OMGEVING RADIO RECHTSZAKEN Van Hen he!H Jan Trompetter 32 ALPHEN AAN DEN RIJN Noodgemeente raadvergadering. Een weinig belangrijKe agenda. Voorzitter oe Joco-burgenieester, weth. J. Spreij 'llizn. Aanwezig alle leden, behalve de heer A. J-. Dekker, wiens plaats vacant is. Dien tengevolge moesten nieuwe leden wor den gekozen voor de diverse commis sies waarin deze zitting had. Als lid v. d. commissie voor liet grondbedrijf werd gekozen de beer J. v .d. Berg. als lid v. d. comm. v. h. ontwerpen van strafverordeningen de heer J. H. Wern sen, als lid v. d. comm. ad hoc v. h. verfraaien van het raadhuis de heer J. van Dijk en als gedelegeerde der ge meerite in bet bestuur van „Alphens Zwembad", de heer J. v. d. Berg. Bij de bespreking van het uitbrei dingsplan rondom de Gouwsluissche- brug vraagt de heer Wernsen of di voorsiel inhoudt, dat men daar voorloo pig niet zal kunnen bouwen en vraagt aandacht van B. en W. oni den grond, lussdien de Gouwe en den nieuwen weg naar Amsterdam, nabij de nieuwe ont worpen brug over den Rijn, te bestem men voor industrieterrein, waarvoor (F volgens spr„ uitstekend geschikt is. De voorzitter licht het plan toe. zegt dat Commissaris v. d. Wederopbouw op dracht" had gegeven voor het doen ont werpen van een plan. Hierdoor zal in verschillend opzicht verbetering daar worden verkregen. De z.g. Suiep, waar op de heer Wernsen doelde met fabrieks terrein, meende spr. te moeten benut ten als grasland. B. en W. zullen thans rekening hóuden met het voorstel van den heer Wernsen. Bij het voorstel van B. en W. om het vermenigvuldigingscijfer voor school- vast te stellen op 2, merkt de lieer A. v. Emmerik op, dat het hier een verhooging betreft van ongeveer pet. Dit drukt wel het meest op het groote gezin en de arbeidende klasse. De voorzitter zegt, dat er sinds 1942 niemand schoolgeld heeft betaald; acht dit afs een der oorzeken van een ongun stige toestand der gemeenteftnaneiën. Aangezien de berekening geschiedt vol gens de belasting aanslagen, wordt er vanzelfsprekend met het groote gezin reeds hekeniiig gehouden. De heer Ruijs- senaars kan zich evenwel hiermede met vereentgen en meent, dat B en W. deze verhooging mogen toepassen, indien de gemeente werkelijk noodlijdend mocht zijn Het voorstel hierna z.h.s. aange nomen, nadat de heeren A. v. Emmerik en A. K. Ruiissenaars aanteekening had den verzocht tegen te zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN Uitvoering. Zondagavond gaven de „Jongeren" een uitvoering annex feest avond in het parochiehuis. „Napoleon de Vierde" werd opgevoerd, een vrooliis spel in drie bedrijven, dat er goed in zat en ue vele aanwezigen dan ook een vroolijke a.ond bezo'gde. Het applaus na ieder bedrij» bewees zulks voldoen de. Men zegt cat het wachter, is op de volgende feestavond. LEIMUIDEN Tooneeluitvoering Alem. Vrijdag avond heeft de tooneelvereeniging ..De Vrede" uit Alem een uitvoering gegeven. Ondanks het buitengewone slechte weer was de zaal tot in alle hoeken ge vuld. Tusschen Alem en Leimuiden en omgeving is er een band gegroeid, en het doet iedereen goed, dat over onze arbeider niets dan lof gehoord wordt, aldus het inleidend woord van burge meester Bakhuizen. Het programma van .De Vrede" bestond uit enkele kleine oordrachten en het tooneelspel in 4 bedrijven „Een gehavend nest". De too neelvereeniging was vergezeld vim een muziekgezelschap. Tijdens de laatste pauze was er een korte vergadering van het plaatselijk comité N.V.H. met den burgemeester van Alem. waarin weer toezeggingen zijn gedaan voor aankoopen voor Alem. Stille Omgang. Aanvankelijk was voor Woensdag. HILVERSUM l 301 M 6.Gramofoonmuziek. 