Politie zocht naar benzine-lraude en vond textiel-knoeierij op groote schaal OMGEVING jjj KOKTK GOLÏyl SPORT Van den held Jan Trompetter Door de jopmerkzaaniheid van den Leider van het plaatselijk distributiekantoor te Alphen aan den Rijn den heer J. van Eek, werd de aandacht van de politie ge vestigd op het feit, dat er door het Rijksbureau voor Aardolieproducten te 's-G*"a- venhage opmerkelijke hoeveelheden benzine werden toegewezen aan de N.V. Asphalt- fabriek „Nooit Gedacht". Bij onderzoek van de politie, onder leiding van den Brigadier, den heer J. Groo tehuis, bleek, dat hier inderdaad sprake was van groote benzine-toewijzingen, welke onder geen beding voor het bedrijf benoodigd konden zijn. Er is een tekort ge/onstateerd van 9000 liter, waarvan de bestemming niet kon worden aangetoond. Benzine en bescheiden ontbreken. Gebleken is evenwel, dat het Rijksaardoliebureau in deze vrij-uit gaat. Van L. is overgebracht naar bet Huis van Bewaring te 's-Gravenhage. V., wiens aandeel in deze affaire niet dui delijk is vast te staan werd door den Rechter-Commissaris op vrije voe ten gesteld. W., werd eveneens voor loopig op vrije voeten gesteld, terwijl B. Dinsdag 2 April voor den officier van Justitie in Den Haag zal worden ge leid. Diens echtgenoote, die momen teel ziek is, zal over eenigen tijd haar echtgenoot volgen. Nogmaals verzekerde de politie ons, dat, ofschoon er groote hoeveelheden grondstoffen door het Rijksbureau aan de N.V. werden verstrekt, de ze r.iet kunnen worden beticht van medeplicn- tigheid. Wel is gebleken, dat oe secre taresse van de bedrijfsgroep voor Open bare Nuts-bedrijven niet geheel vrij ut gaat. op grond waarvan zij inmiddels uit haar functie is ontslagen. Daar de politie grondig wilde onder zoeken in hoeverre de betreffende Rijks- bureaux hierbij betrokken konden zijn en schuldig bevonden, hebben wij op haar verzoek publicatie van dit geval, dat ons reeds lang bekend was, opge schort. Er is bij dezelfde N.V. ook nog in- beslaggenomen een partij leder. Hierom trent is het onderzoek nog eveneens rdet geheel beëindigd. Directie asphalteerinr. „Nooit gedacht" 'gearresteerd Bij dit onderzoek ontdekte de politie evenwel een knoeierij in textieltoewij- zlngcn en -goederen op groote schaal, waarbij het gezochte van ondergeschèkï belang bleek. COMPLETE ZWARTE BOEKHOUDING IN SCHRIJFBUREAU. Op 21 Maart j.l. deed de politie een inval bij. de N.V.. en arresteerde beide directeuren, de heeren B. van Leeu wen en Vos. Bij het ingestelde oude: zeek trof zij een complete z.g. zwarte boekhouding" aan, opgeborgen in ecu geheel afzonderlijk schrijfbureau en af- deeling vah het kantoor. Er is geöle- ken, dat Van L., zoowel .tijiens den oorlog, als na de bevrijding, zich had schuldig gemaakt aan knoeierijen op groote schaal. Aangezien hetgeen tij dens den oorlog werd gepleegd ressor teert onder het domein van Je Fiscale- Recherche, bepaalt de politie zich .uit sluitend 'tot datgene, wat na de bevrij ding als ontoelaatbaar kan warden aanV geduid, lil verband met die feiten strek te het onderzoek van de politie zich uit tot verschillende plaatsen :n geheel Nederland. Hierbij bleek, dat door v. L groote hoeveelheden textiel waren •verkocht, welke goederen aan van L. werden geléverd door een faorikant te Apeldoorn, echter op de vereischte vtr- gunnmgen, welke hij (v. L.) had ver kregen van het Rijksbureau voor Textiel, op urgentie