52 Corruptie OMGEVING Van den held Jan Trompetter De zorgen van den overwinnaar VIJF EN TWINTIG Ja ar geleden sprak men in Nederland van „gas- lucht". Wat was het geval? Som mige directeuren van gasfabrie ken hadden van de steenkool- en van andere leveranciers aan deze bedrijven een geldsom, een steekpenning on:van gen. De desbetreffende gemeenten be- hoe den nog niet te zijn beia lecld - ol- sci oen het gevaar natuurlijk in hooge n«aie aanwezig is maar het feil werd in onze goede land waar ;«»riu;>tie hoo ge uitzondering w a s, zeer ernstig gc- i.omen en diepe schande kwam over de genen, die zich een steekpenning lieten welgevallen. En titans! Het eene schandaal na het andere rolt aan ons verbijsterend oog voorbij. Het is een schrale troost te vernemen, dat het in andere landen nog erger is gesteld. .Weersta in den beginne, te laat komt artsenij", lezen wij in de navol ging. De ambtenaar of wat zich ambte naar noemt, die eenmaal begint, komt op een hellend vlak, hij raakt door den duivel bezeten en de hebzucht neemt ontstellende vormen aan. De wil ver lamt. Wij kennen het geval van een man, die een hooge functie bij een ge meentelijke instelling bekleedde. Een man van aanzien met ongerepte eer, die bet volle vertrouwen genoot van allen, die persoonlijk of zakelijk met hem in aanraking kwamen. Hij had een functie bij het M.G. Toen hij afzwaaide liet hij zijn auto d.w.z. de auto van het M.G. „onderduiken". Thans zit hij in de gevangenis, is zijn eer verlo ren, zijn carrière gebroken, zijn gezin- in droefheid gedompeld. De begeerte een auto te hebben heeft dezen man bezeten. IN EEN ENGELSCH of Amerikaansch blad lazen wij onlaDgs het verslag van een oorlogscorrespondent, die niet de geallieerde troepen Hannover bin nentrok. Daar werd door Duitsche man nen en vrouwen en niet te vergeten door de buitenlandsche arbeiders, die nu wraak namen, geroofd en gemoord en geplunderd. De correspondent was er geiuige van hoe een troep een waren huis bestormde en hoe mannen en vrou wen er uit kwamen de armen vol niet.... deurknoppen! Hij zag hoe een man een meisje tot bloedens ioe sloeg en haar de deurknoppen ontnam die zij zoo juist machtig had weten te worden. De man had nu meer deurknoppen; hij liep er mede een zijstraat in bleef even als we zenloos staan en smeet de deurknop pen op den grond. Aanstondes stortte er zich een kinwen van mensehen op en ontstond er een wild gevecht om deur knoppen in een stad waar geen deur meer heel was. De bacil is naar Holland overgesla gen. De begeerte is gewekt de stem van het geweten is verstomd.... BUREAUCRATIE. ONLANGS drukte een wéekblad de adresband ai van .Commentaar", het blad van den Regcerings- voorlichtingsdicnst. Het desbetre' fendc exemplaar was geadresseerd en verzonden aan de.... Natiouaal-Socialis- tisclie Beweging in Nederland te Dor drecht. Daar kan minister Schermer- hor;i natuurlijk niets aan doen. Evenmin als minister Lieftinck het kan helpen, dat zijn blokkeerings- en deblokkee- ringsvoorschriften vaak zoo star formeel bureaucratisch onbillijk worden uitge- voe rd. Hoe meer ambtenaren er komen, hoe stroever de wederopbouw in zijn werk gaat. Er gaat geen weck voorbij ol nieuwe overheidsmaatregelen eischen nieuwe baantjes. Het Planbureau, dat een nationaal welvaartsplan moet voor bereiden, zal wel nuttig en noodig zijn, wij gelooven het graag, maar consta- teeren het feit van uitbreiding van het ambtelijk apparaat, dat het Nederland- sclie