Uit Stad en Omgeving. mr. J. L. F. Böhltlingk, thans ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kan tongerecht te Amsterdam en tot ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kan tongerecht te Amsterdam mr. P. M. F. Bauduin, thans ambtenaar van het Open baar Ministerie bij de Kantongerechten in het arroudissement Rotterdam. Aan den officier-machinist der le klasse bij den Marine-Stoomvaartdienst W. De Waard is op zijn verzoek wegens langdurigen dienst eervol ontslag uit den zeedienst verleend onder toekenning van tot een bedrag van f 2405 's jaars. Aan den heer G. Bigeschi is op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van vice-coneul der Neder landen te Porto-Ferraio en is is als zoo danig benoemd de heer A. Rebos, aan wien in het Fransch geschreven moet worden. Directeur-generaal van den Landbouw. We vernemen, dat de berichten, volgens welke het ambt van directeur-generaal ^zou worden opgeheven bij het vertrek van den heer Lovink, beslist onjuist zijn. Er is althans in de laatste welke aan enkele in landbouwkringen bekende per sonen gevraagd, of ze een eventueele benoeming zouden aannemen. Waarschijnlijk is binnen zeer korten tijd reeds de benoeming te wachten van den heer Krelage, hoofd der bekende Haarlemsche bloembollenkweekersfirma. (U. D.) LEIDEN, 18 October. Gemeenteraad. De Gemeenteraad zal eene openbare vergadering houden op Donderdag 21 Oct. des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: I. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 3e klasse no. 5. 5. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 3e klasse no. 2. 3. Benoeming van een onderwijzeres aan de jongensschool le klasse. 4. Benoeming van eene ieerares in de Hoogduitsche taal aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes. 5. Voorstel tot bestendiging van Mej. I. M. Enuma als tijdelijk onderwijzeres aan de Herhalingsschool voor meisjes. 6. Benoeming van een lid en een plaatsvervangend lid van de commissie van aanslag voor de belasting op be- drijfs- en andere inkomsten. 7. Benoeming van een lid van het be stuur der vereeniging tot instandhouding van het Leidsch Muziekkorps. 8. Benoeming van twee Curatoren van het Gymnasium. 9. Verzoek van J. Hartevelt Azn., om eervol ontslag als lid van het bestuur der vereeniging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen. 10. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1908, van het R. K. Wees- en Oudeliedenhuis. II, Suppletoire staat van begrooting, dienst 1908, van het R. K. Wees- en Oudeliedenhuis. 12. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1908. van het R. K. Armbestuur. 13. Voorstel om Commissarissen der Stedelijke fabrieken van gas en electri- citeit te machtigen tot aansluiting van de fabrieken van de N. V. „Wernink's Beton- fabriek" aan den Morschweg, onder Oegsgeest, aan het kabelnet der electri citeitsfabriek. 14. Voorstel tot verhooging van eenige posten der begrooting, dienst 1909, waar van de raming te laag is gebleken. 15. Voorstel tot wijziging van de ver ordening van 20 Maart van 1902 (Gem. BI. no. 6), regelende het verleenen van pensioen- en wachtgeld aan gemeente ambtenaren. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den bouw van een keukengebouwtje bij het sanatorium „Rhijngeest". 17. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den aanleg van eene electrische installatie in het Raad huis. 18. Voorstel tot aanvulling van het Uitbreidings- en Vernieuwingsfonds der Electriciteitsfabriek, ten behoeve van de uitbreiding van het kabelnet en tot vast- s:elling van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. 