D BEVR ttTbgL KLOMPEN ERUGA Van Nederlandse Oost naar Oost-Nederland Hii wou i1"5 laten KOOK MET WEINIG WATER „Sneeuwvlok - de Eskimo WÏM MEULDIJK rectificatie VERLOREN Blijft veilig zwemmen Zwem in „De Overdekte" Dames! DE HAAS KINDERWAGEN WIJ KOPEN gebeurt niets! CONCERT I ZAAIERS 1 MAISPLANTEN betrekkingen!! schrikken Maandag moesten voor het kanton gerecht te Leiden de gebroeders J. P. Winja Marova is één van die Nederlandse danseressen, die niet meteen in één der grote steden van. het Westen hun carrière zochten, maar zich vestigden in een plaats mèt wat minder inwoners, waar dus ook niet. zoveel kunstliefhebbers zijn, maar het artistieke leven niettemin vaak tot intensere bloei is gekomen. Zij is nog zeer jong, maar zij heeft in Arnhem, waar zij nu een jaar of vier woont, reeds buitengewoon b& langrijk werk gedaan. Zij volgde kin haar leermeester Ir.ail Gadescow op als lerares aan de dansafdeling van de Arnhemse muziekschool niet con servatorium. Toen zij haar taak be gon. had zij vijf leerlingen en nu heeft zij er ver over de honderd, met een .tiental jongemeisjes en een jon genman in de beroepsklasse. Behalve uitnemend paedagoge is dc jeugdige Winja ook een begaafd solo-danseres, wat o.m, blijkt bij de serie uitvoeringen, die zij enige maanden geleden voor stampvolle zalen te Arnhem en elders in het land met een groep van haar leer lingengaf. Met den Arnhemsen pianist Gerard Dekker gaat zij nu een tournee door Nederland maken, die heden begint in .JDiligentia"Den Haag, de stad waar zij ook haar op- leiding kreeg. Tussen haar lessen door hebben wij deze week in de Arnhemse mu ziekschool even met Winja Marova gesproken. ..Het is geen bijzondere manier, waarop ik in de danswereld terecht kwam.", vertelt ze. „Het ging n.l. tegen de zin van mijji ouders en dat kamt vaak voor in ons vak. Ik ben in Indië geboren, in Goenoengs Si- toli op Nias. In Holland wilden mijn ouders, dat ik een behoorlijke schoolopleiding kreeg. Ik moest en zou de H.B.S. aflopen en dat heb ik ook gedaan. Maar ik kreeg het ten slotte toch zover, dat ik intussen ook al danslessen kon gaan nemen. Daar begon ik mee op mijn veertien de jaardat is niet zo vroeg voor een danseres. Mijn opleiding heb ik ge had van Irail Gadescow in Den Haag. Daarnaast heb ik nog plastiek gestudeerd bij Lily Green." Wij vragen Winja Marova of haar voorgenomen tournee haar eigenlijk voor het eerst goed op het pad van de solodanscfes brengt. ..Ja en nee", is het antwoord. „Ik heb. zoals u weet, al meer dansavon den gegeven, ook hier in Arnhem en verder in enkele kleinere plaatsen, zoals Meppel en Wapeningen en trouwens ook iti Utrecht. Maar mijn optreden als solodanscres was steeds min of meer incidenteel. Ik was teveel in beslaggenomen door het opbouwen van mijn dansschool, zodat ik er niet veel tijd aan kon wijden. Wij brengen het gesprek op de muziek, wetende daarbij op een stok paardje van Winja Marova te komen. „De muziek is primair voor de dati- seres", zegt Winja Marova. „Dans is zichtbare muziek. Plastisch uitgebcel- Momentopname van Winja I Marova Directeur: H. J. Kerkmee«ter, Bus- sum; hoofdredacteur: Hendrik Llndt, Amsterdam; plv; hoofdredacteur; Ir. A. H. de Haas van Dorsser. Haarlem: binnenland: J. v„ Grieken; Illustratie en opmaak: R. Kampstra; volkscul tuur en kunst: M. Wolters; muziek: G. K. Kropj sport: J. J. Llber; adver tenties: A. H. Lammers, allen te' Am sterdam. K 113 WINJA MAROVA (Foto CNF-Bouvet) de muziek", voegt zij er bij. „Mijn studie en mijn training gaan dan ook in die richting en ik ondervind daar bij grote steun van Douwe Draaisma. den directeur van de Arnhemse mu ziekschool, die ook muziek voor mij componeert. Er is eigenlijk te weinig pure dansmuziek. De meeste dansen worden gemaakt op muziek, die niet speciaal voor de dans is geschreven. Dat is jammer. In de eerste plaats ligt dit aan de componisten, maar erger is. dat vele danseressen en dansers bij hun dansen, naar mijn mening, de muziek vermoorden. Zij schrappen er ongegeneerd grote stukT ken uit, veranderen het tempo of ver anderen dc bedoelde stemming. Het publiek vindt zulke dansen dikwijls nog mooi ook. maar de musici lachen er om en... ergeren zich." Wij geven hel gesprek een