volk zoo hoog zit. N;x de huidige regeering zoo sterk de signatuur draagt der S.D.A.P., kan het niet anders of de heeren grijpen h.in kans en gaan welgemoed de wegen van het staatssocialisme bewandelen, waar mede zij zijn grootgebracht. OPBOUW. EEN ENGELSCHMAN die hier te lande goed bad rondgekeken, zeiue ons: ,,ln Engeland zijn wij na den oorlog achteruit gegaan, maar jul lie gaan vooruit". Nu is alles betrek kelijk. Verleden jaar om dezen tijd had den wij '100 gram brood in de week een misdadige bakker te Amsterdam ver werkte er talkpoeder in. Natuurlijk zijn we vooruitgegaan, want anders gingen we nu heelemaal niet meer. In Enge land is men achteruitgegaan. Dat is daar mogelijk zonder dat men de volks kracht aantast. Ondanks het feit, dat de arbeidspres tatie nog een stuk achterblijft bü die van vóór den oorlog dient erkend, dat het daghet in den Oosten. Wij leggen ons wijze beperkingen op en wanneer wij de verhalen hooren over België^ waar van alles te koop is en waar uitver koop wordt gehouden dan prijzen wij ons gelukkig met een rcgcering. die met veel offers het eerst noodzakelijke le vensniveau binnen het bereik van een ieder hoopt te brengen en ons voor luxe verwijst naar de vette jaren. Een belas ting van 25 pet. op voorwerpen van weelde door minister Vos heel on tactisch wederom op een partijvergade- ring aangekondigd moeten wij voor lief te nemen. Ook de schaduwzijde daar van,.... de stijgende begeerte naar iets, «tot duur is. NOORDWIJKERHOUT Kraamhulp Wit-Gele Kruis. In ver band met het vertrek van de kraamver pleegster van het Wit-Gele Kruis, ntej. Heemskerk, naar Indië, is met ingang van 15 April 1946 benoemd mej. G. Bal. kraamverzorgster te Haarlem. Tot 15 April zal de Eerw. Zuster Borromea, verpleegster van het Wit-Gele Kruis de kraamverpleging waarnemen. Het adres van de nieuwe kraamver- zogster is ingaande 15 April; Haven dwarsstraat No. 19. Burg. Stand. Geboren: Maria d. v. Th. G. A. Hommen en Broekhof; Eric z. v. K. A. van Praag en Livingston. Johanna Emmarentia d. v. C. Meeuwen- oord en Tervoort; Josephus Casper Ma ria z. van N. H. Hogervorst en War merdam; Johannes Jozefus Maria z. v. M. J. Tetteroo en Koster; Cornelia Ca- tliarina Maria d. v. G. A. M. Bruines en van den Berg; Willem z. v. T. Pors en Hoetmer. Overleden: F. A. Hulsebosdj 1 j. A. A. Warmenhoven 21 j.W. Muil wijk 80 j.P. N. van der Lans 72 j. Gehuwd: Jan Harting 27 i. en M. Wes- seling 25 j. HAZERSWOUDE Burg. Stand. Geboren: Beruardns Adrianus Gerardus z. van A. L. van den Berg en C. A. van Leeuwen; Antonius Cornells Jozef z. van W. L. van der Meer en C. P. Overdevest; Adrianus z. van H. van Elswijk en M. E. Teirlinck; Johanna Lidwina Cornelia d. van C. J. Vreeburg en C. M. P. Scbakenbos; Jo hanna d. van A. van Elswijk en J. van Stigt; Hendrina Cornelia d. van S. Huis man en J. P. Harkes; Johannes Wilhel mus Jozeph z. van P. J. Rietveld en A. E. Loomans. Ondertrouwd: K. P. Boer 31 j. en T. Hostert 25 j.; C. O: Helmus 22 j. en A. van Egmond 21 j. Overleden: C. Straver 84 j.C. v. d. Pijl 76 j.J. M. van den Berg 76 j.H. van Dorp 87 j.G. Francken 40 j. LISSE St. Barbara. De begrafenisvereeni- ging ,,St. Barbara" hield haar 42e jaar vergadering onder voqrzitterschap van den heer P. Kortekaas. Na de vaststelling der notulen bracht de secretaris, de heer J. Kerkvliet, een goed gedocumenteerd jaarverslag uit. De penningmeester, de heer A. Augus- tinus bracht vervolgens het financieel jaarverslag uit