van het Rijksbureau, aldee- ïing confectie. Hierbij is gebleken, dat het eerstgenoemd bitreau in ueze affai re geen schuld heeft, evenmin kan het tweede Rijksbureau een strafbaar feit worden toegeschreven, doch wel kan het in zekere mate worden gewezen op een soort beleidsfout, doordat er bij de afgifte van de z.g. urgentieverklaring, niet is gecontroleerd of de gegevens voor het verkrijgen van deze vergun ning volledig beantwoordden aan de werkelijkheid en ook later werd er in geen enkel opzicht een steekproef geno men. KILOMETERS TEXTIEL! Op deze wijze wist v. L. ruim 3000 M.2 textiel te bemachtigen, van welke hoeveelheid hij, zooals is komen vast te Staan, 2000 M.2 heeft verkoch' aan den kennis-exploitant Boesveld, alhier, en 190 M. aan den melkhandelaar Wort- man, eveneens te .Alphen aan uei Rijn. Ofschoon het onderzoek in ieze aange legenheid en met betrekking tot het benzinetekort nog krachtig wordt voort gezet en omtrent de winsten, die van L. heeft gemaakt door de politie in zijn •geheel nog geen volledige gegevens konden worden vergaard, is nu reeds komen vast te staan, dat hij- op één par tijtje ten bedrage van 3000.— onge veer 42 pet. winst heeft gemaakt. Benevens de beide voornoemde direc teuren werden ook de twee laatstge- oemde ..afnemers" van v. L. gearres- eerd, alsook de echtgenoote van B. RADIO voor Donderdag. HILVERSUM 1. 301 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Gram.pl.; 8.Nieuws; 8.15 .Vroolijk- heid bij het ontbijt; 9.-Gram,pl.9.15 Morgenwijding; 9.30 Arbeidsvitaminen; 10.30 Korte- gesprekken; 10.35 Orkest Malandó; 11.— Mevr. M. J. Jansen—van Stigt spreekt; 11.10 Vervolg Ork. Ma landó; 11.30 P. Albert, piano; 11.45 Krijgsgevangenen uit het Verre Oosten; 12.Pianorecital; 12.30 Gram.muz. 12.35 Pierre Palla, orgel, Christine 13e vort, alt; .1.Nieuws; 1.15 De Vage bonden; 2.20 De winterspelers; 3.— Ster- ren en sterretjes; 3.20 „Confetti' 5. Kaleidoscoop; 5.30 The Red, White and Blue Stars; 6.-rr Nieuws; 6.15 Weer- overzicht; 6.18 The Romancers; 6.45 Sportpraatie; 7.— En nu naar Bed:; 7.05 Cabaretprogr.7.30 .Progr. Ned. Strijdkr.8.— Nieuws; 8.20 Concertgeb. Amsterdam; 10.30 Voor ouderen en jon gden- 10.40 Giani.il.11.Nieuws; 11.U Vrooluke gram pi. HILVERSUM II. 415 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Morgengebed; 7.45 Gram.muz.; 8. Nieuws; 8.15 Progr.-cverz.8.20 Gram. muz 8.35 De Heiligen van oen dag; 8.45 Gram muz.9.Opgewekte melo dieën bij den ochtendarbeid, 9 j0 Wa terstanden er politieber.9 45 „Flinc 3en dag"; 10.— Koor en Ork.; 10.45 Gram pl.11.Radio Ziekenbezoek; 11.45 Gram.in.iz 12 15 Voordracht; 12.o0 Lunchconcert Trio C HegiJues; 45 Vraaggesprek; 2.— Gram.muz. z.40 Causerie voor de vrouw: 3.- Stichtsch Piano-kwartet; 4. - Nacht/o st.'er- wachtine.; 4 45 Orkestwerken, 5— Rijk overzee, 5 »0 Marschpl.; 5.30 H VK.K 5.35 Stimtscn Salon >'".est, 6.4^ Zangpl. 7.Nieuws; 7.15 Mattheus Passion; 10.50 NED. R.K. BOND VAN P.T.T.- PERSONEEL ..ST. PETRUS", AFD „ST JAN" LEIDEN EN OMSTREKEN. Zaterdagmiddag hield deze vereeni- ging een ledenvergadering in café .Royal". De voorzitter heette allen welkom, in 't bijzonder den heer R. de Ruiter, uit Den Haag, lid van het Bondsbestuur, die, ter elfder ure uitgc- noodigd. zich direct bereid verklaard had te komen spreken. Eerstgenoemde gaf een overzicht over de algemeene toestand in het P.T.T.