wending cn vragen Winja Marova, wat zij zelf het liefste danst. „Lyrische dansen", zegt zij. „Uit beelding van stemmingen, zoals Ein- same Bluinen" van Schumann en ro mantische verhalende dansen, zoals die op de serenades van Haydn." Naar zuiver klassieke dansen, gaat de voorliefde van deze danseres niet uit. De dansavonden, die zij bin nenkort geeft, zullen ongetwijfeld tonen of haar lievelingsdansen ook haar beste dansen zijn en of zij er iii slaagt haar idealen ten opzichte van de muziek in practijk te brengen. WATERPOLO. Woensdagavond om acht uur worden in de zwem inrichting „De Zijl' alhier voor de competitie N.Z.R.B. gespeeld de wed strijden: De Zijl 1HGA 1, De Zijl 2 DZV 2. A. en L. J. G. F. uit Leimuidpn terecht staan wegens overtreding van de jachtwet. Op 12 April j.l had J P. A. F. in de Wassenaarse polder ter wijl de jacht gesloten was met een buks op een haas geschoten en L. J. G. F. had zijn hond niet teruggehou den. toen deze de haas achtervolgde. De eerste verdachte erkende op de haas geschoten te hebben, maar niet het plan gehad te hebben om de haas te doden, maar te laten schrikken, omdat hij van zijn kool had gegeten. Ook was de afstand 200 meter te groot geweest om de haas te tref fen. De tweede verdachte erkende, dat dp hond de haas achterna gelopen had, maar hij had de hond direct teruggeroepen. Het O.M. vond de houding van den eersten verdachte zeer kinderachtig om te doen voorkomen alsof het was geweest om de haas te laten schrik ken. Ook de afstand speelt geen rol, daar men op 200 meter een haas ge makkelijk kan raken, hetgeen de ambtenaar bij ondervinding wist te verklaren. Het O.M. vond de overtre ding ernstig en eiste ƒ25 boete of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverkla ring van de in beslag genomen buks. en Legen den tweeden verdachte, om dat hij de hond niet had teruggeroe pen en hij niet bevoegd was mèt een. hond te jagen, 10 boete. De kanton rechter deed onmiddellijk uitspraak en veroordeelde iederen verdachte tot 10 boete of 4 dagen hechtenis, met last tot" teruggave van de in beslag genomen buks. MIDDENSTANDSDIPLOMA Voor het examen Middenstandsdiploma „Al gemene Handelskennis" zijn te Leiden geslaagd: mol A C Rulgrok. Noord- wijk. H- de Ruiter. Alphen a. d. Rijn, H. C. P. Rusman. Hlllegom. M. G. Rij- gersberg. Abbenes, S G. v. Rijn. Woud- brugge, R C. M. v. Schalk. Lelden. F. Schalk. Lisse. mej. L. F. Scheepers, Alphen a d Rijn. S A. Scheffers. Val kenburg (Z.H.), J. M.'Schclllngerhout, Zevenhoven, P. G. v. Schie. Hoogmade, W v. Schie. Alphen a. d. Rijn. H. E. L. Schilling. Lelden. H. Schippers. J. Schouten, Lisse. W. J. Schouten, Lel den. L. Segaar, Voorschoten, mej. C. C. M. v Seggelen. Warmond, H. H Sloos. Lelden, A. C. v. d. Slot. A. T. v. d Slot. J. T. v. d. Slot. Neordwijkerhout. mej. H. A. Smit, J. SmHtenahr. P Smltte- naar, P. Smlttenzar. Leiden. F. Snel. Alphen a. d. Rijn. mevr. J. W. de Snoo v. d. Knaap. Rijswijk iZ.H.i, H. L. Snijders. Leiden, mej. W C. Spaander man, Noordwijk, mej. H Spierenburg. Katwijk a. d. Rijn. mej. H Spies. Lei den. H. v. d. Staaij. Lelden. C. Stan daard. Hlllegom, N. v Staveren, Alphen a. d. Rijn. J. F. M. Stelnebach. Rotter dam, J. C. Stolwijk. Leiden. C. v. Straa- len. Hazerswoude. R. v. Straten. Lel den. N. J. M. Stijnman. Warmond. L. W, J. Suljker, Voorschoten. H. M Swaak, Leiden. C. v. d. Tang. W. v. d, Tang. Noordwijkerhout. A. C. Teleng. Lei<km, J. B. Terberg. Benschop, mej. W. w. M, Teuben, Lelden. G. Thomas- se. Alphen a d. Rijn, C J. v. Tilburg, Noordwijk-Blnnen, F. A. Timmermans, Lisse, W. A. Timmers. Noordwijker- hout, P. W. v. Tol. Langeraar, W. M. v. Tol. Ter Aar. W. P. v. Tol, Langer aar. mej, J. P. Tuinzaad, Gouda. G. v. Tuijl, Voorschoten. C, A. Twaalfhoven. Bodegraven, L. Tijssen. Zoeterwoude. M. Tijssen. Zoeterwoude, A. Valentljn, Langeraar. C. A. J. Valentljn. Ter Aar, W. Veen. Lelden, C, W. v d. Velden, Alphen a. d. Rijn. M. Veldman. Noord- wijk. mej. A. E. Verdoes. Sassenhelm, mej. A. C. Verduyn. Alphen a d. Rijn, F. M. Verduijn, Lisse. L Verduijn. mej. T. Verduijn, Zwammcrdara, mej. H C. Verkade. Noordwijk, T. Verlaan. Ter Aar, P. Visser, mej. W. M. Visser. Lel den. Afgewezen 14 candldatcn. In ons blad van Zaterdag