Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. BUITENLAND. 87 'AMSTERDAM. Geslaagd voor het pro- j. Oostenrijk. UTRECHT. Geslaagd voor het kerke lijk voorbereidend examen de heer B. Gijzel. AMSTERDAM. Geslaagd voor het Pro- paedeutisch examen in de theologie de heer G. B. Westenburg; candidaats-exa- men rechtswetenschap de heer L. E. de Brakke. DELFT. Het Scheepsbouwkundig Delftsch-Studentengezelschap „William Fraude" onderneemt a.s. Dinsdag een excursie naar Rotterdam en Schiedam, ter bezichtiging resp. van het stoomschip \vi", van den Rott. Lloyd en van de wcrï Gusto". Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. F. A. DAMEN Wijnhandelaren - Hofleveranciers. Kantoor Burgsteeg (13) De ontploffing- op zee. Onze correspondent te Noordwijk aan zee meldt ons In verband met het bericht in ons blad van jongstleden Zaterdag over de aangespoelde flesch, kunnen wij nog me- dedeelen, dat Zaterdagnamiddag met de tram van vijven een luitenant en twee minderen van de torpedisten aankwa men. De mand met pikrinezuur want de inhoud der flesch bleek werkelijk uit deze gevaarlijke ontploffingsstof te bestaan was aan den binnenkant der duinen op terreinen van „Huis ter Duin" begraven. De luitenant stond ons welwillend toe, bij de opgraving tegen woordig te zijn. Het bovenste laagje van het pikrinezuur een geel poe der was reeds vochtig geworden, wijl de kurk er reeds af was geweest. De twee draden, die door de kurk heen ongeveer 20 c.M. in de poeder staken, eindigden elk in een slagpatroon, die door electrisch'e ontlading tot ontplof fing wordt gebracht, waardoor ook het pikrinezuur ontbrandt en ontploft. Wan neer het ooeder vochtig is geworden, is het onschadelijk. De flesch, die een inhoud had van ongeveer 50 L. en mèt den inhoud denkelijk 50 K.G. woog, \verd daarop naar het strand gevoerd en een eind in zee, waarna zij werd stuk geslagen, om het poeder verder onschadelijk te maken. De Luitenant ver telde ons nog, dat pikrinezuur zwaar vergif iszelfs de inademing is niet zonder gevaar. Wanneer wij nu lezen, dat, toen het ongeluk aan het Wassenaarsche Slag ge beurde, er een mijn aan boord gereed stond, dan denkt men onwillekeurig aan het gevondene te Noordwijk aan Zee die aangespoelde manden flesch zou die mijn kunnen zijn. Is er dan verder vast gesteld, dat er verder geen mijnen aan boord warén, dan staat het o.i. vast, dat de gelegde mijn de ramp veroor zaakt heeft. Een onzer correspondeten meldt: De staking te IJmuiden duurt nog steed? voort. De bemanning van stoom trawler Batavier II, die naar Maassluis gestoomd was, om volk te werven, kon onverrichterzake huiswaarts keeren. De zeelieden aldaar wonende, zijn ook aan gesloten bij den bond en weigerden be slist-mede te gaan. De Batavier II bleef te Maassluis liggen. Naar wij vernemen, hebben de vischkoopers besloten, geen visch te koopen, van de readers, wier schepen gedurende de staking zijn uit ge varen en alhier terugkeeren. Dit is voor de stakers, weer een kans meer om hunne eischen bevredigd te zien. Als bewijs hoever de staking hier door gedrongen is diene het volgende. Een schipper van een stoomtrawler, die zich aan de staking niet stoorde, had veel moeite zijn vijftien jarig zoontje, aan boord van het schip te krijgen om uit te varen. Toen hem dit een eindelijk ge lukt was, gaf hij het teeken tot afvaren. Binnen de pieren nog, kwam er een scheepje langs zij, waarvan schipperszoon gebruik maakte, om van de trawler op het langs zij liggend scheepje over te springen en zijn vader een goede reis toe te wenschen. Het scheepje bracht hem in behouden haven terug. Wij zouden wel denken, dat de zoon wanneer vader thuis komt, er niet gemakkelijk af zal komen. In een heden morgen gehouden ver gadering van reeders, werd