BINNENLAND. Gemengd Nieuws. De Erfgenamen van Judas. 14) Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van 16 October. Uit die Pers. Het Rijk en de bijzondere school. Men leest in „De Standaard". Nu het met onze Rijksfinanciën spaak loopt, de vette jaren uit hebben, en de magere zich aandienen, poogt men weer stemming te maken tegen den steun door het Rijk verleend aan de Vrije scholen. Art. 185 van de Begrooting voorBinnen- iandsche Zaken vraagt zes millioen drie honderd vijftigduizend gulden voor de Vrije scholen, en dit nekt 't budget, zoo heet 't dan. Kon men die 67s millioen in kas houden, het tekort zou op verre na niet zoo onrustbarend zijn. Wij zijn 't dus, die het budget bezwaren, en de belasting betaler moet wel verstaan, dat de nieuwe of verscherpte belastingen grootendeels overbodig zouden zijn, indien wij de kas niet plunderden. Hier nu sta als onomstootelijk feit tegen over, dat de publieke kas door de Vrije school in geen enkel opzicht bezwaard wordt, maar integendeel wordt ontlast, Volgens het jongste verslag, ons door de Regeering medegedeeld, werd op 15 Januari 1908 de Openbare Lagere school bezocht door 312272 jongens en door 250915 meisjes. Saam alzoo 563187 kin deren. De Vrije scholen door 138221 jongens en 177867 meisjes, wat een totaal geett van 316088. Bestond de Vrije school niet, dan zou den derhalve Rijk en Gemeenten nog moeten voorzien in het noodige om 316088 meer kinderen op de Openbare school onder dak ie brengen. Nu werd blijkens de Jaarcijfers in 1907 aan het Openbaar onderwijs door de Overheid in totaal ten koste gelegd een bedrag van 257* millioen gulden, en ont vangen 27* millioen, zoodat de zui vere uitgaven bedroegen 23H millioen, d. i. over 563187 kinderen geslagen, nog iets meer dan f 40 per kind. Moest nu be Overheid, naar dien maat staf ook voorzien in de behoefte van de 361.088 kinderen, die thans op de Vrije school gaan, zoo zou uit de Overheids kas hiervoor bovendien te betalen zijn 14L> millioen gulden, of, zoo men de ge meenschappelijke kosten voor inspectie enz. buiten rekening laat 13Mi millioen. Thans betaalt het Rijk ons aan subsidie f 6.350.000. De Vrije school ontlast alzoo het Over heidsbudget met zeven millioen vulden. Anti-Clericalisme. „Het Centrum" schrijft: De protest-beweging tegen de exe cutie van Ferrer neemt al meer en meer ,een anti-clericaal karakter aan. Geheel in overeenstemming trouwens met de onlu: ten-zelve, waarvan Barce lona vóór e maanden getuige was. Ook toen r.c ;ite zich de revolutionaire woede bij voorkeur tegen priesters en kloosterlingen, tegen kloosters en ker ken. En evenzoo vindt men thans in socia listische en andere bladen de scherp ste uitvallen tegen Kerk en geestelijken. „De bloeddorst van de geestelijkheid, die door de bestorming der kloosters te Barcelona is opgeschrikt, verlangt toaar meer terechtstellingen," schrijft de socialistische „Vorwarts" van Berlijn. En dc bekende Belgische sociaal-demo craat Furnémont verklaarde op een pro- testmeetihg te Brussel die overigens in 't water schijnt gevallen te zijn dat... het Pausdom Ferrer had doen (neerschieten Maar men is nu eenmaal voor en bo ven alles anti-clericaal, en dus neemt men het zoo nauw niet met de feiten. Is het geen toppunt van dwaasheid, dat een hoop volk te Brussel voor een broederschool gaat schreeuwen en tieren, omdat in Spanje door den krijgsraad een doodvonnis is geveld? En let wel: o.c m-i.i .Ba.Bon protes teerden niet, toen in Barcelona onder moord en doodslag kerken en kloosters werden bestormd en vernield! Daartegen kwam men geen oogenblik in verzet en ook toen klonk het tar tend: a bas la calotte, weg met de clericalen Koninklijke Besluiten. Aan Mr. J. A. G. baron De Vos van Steenwijk is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van grififer bij het Gerechtshof te Arnhem, .Tot