vermeld den wij als geslaagd G. C. J. Radhuls, dit moét zijn; G. J. C. Radlus. Schooljongen moest netten breien Wederom moesten een groot aan tal personen merendeels uit Katwijk aan Zee. wegens een ernstige over treding der leerplichtwet terecht staan. De meeste verdachten waren niet verschenen. A. Sch. uit Katwijk aan Zee moest te recht staan, omdat hij zijn zoon tje inplaats naar school te sturen, had laten werken. Hij had werk aangenomen, netten breien, waarbij hij zijn zoontje goed kon gebrui ken. daar hij 9 voor ieder net kreeg. Het O.M. wees er op. dat ver dachte nog geen jaar geleden voor dezelfde overtreding veroordeeld was, waarom een hoge boete op zijn plaats was. Het O.M. eiste 30 boete of 14 d h. of 14 d.h. Uitspraak: ƒ10 boete of 4 d.h. A. B-, fabrieksarbeider uit Zoeter woude. moest voor dezelfde overtre ding terecht staan. Verdachte ver klaarde, dat zijn zoontje geen schoei sel had. Het O.M. wees verdachte er op, dat hij bij de politie een andere verklaring had afgelegd, ook zijn zoontje had gewerkt, inplaats van naar school te gaan. Het O.M. eiste 5 boete of 5 dJi. Uitspraak: ƒ10 boete of 4 dJi. Visiegen was „gekrompen" De visser W F. de K, de banket bakker P L. L. en P. N. allen uit Leiden, moesten terechtstaan, omdat zij op 28 April j.l.- te Oegstgeest in een roeiboot een viszegen met te nauwe openingen, een keernet. en ondermaatse vis, zoals snoek, zeelt en voorn vervoerd hadden. Verdachte D. K. erkende de overtredingen, maar zijn plan was deze vis in wa ter bij het Acd. Ziekenhuis over te brengen, om dit „visrijp" te maken. Ook had hij trek in een „visje" geT had, De viszegen was gekrompen, waardoor de openingen te nauw waren geworden. Hij verzocht zijn netten terug, daar die een hoge waarde hebben en niet meer te koop zijn. Het O.M. wees erop. dat het diefstal van vis was geweest, daar hij ln andermans water gevist had. Ook had hij onmiddellijk de ondermaatse vissen weer te water moeten laten. Het O.M. eiste tegen iedere verdach te 2 maal 10 boete of 2 maal 5 d.h. voor het vervoer van onder maatse vis en 2 maal 5 boete of 2 maal 2 d.h. wegens het vervoer van viszegen en keernet. Uitspraak tegen iedere verdachte 2 maal 10 boeten of 2 maal 5 d.h.. met teruggave der in beslag genomen netten. Veertig jaar bij de N.Z.H.T.M. Maandag was het 40 Jaar geleden, dat de heer P Hagoort, halte-chef der N Z.H.-T.M. alhier, bij deze maat schappij in dienst trad. Des middags kwamen de directeur der N.Z.H.T.M., Jhr. Röell, de onder directeur, de heer Jurrissen, uit Haarlem, de chef van de uitvoerende dienst, de heer v. d. Vijver uit Lei den, en de heer IJzendijk, voorzitter van het Jubileumfonds uit Haarlem, en personeel uit Leiden den jubilaris in zijn woning. J. P. Blokstraat, ge lukwensen. Onder hartelijke bewoor dingen en gelukwensen huldigde de directeur den jubilaris en bood hem een geschenk onder couvert, met een fraai getekende oorkonde aan. Jhr. Röell overhandigde den jubilaris ook namens de Maatschappij van Nij- De zaak door Ricarda Huch „Ik geloof niet, dat mijn desbetref fende mededelingen voor u van enige waarde zouden ziin", verontschuldig de de Hofrat zich. „Uit hetgeen ik verteld heb. kunt u reeds verschil lende conclusies trekken. Ik wens mij echter tot de feiten te bepalen." De volgende getuige, de wijnhan delaar Verzielli, was een kleine, don ker uitziende man, die de eed aflegde, de ogen strak op den president ge richt, de linkerhand op het hart, met luide stem en hartstochtelijke na druk. „U kent beklaagde, doch is niet met hem verwant?" vroeg dr. Zeune- mann. „Bevriend, zeer bevriend", zei Ver zielli ijverig. „Doch niet verwant?" herhaalde dr. Zeunemann. „Helaas niet", zei Ver zielli, „maar zeer bevriend, wij zijn zeer goede vrienden. Ik houd van hem en bewonder hem." „U voelt zich tot dankbaarheid ver plicht", zei de president vriendelijk, „omdat hij door een goede raad en ook "door een som gelds, die hij u leende, de grondslag legde voor uw geluk?" „Ach raad en geld zijn niet het belangrijkste'riep Verzielli uit. „Hij heeft me het vertrouwen in de men sen teruggegeven. Hij is edelmoedig en hulpvaardig „U was spoedig in staat hem het geleende terug te betalen", ging de president voort, „en