Prettige dingen 50 OMGEVUNG RADIO We krijgen meer steenkolen RECHTSZAKEN SPORT Xa/xi ntateek?- NICO KREEG EEN SPAARBANKBOEKJE Van den held Jan Trompetter LEIMUIDEN St. Barbara. Voor het eerst «sinds J942 houdt de begrafenisvereeniging van Leimuiden en Rijnzaterwoude weer een algemeene jaarvergadering, en wel op Maandag 1 April a.s. in het café van Mei. de Wed. van Graas. Aanvang 7.3Ó uur. LEIMUIDEN EN RIJNZATERWOUDE. RJC. Middeustandsvereeniging. Bo vengenoemde vereeniging hield in het café van den heer J. Keijzer haar le denvergadering. Na de opening van den voorzitter, den heer Compeer, las dc secretaris, de heer v. Haasteren de no tulen voor van de vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerkingen wer den goedgekeurd. Hierna gaf de secre taris verslag van de centrale vergade ring te Haarlem op 21 November, die hij met den heer de Boer had bezocht. Dit verslag werd door alle leden met belangstelling gevolgd. De voorzitter dankte de afgevaardigden namens de af- deeling. Vervolgens kwam aan de orde verkiezing van het bestuur. Met bijna algemeene stemmen werden de aftre dende bestuursleden herkozen, terwijl het bestuur werd aangevuld inet de hce- ren C. A. Beuk en W. P. v. Tol, zoo dat het bestuur thans bestaat uit 7 *e- den. Als afgevaardigden voor de Cen trale Vergadering op 10 April zijn be noemd de heeren W. Compeer en C A. Buiks, als plaatsvervangers de hee ren J. W. de Boer en W. P. v. Tol. Het voorstel van het bestuur om de con tributie te verhoogen tot 12.werd met algemeene stemmen aangenomen. Na de rondvraag sprak de geest, adv., ka pelaan Adank, de leden nog met enkele woorden toe, die allen aanspoorde toch zooveel mogelijk propaganda te maken voor de middenstandsvereeniging. Hierna sloot de voorzitter de verga dering met den chr. groet. LISSE Burgemeestersbenoeming. Zater dagmorgen werd bekend, dat de burge meester Jhr. Mr. F. J. C. M. van Rijcke- vorstel, tot burgemeester der gemeente Vught was benoemd. Burgemeester van Rijckevorsel heeft sedert 15 November 193S het burge meesterschap van Lisse bekleed. Ge durende jaar, waaronder 5 oorlogs jaren, heeft hij de gemeente bestuurd als een goed burgervader. Lisse verliest in burgemeester van Rijckevorsel een goed magistraat. Zij feliciteert de gemeente Vught met deze benoeming, omdat zij uit ervaring weet, dat het bestieren der gemeente bij bur gemeester van Rijckevorsel in goede handen is. Wij bieden Burgemeester van Rijcke vorsel onze gelukwenschen aan met deze benoeming en wenschen hem en zijn ge zin veel goeds toe in de gemeente Vught. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bij eengeroepen op Vrijdag 29 Maart 1946, des namiddags om 2.30 uur met als eenige punt op de agenda: Vaststelling van het ontwerp uitbreidingsplan voor de gemeente met daarbij behoorende be scheiden. In verband met de benoeming van den voor Vrijdagavond. Hilversum I, 301 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.7.30 Kleinkoor met orgeibegel.7.45 Een woord voor den dag; 8.Nieuws; 8.15 Progr.-overz.; 8.20 Orkestwerken; 9.— M. Rodriguez, cello, C. v. Boven, piano; 9.30 Morgenconcert; 11.Orgelspel; 11.15 Zangrecital; 11.45 Krijgsgevange nen in het Verre Oosten; 12.Vede laars; 12.30 Gram.muz.12.35 Vedelaars (vervolg); 1.Nieuws; 1.15 Progr.- overz.; 1.20 Klein Orkest; 2.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 2.40 Gram. muz.3.20 Rotterd. Pianokwartet; 4.— Zang en orkestpf.4.30 Gram.muz.; 5.