- bcdrijf en besprak de problemen, die nog tot oplossing gebracht moeten wor den. Zich tot de ongeorganiseerden wen dend, deed spreker een dringend beroep op deze laatsten, zich ten spoedigste bij- ,,St. Petrus" aan *e sluiten, daar zij bedenken moeten, dat zij anders mede oorzaak zijn. wanneer ongewensente toestanden terugkeeren of gerechtvaar digde verlangens' niet worden ingewil ligd. Hier geldt, hoe meer leden achter de vakbondsbesturen staan, des te meer recht van spreken. Ten aanzien van het Technisch Per soneel deelde de voorzitter mede, dat od het landelijk congres van de vak groep Technisch Personeel, gehouden te Den Bosch, de afd. Leiden werd ver tegenwoordigd door de heeren Kok en Veringa. De samenwerking in de Unie der,Postale Vakbonden heeft goede re sultaten opgeleverd. Sprekend bewijs hiervan is de intrekking van de voor genomen loonkorting voor de hulpbe stellers. Aan de voorstanders van gecombi neerde ledenvergaderingen werd mede gedeeld, dat hiertoe vooralsnog niet zal worden overgegaan. Hierna was het woord aan de secretaresse ter voorle zing van de notulen, welke onder dank zegging werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat na korten tijd en zuinig beheer reeds een mooi batig saldo in de kas aanwezig is. De vergadering werd daarop even onderbroken, ter verwelkoming van den oud-voorzitter, den heer Sl^ots, die de Leidsche afde>ling nog niet kan verge ten. Van den geest. adv. kwam bericht van verhindering binnen. Besloten werd de jubileumgave weder in te voeren Degenen, die in de oorlogsjaren hebben gejubileerd, ontvangen alsnog een klei nere gratificatie. Als afgevaardigden naar het Bondscongres werden geko zen de heeren Staats, Kukler en Ve ringa. De punten van het urgentieprogram werden zonder meer overgenomen. Men vroeg echter de slechte bezoldiging van het jeugdig personeel vooral naar vo ren te brengen. De vergadering stelde 6 candidaten voor de a.s. bestuursvergadering, waar bij tevens het verzoek van de afd. Vcn- ray werd gesteund. Hierna verkreeg de heer de' Ruiter het woord. .Allereerst deed spreker de verheugende mededeeling, dat de R.K. vakbond, deel uitmakende van de Unie van samenwerkende bonden, momen teel het grootste ledental telt. Vervol gens gaf hij een zeer uitvoerige uiteen zetting over het rapport van de com missie ter voorbereiding van een inci- denteele herziening van het Rangbe- vorderingsbesluit 1928, met welk rap port de bijeenkomst van het Informeel Overleg met den heer Directeur-Gene raal zich op de vijfde bijeenkomst voor namelijk had beziggehouden. Door voorlezing van een brief be treffende de overname personeel Sie mens, werden de leden werkzaam bij den Technischen Dienst, in de gelegen heid gesteld te constateeren, dat het Bondsbestuur ook voor hun belangen op de bres staat. ALPHEN AAN DEN RIJN R.K. Voetbalvereeniging „De A lp he n- sche Boys" kampioen le klasse A van den L.V.B. Alphensche Boys 1Al- tior 1 (Langeraar) 30. Het is de R.K. voetbalvereniging „Alphensche Boys" in een spannende en sportief ge speelde wedstrijd gelukt om beslag te leggen op bet kampioenschap van de le klasse A van den Lcidschen Voetbal bond. Over den wedstrijd het volgende: De Boys-spelers trappen af, voor den winj en zetten direct een aanval in, maar ook „Altior" blijkt goed op dreer een geeft weinig toe; het spel golft korten tijd snel op en neer; langzaam aan worden de Boys-aanvallen sterker en gevaarlij ker en de Altior-keeper moet