directeur van het post- en telegraaf kantoor te Franeker is benoemd N. j. Buwalda, thans in gelijke betrekking te Doorn. Tot plaatsvervangend lid der com missie, die te rekenen van 1 Aug. 1909 gedurende een jaar te Utrecht belast is met het afnemen van de practische exa mens van arts en van tandmeester, is als nog benoemd dr. J. L. B. Engelhard, arts te Utrecht. Aan W. F. Leemans, Koninklijk Ge volmachtigde voor Nederland, bij de Cen trale Commissie voor de Rijnvaart, oud hoofdinspecteur-generaal van den Rijks waterstaat te Warmond, is verlof ver leend tot het aannemen van het comman deurskruis le kl. met de Kroon der Orde van Philips den Grootmoedige, hem door Zijne Koninklijke .Hoogheid den Groot hertog van JHessen toegekend. ,Te rekenen van 1 Oct. 1909 is de arts C. Goedhart, te Hellevoetsluis, eervol ont heven, van het gezondheidsonderzoek van uit zee aldaar aankomende schepen en met gemeld onderzoek tijdelijk tot we deropzegging belast: dr. J. H. Wesselink, te Hellevoetsluis. Alsnog zijn benoemd in den Raad voor de Scheepvaart. I. tot vast lid C. L. J. Kotting, oud- scheepsgezagvoerder, gemeente-haven meester te Amsterdam; II. tot plaatsvervangend lid voor de vas te leden: R. Posthumus Meyes, gepen- sionneerd luitenant ter zee le klasse te 's Gravenhage. III. tot buitengewone leden: a. als scheepsbouwkundige voor de zeevissche- rij, J. Verwey, te Vlaardingen; b. als ma chinist J. Maandag, gepensioneerd offi cier-machinist te Amsterdam. IV. tot plaatsvervangende leden voor de buitengewone leden: a. als schipper van de kleine vaart H. Mulder, directeur van het compact De Eendracht, te Wilder- vank; b. als reeder van de Zeevisscherij, Jan Schippers te Vlaardingen. Bij 's Rijks Munt zijn benoemd tot chef van administratie G. J. E. 'van der Rijst, thans boekhoudertot boekhou- ter A. G. van Loopik, thans controleur bij de afdeeling „controle"tot contro leur bij de afdeeling j,controle", H. v. d. Lip, thans opzichter. Waarom het te doen was. De ergerlijke comedie, door het bru tale heerschap uit Veenendaal, het een- daagsche Kamerlid Van Manen, gespeeld is nog niet, afgeloopen. „Land en Volk" verneemt, dat hij aan de Regeering heeft gerequestreerd om hem een vergoeding uit te keeren op den voet van f 2000 'sjaars, ingaande 27 Juli, den dag zijner verkiezing. De man is met de uitbetaalde 6 dagen, ingaande met zijn toelating, niet tevreden. Het is te betreuren, dat de Kamer geen termen heeft kunnen vinden om door het inwinnen van inlichtingen naar de ver kiezing de toelating tijdens het afgeloo pen zittingsjaar onmogelijk te maken. Woensdagnacht hebben in- brekers te Rotterdam weer een goeden slag geslagen. Zij hebben nl. de geheele winkelkast leeggeplunderd van den goud en zilverkashouder A. J. Murk in de Weezenstraat aldaar. Terwijl de winkel kast met blinden ws afgesloten, was tevens het open voorportaal van den winkel gescheiden dtci een deur, welke echter niet tot de zoldering reikte. De dieven zijn waarschijnlijk over dat deur tje heen geklommen of hebben het we ten te openen, in elk geval, toen zij daar achter waren, konden zij ongezien hun gang gaan. Zij hebben toen het onder- paneel van de winkeldeur uitgebroken en zich op deze wijze meester gemaakt van alles wat van hun gading was. Van de voorwerpen met juweelen hebben zij die van waarde uitgezocht en de min derwaardige laten liggen. Ook de horlo ges waren niet van him gading, wel gou den ringen, armbanden, kettingen enz. Vermist wordt voor een waarde van f5000. Men vermoedt met dezelfde die ven te doen te hebben als die in den winkel aan den Strandmuur te Scheve- ningen hun slag poogden te slaan. Dc heer Murk met zijn gezin woonde boven den winkel, doch heeft niets be merkt. Toen Dondermorgen half zeven een timmerman aanbelde, die een karwei had te verrichten, werd de diefstal