19. Voorstel van den heer J. P. Ver gouwen in zake verhooging van school gelden aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool voor Jongens. Nederlandsche R. K. Volksbond. Gisteravond vierde de afdeeling Leiden van den Nederl. .R. K. Volksbond haar ,15de jaarfeest Het bondsgebouw, waar in de vanen der afdeeling waren opge steld, was geheel gevuld door bondsleden met hunne dames. Precies acht uur opende de Voorzitter den feestavond met een hartelijk wel komstwoord aan alle aanwezigen, inzon derheid aan den heer Kroon, directeur der Harmonie, dien spr. na eene lange ongesteldheid weder zijn plaats ziet inne men gaarne hoopt spr. dat het herstel van den ijverigen directeur volkomen mo ge zijn. Opdit derde lustrum der afdeeling werpt spr. een blik in 't verleden, op den arbeid van des bc/id, hulde brengende aan de werkzaamheid der geestelijke ad viseurs, zonder wie de Bond nimmer zou zijn geworden, wat hij thans is. Onder hun vertrouwde leiding zijn wij veilig en al moge men smalend spreken van een loopen aan den leiband, spr. heeft mede lijden met de 5,zelfbewuste" arbeiders, die gebukt gaan onder de zweepslagen van tyrannieke volksmisleiders. Vervolgens zongen alle aanwezigen het Pauslied van dr. Schaepman onder be geleiding van de Harmonie. Een kernachtige met klem en geest drift uitgesproken toespraak werd daar na door den geestelijk adviseur, den wel- eerw. Pater C. Haanen gehouden. Spreker bracht dank aan de vele leden, die hard voor de afdeeling hebben gewerkt en ha re lasten hebben helpen dragenook hun vrouwen bracht spr. lof; dikwijls wordt van haar veel gevergd als de Bond niet alleen een gedeelte der vrije avonden,' den, maar soms ook den Zondag in be slag nam. Moge de feestviering van he denavond eene vergelding zijn voor hun moeite en zorgen.. Met een nadrukkelijk verzoek komt spr. tot de leden. Zij allen moeten hulp ver leenen om méér leden voor den Bond aan te werven.. Men handelt hiermede ge heel in den geest van het hoogste kerke lijk gezag in ons bisdom, naar den wensch van Mgr. Callier, den grootsten vriend van den Bond. Op de Centrale Raadsver gadering heeft Z. D. H. gezegd: „Wij gaan met stoom vooruit en toch zijn wij nooit gederailleerd, evenwel de stoom moet nog sterker zijnnog duizenden staan buiten den Bond; daarom Mannen broeders, vooruit aan het werk, totdat de laatste man, die in den Bond thuis hoort, ook daarin plaats neemt. Dit woord is in alle deelen op Leiden van toepassing. Nog tal van R. K. mannen die bij ons behooren, zijn niet toegetre den. Sommige zijn lid van neutrale ver- eenigingen, waardoor zij hun tijd en geld geven aan organisaties, welke veroordeeld zijnandere blijven om de een of arfdere reden buiten elke vereeniging. Dezulke voegt spr. toe, dat wij vereenigd zijn, ten einde de stoffelijke en zedelijke belangen te behartigen. Vele misstanden zijn reeds uit den weg geruimd door organisatie, die des te meer invloed hebben naarmate het ledental stijgt. Het bestuur heeft besloten op Maandag 24 October een feestavond te organiseeren voor mannen, die in aanmerking kunnen komen voor het lidmaatschap van den Bond. Laten allen, nu eens hun best doen om de ongeorganiseerde makkers voor dien avond mede te nemen, dan zal daar ongetwijfeld een hartig en vruchtdragend woordje voor den Bond worden gespro ken en het leger worden vergroot voor hen, die strijden voor God, Kerk, Vorstin en Vaderland. Beide toespraken werden met langdu rig applaus ontvangen. Het verdere ge deelte van den avond werd in eene opge wekte feestviering doorgebracht. De Zangvereeniging j,St. .Caecilia" voerde een drietal zangnummers zeer ver dienstelijk uit. In het vierstemmig bonds lied, muziek van den heer Corn. A. Bon ten, kwam vooral de baryton, de heer J. Goddijn, uitstekend tot zijn recht. Ook de Hollandsche liederen van Rich. Hol vonden eene goede vertolking, terwijl de pianobegeleiding welwillend door Mej. Betsy van Ulden op zich was genomen. De Rederijkerskamer „Vondel", voer de het blijspel met zang „Weg met de Emancipatie" van A. A. v. d. Stempel op. Ofschoon 't hier nog jonge krachten zijn, die hier hun talenten vertoonden, liep het stukje vlot van stapel; de rollen waren goed ingestudeerd, aan costumeering en grimeering was