag af eï ik vraag mij af of ik hem niet weldr* te beweenen zal hebben... God b'eware u voor dat ongeluk mejuffrouw. v\"'crdt vervolgd)!

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 5