besloten het bedrijf geheel stil te leggen. Aan de eischen der stakers wilde men voldoen behalve wat betreft de vrije voeding en het niet varen tusschen Zaterdag en Maandag. Door tusschenkomst van eenige ingezetenen werd echter dit beslutt tot Maandag a. s. geschorst. Wanneer dan de stakers nog niet hebben toegegeven, wat betreft, de 2 punten, hierboven aangehaald wordt alles bedankt. Het is zeker te wenschen, dat men spoedig tot eene bevredigende oplossing komt want de gevolgen, bij langdurige staking, zijn niet te overzien. Te Heerenveen is gevanke lijk binnengebracht de arbeider T. te Houtigehage, die 's morgens 5 uur zijn 3 kleine kinderen op de stoep van den armvoogd neerzette en zich verwijderde. Rechtszaken, Kantongerecht te LEIDEN. Uitspraken van hedenmorgen. De kantonrechter veroordeelde: C. v. d. O. 61 j. te Katwijk aan Zee, wegens strooperij tot f4 of 4 d. A. C. 21 j. koetsier te Leiden, wegens het in staat van dronkenschap verstoren der openbare orde tot f 3 of 3 d.W. K. 29 j. te Kat- wijk-binnen, wegens het onbeheerd laten van een trekdier tot f3 of 3 d.J. J. V. 18 j. te Leiden, wegens biirengerucht tot f 3 of 3 d.C. Z. 45 j. te Noordwijker- hout, wegens het loopen op verboden grond tot f3 of 3 d.; J. A. S. 27 j. te 's Gravenhage dito tot f 5 of 3 d.N. D. .30 j., J. v. S. 24 j. beiden te Noord wij kerhout, P. v. d. A. 40 j., G. v. V. 40 j. beiden te Hillegom, allen wegens het vorengenoemde vergrijp tot f3 of 3 d. ieder; L. v. J. 19 j. te Noordwijkerhout, wegens het zich bevinden met strikken in het veld tot f3 of 3 d.J. G. 41 j., B. S. 37 j. J. G. 52 j., L. P. 26 j., D. V. 32 j., M. H. 40 j., C. den D. Jz. 25 j. en J. R. 57 j. allen te Katwijk aan Zee wegens overtreding der ijkwet (het niet-ijken der maten of gewichten) tot f 1 of 1 d. ieder; J. D. T. 21 j., I. D. 35 j., P. T. 25 j., allen te Leiden, P. v. D. 31 j. te Leider dorp, J. v. E. 41 j., J. N. v. d. N. 38 j., D. v. E. Dzn. 43 j. en A. B. Azn. 70 j. allen te Valkenburg wegens overtreding der ijkwet tot f 1 of 1 d. ieder; D. W. B. 25 j. te Leiden wegens overtreding der arbeidswet tot tweemaal f3 of twee maal 1 d.; H. D. S. 41 j. te Leiden dito tot f3 of 1 d.C. L. K. 53 j. te Katwijk, dito tot tweemaal f2 of tweemaal 1 d. J. v. P. 46 j. te Leiden wegens ongeoor loofd schoolverzuim tot f2 of 2 d.; J. A. 35 j. te Rotterdam, wegens het zonder vergunning varen in Rijnlands boezem water tot f3 of 2 d.J. S. 18 j. te Leiden, wegens het innemen van een standplaats met twee manden te Katwijk tot f 1 of 1 d.J. B. 52 j. te Katwijk aan den Rijn, wegens het in voorraad hebben van mest in een niet-gecementen bak tot f 3 of 2 d.D. v. D, 35 j. te Katwijk aan den Rijn, wegens het vervoeren van meer dan tien tonnen haring tot f3 of 3 d.; L. v. E. 36 j. te Rijnsburg, wegens het rijden in verboden richting tot f 1 of 1 d.G. B. 28 j. te Wassenaar dito tot f 3 of 2 d.; W. J. de H. 31 j. te Leiden, D. F. B. 53 j. te Voorschoten en K. F. v. L. te Leiden wegens het niet-reinigen van een sloot (in de 3 0c- toberstraat), ieder tot f 10 of 4 d.H. G., 21 j., te Leiden, wegens het ver voeren van 2 personen op een één-per- soons rijwiel, tot f 2 of 2 d.A. S., 34 j., te Leiden, wegens het niet-hebben van den naam op den melkwagen, tot f2 of 2 d.W. S., 32 j., te Leiden, wegens het vervoeren van vleesch anders dan bij heele of halve dieren, zonder schriftelijke vergunning, tot tweemaal f 5 of tweemaal 5 dJ. v. d. S., 55 ite Leiden, wegens het als houder of hoeder niet laten keuren van een verdronken dier, tot f 5 of 3 d.G. v. d. V. Azn., 31 j., te Rijnsburg, wegens het, bij de brandweer ingelijfd zijnde, niet bij den brand aanwezig zijn, tot f 1 of 1 d. J. v. d. G., 38 j., idem tot f 2 of 1 d. G. R. Czn., 30 j., H. S. Wzn., 30 j., G. R. Jzn., 