veel zorg besteed en het leuke spel vermocht herhaaldelijk de lach lust van de aanwezigen opwekken. De Harmonie „St. Gregorius" blies er dapper op los. Van haar hoorden wij de Feestmarsch, van M. Bolderdijk, La Khe dive van C. Faust, La Rieuse, wals van C. Lamior en nog vele andere stukken. Na de pauze kwamen een reeks voor drachten. Van den heer v. Leeuwen be hoeven wij niet veel te zeggendeze hu morist is ongeëvenaard en geen wonder, dat hij ook nu weer een uitbundigen bij val verwierf. Ook de andere leden van Vondel hadden met hun voordrachten veel succes. De j,Nieuwmodische Hoed", wel ke wij ook in de 3 October-optocht heb ben gezien, en de toepasselijke couplet ten waren zeer geestig, en een alleszins geslaagd nummer van het programma. Zoo is op dezen feestavond het nuttige met het aangename vereenigd en de klok wees reeds 't middernachtelijk uur aan, alvorens men aan scheiden dacht. Doch eerst werd nog welverdiende lof ge bracht aan de liefhebberij-vereenigingen, aan welke het welslagen van dezen avond hoofdzakelijk te danken is. Voor „Hulp in Nood" werd f 7.09 en half gecollec teerd. Voor de donateurs is de feestavond be paald op Dinsdag 19 dezer en voor de leden, die gisteravond niet tegenwoordig waren op Zondag 24 October a.s. Geveilde perceelen. Uitslag der gehouden verkoóping in het Notarishuis aan den Burg op 16 Octo ber 1909.. Ten overstaan van notaris Ter Laag te Leiden. Het gedeeltelijk afgebroken Heerenhuis te Leiden aan de Hooge- woerd no. 141 en erf, met een poort, uit komende aan het Levendaal, groot 3 A.. 10 c.A., waaronder begrepen de zich op dat terrein bevindende bouwstoffen, af komstig van de afbraak van dat gebouw en het perceel bouwterrein te Leiden, aan de Bolwerkstraat 110. 6, grenzende aan het vorige perceel, groot 46 c.A., waar onder begrepen de zich op dat terrein bevindende bouwstoffen, afkomstig van de afbraak van het op dat terrein gestaan hebbend huis, samen in bod f 4900. Ge combineerd, kooper de heer J. J. de Cler q.q. voor f 5450. Ten overstaan van Notaris Schoor te Voorschoten: het winkelhuis te Leiden aan de Haarlemmerstraat no. 209, groot 66 c.A.,- in bod f 6000. Kooper de heer J. B. Hoogeveen q.q. voor f 6300. Gynïnasiitm. Ter vervulling van de vacatures, die op 1 Octób'er 1.1. in hety college van Curatoren van het gymnasium zijn Ont staan door periodieke aftreding van de heeren prof. dr. K. Kamerlingh Onnes en prof. dr. S. G. de Vries, van wel ke beiden eerstgenoemde heeft ver klaard niet voor eene herbenoeming in aanmerking te zullen komen, hebben Curatoren de volgende aanbevelingen opgemaakt Vacature Kamerlingh Onneslo. mr. J. C. v. d. Lip en 2o. prof. dr. G. Wildeboer. Vacature de Vries: lo. prof. dr. S. G. de Vries en 2o prof. J. P. Kuenen. Leidsch 'Muziekcorps. Aangezien door het overlijden \^an den heer J. C. Zaalberg eene vacature is ontstaan in het bestuur van de Ver eeniging tot instandhouding van het Leidsch Muziekcorps, verzocht het b- stuur deze vacature te willen vervullen. Electriciteitsfabriek. De toenemende bloei, waarin de electr i- citeitsfabriek zich mag verheugen, maakt opnieuw uitbreiding van het in die in richting tot eeii totaal van f 590.000 gestoken kapitaal noodig. Het toenemend stroomgebruik, ge paard gaande met een toenemend aan tal aansluitingen, vereischen de uitvoe ring van steeds nieuwe werken. Ten einde dit aan te toonen vermel den commissarissen eenige cijfers, waar van B. en W. er in hun preadvies en kele willen overnemen. Bij de oprichting was gerekend op 8630 meter hoogspanningskabelthans zijn reeds 13.375 meter gelegd en bin nen enkele' maanden zal dit aantal met nog 3500 meter moeten worden Uitge breid. Voor den laagspanningskabel was ge rekend op 14.740 meter, er liggen thans 25210 meter en nog 3000 meter zullen spoedig moeten worden bijgelegd. Bij het eerste ontwerp was gerekend op 175 huisaansluitingen en 175 elet- triciteitsmeters er zijn thans 384 huis aansluitingen