L. v. Advertentiën. was ingeschreven door de volgende Heeren P. Rinks, Santpoort f 85305 C. v. Valderen, Leiden - 88157 W. P. de Vreede, Noordwijk - 83991 Gcbrs. Dessing, Gouda - 82550 Wijers, Tilburg - 84600 d. Pluim en Tiel, Rotterdam - 83460 Vesselberg, Haarlem - 85038 Gebr. v. d. Pool, Hillegom - 84500 Lelieveld, Hillegom - 84900 LANGERAAR. Voor eenigen tijd werd do ar onzen gemeenteraad besloten een klinkerpad te laten leggen door den Langeraarsche weg en binnen enkele dagen zal met de uitvoering van dat werk een begin worden gemaald:. Al len, die tot hun ongerief hebben onder vonden in welken treurigen staat onze dorpsweg-,vooral in den vorigen winter, verkeerde, zuiien voorzeker ten zeerste deze verbetering toejuichen. NOORDWIJK. In het „Hof van Hol land" werd deezr dagen een èlgeméene vergadering gehouden van departe ment Noordwijk der v Nijverheid. Besloten werd de lessen aan de ..n- ibachts- Teek en- en Reken school te doen aanvangen op Woensdag 6 October. Bij nieuwe leerlingen zal 'vooraf een klein onderzoek worden ingesteld in hoeverre het gewoon lager onderwijs, meer speciaal rekenen en Nederlandsche taal, met vrucht is gevolg. De heeren C. M. van der Lee^ en A. j. Overmeer werden respectievelijk her kozen als penningmeester en lid der commissie van toezicht. Den, 26 October van d itjaar zal de afdeeüng 40 jaar bestaan. Zij werd indertijd opgericht door den eher P. E. A. Kleinpenning. Terstond traden een S-tal leden toe, waarvan de heer C. Aikennde Sr. al dien tijd lid b 'wem Ai s-ocd; telde de ai- De penningmeester deelde mede, dat de financiën zich in* treurigen. toestar.ei bevinden, zoodat besloten werd de feest viering uit te stellen tot het gouden jubileum. Wellicht zal de kas dan be ter voorzien zijn. NOORDWIJK. Op Woensdag 6 Octo ber zal de St. Jeroensleesbibliotheekl weder geopend werden. De boekerij be vat ten naasten bij 2000 e5xemplaren. Dank zij de voortdurend groote belang- stell ingvan onzen Z.Eerw. Heer Pas toor. Tij. Sarter, en van vele welgestel de 1 a relieken, waarin deze leesbïblio- the-z'cli mog verheugen, is dit aantal fc??i.e z:o groot geworden. Sommigen steur ie:: met geld, dat b'ij elke onder neming noodig is, anderen stonden boe ken af ter lezing. Dat groote getal-"boe ken maakte het noodig, deze opnieuw te catalogiseeren. Dit omvangrijke werk is met goed succes ter hand genomen en tot stand gebracht door den "Heer Haanappel, bibliothecaris in het bestuur der bibliotheek. Is het de innigste wensch van 't Bestuur, dat er in den aanstaanden winter een druk gebruik' worde gemaakt van de boekerij, 't is tevens zijn vurige wensch, dat men de boeken zindelijk leest. De torenklok te Noordwijk-Binnen was deze week wat abnormaal. Dat is zij trouwens wel eens meer, al weet de klokkenist de laatste paar jaren Vvon- deren te doen met het uurwerk, waarvan een tweetal deskundigen indertijd ver- klaard£, dat reparatie zóó duur zou wor den, dat men evengoed een nieuw uur werk kon aanschaffen. Deze vree'; had zij een paar maal de bbelijkheid, vijf minuten na heelsl? et slag van •een half uur later te doe-, Boor en. 