29 In de stad van den kardinaal Sjahrir afgetreden RADIO BIOSCOPEN Van den held Jan Trompetter EEN KENNIS vroeg ons Vrijdagoch tend in de tram wanneer de Aarts bisschop van Utrecht tot Kardinaal v zou worden verheven. Wil ant woordden. da: dit al gebeurd was in Vaticaanstad door den Paus.Ja. maar, hij had toch vernomen, dat er hier te lar.de. in Utrecht ook iets stond te ge schieden wat verband hield met de be noeming van Mgr. de Jong tot Kardi naal. Toen trokken, wij let wel Vrijdag ochtend de courant uit de buitenzak van zijn winterjas. En dit blad vermeld de met geen letter de geestelijke gebeur- tcnissenv welke Donderdag te Utrecht hadden plaats gevonden. Met geen let ter wel te verstaan. Sommige andere nict-Kath. bladen.' welke wij in handen kregen wisten het tot enkele regels te brengen, waarin enkele feiten op min of meer juiste wijze werden vermeld. Voor al geen waardeering, vooral niet wijzen op de beteekenis van de verheffing van Mgr. de Jonjf tot Eminentie. De Konin gin moge een hartelijke gelukwensch hebben gezonden, het Prinselijk Paar moge Zijne Eminentie persoonlijk heb ben bezocht, de Koningin mocht naar de plechtigheden te Utrecht haar specialen afgezant zenden, het mag niet baten Het Episcopaat moge verzet hebben ge boden op een wijze, die de wereld be wondering heeft afgedwongen en dat van onberekenbaar nut is geweest voor ons vaderland, laat ons dit heldendom verzwijgen. Praten wij niet over de er kenning, welke in deze kardinaalsver heffing ligt besloten. Laat ons dit ge beuren óf verzwijgen óf als een on schuldig ..Rodmsch" gebeuren ergens in een hoekje van de courant vermelden, met minder ruimte dan de poging tot irbraak in de Apollolaan. Geen geluid rondom de *.roomschen". Laat ze maar 2oet naar de kerk gaan, dat moeten zij weten, maar laat dit „niet-volk" niet fier zich als volk gedragen of wij zul len het den domper opzetten. Zoo is het in Nederland waar zooveel couranten krokodillen tranen schreien rondom den koninklijken troon. Maar waar geen een van deze zich op kan werken tot het voorbeeld dat de Lands vrouwe geeft. De rede. die prof. Brom hield, was een rede, die weldadig aandeed, omdat zü ontdaan was van alle holle rethoriek. waaraan men zich bij dergelijke, gele genheden te buiten pleegt te gaan, en de *pr. zich wist te hoeden voor een o n- w c z e nl ij k e persoonsvereering. Omtrent twaalf eeuwen geleden leg de St. Willibrord den grondslag en werd Utrecht bisschopsstad. Thans is het de stad van den Kardinaal. Welk een geschiedenis. Men begrijpt dan zoo iets van het gezegde, zij die gelooven, haasten niet. In 1953 zal het honderd jaar zijn ge leden, dat onder felle protesten van niet- Katli. Nederland de Bisschoppelijke Hiërarchie werd hersteld. Een gebeur tenis. welke door een ongelukkige uit lating van Willem III zelfs leidde tot een conflict met Thorbccke. Nog hoog gestemd is prof. Brom in zijn verwachting, dat het satnen door gestaan leed onder den druk van den bezetter, den samen gevoerden strijd, de gebrachte offers zullen leiden tot een verbroedering van Katholieken en Protestanten. Noemde hij met opzet niet andere bevolkingsgroepen. Zeker was het geen toeval, dat hij melding maak te van een godslasterend artikel in een socialistisch weekblad over: ,,De groot heid van ludas". Zoo lang zoo iets mogelijk blijft is er reden op zijn hoede te zijn voor het so cialisme. TABLEAU DE LA TROUPE. DE VERKIEZ1NCSRAAD der Kath. Volkspartij heeft het politiek ad vies samengesteld, dat op 17 Maart a.s. aan de leden der partij za! worden voorgelegd voor de z.g. grosliiststemmingen. Daar aan die stem mingen nauwelijks 10 pet. van de Kath. kiezers en kiezeressen pleegt deel te nemen, is het advies van groote betee kenis en heeft de verkiezingsraad een onevenredig grooten invloed op de sa menstelling der Tweede Kamer-fractie De lijst van candidaten en hun plaats vervangers is ons niet meegevalen. Er staan daarop vrijwel