Mot ornummer met triest slot lis u een stoel koopt DE WIELERKAMPIOENSCHAPPEN Amateur Kropman werd algemeen sprintkampioen Van der Voort teruggesteld Schulte weer de sterkste in de achtervolging Verschuren al vroeg uitgeschakeld Juiste en onjuiste beslissing Fraaie overwinning van Luc. Lucas Verrassende nederlagen van E.D.O en Blauw-Wit Home-run van Beumer Smitshuijzen tweemaal geklopt U.Z.C. wint de polo- wisselbeker Spannende strijd bij de amateurs Boskemper wint de 50 km.-race Remkes moest onderspit delven In de eindsprint won Kropman Slijkhuis wint 1500 m. in 3 min. 58 sec. AMSTERDAM, 25 Juni. Verrassingen hebben de Nederlandse wieler kampioenschappen niet gebracht, doch sensatie des te meer. In vrijwel alle nummers hebben de renners gewonnen, die van te voren als de favorieten werden genoemd. Kropman won het sprintnummer voor de amateurs en zegevierde ook over Remkes, zodat de Utrechtenaar algemeen sprintkampioen van Neder land werd. Remkes won bij de professionals, Gcrrit Schulte legde beslag op- de titel in het nummer achtervolging, terwijl Van Amsterdam winnaar werd bij de stayers. De Amsterdammer Boskemper tenslotte slaagde erin kampioen te worden in het langeafstandnuipmer op eigen kracht voor amateurs. De vijftig kilometer voor profs werd Donderdagavond ontsierd door het onsportieve optreden van Arie van Vliet en vandaag deed ziéh aan het éinde van de stayerswedstrijd een onprettig incident voor en vormde een triest 6lot van een goed motornummer. Daartegenover waren er ook hoogtepunten en wij noemen dan de fraaie sprint bij amateurs en profs, alsmede de strijd in de Vijftig kilometer eigen kracht van de amateurs.. De achtervolging viel wa-t spanning betreft tegen. Van Amsterdam, de man, die in de wedstrijd met motorgangmaking het sterkste was, doch vlak voor het ein de werd verrast door Van der Voort, ;s winnaar geworden doordat de jury laatstgenoemde distancieerde. De wedstrijd achter grote motoren bracht met Van Amsterdam, ook Van der Voort, Kees Bakker, Bos- land, Dirk Groenewegen en Matena aan de start. Het vertrek was zeer regelmatig en er werd spoedig een behoorlijk tempo ingezet. Bosland, die aan de kop was vertrokken, wist zich daar enige tijd te handhaven, omdat nog ge_en van zijn tegenstan ders hem tot verzet noopte. In de achterhoede daarentegen wisselden al spoedig enkele deelnemers van plaats en Van der Voort, die als vijfde was vertrokken zetelde zich in de derde positie. Hij probeerde ook Van Amsterdam, die tweede lag. voor bij te komen, maar werd teruggewe zen. Ook Bakker werkte zich spoedig naar voren en het duurde niet lang of in de volgorde was een grondige wijziging gekomen. Van Amsterdam had gemakkelijk de kop veroverd en werd gevolgd door Van der Voort. Daarachter kwam Kees Bakker. De overige drie renners speelden in het verdere ver loop van de koers feitelijk geen rol. Dat wil geenszins zeggen, dat zij niets lieten zien, want meermalen ontwikkelden Matena en Bosland gro te activiteit. Van invloed op de gang van zaken was het evenwel niet. De wedstrijd kreeg een enigszins saai karakter en het was alleen de vraag wat er tussen Van Amsterdam, Vai\ der Voort en Kees Bakker zou ge beuren. Langzaam maar zeker vergrootte Van Amsterdam zijn voorsprong en kwam zelfs kort achter Bakker té zit ten. Hij bleef daar rustig, omdat er geen enkele reden was tot de aanval over te gaan en het was ook zicht baar. dat Kaser. de gangmaker van Bakker de aanval rustig afwachtte. Verrassend slot Met rasse schreden naderde het- einde en het liet zich. aanzien, dat er geen wijziging in de stand meer zou komen. De meesten meenden in Van Amsterdam reeds den nieuwen kampioen te zien. Bakkér was in middels wat sneller gaan draaien en het leek of hij wilde proberen bij Van der Voort te komen en dezen de tweede plaats afhandig te maken. De afstand was echter te groot en succes uitgesloten. Zeven ronden voor het eind ging Van der Voort nog eens een kansje wagen maar ook nu was het mis. Twee ronden voor het eind kwam toen de grote ver rassing. Vermoedelijk meende de gangmaker van Van