Gemengd Nieuws. Burgerlijke Standen. links of rechts. Met z'n voeten, rustende In een kleinen beugel, regelt hij de snel heid van z'n motor. Het kraantje van den benzine-toevoer bevindt zich vlak voor hem. Het geraamte van de „Demoisejle" Is van lichte bamboestaken, bespannen met dubbel perkament. Met deze kleine machine heeft Santos Dumont te Sant Cyr werkelijk wonderen gedaan. Zijn machine is op de tentoonstelling in het Grand Palais de kleinste. En juist daarom is hij zelf misschien de grootste. Ballonsport. ronnaut Zekili heeft een uitvin ding gedaan, die in het vervolg, vele on gelukken zal voorkomen en yooral voor militaire doeleinden van groot gewicht is. Het is een apparaat, waardoor gas en bal- lastverües vermeden wordt Een ballon- tocht naar de noordpool behoort dus niet meer tot de onmogelijkheden. Omtrent de moord te Onna (Dr.) wordt aan het N. v. d. D. ge schreven 'e haat, waardoor L» v. d. Vegt oor zaak was van het familie-drama, dat voor een paar weken te Onna voorviel, heeft thans plaats gemaakt voor berouw. Gedurig barst hij nu in luid schreien los. Bij elke gelegenheid iaat hij thans blijken groot berouw te hebben over z rr daad. Op den Utree htschen weg, bij Zeist, kwam de heer Wierts Coehoorn, uit 's-Gravenhage, met zijn fiets in bot sing met den automobiel van den heer Snouck, uit Utrecht. De heer Wierts werd ernstig aan het hoofd gewond en naar het Ziekenhuis gebracht. De auto reed tegen een boom, die ver hield werd. In de bierbrouwer ij van de firma Hagedoorn en Kirchmann is te Ambt-Almelo de keldermeester G. Kamp bij het verplaatsen van vaten daartus- schen geraakt en doodgedrukt In de Mooie Nel. onder Haar- lemmerliede, is de 52-jarige vleeschi houwer Weller, uit Haarlem, die lijden de was aan toevallen, bij het hengelen dronken. Zijn lijk is opgehaald. Te Vreeswijk heeft in de bui- tenhaven van de Keulsche vaart de 21- jarigen dekknecht van de sleepboot „Poolster" het ongeluk gehad een sta len sleeptros op het been te krijgen, waardoor dit lichaamsdeel voor een groot deel werd afgescheurd. De on gelukkige, die onbeschrijfelijke pijnen leed, werd naar Utrecht gezonden ter medische behandeling. De politie te Hilversum heeft de hand gelegd op den, dader van in den laatsten tijd te Hilversum gepleegde diefstallen, vooral van rijwie len. Het is zekere K., wonende aan den Hooge Laarderweg. Hij had een damesrijwiel verkocht aan een koopman in Amsterdam. Deze ver kocht het aan iemand te Hilversum, en zoodoende kwam de politie op het spoor. De aangehoudene dreef met twee andere personen D. en O. eene Com pagnieschap. Het driejarig zoontje van den werkman Hoyer te Naarden, dat door de tram in de Vrouwenstraat werd overreden, is in de Ziekenverpleging te Hilversum aan de gevolgen bezweken. Te Cabauw (Utr.) is een zoon tje van het hoofd der openbare school te water geraakt en verdronken. De pogingen om de levensgeesten weer op te wekken bleven vruchteloos. Het schijnt met de financi- eele aangelegenheden der gemeente Tieesch bij Oss niet zeer naar wensch te gaan. Vooral de gemeentebegrooting is het teere punt. Na talrijke onverkwik kelijke discussies is deze voor den ze venden keer weer met algemeene