hebt hem na derhand op uw beurt nu en dan geld geleend?" „Dat is niet de moeite waard", zei Verzielli, knikkend en gesticulerend. „Ik heb aan hem mijn hele bestaan te danken. Hij heeft mij overigens nooit om geld gevraagd. Met geld kon hij nooit omgaan, daarvoor was hij te goed en te edel." „Heeft hij u dat geld terugbe taald?" „O, ja", riep Verzielli trots uit. „ook over het achterstallige heeft hij mij dikwijls gevraagd of ik het nodig had. Maar waarom zou ik het nodig hebben? Het was bij hem even veilig als op de bank. Ik zei altijd tegen hem, dat het tijd genoeg was, als tr Tekeningen en tekst van 1004. Nu. je begrijpt wel, dat Sneeuwvlok en Piet een-vreemd ge zicht zetten als er opeens een man netje, dat ze nog nooit gezien heb ben, op hen afstormt en roept: „Hoe ra! Ik heb ze gevonden!" Het man netje pakt den verbaasden Piet Punt hoofd beet en danst met hem in de rondte. „Hm." zegt Sneeuwvlok, „zou d'r soms een steekje aan los zijn?" Maar nu wordt het mannetje opeens ernstig. „Je moet niet denken, dat ik niet wijs ben," zegt hij. „Ik ben clown Fransi ven het Sarasino- circus." 1005. „Juist", zegt Sneeuwvlok. „Enne... wat verschaft ons de eer..." „Luister, broer." zegt Fransi, „ik zal het je uitleggen, anders staan we hier morgen nog. Ik moet jullie de groeten doen van Pen Kwen!" „Wat!" roepen Sneeuwvlok en Piet Punthoofd tegelijk, „Pen Kwen! Waar is ie?" „Hij werkt ln het Sarasino- circus," vertelt Fransi. „Natuurlijk niet vrijwillig, dat snap je wel. Onze directeur houdt hem daar gevangen. Alleen tijdens de voorstellingen wordt hij van z'n ketting losgemaakt. Maar kom mee, jongens, dan zal ik Jullie het circus laten zien!" hij het eens aan mijn kinderen terug gaf. Mijn vrouw vond ook. dat wij niet mochten aandringen bij hem" „Heeft beklaagde u soms gepaaid met eventuele schenkingen of een mogelijke erfenis van zijn gescheiden vrouw?" „Hij behoefde mij niet te paaien", zei Verzielli. licht verstoord. ..Maar natuurlijk heeft hij wel eens over zijn gescheiden vrouw en zijn gestorven kind gesproken. Hij hield heel veel van het arme kind. Mijn vrouw en ik hebben vaak geschreid als hij daarover sprak." Bij deze woorden haalde hij een grote, bonte zakdoek te voorschijn en wreef daarmede over zijn voor hoofd en ogen. hetzij om daarmede tranen of zweetdruppels af te wis sen. „Ik verzoek u, goed op mijn vra gen te letten", zei dr. Zeunemann vriendelijk, „en kort, en duidelijk te beantwoorden. Heeft beklaagde u wel* eens over de mogelijkheid gesproken geld van zijn gescheiden vrouw te ontvangen hetzij tijdens haar leven hetzij na haar dood?" „Ik geloof", zei Verzielli. zijn zak doek verfrommelend, „dat hij eens gezegd heeft, dat zijn gescheiden vrouw rijk was en dat zij hem geven zou, wat hij nodig had. als hij daar om vroeg" „Kunt u zich herinneren wanneer hij dat gezegd heeft?" „Ik geloof, dat het niet kort gele den was", zei Verzielli. „Nu komen we aan een zeer be langrijk punt", zei de president, zijn stem verheffend, „en ik verzoek u dringend, mijnheef Verzielli. aan dachtig te luisteren en uw geheugen sterk in te spannen. Denkt u cr vooral niet aan. welke gevolgen uw verklaringen voor beklaagde zouden kunnen hebben, doch denk uitslui tend aan de eed, die u hebt afgelegd de waarheid te zullen zeggen!" Wordt vervolgd.) verheid en Handel de gouden leg penning. met vererend getuigschrift voor 40-jarige trouwe dienstvervul ling, waarna de heer IJzendijk 3ls voorzitter van het Jubileumfonds eveneens een geschenk onder couvert met een oorkonde aanbood; mevr. Hagoort kreeg een fraaie bloemen mand. TOELATINGSEXAMEN GEM. H.B.S. Voor het toelatingsexamen der Gcm. H B.S. te Leiden zijn geslaagd: E Althuls, J. H. v. Atten. J. J. J. v. Beek. A. M. Berlemon. Suza Beurze. H. de Boer, I. den Boer, L. A. van Brero, W. F. v. d. Burgh, C. Créve- coeur, C. J.. Croon, Paula v. d. Bop, H. C. van Duyn, B. van Eesteren, Ea. Eichelshelm. P. L. Elchhoru. E. J. Entrou, D. Fasseur, J J. M. Groffle. Ma. Hazenoot. W. Hendrlksen. El. den Hertog, C. F. Hitzett. C. L. den Holder. W. F. Janssen, C H. de Jong, F de Jonge. R. Jongedllk. W. F. v, d. Kaay, D. Kanbier. Johannes Kat. Charles Kat, N. Koets. L. Kok. J Kranenburg, Franca