Gemengd Nieuws. £ijn. Tot verificateurs worden benoemd de heeren Slegtenhorst, van Hees en H. Lombert. Nadat de begrooting voor 1909/10 post voor post is voorgelezen en toegelicht, wordt zij vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f2192,55. De Voorzitter deelt thans een en ander mede omtrent de jaarfeesten der afdeeling, welke op Zondag 17 en 24 October a.s. zullen worden gehouden. Ieder lid heeft het recht een dame mede te brengen en de toegangskaarten zullen op Vrijdag 15 en Zaterdag 16 October van halfacht tot 10 uur in het Bondsgebouw ver krijgbaar zijn. Tevens moet dan vijf cents gestort worden als contributie voor het plaatselijk comité der Kath. Soc. Actie. De heer Hen sing, die als bondsafge- vaardigde zitting had in het perscomité, begroet met vreugde en ingenomanheid de zóó spoedige verschijning van het Katholieke Dagblad De Leidsche Courant. Voor den Volksbond is het van groot belang, dat er een courant bestaat, waarin zijn belangen worden voorgestaan en daarom wekt spr. op tot krachtigen steun door abonnement, aan deze nieuwe poging van katholieke zijde. De Voorzitter sluit zich hierbij geheel aan. Tot nu toe moest men noodgedrongen een neutraal blad in zijn huis dulden. Velen mogen zeggen: wij zien daarin geen kwaad, spr. verwijst dezulken naar sommige advertenties, die daarin uit sluitend uit winstbejag worden geplaatst of naar de feuilletons van verdachten aard. Het is dan ook een dure plicht de katholieke pers te steunen, opdat in elk huisgezin een katholiek blad worde ge lezen. Beide toespraken werden met applaus begroet. Bij de rondvraag werden nog eenige huishoudelijke zaken behandeld, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze door den Voorzitter werd gesloten. Het correspondentie-bureau meldt ons Na 30 September zijn alhier ont- vrec.. 1 ijzeren geldkistje, donkerblauw ge lakt, lang 30 c.M., breed 20 c.M. en hoog pl.m. 15 cM. inhoudende: effect van de Bulgaarsche Ta- baksstaatsleening, no. 83770, waarde fr. 500; 3 effecten van de Wladikawkas- spoorweg, elk groot 125 goud roebel, resp. no. 113963, 134233 en 161289; 4 effecten Palenleh Mijnbouw Mij., elk no minaal v aard f 500, respect, genummerd 34146 t.ni. 34130, 34166 t.m. 34170; 32301 t.m. 32305, 40206 t.m. 40210; 4 Witte kruis loten, serie 444952; alle genumm. 28; diverse quitantiën en stukken betref fende benoemingen, overplaatsingen bij de posterijen enz., alle ten name van F. E. Meuffels; polis lotisico, no. 16026, waar op aaii zegels betaald ruim f 70. 1 brandassurantie-polis ten name van wed. Y. Meuffels, geb. Weiman, Witte de .Withstraat 17 den Haag; 1 Muntbiljet ad f 10, 2 gouden tientjes, enkele guldens en een groen zijden beurs met 2 stalen ringen, inh. eenige oude zil veren Holl. munten o.a. enkele guldens met den beeldenaar van wijlen H.H. M.M. Willem I en Willem II, benevens enkele Belgische munten. De Commissaris van Politie te Leiden verzoekt in beslagneming en bericht. Deze stukken zijn ontvreemd bij den heer M. aan den Apofhekersdijk. Op 4 October 1909 zijn alhier ont vreemd 1 gouden heeren-cylinder horloge, op de achterzijde gegraveerd een stampvoe tend paard met wuivenden staart; 15 zilveren theelepeltjes (ouderwetsche) met breeden steel; 1 broche van groen-grijs steenachtig glas met gouden nerven, in het midden hangt een pareltje; 1 ronde gouden medaillon met heeren portret 1 gouden collier van kleine schakels, met gouden hangers, waarin een groen steentje en pareltje onderaan; 1 gouden veiligheidsspeld met rood steentje; 1 gouden halve-maan vormig broche bezet met pareltjes; 1 camee broche met gouden rand in bruin étui, dat van binnen wit is 1 camée broche met gouden rand; 1 broche met knopjes, bloedkoraal met quantille goud; 1 één-snoerige granaten halsketting met gouden tonnetje; 1 