stem men verworpen. Om zijn kat te redden. Een tra gisch ongeval heeft zich voorgedaan in Beersel (België). Terwijl gistermorgen een echtpaar naar de kerk was, bleef een jongetje van 6 jaar alleen thuis. Het kind speelde met een kat, toen deze, ontsnap pend aan zijne handen, in een mestput sprong. Het .kind, dat de kat wilde red den, ging op den buik over den rand der put liggen, gleed uit e. el eveneens in de gier. Een buurman, die het ongeluk van verre had gezien, kwam aanloopen en trok er het arme knaapje uit, dat reeds opgehouden had te leven. Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid .van de redactie.) Als het kalf enz. Waarde Redactie I U zult mij zeer verplichten door de navolgende regelen in Uw blad op te nemen, waarvoor mijn besten dank. Hedenmorgen omstreeks 8 uur reed er een oude heer met een fiets langs den stationsweg.. Terwijl deze den stations weg ongeveer had afgereden, gleed hij met zijn rijwiel uit, omdat de straat met modder bedekt was. Hevig bloedende werd bedoelde heer 0pgenomen en binnengebracht bij den heer S. Leman, die hem welwillend hulp verleende. Na vooraf verbonden te zijn kon hij weder met een vuil modderig pak huiswaarts gaan. Zoo ook Zaterdag]. 1. kwamen er eenige fietsrijders den stationsweg oprijden, toen er een van deze plotseling met zijn rij wiel uitgleed, en op den grond terecht kwam, zoodat hij, deerlijk bezeerd en zijn fiets aan stukken, zich verder huiswaarts kon begeven. Resumeerende, waar er aanstonds meer dere ongelukken te betreuren zouden zijn, hoop ik dat de overheid maatregelen zal nemen, dat de straat zooals in den Haag reeds geschied, in het vervolg ook tweemaal daags zal worden gereinigd om daardoor te voorkomen dat de bedoeling van bovenstaand spreekwoord in ver vulling zou gaan. Inmiddels Hoogachtend, Uw dw. G. A. VEEREN. Leiden, 4 October 1909. Rechtszaken Hooge Raad. De Hooge Raad deed uitspraak in de zaak van den Rotterdamschen koopman H. de B., door de Recht bank te Rotterdam veroordeeld tot f 2. boete of 2 dagen hechtenis, wegens sfremming van het verkeer op de Spaan- sche kade aldaar door niet gevolg te geven aan d$n.. last van een agent van politie om zijn weg te vervolgen. Het cassatieberoep werd verworpen. Voorts werd uitspraak gedaan in de zaak van den Haagschen fiielkver- kooper J. \V. v. d. M.j door de Recht bank te 's-Gravenhage veroordeeld tot f10.boete of 5 dagen hechtenis we gens het in strijd met de verordening op de eet- er drinkwaren te 's-Graven- hage doen afleveren van een halven li ter volle melk ,die ondeugdelijk van samenstelling was, daar zij ongeveer 60 pCt. water bevatte. Ambtshalve was ge concludeerd tot vernietiging van dit von nis, omdat verzuimd was onderzoek te doen naar de strafrechtelijke aanspra- lijkheid van den knecht van den requi- rant die de melk had afgeleverd, waar door niet vaststond of deze die afleve ring als het werktuig van den requi- rant had verricht. De Hooge Raad ver- eenigde zich met deze conclusie en ver wees de zaak naar het Gerechtshof te 's-Gravenhage. Nog werd uitspraak gedaan in de zaak van een herbergier te Maastricht door de Rechtbank aldaar veroordeeld tot f 20.boete of 3 weken hechte nis, wegens