6.15 Engelsche les voor beginne lingen.. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.Nieuws. 7.15 Gereserveed voor Departe mentale uitzending. 7.30 Programma Ned. Strijdkr. 8.— Nieuws. 8.05 Bel 'Canto. 9.Mr. dr. F. B. Jonker. 9.20 Radio Philh. Orkest. 10.Nieuws. 10.15 Van Oost tot West. van Noord tot Zuid. 10.30 Radio Phlih. Orkest. .11.15 Gramofoonplaten. HILVERSUM II 415 M 6.Nieuws. 6.15 Weeroverzicht. 6.18 Joop de Leur en Tonv Schifierstein. aan twee vleu gels. 6.30 Het Rijk overzee. 6.45 Johan Jong, orgel; Henk Dorel. zang. 8.05 Gereserveerd door Departe- mentale uitzending. 8.20 Het Residentie-Orkest o.l.v. Jean Giardino. 9.30 „Als de lente in de lucht zit". 10.— D. v. d. Linden en zijn Me- tropole Orkest. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.Nieuws. 11 15 Populaire avoudklankea. bepaald, dat a.s. Zaterdag het Lof in Leimuiden zou zijn om 9 uur. Dit is ver anderd in 10 uur. aangezien dit beter wordt geacht voor personen die verder weg wonen, zoodat zij na het Lof direct naar Maarse en Kroon kunnen gaan. waar de bus oni 11 uur vertrekt. Verkeersr«io3iliik:ie_eu. in de ge meenteraadsvergaderingen tc Leimuiden en J^ijnzaterwoude kwam de onhoudbare toestand ter sprake van liet wegdek van den Heerenweg. welke de verbinding vormt tusschen de Rijnstreek en de Pro vincie Noord-Holland. Aan Ged. Staten en tfen Prov. Waterstaat is medege deeld. dat het noodzakelijk is gebleken, dat de weg wordt gesloten. De Prov. Waterstaat maakte echter tegen deze af sluiting bezwaar. Thans worden de grootste gaten gedicht. Ir, beide raads vergaderingen is besloten om aan Ged Staten een bijdrage te verzoeken voor het wegonderhoud. Het raadslid Dissel- dorp van Riiozaterwonde stelde voor de noodige stappen te doen om geheel van bet onderhoud van den weg af te ko men. wat de volle instemming had. LlüiE Sociale dag. De samenwerkende star-.dsorganisaties, t.w R.K. Volksbond L.T.B. en R.K. Middeustandsvereeniging, heb -en een sociale dag geo'ganiseeri. welke Zondag is gehouden, in re: H B.C gebouw en schitterend gejt.iagd is. De aeer C W. Barniujrn opende, de ze massale bijeenkomst en gaf in zeer korte trekken de beteekenis van dezen dag weer. Nadat staande het Wilhelmus was ge zongen verwelkomde de heer Barnhoin den spreke;; van dezen middag, den zeer- eerw. pater Gilbertus Lobuis O.F.M.. die het onderwerp „Een nieuwe tijd. een nieuwe mensch" behandelde. Pater Lohuis ving zijn rede aan met te wijzen dat de nieuwe tijd en ue nieuwe mensch moet gevonden worden in Christus- en door te leven als Chris tenen. Wij, als Katholieken, moeten de wereld brengen tot de werkelijke nieu we orde, door voorbeeld, door onze daad en door ons geloof te beleven als ware christenmenschen en met voile ge loofsovertuiging. De geest van Christe lijke onthechting leert ons, dat wij ons moeten beoefenen in de deugd ons iets te kunnen ontzeggen, waarvan wij onder vinden, dat dit ons een werkelijk of fer is. In dit verband bracht de spr. bij, dat wij verplicht zijn om onze mecle- menschen te helpen in hun nood. De ge teisterde gebieden vragen onze hulp en die moeten wij hun geven met ruime mate. Over de christelijke rechtvaardigheid sprekende gaf spr. een uitgebreide uit eenzetting. Wij moeten het persoonlijk belang achter het standsbelang en het stands- of groepsbelang achter het be lang van Kerk en Staat stellen. Onze persoonlijke belangen mogen wel mee spreken maar de belangen van Kerk, Staat, groeps- en standsbelangen hebben voorrang, omdat wij deel uitmaken van een gemeenshcap. Werkgever en werknemer hebben hun plichten omtrent de rechtvaardigheid, die zij als christenen