een paar maal handelend optreden, waarbij hij op werkelijk handige wijze enkele gevaar lijke schuivers weet onschadelijk te ma ken. Als er ongeveer tien minuten ge- speejd is en -de Boys weer eens op het Altior-doel afstormen, speelt de back op zijn keeper terug, maar te zacht, waarvan de linksbinnen cJFr Boys dankbaar gebruik maakt en de bal langs den uitloopenden keeper in het doei tikt (1—0). Bij een snellen aanval van de Boys belandt de bal bij den linksbuiten, die scherp voor doel zet en den rechtsbui ten gelegenheid biedt met een onhoud baar schot 20 van te maken. Na ongeveer 35 minuten spelen brengl de mid-half de bal keurig op, plaatst hem «aar rechts en, de mid-voor pas seert de backs, de keeper loopt uit en juist nog op tijd kan de midvoor de bal, in moeilijke positie, langs den kee per, in het doel schieten, zoodat de stand tot 30 is opgevoerd. Met dezen veiligen voorsprong bleven de Boys het veld beheerschen. Het is onnoodig te zeggen, dat deze overwinning voor de Boys een groote jubeldag bezorgde. Weldra werd de clubvlag. een geschenk van den voorzit ter, den heer A. Breukel, geheschen; de supporters snelden op het veld, felici teerden de spelers, droegen den aan voerder Winkel, die inmiddels met bloe men was gehuldigd, over het terrein naar de keet, waar gespeecht werd, o.a. door den heer Metsch, hoofdbestuurder van den L.V.B. en den voorzitter der „Alph. Boys", alsook door de Altior- spelers. Alphensche Reddingsbrigade. De Alphensche Reddingsbrigade organiseer de een propaganda-avond, waarop, na opening door den heer J. Blom. den heer Smit dir. v. h. Sportfondsenbad te Haarlem met enkele films liet zien het werken en streven van den bond. Wij zagen het nuttige reddingswerk in alle vormen op het doek voor ons heen glijden. Dit alles zou ongetwijfeld niet zoo tot zijn recht zijn gekomen, indien we in den heer Smit niet hadden gehad een prettigen en vlotten spreken, die de beelden nader toelichtte. Het doel van dezen avond was natuur lijk om allen het inzicht te geven hoe nuttig en noodzakelijk het is, dat alle menschen kunnen zwemmen en óók red dend zwemmen leeren. Tot slot van deze films werden nog opnamen vertoond van het reddingswerk van de Alphensche Reddingsbrigade, dat voor den oorlog reeds was verfilmd. HAZERSWOUDE Blijkens beschikking van den Minister van Landbouw, Visscherij en Voedsel voorziening is het verboden aardappe len te verbouwen op de perceelen of ge deelten van percseelcn in liet geheele gedeelte van den polder Rietveld gele gen ten Zuiden van de Rietveldsclie Varrt. in de geheele Simon Jansepolder. in den Polder Laag Boskoop en in het geheele gedeelte van den Ambachlspol- •Je.- gelegen ten Oosten van de boerde rij van C. Bos. LEIMUIDEN Inbraak. Tijdens de afwezigheid van de bewoners heeft zich Zondagavond een lid van het dievengilde toegang ver schaft tot de woning van de fam. For tuin in Buitenkerk. Een ruitje van de achterdeur werd ingedrukt, waarna de sleutel kon worden omgedraaid. Alies was overhoop gehaald. Tot nu toe wordt zilvergeld vermist ter waarde van circa 900.De politie heeft eenige vermoe dens. NIEUWKOOP. „Laetare". Dc R.K. Dameszangver. o.l.v. den heer Nic. v. d. Haak, organi seerde een half-vastten-viering in de zaal „Het Vliegende Paard". De leid ster, inej. v. d. Bosch, opende de avond en sprak de wensch uit, dat het publiek éenige clementie zou verleenen, omdat het de eerste keer