Amsterdam, dat de eerste plaats safe was en dat er nu niets meer zou gebeuren. Maar zo dachten Bus- traan en Van der Voort er niet over. In het. hoog opgevoerde tempo kwam Ben in een rush op Van Amsterdam af en paseerde hem on weerstaanbaar Dat. bracht de zaak in opschud- - ding. Het publiek VAN AMSTERDAM volgde met spanning wat in die laatste seconden nog ging gebeuren. Van Amsterdam, niet ontmoedigd, ging onmiddellijk tot de aanval over om nog te redden wat er te redden was. Bustraan ging zeer hoog rijden en het gevolg daarvan was, dat er geen ruimte bleef voor Van der Bom en Van Amsterdam om voorbij te komen. Dat was van Bustraan laak baar en het kostte Van Amsterdam de overwinning. Van der Voort ging als eerste over de finish op tien me ter gevolgd door zijn sterksten tegen stander. Van der Voort was kam pioen. De jury, die ook het ontoelaatbare rijden van Bustraan had gezien nam daarop de beslissing, die, zoals we elders schreven, niet juist was. Zij distancieerde Van der Voort en vcr- VAN DER VOORT klaarde Van Amsterdam als winnaar. Dit besluit verwekte groot rumoer bij het duizendkoppige publick dat op allerlei manieren uiting aan zijn af keuring gaf. Het besluit werd even wel gehandhaafd. De uitslag was: 1. Aad van Am sterdam, Princenhage, kampioen. Tijd 1 uur 8 min. 9.8 sec.; 2. Ben van dei- Voort, Amsterdam, (gedistancieerd) 3. Kees Bakker, Assendelft, op 490 m.; 4. W. Matena. Den Haag, op 3 ronden; 5 D. J. Bosland. Amster dam, op vier ronden; 6 Dirk Groene wegen. Amsterdam op 5 ronden. Wielerrevanches te Den Bosch en Amsterdam AMSTERDAM. 25 Juni. Het is een gebruik, dat na de wielerkam- gioenschappen de revanches komen! ondag 2 Juli komen de amateurs te Den Bosch tegen elkaar voor een revanche voor de sprint en de 50 km. Daar zal de algemene sprintkam pioen Chris Kropman als tegenstan ders hebben: Cor Bijster. Gerard Bontekoe. Paul Duijns. Vooren, Hoek. Kleefstra enz. Boskemper. de kam pioen op het lange afstandnummer zal met 24 anderen, waaronder ook Van Beek. Van Zalinge en Aad Kuil man in de revanche van het 50 km. nummer uitkomen. Woensdag 5 Juii zullen de profes sionals revancheren- in bet Olym pisch Stadion. Er is sprake van. dat Gerard Peters uit het buitenland zal overkomen om zich op de 50 km. met Schulte te meten. Dit zou inder daad een bijzondere atractie zijn. Honkbaluitslagen Eerste klasse: QuickAJax 019. WGA-HHC 3—5. SC Haarlem—EDO 105, SchotenBlauw-Wit 6—0. Overgangsklasse: AFCOWO 94. AJax 2—Hilversum 17—16, Blauw-Wlt 2 DOS 821, ZeeburglaDo Spartaan 8—4, RCH—HCK 9—8. DWS—SC Haar lem 2 3—3. EDO 2—TYBB 7—8. HEC 2 Öelerltas 152. Tweede klasse: Schoten 2HFC Haarlem 2 17—6. APGS—Quick 2 2—8, DEC—DWV (DEC n.o.), Shell—AFO 2 87, SpartaLaakkwartier 2915, ZandvoortmeeuwenEHS 714, Hil versum 2Kanaries 727. Derde klasse: ASVTIW 5-19, Wol MadJoe 164. AJax 3—VVGA 4 342, De Spartaan 2—Watergraafs meer 2 0—25. WGA 3—Zeeburgla 2 165. Juniores: TTWAFC 5—7. OWO— AJax a 1—18. DWV—DWS 1—13. De laatste ronden van het motornummer. Men ziet het moment, waarop Van der Voort zijn aanval op Van Amsterdam doet. Aan de kop gaat Bakker (Foto A-P-Griek.) AMSTERDAM, 25 Juni. Dat Ger- rit Schulte in de achtervolging op nieuw de eretitel heeft bemachtigd, kan bij niemand enige verwondering wekken. In de ritten, die hij reed, was hij overtuigend de sterkste. Met Jan Pronk, Piet Evers en Dirk Klink kwam de Bosschenaar In de finale. Da-i was van te voren wel verwacht, hoewel men ook den Rotterdammer Verschuren een goede kans had gege ven om als finalist te eindigen. Vermoedelijk heeft de jury de kracht van Pronk onderschat. Zater dagmorgen in de voorritt.en voor het achtervolgingsnummer werd Verschu ren tegenover Pronk gezet en dit had tot resultaat, dat na een felle strijd de Rotterdammer voor de eind strijd werd uitgeschakeld. Ware Pronk in die rit een andere concur rent toegewezen, dan zou Verschuren in de daarop volgende ritten opnieuw een kans hebben gekregen om zijn kracht te tonen. Het nu verkregen resultaat 'schonk geen bevrediging. Zondagmiddag maakte Schulte met Piet Evers korte