29 j., C. H. Hzn., 31 j., A. K. Jzn., 30 j., C. d. K. Dzn., 29 j., B. S., 28 j., allen te Rijnsburg, idem, tot f 3 of 1 d. iederB. B., 30 j., te Sassen- heim, wegens het aanwezig hebben van personen in de herberg na 't sluitingsuur, tot f 3 of 2 d. Verder werden nog verschillende per sonen veroordeeld wegens overtreding der ijkwet, rijden zonder licht of in ver boden richting. Vrij gesproken werden G. L. S., 50 j., te Leiden, wien ten laste was ge legd overtreding der drankwet (de eisch luidde f 15 of 5 d.) en W. J. K., 21 j., te Leiden, die terecht stond wegens het verstoren van de orde bij een troep infanterie met een auto. Voor heden stonden op de rol 90 za ken,- waarvan ,79 voor openbare behan deling'. D. H.j koopman te Leiden, heeft op 10 September een mandje versch vleesch aan het station der Holl. Spoor afgehaald en door de stad vervoerd, zonder het te laten keuren. Beklaagde bekende; tot zijn verontschuldiging voerde hij aan, dat het vleesch te laat door hem was ontvangen en hij eerst aan zijn klant moest vragen of hij dezen het vleesch nog kon leveren. Eisch f 5 of 5 dagen. N. v. O., 62 j., boerenknecht te V o o r- schoten heeft 14 September gevischt met een fuik zonder vergunning. Bekl, bekende; hij legde evenwel twee verkla ringen over, geteekend door S. Teljeur en J. v. Adrichem, waaruit bleek, dat hem toestemming .tot visschen was verleend. Naar eene vergunning had de bekeurende veldwachter niet gevraagd; slechts de acte had hij opgeëischt Óp een vraag van den kantonrechter verklaarde bekl.? dat hij reeds lang de overgelegde briefjes in zijn bezit had. De zaak wordt uitgesteld, teneinde de rijksveldwachter Witteman te kunnen hoor en. C. S., 24 j., arbeider te K a t w ij k, heeft in den nacht van 11 op 12 September zoo luide gevloekt en getierd, dat de nacht rust er door verstoord werd. Bekl. beken de. Eisch f 3 of 3 d. J. v. d. V. te 'sGravenhage heeft in den trein aan de noodrem getrokken bekj, \va,s niet verschenen. Getuige W. de R., 18 j., leerling-monteur, zeide, dat be klaagde voorgaf een brief met f 25 te missen. Kwartjesvinders waren juist in de coupé; bekl. was niet vrij van sterken drank. Eisch f 3 of 3 dagen. Een Duitscher, I. S., 26 j., chauffeur te 's Gravenhage is in den avond van 10 September op den rijksstraatweg te S a s- s e n h e i m bekeurd wegens het onver licht laten van nummer en letter der auto H 271. Eisch f 5 of 3 d. J. B., werkman te Leiden, heeft in den nacht van 22 September op een wei land onder Leiderdorp gras afgesneden, zonder daartoe vergunning te hebben. Be klaagde zeide dat de eigenaar hem monde ling toestemming had verleend om wat gras voor een j,paar konijntjes" te nemen. Eisch f 2 of 2 dagen. Dit vond bekl.. wel wat veel voor een handje gras. De kantonrechter voegde hem daarop toe, dat hij van een vorig vonnis, waarvoor hij gra tie adn H. M. de Koningin had gevraagd, gewis gratie zal krijgen, als hij thans we derom veroordeeld wordt. J. H. Ph. B., 34 j., werkman te 's Gra venhage heeft op 12 September gevischt met een net van te kleine mazen en zon der vergunning in vischwater van Zwet sloot in de Westeinder polder onder Zoe- terwoude. Bekl. deed een omstandig verhaal van 't gebeurde. Van Zwetsloot had hij mondelinge vergunning en thans legde hij een schriftelijk bewijs over Eisch was tweemaal f 4 of tweemaal 2 dagen. Ten einde de veldwachter te hoo- ren, werd de zaak tot een volgende zit ting uitgesteld. E. G., 21 j., rijwielhandelaar te Scheve- ningen heeft op den avond van 12 Sept. door Leiden's straten gereden zonder licht. Den verbaliseerenden agent heeft hij tevens een valschen naam opgegeven. Wegens het eerst vergrijp eischte de amb tenaar van het O. M. f 2 of 1 d., wegens het tweede f 10 of 10 dagen. De overige 72 