was, dat men voor het publiek een uitvoering gaf. Na opening voerde men uit de Zan- gersmarsch. Verder nog verschillende mooie nummers zang, afgewisseld door tooneelstukjes; een en ander viel lij het publiek wel in den smaak. Voorts werd er nog een verloting ge houden. De meisjes kunnen bogen op een goed geslaagde avond. Verkenners. Zaterdag a.s. zal de eerste officieele bijeenkomst plaats hebben van de pas opgerichte Verken nersbeweging in Nieuwkoop. In den be zettingstijd werd de Kruisvaart door de Duitschers omvergeworpen, juist toen die beweging pas goed liep. Thans dient zich voor Nieuwkoop tenminste een kersverscjie jeugdbeweging aan, die, naar we hopen, aan de verwachtingen zal voldoen. VOORHOUT Zilveren Priesterfeest. Zondag Heeft de B.N.S. weer feest gevierd. Pa ter J. v. d. Laarschot S.C.J. vierde zijn zilveren priesterfeest, 's Morgens werd een plechtige H. Mis opgedragen in de kapel der Eerw. Broeders, die op zeei fraaie wijze versierd was. De agens was pater v d. Laarschot, diaken pater J. Jak. sub-diaken pater P. Denis, cere- moniaris G. v. d. Hoeven en als pres-* tyter-assistens fungeerde pastoor War- menhoven. In het priesterkoor had nog plaats genomen pater Rector Vinke uit Rotterdam, die. tevens de predicatie hield. De gewijde redenaar had tot tekst gekozen „Elke priester is genomen uit de menscli", uit de brief van Pauius aan de Hebreeën. Voorts feliciteerde .hij den jubilaris met het groote voorrecht van zijn 25-jarig feest en sloot met de wensch dat God hem "nog vele jaren van het vruchtbaar priesterleven mag ge ven. Het zangkoor voerde op voortref felijke wijze de 3-stemmige Mis uit van Mathild o.l.v. Br. Clemens. Om 11 uur vond een receptie plaats in de tooneel- zaal van de B.N.S. Hier werd het woord gevoerd door Vader-Overste Br. larci- tius, den heer A. W. Deutekom als hoofd der school, ir. A. Jacobs als di recteur der Winterschool en werden hem de verschillende cadeaux overhandigd, 's Middags bracht de R.K. Harmonie „St. Cecilia" hem nog een serenade. De koele werkelijkheid Een Dordrechtenaar kwam onlangs met f 4000 op zak naar de residentie om er de bloemetjes buiten te zetten. Van dit feit scheen hij mededeeling gedaan te hebben in een café, zoodat hij al spoedig eenige ..vrienden" kreeg, met wie het feest werd doorgevierd. De geschiedenis liep af met 's mans ontwaken uit een flinke roes, ergens in een tuin in de van der Duynstraat. Van de „vrienden", de 4.000 en.... zijn schoe nen ontbrak elk spoor. Zelfs was de Dordrechte naar niet in staat mededee ling te doen omtrent het bezochte perceel.... Volgens Britsche waarnemers.^ Dinsdagmorgen over Noord-Perziifj steden vlogen, zijn alle teekenen aan zig, dat de Russen hun hoofdkwartie. Kaswin bezig zijn te ontruimen. 72. Paul Baudouin, die Zondagavond een poging de Fransch-Spaansche gi over te komen werd gearresteerd, Dinsdag naar Parijs gebracht voor onmiddellijke voorloopige onder ging, voordat de aanklacht van raad in een proces wordt behandeld.je Sidnjy Pasja, de eerste-minister Egypte, heeft een proclamatie ui»c vaardigd, waarin hij strenge straffer liet vooruitzicht stelt op pogingen J staking uit té lokken en op manife^- ties, die tot doel hebben de onder) delingen over de herziening van Anglo-Egyptische verdrag te belemDÉ ren. |e' Geologen verklaren, dat de ze$e ving, die Maandag Hawaii en omgev0 heeft geteisterd, veroorzaakt werd een onderzeeschen