en, met inbegrip van de reeds bestelde, 452 meters. Gemiddeld neemt het aantal huisaansluitingen maandelijks met 15 toe, terwijl in de eerstvolgende maanden nog 80 meters zullen moeten worden besteld. Deze cijfers doen duidelijker dan het langste betoog de zeldzame vlucht, die onze electriciteitsfabriek in zoo korten tijd heeft genomen, uitkomen. Op grond hiervan geven B. en W. den Raad in overweging te besluiten tot aanvulling van het uitbreidings- en ver nieuwingsfonds met f 100.000 onder de gebruikelijke voorwaarden. Herhalingsschool voor Meisjes. B. en W. stellen voor mej. I. M. Enuma voor onb'epaalden tijd te be stendigen in hare betrekking van onder wijzeres pan de herhalingsschool voor meisjes voor het geven van een tweetal waschlessen. R. K. Armbestuur. De Commissie van Financiën adviseert tot goedkeuring van de in hare handen gestelde begrootingsregelingen dienst 1908 van het R. K. Wees- en Oudelie denhuis en het R. K. Armbestuur. De heer Dr. K. Sneijders de Vogel, lector aan de Rijksuniversiteit en Mej. J. P. W. Rijke, Ieerares in de Fransche taal en letterkunde, beiden alhier, zijn benoemd tot leden der commissie, belast met het in October af te nemen examen in de Fransche taal. De fabriek van de firma J. Parmentier Zoon fabrikanten van sajetten en ge breide goederen Lammermarkt alhier, waarvan onlangs de eenige firmant de heer A. J. Kuiper overleed, is overgegaan in handen van de firma Gebrs. v. Wijk Co. eveneens fabrikanten in boven gemelde artikelen alhier. De firma J. C. Zaalberg en Zonen dekenfabrikanten alhier, heeft de „Leid- sche Dekenfabriek" aan de Heerengracht aangekocht, tot welks liquidatie de aan deelhouders onlangs besloten. De adspirant reserve-officier van gezondheid, D. Doijer, van het 4e Regi ment Infanterie alhier, is met onbepaald verlof naar Amsterdam vertrokken, ten einde zijn medische studiën aan de ge meentelijke universiteit aldaar voort te zetten. Ajax begint zich steeds meer te ontpoppen als de hekkensluiter in de westelijke le klasse. De uitslagen worden er niet beter op en de Bredasche cadetten smulden gisteren van de zwakte in de Leidsche combinatie. Met de rust hadden de militairen reeds een 9—0 voorsprong en als zij na de hervatting niet op hun sloffen hadden doorgespeeld, zou men zeker met dubbele cijfers hebben ge wonnen. Dank [zij het slappe spe[ der cadetten na de hervatting, slaagden de Leidenaars er in, nog 3 doelpunten te maken, waardoor de einduitslag een 8—3 overwinning werd voor de bezoekers. „D. C." In de Westelijke 3e klasse* com petitie speelde Sportman tegen Schied. V.V. te Schiedam en verloor met 14. AARLANDERVEEN. Het aandeel in de kwade posten grond- en personeele be lasting voor deze gemeente bedraagt f 31.27. HAARLEMMERMEER. Aan het kerk bestuur van O. L. V. Onbevl. Ontvangen te Nieuw-Vennep is door B. en W. dezer gemeente vergunning verleend tot de op richting van een R. K. school met Zus terhuis. De Gemeente-ontvanger zal tot het ontvangen van de gemeentelijke belasting zitting- houden op Vrijdag 22 October a.s. te Abbenes 's morgens van .912 uur ten huize van T. Tit, te Nieuw-Vennep des middags van 13 uur ten huize van J. van Rijn. KATWIJK AAN ZEE. Op den publieken afslag werd besteed voor volle haring f 11.70 ijle haring f 6.75. makreel f 6.05, per kantje. KATWIJK AAN ZEE. Tot onderwijzeres aan de Christelijke School alhier is be noemd mej. C. Spaanderman te Dedems- vaart. LISSE. Vrijdag jl. heeft de aanbe steding plaats gehad van het schieten van den tocht in den Roversbroekpolder. De uitslag is als volgt: Perceel 1, J. de Kortres Jr. te Lisser- broek, voor f 1.15 de strekkende Meter. Perceel 2, dezelfde, f 1.05 de strekkende Meter. Perceel 2, alleen J. Groen in 't Woud te Haarlemmermeer, voor f 0.95 de strekkende Meter. Perceel 1 en 2, J. Hoogkamer te Lisse, perc. 1 voor f 0,78 en perc. 2 voor f 0.80 per strekkende Meter, terwijl een biljet te laat was in gekomen. De gunning