gedagvaarden waren niet verschenen. Uitspraak in alle zaken Maandag a.s. Haagsche Rechtbank. De Rechtbank veroordeelde heden D. G. te Zoeterwoude, wegens verzet tot 7 dagen gevangenisstraf. Geschorst werd op vordering van het O. M. het appèl van iemand uit Woubrugge, door den kantonrechter te Alfen tot f 0.50 boete veroordeeld, we gens het visschen in verboden vischwa ter. Het verzoek om schorsing werd door het O. M. gegrond op de meening dat hier een geschilpunt van burgerlijk rec% aanwezig was. Vrijspraak werd s--vraagd tegen een nersoon. d'*e 111 appèl was gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Leiden, hem veroordeelend tot f 50 boe te, wegens kaartspel ,op den openbaren weg. JUet O. M. toch meende dat het bij 'f z.g. hartenaasspel theoretisch denkbaar is dat een zekere behendigheid in het aanwijzen der kaarten wordt verkregen. Katongerecht te Delft. De Kantonrechter veroordeelde D. v. V., A. v. S. en G. v. W.. allen te Zegwaart, G. J. B. en J. C. H., beiden te Zoeter- meer, wegens het na zonsondergang rijden met een rijwiel zonder licht, ieder tot f 1 of 1 d.C. P. d. E. te Zoeter- meer, wegens een rijtuig schoonmaken op verboden gedeelte van een weg, tot f 1 of f 1 d.N. A. B. te Zoetermeer, wegens met paard voor een kar te hard rijden, tot f 1 of 1 d. en J. H. te Stomp- wijk, wegens jachtdelict, tot f 3 of 3 d. .TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 October 1909, medegedeeld door het Kon. Ned. Meiereorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.8 Horta. Laagste 748.6 Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 19 October: zwakke lot matige zuidelijke wind meest zwaarbewolkt, mogelijk regen buien zelfde temperatuur. LEIDEN. ONDERTROUWD: IJ. v. Zonneveld jm. 24 j. en C. j. Pera, jd. 22 j. J. B. de Bruin w. 36 j. en W. P. Oiiwer- kerk jd. 42 j. J. L. A. v. Druninck jm. 39 j. en P. Segaar jd. 29 j. C. Boot jm. 29 j. en M. Blom jd. 28 j. B. Kret jm. 23 j. en W. Zitman jd. 26 j. G. v, Zeijl jm. 25 j. en S. jA. Beij jd. 22 j. H. v. d. Leek jm. 22 j. en L, M, Koren- hof jd. 28 j. G. A. Brandt jm. '22 j. en M. A. v. Erkel jd. 24 j.— H. N. Geijs- man w. 30 j. en P. J. v. Katwijk jd. 28 j. Laatste Bericfiten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Het Nederlandsch (Haagsch) corres pondentiebureau voor dagbladen ontving hedenochtend het volgende telegram: Langs dezen weg vertolk ik der Neder- landsche Regeering de groote waardee ring van ons volk voor dé aanwezigheid van de „Noordbrabant" en den heer Loudon te San Francisco bij gelegenheid der viering van den wederopbouw van de stad, een dankbaarheid vooral voort spruitende uit het feit, dat ter onzer eere het schip een zoo verre reis heeft afge legd. De gezant, de officieren en de be manning, zijn hier welkome gasten. Een officiëele dankbetuiging zal langs ambte lijken weg gezonden worden. Dank ook aan de Pers. (get.) Edward R. Taylor, Burgemeester van San Francisco. In den ouderdom van 78 jaren is te 's Gravenhage overleden de heerJ^W. Auffmorth, gepensioneerd generaal-majoor van het O. 1. Leger. Gisteravond werd op de Visch- markt voor «den winkel van de heeren Geb'r. Sschlattmann in bewusteloozen toestand gevonden de 68-jarige vrouw Johanna de V., wonende aan de Gorte straat. Met behulp van twee politieagen ten werd zij naar het politiebureau ver voerd, waar de ontboden geneesheer, dr. Blote, slechts den dood kon constatee- ren tengevolge van hartverlamming. Reeds geruimen tijd was de vrouw lijdende aan een hartkwaal. Het lijk is denzelfden avond naar de woning vervoerd. Naar wij vernemen heeft zich weer een geval van dienstweigering voorge daan uit anti-militairistische beginsel en wel thans alhier. De milicien D. K. van het 2e Regi ment Veld-Artillerie, die in