broche, ametïst met knopje; 14 zilve ren eetlepels; 14 dito vorken 2 dito groentelepels 2 sauslepels dito 1 dito vischschepper; 1 dito aspergetang 1 dito gemberiepel en vork; 1 dito gesneden antieke lepel 1 zilveren slalepel en vork; 1 dito suikertang; 2 dito compotelepels; 2 dito vruchtenlepels 1 dito suikerstrooier; 4 dito apostellepeltjes; 4 dito dessertlepels; 6 verguld zilveren suikerlepeltjes 1 model gouden officiers kruis Oranje- Nassauorde 1 thee schepje; 1 suikerschepje; 2 bossen sleutels waaronder twee loo- pers; omstreeks f 1060 bestaande uit 6 k 7 bankbiljetten van f 100; eenige bankbil jetten van f 60; f 25 en f 10, en omstreeks f 125 aan specie; 2 chèque's ten name van Eerdmans te Leiden, te zamen circa 7 Pd. De commissaris van politie verzoekt in beslagneming en bericht. Z. D. H. Mgr. E. Giesen, bisschop van N.-Chansi, arriveerde gistermiddag bij zijn ordegenooten, de Eerw. paters Franciscanen van de Hartebrug, voor een afscheidsbezoek. Hedenmiddag vertrok Z. D. H. naar Rotterdam, waar Z. D. H. zich morgen inscheept naar New-York, om na een reis dwars door Amerika zijn Missie gebied te bereiken. Als bijzonderheid kunnen wij nog mededeelen, dat de Eerw. pater Haanen een kiassegenoot van Mgr. Giessen was. Sempre Crescendo- geeft S December a.s. een concert alhier. Het orkest zal spelen een symphonie van Haydn (in C-moil), Casse-Noisette van Tschaikowsky en voorspel Meister- singer. Solisten zijn het eerelid S. C., de heer Himpe (violoncel), en de pianist Water man uit Rotterdam (concert in G van Beethoven). De militaire wintercursussen ter opleiding van het reservekader dat met onbepaald verlof is, zullen alhier in garnizoen den 15 October a.s. aanvangen. Heden keerde in het garnizoen terug het personeel, dat deel heeft uitgemaakt van het vaste detachement'in het schiet kamp te Harskamp. AARLANDERVEEN. Door het zoon tje van den landbouwer S. werd in het land een oud geldstuk gevonden, ter grootte van een gulden. Op de eene zijde stond I C. 1687, ter wijl de~ keerzijde vertoonde de beeltenis van een man in zittende houding. Een randschrift was niet aanwezig. Een liefhebber van oude munten bood terstond een rijksdaalder voor de vondst. Toen Zondagavond 1.1. de landbou wer K. met een wagen met melkbussen huiswaarts keerde, geraakte hij met paard en wagen te water. K. kwam onder het paard terecht, en het zou zeker slecht met hem .afgeloopen zjjnj ]iad niet zijn arbeider, die zich ook op den wagen be vond, zijn baas uit die netelige positie be vrijd. Als bewijs, hoe weinig nog vele ouders doordrongen zijn van de noodza kelijkheid van het onderwijs voor hunne kinderen, diene, dat er tot nog toe slechts vier leerlingen het herhalingsonderwijs op de R. K. Parochiale school volgen. ALFEN. .Gisteren werd in onze ge meente een niet alledaagsche bruiloft ge vierd. Het bruidspaar R. O. en G. jH. zou dien dag in het huwelijksbootje stap pen, maar de vader van de bruid was niet verschenen en werd de trouw tot de volgende week uitgesteld; daar ver der alle familieleden aanwezig waren, werd besloten de bruiloft toch te vieren. HAZERSWOUDE. De Eerw. Zuster Agnes, hoofd der school aan 't Zwaantje, welke eene operatie heeft ondergaan in het St. Elisabethgesticht te Leiden, is ge lukkig weer herstellend. HAZERSWOUDE. In de maand Sep tember zijn alhier aan het ielefoonkan- toor behandeld 68 telegrammen, waarvan ontvangen 38 en verzonden 55. HAASTRECHT. Donderdagmorgen re den de Gebr. v. N. naar de markt te Gou da. Door het schrikken van het paard ge raakte dit alsmede het rijtuig van den hoogen dijk af. De vier inzittenden kwa men er met den schrik af. Paard en wagen bleven eveneens ongedeerd. KATWIJK AAN ZEE. De schuiten van hier, die te IJ muiden binnenkomen, hebben flinke vangsten. Wel laten som mige vaartuigen