aardschok, die inj Noordelijk deel van den Stillen Oce-1, zijn oorsprong had. Volgens Duitsche bronnen helJO Duitschers in het Rijnland een nie partij "gesticht, welke de ..Britsche minionstatus" voor het gebied wense Sedert de laatste rantsoentfermindèL is het ledental gestadig toegenome De tweewekelijksche luchtdr* tusschen Cairo en Washington zal April beginnen. De route zal in 39 afgelegd worden. Tusschenlandingen jq len in Italië, Frankrijk en Ierland sollieden. De Zwitsersche Min. van Buil-- Zaken, Petitpierre, heeft in het pr-J ment verklaard, dat Zwitserland '2 faciliteiten voor de oprichting van V' instelling van de V.N. in het landii* verleenen, zelfs indien het geen lid V van de V.N. f- Ter gelegenheid van het Eut ristisch Congres te Barcelona zal Paus Zondag de Katholieke Spanjaaf voor de radio toespreken. De Amerikaansche regeering W< bevestigend geantwoord op een Franj nota, waarin wordt gevraagd, of Fri rijk uitnoodigingen kan versturen je de vredesconferentie van 1 Mei te q. rijs. ig In Jokohama is deze week aangr men 9.000 ton Amerikaansche bloeit 8.000 ton Californische rijst voor de£< pansche bevolking. F( h VOETBAL. h A.S.C.—K/R.V. 4—1; Lisse A.S.C. 5-1. 4: LISSE—A.S.C. (B) 5—1. t- Het is de jongsten van A.S.C. hietu gen gelukken ook maar een puntje V naar huis te nemen. Reeds spoedig jg begin nam Lisse de lefding en ontCJ dat A.S.C. technisch beter speelde. zij niet verhinderen, dat L»sse^ de rust een veilige 3O-voorsprong kreeg. Na de hervatting papte AT energiek aan en wist door een pert de achterstand lot 31 te vcrklej Even hierna scoorde Lisse er U(j doelpunten bij, waardoor A.S.C. geslagen ploeg was. Lisse dankte overwinning voornamelijk aan gi^ schotvaardigheid. T Beide wedstrijden werden j.l. Z£ dagmiddag gespeeld. U.V.S. (B)—ROODENBURG (B* Zaterdagmiddag werd op het s terrein in de Leidsche Hout bovi] noemde wedstrijd gespeeld. Voor de rust wogen de partijen j elkaar op. U.V.S. maakte het e doelpunt, waarmede de rust inging, de rust was Roodenburg overwt' sterker wat zij uitdrukte in 5 doe] ten. Hierna scoorde U.V.S. uitj strafschot nog een doelpunt, zood<< eindstand 52 in het voor-deel van denburg eindigde. ,,Ja, schei nu uit met in jullie handen te klappen riep Jan Trompetter, toen zij na tien minuten van pure opwinding nog niet anders gedaan hadden. Al len stormden naar binnen en sjouwden naar buiten wat mee op reis moest: de grote en de kleine trom, Maaikes eierenmandje, een doos schoensmeer, een warme jurk voor Isabel, de trombone en een pak be schuit. En Jimmy en John klommen langs het rode laddertje op het dak van de postkoets en legden er alles in de bagagebak. En midden in de bedrijvig heid begon Marjolein opeens hartstochtelijk te snik ken. „Wij rijden straks wel even langs je vadtr en moeder", zei Jan Trompetter, die als rechtgeaard schoenlapper onmiddellijk zag waar het schot wrong. „Alles klaar?" riep hij. „Nog even de k: rie vers snoepzaad geven", zei vrouw Isabel. 1 sloot Jan Trompetter de deur van het pothuis, j er een bordje op „Gesloten wegens familie-om; digheden". Jim en John hielden de portieren c het bruidspaar en alle gasten stapten in. ,,L Spruitjesmarkt 19", commandeerde Jan Trompt De ouders van Marjolein zagen dat Marjoleir goed gezelschap was en stonden er alleen op, zij een extra warme das zou omdoen. Toen bo! dc de koets de donkere nacht in.

De Burcht | 1946 | | pagina 2