is echter nog niet bekend. LEIDERDORP. De milicien verlof ganger F. A. den Hollander van de lichting 1904, is in verband met zijn opkomst voor herhalingsoefeningen voor den militairen dienst afgekeurd en met paspoort ontslagen. NOORDW1JK. Vermeldden wij dezer dagen, dat de reciteerclub „Utile Dulci" weldra wederom met de repetities zou beginnen, gisteren, 17 October, kwamen de leden wederom bijeen in het gebouw van de R. K. Jongelingsvereeniging „Ge loof en Wetenschap" ter nadere vast stelling van de plannen voor den komende winter. Een oudlid, J. Hoogeveen, die elders in betrekking is, woonde als be langstellende de vergadering bij. Voor de club zou het een aanwinst zijn, als dit lid wederom te Noordwijk woonde, want wij hebben den jongen man meermalen met voldoening zien spelen. Besloten werd, voor de eerste uit voering, in de 2e helft van November, in te studeeren: „Inkwartiering", een groot blijspel van J. Broekhoff Bzn. De eerste repetitie zal gehouden worden a. s. Zon dag. Met genoegen kunnen wij medë- deelen, dat eenige jongelui zich aange meld hebben, om lid van „Utile Dulci" te worden. De konijnendiefstallen, waarvan de laatste dagen sprake was, mogen niet op rekening gesteld van medemenschen, die geen verschil wenschen te erkennen tus- schen mijn en dijn. De schuldige is ge weest een moordlustige hond, die 's nachts op prooi uitging, thans is het beest, dat hoogstwaarschijnlijk de eenige schuldige is, door de politie gedood. Een nauw keurig onderzoek heeft een en ander aan 't licht gebracht. Indrukken van hon- denpooten rondom de hokken en van tanden in het hout brachten het uit, dat hier viervoetige dieven aan 't werk ge weest waren. RIJNSBURG. Voor een lid van den gemeenteraad, vacature H. Hogewoning Cz., is door de Christelijke Historische Kiesvereeniging „Gemeentebelang" can- didaat gesteld de heer Dr. J. Jonker en door de Anti-revolutionaire Kiesvereeni ging „Nederland en Oranje" de heer N. v. Egmond. SASSENHEIM. De Gemeenteraad vergadert Dinsdag 19 October a.s. n.m. 71/2 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Procedure Warmonderdamsche straatweg. 3. Aangaan geldleening uit breiding muntgasleiding. 4. Vaststelling Kohier schoolgelden 4de kwartaal 1909. 5. Reclames H, O. en hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. De onderafdeeling Land- en Tuin knechts van den Ned. R. K. Volksbond vergaderde Zondagavond. De heer M. Hogervorst opende de vergadering met gebed, waarna de notulen werden gele zen en na een kleine opmerking van een der leden werd goedgekeurd. In eene vorige vergadering badden eenige leden op zich genomen te trach ten donateurs voor de onderafdeeling aan te weryen. De heer M. Hogervorst, s een dier leden, deel.de nu mede, dat er reeds 1 donateur van f2.50 en 9 van f 1 waren aangeworven. De heer A. Weijers dankte den heer Hogervorst voor de moeite,, die hij zich getroost had en hoopte, dat de andere leden ook verscheidene donateurs zouden aanwin nen. Bij de commissie van de brandstof fen .waren e.e^ige opgaygfi ingekpjnen voor de levering van brandstoffen, waar van de laagste inschrijver was de heer van Haasteren te Leiden, die de steen kolen leverde voorf0.89 en de cokes voor f0.68 per H.L. Na eenige bespre kingen werd besloten aan den heer A. v. Haasteren de levering te gunnen. Staande de vergadering werd voor, Sassenheim opgegeven 127 H.L. steen kolen en 69 H.L. cokes.' Mochten er nog leden van den Volks bond zijn, die aan dezen gezamelijken1 inkoop wenschten deel te nemen, dan' worden zij verzocht zich zoo spoedig mogelijk bij een der bestuursleden dezer onderafdeeling aan te meiden. De voorzitter wekte de leden op om' zooveel mogelijk aan de a.s. bloemen tentoonstelling der onderafdeeling deel te nemen. Tot leden der commissie der tentoon stelling werden hierna gekozen de hee ren A. Weijers, M. Hogervorst, W. v. d. Berg, C. Homan, W. van Nobclen'y H. Homan en P. Langelaan. Na eenige bespreking