Ingezonden Stukken.^ Burgerlijke Stand. werd door neerstortende sieenen de borst Jras ingedrukt. De ongelukkige werd onder het puin dood gevonden. De ontploffing op zee. Het bericht en de nadeje bijzonder heden van het tragisch ongeval op de kust nabij het Wassenaarsche Slag zijn in ons gansche land, met diepe ontroe ring vernomen. In de volle uitoefening van hun plicht zijn luitenant Oostrijck en zijn vijl man nen gedood. Omtrent de toedracht van het ongeval deelt men nog mede, dat bij het op ruimen van wrakken de lading brisante middelen door middel van een duiker klok, zoo dicht mogelijk, bij en op de daartoe meest geschikte plaats van het betreffende wrakstuk, wordt gedepo neerd. Is dit geschied, dan wordt de duikerklok natuurlijk verwijderd en door middel van electriciteit wordt van af het begeleidende vaartuig de lading ont stoken. De ontploffing schijnt plaats gehad te hebben nadat de mijn gelegd was en men op behoorlijken afstand was ver- .wijderd. Aan boord stond er een mijn gereed. Deze is wellicht door den schok of andere oorzaak ontploft; moeilijk zal men het ware te weten kunnen komen. De vlet met vier man, die niet ver van de barkas lag, werd weggeslingerd. Dezen ontsnapten aan een groot ge vaar. Gistermorgen werd het aanwezige pikrinezuur uit het torpedomagazijn op den blazer overgeladen deze zou gister middag naar de standplaats Den Briel gaan. Uit den Briel wordt gemeld Voor werkzaamheden als die, waarbij Donderdag het noodlottig ongeluk plaats had, worden steeds menschen van onbesproken gedrag aangewezen, aange zien dit een zeer verantwoordelijk werk is. In Brielle heerscht onder de bevol king en vooral onder de familieleden groote verslagenheidmen verdringt zich voor de woningen der autoriteiten tot bet vernemen van bijzonderheden. Vanaf de kust wijst slechts een uit stekende gedeelte van de verongelukte bar ka; de plaats aan, waar het nood- I' r-ig voorval plaats greep. Aan een verslaggever van de „Nieuwe Courant" deelde kapitein P. v. d. Meer van het corps torpedisten ie Briel le mede, dat dit het eerste ongeval is, dat tijdens zijn 30-jarige ervaring bij deze werkzaamheden der torpedisten voor kwam. Luitenant Oostrijck was sedert een viertal jaren bij het corps torpedisten té Brielle en ging voor het eerst uit om wrakken op te ruimen. Sedert een 8-tal jaren wordt als ont- pjffingsslof pikrinezuur gebruikt. Voor d-c:i rijd had men van dynamiet gebruik gemaakt, doch het werd door pikrine zuur vervangen omdat dit minder ge vaarlijk is zoodat bij het vervoer b.v. geen buitengewone maatregelen noodig zijn, terwijl dynamiet dan gevaar op levert, alsook bij vriezend weer. De uit werking van prikinezuur is ongeveer ge lijk aan, eerder iets minder dan die van dynamiet. Toen de ontploffing plaatshad, be vond de barkas zich reeds op een 200 M. afstand van het wrak, aangezien men de daarin gelegde mijn wilde doen springen, wat door een electrische ont steking geschiedt Achter de barkas lag met een sleeptouw er aan verbonden de sloep waarin de korporaal Van Dijk met drie matrozen gezeten was. Zij al len zijn aan de ramp ontkomen. De bij de ramp bij Katwijk omgekomen segeant-majoor Vreugdenhill, woonde, evenals de sergeant-schipper Smits, te Brielle, waar hij door huwelijk aan een Brielsche familie verbonden was. Hij stond bekend als een rustig en stil man, levend voor zijn gezin, geacht door zijn mede-ingezetenen. Korporaal Van Dijk, die ooggetuige was van de ramp en zich bijtijds had weten te redden, achtte het een won der, dat niet 10, maar 6 menschen bij het ongeluk waren omgekomen. Zijn lezing van het ongeval is De stoombarkas werd gevolgd door de vlet. Nadat men de flesch pikrine zuur onder het wrak van de Caledonia, hetwelk 60 M. van de plaats des on- heils ligt, had gebracht, vertrok