lang op zich wachten, doch daar de prijzen goed en het ge- heele jaar vrij vast zijn, zijn de uitkomsten tot heden bevredigend. Men besteedt: volle haring f 11.50 k 13.25, maatjes id. f8.10 k 8.35, ijle id. f6.70 a 7.20, steur- haring f10 k 14, makreel f6.30 k 8.80, alles per kantje. KATWIJK. De motorschuit Katwijk 3 is, naar men gisteravond uit IJmuiden meldde, bij het verlaten van de nieuwe schutsluis tegen de remstoel geloopen en in zinkenden staat aan den grond gezet. De lading haring en de netten worden geborgen. KATWIJK AAN DEN RIJN. In dezen gemeente doet zich weer een geval van Febris Typhoïdea voor. ?5e patiënte is vervoerd naar de ziekenbarak bij de tol. De inspectie van de verlofgangers van de landweer zal voor de gemeenten Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg plaats hebben in de bewaarschool te Katwijk a.d. Rijn op Vrijdag 5 Nov. a.s. LISSE. Gisteren zijn alhier de jaar lij ksche harddraverijen gehouden op de korte baan. Liet het weer zich in het begin der week niet zeer gunstig aanzien en geleek het of het wat men hier noemt echt Lisser kermisweer zou worden, gister was het een schoone najaarsdag. Reeds bijtijds zag men dan ook de menschen in massa naar het terrein, op het land van den heer G. Vreeburg, welk terrein rijk getooid was met vlaggen en wimpels, henen stroomen, waar om half tien, onder de opwekkende tonen van onze muziekvereeniging „Eensgezind", directeur de heer G. Verheij, van Lelden, de h ddraverijen voor paarden van inge zeten..een aanvang nam. Aan dezen wedstrijd werd deelgeno men door 9 paarden en wel als volgt: No. 1, Marie, Eigenaar A. v. d. Vlugt, berijder, eigenaar. No. 2, Corrie, Eigenaar W. Duineveld, berijder, eigenaar. No. 3, Princes, Eigenaar G. Hulsbo9ch, berijder, JJ van Graven. No. 4, Nora, Eigenaar D. Guldemond, berijder, eigenaar. No. 5, Hans, Eigenaar J. Langeveld, berijder J. Langeveld Jr. No. 6, Marie, Eigenaar Th. van Ruiten, berijder J. van Graven. No. 7, Coba, Eigenaar G. Warmerdam, berijder, eigenaar. No. 8, Wilhëlmina, Eigenaar D. Guldemond, berijder, eige naar. No. 9, Lena, Eigenares Wed. W. Verdegaal, berijder W. Verdegaal. Na een heeten en interessanten kamp kende de Jury, bestaande uit de hecrcn A. Wijnands, starter, A. F. Mulder, J. Pijnacker en J. Riggel, de prijzen toe toe als volgt: le prijs f75 „Nora", van den heer D. Guldemond. le premie f 40 „Lena", van den heer W. Verdegaal, 2e premie f 20 „Wilhël mina", van den heer D. Guldemond. 3e premie f 10 „Corrie", van den heer W. Duineveld. Van de namiddag-harddrave rijen voor paarden van alle landen en rassen werden na een drie-urigen strijd de prijzen behaald als voigt le prijs f 250 door „Bonny" M., eigenaar J. A. Geerzen, Woerden, berijder H. P.. Schönrock, le premie f100 door „Baron Wallaer" van denzelfden, 2e premie f50 door „Indigo Boy" van J. Schoor te Medemblik, berijder C. Bièr. Troostprijs f50 door „Sussie Jordan" eigenaar P. Bols te Hoogenreede, berijder L. van Hemmen en de troostpremie f25 door „Present" van H. Q. Schrijver van 's Gravenhage, berijder Th. de Vlieger. Na afloop werden door den Burgemeester, voorzitter der vereeniging, na een harte lijke toespraak de prijzen uitgereikt waar na men onder de vroolijke tonen der muziek in optocht naar het dorp ging waar de kermispret in vollen gang was. Aan het loket werden 1375 kaarten verkocht, een sprekend bewijs van de groote belangstelling. NIEUWVEEN. Gedurende de afgeloo- pen maand September zijn aan het tele foonkantoor alhier 108 telegrammen be handeld, waarvan 46 verzonden en 62 ontvangen. NOORDWIJK. Voor rekening van den eigenaar, den heer F. C. Zewrowskij, werd gisteren door den architect W. C. Mulder, van Leiden, in het „Hof van Holland" aanbesteed het gedeeltelijk af breken en weder opbouwen van genoemd hotel-restaurant. Er