— Cellorecital; 5.30 Declamatie; 6.Om- roep-orkest; 7.Nieuws; 7.15 Depar tementale uitzending; 7.30 Pró gr. Ned. Strijdkr.8.Nieuws; 8.05 Mariniers kapel der Kon. Marine; 9.Op de brug: 9.15 Chopiti-progr.9.30 Concert: 10.Nieuws; 10.15 Na het nieuws; 10.30 Apollo; 11.15 Orgelconcert. Hilversum II. 415 M. 7.Nieuws; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Muziek bi] bet ontbijt; 8.Nieuws; 8.15 Progr.-overz.; 8.20 Gram.muz.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.Orkestwerken van Maurice Ravel; 9.30 Waterstanden en politieber.; 9.45 Saxofoonkwartet; 10.20 Progr. voor dc zieken; 10.45 J. Burcksen, bariton, 1. Rossicau, pianq; 11.15 Voor de vrouw; 12.Pierre Palla. orgel; 12.30 Orkest Malando; 1. Nieuws; 1-15 De Vagebonden: 2.Kook kunst; 2.20 Kamerorkest; 3.10 Voor dracht; 3.30 Zimmermann-'KwartetOpe ra-figuren; 4.30 De school is uit!; 5.— Johan Jong, orgel; 5.20 Kwartet Jan Corduwener; 5.30 Comité Ned. Helpt Iridic5.35 Kwartet Jan Corduwener; 5.45 Het rijk over zee; 6.Nieuws; 6.15 Weekoverz.6.18 Eddy Walis speelt; 7.Piano; 7.15 Buitenl. week overz.; 7.30 De ziekten en de genezing van de literatuur; 8.Nieuws; 8.05 Hoorspel; 9.Op de Brug; 9.15 Stello zingt met koor en ork.9.30 Men vraagt.... en wij draaien; 10^15 D. v. d. Linden e.z. Metropole Ork.; 10.40 Avor,dwijding; 11.— Nieuws; 11.15 Mu-j sette-opn. van E. Vacher en zijn en semble; 11.30 Dansmuziek. burgemeester tot burgemeester der ge meente Vugtli ligt het in zijn bedoe ling in deze vergadering afscheid van den gemeenteraad te nemen. Overleden; Leonardus Nicolaas de Kuyper 7 j.; Cornelis Hoogervorst 70 j., echtg. van W. Witteman; Hendrik Ver woerd 66 j.» echtg. van T. Strik. NIEUWKOOP. Candldaatstelling Prov. Staten. Bij de gisteren gehoudengroslijst verkiezing voor de Prov. Staten, kwamen 298 per sonen alhier naar de stembus. Door 13 stemgerechtigden werde ongeldig ge stemd. In totaal werden door 285 per sonen 1710 geldige stemmen uitge bracht. A. Heerkens, Gouda 249, A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven 243, M. P. v. d. Weyden, Zevenhoven 229, H. Markman, Nieuwkoop 201, Mr. E. Bol- sius, Leiden 148, Th, M. Dresmé. Den Haag 102, C. J. van Veen, Zevenhoven 70, J. Th. Volgering, Langeraar 59. To taal 1363 stemmen. De overige stem men (347) waren verspreid over diver se Candida ten. TER AAR Stemming Kath. Volkspartij. Voor de candidaatstelling voor de Prov. Sta ten uitgebracht 447 stemmen, geldig 429. Hiervan verkregen de volgende zes ca.i- didaten de meeste stemmen. M. P. v. d. Weijden 394, A. C. A. Deerenberg 349, J. Th. Volgering 341, A. Heerkens 327, H. Markman 235, Mr. E. J. H. M. Bol- sius 158. Overige stemmen verdeeld over alle candidaten. ZOETERWOUDE Sportvereeniging „St. Jan". Zondag 24 Maart speelde „St. Ja» H' op eigen terrein tegen een sterke combinatie uit Hazerswoude. Op een 2waap bespeelbaar veld wisten de Zoeterwouders met 6—3 te winnen, waarvan o.i. een doelpunt buitenspel werd geseoord. De A- en B- iunioren speelden onderling een oefen wedstrijd. voor Zondag 31 Maart staat er een belangrijke wedstrijd op het program. „Warmanda I" uit Warmond speelt om drie uur op het terrein a.d. Stompwijk- In April zullen er 350,000 fietsbanden worden gedistri bueerd, waarvan ook anderen, dan voorkeur personen kunnen profiteeren. Min. Vos is zóó optimistisch dat hij het niet onmogelijk acht dat de stijging van de binnenlandsehe productie in Januari a.s. de banden vrij zal maken van distributie. De cijfers die door de mijnen in Limburg worden ver strekt, geven goede verwachtingen. Er blijkt ilJ. in de productie een