moeten nakomen met woord en daad. Ten slotte behandelde spr. de geest van liefde. Een gerechtigheid zonder liefde Is geen rechtvaardigheid. De lief de is niet hetgeen de wereld hier onder verstaat. doch een innerlijke drang van binnen om een ander geluk kig te maken. De liefde moet de mensch bezielen in zijn arbeid, in zijn omgang met zijn naasten, in al de handelingen welke men verricht. Kapelaan Kamerbeek, de geestelijk ad viseur der organisaties dankte den ge- ijden redenaar voor zijn zeer leer zame rede. Ten slotte werd nog gezongen het lied „Aan U. o Koning der Eeuwen". Katholieke Volkspartij. De uitslag van de Zondag j.l. gehouden stemming de Katholieke Volkspartij voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten hebben in deze afdeeling de vol- •n''e uitslag gegeven. Uitgebracht 715 stemmen. Aantal gel dige stemmen 697. Van onwaarde 18 stemmen. Uitgebracht op: Mr. E. J. M. Bolsius, Leiden 667; J. G. Schrama, Sassenheim 646; tnr. P. J. A. Aalbersej Wassenaar 522; jhr. mr. L. H. E. vofl Fisenne, Rijswijk 256; C. Fortanier, Voorschoten 212; mr. C. Ch. A. van Ha ren. Wassenaar 337; B. P. de fcouse- macker. Voorschoten 57; F. C. van Lierop. Hillegom 221; A. J. Mesman. Lisse 324; ihr. dr. O. F. A. H. van Nis pen tot Pannerden. Hillegom 238; J. P. van der Ploeg. Noordwijkerhout 166; H. E. M. Schaminee, Woubrugge 38; Th M. G. Vonk. Pijnacker 31; N. B. M. Vreeburg. Leiden 89: M. P. van der Weijden. Zevenhoven 200 en A. J. N. J. Wftteman. Noordwijk 133. Roode Kruis. Vrijdag- en Zater dagavond had in het R.K. Volksbondsge bouw een tooneelavond plaats ten bate van het Roode Kruis. Burgemeester van Rijckevorsel opende deze avonden en zette het doel van het Roode Kruis uit voerig uiteen. Hierbij wees hij op het vele werk, dat door het Roode Kruis wordt verricht, hetgeen wij hebben on dervonden in de oorlogslaren. Hierna voerde „Dc Jonge Spelers", uit Sassenheïm. op „Hof Terhove". Het gereven snel was goed. Met een dankwoord werd deze avond besloten. LEIDSCHENDAM Burg. Stand. Geboren: Wilhelmus Franciscls Jofiannes z. van J. P. A. de Kier en. H. M. v. d. Poel; Gerard An- tonie z. van G. A. de Groot en J. M. M. Wiegman; Theodorus Adrianus Maria z. van J. Th. v. d. Geest en G. Schrama. Cornells Geraidus Petrus Maria z. van J. P. v. d. Ijssel en M. F. Groenewe- gen. Getrouwd: Gerardns Frederiks 24 j en Apolonia Cornelia Kukler 23 i.Ar- ui.'1'iüs Grciardiis .van SvLcLca j. ai Cornelia Jacoba Boheemen 26 j.: Wil lem Hendrik Tol 25 j. en Agatha Mar- garetha Bergman 28 j. Nlfc.uWK.OOP. Verleden week sloegen de paarden van v. i\. op hol en renden met eeu wa gen achter zich in de richting Nooruen. riet mehiwagentje van mej. v. P., dat langs den weg stond, werd door de kar geraakt, met het gevolg, dat de ge vulde niekbnssen op straat tercht kwa men. De gelieele inhoud stroomde weg, zoodat de klanten van v. P. met ver traging werden bediend. De paarden zijn te Noorden tot staan gebracht; er zijn geen verdere ongelukken voorgeko men. NIEUW VEEN N.ICJ.B.-nleuws. De N.K.J.B.. aid. Nieuw veen, vierde haar vastenavond, waarbij de verloofden van de leden wer den uitgenoodigd. Naast de vastenavond viering was het tevens een afscheids avond van die leden wel.:e voor mili taire dienst waren opgeroepeii en naar Indië zullen vertrekken. De avond werd gevuld door het zin gen van HoIlandSche liederen en too- neelstukjes, door de leden voorgeuru gen. Speciaal noemen wij het afscheids lied voor de vertrekkende leden, „Van de Hollandsche driekleur", Ant. v. Eyk, A. Rekelhof en A. Kouwenhoven. In de pauze werden alle aanwezigen getracteeerd op koifie en chocolade, waarna nog een verloting