metten. Hij werd rustig zijn wedstrijd en hoewel Evers zich aanvankelijk kranig weerde was hij tegen het tempo van den Bosse- naar niet opgewassen. Pronk maakte korte metten met Klink. Om de derde en vierde plaats reden daarna Klink en Evers. Het ging hier in het begin gelijk' op, maar in de tweede helft van de rit liep Evers uit en eindigde met grote voorsprong, zodat hij in de zeer goede tijd van 6*min. 37.4 sec. de derde plaats bezette en Klink zich met de vierde moest tevreden stellen. Het duel SchultePronk had een ongewoon verloop. De rit moest name lijk drie maal worden afgebeld. Eerst kreeg Pronk een lekke band en toen kort daarop was gestart had Pronk opnieuw met banddefect te kampen. Voor de derde maal vertrokken beide renners vóór de beslissende rit, maar nu was het Schulte. die een lek band je kreeg. .Het gevolg van één en an der was, dat beide tegenstanders min der fris voor de vierde maal aan de start verschenen, maar dat nam niet weg dat én Schulte én Pronk toch hun volle kradht gaven om deze rit tot de beste te maken. Al spoedig bleek het tempo van Schulte iets hoger te liggen dan dat van zijn rivaal en zienderogen liep hij op Jan Pronk in. Hoe deze zich ook weerde, tegen het kloeke rijden van Gerrit Schulte was hij niet opgewas sen. In zes minuten 42.8 sec. legde Schulte de vijf kilometer af, zodat hij wederom het kampioenschap achtervolging had behaald. Dit was de vierde maal. dat hij dit kampioen schap veroverde, waarvan driemaal in sucessie. De uitslagen waren: Kwart beslissingen: le rit: 1. Schulte, 7 min 12 sec.; 2. B. Fran- GERRIT SCHULTE ken; 2e rit; 1. D. Klink, 6 min. 48.6 sec., 2. Middelkamp; 3e rit: 1. Evers, geen tijd, 2. Lakeman; 4e rit: 1. J. Pronk. 6 min. 46 sec., 2. Hopstaken. Halve beslissingen; le rit: 1. Schulte. 6 min. 38 sec., 2. P. Evers. 6 min. 44.8 sec.; 2e rit: 1. J. Pronk. 6 min. 45.6 sec., 2. D. Klink, 6 min. 50.2 sec. Beslissing voor de derde en vierde plaats: 1. P. Evers, 6 min. 37.4 sec., 2. D. Klink. 6 min. 48.2 sec. Beslissing voor de eerste en twee de plaats: 1. G. Schulte. kampioen, 6 min. 42.8 sec., 2. J. Pronk, 6 min. 52.6 sec. Afd. Den Haag van de N.V.B. bestaat vijftig jaar i DEN HAAG. 25 Juni. Met het oog op het vijftigjarig jubileum van de afdeling Den Haag van de Neder landse Voetbalbond, heeft zich een comité gevormd, dat zich voorstelt, in overleg met de verenigingen, aan gesloten bij de bond, te overwegen op welke wijze blijk gegeven kan wor den van hun belangstelling met dit gedenkwaardige feit. Dit comité is als volgt samenge steld: N. J. de Groot (Quick), J. Goedraad (R.V.C. en adspiranten- commissie), D. N. Lelyveld (A.D.O.), K. Neöerpelt (Zaterdagmiddag-com petitie), C. Stam (K.E.V.E.A.)T. R. van Til (D.H.C.) en G. A. Veeren (secretaris-penlngöieester jHoefkade 1302, Den Haag. Hoe zwaar de taak van jurylid kan zijn, ondervond de wedstrijd commissie uit de NWU, onder wier leiding de kampioenschapswedstrij- den in het Stadion werden verreden, Donderdagavond zondigde Arie van Vliet zeer ernstig tegen dë voorschrif ten en zijn handelingen waren uiterst onsportief. De jury werd daar door genoopt tot streng ingrijpen en zo volgde de schorsing van den we reldkampioen. Dat deze straf den Woerdenaar wel bijzonder zwaar trof. begrijpt men pas goed, als men weet, dat Van Vliet reeds voorwaar delijk geschorst was. In Utrecht had hij vorig jaar een stayerswedstrijd op eigen houtje afgevlagd. Hij had toen een grote boete gekregen, maar was ook veroordeeld tot een jaar schor sing voorwaardelijk. Nu Van Vliet in het Stadion voor zijn onrechtmatig optreden weer met schorsing werd bestraft, gaat ook de voorwaardelijke veroordeling gelden. Zodoende zal de sportcommissie dus Van Vliet niet één maand moeten schorsen, maar één jaar. Bij de vaststelling van de voorwaardelijke straf is namelijk be paald. dat het jaar schorsing ingaat, als de Woerdenaar voor de tweede maal in overtreding zou zijn. Naar wij ménen te weten-is ook besloten om Van vliet de volle straf op te leggen. Dat is, wij voelen het heel leggen. Maar ook moet een jury zorgen, dat