Kriek. J. C. Kruyt. S. Lln- schoten. R. W. Lodders. K. Mariit. M J. Maters. I. G. Metzelaar, J. A. Mul der. C. J Raterlng, L. N. van Rose- velt, J. Rotgers, J. van Riikom, W. Schaaf. K. Schreuder. H. J. Slra, C. J Spermon, M. P. Splinter. T. C. Stui- venberg. N H Sijpesteyn. A. J. M. v. d. Toorn. C. M. Troost. O. van Tuyn. C. de Vogel. L. Vriienhoek. D. Waas dorp. H. J. Weinberg. P. S Wielinga. B. Wijling. W. K. Schram. L. C. v. d. Vliet. J Vermeulen. M. J A. Vink. J. v. d. Heyöen en C. M. Schouten. AÊENDA DINSDAG. Schouwburg, 7 uur. Kinderkoren van het Leids Muziek- lyceum-operette „Rhodia". Ned. Herv. Kerk (Leiderdorp)8 uur. Orgelconcert. Frcd. de Nle (orgel), Truus Massa ar van Driel (zang) MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTltlBUTIEDIENST LEIDEN Uitreiking 2de dlstrlbuttestainkaart Zij. die tot nu toe niet voldeden aan de oproep om hun 2de distributie stamkaart aftc halen, worden tot 30 Juni a.s. ih de gelegenheid gesteld dit alsnog te doen. Zij. die zich ln deze gemeente heb ben gevestigd lverhuizing) en nog niet in het bezit zijn van een tweede distributiestamkaart, uitgegeven doon de gemeente Leiden, dienen zich ten spoedigste, doch ln ieder ccval vóór 25 Juni a.s. tot het distributiekan toor te wenden. Geëvacuecrden, dia uog niet ln het bezit zijn van een. T.D. uitgegeven door de gemeente Lei- den dienen zich ten spoedigste en in leder geval vóór 25 *uni 1944 te wen den tot de afdeellng Bevolking van het Stadhuis. Zieken, invaliden en ouden van dagen kunnen zich door een gemach tigde doen vertegenwoordigen (mach tigingsformulieren levens doktersat test) kunnen dagelijks worden afge haald of aangevraagd. Met nadruk wordt erop gewezen, dat na 30 Juni aan bovengenoemde per sonen geen tweede distributiestam kaart meer zal worden uitgereikt. Officfëele Mededeelingen GELDIGHEIDSDUUR ^CIKERTOEWIJ- ZINGEN De geldigheidsduur van de toewij zingen vóór suiker met een verval datum gelegen in het tijdvak van 1 Juni t.m. Juli '44 is verlengd tot en met 1 Augustus '44. Deze verlenging geldt niet voor industrie-coupures sui ker. die het hoofdbedrijfschap voor akkerbouwproducten uitgeeft Heden werden wij verblijd met- de geboorte van een toon en Broertje WILLEM FREDEPIK E. H LEEMANS- TAVERNE A LEEMANS ATY Lelden. 18 Juni 1944. Levendaal 122. Tijdelijk adres r Gynaekologi- nche Kliniek. Rijnsburgerweg 3. Lelden. LEENDERT DE WIT en BEATRIX VAN OMMERING hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king D.V. zal"'plaats' hebben op Woensdag 12 Juli a.s. Koudekerk a. d. Rijn A 57. Hazerswoude Rd A 292 a Thuis Woensdag 28 Juni Ha zerswoude A 292 a van 35 u en 810 uur. Woensdag 5 Juli Koudekerk a. d Rijn A 57 vSn 35 uur en 8—10 uur. Huwelijksinzegening ln de Ned. Herv. Kerk te Koudekerk a. d. Rijn, n.m. 2.30 u door den WelEenv. Heer Ds. F. G. van Blnsbcrgen. Toekomstig adres: Koudekerk a. d. Rijn B 82- MARTIN VISSER Dansleraar en RIE VAN DER MEEL hopen elkander voor het al taar het H- Sacrament van het huwelijk toe te dienen op Maandag 10 Juli a.s. te 10 uur ln de Parochiekerk van O. L. Vr Onb. Ontvangen (Hartebrug* te Leiden Leiden. 20.Juni 1944. Nieuwe Beestenmarkt 10. Paateurstraa; 20 a. Receptie 10 Juli van 1 tot 2.30 uur dansscnool Evert Caste- lein. Langebrug 6 a Toekomstig adres. Oude Vest 47. Lëiden. Getrouwd; PIET VER HOEFT1 en RIE KROON' De Heer en Mevrouw Vcr- hoeff—Kroon zeggen mede namens wederzijdse familie hartelijk dank voor de vele blijken Van belangstelling 'olj hun huwelijk ondervonden. Amersfoort. Ballstraat 35. 20 Juni 1944. Hierbij geven wij kennis van het overlijden van onzen geliefden Broeder, Behuwd broeder en Oom ANTON II S GOTTMER in de ouderdom van 41 J. Namens de Familie: J. J. ROZIER GOTTMER. Leiden. 19 Juni 1944 Lage Rijndijk 103. H. M. J. W. J. KORTMANN Arte. Afwezig tot 29 Juni Dr. v. Alphen, De Bruyne. P r. Es. De Graaff. Dc Jager. Kor*. Meyboom, Spanjaard. Teeuwen en Veldhuyzen ne men waar. gróote ouderwelsche sleutel Maandagavond gaande Oudé Varkenmarkt naar Groenha- zengracht. Tegen flinke be loning bezorgen: Oude Varken markt 24, E. v. d. Hoogt. Wie zou voor ongeveer drie maanden zelfstandig de leiding over mijn huishou den en kinderen willen nemen. Hulp van meisje voor d. en n. en werkster. Mevr. de Wed. Kemper man. Kempenaarstraat Oegstgeest. Meubilaire goederen, inventarissen, kachels, for nuizen, brandkasten, weegwerktuigen enz. Inkoop, inruilen, herstellen, taxeren. Vakkundig adres. Jarenlange bekendheid. A. J. HARTWIJK - GOEDERENBEURS Burgstee? 