van 1944 en 1945. Het kasbezit der vereeniging liep te rug tot een bedrag van 748.40. In 1944 werden door de vereeniging begraven 42 niet-leden en 23 leden en in het jaar 1945 44 niet-leden en 32 le den. De bestuursverkiezing volgde. Het ge- heele bestuur trad af. Gekozen werden de heeren Ji Kortekaas, A. Augustinus, P. Kerkvliet, Joh. van Dijk en M. Was senaar. Tot voorzitter werd gepromoveerd de heer J. Kortekaas. Uit de besprekingen bij de rondvraag bleek, dat de contributie te laag was. Uit bespreking bleek, dat het bestuur met de moeilijkheid zit, dat er niet vol doende dragers beschikbaar zijn in den zomer, wanneer er veel gewerkt inoet worden op het veld. Besloten werd oir. dit euvel op te lossen door slechts 6 dragers, 1 bestuurslid en 1 voorlooper voor een begrafenis te nemen. Drankwet. Aan den heer J. A. de Ru vier is ingevolge de Drankwet een verlof A verleend voor het perceel Hee- rewtg 214. Groene Kruis. In het wijkgebouw hield de afdeeling Lisse van het Groene Kruis haar jaarvergadering. Dr. Th. Puijs. voorzitter opende, waarna de se cretaris, dc heer Abr. van Aalst, het jaarverslag voorlas. Hieruit bleek, dat de afdeeling momenteel 1655 leden telt. De afdeeling T.B.C.-bestrijding maakte het noodzakelijk. dat 90 patiënten uit 9£ gezinnen moesten worden bezocht. Van de afdeeling werden uitgezonden 10 vol wassenen en 2 kinderen naar een sana torium. Het zuigelingenbureau had 350 zuigelingen met 806 huisbezoeken. Liij de gemeente zal een verzoek wor den :i gediend de subsidie, die maximaal gesteld is op bOP, wederom te ver<fij- g;n op 1000 per jf.ar. In de vacature F. G. M. Haase en G. Tromp, wegens het niet aanvaarden van een benoeming door den heer C. J. Sc- gers, werden candidaat gesteld de hee ren F. L. J. M. Haase, R. C. Segers en J. Ouartel. Na stemming werden be noemd F. L. J. M. Haase en R. C. Se gers. Besloten werd de heeren G. Tromp en F. G. M. Haase, eer-leden der vereeni ging te maken. Katholieke Middenstandsvereeniging. Dinsdagavond hield de Katü. Midden- standsvereeniging een ledenvergadering onder voorzitterschap van den beer C. W. Barnhoorn. Na het inleidend woord van den voor zitter werden door den secretaris, de heer G. J. Ransdorp, de notulen voor gelezen. Medegedeeld werd, dat de verloting voor „Santos" 284 opbracht. In totaal werd dezer dagen voor dit doel 451 afgedragen. Door den heer Randsdorp werd me degedeeld, dat door de afdeeling Voor schoten de heer Vonk uit Pijnacker als candidaat voor het hoofdbestuur was aangewezen. Hierna werden de concept-statuten door den voorzitter behandeld en voorts werden mededeelingen gedaan omtrent de Centrale Raadsvergadering op 10 April te Amsterdam. Voorts werd melding gemaakt van plannen om Dinsdagmiddag alle zaken, behalve kruidenierszaken, te sluiten. Als afgevaardigden voor den Cemra- len Raad werden benoemd: de heeren C. "W. Barnhoorn, G. j. Randsdorp en als plaatsvervangend B. Randsdorp en Jac. BeeJen. De geest. adv.. kapelaan Kamerbeek, hield hierna een causerie over „Het ont staan en ontwikkeling van de bedrijfs organisatie". RADIO voor Zondag. HILVERSUM I, 301 M 8.Nieuws; 8.15 Van man tot man; 9.30 Nieuws en waterstanden; 9.45 Gram.muz.; 10.Misuitzending; 11.15 Gramamuz.11.45 De Heilige van den dag; 11.55 Gram.muz.; 12.15 „In 't Boeckhuws"; 12.30 Lunchconcert door Trio ClarieHegedues; 1.Nieuws; I.15 Progr.