gehouden werd ten bate van het jeugdwerk om de kos ten te kunnen dekken. NUuku w ij rvÉRHO UT RaauSvergadering. De Raad dezer tc treden, door tn dc politie-veordening J en hier bega! de burgemeester zich naar een artikel 93a op te nemen waarbijhet kerkhof om een krans neer te leg- verboden wordt op andere plaatsen dan gen op het graf van wijlen bnrgemeees- caféloKaliteiten aan het publiek gele- ter Ketelaar, die als slachtoffer van de genheid tot dansen te geven. Na eenige Duitscbe tyrannie was gevallen. discussies over dit artikel wordt op voorstel van B. eri W. de Alg. Pol. Ver ordening aldus aangevuld. De aftredende leden van de Commis sie tot wering van schoolverzuim wor den herbenoemd. Bij punt 8 wordt de vergoeding per leerling aan de besturen der bijzondere lagere scholen vastgesteld op 11 per jaar en voor de Scholen voor V.G.L.O. op 12 per jaar. Personalia. De heer B. Schalks, ad junct-commies Ie klasse ter secretarie der gemeente Tubbergen is benoemd tot adjunct-commies le klasse ter secreta rie van Noordwijkerhout OUD-ADE Einde Februari gaf de R.K. Too- neelclub „Door Vriendschap Saamge- bracht" wederom een 2-tal vasten- nvonduitvoeringen. Beide avonden wer den geopend door den voorzitter, den heer J. v. Seggelen. Deze heette de aanwezigen alten hartelijk welkom, waarbij hij tevens een kleine verduide lijking van het op te voeren stuk gaf. Hierna trad de tooneelclub voor het voetlicht met het tl'spel „janus Tulp" een vrooliik spel In 4 bedrijven van Jus tus van Manrik. Het spel werd goed vertolkt en de aanwezigen hebben van harte genoten. Tusschen de bedrijven en tijdens de pauze zorgde liet accordeon trio v .d. Poel er voor, dat de goede stemming er in bleef. Tijdens de pauze had een verloting plaats waarvan de ba- gemeenie vergauerde onuer voorzitter- ten ten goede kwamen aan hei plaatse- scnap van den burgemeester. Na ae ge- bruiKelijjie Gpcniug met geoed verzoent de burgei.i.* er ue leden van den Kaad op te StJau ter herdenking van wij,en wethouder j. v. d. Berg. Uit de vrij lan ge herdenkingsrede welke de burge meester hierna uusprak, zuilen we ue belangrijkste geueelten hier even laten volgen. het is mij een behoefte, aldus de bur gemeester, vanuit deze zaal, waar bij zoo dikwijls met ons vergaderde, een woord van bulue te brengen aan onzen loco-burgemeester, onzen wethouder J. v. d. Berg. Ik heb in deze moeilijke ja 1 ren veel sieun aan hem gehad, hoe dik- wijls hebben wij samen niet gesproken over de belangen der gemeentenaren, die ons beiden na aan het hart gingen, over de moeilijkheden, die de bezetting mee- braeht, over de houding die wij in be paalde gevallen zouden aannemen. De burgemeester memoreerde hiernr de verdere functies naa' t het wethou Üerschap, weike de overledene be kleedde. en eindigde met het bekende gebed: „Heer geeft hem de eeuwige rust en het eeuwige licht verlichte hem. .Dat hij ruste in vrede". Vervolgens kwam aan de orde punt 2 der agenda: verkiezing ian een wet houder. Gekozen werd de heer J. van der Voet, die reeds tijdelijk wethouder was. Na de notulen der vorige vergadering kwam punt 3: ingekomen stukken aan de orde". Ingekomen was o.a. een brief van het raadslid C. van der Klaauw, die mededeelde van zijn baas geen ver lof te kunnen krijgen om de vergadering te mogen bijwonen vanwege de drukke werkzaamheden. De voorzitter zeide, dit niet te kunnen begrijpen aangezien er momenteel toch niet zooveel werk zou lijk bestuur van de Katholieke Actie. ROELOFARENDSVEEN Stille Omgang. Donderdag 7 Maait Nadat den burgemeester door de kin deren van de R.K. school en School met den Bijbel een zanghulde was gebracht, begaf men