'Dins dagmorgen s'loeg het 5 minuten 'over zevenen reeds half acht. Als het niet te vaak voorkomt, zou het een prikkel kun nen zijn voor langslapers, om eerder yit de veer en te komen. Dit jaar, den 26 October a.s., zal het 40 jaar geleden zijn, dat door de ijverige bemoeiingen van den Heer P. (E. A. Kleinpenning opgericht werd het departement Noordwijk van de Maat schappij van Nijverheid. Van het achttal leden, dat terstond bij de oprichting toe trad, is 'de Heer C. Alkemade Sr. ,onze Wethouder nóg lid. De feestviering echter werd vanwege den treurigen toestand der geldmidde len. uitgesteld tot het 50-jarig bestaan. Op .Woensdag 6 October a.s. zullen 'de lessen aan Amb'achts- Teeken en Re ken school vanwege het Departement weder een aanvang nemen. De Heeren C. Wassenaar en A. Balkenende zijn vanwege de afdeeling Noordwijk aangewezen, om deze te ver tegenwoordigen op de Algemeene Ver gadering van de Haltandsche 1Maat- ■schappij van Landüouw," die 12 Oc tober a.s. te Rotterdam' wördt gehou den, hoofdzakelijk tot definitieve oprich ting van een „Landbouw-onderlinge ver zekering tegen bedrijfsongevallen bij arbeiders in vee- en landbouwbedrijf. Een „Tuinbcuw-onderlinge" is reeds in werking. NOORDWIJ K-AAN-ZEE. Behalve 'dat het badhotel Konijnenburg Waar schijnlijk' vervangen zal wórden door een groot, naar de èischen des tijds ingericht, hótel-café-restaurant-pension, zal paar wij uit goede bron verne men nog een tweede, geheel nieuw, hotel-restaurant gebouwd worden door den Heer Saur, vroeger in „Huis ter .Duin" werkzaamhij heeft reeds jaren geleden aan den Zuid-Boulevard een stuk gropd gekoöht. Onze zegsman ver zekerde ons, dat de bouwplannen thans yasten vorm hebben aangenomen. Wéér een bewijs, dat onze badplaats vooruitgaande is. Ook' de eigenaar van ppasiojj „Noordzee" ngps, zijn établisement aanmerkelijk .uit te brei den. VOORSCHOTEN. Een weinig voor komend huwelijksfeest is zeker wél net jubileum, dat het echtpaar De Geus viert. Het is sl. heden vijf en zestig jaren geleden, dat zij in den echt wer den verbonden. Ondanks den hoogen ouderdom, hij is 88, zij 86, zijn béide echtelieden nog zeer welvarend. Spre ken wij den wensch uit, dat de krasse oudjes nog menig jaar voor elkaar mo gen behouden blijven. WOU BRUGGE. Nu eerstdaags is den Raad onzer gemeente de groote herstel lingen aan het Herv. Kerkgebouw, en toren ter tafel zullen komen, is hetpniet onaardig te vernemen welke gemeen schappelijke belangen onze vroede va deren in oude tijden bij dit godshuis hadden. In de jaren 165256 was het 't dorps bestuur met Kerkmeester die te zamen dat gebouw stichten, het onder houd van dat gebouw kwara aan de Ker kelijke administratie er. de verzorging der toren aan het plaatselijk bestuur. Dit duurde tot 1789, in b atj&aïj tochs chreven Kerkmees'teren aan de ambachtsvrouw dat „het Bestuur van Rijnland de rekeningen van het ambacht hadden goedgekeurd ,maar de kosten van den tore.i daaruit hebben gelige." Kerkmeesteren erkennen, dat „de to ren geen separaat gebouw, maar een spits of aanwijzend teeken der Kerk' en een gedeelte derzelve is, en dat heil be stuur van Rijnland daarin recht had," doch dat zij liede (door de overstipo- ming anno 178S) geen geld in' kas', had den om de kosten der herstelling van den toren ie betalen. De ambachtsvrouw gaf Kerkmeeste ren daarop verlof een leening te sïiii- Icn va-. f400 - !T. Wtf.ini ;s k.. 1 Me: 1793 een ra. «.gY.h g aarbij cc- torens der .u.i. i:e- plaatselijk bestuur wer den h, _Vx.