het b'egin van deze maand onder dienst op kwam, weigert uitdrukkelijk eenig uit rustingsstuk aan te trekken, zeggende dat dit tegen zijn overtuiging strijdt. Hij is na verhoor gearresteerd en naar het huis van Bewaring te den Haag op gezonden ter beschikking van den Audi teur Militair. Inzake het Zweedsch-Noorsch ma ritiem grensgeschil zijn heden de debat ten door den president van het scheids gerecht gesloten verklaard. De uitspraak is vermoedelijk .a.s. Zaterdag. Minister Talma ging van ochtend naar het Loo voor een audiëntie bij de Koningin. De Minister van Oorlog werd he den bij de begrafenis der slachtoffers van de ramp bij Katwijk vertegenwoor digd door den kapitein der artillerie Blokhuis. De afdeeling Zuid-.Holland van de Ned. Politiehond-vereeniging heeft in een vergadering, gehouden te Vlaaidingen, besloten, tot alle burgemeesters in deze provincie en verder tot alle politieautori teiten een uitgebreide circulaire te richten waarin het nut va" r"«lt,tuuna in (jgp c4.~-;u icgen den misdadiger uiteen gezet zal worden. .Hiervoor werd een com missie van 10 leden aangewezen, met den heer Heuff, commissaris van politie te Vlaardingen, als voorzitter en de in specteur van politie de heeren J. H. Mis set en C. JrJerffkens beiden te 's Graven hage als secretarissen. Besloten werd de volgende vergadering te Leiden te houden, waar de heer Pi- geand van Schiedam het nut van den po litiehond zal .uiteenzetten. Zondagmiddag spoelde te IJmuiden het lijk aan van een der verongelukten bij het doen springen van een wrak onder de kust van Katwijk. Jiedenmorgen 9 uur zou door stakers te IJmuiden een beslissing moeten wor den gegeven aan de reeders. Deze hebben een overeenkomst geteekend, verleden voor notaris .Boerlage,- waarbij degene, die daarvan afwijkt, tot f 1000 boete wordt verwezen ten voórdeele van het Witte Kruis". Besloten werd door de stakers niet toe geven, Al het volk werd door de patroons hedenmorgen bedankt. Ook de fabrieken zullen wel stop worden gezet. VOORSCHOTEN. Aanst. Donderdag, 's avonds ten 8 uren, vergadert de Raad dezer gemeente. De agenda vermeldt: 1. Beëdiging van het nieuwbenoemd raadslid. 2. Ingekomen stukken. 3. Af- en overschrijving. 4. Voorstel inzake de commissie tot wering van schoolverzuim. 5. Behandeling en vaststelling der ge- meentebegrooting dienst 1910. (Vervolg.) MAROKKO. Met hardnekkigheid loopt Het gerucht te Melilla de hoogste autoriteiten weerspreken het niet dat de rech ten van eigendom en de exploitatie der Rifmijnen door jVlulay Hafid verkocht zijn aan een Duitsche maatschappij. Dit zou tot ernstige verwikkelingen tusschen Spanje en Duitschland aanlei ding kunnen geven. Het bericht is te ernstig dan dat wij het anders dan onder voorbehoud geven,- schrijft de „Univers." SPANJE. Opzien wekkend e arrestaties. De heer Dato en generaal Azcarraga, oud-voorzitters van de Kamer en den Senaat zijn in hechtenis genomen. De republikeinsche afgevaardigden hebben verlof tot het houden van een groote publieke meeting aangevraagd, om tegen de terechtstelling van Ferrer te protesteeren. Weigert de regeering, dan. is het waarschijnlijk dat over geheel Spanje opstanden zullen uitbreken. De Spaansche gezant bij het Vaticaan heeft de afgelegd, dat trots alle bereidwilligheid en indulgentie van pré sident Maura het onmogelijk was aan ko ning Alfonso een besluit voor te leggen om Ferrer te begenadigen.. De gezant constateerde, dat anarchisten en vrijmet selaars Ferrer als martelaar hebben voor gesteld als de verpersoonlijking der Ré-, volutie,- ofschoon Ferrer zeer impopulair was onder de zeer vooruitstrevende Spaansche partijen. Amerikaansche bladen maken melding van een brutalen bankdiefstal te Chicago, die echter een tragischen afloop had. Woensdag hield