-overz.1.20 Gram.muz.; 2. Pianoduo; 2.30 Kath. bijzondere oplei dingen; 2.50 Gram.muz.; 3.Apologie door prof. dr. J. B. Kors O.P.3.20 Stichtsche Blaaskwintet; 3.55 „Vijf mi nuten over zes en dertig honderd kan sen". door mr. A. Diepenbrock, pr. 4.Ziekenlof; 4.30 Kwartet Jan Cor- duwener; 5.Gewijde muziek; 6.45 Qr- gelcomposities van César Franck; 7.30 Progr. Ned. Strijdkr.8.— Nieuws; 8.10 Rubriek van den Wederopbouw; 8.17 Gram.muz.; 8.30 Luisterspel; 9.10 Har- tevelt-kwartet; 9.45 „Kampvuren langs den Evenaar"; 10.Nieuws; 10.15 Syl- vestre Trio; 10.35 Avondgebed; 11. Gram.muz. HILVERSUM II. 415 M. 8.Nieuws; 8.15 Gram.muz.; 9.— Rinke Tolman; 9.15 Job an Jong, orgel; 10.Zondagshalfuur; 12.The Roman cers; 12.30 wat vrouwen op het hart hebben; 12.40 Pierre PalJa. orgel; 1. Nieuws; 1.15 Avro-Musette-ork.1.50 De Spoorwegen spreken; 2.Marion An derson zingt; 2.30 Concertgebouwork., F. Schuurman; 4.50 Sportflitsen; 5. Gesprekken met luisteraars; 5.30 De avonturen van Oome Keesje; 8.—- Nieuws en sportuitslagen; 6.15 Film- ork., Oniroepork.6.50 Discussie over „Onderwijsvernieuwing"; 7.10 Dansork. „The Ramblers"; 7.40 Koos Vorrink; 8.Nieuws; 8.05 Vioolmuz.8.15 „Len te-Radiopotpourri"; 9.10 Hoorspel; 9.45 Harkpkwintet.10.15 Actualiteiten; 10.30 D. v. d. Linden e. z. Metropole-ork. II.Nieuws; 11.15 Kris-Kras door Dis- coland! NiEUWVEEN-ZEVENHOVEN Met ingang van Maan dag 1 April is als agent van het dagblad „De Burcht" aangesteld de heer F. M. v. i Bergh, Dorps straat 235, Nieuwveen. Voor Abonnementen en advertenties gelieve men zich tot hem te wenden. VOORSCHOTEN Overleden: B. C. Bolle z. van B. C. Bolle en A. P. Wesselo 27 j.Adrianus Engelbertus z. van A. v. d. Helm en C. M van Steijn; Everardus Johannes Reij- nen, zoon van J. G. Reijnen en Cb. Sandbergen 5; j. te 's-Gravenhage. ZOETERWOUDE Sportver. „St. Jan". A.s. Zondag gaan er twee elftallen naar Voorscho ten. Orn 1 uur spelen de A-junioren te gen de B-junioren van Voorschoten. Oni drie uur het derde elfta! van „St. Jan" tegen het derde van V.V.L.V. Wij wen- schen de spelers veel succes in deze wedstrijden. Is uw Rscüio defect? Bat. 2«2«4 DE RADIOTECHN1SC1IE DIENST I.E.M.C.Q. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug, betrouwbaar en vakkundig Logez. Meel. 5910 voor Maandag. HILVERSUM 11, 415 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.pl.; 8.Nieuws; 8.15 Gram.muz.; 9.Gram.pl. 9.15 Morgenwijding; 9.30 Arbeidsvitaminen; 10.35 Gram.muz.; 11.Kindergrapjes door mevr. E. Wes terman HolstijnVissering; 11.15 Het Lyra-Trio; 11.45 Krijgsgevangenen in het Verre Oosten; 12.Pianorecital; 12.30 Gram.muz.; 12.35 Pianospel; 1. Nieuws; 1.15 Vaudeville-ork., C. v. d. Linden.. 2.20 W. Farberow, viool en J. v. Opstal, piano; 3.— Voordracht; 3.20 „Bonbonnière"; 4 30 Fransclie chansons; 5.Ensemble Lajos Verès; 5.30 Roode Kruis-praatje; 5.35 The Red- White and Blue Stars; 6.Nieuws; 6.15 Weekoverzicht; 6.18 Concert Kon. Mil. Kapel; 7.....En nu naar bed!; 7.05 Pianomuz.7.15 - Departementale uitzending; 7,30 Progr. Ned. Strijdkr.; 8.Nieuws; 8.05 Radio PbiJh. Ork.; 9.20 Hoorspel; 10.André Kostelanetz e. z. or.; 10.15 Poëzie; 10.30 Renova- Septet; 11.Nieuws; 11.15 Hallo Ame rika; i 1.45 Peter Lescenco in zijn ele ment. HILVERSUM 11. 415 M. 7.— Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gewijde muz.7.45 Een woord voor den dag; 8.— Nieuws; 8.15 Progr.-overz.; 8.20 Morgenconcert; 9.15 Ochtendbezoek bij jonge zieken; 9.30 Waterstanden en politieber.9.45 H. Lowey, cello, H. Kruyt, piano; 10.15 Gram.muz.; 11. Nel. Kamerkoor; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 11.35 Fluitrecital; 12.Populaire orgelbespeling; 12.30 Postillons; 1.