ontdekt. Dinsdag, zoo schrijft de Haar- leinsche correspent van het „Handsblad", is Mr. Andreae uit Haarlem met den vader van den in Kleef gevangen ge- zetten Haarlemmer daarheen gereisd. De eerste Staatsanwalt onving hen vriendelijk en gaf inlichtingen over het proces. Aan vankelijk is de jongeman wegens moord vervolgd, maar naderhand heeft men die aanklacht laten vallen en zijn hij en ver schillende anderen gezamenlijk vervolgd, de Haarlemmer wegens deelneming aan een vechtpartij, het verwonden van den omgekomene door schoppen en door een scherp voorwerp. De eerste twee feiten waren door hem erkend, het derde niet, maar door een getuige is verklaard, dat hij, uit een bovenraam ziende, den Haarlemmer heeft zien steken en het voorwerp, waarmee dat geschied was zien, weggooien. De eisch tegen onze landgenoot was tien maanden, het vonnis naar wij meldden een jaar, met aftrek der preventieve hechtenis. In dat vonnis had hij feitelijk berust, door een afstand van hooger be roep te onderteekenen. De eenige moge lijkheid in rechtsbijstand zou dus zijn cassatie wegens een fout in den vorm der procedure, maar in deze omstandig heden achtte Mr. Andreae dat niet ge- wenscht zoodat daarvan dan ook niet zal komen. De vader heeft in gezelschap van den advocaat, daarop zijn zoon mogen spre ken, die vertelde hoe de vechtpartij ont staan was door sarren van den verslagene, die tevens een stomp onder de kin had gegey„en. Maar dat hij dezen opzettelijk zou- hébben geschopt en gestoken, bleef hij bok nu ontkennen. Midden op het statio n Rozen- daal is de vleesch-trein LeeuWarden-Vlis- sin gen bij het loopen van de derde op de twee de lijn op eenledigstaanden wagengetooten. De machine sprong uit den wissel en werd geheel ter zijde geslagen. Bagage wagen en andere wagen werden gedeelte lijk vernield. Een wagen vol geslachte varkens is geheel versplinterd. De twee hoofdsporen zijn versperd,doch het verkeer kan blijven doorgaan. Men is dadelijk aan de opruiming begonnen. Geen persoonlijke ongelukken kwamen voor, doch de materieele schade is groot. Bij de opruiming van het materiaal is nog een ongeluk geschied. Bij het los wringen der rail is deze tegen het onder been van den ploegbaas Van der Muren geslagen en heeft dit lichaamsdeel ver brijzeld, behalve de machine is alles reeds opgeruimd. Toen F. H. teOchten zich Woensdagavond omstreeks 11 uur huis waarts begaf, werd hij onverwacht aan gevallen en met een ankerspil zoodanig geslagen, dat hij bewusteloos neeviel. Zijn kakebeen was stuk en verscheidene tanden waren stukgeslagen. Terstond moest geneeskundige hulp worden inge roepen. De politie, die onmiddellijk een onderzoek instelde, meent in zijn buur man A. M. S. den vermoedelijken dader te zien. De 11.-jarige M. H., woonach tig te Rotterdam, sprong Woensdagavond op den N'oordsingel op het voorbalcon van den bijwagen, die volgde achter den motorwagen der electrische tram. Toen de jongen, die een eindje medereed, den conducteur van den bijwagen zag aan komen, sprong hij van het voorbalcon van den in beweging zijnden bijwagen, maar deed dit in verkeerde richting, waardoor hij viel. Hij kwam onder den bijwagen, waardoor hem de wielen over het onderlijf en de bovenbeenen gingen. Zv/aar gewond opgenomen, bracht men hem naar de apotheek van de firma Beker Co in de Zomerhofstraat. Daar werd hem de eerste hulp verleend, maar hij overleed spoedig. Zijn lijk is naar de woning der ouders vervoerd. In den laten avond van Maan dag, tegen middernacht, heeft, naar het „Dagbl. voor Noord-Brabant" meldt aan den Klappenberg onder Etten, niet ver van het terrein, waar dezen zomer de eerste vliegproeven hier te lande door graaf De Lambert werden gehouden, eene verschrikkelijke snijpartij plaats ge had. Eene dochter van den landbouwer Be vers, op den Klappenberg woonachtig, was voornemens