het als hoofd van het be drijf in eene lokaliteit, welke niet de lo kaliteit was, waar voor hem verlof is ver leend tot verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, bin nenshuis gemeenschap heeft, sterken drank in voorraad te hebben. De requirant beweerde dat volgens de Drankwet alleen strafbaar is het voor ander dan eigen gebruik in voor raad hebben. Maar de Hooge Raad overwoog dat naar de ge?chiedenls der Drankwet het „voorraad hebben" van sterken drank niet beperkt is tot de aanwezigheid van sterken drank anders dan tot eigen ge bruik, doch de rechter uit de omstan digheden heeft afte leiden of in een gegeven geval van „in voorraad heb ben" spraken kan zijn. Het cassatie beroep werd dus verworpen, behoudens dat ambtshalve ,in verband met de be paling van artikel 23 Strafwetboek, de duur der vervangende hechtenis van 3 weken op 20 dagen werd teruggebracht. Verworpen werden de cassatiebe roepen van de kooplieden Th. de G., B. v. d. O. en Willem van E., door het Gerechtshof te 's-Gravenhage, resp. wegens verduistering, diefstal en mis handeling ,in hooger beroep van von nissen der Haagsche Rechtbank, veroor deeld resp. tot 4 maanden, 9 maanden en 1 jaar gevangenisstraf. Voor den Jioogen Raad werd tot verwerping geconcludeerd van de cassa tieberoepen le van J. v. W. c. s., door het Ge rechtshof te Arnhem veroordeeld tot ge vangenisstraf wegens wedersparmig- heid, opruiing en beleediging ter ge legenheid van de aanhouding van een hunner wegens dronkenschap door een veldwachter 2e van J. S., pachter van de Sociëteit „de Harmonie" te Dordrecht,- wegens drankwetovertr. Adv.- gen. rar. Lede- boer ging niet mede met de Dordtsche Rechtbank, waar deze had aangenomen, dat de pachter voor eigen rekening ster ken drank had verkocht. Art 24 lid 1 der Drankwet bepaalt uitdrukkelijk, dat de verjaring alleen geldt voor den persoon van den verzoeker, ook als het rechtsper sonen, i. c. Sorieteitsbestuur, zijn. Wan neer derden voor eigen rekening socie- teitsvergunning uitoefenen, wordt (in direct) door de Sociëteit winst getrok ken uit de v-' .inning, hetgeen den wet niet wil. Voorts werd ,met afwijzing van de juridische cassatiemiddelen, gecon cludeerd tot verwerping van hét be roep van den commissionair in effec ten te Utrecht H. J. v. E., door het Gerechtshof te Amsterdam tot gevange nisstraf veroordeeld wegens verduiste ring van verschillende effecten en gelds waarden. Dey Hooge Raad behandelde gisteren het cassatieberoep van W. H. Daam, huis vrouw van Mr. W. JJ.j door den kanton rechter te .Hilversum veroordeeld tot f 1 of 1 d., wegens hef In April. 1.1. met een rijwiel rijden op het voetpad langs de Em- mastraat te Hilversum (dén weg tusschen Hilversum en Utrecht) en zulks op grond van art 71 der algemeene politieverorde ning van Hilversum,- verbiedende be doeld rijden tusschen 1 April en 1 Oc tober. Mr. W. Heinëken, advocaat te Hilver- versum, ontwikkelde in deze 2 cassatie middelen. Bij het eerste betoogde pleiter, dat de bedoelde bepaling van de politieverorde ning onwettig is op grond dat het ge.