4, Nieuwe Beestenmarkt 79 (Veemarkt). Geslaagd voor middenstandsexamen 1944: C. A. de Jong. T. Jansen. B. den Hollander. J. Heggels. N. van Egmopd. Joh. van Dam. Ed. van der Gust, P. de Groot. Afgewezen 1 candldaat. Opgeleid door J. TH. LUYKX, Cedipl. Vakleraar N.H.S Rapenburg 57. Lelden. Heden aanvang nieuwe cursus t 1000. 16783. 6260. 13503, 1003 1802 2559 3241 4094 4919 5816 7053 7921 8926 10312 11207 11724 13060 13782 14462 15614 16688 17465 18578 19680 20220. 20957 21892 22711 23177 23950 24934 25612 4 9 5e STAATSLOTERIJ TREKKING VAN MAANDAG 19 JUNI 1944 VIJFDE KLASSE 10e TREKKING HOOGE PRIJZEN: 1351. 20300. 24146; t 400— 811). 11582. 12237, 12620, IS187. 17863 f 200 13226, 15998: f 100.— 2918. 3925 4459. 4320. 6158. 9570, 10280. 13332. 13489. 13585. 13877. 14807. 15272. 18497, 22175, 22443, 2473G. PRIJZEN VAN i 80 1043 1049 1066 1112 1324 1408 1426 1438 1542 1569 1597 1978 1987 2027 2112 2155 2309 2319 2401 2413 2526 25o\ 2573 2579 2667 2822 2823 2942 2978 3035 3067 3106 31/5 3275 3359 339B 3483 3491 3619 3773 3935 3982 4051 4069 4118 4318 4320 4515 4548 4597 4652 4746 4749 4780 4793 4922 5055 5234 5251 5320 5343 5481 5563 5636 5713 5715 6063 6069 6234 6246 6391 6492 6631 6748 6749; 6932 6971 7061 .7159 7198 7215 7447 7600 7632 7742 77o7' 7761 /811 797* 8011 80T3 8085 8093 8146 8183 8207 8461 8618 8629 9066 9093 9210 9258 953) 9588 96-56 9G94 9879 J 0195 10225 10347 10450 10513 10532 10651 10686 10706 10754 10875 10985 11169 11230 11280 11324 1L359 11401 11473 11497-11513 11545 llo93 11663 11966 12188 12293 12339 12402 12439 12507 127)2 12720 128o4 12862 13083 13092 13134 13200 13224 13452 13493 13498 13510 13579 13769 13890 13944 13956 14028 14091 14095 14234 14297 14321 14322 14342 14467 14563 14815 14885 14946 14986 15132 15136 lo479 5562 loa74 15799 15985 16122 16132 16167 16169 16193 16246 16263 162/6 16o79 16698 16735 16762 16860 16958 17076 17115 17136 17203 17355 1/408 17617 17770 17779 17855 17994 18018 18024 18036 18131 181*0 13235 18620 18865 18900 19019 19022 19091 19306 19322 19353 19472 19o47 19685 19787 19827 19854 19915 19998 20048 20034 20108 20145 20161 20228 20231 20391 20409 20516 20531 20609 20625 20634 2084a 20913 20990 21112 21227 21231 21348 21520 21654 21674 21732 21844 21863 21907 21909 22087 22156 22218 22222 22232 22284 22323 22402 -22666 22774 22816 22821 22847 22895 22934 22954 23007 23042 23120 23140 23247 23257 23355 23358 23471 23507 23552 23.393 £3o98 23621 23715 24123 24283 24445 24472 24537 24581 24600 24602 24708 24720 24877 25119 25122 25164 25181 25214 25295 25360 25394 2a435 25484 2o507 25709 25750 25899 25976 Haarlemmerstraat 262 DRIEDUBBEL-STERK It da soepele huid van een walrus: Volmaakt aangepast aan de eischen van den drager en zijn werknèt als de driedubbel-sterke BEVA vekkleedingl Onberispelijk kapsel kunt u dan dragen, mits u ons uw •laat verzorgen Erecstraat 120 Hebt U nog tricotgoed, lat versteld, veranderd of verkleind moet worden? Dnderstaand adres, maakt uet voor U keurig èn bin nen 14 dagen in orde. WITTE ROZENSTR. 58 a. oude kwaliteit of onder stel, en wringer te koop gevraagd. Riel, Haarlem merstraat 167. alle soorten grammofoons Ook voor koffergrammofoons met platen betalen wij zeer goede prijzen. Zendt bericht of vervoeg U bij J. Ligtvoet, Janvossensteeg 41. Lelden. DE HOLLANDSE ZEILSCHOOL biedt u een heerlijke vacantie. 6 dagen zei len op de Kaag voor f 35. Prospectus op aanvrage. Nwe School straat 28 - Den Haag. D£ SITTERLAAN 112 TSL. 22867 mij... Zoudt TTbet durven zeggen Neen, immers! Sluit daarom zonder verwijl een molcstongeval- lenverzekering tegen lichamelijk letsel. f°SRL. MOLESt^1"^ Kant A'dam, Keizersgr. 399 Tel. 31534-30315 KINDERTHEEK AST J E - met serviesje compleet ter ruil aan- geb. voor grammofoon met of zonder platen. Neuteboom. De Ruyterstraat 22. MALTBEZER LEEUWTJE aangeboden, i Jaar oud. goed voor kinderen, prijs 75. Te bevr. 'a avond6 na 6 uur. Van Brero, Volmolengr. 