een beslissing onaanvechtbaar is. Was die ten opzichte van Van Vliet naar ons oordeel juist, wat het von nis betreft, dat na het stayersnum mer werd genomen en waarbij Van der Voort, die als eerste de finish passeerde, werd gedistancieerd. zodat Van Amsterdam als kampioen uit geroepen kon worden, was dit niet juist. Op regelmatige wijze was Van der Voort aan de kop gekomen en alleen het laakbare rijden van zijn gang maker maakte het Van Amsterdam onmogelijk om te passeren. Gang maker Bustraan had daarvoor een zware straf verdiend, doch niet Van der Voort, die aan het hele geval part noch deel had. De jury had. hoe sneu het ook voor Van Amster dam was. diens rivaal den ere-titel moeten toekennen. Van der Voort kampioen in het stayersnummer en Bustraan zwaar beboet, dat zou de juiste gang geweest zijn. De beslis sing. die nu genome^ werd, deed het vermoeden rijzen, dat men Van Amsterdam nu kampioen verklaarde als een vergoeding voor de teleurstel ling. die hem Donderdagavond ge werd. Er zullen er zijn, die een gang maker en zijn stayer als één com binatie beschouwen, maar dat is niet juist. In dit geval werd Van der Voort de dupe vap een onjuiste beslissing. Rudy Quentemeyer k.o. BERLIJN, 25 Juni. Tienduizend Berlijners hebben hedenmiddag de Nederlandse boksers Luc Lucas. Ar nold Raatschelders, Willy Quente meyer en zijn ouderen broer Rudy toegejubeld. En met Techt. want wat deze vier Nederlandse jongens gepres teerd hebben, deed iederen boks- enthousiast in extase geraken. Luc Lucas uit Rotterdam behaalde een verrassende puntenzege op Ber- trand uit Leipzig. Rudy Quentemeijer kreeg den geweldigen Heuser tegen over zich, van wien hij in de vijfde ronde met k.o. verloor. Willy Quente meijer dwong Radtortelders in de zèsde ronde tot opgeven. AMSTERDAM. 25 Juni. De resultaten van de honkbalcompetltic zijn voor HHC wel zeer gunstig ge weest. Zelf behaalde het een vrij for tuinlijke zege op WGA en Haarlem "en Schoten zorgden voor verrassin gen door EDO en Blauw-Wit te klop pen, Hierdoor heeft HHC thans de leiding, al staat Ajax. wat verlies- puntcn betreft, met de Haarlemmers gelijk. Hoewel de start van de Blauw witters tegen Schoten niet ongunstig was (reeds in de eerste innings kre gen, zij alle honken vol), hebben zij daarna weinig kansen meer gehad. Ook thans was De Mon's werpen voor de meeste tegenstanders te goed en bovendien wérkte het Schoten- veld deze keer vrijwel feilloos. Dit kan niet gezegd wor den van Blauw-Wit. want. "reeds in de eerste inning miste Ploos tweemaal ach tereen een grondtaal, fouten. die door honkslagen van De Mon en Van Leeu wen wel zeer kost baar werden. Daarna werd het veldwerk wel wat beter, getuige een fraai dubbelspel in de derde innings, maar toen De Koek koek in de vijfde en zesde slagbeurt twee maal faalde, ver grootte Schoten door honkslagen van De Mon. Dc Kleyn en Hofstra zijn voor sprong tot 50. Toen kreeg Blauw-Wit door een honkslag van Wildere en een foutje van Hetem zijn tweede kans of althans één punt. maar door De Koekkoek met drie-slag uit te schakelen, stelde De Mon zijn no-nin-zege veilig. De werpereresultaten waren: De Mon 14x3 slag:; 2x4.wijd, 5 honk slagen tegen: Linke: 7x3 slag, 1x4 wijd. 9 honkslagen tegen. De inningscijfers zijn: Schoten: 2—0—0—0—1—2—0—1-' =6 BI.-Wit. 0—0—0—0—0—0—0-0-0=0 Zonder geluk Het geluk lacht HHC nog steeds toe, want tegen VVGA was zijn spel wer kelijk niet in overeenstemming met de fraaie positie welke in de kopgroep wordt Ingenomen. Er werden vooral door Mulder, die een uitstekende out fielder is, maar de kwaliteiten mist om ook op het derde honk uit te blin ken fouten gemaakt en het was slechts toeval, dat daaruit geen groot nadeel ontstond. De verjongde VVGA-ploeg is nog .niet ingespeeld en mist nog de zo nodige routine. De 21-vóor- sprong welke VVGA na drie innings had. gaf de verhouding juist weer. In de vijfde innings, toen Meenhorst twee vrije lopen toestond en Noord- hoff een goede honkslag gaf. maakte achtervanger Smit een zeer grote fout tegen de taktiek. In plaats naar het derde honk te dreigen, wierp hij de bal, na een mislukte slag van Duin- ker naast het eerste honk. waardoor HHC twee spelers meer over de thuis plaat bracht dan onvermijdelijk was. In de achtste innings kon VVGA door de honkslagen van Jansen en van Voorthuijsen eén punt van zijn achterstand inlopen, doch verder liet HHC het niet komen. De werpereresultaten waren: VVGA: 6x3 sl.; 3x4 w.; 4 honkslagen DE MON WEESP. 