werden 4 biljetten in geleverd: H. J. Sloots van Leiden voor f 17989; W. P. de Vreede van Noördwijk voor f15980; K. de Bes van Noordwijk voor f 14S9S en A. C. Beijer van Amers foort voor f 12800. OUDEWETERING. Onze oudjes hiei hebben menigmaal nog hooren spreken over „Meesteri' Kat. Dezer dagen vonden wij een keurige heraldische teekening van hem, die de oude man op 78-jarigen leeftijd, zonder dat zijn oog met een bril gewapend was, heeft vervaardigd. Onder die teekening schreef hij: „Gedaan door P. Kat, die oud zijnde „bijna 78 jaren, verschenen den 8st July „1823, en 46 jaren en ruim 6 maanden „onderwijzer der jeugd geweest zijnde „aan de Oudewetering verschenen primo „Meij 1816 en den Kerkendienst met al „hetgeen daaraan behoord, den gezegende „tijd van 56 jaren, waar twee jaar van „als ondermeester, verschenen den 18de „Meij 1823. „En dat (die teekening) door 's Hemels- goedheid, nog mogen doen zonder be hulp van een bril." In den tijd der patriotten, toen ieder nog een vetkaars op tafel had staan, met den snuiter er naast, schenen de oogen sterker te blijven, dan nu met het electrisch licht. RIJNSBURG. Bij den heer N. v. d. M. alhier hebben in den nacht van Woensdag dag op Donderdag eenige personen zich toegang weten te verschaffen op het zin ken dak der keuken. Met welk doel is onbekend. Niets wordt vermist. Een en ander verwekte heel wat consterna'tie in de buurt. VOORHOUT. Gisterenavond had al hier een ernstig ongeval plaats. Het doch tertje van H. V., dat met haar zusjes spe lende herhaaldelijk de trap op en af ging, kwam zoodanig te vallen, dat zij door haar moeder bewusteloos werd opgenomen. Hedenmorgen was het kind nog in den zelfden toestand. De geneesheer consta teerde hersenschudding. WARMOND. In het verslag van den Gemeenteraad in het blad van gisteren is door misverstand een abuis geslopen. Er staat: „4 tegen 2 stemmen werd be sloten de .politieverordening te wijzigen, in den geest van den adressant", dit moet zijn„werd besloten de politieverordening niet te wijzigen in den geest van den adressant". WASSENAAR. Gisteren vond men de loods van een in aanbouw zijnde villa op het buiten Groot Haezebroek opengebro ken. Een timmerman en een metselaar kwamen tot de ontdekking, dat hun ge reedschappen waren ontvreemd. De lood gieter G. v. R. alhier miste behalve een soldeerbout, ook nog een looden pijp van ongeveer 10 M. lengte. Van de dader of daders is nog geen spoor ontdekt. ZEVENHUIZEN. Een behoeftig inge zetene Tuit onze gemeente, ontving van H. M. de Koningin, aan wie hij zijn nood te kennen had gegeven, een gift van f 20. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afge legd het candidaats-examen in de rech ten, door Mejonkvr. A. de Brauw (den Haag)hef voorbereidend examen voor den Indischen adminrstratieven dienst door de heeren J. v. d. jTogt (Leiden) en M. A. Tydeman (Voorburg) en het 2e natuurkundig examen door den heer A. J. H. Bergman (den Haag). Bevorderd tot doctor in de rechtswe tenschap, na verdediging van een acade misch proefschrift, getiteld „De Rechts kracht van de verordeningen der Christe lijke kerkgenootschappen", de heer Louis Henri van Lennep, geboren te Apeldoorn, wonende te Aerdenhout bij Haarlem. Bevorderd tot doctor in de godge leerdheid, na verdediging van een acade misch proefschrift getiteld „Schleierwe- cher,s Reden über d' e Religion", als proe ve van apologie de heer Willem Jan Aal- ders, geboren te Amsterdam, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Beesd (Geld.) De Geneeskundige Staatscommissie be vorderde tot arts den heer A. Greve (Arnhem) tot Semi-arts de heer J. Ou weleen (Maasland). GRONINGEN, le natuurk. examen de heer P. W. Koppius; theor. geneesk. examen de heer E. H. L. Engelhardt. UTRECHT. Theo r. geneesk. ex. 2C. F. Engelhard. Cand. ex. RechtenW. E. C De Groot.. Prop. ex. Geneesk.H. C. v. d. Broek. AMSTERDAM. Propaedeuiiscli me disch examen: de heer Th. Van Schel ven candidaatsexamen rechtende hee ren J. M. L. Sillevis en A. J. E. Ter- windt. LEGER EN VLOOT. In den ouderdom van 53 jaar overleed gisteren in het Militair-Hospitaal te Utrecht de Luitenant-Kolonel A. L. Boonacker, Commandant van het 3e Bataljon 4e Regiment Infanterie te Gouda. In de subalterne rangen was de heer Boonacker verscheidene jaren alhier in garnizoen geplaatst. Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. druk bekomen, als we al 't möóïs filaï den Hertenkamp hebben gedragen, en on ze woonplaatsen denzelfden dorren, dro gen indruk maken als voorheen. Wellicht kan er ook nog wat worden gedaan aan onze dorpspleinen, de afdeeling Heem stede ging in dezen met haar Raadhuis plein sinds enkele jaren op uitnemende wijze voor. Èn ook de buitenplaatsen,- welke aan de hoofdwegen grerizen,- mo gen niet achterwege blijven; deze ter reinen toch leeuèn zich bij uitstek voor de beplanting onzer artikelen. Het is noodzakelijk, dat we steeds op nieuw, en vooral aan het Hollandsche publiek, hetwelk over 't geheel voor bloe men nog maar zéér weinig wil uitgeven; doen zien, dat men voor weinig kosten veel moois kan verkrijgen. Daartoe span ne een ieder op zijn wijze zich in. En de algemeene omzet wat we toch gaarne zien zal zich daardoor vergrooten. Graanmarkt. B. en W. van 's Gravenhage maken be kend dat het 2e jaarlijksche kaasmarkt zal gehouden worden op Woensdag den 13den October a.s. van des morgens 7 tot des namiddags 4 uur, op de Prinse gracht en op de Groote Markt. ©ES or 4. VLIEGSPORT. De Engelsche vlieger Cody zal deze week begproeven het traject Londen-Man- chester af te leggen. Hij zal zieh nief van een kompas bedienen, doch van wit linnen banden van 100 voet lengte, op verschillende plaatsen over den grond uit gespreid, mannen met vlaggen enballon- captifs als wegwijzers. De America II, winner i.d. wedstrijd om den Gordon-Bennett-beker, blijkt 35 uur en 7 minuten in de lucht te zijn ge weest. De ballon Rotterdam, van de Ned. Luchtvaart-vereeniging, heeft Woensdag de grootste hoogte, 1600 Meter, bereik! tusschen .Hazerswoude en Boskoop. De temperatuur was op die hoogte 2 gra den Celsius. Te Finsterwolde (Gron.) is een bal lon neergekomen met drie officieren, die in den nacht van Woensdag op Donder dag te Essen opgestegen was Voor sportdoeieinden of iets anders? HERMAN F. A. DAMEN ZOON. Wijnhandelaren Hofleveranciers. Kanfoor Burgsteeg LEIDEN. (.3) Kerlktuleuws. Mgr. Palombi. f Mgr. Palombi, domproost van Santa Maria Maggiore, een der bekendste pre laten, is gister naar de „Lok. Anz," meldt, door een vrachtkar overreden en gedood. Land- en Tuinbouw. De heer K. Klijn schrijft in het ;,Weekbl. voor Bloembollencultuur" Terecht heeft men er wel eens op ge wezen, dat de beoefenaars van ons vak er zich veelal weinig aan gelegen laten liggen, de aantrekkelijkheid van ons dis trict door versiering en beplanting van eigen terreinen vóór woon- en bollenhui- zen te verhoogen. In de laatste jaren is daarin, getuige de nieuwere gebouwen, wel eenige verandering gekomen en meer en meer rekent men erop, een gedeelte gronds voor permanente beplanting te re serveeren. Doch te veel nog bepalen zich de meesten bij de „traditioneele" Knol begonia's, Meteoor-Geraniums en wat dies meer zij. Daari.i moest eens voorgoed en voor al met het oog op het volgend jaar, ver andering komen. En vooral zou het'daarvoor thans een goed tijdstip zijn in verband met het be zoek aan de tentoonstelling, als menig een ook een kijkje wil nemen in de bol lenstreek. Zullen we nu alleen alles op haren en snaren zetten om de tentoonstelling zoo veel mogelijk tot haar recht te laten ko men, of zullen