werd besloten, dat, indien de afdeeling van den Volks bond voor de kinderen der leden, geen St. Nicolaasfeest organiseerde, deze on derafdeeling, zooals het vorige jaar ge schied is, een dergelijk feest zou trach ten tot stand te brengen. Na behandeling van eenige huishoude lijke zaken, werd deze zeer geanimeerde vergadering door den voorzitter geslo ten. TER AAR. Wederom is de gelegenheio geopend tot het inschrijven van leerlin gen voor het herhalingsonderwijs, dat van 1 November af eiken Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrijdagavond zal gegeven worden in de R. K. parochiale school te Langeraar. VOORSCHOTEN. Aangenaam werden wij gisteren verrast, toen wij bij het binnentreden der Kerk een fraai Maria beeld in het priesterkoor zagen prijken. Gisteravond werd onder een plechtig Lof het beeld gewijd en tevens een toepas selijke predicatie gehouden door den Z.Eerw. heer Pastoor, waarbij Z.E. als zijn voornaamste wensch te kennen gaf, dat het aanschouwen van dat schoone beeld de parochianen zou opwekken tot een zoo mogelijk nog grooter vertrouwen dan tevofen op de machtige Moeder Gods. Deze gelegenheid grijpen we tevens aan om te wijzen op de plaatsing van twee reusachtige kachels ter verwarming van ons kerkgebouw, op de groote ver betering van ons kerkhof en op de prac- tische en vruchtdragende methode, die hier gevolgd wordt, om in het onderhoud onzer R. K. Scholen te voorzien. Dit alles tot stand gekomen zijnde in den zeer korten tijd, dat Z.Ew. hier werkzaam is, doet ons zien, met welk een rusteloozen en practischen ijver onze hooggeachte herder werkt voor zijn aan hem toever trouwde kudde. Zaterdagmiddag klom alhier een vierjarig knaapje op een ladder en had daarbij het ongeluk zoodanig te vallen, dat het de beide beentjes brak en het hoofd beschadigd werd. Dr. Birkhoff werd geroepen, die de eerste geneeskun dige hulp verrichte, waarna het naar het Ziekenhuis te Leiden vervoerd werd. .WARMOND. Zaterdag had een ma chinist van een sleepboot het ongeluk bij het schoonmaken van de machineka mer een straal kokend water over beide voeten te krijgen, waardoor hij hevige brandwonden bekwam. Na verbonden te zijn door Dr. Walenkamp is de getrof fene naar zijn woonplaats Rotterdam vervoerd. Dinsdag 2^ October a.s. zal de Muziek- Zang- en Tooneelvereeniging St. Cecilia weder een uitvoering geven ditmaal zal het program alleen bestaan uit muziek en tooneel-nummers. Dit con cert is het laatste behoorende tot het vereenigingsjaar 1909. De Sociëteit Amicitia heeft in haar jaarvergadering besloten aan het der tig jarig bestaan der sociëteit geen pu blieke feestelijkheid te verbinden, zoo als vijf jaar geleden, maar de viering) slechts te beperken tot eigen leden- kring. ZEGVELD, Donderdag reed de heer v. d. W. met yrouw en dochter uit. Even voorbij de kom van het dorp schrok het paard, sprong ter zijde, 'piet het jammerlijk gevolg, dat paard ,en jij tuig in de vrij diepe vaart geraakten. Gelukkig schoot er van alle kanten hulp toe, maar toch duurde het geruimen tijd, eer alles goed en wel op het droge was gebracht. De inzittenden waren druipnat en natuurlijk niet weinig geschrokken; bovendien is de materieele schade vrij aanzienlijk. ZEVENHOVEN. Onder vele blijken van belangstelling vierden j. 1. Donderdag De Heer Th. H. Nieuwenhuize en Echtgenoote hun vijftig jarige Echtvereeniging en had door tusschen komst van een zijner bloed verwanten het voorrecht een gelukwensch te ontvangen van Z. H. den Paus Pius X met den daaraan verbonden Pauselijken Zegen met vollen aflaat in 't uur van hun dood. Academienseuws. LEIDEN. Geslaagd voor het propae- dentisch examen in de geneeskunde Mejuffrouw M. van Elzelingen (Den Haag) en P. Timmers (Naaldwijk). GRONINGEN. Geslaagd voor het 2e natuurk. ex. de heer H- H. Nanninga; cand.-ex. geneesk. de heer E. P. C. Sonur mer. le natuurk. examen de beer G. A*

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2