25 Juni. In de ge meentelijke zweminrichting alhier zijn Zondag de door de W.Z. en P.C. „Triton" uitgeschreven nationale zwemwedstrijden gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. Het eerste nummer 400 m. borstcrawl voor heren, leverde de sensatie, dat AMSTERDAM, 25 Juni. Niet al leen voor de profs heeft de N.W.U. een nummer 50 km op eigen kracht in het programma opgenomen, maar ditmaal was een soortgelijk nummer ook voor amateurs. Dat was iets nieuws en we kunnen dadelijk con stateren dat het volkomen bevredi ging heeft geschonken. Onwillekeu rig wordt, er een vergelijking gemaakt tussen de wedstrijd, die Donderdag avond door de profs werd gereden en de strijd, die de amateurs Zaterdag avond brachten. En dan is er veel overeenkomst. Allereerst bracht dit nummer veel strijd. Ook nu ont snapte een ploeg van vijf renners, die later een ronde voorsprong ver overde en ditmaal was het tempo vrijwel even hoog als dat van de profs. Er startten tweeënvijftig man. Een prachtig veld, waaronder zich de sterksten uit de amateurrenners be vonden en het was te voorzien, dat. deze koers zeker niet onder zou doen voor die van Donderdag. Strijdlust was er volop en het gevolg daarvan was, dat van begin tot eind wegloop- pogingen werden ondernomen. De meesten van de renners hadden geen voldoend doorzicht of overleg en stre den nog al eens onbeheerst om de beste positie. Gelukkig had dit geen valpartijen ten gevolge. Op het ogenblik dat bijna de helft van de vijftig kilometer was afge legd, gelukte het aan vijf deelnemers van de hoofdgroep los te komen. Dat waren Kuilman, Boskemper, Van Zalinge, Verhoeven en Van Beek. Dit kwintet steunde elkaar goed. voerde het tempo hoog op en hield het ge regeld vol. Daardoor ontstond wel dra een flink gat tussen de kop en het hoofdpeloton. Daarin werd flink gejaagd, maar dichterbij de kopploeg kon niemand komen. Deze ernstige poging kreeg van ronde tot ronde meer betekenis en toen de vijf vluchtelingen de hoofdgroep in de rug keken, was het pleit beslist. Ze zetten flink door en vierentwintig ronden voor het eind hadden ze hun ronde veroverd. Het werd een zeer aardige cn le vendige wedstrijd. Slechts vier van de vijf man bereikten de finish. On geveer twintig ronden voor het ein de kreeg Verhoeven, die zeer goed had gereden en hfel zwaar werk met zijn kameraden had gedaan, een lekke band. Hij viel en kwam daar bij zo ongelukkig terecht, dat hij een slagaderlijke bloeding kreeg. Elke kans om verder te rijden, was nu voor hem verkeken. Het was voor den jongen renner, die bij dit wieler kampioenschap zo'n goed figuur had geslagen, wel heel jammer, dat hij zo onverwacht moest opgeven. Aangezien er slechts drie prijzen beschikbaar waren en er vier man aan kop zaten, was het voor geen van de overigen van belang om de wed strijd geheel uit te rijden. De jury nam dan ook het besluit om kort voor het einde alle renners, die een ronde achter waren, uit de strijd te nemen. De vier man uit de kopploeg namelijk Boskemper. Kuilman, Van Zalingen en Van Beek, konden dus rustig de eindstrijd leveren. In de sprint bleek Boskemper het snelst te zijn. Voor Van Zalinge eindigde hij als kampioen. De tijd van den win naar was 1 uur 10 m. 40.8 sec. Deze tijd is slechts enkele minuten langer dan die, welke de profs in hetzelfde nummer maakten. De amateurs heb ben in deze wedstrijd de wielersport liefhebbers niet teleurgesteld en men kan er van overtuigd zijn. dat er bij de volgende kampioenschappen weer aan hen gedacht zal worden. De uitslag was: 1. H. J. Boskemper, Amsterdam, tijd 1 uur 10 min. 40.8 sec., kampioen; 2. R. Van Zalinge, Bussum; 3. G. Van Beek, Oostzaan; 4. A. Kuilman, Beverwijk. H. Smitshuijzen. die