— Nieuws; 1.15 Progr.- overz.; 1.20 Postillons (vervolg); 2. Voor jenge moeders; 2.20 Gram.pl.con- cert; 3.20 Trio Bresser; 4.Nacht vorst- verw.; 4.45 Vioolrecital; 5.05 Gram. muz.; 5.20 Knapenkoor o.l.v. Antoon v. a. Voort; 6.45 All Round Sextet; 6.30 Sportpraatje; 6.45 Gram.muz.; 7. Nieuws; 7.15 Progr.-overz.; 7.20 Con cert; 8.Nieuws; 8.05 Rubriek land bouw; 8.20 N.C.R.V.-koor en ork. o.l.v. P. v. d. Hurk; 8.45 Dr. J. C. H. de Pater spTeekt; 905 Vervolg koor en ork,; 9.30 „Met band en plaat voor U paraat"; 10.Nieuws; 10.15 Na het nieuws0.50 A. Wfeitser, orgel; 11.Mandolinata; 11.30 Bach-progr. Toen ging Jan Trompetter even de feestkamer uit, en kwam een ogenblik later terug met... de trompet. Wat blonk het wonderlijk instrument geheimzinnig bij het schijnsel der lampions. Het werd doodstil. „Trompettér!" fluisterde Maaike. En toen opeens heel bang, heel angstig: „Trompetter! Neen, neen, ik wil niet... ik wil niet!" „Wat zullen wij nu heb ben?", riep Krelis uit, „van morgen heb je twee maal ja gezegd!" „Maar ik wil niet terug!" riep Maaike weer, „weg die trompet!" „"Wees gerust", zei Jan Trompetter, en alle beklemming viel weg bij zijn gullen lach. „Mijn trompet doet alleen maar goede dingen, zo ver ken ik hem al. Mijn trompet maakt alleen maar mensen gelukkig!" En hij wachtte tot ze gingen klappenMaar ieder wachtte vol spanning op de rest van zijn feestrede. „Waar is mijn hoge hoed", zei Jan Trompetter. Vanmorgen had hij hem alleen maar in zijn hand gehouden, net als de bur gemeester altijd deed. Maar nu zette hij hem plechtig op, trok de pandjesjas recht, die hij voor de gele genheid gehuurd had, en zei: „Dierbaar bruidspaar. Door de trompet is Krelis uit het cachot bevrijd. Door de trompet is Maaike uit haar lijst gestapt. Ik zeg drie maal is scheepsrecht!" DRIE REDENEN noemde een Ame- rikaansche journalist in de „Daily Expres" op, waarom er voorloo- pig geen oorlog komt: Amerika is gedemobiliseerd. Engeland failliet en de Russen willen niet vechten. Men zou er nog een vierde aan toe kunnen voegen. Volgens een atoomboia- geleerde zullen zoowel Rusland als Amerika binnen een jaar of zes genoeg atoombommen klaar hebben om elkaar te vernietigen. Geen van beide zal er dus gebruik van durven maken. De zaken worden aldus wel wat al te simplistisch voorgesteld. Want wan neer Rusland doorgaat vredelievende woorden te paren aan een rust-nocii- duur-kennende imperialistische politiek, dan zal Amerika daar toch iets tegen over moeten stellen. Het verhaal begint eentonig te worden. Maar wie over bui tenlandsche politiek schrijft, komt ei niet onder uit of hij moet het woord voeren over de alles beheerschende te genstelling Amerika-Rusland. De tweede Volkenbond kan men nu wel afschrijven. Wij lezen, dat de ad junct-secretaris-generaal, de Nederlan der van Pelt, naar Genève gaat om daar de Eerste Volkenbond die altijd nog op papier bestaat te helpen begraven. Maar het ziet er naar uit, dat de eerste meer levensvatbaarheid heeft getoond, dan de tweede. In elk geval heeft de eerste on een schoone illusie gegeven, die de U.N.O. ons heeft onthouden. Ter wijl Stalin zegt, dat de U.N.O. eeu machtig instrument voor den wereld vrede kan zijn, loopt zijn vertegenwoor diger in den Veiligheidsraad ostentatief weg bij de eerste de beste gelegenheid, dat Rusland op een ondergeschikt punt