44a HENNIE SCHOUTEN op Donderdag 22 Juni half acht in de Lutherse kerk. Kaarten k 25 cent bij boekh. A. M. van Zwicht en 's avonds aan de kerk. Gaef uw versleten of kapotte klompen ter reparatie mee aan den bode naar Leiden. Doe er een vrachtbrief (verkrijgbaar bij den bode) bij, waarop duidelijk ver meld staat uw en onze naam en adres, en u >ntvangt ze als nieuw per kerende bode weer terug. De vrachtkosten betalen wij 1 Als u er een stuk gaaf hout bij kunt doen voor de reparaties, zijn de kosten belangrijk lager. Klompen aan de fabriek ge bracht en gehaald zijn in een dag gereed Houtwarenfabriek JAC. WASSENAAR Haarlemmerstraat 151 Leiden HUWELIJK Dok U wilt eens een gelukkig auwelijk sluiten. Aarzelt daarom niet langer, maar vraagt heden nog om inlich tingen. Wij verstrekken deze geheel kosteloos en vrijblij vend ln blanco enveloppe, ge heimhouding is bij ons ver zekerd. Bur. KUNZE, Titiaan- straat 48. Amsterdam-Z. Spreekuren: 101 en 79 u. 's Zondags 126 uur. Verkrijgbaar in dc soorten suikermais. zoete mals. pof- mais en voedermais. Dit laat ste als uitstekend voedsel voor dieren. Per 100 stuks 2. per 1000 stuks 18. Franco huls. Zendt postwissel af stort op giro 36876. Remb. 20 cent extra. P. WALRAVEN. Stationsweg. Hlllegom. Naaimachine defect Lewenstein repareert correct! Maarsmansteeg 8, Leiden Te koop gevraagd SNOEKHENCEL MET KATROL H. Vogelzang. Kastanjekade 4. Leiden Zo spoedig mogelijk gevraagd ;en FLINKE HULP voor hele dagen of een flinke werkster. Aanmelden bij mevr De Vente, Deutzstraat 8, Degstgeest. Biedt zich aan NET PERSOON 42 Jaar. voor expeditie, maga zijn. Is ook genegen andere werkzaamheden te verrichten. Brieven onder no. 1395 bur. v. <i blad. Gevraagd voor direct of latei- een JONG MEISJE als hulp in de huishouding. Voor hele of halve dagen. Goed loon, kost en behandeling. Aanm. Kastncr. Haarl^tr. 217. Gevraagd een NET MEISJE van half negen tot half één, 16 Jaar. en een FLINKE JONGEjN niet beneden 16 Jaar. bakfiets kunnende lijden. Levensmid- delenbedrljf A. E. Habraken, J. W. Frisostraat 10. Gevraagd een NETTE JONGEN om in het vak te worden opgeleid, goed loon. W. D. Vahrmeyer, groentenhan- del, Lijsterstr. 26, Leiden. MEISJE gevraagd boven 18 jaar voor de morgenuren of werkster 3 maal p. week. v. Hoek. Aalmarkt 18. Leiden. 2-DELIG KONIJNENHOK te koop 10.Bevr. L. Lacourt Kanaalstraat 10, VERLOREN door hulsvrouw portemonnale m. lnh. (sleutel en enige bonnen). Tegen bel. terug te bez. L. H. de Helden. P. de la Courtstraat 25. VERLOREN zwarte linker d.-hanclschoen, gaande Lamme- schansweg. Kam. Onneslaan. Tegen bel. terug te bez. C. Goedkoop-Bal jet. Lorentzk. 13. VERLOREN damesportemon- nale met 16.50 ln tram Was senaarPosthof. of lopende naar station Lelden: of tram LeldenKatwijk Rijn. Terug te bezorgen tegen beloning bij A. Boezaard. Rijnstraat 54. Katwijk a. d. Rijn. TE KOOP aangeboden een flanellen herenpantalon, oude kw„ prijs 30.-. A. Wassenaar. Waardgrachr. 54. TE HUUR gem. zit- en slaap kamer met gebruik v. keuken. Roodenburgerstraat 20. K IN DERM ANTELTJ E (wol) en hoedje Ift. 7 Jr. ter ruil. aangeb. voor h.-costuum m. 44, tevens bij bet. C. J. Menheere, Langegvacht 36. WERKPLAATS cf winkel huis te huur gevr. Centrum. Brieven onder no 1396 bur. van dit blad HOGE HERENSCHOENEN m. 43 ter ruil. aangeb voor lage herenschoenen m. 41. v. d Oord, Fred. Hendriklaan 4 Oegstgeest. ORGEL, 11 reg., ln pr. st. te koop aangeboden ƒ400.D den Haas, Kastanjelaan 1, Sas- senhelm. WIE HELPT .MIJ aan jon gensjasje of jekker, leeft. 15 Jr. A. Slra. Hansestraat 70a. CYLINDERSC HRIJFBUREAI (zwaar eikenhout) in prima staat ter ruil. aangeb; voor een nieuw vloerkleed, grote maat. J. Bavclaar, Rijnstraat 17. ZïT-SLAAPKAMER gevraagd voor dame. die lichte verple ging nodig heeft. Veil. Bloem- luststraSl 47 A. OVERALL m. 56 nieuw ter ruil. aangeb. voor 2 overhem den met losse boorden maat 15i. P. Roelandse. Prinsen straat 34, na 19 uur. BLAUWE ZIJDEN JAPON, oude kwal. ter ruil. aangeb voor wollen japon of meisjes mantel. leeft 15 jr. Harmellnk, v. Kempenstr. 2. Voorschoten TE KOOP zwart laken jas en vest. Moraal. Oude Rijn 148 TE KOOP 3 paar meisjes- schoenen maat 3435 6. per paar. Rullen 1 paar d.