naar wij later vernamen niet geheel fit was, ge^ klopt werd door J. L. Schopman van het Y. die de baan in 5 m. 37.2 sec, aflegde. Smitshuijzen moest met H, Zijderlaan van De Otter een felle strijd leveren om de tweede plaats, welke in het voordeel van eerstge noemde eindigde. Smitshuijzen deed er 5 m. 57/ sec. over en Zijderlaan 5 m. 58.6 sec. De 100 meter rugslag voor da mes was voor mej. G. Galliard, in 1 m. 19.2 sec. Mej. A. van Sunder en mei. A. Siegmund, beiden eveneens van ADZ, werden tweede en derde in resp. 1 m. 30.4 sec. en 1 m. 31.2 sec. De cracks op de 200 meter school slag dames bevonden zich alle in de laatste serie. W. Haverlag toonde zich hier de sterkste. Zij liep dadelijk uit en vergrootte haar voorsprong nog aanmerkelijk. Zij werd eerste in 3 ra. 3.6 sec. Tweede werd mej. A. van Wijk van DWR in 3 m. 16.8 sec. en derde mej. J. de Groot van ADZ in 3 m. 16.8 sec. Mej. H. v. d. Straten van De Robben, die 3 m. 14.8 sec. over de baan deed, werd gediskwali ficeerd. Ook op de 100 meter schoolslag voor héren kon H. Smitshuijzen het niet bolwerken. Wel deed hij alle pogingen om D. van Seventer van Merwede van zich af te schudden, doch deze legde de baan iets sneller af dan Smitshuijzen. die er 1 m. 22.8 sec. over deed. Van Seventer werd in 1 m. 22.4 sec. eerste. R. van Feggelen van De Meeuwen werd In 2 m. 23.2 sec. derde. De strijd tussen de gegadigden in de 100 meter borstcrawl voor dames was eveneens zeer spannend. Beb van Schaik kwam dadelijk voor te liggen en behield de leiding tot het einde. Zij werd eerste in 1 m. 9.2 sec. De dames H. Termeulen van HDZ en Th. Snoeks van ADZ leverden een felle strijd om de tweede plaats, welke eindigde in het voordeel van H. Termeulen. die er 1 m. 13.5 sec. over deed. Mej. Snoeks Dezette de derde plaats in 1 m. 16 sec. Bij de 100 meter borstcrawl voor heren ontbrak S. Moolenaar van Het Y. die aanvankelijk ingeschreven had. De strijd om de eerste plaats was zeer fel, hetgeen blijkt uit -'de gemaakte tijden. A. v. d. Bogaerde van DWR werd eerste in 1 m. 5.4 sec., J. L. Schopman van het Y werd tweede in 1 m. 6.3 sec. cn derde H. Rauch van DJK in 1 m. 8.2 sec. Vervolgens werd verzwommen de 5 x 50 meter borstcrawl estafette voor dames", waaraan elf ploegen deelnamen. De uitslag was: 1. De Meeuwen in 2 m. 58.1 sec., 2. ADZ 1 in 2 ra. 59.2 sec., 3. De Otter in 3 m. 7.5 sec. Aan hetzelfde nummer voor heren namen 9 ploegen deel en de uitslag was: 1. Het Y in 2 m. 34.1 sec., 2. DWR in 2 m. 36.4 sec., 3. AZ 1870 in 2 m. 43.8 sec. Tenslotte werd nog een waterpolo- wedstrijd gespeeld tussen zeventallen van Het Y en DWR, welke de Am sterdammers met- 3—1 wonnen. tegen; HHC: 9x3 sl.; 5x4 w.; 5 honk slagen tegen. Gescoord werd als volgt VVGA 011000010 3 HHC 001040000 5 Schijvenaar uit vorm Hoe verrassend de fraaie overwin ning van Haarlem op EDO ook is, zij was slechts mogelijk door het vol komen uit vorm zijn van Schijve naar. Werper Ferment, wist zes in nings lang EDO het scoren te belet ten. Hij "wierp zeer verdienstelijk, doch,had een prachtige steun aan zijn binnen- en buitenveld. Het eerste punt van Haarlem was te danken aan onzuiver veldwerk, doch de vijf punten in de vijfde in nings het resultaat van een even groot aantal honkslagen die Hunik. Ferment. Langereis. Voetelink en Scheurman op hun naam brachten. Eón vrije loop en een font van Peru- kal dat alles met reeds twee spe lers uit! maakten Haarlem het scoren gemakkelijk. Nuttige'slagen van Leuven qn v.Cd. Putten en de driehonkslag van Wille hadden tot resultaat, dat EDO tot 6—3 inliep, doch Haarlem antwoord de met vier runs uit twee vrije lopen en goede tikken van Hunik en Vrugt, waardoor de stand 103 werd. In zijn laatste slagbeurt wist EDO door toedoen van Leuven, v. d, Put ten en Wille de stand op 10—5 te brengen, doch een goed dubbelspel van Scheurman en Langereis stond een hogere score In de weg. De worpersresultaten waren: Haar- Jem: 10x3 sl-: 1x4 w.; 8 h.sl. tegen; EDO: 12v3 sl.; 5x4 w.; 9 h.sl. tegen. De score was: E.D.O. 00000030 2= 5 Haarlem: 10005013 x=10 Geen eerste-lclasser Tegen Ajax is duidelijk gebleken, dat Quick in de eerste klasse niet meer thuis behoort. Er zijn tal van clubs in de Overgangsklasse, die aan merkelijk beter spelen dan Quick. Niet alleen dat het werpen zwak was. maar het veldspel vertoonde zoveel gebreken, dat het gpen wonder was, Kropman (links) in zijn schitterend duel tegen Remkesdat hem de titel van algemeen sprintkampioen van Nederland bracht. (Foto A.P.