een goedgékleed man met een automobiel stil voor een bijkantoor van een der banken te Chicaga. Hij ging het kantoor binnen, haalde een revolver te voorschijn, liet het verschrikte personeel de handen omhooghouden, en, nam weg wat van zijn gading was. Met den revolver in de hand dekte hij den aftocht uit de bank, waarna hij in de auto sprong en in volle vaart wegreed, gevolgd door de tot zich zelf gekomen bedienden van de bank, die tierende en schreeuwen de de auto trachtten in te halen. Het werd een wilde jacht, waaraan weldra tal van andere auto's deelnamen en menige revolver werd op den vluchteling afgeschoten. Ongetwijfeld zou de man ontkomen zijn, als zijn auto niet defect geworden was. Nu echter slaagden de vervolgers er in hem te naderen. Een verwoed revolvergevecht volgde en de dief ziende dat ontkomen niet meer moge lijk was, schoot zich ten slotte zelf door het hoofd. Marktberichten. ROTTERDAM 18 October. Graan markt. Tarwe minder ter markt dan de vorige weekper 10£ K. f8.75 a 11.50; .uitgezochte part <da$rboven. Rogge niet aangeboden. 11; Vei^met weinig aan bod, per 100 K. i o.50 a f7.50, pri ma blanke daarboven. Gerst niet aange boden. Bruine boonen veel ruimer ge toond; per H.L. f 10 a 14; blanke gro ve partijen werden daarboven betaald. Witte boonen niet aangeboden. Erw ten niet van beteekenis. ROTTERDAM 18 October. Veemarkt. Aanvoer 268 runderen, 210 vette kal veren, 4377 schapen en lammeren en 654 varkens. Koeien en Ossen 25 a 34 c. per half kilo, handel traag; enkeie prima's 2 o boven veTIe Kalveren 40 a .13 c.iets minder vraag dan de vorige week. Export kalveren 35 a 40 c., han del vlugger. Schapen 15 a 17 c., lam meren 18 a 25 c., meer kooplust en vlagger omzet. Varkens 26 a 2SV2 c., export-varkens 231/2 a 24i/o c., handel tamelijk vlug met regelraatigen omzet. Wegens plaatsgebrek moesten naast andere stukken ook een verslag omtrent den viool-avond van Elman, achter wegen blijven. Beurs van Amsterdam. 18 October 1909. Vorige Nederland. Koers. Obi. Ned. Werk. Schuld. 93% Cert. dito 2*5% dito 77% Oostenrijk 5 Obl. April-Oct. 98 dito 4% Jan.-Juli 95% Portugal.4J5%> Obl.Tabaksmon. 97 3% Obl. Ie serie 62% Rusland. 4J5%> Obl. 1909 Ned.Ree. 93 4% dito Obl. 1909 92% 4%, dito bij Hope Co. a G. R. 125 86 Servië. 4%, Obl. 1895 78% Mexico. 4% Obl. 1904 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3%, Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896 And. N. West. Pac. Hyp. B. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Cert. v. g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang LebongMijnb. Mij. aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. 5 f 1000 Aand. Moeara Enira Petr. Mij. Aand. Sum. Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. Intern. Mere. Mar. Cy Pref. aand. dito dito Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. 123% Cert. v. aand. Atchison Topeka 120% Cert. v. aand. Chesapeake Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4%, General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. 44% Mexic.Intern.PriorLien Obl.4%% 104% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 46% 4%, le Hyp. Obl. dito 100% Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew. aand. Union Pac. Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4y£ Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congo loten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 2%. 19% 103% f 1.75 78 97% 121% 148% 92% 77% 105% 105% 49% 49» 53 53% 102% 102% 189% 81% 109% 81% 70% 69% 90% 91% 126% 126% 126 175% 174% 129% 129 176% 260 263 924% 920 128 128 453 451 191% 190% 164% 164% 7% 7% 23% 23% 640 642 107% 108% 469% 472% 79 79%' 499 495 4% 4% 36% 36% 83% 83% 30Jé 43.9}

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 3