- schoenen m. 39 voor 1 paar damesmolières m. 39. Zuur deeg. Beestenmarkt 44. P. J.-SCHOENEN m. 29 en 31 ter ruil. aangeb. v. dames schoenen m. 40. liefst molières of zomerschoenen. N. Kuhn, Terwecwcg 104, Oegstgeest. GR. PUMPS m. 36 h.h. ter ruil. aangeb. voor hulspant. o. kw. m. 37. A. van der Plas. P. de la Courstraat 97. ZIT-SLAAPKAMER, liefst zonzijde, gezocht door ouderen heer, omgeving Rijnsburgcv- wegVogclenbuurt. zond. pen sion, Br. onder no. 1393 bur. v. d. bald. NETTE JUFFROUW op leef tijd vraagt kamer en slaap kamer en gebruik van keuken bij oude Juffrouw of heer. Br. onder no. 1392 bur. v. d. blad. IIERENPANTALON zwart (maatwerk) ter ruil aangeb, voor gestreepte pantalon (lang 120 cm.). W Oudshoorn. Rood- borststraat '23. 1) AMES A PLU IE laten liggen ZaWfcagavond ln de gele tram 2U15 van Wassenaar naar Leiden. Den jongeman, die hem meegenomen heeft, wordt vriendelijk verzocht hem terug te bezorgen. Rhljngees- terstraatweg 106. Oegstgeest. J.-SCHOENEN m. 28 ter ruil aangeb. voor m.-schoenen m. 30 1 g.st.z. De Jager. Rijnsbur- gerweg 97. 2 maal bellen. HOGE HERENSCHOENENm 43-44 ter ruil. aangeb. voor een pr., 1 herenschoenen m. 41 Tasseur, Levendaal 8. BABYJASJE, muts en sok jes z.g.a n. ter ruil. aangeb. voor babypakje 7 mnd. cn m.- schoenen m. 24 voor m -schoe nen m. 30. D A. v. 't Riet. Borneostraat 47. KINDERWAGEN l.g.st.z. I® koop gevraagd. Vis, Zuider- zlchtstraat 36. KINDERMANTELTJE en mutsje 34 Jaar ter ruil. aan geb. voor 2 nieuwe dameslan- tasleschortjes. Kinderschoen tjes m. 24 voor m. 26. Gijs man. Maresingel 16. GASOVENTJE met brood blikje geh. compl. In ruil aan geb voor een 2- of 3-delig konijnenhok i.g.st.z. Aanb. J. Boom. Poelgeeststraat 9. KINDERSTOEL ter overname gevraagd Aanb Kolderman. Mauritsstraat 170. SPOED. Wegens ongezonde omgeving voor gezin 3 perso nen een gcd. huls of vrije étage met kookgelegenheid. Liefst gestoffeerd, op burger stand. Br. onder no. 1390 bur. van dit blad. FRANSE HANGOOR, voed ster of enige Jongen te koop of in ruil gevraagd voor w. vl. reus. Riet, Haarlemmerstr. 167. KINDERFIETSJE, driewiellg te koop gevraagd. Aanb. Den Holder. Janvossëstecg 46 GEKLEDE JAS cn vest o. kw. laken met streepjes broek te koop f 75.Op den Velden, Kraalerstraat 3ee. LAGE ZW. HERENSCHOEN, m. 44 z.g.a.n. ter ruil. aangeb, voor een paar z.g.a.n. dames schoenen met lage hak. m. 37. De MoolJ, Hofstraat 34. Riji\s- burg. SPOED. Een ongemeubileer de zit- en slaapkamer te huur gevraagd door jonge mensen, zopder kinderen met of gebr. van keuken. Brieven onder no. 1397 bur. v. d. blad. ZW. VOETBALSCHOENEN ter ruil aangeb. voor j.-schoe- nen m. 2526 -cn een paar damesschoenen m. 38 voor m.- schoenen m. 32—*33 B. dc Bol ster. Waardstraat 19. M.-SCHOENEN m. 35. goed onderhouden, ter vuil. aangeb. voor maat 36 of 37. W. v. d. Heijden. Duivenvoo^destr. 37, Oegstgeest. TE KOOP AANGEBODEN: 4 schragen met blad 15. zaallamp (2-plts) 10.vaar boom 10.-. vlokmatras 20.-: gashaard 40.kolenhaard 40.wasbak 1 4.Mldde- llnk. Hogewoerd 14. TE KOOP AANGEBODEN: clkenh. portemanteau 30 oud-Holl. paraplulcbak 17.50, zaalbank 4 m. 40.—. divan en fauteuil voor 6loop 10. Mlddellnk. Hogewoerd-14. WOLLEN DAMES BADPAK te koop. klein model 6. A. Boter. Nieuwstraat 9. MEISJESCAPE 7 jaar ter ruil. aangeb. voor Jongensjas 7 Jr. 2 jurkjes 12 Jaar voor jurk 10 jr. Trainingspak je 4 Jr. voor meisjesmantel 4 Jr. J. Seller. Mauritsstraat 36. KLAYARSKR1BO. schrifte piano- en/of vioolcursus te koop of te huur gevraagd. Te vens goede viool gevraagd. Brieven met prijs, onder mot to „Muziek" boekh. Randwijk, Nieuwe Rijn 49. TE HUUR frisse slaapkamer met beddegocd (geen linnen). Oude Singel 196a. JONGEMAN biedt zich aan voor schrijf- of andere werk zaamheden ln de avonduren. Brieven onder no. 1391 bur. van dit blad GEVRAAGD een net meisje voor halve dagen i tegen half Juni, wegens huwelijk der tegenwoordige. Mevr. Kors- wagen. Oude Rijn 194. BESCHAAFD MEISJE zag zich gaarne geplaatst als huis houdster. Bekend met verple ging. Leeftijd 33 Jr. Brieven onder no. 1394 bur v. d. blad. NET DIENSTMEISJE gevr. voor dag of dag en nacht G.G. of Herv. Mevr. Buwalda. Leid- scweg 156. Voorschoten, halte Zllverlabriek.

Dagblad voor Leiden en Omstreken | 1944 | | pagina 2