zich naar het gemeentehuis waar een plechtige raadszitting plaats vond. De installatierede werd uitgesproken dqor den heer van Berckel. waarne mend burgemeester dezer gemeente, te vens burgemeester van Voorhout Uit voerig schetste hij de mooie taak die burgemeester von Fisenne in Warmond wacht, een taak echter, die vooral in dezen tijd niet eenvoudig en gemakke lijk is. Zijn antecedenten kennende, ge looft hij dat burgemeester von Fisenne in zijn ambt die harmonische eenheid zal kunnen vinden, die zal kunnen strekken tot welvaart en bloei zoowel van het economische als cultureele le ven in deze gemeente. Nadat spreker de nieuwe burgemeester met de attri buten zijner waardigheid had omhangen nam de nieuwe burgemeester het woord. Na eerst een woord van diepe erken telijkheid te hebben gebracht aan Hare Majesteit de Koningin voor zijn benoe ming tot burgemeester dezer gemeente en aan alien die aan deze benoeming hadden medegewerkt, bracht spreker den waarnemend burgemeester dank voor zijn gevoelvolle rede. Hierna werd nog het woord gevoerd door wethouder Oudshoorn die even eens den burgemeester hartelijk wel kom heette en gevoelvolle* woorden wijd de aan zijn voorganger burgemeester Ketelaar. De heer van Schie sprak een woord van hartelijk welkom namens de raads leden en de heer Luijten namens het oer- soneel. NadaC de burgemeester de spre kers dank had gebracht voor hun svm- 's avonds na het Lof 2al in de St. Pan- pathieke woorden werd de plechtige cratiuszaal de ledenvergadering worden I raadszitting gesloten, gehouden Er zijn belangrijke me lede?- I Na de zitting werd nog het woord ge iingen. De jongemannen die dit :<tar tejvoerd door den burgemeester van Was te is te voet zullen -.ftegen. worccnsenaar namens den kring van de burg*- evciieens op deze vergader ng verwacht, j meesters van de bollenstreek, den pas- I toor. den dominé. den loco-burgemeester RÏJNZATERWOUDE. j van Leiden, den heer Riedel, en ten Gemeenteraad. Vorige week kwam slotte door den broer van den burge- zijn. Ingekomen is een adres van Bediijis Horeca te Den Haag om op ruimere schaal vergunningen uit te reiken voor dansen in daartoe geschikte caf's en liet sluitingsuur te stellen op 12 uur des nachts. B. en W. stellen voor het sluitingsuur op alle dagen van het geheele jaar te stellen op li uur. Met algemeene stem men wordt dit voorstel aangenomen. Ingekomen is nog een adres van de R.K. Middenstandsvereeniging waarin het bestuur te kennen geeft dat bij den middenstand klachten zijn ingekomen over het dansen bij P. J. Verdegaal. De voorzitter antwoordt dat hem geen klachten bekend zijn dat door het dan sen bij Verdegaal de goede zeden zou den worden geschaad. In verband met de in vorige raadsvergadering gedane belofte stellen B. en W. voor om ter zake aausen buiten café's regelend op de Raad dezer gemeente bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Naar aanleiding van een verzoek van den Raad der gemeente Standaardbuiten, besloot de Raad gee" adhaesie te be*»iiren aan een verzoek aan de Tweede Kamer om de go' oorlogsschade uit te betalen op basis v^n liet oog-mblik en niet op die vaitf 1940 doch de Raad van Standaar^'M*»- t rer. er op te wijzen, dat het wellicht j beter is zich via de Ver. van Ned. Ge meenten tot de Tweede Kamer te rich ten. De voorzitter deelt mede, dat het tekort op de begrooting 1946 van dien aard is. dat onze gemeente moet wor den gerangschikt onder de noodlijdenden. Het bedrag Der leerling als bedoeld in art. 55 der L.O.