men, terwijl de 6 omgekomen personen zich toen in de barkas bevonden. Korpo raal Van Dijk en een drietal miliciens lieten zich slepen in de vlet achter de barkas, aangezien men wilde profitee- ren zooals het gewoonte is van de groote hoeveelheid visch die steeds bij ontploffingen komt boven drijven. Toen de ontploffing plaats had, werden de drie inzittenden ruim 4 meter de hoogte ingeslingerd en kwamen behou den neer. Nadat na de vreeselijke ver woesting ook Van Dijk in de vlet was gekomen, ging men terstond aan het zoeken van de lijken der zes personen, welke zich in de barkas bevonden. Men vond echter slechts het vreeselijk ver minkte lijk van Van Luypen, hetwelk naar de sleepboot werd overgebracht. Natuurlijk kon niet anders dan de dood geconstateerd worden. De bar kas intusschen werd op het wrak ge- slingcio, waarop zij zich nu nog steeds bevindt. Omtrent de oorzaak van de ramp be staat nog een ar - e lezing -dan de boven medegedeelde De flesch met pikrinezuur bevond zich in een mand welke onder het water aan het wrak werd bevestigd. Nu schijnt deze bevestiging niet al te stevig te zijn geweest zoodat de flesch los ge raakt moet zijn en in plaats van onder het wrak onder de barkas is komen te hangen. Op het oogenblik dat de ont ploffing plaats had, ontplofte de flesch pikrine onder de barkas. In de haven van IJmuiden liggen se- sedert een paar dagen 'drie vaartuigen van den torpedodienst, welke in op dracht hebben het wrak van het En- gelsche stoomschip „Alba" nabij Zand- voort op te ruimen. Ten teeken van rouw voor de omge komenen nabij Katwijk heesch men gis teren op deze vaartuigen de vlag half stok. De heer L. J. Dobbelman te Rijswijk heeft zich een volledig luxueus woonrijtuig laten vervaardigen voorzien van slaapgelegenheid, keuken en verde re gemakken, welk rijtuig door 4 paar den getrokken wordt. Hij is voornemens met zijn echtge- noote, 3 kinderen en bedienend perso neel eerstdaags met dit rijtuig een reis te maken naar Italië. Hij heeft een Ita liaan laten overkomen om als gids te die nen. Zijn voornemen is drie a vier uur per dag te rijden en zoo verschillende plaatsen te bezoeken. Bij de proefritten die reeds gemaakt zijn moet het rijtuig dat geheel naar zijne aanwijzigingen is ingeri-cht goed voldaan hebben. Een wegwerker van de H. S. M. te Amsterdam vond gistermorgen te zes uur op de spoorwegviaduct over de Korte Prinsengracht het verminkte lijk van een jongen man. Het onderzoek, door de politie inge steld, wees uit dat de ongelukkige ver moedelijk op het binnenkomende spoor door een trein aangereden en bekneld is geraakt tusschen de treeplank van een. der wagens en den rand van de viaduct. In het onderlichaam had hij een diepe wonde, zoodat de ingewanden er uit puil den en een zijner beenen was gebroken. Nader vernemen wij dat het lijk is her kend als dat van een matroos, Fin van geboorte, van een Zweedsch schip, liggen de in de Nieuwe Houthaven. Maandagavond tusschen 6 en 9 uur drongen dieven, door middel van valsche sleutels in een huis in de Laeken- straat te Brussel. Na alles ondersteboven gekeerd te hebben, vonden zij een lias met 18 obligaties der stad Brusselverder J bemachtigden zij een groot goude me daillon en dito hanger, verschillende ringen en waardevolle oorbellen en 720 francs en bankbiljetten. Van de daders geen spoor. Bij de politie te Forest kwam een vader, onder een stortvloed van tranen vertellen dat zijn vijfjarig doch tertje sedert 's mid lags' vermist werd. Aanstonds was de politie in de weer om het kind op te sporen. Iedereen had het gezien, iemand zelfs aan de hand van een landloopér die het kind snoepgoed gaf. Groote ontsteltenis, de heele straat op stelten, men zocht overalbehalve in de keuken waar de kleine rustig sliep met het hoofd op de