-Griek dat Ajax met groot verschil kon win nen. De eerste innings was reeds fataal. Twaalf spelers kregen een slagbeurt', drie bereikten het eerste honk op een vrije loop. Blom vliet, Beumer en Geestman noteerden honkslagen, doch overigens waren het blunders van Drukker, Bakker en Staveren, die aanleiding gaven tot het snel stijgen van de score. Er werden vijf punten door fouten gescoord en het enige werkelijk mooie van deze in nings was de home-run van Beumer. Met 96 voor Ajax was de wedstrijd reeds beslist. Het werpen van Geestman was al evenmin overtuigend, doch hij werd door prachtig veldwerk gesteund. Hierdoor kon Quick niet tot scoren komen, al verdienden de goed ge plaatste slagen van Vonk. Berthauer en Van Staveren zeker een tegen- punt. Fraai waren de vangen die Hordijk maakte en subliem het be waken van de honken door Ter Heide. De werpersresultaten waren: Quick: 3x3/ sl.; 10x4 w; 12 h.sl. tegen; Ajax: 6x3 sl.; 1x4 w.; 4 h.sl. tégen. De score was: Quick: 0-0—0—0—0—0-0—0—0 Ajax: 9-1—3—1—0-2—0—0-3 REMKEÖ AMSTERDAM, 25 Juni. Dit jaar heeft Nederland een nieuwen wieler kampioen gekregen. Arie van Vliet en Jan Derksen ontbraken op het appèl en dus was er kans voor één van de andere deelnemers om beslag op de eretitel te leggen. Derksen voelde zich na zijn ziekte nog niet voldoende in conditie om de "strijd tegen Arie van Vliet aan te binden. Doch deze werd na het gebeurde op Donderdagavond van de deelnemers lijst geschrapt en zo verdwenen dus twee van de sterkste sprinters van het toneel. Was het aan de ene kant buiten gewoon jammer, dat we in de sprint- kampioenschappen deze twee rivalen misten, aan de andere kant kreeg de strijd cr nieuwe betekenis door. omdat nu vele andere kanshebbers naar voren konden komen. De strijd naar voren konden komen. Remkes was het, die bij de profs als eerste ein digde. ter wijl Krop man bij de amateurs won Een ge ducht con current toon de Henk Ooms zich. Deze was en kele Jaren niet op de baan ver schenen, maar hij be wees het vak nog volko men te 'be heersen. In elke rit opnieuw toonde Ooms zich een gevaarlijk tegenstander. Remkes heeft aan alle verwachtingen voldaan. Tegen Chris van Gent en Hofman had hij geen moeite. Piet Smits daar entegen maakte het hem niet gemak kelijk. Deze had van te voren Hes- linga en Boeyen uitgeschakeld. Met Remkes en 'Smits bereikten Ooms en Jef van de Vijver de halve finale. Remkes maakte korte metten met Piet Smits, In beide manches won hij gemakkelijk en maakte daardoor zijn positie dadelijk sterker. Het ver loop van het duel Henk Ooms en Van de Vijver was anders dan men gedacht had. In de eerste ont moeting bleef Ooms twee lengten achter, doch in de tweede rit was het Jef van de Vijver, die het onder spit moest delven, Ooms bekeek de wedstrijd heel goed. ging-er op het juiste ogenblik tussenuit en nam een flinke voorsprong. Van de Vijver'zet te hem na. maar verloor met hand breedte. In een beslissingsrit, die nu noodzakelijk' was geworden, verloor Van de Vijver opnieuw en daardoor kwam vast te staan, dat Remkes en Ooms om de titel zouden strijden. Dit werd een zeer mooi duel. Smits krijgt boete In enkele ritten van de finale handelde Smits minder sportief om zijn tegenstander achter zich te hou den. Tegen Van de Vil ver gaf hij een zwieper, waardoor deze een mo ment moest inhouden en niet meer over den man uit Tegelen kon ko men. De Jury beboette Smits. In de derde manche maakte Smits zich weer schuldig aan slingeren, hetgeen hem een zwaardere boete kostte. Van de Vijver won twee van de drie ritten en legde hierdoor beslag op de derde prijs Smits eindigde als vierde. Vol spanning werd de beslissing