- meentebestuur alleen bevoegd zou zijn het rijden met rijwielen op voetpaden te re gelen, voor zoover het voetpaden betreft, die op zich zelf staan en niet deel uitmaken van rijwegen gelijk hier het geval is. Was niet reeds krachtens de bepalingen der motor- en rijwielwet vóór de jongste wij ziging hiervan, de meerbedoelde bepaling der politieverordening nietig of vervallen dan werd zij thans getroffen door de la tere wet van 6 Art 1908 tot wijziging der 7v\otor- en Rijwielwet. En in ieder geval kan de veroordeeling niet in stand blijven wegens gemis van voldoende voor schriften tot sluiting van het bedoelde voetpad voor rijwielen,- wegens het niet geplaatst zijn van waarschuwingsborden. Bij het tweede middel werd de bewijs kracht betwist van eene als getuigenver klaring van den verbaliseerenden politie beambte nopens het verboden zijn van het voetpad voor wielrijders. ,!0 Een tweede rijwielzaak, gister voor den Hoogen Raad behandeld, was het cassatieberoep van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het tweede Kan tongerecht te Amsterdam tegen een von nis, waarbij F. W. L., werkman te Am sterdam werd vrijgesproken van berijden met een rijwiel van het hooge gedeelte van den Zeeburgerdijk aldaar, terwijl er door het gemeentebestuur was bepaald, dat dat gedeelte niet met motorrijwielen en rijwielen mag bereden worden en zulks op een bord stond aangeduid. Adv.-gen. Mr. Ledeboer, de bestreden beslissing als een zuivere vrijspraak be schouwende, concludeerde tot niet ont- vankelijkverklaring van het cassatieberoep De ambtenaar van het O. M. had aange voerd, dat hier een bedekt ontslag van rechtsvervolging aanwezig was en zulks in verband met de beslissing over de vraag of de strook grond waarover gere den was, als in de lengte van den weg gelegen of wel als een zelfstandige vweg moest beschouwd worden. Uitspraak 1 November. Haagsche Rechtbank. De Haagsche rechtbank veroordeel de: J. K. W. te Delft, wegens be- beleediging van een ambtenaar tot vijf dagen. J. B. te Scheveningen, wegens mis handeling tot f 5 of 5 dagen. J. W. te Scheveningen, wegens diefstal van ge wichten, tot 1 maand. J. D. te Den Haag wegens diefstal van een mantel tot f 10 of 10 dagen. J. H. V. te 's Gravenhage wegens mishandeling tot f 10 of 1(3 dagen. C. M. G. £n T£. J. B. te ?s Gravenhage, wegens mishandeling, ieder f 10 of 10 dagen. A. K. te 's Gravenhage, wegens verzet, tot 10 dagen. A. J. V. te 's Graven hage wegens mishandeling tot 2 maan den. M. J. de L. te 's Gravenhage, we gens verduistering, tot f 6 of 14 dagen. G. H- van G. wegens vernieling tot f 3 of 3 dagen. P. de G., te Vrijenban, we gens diefstal van een naaimachine tot 4 maanden, J. Th. de V., te Delft, wegens diefstal van een kaasmes, tot 4 maanden J. A. v. D. alhier, wegens vernieling tot 7 dagen. J. S. en H- S. huisvr. J. S., alhier wegens mishandeling tot f 5 of 5 dagen. K. D. S. alhier, wegens verzet tot 14 dagen. W. F. C. te Leiden, wegens openbare schennis der eerbaarheid tot 3 maanden. Vrijgesproken werden M. A. B. te 's Gravenhage, die terecht stond wegens mishandeling en H. J. S. te 's Gravenhage als voren. Een zwerver W. de W., die gebrek aan alles had, stal van een uitstalling aan de Haarlemmerstraat te Leiden een worst, volgens zijn zeggen, om zijn honger te stillen. De man werd gesnapt en naar het politiebureau te Leiden overgebracht, waar men hem in arrest hield, omdat hij dreigde „anders tot erger dingen te zul len overgaan". Maandag had de man zich voor de Haagsche Rechtbank te verantwoorden, waar door het O. M. waargenomen door Sub.