we vooral óók alle denk bare moeite doen, om ter gelegenheid van het Jubileum, het geheele district op te sieren met de keur onzer producten? Ik heb wel eens de vraag hooren doen, of het ook niet te overwegen ware ge weest, naast de groote tentoonstelling ook moeite te doen, de versiering van onze tuinen gelijken tred daarmede te doen houden; en het eigenlijke doel van ten toonstellen is toch, het publiek te laten zien, wat we hebben, om hetgeen het heeft gezien in eigen kring, na te doen; de groote perken op de bekende terreinen, technisch aangelegd, of hetama- teurswerk (in den ruimsten zin des woords) van de leden onderling. Het doel nu van dit schrijven is, de lezers op te wekken, naast de tentoon stelling, ook in eigen kring iets te doen, om óók van het district een mooi geheel te maken, met verschillende artikelen op verschillende tijden bloeiende, over 2 of drie maanden verdeeld. En men neme nu eens niet de goed koopste soorten, waarmede onze perken veelal „stiefmoederlijk" worden b'edeeld, er blijft dit jaar van de beste soorten nog wel genoeg over, om goed voor den dag te komen. De bezoekers van tentoonstel ling en district zullen een eenzijdigen in S. U., oud 72 jaar, te H i 11 ego m, heeft voor den officier van justitie te Haarlem bekend op de beide jeugdige appeldieven geschoten te hebben. Na zijn bekentenis is U. op vrije voeten gestelcL Naar men ons van welingelich- te zijde verzekert, zal het warenhuis de „Grand Bazar de la Paix" in de Spui straat te 's Gravenhage aan een combi natie worden overgedaan en verbouwd worden tot een nieuwen schouwburg. On oordeelkundige leiding en uitbreiding moe ten oorzaak zijn, dat de zaak niet gaat. (Volk). A.s. Maandag en Dinsdag ver trekken uit de prov. Groningen en Drenthe vele arbeiders naar Duitschland, om bij het leggen van spoorlijnen geruimen tijd werk te vinden, in elk geval tot 1 Maart 1910. Bij een tien-urigen werkdag bedraagt het loon plm. f. 1260 per week, gedurende 5 maanden is werk toegezegd. Een 500- tal Hollandsche zandscheppers kunnen Ldaarmee werk bekomen. Gisterochtend werden, naar het „Haagsch Hbld." meldt, bij een be kende familie, wonende in de Laan van. Meerdervoort te 's-Gravenhage drie im mortellenkransen bezorgd, met het op schrift: „Aan mijne lieve moeder." Daar in deze familie gelukkig geen sterfgeval plaats had, werd natuurlijk aan een vergissing gedacht en de kran sen geweigerd. Korten tijd daarna werd een compleet "begrafenismaal Voor 8 per-: sonen met servies aangeboden. Men begreep toen nog niet, met eeri een lage grap -te doen te hebben doóh toen korten tijd daarna een lijkwagen met 2 volgkoetsen en 3 automobielen voor het huis stil hielden, begon men eindelijk den ernst van het geval te be grijpen en werd terstond de politie er mede in kennis gesteld. De familie kan niet vermoeden, wie haar die poets heeft gespeeld. Een leerling van het klein Seminarie te Mechelen, een knaapje van: 10 jaar, is in slapenden toestand (hij is slaapwandelaar) uit een raam der tweede verdieping gevallen. De nachtwacht vond hem bijzijn ronde van 1 uur 's nachts op de binnenplaats liggen. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Hij moet op slag dood zijn geweest. Gistermiddag is in den kel der van den drogist De Kruyff, in de Lange Jansstraat te Utrecht een bus benzine gesprongen. De knecht werd: aan het hoofd en de handen gekwetst.- Door den luchtdruk sprong een kelder venster. De brandweer bluschte spoe dig de vlammen. Dinsdagnacht is te Linne bij Roermond diefstal gepleegd in de R. IQ kerk. Men heeft zich toegang verschaft) tot de sacristie, alwaar de brandkast werO) opengebroken en de daarin aanwezigej gelden werden ontvreemd. Tevens werq een offerblok geiqge&rd, h.etwslk

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 2