tegemoet gezien tussen Remkes en Ooms. De Haarlemmer had zijn eer ste rit met een lengte verloren, doch tegen henf geen kans had was zeker, ieder had gezien, dat hij buitenge woon gevaarlijk voor Remkes was. Deze begreep dat ook cn zorgde dat hij zijn tegenstander geen kans gaf om te, passeren. Met grote voorsprong won Remkes voor de tweede maal. Hij legde daardoor beslag op de kam pioenstitel bij de profs. Evenals vorig jaar eindigden bij de amateurs Kropman, Cor Bijster, Piet Duyns en Gerrit Bontekoe als finalisten. Ook nu weer bleek Krop man ver uit de sterkste. Dat Bijster In de finale prolongeerde Kropman zijn kampioenschap en Bijstef werd weer tweede. Was Bontekoe verleden jaar achter Duyns geëindigd, ditmaal bereikte de Hagenaar de derde plaats. In de be- shssingsritten had Kropman geen enkel ogenblik gevaar van Bijster te duchten. Wel probeerde deze weg te komen, maar de Utrechtenaar speel de als het ware met Jiem en won overtuigend. Bontekoe reed een zeer verstandige wedstrijd en bewees de meerdere van Duyns te zijn. Met vrij groot verschil 'ging hij in beide rit ten het eerst over de streep. Ten slotte moest worden beslist wie van de twee kampioenen Remkes en Kropman de titel van algemeen sprintkampioen zou mogen dragen. De duizenden die getuige zijn geweest van dit duel, hebben kunnen genieten van prachtige, span nende spurts. De eerste maal dat Kropman Remkes ontmoette, won hij met grote voorsprong, doch In de tweede rit ging dat wat minder ge makkelijk. Tgen vochten de Utrech tenaar en de Haarlemmer met hun volle vermogen voor de nationale eretitel. Remkes probeerde het in een lange sprint en op ongeveer twee- honderdvijftig meter demarreerde hij en had weldra een aardige voor sprong. Kropman evenwel was op zijn hoede en zette de vluchteling na en kwam in de laatste bocht naast hem te liggen. Van meter tot meter drong hij zich naar voren, kwam ge lijk met Remkes te liggen en enkele meters voor de eindstreep stond het vast dat Kropman als amateur den professional Remkes had geslagen. Met handbreedte voorsprong won de Utrechtenaar*. Het was "een ongewoon fraai einde van een spannende strijd. ROTTERDAM. 25 Juni. Ter ge legenheid van het ,25-larig bestaan hield DOS op de Nenytobaan natio nale athletiek-wedstrijden. waarvoor vrij grote belangstelling bestond. Slijkhuis kwam ditmaal uit op de 1500 meter en ook nu werd zijn lopen een succes. Hij werd gemakkelijk eer ste in de goede tijd van 3 min. 58 sec., waarbij hij echter twee seconden boven het record van Frits de Ruyter bleef. Indien hij wat meer strijd had moeten leveren, zou het record vermoedelijk gesneuveld zijn. De houder van het Junioren-record op de 800 meter Verhoek slaagde er in zijn eigen record op deze afstand te verbeteren en te brengen op rond 2 min. 3 sec. Verhoek is éen nog jeugdie loper, van wien de NAU nog wel pleizier kan beleven. Blok won de 400 m. zonder veel strijd in 50.8 voor Pen. Op de 5 km was De Winter van Sportclub de sterkste en hij ze gevierde in 16 min. 23.8. De voornaamste uitslagen luiden: 100 m.: i. Van Osta 11; 2. De Vries (AV 1923) 11.2; 3. Naaktgeboren (DFC) 11.3. 400 m.: 1. Blok 50.8 sec.; 2. Pen 52 sec.; 3. Mahieu 52.9 sec. 1600 m.: 1. Slijkhuis 3 min, 58 sec.; 2. Van Olffen 4.11.5. 6000 m.: 1. De Winter (SRC) 16.23.8; 2. Van Rijn 16.45.8. 3x1000 m: l. Holland (Lelden) 3.7.6: 2. Hermandad (R'dam) 8.10 (nieuw politle-record); 3. A.P.G.S. 8.15.6. Vèrsprlngen: 1. Wellerdieck 7 m.; 2.i Houtman 6.67; 3. Naaktgeboren 6.66 m. Kogel: 1. De Bruyn 13.14* m.; 2. Wellerdieck 12.68 m.; 3. Appel 11.74 m. Speer: 1. L. Dammers 63.80 m. 4 x100 m 1. AV 1923 44 5 sec. Dames: 100 m.: 1. G. Koudljs 12.3 sec.; 2. Van der Meer (V. C) 12.6 sec.; 3. A. Noordraven (Minerva) 12.8 sec. Ingezonden Mededeling) Inmt U sien, of U zich iets goeds aansdhaft. Aan verpakte levens middelen kunt U niets zien. Let dan op den naam W. A. SCHOLTEN Een kwaliteitsgarantie, voorko mend 0.3. op W. A. SCHOLTEN® Albumona, Butaroma, Transpa-' ranta, Sago en verpakt Aardap pelmeel.

Dagblad voor Leiden en Omstreken | 1944 | | pagina 3