-.vizir::. De «...gvu; Kerkmeesteren alhier ci.ir.Y,-: 'e hooge twaalfzijdig'e Spit-'? toer. voor altijd óp- g?M\ - - cc, Militieraad vjo®r de lotehngc ?.:i hier en Hoogmade zal gehouden v-v.rtien op Maandag 18 Oc tober des namiddags te 1 uren, in de stadsgehoorzaal te Lelden. ZOET ER WOUD EEenigen tijd geleden was in deze gemeente ecne. commissie benoemd van 5 personen tot het ont werpen van eonceptstatufen voorde onder linge ongevallenverzekering voor het land en tuinbouwbedrijf in deze gemeente. Deze .commissie is met haar arbeid klaargeko men en had. Woensdagavond ten huize van C. Angenent eene vergadering belegd van landbouwers en belangstellenden. Een 50-tal landbouwers had aan de oproeping gehoor gegeven. De vergadering werd geleid door den heer Karens, voorzitter der commissie. De canceptstafuten werden ter tafel gebracht. Volgens deze statuten bestaat er in deze gemeente eene Vereeniging van Hoofden in het land- en tuinbouw bedrijf en is de zetel gevestigd te Zoeter- woude. Het doel is, personen, die in het be drijf van hare leden werkzaam zijn, te verzekeren tegen de eventueele schade van ongevallen, in of door hel bedrijf ontstaan. Tot die personen behooren: a. het hoofd van het bedrijf; b. de inwonende zoons of mannelijke familieleden c. de vaste arbeiders; d. de losse arbeiders; e. de dienstboden; f. de werkvrouwen, allen boven den 15-jarigen leeftijd. Het ïoontype, waarnaar de uitkeeringen geregeld worden, wordt door de vereeni- ging" vastgesteld en in het Huishoudelijk Reglement vastgesteld; de uitkeexingbe draagt in den regel 80% van het Ïoon type en het bedrag wordt hoogstens 20 achtereenvolgende weken aan den ge troffene uitgekeerd. Na voorlezing van de conceptstatuten werden deze aangenomen, terwijl 41 per sonen als lid toetraden. Tot voorzitter werd rechtstreeks ge kozen de heer M. Karens met 33 van de 41 uitgebrachte stemmen. Tot bestuursleden werden achtereen volgens gekozen respectievelijk met 37, 35, 32 en 21 stemmen cie heeren A. v. Leeuwen (Geer), F. J. Parlevliet, J. C. Heemskerk en P. Paardekooper. De heer de Boer, hoewel gekozen met 37 stemmen, wenschte de benoeming niet aan te nemen. Tot plaatsvervangers van'2 bestuurs leden werden gekozen de heeren G. de Wit en P. v. d. Salm Ciizn. resp. met 35 en 22 stemmen. Met het oog op het vergevorderde uur werd de verkiezing van een Raad van Toezicht, bestaande uit een voorzitter, staande buiten het bedrijf, 2 werkgevers en 2 werknemers, aangehouden tot een volgende vergadering. De vergadering werd daarna door den voorzitter gesloten. De algemeene vergadering van deel nemers der Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij werd gistermorgen alhier gehouden. De Voorzitter, de heer P. J. v. d. Poel, opende deze vergadering met een wel komstgroet. T legènwoordig waren 28 leden. Na lezing der notulen van 2 voor gaande vergaderingen, die onveranderd werden vastgesteld, werd door-den Secre taris verslag uitgebracht over den toe stand der vereeniging over het afgeloopen jaar, loopende van 1 Sept. 1908 tot 31 Aug. 1909. De Voorzitter bracht hiervoor den Secretaris dank, waarna dit verslag voor kennisgeeing werd aangenomen. Daarop deed de Penningmeester reke ning en verantwoording over het gevoerde finantieel beheer. De jontvangsten van het boekjaar waren als volgt: aanpremiënf 2007.385 aan builengew. ontvangsten 1.50 aan inleggelden enz. 97.74* aan renten256,— totaal o f 2362.63 De uitgaven warén: aan zegels en kamerhuur aan brandschaden teruggaaf van inlcggeldcsi drukwerken overige uitgaven totaal f 245.356 zoodat het boekjaar sloot met een batig saldo van f2117.278. dat rentegevend zal worcfen belegd. De afiredetide bestuursleden de heeren P. J. v. d. Poel, W. de