-off. mr. van Gfeuns, 1 maand tegen hem werd geëischt. De beklaagde verklaarde dat armoede hem tot den diefstal had gebracht. Vruch teloos had hij zich na vroeger uit de ge vangenis ontslagen te zijn, gewend tot de Vereeniging tot zedelijke verbetering van gevangenen^ doch daar, en ook elders, geen hulp gevonden, zoodat hem niets anders overbleef dan in de gevangenis maar weer onderdak te zoeken. De verdediger mr. Oppenheim meende dat de commissaris van politie te Leiden verkeerd had gedaan deze zaak te vervol gen op de bloote bedreiging dat de man anders tot erger dingen zou overgaan. Dat mocht z.i. geen motief, zijn voor eene vervolging die wellicht anders achterwe ge zou zijn gebleven. Voorts beval pl. zijn cliënt mede in de welwillendheid der Rechtbank aan*. L-J-J-J'lLJ1)1 .Hierna stond terecht A. d. R. uit Leiden, beklaagd van een land in den Pestpolder te Ocgstgeest een partij bloembollen (z.g. Murillo's) gestolen te hebben. De beklaagde ontkende de bollen gesto len te hebben. Jiij had ze gekocht van zekere J. K., voor f 6.25 en getracht ze weer te verkoopen aan J. ,H-j koopman te Oegstgcest, voor f 15. Tijdens de over brenging van de bollen van het erf van van der R. naar dat van J. H., nam de politie de kar waarop de bollen vervoerd werden in beslag, waarbij v. d. R. hoewel hij de bollen „eerlijk" had gekocht er van door ging. De beklaagde beweerde dat hij in den nacht waarin de bollen gestolen werden, met een paar kameraden uit visschen was geweest, maar hij werd in dien nacht wel gezien met eén soort polstok bij zich, maar niet met vischtuig. De politiebeambten die de kar met bol len hadden aangehouden, verklaarden zeer beslist dat bekl. gevlucht was, toen men hem vroeg de herkomst der bollen te ver klaren. Hij had zich plotseling los gerukt, was in een sloot gesprongen, die overge zwommen en daarna den polder inge vlucht. Tegen dezen bekl. eischt Mr. v. Geuns 6 maanden. De verdediger Mr. A. S. de Haart achtte het bewijs niet krachtig genoeg en con cludeerde tot vrijspraak. Voor de Rijks-administratie der belas tingen pleitte de waarn. Rijksadvocaat De Brouw, dab bij bestraffing van fraudu- leuzen TttVoer ~XL c. van een mand met jonge kippen^ weswege de Rechtbank te Maastricht èèh koopman en een voerman had veroordeeld, verbeurdverklaring van kar en paard moet plaats hebben ook als er geen aanhouding is geschied (art. 205 der Algemeene Wet). Tegen het bevestigend arrest van het Hof te 's Her togenbosch had de Administratie zich in cassatie voorzien. Conclusie 15 October. Voorts pleitte mr. C. Muller Massis van Hilversum vormbez\yaren tegen het waarbij de med.