deze week ondertrouw te doen met Marijn Naalden, daar ook in de buurt woonachtig. Naar overoud gebruik moesten bruid en bruidegom de jongelingen uit de buurt trakteeren, zoogenaamd verschool-bier geven. Er waren 40 jongens genoodigd en er werd veel bier gedronken. Bij de genoodigden waren twee broe ders Bartels en twee gebroeders Mar tens. Tusschen de Bartelsen en de Mar- tensen bestond reeds sedert geruimen tijd een veete, en na afloop van het feest is het tot een hevig gevecht ge komen. Naar het schijnt, werden de gebroe ders Bartels pardoes door de gebroe ders Martens, op weg naar huis, aan gevallen. De Bartelsen zijn verschrikkelijk toe getakeld. Nil Bartels had niet minder dan 8 steken en sneden. Een snede in den nek van ongeveer 7 c.M. lang was doorgedrongen tot op de hals wervels. Voorts was hij verwond aan ar men, borst, enz. Jan Bartels was er al even slecht aan toe. Hij had 5 steken ken bekomen. Een snee boven over de rechterhand was verschrikkelijk, de strekspieren van nagenoeg alle vingers waren doorgesneden. De gebroeders Martens zijn in hech tenis genomen. Bij een huiszoeking, gedaan ten huize van Martens, werd onder het bed der beide vechtersbazen een mes van een der jongens gevonden. Waar het mes van den anderen gebleven is, weet men op het oogenblik nog niet. VROEDE VADEREN. Uit eene Gemeenteraadszitting te Wilder- van k. De heer Polak heeft een bezwaar tegen een artikel der instructie van het lager onderwijspersoneel. Bepaald is namelijk, dat de onder wijzer zich gedurende den schooltijd moet onthouden van het rooken. Daarvan wil spreker maken: „Zij moeten zich ont houden van het rooken van tabak en sigaren". Want als 's winters de kachels rooken dat is ook rooken. De voorzitter: We zitten hier in een ernstige vergadering, mijnheer Polak. De heer Polak: Jawel, meneer de voor zitter, maar zoo is 'tmeer een bepaald verbod. De voorzitter: Als de kachels rooken, kan dit den onderwijzer toch niet ten laste worden gelegd. Hoe wordt door den Raad over het voorstel van mijnheer Polak gedacht? Hoe wilt u het ook weer hebben? De heer Kruit merkt op, dat de heer Polak de sigaretten nog heeft vergeten. De heer Polak: Is ook tabak! De voorzitter: Als de onderwijzer in Indië geweest is, zal hij ook wel een steeltje kunnen rooken. De heer Polak: Nou maakt u er een grapje van. Of het u zoo animeert! FEUILLETON. Van dit oogenblik verheugde zich de secretaris van Mozes Molsein, als voogd der weezen in de bezoekers van het huis, en begon visites te ontvangen. Gewoonlijk dineerden dan de kinderen in het salon naast de bibliotheekmaar dien avond waren allen Merveillac, iMolsein, mijnheer Gensenne en Juliana 'genoogdigdzooals Maloeuvre gezegd had, was er alleen sprake van een intie me reünie. Marie-Angelina en Cyrillus schrokken er een weinig vanzonder te weten .waarom voorzag Lucien een valstriken miss Emily, actief en sprakeloos, dacht .veel, bij het bereiden van het dessert. De rouw van de weezen veroorloofde aan de genoodigden niet veel vroolijk- heid te toonen maar Mijnheer Gensenne, Merveillac en Mozes Molsein deden hun best om de conversatie interessant te Smaken. Eindelijk spraken zij over de studiën van Cyrillus, die de vragen van zijn vrienden met een volmaakte tact en een groot succes beantwoordde. Het was gemakkelijk aan te zien dat deze eenvoudige jongeling reeds een zeer zeldzame kennis bezat voor zijn leef tijd. Meerdere malen beproefde Maloeuvre met een vriendelijk aanhouden den jon geling te omhelzen maar deze had ge luk en ieder van de vragen van zijn •voogd diende om de verscheidenheid en soliditeit van zijne studiën te bewijzen Marie-Angelina straalde van trotsch- •heid bij het beschouwen van haar broe der wat Lucien betreft, hij scheen min der voldaan dan bezorgdmen had ge zegd dat hij een bepaald gevolg van dit gesprek verwachtte, dat