-wet wordt voor de O. L. school voor 1946 vastgesteld op 9. Bij de behandeling der begroeting wordt oo voorstel van B. en W. het pre sentiegeld verhoogd van 2 op 5. Nadat besloten is aan verschillende gemeente-eigendommen de noodzakelijke reparaties te doen verrichten, wordt de begrooting met algemeene stemmen vast gesteld. Een voorstel van B. en W. tot het heffen van een vermakelijkheidsbe lasting wordt terngenomen, omdat de Raad van de opbrengst te weinig ver wacht. WARMOND INSTALLATIE BURGEMEESTER. Onder zeer groote belangstelling heeft de feestelijke intocht plaats gehad van den nieuwen burgemeester dezer gemeen te. jhr. mr. L. M. E. von Fisenne. De burgemeester met zijn echtgenoote. dochtertje en verdere familieleden wer den door de beide wethouders met een 4-ta! rijtuigen aan het station te Leir den afgehaald. Aan het Warmonderhek. de grens der gemeente, was eeu commissie van ont vangst aanwezig en werd bij monde van notaris Romeijn dea burgemeester een woord van hartelijk welkom toegeroepen. Tevens hadden zich hier opgesteld de beide muziekcorpsen en onder de tonen van een vroolijke marsch nam de tocht een aanvang. meester, kapelaan von Fisenne. In hotel „De Stad Rome" werd een «redenden. DE POLITIERECHTER STRAFT. „Swastika" heette de villa, waaruit de huisvrouw H. A. v. d. Z., te Sassen- hcim, kleediugstukken en levensmidde len had gestolen, doch ten spijt van dien veel zeggenden naam, zei de vrouw niet te hebben geweten, dat het N.S. j B.'ers waren, die er in woonden. En dit» terwijl de vrouw bovendien bijzon dere relaties met die menschen onder hield! De Politierechter veronderstelde niet ten onrechte, dat er politiek ge sproken. aan verdachte ook wel iets ge mankeerd zal hebben, en informeerde naarstig of zij niet was opgepakt, het geen niet het geval is geweest. In elk geval, op den dollen Dinsdag, toen de „S\vastika"-bewoners ijlings het hazen pad hadden gekozen, was deze ver dachte aan het rooven geslagen. Vier maanden gevanggenisstraf vorderde de Officier, drie maanden werd het von nis. G. v. d. Z. te Sassenheim. vonJ het van zichzelf niet zoo gek, dat hij de fui ken had weggehaald uit „zijn water", maar thans stond er toch ..diefstal" op zijn dagvaarding vermeld, omdat de eigenaar van de fuiken het wel gek vond, dat zijn eigendom was verdwenen. Verdachte zei niet van plan te zijn ge weest tot diefstal over te gaan; de Officier vorderde^ een maand gevange nisstraf: vonnis 100 boete of 14 dagen hechtenis. WEERSVERWACHTING. Tot Donderdagavond. Langs de kust krachtige, overigens matige Noord-Oos telijke wind. Zwaar bewolkt. Plaatselijk nog sneeuw. Tem- Bij~~de "rjs. kerk werd balt «houden peratuur om het vriespunt. Dat was wat Jan Trompetter zocht: iemand die ver stand van muziek had! „Dan gaan wij samen een trompet koopen' zei Jan Trompetter tegen Marjolein. „Ja maar' riep Marjolein uit, „trompet blazen, dat kan ik niet!" „Neen ik", zei Jan Trompetter, „tenmin ste bijna". „O, maar dan kom ik eens gauw een avond je met mijn mandolien, dan kunnen wij samen muziek maken. Mandolien met trompet klinkt heel goed. Ja, dat zal vrouw Isabel ook éénig vinden!„O vast", zei Jan, „want die is dol op tweestemmig". „Dan weet ik het goed gemaakt", besliste Marjolein. „Hier is een muziekwinkel". „Geen kwestie van", bromde Jap, „daar zetten ze je af met een verstopte tuit. Een echte moet ik hebben". „O", bedacht Marjolein opeens, „ik heb er gisteren een zien liggen in de Korte Krulstaart- steeg! Hier Tobias, een spruitje op de goeie koop!" Maar vóór Tobias zijn spruitje beet had gaf hij een luide kef. en zette het op een loepen, roets achter Jan Trompetter aan, die in razende vaart er vandoor was op zijn zevenmijlsschoenen, tot groote ontsteltenis na tuurlijk van Marjolein.

De Burcht | 1946 | | pagina 2