tafel. Men meldt uit Bilbao, dat niet ver van Arenas, de machinist van een exprestrein bemerkte dat groote steenen en stukken hout op de rails waren gelegd. Toen hij stil hield en wilde uitstappen zag hij twee gemas kerde bandieten uit het kreupelhout ko men. Aanstonds zette hij de machine weer in gang en was zoo gelukkig den trein, zonder ontsporing, over de ver sperringen heen te brengen. De passa giers kwamen er met eenige kneuzin gen, door het schokken, af. Een detache ment politie te paard werd ter opspo ring der' bandieten uitgezonden. Uit Budapest meldt men d. d. 13 Oct. dat de drie bovenste verdiepin gen van een huis van 5 étages in de straat Szondij zijn ingestort. Een groot aantal werklieden zijn gewond. Men vreest ook dat er dooden onder de puinhoopen liggen. Het stoomschip Borkum van de Norddeutsche Lloyd is bijna in volle zee door het vuur verwoest. Den lOden juli, toen men 6 dagreizen van Natal ver wijderd was, meldde de le machinist dat brand ontstaan was in ruim 4. Men be merkte van de brug af de vlammen, maar kon door de geweldige hitte en rook het ruim niet naderen. Met twee slangen werd het blussching:;. erk begonnen. Men vreesde echter voor ontploffing van dc 1400 vaten jenever iii ruim 1 en de 4000 kisten dynamiet in ruim 5. Daarom wérd besloten de dynamiet over boord te wer pen, een werk dat 7 uur duurde onder voortdurende vrees in de lucht te zullen geslingerd worden. Gedurende den n^cht maa, dj brand grooter vorderingen.. Den 11 den daalde kapitein Holberg van een ro: '..masker voorzien in het branden de ruim af. Hij constateerde dat de brand in geen end eele v.rminderd was en het biusschingLwerk werd met vernieuwde dracht voortgezet. Wegens het groote ge vaar besloot men de haven van Louis MaurLe binnen te loopen. Men kwam er den. laden en binnen eenige uren Vvas het vu lm nu - J" r i koopwa ren zijn ©verboord worpen. Een 5-jarig knaapje dat W o ems dag, te Mcriaanshoofd (gem. Kerkwerve) dicht bij den in werking zijnden koren molen speelde, kreeg een der wieken te gen het hoofd, met het gevolg, dat het op de plaats dood bleef. Stank voor dank. Men meldt uit Winterswijk: Op last van den burge meester van Winterswijk is gevankelijk naar Zutphen overgebracht A. v. B., opperman te Winterswijk, verdacht van diefstal van een kruik met klare jenever uit het café van den herbergier K. Hij werd op heeterdaad door de dochter des huizes betrapt. Zekere L. H. die zich in deze verdienstelijk wilde maken, door de politie te waarschuwen, dat de dader de vlucht had genomen in de richting van het spoorwegstation, waar hij dan ook werd gearresteerd, bleek bij nader onderzoek zelf in het „Alg. Politieblad" gesignaleerd te staan voor een gevange nisstraf van een eenige maanden, welke hij nu zal moeten ondergaan. In den juwelierswinkel van de firma Atchison Brothers te Londen is tusschen Zaterdagmiddag en Maandag morgen een belangrijke diefstal gepleegd. Zatermiddag had d.e firmant Courlander zelf de kluis en den winkel gesloten en de sleutels bij zich gestoken. Maandag morgen miste hij die sleutels. De winkel werd toen geopend door een winkeljuf frouw, die hiervan eveneens een sleutel had, en die ook de kluis kon openen, omdat zij een sedert eenige maanden vermisten sleutel onder papieren terug vond. Bij opening van de kluis bleek voor een aanzienlijke waarde gestolen te zijn, aan diamanten, robijnen, paarlen enz. De waarde van het gestolene wordt op 36,000 gld. geschat. In Januari werd door middel van valsche sleutels uit denzelfden winkel voor 18,000 gld. gestolen. LEGER EN VLOOT. In de „Kampioen", orgaan van den Al gemeen Ned. Wielrijdersbond, kwamen in den laatsten tijd klachten voor nopens het door militaire ruiters berijden van rij wielpaden, waardoor deze werden be schadigd. De