geleek op een examen; zijn blik verliet Maloeuvre bijna niet, wiens lofprijzingen valsch klonken. Het was mijnheer Gensenne, die het incident te voorschijn bracht, waarvan de aard Lucien verontruste. Hij had haast te weten, waarop het zou uitloopen. Welnu, mijn jonge vriend, vroeg de grijsaard, het schijnt mij, dat gij biqnen een jaar voorzien met al uw di ploma's, dien onbekende, die zich toe? komst noemt, tegemoet kunt treden. Gij zijt rijk, zeer rijk, genoeg om veel goed te doen, te veel, om niet veel kwaad te veroorzaken, indien gij uw leven niet wijs inricht. Ik weet dat gij het voorbeeld van beschermers hebt, en een lezraar, zooals men er bijna niet meer yindt; maar toch om edel en nuttig te leven, moet men roeping gevoelen en zich een doel voor oogen stellen. Wat zoudt gij doen, in dien er sprake was van eene carrière te kiezen Daaraan heb1 ik' nog niet gedacht, antwoordde Cyrillus. Dat verwondert mij niet, gij zijt nog zeer jong. Maar op uw leeftijd gevoelt men, zoo niet een bepaalde roeping, maar dan toch uitgesproken neigingen. Houdt gij van het leger, gelooft gij dat het suc ces van de balie u zou bekoren? Zoudt gij de voorkeur geven aan de diplomatie? Mijnheer, antwoordde Cyrillus met eene trillende stem, zijn van verstand tin telenden blik richtend op den grootva der van Juliana, ik begrijp dat ik niet het recht heb te leven zonder bezigheden maar het schijnt mij toe, dat ik den weg kan kiezen, waartoe ik mij het meest getrok ken gevoel. Ik reken er niet op advocaat te worden om deze reden,- dat, indien ik dikwijls had te pleiten voor onschul- digen, ik ook zou moeten beproeven schul digen vrij te spreken; er is, aan die zijde van de taak van verdediger van de wedu wen en weezen, iets, dat mij tegenstaat. Ik zou er van houden soldaat te zijn ge durende den oorlog, maar het leven in liet garnizoen zou mij onmogelijk zijn ge durende den vrede. De diplomatie is een prachtige carrière^ dat erken ijq maar de openhartigheid van mijn houding, het on- gedwongene van mijn karakter zouden zich slecht schikken naar het masker van koelbloedigheid, dat men op zijn gelaat moet bewaren. Neen! Ik moet niets van adt alles worden. Ik heb eerzucht, veel, zelfs meer dan mijn dierbaren leermees ter veronderstelt. Mijne smaak wordt spoedig hartstocht. De loop van mijne studiën heeft mij tot de vreemde litteratuur getrokken, naar de beweging van den menschelijken geest sedert het begin der eeuwen, wel nu, ik wil loopen in de sporen van hen, die ik bewonder, ik wil achter mij laten een deel van mij zeiven, mijn dierbaren mees ter eer aan doend en op mijn beurt een weinig roem behalen. O, dat is goed! riep Marie-Angelina uit met een kinderlijk enthousiasme. Van het gelaat van Maloeuvre straalde een slechte vreugde, hetgeen Lucien be merkte. Mijnheer Gensenne hernam Dus de letteren trekken u zeer aan. Zeker, hernam de jongeling, wan neer ik de schoone gedichten lees, die als een schitterende straal door de ont wikkelde wereld gaan, dan gevoel ik mij zoo opgeheven van bewondering, dat ik meen dat mijn leven geëindigd is. Het is goed en sc!:; j:i enthousiasme te ge- yoejeng dat men gou .willen Lee ren De voorzitter: Welnee! ik zal het wel in stemming brengenWilt u het nog eens aangeven. Ik weet het niet precies meer. De heer Polak herhaalt: Ze moeten zich onthouden van het rooken van tabak of sigaren. Met 9 tegen 3 stemmen wordt de redactieverbetering van den heer Polak afgewezen. („N. v. d. D.") De heerjh. de Veen te Enkhui- zen heeft in een fuik een paling van bij zondere kleur gevangen. Het diertje, on geveer 30 cM. lang, is aan den buik geel en op den rug oranjekleurig. Op een schrijven naar Artis kwam bericht, dat men het gaarne als geschenk wil ont vangen. Het zal dan ook naar het aqua rium te Amsterdam worden opgezonden. Te Wernhout, gem. Zundert,- (N.