zijn zin niet krijgt. Daar wordt nu de Perzische kwestie behandeld zonder Rusland. Dat wegloopen is geen teeken van sterkte. Nu de kleine Staten, in veel sterkere mate dan in den Eersten Volkenbond het geval was, zijn uitgeschakeld, blijkt ten duidelijkste, dat in de U.N.O. de groote mogendheden hun belangenspel spelen. „De kracht der Ver. Naties aldus Stalin bestaat hierin, dat de organisatie is gebaseerd op liet begin sel van de gelijkgerechiighcid der naties en niet op het beginsel van overheer- scbing van een Staat over de andere". Ja, indien dit waar was, dan zou er geen oorlogspsychose hecrschen, welke de menschheid wederom niet zorg ver vult. AMERIKA Ziet zich de resultaten van zijn oorlog voor vrijheid en demo cratie en dollars ontgaan indien Rusland blijft doorstooten, zooals het vanaf den dag, dat de wapenen wer den gestreken, heeft gedaan. In Perziü gaat het om olie. In Mandsjoerije om deze provincie en om China. Door de Dardanellen heen zal Rusland zijn in vloedssfeer probeeren uit te strekken naar Noord-Afrika en 'zoo de Middel- landsche Zee afsluiten. Terwijl de Ame- rikaansche soldaten beu zijn van den oorlog en van Europa,, leidt Rusland zijn jongens vanaf den veertienjarigen leeftijd militair op. West-Europa komt op een zij-tooneel te liggen. De vijfde colonne wordt in Engeland en in Ame rika gevreesd. Reeds papt Rusland met Argentinië aan en verliezen de Ver. Sta ten aan invloed in Zuid-Amerika. BELGIS. IN BELGIë wordt een slecht politiek spel gespeeld. De Belgische Kamer bestaat uit 92 leden van de Christelijke Volkspartij, uit 69 socialisten, 23 com munisten, 17 liberalen en 1 vertegen woordiger van een dwergpartij. Het doel van Spaak is een Regeering te vormen zonder de Katholieken. Met het gevolg, dat zijn Regeering na één dag werd getorpedeerd. De socialisten vreezen, dat hun linkervleugel naar do communisten zal afzwenken en zij zijn bang, dat de Katholieken liet volk zul len raadplegen over de koningskwestie. Spaak durft niet eens de vrouwen kies recht te geven. Met belang van België schijnt op de tweede plaats te komen. Onze buren leeren hoe wij het straks niet moeten doen. De Belgische Kath. partij en de socialisten van Spaak zou den best een programmiYiisterie kunnen vormen. Desnoods met een liberaal mee aan tafel. Maar de socialisten zien de communisten naar de oogen. En de laat- sten lachen in hun vuistje. In Frankrijk ging de democratie ook naar den bi...» in al dat geharrewar, dat met landsbe lang niets heeft uit te staan. HERDENKING EN REÜNIE. Op Vrijdag 10 Mei a.s. organiseert de Landelijke Vereeniging van Ex-Politieke Gevangenen uit den Bezettingstijd op het Eeregrafhof in Bloemendaal een groot'sche herdenking van de gevallen vrijheidsstrijders, waarvoor zij rekent op de deelname van alle oud-gevangenen en gijzelaars. Na afloop van de herden king zal in Haarlem een gemeenschap pelijke maaltijd worden gehouden, ter wijl in aansluiting daarop tijdens een reünie, de doelstellingen van de ver eeniging nader zullen worden toege licht. In deze massale samenkomst zullen de gerechtvaardigde grieven en verlan gens van deze groep onder de aan dacht van de regeering en het Ncder- landsche volk worden gebracht. Weer klinkt voor alle oud-gevangenen en gijzelaars het vroeger zoo gehate woord: aantreden. Alle inlichtingen verstrekt het Uitvoe rend Comité „Herdenking en Reünie", i.a. W. Bakker, van Pallandtstraat 2, ;e Velp IGeld.).

De Burcht | 1946 | | pagina 2