slijgende lijn en als deze nu maar gehand haafd kan b, -n. dan zal Nederland de moeilijkheden met de steenkool grootendeels hebben overwonnen. NOORDEN Verkiezing voor candldaatstelling in Noorden. (Ingezonden mededeeliug. Buiten ver antwoordelijkheid der Redactie). Vorige week lazen wij het verslag van de verkiezing voor de candidaten- lenst cier 'l weede Kamer te Noorden. (In „De Burcht" van Woensdag 2i) Maart). Er werden hierin nog al krasse din gen gezegd, die allen op zichzelf be schouwd wel waar zijn, maar til dit verband misschien minder toepasselijk. Laten wij nog even afwachten. Hel gestelde vertrouwen in de gekozen le den zal ons inziens niet beschaamd wor den. Dit wil niet zeggen, dat wij voor standers zijn van een Politiek Advies en dat wij den schrijver niet toegeven, dat er van een vernieuwing en verjon ging in onze afdeetingen nog weinig <e zien is. Hier nu juist is Pol. Advies o.i. iu haar taak tekort geschoten. Kon dit college nu geen jongere candidaten vin den? Is het zoo slecht met de jonge re generatie gesteld? Wij gelooven dit niet. Jongeren, ook van Noorden, aan u is het deze dwaling weg te nemen. Maar dat zal u niet lukken als gij alleen am bitie hebt voor biljartclubs en bals. Ook bij u zal er actie gevoerd worden voor i toetreding als asprant-lid der K. Volks partij. Treedt dan toe, geeft uw geeste lijke steun. Laat uw stemmen hoorei. Weest niet bang de kans te loopen een fout té maken. Dacht u, dat de ouderen dit niet doen? Dacht u dat onze Re geering ooit zonder fout is geweest of worden zal? Genoeg hierover. Nogmaals wij zijn het in verschillen de opzichten met den schrijver eens, eveneens gelooven wij, dat de manier van zeggen niet bepaald gelukkig ge noemd kon worden. G. de E. NOORDWIJKERHOUT Oranicverecniging. In café y. d. Geest, alhier, vergaderde de Oranje- vereeniging. De voorzitter, de beer J. Horsthuis, opende met een hartelijk welkom en zeide, dat wegens aftreden van de bestuursleden de heeren J. Horsthuis, P. van den Berg, G. v. d. Meer en J. Oostdam 4 nieuwe bestuurs leden moeten gekozen worden. De 2e secretaris las hierna de notulen voor. De kuscommissie braciit bij monde van den heer D. J. Westrik, verslag uit van de controleering der kas en boeken van den penningmeester. In de vacatures werden gekozen de heeren J. P. de Jong, Th. Horsthuis, C. van Dam en C. A M. Linders. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. P.'de Jong. Hierna volgde bespre king feestelijkheden op 4 Mei a.s. Het plan is op Zaterdag 4 Mei des morgens kerkdiensten, des middags stoelendans en 's avonds concerten met lampionop tocht. De burgemeester deed hierna mede- deelingen over het monument voor ue gevallenen. Hij zeide, dat dit monu ment waarschijnlijk 4 Mei nog niet klaar zal zijn daar de Prov. Commissie te kennen heeft gegeven dat dorpen van bepaalde grootte slechts moeten vol staan met een gedenkraam of stcei in het gemeentehuis. Na de rondvraag sprak de voorzitter wegens rijn vertrek naar tldzis een aircbeidswooid en hoop te, dat hij bij de volgende feesten de gast in Noordwljkerhout zou wezen. De burgemeester sprak nog eenige hartelijke woorden tot den scheidenden voorzitter, die tot eere-lid worde be- noeind. DE POLITIERECHTER STRAFT. Het vleesch dat door D. P. R. M, uit Leiden, werd vervoerd, was afkomstig van een clandestiene slachterij. Er was een paard aan ten offer gevallen en M. had er zijn medewerking bij verleend. Als gevolg daarvan vorderde de Offi cier zes weken gevangenisstraf tegen hem, de rechter veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf. Er stond een fiets onbeheerd op straat en J. de H. te Leiden had nu eens niet de fiets, doch het pakje van de fiets gestolen. Dat gebeurde in den hongerwinter, en in het pakje 2at brood, 200dat de Officier de zaak wet iets an ders bekeek dan den gewonen diefstal. Hij vorderde 20 boete of 10 dagen hechtenis» waartoe de rechter veroor deelde. \V. v. V. te Leidsehendam wilde In Februari van het vorig jaar den boer op gaan om eten. Het loopen vond hij een bezwaar, en 200 Kwam hij tot den rijwieldiefstal die hij pleegde, en waar voor de Officier nu zes maanden gevan genisstraf eischte, waarvan vier maan den voorwaardelijk. De Politierechter veroordeelde tot 25 boete of 10 dagen hechtenis, en dan voorwaardelijk drie maanden gevangenisstraf. J. R. te Woubrugge zat om een paar ruiten verlegen, en hij had de gemakke lijkste oplossing voor de oplossing van zijn moeilijkheden gevonden, door die ruiten weg te nemen. Daarvoor moest hij nu terecht staan, maar de Officier had een goede boodschap voor hem. Want gezien de gunstige inlichtingen, wilde de Officier het feit nu niet straf fen, waarmede zoowel verdachte als de rechter 2ich konden vereenigen. scl'.eweg. In Warmond verloren onze 1 jongens met 52. Wat zal Zondag de uitslag zijn? De B-junioren spelen om kwa't voor twee tegen de B—Junioren van Warmond eveneens op het „St. Jan's" sportterrein. Voor de overige elftallen worden nog onderhandelingen gevoerd. „BLOEMEN, TOLK VAN ONZE DANKBAARHEID'*. Een geslaagde actie. Zooals bekend werd in het afgeloo- pen najaar het plan opgevat door mid del van een grootsche bloemenhulde rn het buitenland uiting te geven aan tie dankbaarheid van het Nederlandsche volk. voor alles, wat bij de bevrijding door de bondgenooten en het Zweedsche en Zwitsersche Roode Kruis voor ons is gedaan. Dit plan is niet aleen geslaagd doch heeft alle verwachtingen overtroffen. Anderhalf millioen van onze beste bloem bollen zijn verzonden en geplant in parken in de Ver. Staten, Engeland, Ca nada, Zweden en Denemarken. Voor een passende omlijsting .zorgen Boskoopsche cultures en rozenaanplantingen. Bij het contact met de verschillende autoriteiten in het buitenland is geble ken, dat men daar deze geste van het Nederlandsche volk zeer op prijs stelt en in liet bijzonder den vorm van het huldeblijk waardeert. Het verheugt het Comité die waardeering aan het Neder landsche volk te kunnen overbrengen en hier nog eens zijn erkentelijkheid te kunnen uitspreken tegenover alle plaat selijke comité's en collectanten voor hun spontane medewerking. Een menigte van vijfhonderd men- schen heeft te Hamburg een steenkool- trein geplunderd; de politie verrichtte twaalf arrestaties. LEIDSCHE VOETBALBOND. WeüstrUdprogramraa voor Zaterdag 30 Maart 1946. 1ste kl.: Noordwijk 2Leiden 1; Rijnsb. B. 2ARC 2; Katwijk 1 RCL 1. 2de kl. A; ARC 3-Ter Leede 2; Leiden 2Quick B. 4; Quick B. 3 T. en D. 1. 2de kl. B: Alphia—CNV 2; Koude kerkRijnsb. B. 3. 3de kl.Lisser B. 2—Katwijk 4; RCL 2Rijnsb. B. 4Quick B. 6Noord- wijk 3. Jun. A; Quick B, (A)—CNV; War- munda (A)VVLV. Jun. B Afd. A: ASC (a)KRV; Roo denburg (a)Quick B. Afd. B: UVS (b)Roodenburg (b); Katwijk (a)Roodenburg (c); Lisse ASC (b). Tesamen mét drie Engel, sche luchtvaartmaatschap pijen en de Fransohe .Avion Taxi" tracht de on langs opgerichte „Tarsa", (Transport Aeriens Rapi des S. A.j het vliegveld Cointrin bij Genève basis te maken voor den lucht taxi-dienst. Volgens de „Evening Standard" zul len Engelsche en Fransche vierzitsvlie-gtuigen voor den dienst v/orden gebruikt Er zullen altijd toestellen en vliegers gereed voor den start 2ijn. Voor het vervoer naar moeilii'k te bereiken of dichtbevolkte plaatsen zullen au.togiro's worden gebruikt. OFFICIEELE BONNENLIJST. Voor de tweede helft van de 4de periode 1946 (31 Maart tot en met 13 April). Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB KC 604: 152 t/m 157 alg. 800 gr. brood i51 alg. 20-0 gr. bloem 150 alg, 400 gr. suiker 149 alg. 125 gr. boter 148 alg. 100 gr. vet 147 alg. 100 gr. 20 -j- of magere 146 alg. 50 gr. 40 -4- of vette B 34, B 35 res. 800 gr. brood C 34 res. 800 gr. brood B36 res. 2 kg. aardappelen Bonkaarten LA, LB, LC 604; 099, 100, 101 vl. 100 gr. vleesch 095 aardapp. 2 kg. aardappelen A 22 melk 2 liter melk B 22, C 22 melk 3 J4 liter melk Bonkaarten KD, KE 604: 652, 653 800 gr. brood 651 alg. 200 gr. bloem 650 alg. 500 gr. suiker 649 alg. 125 gr. boter. 648 alg. 125 gr. margarine 647 alg. 100 gr. 20 4- of magere kaas 646 alg. 50 gram 40 -f- of vette kaas D 34 D 35 res. 40Ó gr. brood E 34 res. 500 gr. rijst of kinder meel E 35 res. 1 liter appelmoes (voorinlevering Bonkaarten LD. LE 604: 599, 600 601 vl. 10O gr. vleesch 595 aardapp. 1 kg. aardappelen D 22, E 22 melk 6 liter melk. Tabakskaarten eniz.: T21 2 rantsoenen shag- of rook tabak (geen. cigaretten of siga ren). X21 2 rantsoenen lichte shag- tabak (geen cigaretten of siga ren). V21 100 gr. chocolade of suiker werken. En regelmatig wordt er op gestort' Toen Nico geboren Werd,kreeg hij van z'n oma een spaarbank boekje met tien gulden erppi Iedere maand legt z'n moeder* nu wat opzij en stort dat op zjjr* boekje. Want zij hoopt, dat Nico later goed zal kunnen leeren en dan kan ze het geld best gebrui ken. En nu het mooiste: het gaat niet ten koste van de huishou ding. De Gruyter betaalt het. Ja werkelijk. Zoo kari tedere Ne derlandsche huisvrouw sparen. Als zij haar boodschappen haalt in de vertrouwde, verzorgde winkels van de Gruyter, krijgt zij betere kwaliteit en 10 kor ting. Voor iedere tien gulden aan bons, één gulden contant terug. Inge:, med. 5*94 Het is een schone bruiloft geworden! In koetsjes zijn ze naar het stadhuis gereden, Krelis en Maaike; Kre- lis in het trouwpak van zijn vader zaliger, dat al dertig jaar in de kamferballetjes zat en dus alleen maar een beetje rook. Maar daarom had Maaike bij haar stemmige zeegroene japon een bruidsruiker van jasmijn-takken. Lang hadden ze beraadslaagd wie er bruidsmeisje zou zijn. Tot slot had Jan Trompetter een geniale inval gehad en de stoute schoenen aan getrokken om niemand minder dan Marjolein daar voor te verzoeken. In het eerste koetsje zat het stra lende bruidspaar met Marjolein. In het tweede de twee fjietuigtn: Kloris Bontekoe natuurlijk, met Jan Trompetter, want die had tocK tenslotte Ket span bij elkaar gebracht. En in het derde Vrouw Isabel met paraplu en Zondagse hoed, met Pietje de Bruine en Jan de Beer. Op het stadhuis lag weer de loper uit, achter de tafel zat weer de man van de donkere wolken. Maar die slikte hij vandaag maar in, want nooit had een bruidspaar zo trillend van jonge liefde ,.Ja, ik wil" gezegd, als Krelis en zijn Maaike. Toca n3ar de kerk, waar het orgel met alle trekkers opca de bruidsmarsch van Lohengrin speelde, want dat mocht nog in die dagen. En toen naar „De twee knooplaarsjesJa, bij Jan Trompetter zou de brui loft zijn. Want daar had het bruidje toch al vijf «n twintig jaar tegen de muur gehangen!

De Burcht | 1946 | | pagina 2