militaire autoriteit heeft naar aan leiding daarvan aan de chefs der korpsen verzocht, maatregelen te nemen dat mi litairen en troepen zich niet schuldig ma ken aan het vernieten der rijwielpaden, en dat deze derhalve moeten vermeden worden. Poging iot diefstal in de Bagijnhofkerk. Voor de Amsterdamsche rechtbank had zich te verantwoorden de 60 jarige J. M. W., in betere tijden handelsreiziger, thans zonder beroep, beschuldigd van poging tot diefstal van geld uit een offerbus uit de R. K. Kerk op het Bagijnhof, op 25 September. Uit het getuigenverhoor bleek het volgende Mgr. B. H. Klönne, werd gewaarschuwd door de eerw. heer Joh. Ruijter, kapelaan der kerk dat er onraad was in de kerk. Mgr Klönne, op onderzoek gaande, zag. een man vijlen en naar de armenofferbus gaan, iets passen en weder naar de bus terugkeeren. De portier P. F. Kasteleins deelde mede, dat hij half 2 uur door de telefoon geroepen werd door Mgr. Klönne. Hij zag den man vijlen en passen. De eerw. heer kapelaan sloot de kerkdeur. Get. nam toen de man in den kraag, die eerst wilde volhouden, dat hij geld in de bus wilde werpen. De ontboden politie vond bij hem eenige sleuteltjes en een vijl. Toen zei de verdachte: „maakmij niet ongelukkig, want ik ben ook katholiek," waarop de get. zeide; „Wat je bent, kan me niet schelen; je bent een dief 1" Bekl. bekende het hun ten laste gelegde en deelde, ongevraagd door den president, mede, dat hij in onmin leefde met zijne kinderen. Bekl. genoot van de Handelsreizigers Vereeniging een jaarlijksche onderstand van f300, had voor 2.maanden geleden een kamertje te Eemnes voor f6 per maand, doch had zich gedurende 2 jaar met droog brood moeten voeden. Eisch van het O. M. tegen hem 6 maanden gevangenisstraf. Botervervalsching. De subst.-officier bij de Amsterdamsche Rechtbank, mr. Boll, requireerde heden bevestiging van twee uitspraken van den kantonrechter in het 2e kanton aldaar, waarbij de boterkoopman J. F., telken male werd veroordeeld tot 4 maanden hechtenis, wegens het vervoer van een hoeveelheid boter, houdende vetbestand- deelen niet van melk afkomstig, zonder dat het product van het merk „margarine" was voorzien. Land- en Tuinbouw. Prof. dr. J. Ritzema Bos. Onder zeer veel blijken van belang stelling herdacht gisteren prof. J. Ritzema Bos, directeur van het Ihstituut voor Phytopathologie te Wagenhigen den dag, waarop hij voor 40 jaar het leeraarsambt aanvaardde. Den geheelen dag stroomden de gelukwenschen "oe uit binnen- en buitenland, van officie de lichamen, van mannen op landbouwgebied en particu lieren. In het morgenuur vertolkte de eerste- adsistent van het Instituut, dr. H. M. Quanjer, namens het personeel de ge voelens van achting en eerbied voorden persoon, van bewondering voor het wetenschappelijk werken van den jubi laris. Spreker wees er op, hoe hij zetf als het ware door zijn steeds meer en meer gevraagde adviezen is geworden de vader van het thans onmisbare Institüut. Tegen 12 uur kwam het personeel van den tuin den jubilaris zijn gelukwenschen aanbieden. Om 4 uur had de officieele receptie plaats, welke zeer druk bezocht was. Taxatie van onteigend vee. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, heeft vastgesteld, dat het loon voor waardeering van vee, onteigend uit kracht van de wet van 20 Juli 1870, voortaan naar een vasten maatstaf zal worden berekend, te weten 1 tot 4 paar den of runderen f 3, voor 5 tot 12 f 5, voor f 13 tot 20 f 7.50, voor 21 tot 40 f 10, voor 41 tot 60 f 15 en voor meer dan 60 f 20. Voor schapen, varkens, kalveren of geiten, mag ten hoogste de helft van dit tarief in rekening worden gebracht. Aan rijksambtenaren, die krach tens hunne instructies niet tot het ver richten van deze schattingen verplicht zijn, kan slechts de helft dier belooningen