-Br.) was een 69-jarig man uit Meer- le den molen van L. van Tichelt aan het herstellen. Bij het aanzetten van den. molen stak hij zijn hoofd door een gat en werd zijn hoofd door de wieken te pletter geslagen. De man was onmidd- dellijk dood. Toen een dochter van P. te Kaatsheuvel Zondagnamiddag aan het stoeien was, viel zij achterover en kwam met haar rug terecht in een mes, dat haar zuster bezigde om een peer te schillen. Een diepe wonde ontstond, zóó erg, dat haar reeds de H. Sacramenten zijn toegediend. Een vrouw uit Haanr ade was gehuwd met een te Venlo gestation- neerd machinist. De vrouw kon in Venlo niet goed wennen. Eindelijk werd de man naar station Kerkrade verplaatst. De meubels werden ingeladen en de blijdschap der vrouw was zoo groot, dat zij een beroerte kreeg en dood neer viel. (L. K.) Men schrijft uit Rh eden: Kin- deren en volwassenen zijn weer volijve rig bezig met het beukenrapen. In de Midda'chterallee o.a. ziet men hen dikwijls met tientallen nootjes vegen en dan ze ven, om ze van het overtollige vuil te zui veren. De uit het beukslaan verkregen olie wordt meest als bakolie gebruikt. De overvloedige beukenoogst van dit jaar verschaft aan menig gezin een buiten kansje, daar op sommige dagen één per soon wel een H.L. nootjes verzamelen kan, waarvoor ongeveer f 4 wordt be taald. Gistermiddagis door een hen gelaar bij Buiksloot uit het Noord-Hol lands kanaal het lijkje van een pasgebo ren kind aan den hoek opgehaald. Het had een touwtje om den hals en ver keerde reeds in staat van ontbinding. Ter stond werd aangifte gedaan bij de politie die het lijkje ter onderzoek near Amster dam vervoerde. T e H eer Hugow aa r d (N.-H.) i s bij C. v. d. G. aan den Boterweg in de weide een geit geslacht, waarvan het vleesch werd meegenomen, doch huid en ingewanden in het water werden gewor pen. Te Zandvoort is een goedge- slaagae proeftocht gehouden met de red dingsboot der Noord- en Zuid-Holland- sche Reddingmaatschappij. De boot was in goeden staat en vol deed aan alle eischen. Eveneens werden proeven genomen met het vuurpijltoestel Bij beide proefnemingen waren vele toeschouwers op het strand aanwezig. Deinstructie in de moordzaak te Koekange wordt nog steeds voortge zet. Meer en meer echter begint men te gelooven, dat het gruwelstuk wel altijd een mysterie zal blijven. De verklaringen van Klaas Bakker, een der gearresteerde zoons van den vermoor de, dat hij op den avond van den moord rechtstreeks naar huis is gegaan, wordt door het getuigenis van anderen tegen gesproken, hetgeen voor hem als zeer be zwarend geacht wordt. Te Barger-Oosterveen (Gr.;, is tengevolge van den aanhoudenden regen, de woning van den arbeider Kuhl inge stort. Den man, die reeds U was,- door zijne eigen \ver-._ ik arbeid met den ijver, dien gij prijst, dan is het om mij dan geschikt te vinden voor den strijd om later een weinig naam te krijgen. Mijn dierbaar ki...i, zeide Maloeuvre met een stem, waarvan de zichtheid een soort medelijden verried, breng uw hoofd daarmee niet op hol, gij zoudt een aan val van koorts krijgen, waarvan het ge vaar groot kan zijn. Zich vervolgens tot Lavergne richtend zeide hij: Ik had u verzocht, mijnheer om stige en speciale redenen de verb. van dit kind in bedwang te houden, en ik bemerk met levendige spijt dat gij dezé zwakke hersens in een aanhoudende gis ting houdt. Ik verzeker u, mijnheer.... zeide Lu cien. Tracht u niet te verdedigen, voegde spoedig en ruw Maloeuvre er aan toe, ik ben minder verrast, dan bedroefd, er verschrikt zelfs over hetgeen ik hoor er hetgeen mijne vrienden met mij consta teeren. Leg het nader uit, mijnheer, riep L* vergne uit, want ik verklaar u niet te ba grijpen. Jude Maloeuvre wierp naar den leer aar een kouden en harden blik. {Wordt yervolgd)

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 5