jong en P. Paarde kooper werden met groote meerderheid herkozen, terwijl als leden van het Dage- lijksch Bestuur werden herbenoemd de hoeren P. j. v. d. Poel en W. de Jong. Tot yoorzttter werd in de daarop ge volgde bestuursvergadering herkozen de heer P. J. v. d. Poel. Na bespreking van eeiifgé zaken van meer ondergeschikt belang werd de ver gadering door den Voorzitter, onder dank betuiging a sr. de iéder; voor hunne tegen woordigheid en belangstelling, ges;eten. IBa^Ievesi uslt Wwmiocic3. I Men heeft mij verzacht, van tijd tot tijd eens een Warmendsclie brief in dit blad te schrijven. Dat ik daarover in m'n „noppies" ben, behoef ik U niet te zeggen, want ik beschouw het niet alleen als een eer, maar ook als een genoegen. Het is mij een ec-r, omdat men ntij die taak dorst toevertrouwen en het is mij een genoegen oir. cc dood eenvoudige reden, dat iedereen graag spreekt ever iets, wat hij liefheeft en mijn geboortegrond heb ik lief. Zegt voder Vondel niet terecht; „De liefde tot zijn land is ieder aangeboren." En daarbij komt dat wij biiiteninencchen, veel meer aan den geboortegrond zijn gehecht dan een stedeling. Wij zijn in die kleine omgeving van ons dorpje op gegroeid van lriiad tot knaap, van knaap tot jongeling en man. Ieder plekje, iede re boom is v-oor ons ce;i goede beken de en wij zijn cr aan gehecht geraakt. Y/ij hei-ben telkenjare, nadat de winter met z'n sneeuw en ijs geweken was, die zelfde bosschen err.Weiden "zien herle ven, de" vogels weer hoeren -zingen in het geurige lenfeloovermaar, apro pos,ik ben geloof ik' bezig a.n een verbeert élr.ng van het buitenleven, en dat is téck eigenlijk de bedoeling met. Ter zake dusJ Wé zullen het dan hebben over Warmond. Over het ver leden van ons dorp? Ik zou het gaarne doen, want ons dorpje heeft een schoon verleden ik zou U kunnen ver tellen. hoe Warmond tot de oudste der pen van Holland bsbcojri, ik zou U 'kun nen verhalen van zijn graven en ridders, van zijn „Vrije Heerleyicheit," van zijn oude ruïne. Wij zullen dit verleden ech ter vocrloopig laten rusten en van tijd- tot tijd ens bezig houden met het be spreken van óns hcdendaagsch War mond, wat hier zpoal gebeurt en voor valt, kortom hoe hier de zaken staan. Ik behoor echter den gcachten lezer eerst eens kennis te laten maken met het dorp zelf, met z'jn bewoners cn in boorlingen ik zag daarom dit eerste schrijven gaarne beschouwd als een soort van inleiding, tot eventueel vol gende brieven, daar ik er van overtuigd ben, dat er velen onder de lezers van dit blad zijn, die weinig of niets van Warmond weten. Warmond dan, is een dorpje van 1800 zielen. Niet groot dus. Wat ligging en bebouwing betreft'is', het heel' aardig, ligt te midden van weiland ei bloem- bollenvelden vlak-bij heb je de Lee en het Kagermeer(wij zeggen altijd ,,'t Wijje") waar' zomers veel aan water sport wordt gednan e:i 'o winters een prachtige gelegenheid veer schaatsenrij den geboden wordf» (ais het tenminste vriezen wil), 't Dorp heeft twee hoofd wegen,'óe Voorstraat en Heeren weg, die wij Achterweg noemen. Deze 2 wegen zljii verbonden dóór .dertien z.g: „dain- rnetjes" cf steegjes. Verder behoef ik ever het uiterlijk van Warmond niet uit te weiden, als men daas van meer weten wil, moet men maar eens komen kij ken, of anders raadplege men de an sichtkaarten van ons dorp, want die hebben we hier natuurlijk cok! heele mooie gekleurde van vijf centen, onge kleurde van drie centen. Op