-student E. P. was veroor deeld tot 1 maand, wegens het voortge zet misdrijf van wederspanningheid. Conclusie 18 October. De mishandeling te Papendrecht Naar men verneemt, zal het proces Garsthagen vermoedelijk den 18"den No vember a.s. behandeld worden voor het gerechtshof te Arnhem. De Duelzaak. Blijkens een bericht in de „Nieuwe Courant" is er nog een vervolg op deze zaak te verwachten, met name ten aan zien van den nu gepensionneerden luite nant-kolonel Römer. Naar aanleiding van diens in „De Avondpost" van 17 Mei j.L verschenen, voor kolonel Van de Ca- pellên beleedigenden brief heeft de in specteur der cavalerie, generaal Braams, bij het Hooggerechtshof eene aanklacht tegen den schrijver wegens beleediging van een meerdere in rang ingediend (1 jaar en 6 weken blijft men ook na ver laten van den dienst onder de kracht der militaire wetten), maar het Hooggereehts-* hof heeft nog geen beslissing genomen of daaraan gevolg zal gegeven worden. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal men zich tot den burgerlijken rechter wenden. De zaakStokvis. Voor het Gerechtshof te Amsterdam diende gisteren in hooger beroep de zaak tegen N. B. Stokvis, 43 jaar oud, commissionair in diamant, door dè Recht bank aldaar veroordeeld tot 3 jaar ge vangenisstraf wegens verduistering van diamanten en partijen diamant, geschat op 'n waarde van bijna 'n half millioen, hem in Nov. 1908 uit hoofde van zijn beroep, toevertrouwd ten verkoop. Men herinnert zich, dat bekl., Ne derlander, de verduistering te Antwer pen heeft gepleegd en dat hij te Lon den werd aangehouden. Uit het vonnis der Rechtbank zij her innerd, dat zij bekl.'s bewering (in. strijd met zijn vroegere b'ekentenis), dat hij zich als kooper beschouwde, niet aanne melijk achtte, daar hem de vraagprijzen waren opgegeven. Voorts, dat, naar aan leiding van het verweer des verdedigers mr. Herm. J. Keijzer, dat volgens de Belgische wet de verduistering bedrieg lijk zou moeten zijn geschied, de Recht bank het O. Mis ontvankelijk verklaar de in zijn vordering, omdat, waar het hier de toepassing der Ncderl. wet geldt het voldoende is wanrfeer de ten laste gelegde feiten dusdanig zijn om schreven, dat zij vallen onder de bepa ling van de Nederlandsche wet Het be drieglijk oogmerk bij de verduistering achtte zij vaststaande, daar bekl. had erkend, zonder middelen te zijn, en, ten efnde zijn crediteuren te betalen, de goederen voor lager prijzen te hebben verkocht dan hij aan zijn lastgevers had te verantwoorden. Door den president mr. J. G. Vogel ondervraagd, houdt bekl. vol, dat hij zich als kooper beschouwde. De advocaat-generaal mr. De Josselin de Jong requireerde bevestiging van het vonnis. LEIDEN. GEBOREN: Reinier, z. v. W. Kooien en A. Wallaart. Sara, d. v. K. Pardon eq G. v. d. .Zwart ^Hermanns Jacobus, z. y J. ;H, Nijhuis en J. Spaitjaardt. Sophia Aafje Catharine d. v. D. C. v.Dam en C. H. Paats. Amtonius Jacobus, x v, G. Nachtegelter en W. F. S. vamder Bloray Johannes, z. v. D. KIcijn en J. Ouwerkerlc* Grietje, d. v. R. Abbink en O. Stouten, Jacoba,- d. v. A. du Prie en A. Gordijn, Johan Oerarol, z. V. W. P. Broers en R Grönloh. Dirkje, d. v. L. Smit en A, Kulk. Carel Marius, z. v. P. C. G. A, Wijkmans en M; Lambrechts. Catharina Maria,- d. v. H. Scholte en M. M. v. He- mert. Franciscus, z. v. W. van den Nieu- wendijk en A. Bavelaar. Elisabeth, d. v, G. J. Binnendijk en E. Boom. Johanna Maria, d. v. J. J. van de Logt en E< Langeveld. Isaac, z. v. J. C. Bakker