worden uitbetaald. Aardappelen. In de Graafschap (Gelderland) is de aardappeloogst over 't algemeen voldoen de geweest, zoowel wat hoeveelheid als wat hoedanigheid betreft. Alleen komen door het voortdurende natte weder in den laatsten tijd nog al veel rotte knollen voor De prijs voor goede eetaardappelen is f 2.40 per H.L. Najaarsmarkten. De najaarsveemarkten te .Houtrijk en Polanen (Halfweg), vanwege de aldaar bestaande afdeeling der .Hollandsche Mij., van Landbouw, zullen gehouden wordep op Dinsdag 26 October en 9 November. Slachtpaarden. Men meldt uit Londen, dat het minis terie van landbouw bij verordening heeft verboden, met spoor of boot paarden te vervoeren, die van ouderdom zwak zijn of aan eenig ongemak lijden. Siberische boter. In Friesland wordt tegenwoordig heel wat boter uit Siberië ingevoerd, die in die provincie gereeden aftrek vindt bij winkeliers en bakkers. De prijs is on geveer per x/4 vat f 10 lager dan de Friesche boter. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik u een kleine plaats ruimte af te staan om een antwoord te plaatsen op het ingezonden stuk van 9 October, geteekend Arno Nesciri. Dit schijnt geen opmerking te zijn van het raadsverslag, zooals die geachte schrijver zegt, hij schijnt alleen die twee heeren Raadsleden een pluimpje te willen geven, daar hij zegt dat die leden vóór het voorstel van Burgemeester en Wet houders hebben gestemd, eenvoudig hun plicht gedaan hebben, dus wil geachte schrijver zeggen dat de overige leden hun plicht niet gedaan hebben. Als dit waar is, zooals geachte schrijver zegt, dat er 2 raadsleden zijn die een voudig hun plicht gedaan hebben en de overige, niet, hoe Burgemeester en Wet houders dan dit voorstel hebben kunnen doen, dat begrijp ik niet goed, want daarmede hebben zij gelegenheid gegeven dat de raadsleden hun plicht niet doen die zij bezworen hebben. Ik vindt dat de geachte schrijver de 4 raadsleden voor menschen aanziet, die niet hun plicht gedaan hebben en ik geloof, dat het vertrouwen in die men schen wel gesteld kan worden. Volgens uw schrijven is het ook nog maar een wensch van Gedeputeerde Staten om die wetten in overeenstemming te bren gen, die in strijd blijken te zijn met de Zondagswet, dus nog geen plicht. Ik geloof dat de geachte schrijver beter ge daan had de roem over die 2 raads leden maar achterwege te laten. Het spreekwoord zegt „Goede wijn behoeft geen krans". De geachte schrijver schijnt iemand te zijn, die goed op de hoogte is met het voorstel van B. en W., daar hij zegt „B. en W. spraken hierover niet in hun voorstel". U, mijnheer de Redacteur, dank voor de verleende plaatsruimte. Een Lezer der „Leidsche Courant". Warmond, 15 October 1909. HAARLEMMERMEER. GEBOREN: Gerrit, z. v. T. v. Andel en W. Ottevanger. Willem, z. v. H. v. Eeuwen en J. M. Faas. Jan Jacob, z. v. J. I. Lingbeek en A. Cokart. Daniël, z. v B. v. Kuijk en C. Robijn. Aart, z. v. C. Enthoven en D. Wijnhout. - hautics Arnoldtis, z. v. H. Huisintveld en J. M, Spin. OVERLEDEN: Elizabeth Smit, 78 j.5 geli. met A. v. d. Windt. Johannes, Bus, 73 j., wedn. van A. M. Hack. Pieter, 12 j., z. v. T. v. d. Stelt en J. v. d. Giessen. NIEUWVEEN. Bevallen: P. T. H. Speet-Stouten, d. SASSENHEIM. Overleden: Abraham Faas echt genoot van Gezine Faas 42 j. JVlarktbcrichtcn. ROT ERDAM, 15 Oef. Rotterdamsche Ei eren veiling Aan de op heden op de Groote Bears van Koophandel gehou den „Handelsveiling" waren aangevoerd 6200 stuks binnen- en buitenl. eieren. Kipeieren deden van f 405 tot f 5.80 per 100 stuks. Veel vraag. Weinig aanvoer. MAASSLUIS, 15 Oct. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 12 stapels kaas,- wegende 3345 kilo. Prijs 41 a 47 ct. per Kilo. MAASSLUIS, 15 Oct. Aangevoerd 400 stapels kaas, wegende 20.000 kilo. Prijs voor kleine f 29.50, commissie f S0, mid delbare f 30.50. Handel vlug. ZWOLLE, 15 Oct. Aangevoerd ter vee markt 2408 stuks, als: 899. runderen, 77, kalveren, 635 schapen en lammeren, 42 varkens en 755 biggen. Handel stationnair. Men besteedde voor neurende en versch gekalfde koeien f 90 a 200, dito vaarzen en schotten f 80 a 155, guste- koeien voor de vetweide f 65 a 165, dito vaarzen f 70 a f 170, voorjaarskalvende koeien f 80 a ISO, ossen voor de vet weide f 80 a 170. anderhalf jarige spring- stieren f 50 a 120. anderhalf jarige pin ken f 35 a 95, jarige fokkalveren f 18 a 48, nuchtere kalveren f 6 a 18, vette koe ien en ossen aan bouten 50 a 65 ct., dito stieren 42 a 58 ct., dito kalveren 56 a 76 ct. dito schapen 40 a 60 Ct., lammeren f 7 a 17, 6-weeksche biggen f7 a 10, 10- weeksche dito f 14 a 18, drachtige var kens f 40 a 65^ magere dito f 30 a 48. per stuk; vette dito 48 a 50 ct., dito voor Londen 44 a 45 ct. per kilo. Aardappelen f 2.75 a 3.50 per H.L. Boter. Aanvoer 9720 K.G., prijs f 1.30 a f 1.45 per kilo, per 1 achtste vat van 20 kilo, prima f 28.50 a 29.25, afwijkende f 27.50 a 28, 2e soort f 26.50 a 27per 1 zestiende vat v. 10 kilo f 13.50 a 14.50 naar kwaliteit. Handel tamelijk vlug. Kipeieren f 5 a 6.25 per 100 stuks. BRADFORD, 14 Oct. Wol. De prijs- teruggang in Australië heeft hier een te rugslag bewerkt voor merinos en fijne crossbreds. Grove crossbreds, waarvoor den laatsten tijd geen belangstelling be stond, zijn ook iets flauwer in prijs. Mid delsoort crossbreds hebben echter, we gens vraag voor Amerika, geen nadeeli- gen invloed ondervonden. De noteerin gen zijn 27 d. voor 60 str. en 12 en een vierde a 13 en half d. voor 40 sir. Van Engelsche wol bleven de prijzen onver anderd, maar de handel is verminderd. SYDNEY, 14 Oct. Te Sydney en Mel bourne bedroeg het aanbod deze week 61.000 bn., waarvan 54.000 koopers von den. Te Adeleide bedroeg het aanbod 23.000 bn., waarvan 18.000 bn. verkocht werden. De prijzen waren over 't geheel lager, waarin koopers aanleiding von den om op groote schaal te koopen, voor al Engeland kocht sterk. De volgende week verwacht men te Sydney en Mel bourne een aanbod van 41.000 bn.^ te Brisbane op 23 dezer van 30.000 bn. en te Adelaide op 25 dezer, van 35.000 bn. Te Geejong vindt de eerstvolgende veiling op 28 dezer plaats. Verkoopinéen. AARLANDERVEEN. 20 Oct. De Ver gulde Wagen. Winkelhuis met burger woonhuis en twee wtrkmanswoningen nabij 's Molenaarsbrug onder Ouds hoorn, Notaris Mr. C. v. d. Lee. WOERDEN. 20 Oct. De dubbele sleu tel. Buitenplaats „Rijnoord", 58 A. 94 c.A. Notaris Jhr. P. J. van Winter. NOORDWIJKERHOUT. 19 en 26 Oct. Logement van mej. de Wilde. Bouwmanswóning „Schimmelpenninck", met wei- en teelland 24 H.A. 27 A. UITHOORN. 20 Oct. Rechthuis. Boe renwoning aan den weg tusschen Kwa- kel en Vrouwenakker met wei en hooi land en water 13 H.A. 72 A. 11 c.A. A. C. Roelofs Valk. LEIDEN. 22 en 29 Oct. Zomerzorg. Bouwmanswoning „Buitenlust", onder Hazerswoude met 27 H.A. 23 A. wei land bouwmanswoning „Lemmeren- berg", onder Zoeterwoude, Haagweg 19 en een half H.A. weiland; Weiland in den Bosch- en Gasthuizerpolder onder Zoeterwoude 8 H. A. 54 A. Notaris mr. D. v. Riessen, Katwijk. NIEUW-VENNEP. 26 Oct. Boelhuis aan den Sloterweg, ten huize van den heer J. J. Coertvee, hooi, boerenwa gens, enz. HAZERSWOUDE. 27 Oct. en 3 Nov. café van mej. wed. Boers (dorp). Bouw manswoning met 14 H. A. weiland en 2 burgerwoonhuizen. Notaris C. Korte- weg. ALFEN AAN DEN RIJN. 28 Oct. en 4 Nov. St. Joris. Bouwmanswoning met 30 H.A. weiland in den Orooten polder onder Oudshoorn. Notaris C. Korteweg. OUD ADE. 10 Nov. Boeihuis aan de Boerenwoning van den heer A. J. van der Zon. Notaris Veenstra. Oude- wétering.

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6