het Raad huis heeft men vóór ecu paar-jaar. een heele verzameling hiervan aangelegd van de vroegste tijden der ansichtkaar ten tot op heden. Wat zal deze' collec tie interessant, zijn voer ons nageslacat, want. over 'ccn honderd jaar ?.n1 War mond niet meer te herkennen zj Als men nagaat, hoc - in één jaar tijds de bod al verandert. Zoo pas hoorde ik o.a. nog, dat „de Waerd uyt dc( taveer ne, waer de stad Row. n uythangfeen prachtige verdieping cp z'n huis laat zetten. En dan aah den anderen l eut van de BaanDaar is als bjj1 toover- slag een modern-inger-lchte coiffeurs- en sjgaren-zaak verrezen. Uit de verte zie je op dit gebouw al een' vlag wappe ren met het opschrift„Rookt Stomp-, koppen Reclamenmerk," en als men c-r 's avonds langs kernt, baadt men in'een zee van licht Van licht gesproken, we hebben hier altijd nog petroleum, be halve een paar particulieren, die een acetyleen-verlichting hebben aangelegd en het Semenarie, waar deze week .voor het eerst eïectrisch licht in gebruik is gesteldA m,a,a(r anders z'jn we .wat dit aangaat wel een béétje achterlijk met den tijd. Hëtjhjwfdb'edrijf bij ons is het bloe- mjstehyak',f venders hW je hier zooals overal' 'bakkérs, slagers, melkboeren, krui déniers en ook herbergiers. Het karakter der Warmondenareji? is goedig, voorkomend en vriendelijk. Men zal misschie.n; njèt heel veel waarde héchten aan mijn oordeel hieromtrent, omdat ik zelf op-en'-top. Warmond er ben, maar ik kan mijn bewering staven met het getuigenis van allo sportmenschen, die hier Zomers voor korter of langer tijd verblijven. Onder elkander ktmneu de Warmondërs nog al eens kibbelen en haspelen', maar in z'n hart is en blijft een rechtgezind Wannonder altijd dood goed. Wat het gemeentelijk bestuur aangaat kan ik U zeggen, dat het niets.'te wen- schen overlaat. We hebben een burge meester mitsgaders zeven Vroede Vade ren, Wethouders en loco-burgemeester inbegrepen. Gelijk in ieder wei-inge richt pi at tel an cl s ch gemeen te-lichaam zorgt b:j dag een' accurate veldwachter, dat er orde en rust bij ons heerscht, terwijl bij nacht een flinke klepperman met een flinke hond ons huis en hof bewaakt, verders een rijksveldwachter cm je te bekeuren als je zonder licht rijdt. Toen ik het straks over het karakter- en gemoedsleven der Warmonders had, heb' ik nog vergeten te vermelden, dat bij de meeste-n zich veel muzikale aanleg openbaart, welke aanleg wel gelegen heid heeft om aangekweekt, ontwikkeld en versterkt tc worden, als men bedenkt, dat we hier twee hatmor.ie-gezelschap- pen hebben benevens twee zaTigvereeni- Nu, geachte lezer, U wc-et nu het een en ander van dorp en dorpsche toe standen het wordt tijd voor me om le eindigen. Bij leven en welzijn schrijf ik gauw weer eens, dan hoop ik U alien te mogen begroeten als abonné's van ons R. K. Dagblad uDe Leidsche-, Cou- f'ant," QUIS. een der dammetjes. lilt de Leidsche Vroedschap. De Raadsvergadering van gisteren j munite niet uit door belangrijkheid, voor al niet nu het eenige nummer van belang, door B. en V/. werd teruggenomen, zoo als we straks zullen zien. V/el belang rijk was het feit, dat de, burgemeester na eene vrij ernstige ongesteldheid, den voorzitterszetel weer innam. De heer Fockema An'dreae wenschte den voor zitter geluk met zijn herstel, en de Raad stemde roef die woorden in door een hartelijk applaus. Te hopen is, dat nu de beterschap aanhc-nde, en de burgemeester zijne func tie kan blijven waarnemen, wat zeker bevorderlijk is aan den goeden gang van zaken'. Allereerst werd opnieuw de commissie van beheer aangevuld over de gestichten Endegeest en Rhijngeest door de be noeming van prof. Wildeboer. De heer Pera verkreeg nu nog 7 stemmen, doch zal dunkt ons .zelf wel niet eene be noeming verwacht hebben. Wij meénen de gemeente met de benoeming van den heer Wildeboer te kunnen gelukwen- schen. 