en J., Taverne. ONDERTROUWD: P. B. Janson 29] en J. F. v. Schutterhoef 30 j. J. Beek- ma 30 j. en C. S. Vijlbrief 24 j. J>« de Rooij 22 j. en C. J. van der Voorden 28 j. H. Heemskerk 24 j. en J.P. A< de Haas 21 j. M. P. Westdorp 24 j. en J. Nieuwenhuizen 24 j. B. de Leeuw 22 j. en S. v. Gelderen 23 j. J. Tegelaac 20 j. en S. Batdaan 17 j. W. A. Bcuk- man 26 j. en J. Bons, 20 j. J. Vijlbrief 25 j. en A. J. Overvliet 20 j. J. van Veen 30 j. en P. van Bergen en Hene gouwen 30 j. C. Arentz 26 j. en S. J.; Wijnbeek 25 j. J. C. M. v. Oerle 27 j.: en M. C. Nipper 24 j. O. L. Vos 31 j. en J. v. d. Werff 31 j. P. Marijnis 32 j, en D. v. Rooijen, 27 j. OVERLEDENM. Bonte, d. 23 j. M. J. Laman, m. 77 j. J. C. Hemerik-Wen- del w. 78 j. M. v. d. Kaaij-de Haan, v, 75 j. Levenloos de zoon van A. C. Nag- tegaalv. d. Linden. AARLANDERVEEN. BEVALLENS. W. Dijkman-v. d. Lin den, d. G. F. Binkenv. Bruggen z, ALFEN. BEVALLENTh. v. LeeuwenOpdam,- z. A. VerkerkNotenboom, d. A. M. v. LeeuwenBontje, z. E. Klarenbeekv. Vliet, z. GETROUWD: J. v. Arkel met B. M. Oliemans. J. v. Dam met E. de Ja ger. BODEGRAVEN. BEVALLEN: W. Bos—Grondman, df S. Oudshoorn—de Hoog z. P. Roose boomEikelenboom, z. W. Oliebrock—i Groeneveld, d. GETROUWD: O. Teekens 33 j. en M. de Kruijf 27 j. OVERLEDENA. Kool w. F. Scheer 86 jaar. HAZERSWOUDE. GETROUWD: J. J. Keijzer 26 j. en A. Maaskant 26 j. BEVALLENN. Rijkaart—v, Driel, d. M. v. d. VeldeBodegraven, z. M. Bos Keijzer, z. NOORDWIJK. GEBOREN: Jacobus, z. van C.. van Roijen en A. Haasnoot Willem, z. van W. Duindam en M. v. d. Niet. Maartje, d. van M. v. d. Niet en A. Vink. ONDERTROUWD: A. J. Overdiep 46 j. en M. F. Ham, 30 j. P. Marijnis 32 j. en D. van Rooijen 27 j. W. van Delft 36 j. en A. H. Wijnrands, 24 j. OVERLEDEN: Trijntje v. Rooijen, 5 j. Wilhelmus Clemens Brederode, 39 j, gehuwd met Alida Steenvoorden. NOORDWIJKERHOUT. GEBOREN: Ermina Hendr., d. van J., A. van Ruiten en J. Pennings. Petrus Simon Cornelis, z. v. P. J. Verdegaal en L. van der Geest. Helena Johanna, d. van E. Broekhof en J. Hoogenboom. Mat- theus Petrus, z. van P. C. Versteege en M. C. Topper. OVERLEDEN: Engelina v. Oijlswijk, 2 m. Cornelia Wijnands, 81 wed. van Jac. Coster. OUDSHOORN. BEVALLEN: A. J. v. Eijkvan der Groef, z. OVERLEDEN: S. L. Hoefsmit, wedn, van J. v. d. Leek, 83 j. SASSENHE1M. OVERLEDEN: Theodora Adriana,- cL van A. Schrama en- L. v. ToL STOMPWIJK. GEBOREN: Com. Adrianus, 1. v. W, P. v. d. Meer en E. van Rodenrijs. Petronella Antonia, d. van J. Vogelaar en H. van der Sloot Petrus Jacobus, z< van L. C. Maoijman en M. Romeijn, TER AAR. ONDERTROUWDJ. Erkelens, 55 Jf wedn. en Raampje Koppenol, 54 wed, OVERLEDEN: Joh. Jtfoogervorstj Tl jaar, wedn. i VEUR. GEBOREN: Karei Hendrik, x van W, Hulscher en A. J. F. Staal. Wilh. Oerar- dus, z. van N. Tetteroo en J, Weerden-. burg. VOORHOUT. GEBOREN: Anna Mariaf d. van Ot Verlaan en J. M. Talsma.. VOORSCHOTEN. ONDERTROUWD: E. I. Los, 31 f, en J. C. Lekkerketker, 32 j. J. Duin» dam, 30 j. en P. M. v. Kampen, 31. j. GEBOREN: Greta, d. van J. Spreij en M. N. Bogaards. Wilh. Christina, d, van J. A, Mens en W, C, v. d. Krolt,

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6