't Is te hopen, dat nu aan het getob met deze commissie voor goed een einde is gekomen, want voor de belangen van de gestichten schijnt ons een telkens wisselen van commissieleden niet gewcnscht. De meeste nummers van de - agenda werden zonder gedachten- wisseling van de leden door den voor zitter afgehamerd. Alleen bij het verzoek van den adjunct haven- en marktmeester en van de haven- rechercheurs kwam eenige discussie. De heer Sijtsma nam het op voor de adressanten. Hij was in zijne verdediging niet ge lukkig, te minder, nu hij de onvoorzich tigheid beging om te zeggen, dat adressen van corporaties ir.et veel leden gewoon lijk cm bijkomende redenen, meer kans hadden door den raad te worden aan genomen, dan die van slechts weinige menschen, daarmede bedoelende de heer Aaiberse zeide het hem Later duide lijk dat bij dergelijke adressen de leden hun stem uitbrengen ook al om de gunst der kiezers nictate verliezen*. Dat was zelfs zijn partijgenoot, den keer Fokker, te machtig, die' daar dan ook tegen op kwam. Dé heer Aaiberse ving den bal die schijnbaar argeloos zonder doel was opgeworpen op en kaatste hem met kracht naar den spreker terug. De heer Sytsma trachtte zich met een Jantje van Leiden eraf te maken. Wij twijfelen geenoogen- blik er aan, of de heer Sytsma, die bij adressen om Ioonsverhooging, tenminste als het geldt corporaties met vele leden, altijd spreekt en stemt voor die verzoeken, heeft dan uitsluitend het gemeentebelang op het oog, maar dan moest juist hij voorzichtig zijn, en de laatste, om bij zijne medeleden andere min edele bij oogmerken te veronderstellen. De heer Fokker wilde dit nummer van de agenda aanhouden tot bij de begroo ting 'om er dan nog eens ever te spreken. Ze lis hoorden wc da uitdrukking „breede betoogen". Gelukkig kwam de heer Focke ma Andreae den vrager in het rechte spoör helpen, door op te merken, dat er dan al niet veel anders over te zeggen zou zijn dan nu. Zonder hoofdelijke stemming werd tenslotte het afwijzend praeadvies van B. en W. aangenomen. Hetzelfde was het geval met het prae advies van B. en W. over het verzoek van de Nederl. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende drank, afd. Leiden, om subsidie. B. en W. adviseerden gunstig. De heer Fockema narn de gelegenheid te baat, om te getuigen van zijn afkeer van subsidies. De vereenigingen te Leiden krijgen nu f 100 subsidie, en B. en W. zullen uitmaken, hoe dit zal worden ver deeld older de verschillende vereeni gingen. Dat was wel niet heelemaal naar', den zin van den heer Fokker, die erg bang is voor te groote zelfstandigheid van B. en W. en dit ook aan den Raad 1 wil^e houden, maar hij kreeg geen steun. Bij het voörsjel tot aankoop van grond voor nieuwe aschstalen, zouden waar- j scnijnlijk vele léden het woord hebben I gévdëïd, ware hét niet dat de Voorzitter mét een lachje niet zonder leedvermaak, i de heeren aanried hunne welsprekend heid thuis te houden, want B. en W.1 namen de voordracht terug. De slimme raadsleden van Leiderdorp hadden in gauwigheid in eeri spoedejschende ver gadering eene verordening ontworpen, waarin het verboden is, 'binnen hunne gemeente, aschstalen te hebben op andere plaatsen, dan bij de zoogenaamde stink sloot, Wordt die verordening goedgekeurd, zoodat ze van kracht wordt, dan is voor onze gemeente voorgoed de gelegenheid gesloten om in de gemeente Leiderdorp niéuwe aschstalen in te richten. Goed gunstig beschikten de heereu, dat de be staande toestand mocht behouden blijven. Daarmede was de agenda geëindigd en zouden de leden dus vroeg naar huis' gaan. Alleen zette de heer Fokker nog i een boom op over de boomen aan den Rijnsburgerweg en vroeg niet minder dan dat de Raad vernietiging zou vragen of intrekking van de goedkeuring der plan nen van de H. S. M„ die bij den heer Fokker in een goed blaadje schijnt te sfaan voor den aanleg van de elec- trische iram Katwijk—Leiden. Het belang van de Leidenaars, die gaarne onder die boomen wandelen, is wel degelijk een gemeentebelang, en als zoodanig mogen wij er ons mede bemoeien. Hetzelfde betoogde ook de heer Carpentier Alting, cle hiermede voor het eerst optrad. Neen, zeide de Voorzitter, dat is eene zaak, die ons eigenlijk heelemaal niet aangaat. Het zou bovendien niet tactisch zijn, dat wij tegen die goedkeuring gingen ageeren. Het gemeentebelang zal toch veel meer geschaad worden indien nu opnieuw de aanleg van de tram, die niet alleen van Katwijk naar Leiden maar ook nog verder zal gaan, vertraagd werd. Dat de heer Fokker dit niet inzag, is ons een raadsel. We kunnen het jammer vinden van die boomen, maar kunnen rfiet inzien, dat alleen om die boomen te sparen opnieuw eens weer een spaak in het wiel zou moeten .worden gestoken, en zoo de ge- heele aanleg van de electiische tram wie weel voor hoelang, uitgesteld. Eindelijk gaf de heer Hoogeboom den raad om bij de brug over de Leidsche vaart, waar onlangs het rijtuig van de familie Leemans te water geraakte, een hek te plaatsen langs de vaart. En nadat de Voorzitter onderzoek en overweging had toegezegd, gingen de heeren naar huis. era Vloot. Door Z. E. den Minister van Oorlog is bepaald, dat de verlofgangers der militie uit de gemeente waar zich ge vallen vau cholera hebben voorgedaan en daardoor niet aan de oproeping voor herhalingsoefeningen in dit jaar hebben kunnen voldoen, moeten worden opge roepen om op 29 November a.s. bij hun korps aanwezig te zijn, ten einde alsnog aan hunne verplichtingen krachtens art. lil der Militiewet te'voldoen. De miliciens der lichtingen 1904 en 1906, die sedert 7 September jl. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn, zullen den 2en October a.s. na den middag weder naar hunne haardsteden terugkeeren. De le luitenant]. H. Boertje, die heden van eene detacheering bij het' Leger in West-Indië hier te lande is; teruggekeerd, wordt ingedeeld bij het, 4e Reg. Infanterie en komt den3enNov.> a.s. te Leiden in garnizoen. Huisschilder, Kraaierstraat 20 beveelt zich beleefd voorkomende Deze branders geven beter licht als geen gloei licht en kunnen op elke lamp geplaatst worden. -Aanbevelend, A. w. dl- Ouweelen, Koperslager, Hooigracht 10G. (6) Hoogewoerd 52. Interc. Tel. 361. GARAGES HOGG5WOERD 68 EN 148. Rijwielen, Motorrijwielen en Automobielen. Voetbal, Lawntennis, Korfbal en alle openlucht Sportartikelen. Verhuren van Automobielen per uur, per dag en langer. Groote Reparatie-inrichting. (35) UJ sas vu

Leidsche Courant | 1909 | | pagina 6