onbekende namen en namen van personen, die in den oor log de dood hadden gezworen aan elke politieke formatie van Katholieken Waarom om twee zeer bekwame Ka merleden te noemen een Korten- horst nummer 3 van de 3 géadviseerden gesteld en een Teulings no. 5 van de 5 en dus achter mr. Sassen, die tot den dag der bevrijding vijandig stond tejfcn- ovcr de R.K. Staatspartij. Het gebrek aan menschen onder ons komt niet alleen tot uiting in" de onmogelijkheid een par tijvoorzitter te vinden. BAT AAFSCHE STEUNT ONS HOOGER ONDERWIJS. Schenking van drie Laboratoria aan Leiden en Delft. De directie van de N.V. De Bataif- sche Petroleum Maatschappij heeft be sloten aan den Nederisnds neti S aut aan ie bieden: 1.000.000 voor den bouw en ^rich ting van een Natuurkundig Laboratorium voor de Leidsclie Universiteit ter ver nieuwing van het beroemde Ka merlingh- On nes-I 'bora torium. 1 000.000 voor den bouw cn inrich ting van een laboratorium voor PIi.vm- LE1DSCHENDAM Gemeenteraad. Dinsdagavond kwam de noodgemeenteraad bijeen. De Water- leiding ..De VTietstreek" had haar jaar- verslag ingezonden, waaruit bleek, dat het winstsaldo over 1945 61.884.05 had bedragen van welk bedrag 4930 ten goede van Leidschendam komt. Verder deelde hij mede, dat de motorbrand- spuit is teruggevonden in een dorp bij Berlijn in de Russische zone. zoodat net vrijwel uitgesloten geacht moet worden, dat de spuit ooit weer in Leidschendam zal 'erug komen. Als waarnemend ge meente-ontvanger werd vervolgens be- eedigd de heer J. Coomans. Overeenkomstig het voorstel van B. en W besloot de Raad ten behoeve van den gemeente-bode een woning te hu ren in de Pr. Hendriklaan. Vastgesteld werd het veremnigvuldi- gingscijfer voor de schoolgeidheffing op 2 te verhoogen. Hierdoor wordt de schoolgeldheffing als volgt: belastbaar bedrag 15 tot 20 wordt 3 (oude regeling ƒ3). ƒ90 tot 100 11.50 (ƒ12), 220 tot 240 ƒ18 (ƒ24), 420 tot 440 ƒ28 36)( 700 tot 720 ƒ42 48). 1200 tot ƒ1300 67 ƒ60). 1860 en hooger 100 (ff 60) waaruit volgt dat de hoogere in- kcirens zwaarder, en de lagere inko mens lichter belast zullen worden. Ter tafel kwam daarna het voorstel tot herplanting van hoornen, welke tij dens de brandstoffennood vrijwel ver dwenen waren. Voorgesteld werd te be ginnen met de herbeplanting van Dam- laari, Voorburgscheweg, Prinses Juliana- weg en Veurscheweg. waarvan de kosten 4000 zullen beloopen. Na eenige begrootingswijzigingen en behandeling van twee verzoeken tot ontheffing van hondenbelasting vroeg de heer van Heiningen de mogelijkheid te onderzoeken tot vestiging van een gele genheid voor het nemen van ten minste stortbaden De burgemeester zegt toe, dit verzoek nader te zullen bezien en daarna praeadvies aan den Raad te zul len uitbrengen. De raad besloot tot slot adhaesie te betuigen aan het ver zoek van de gemeente Standdaardbuiten aan de Tweede Kamer om de vergoe ding voor geleden oorlogsschade te ba seeren op de werkelijke kosten voor herstel. Doktersdienst. Zaterdagmidag en Zondag a.s. wordt de doktersdienst uit sluitend waargenomen door dr. Perquin, Veeriestraat 24. tel. 10. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De leden van den nood-gemeenteraad zijn bijeen geweest onder voorzitterschap van burgemeester van der Weijden. Medegedeeld werd dat de heer S. Splinter was benoemd tot locb-burge- meester. Alles wordt in het werk ge steld om materiaal aan te schaffen voor het herstellen van de wegen; het Meye- pad zal worden verbeterd; het gymnas tieklokaal kan nog niet worden geres taureerd; de destructiewagen uit Over- schie 2al zoo spoedig mogelijk weer driemaal per week de afgekeurde ca davers aan de noodslachtplaats afha len: voor de functie van doodgraver is een oproep geplaatst: de straatverlich ting zal worden uitgebreid en er zal een zandopslagplaats worden gebouwd. Dit alles was antwoord op de in de vorige zitting gestelde vragen. Vervolgens besloot men opnieuw 150 opcenten te heffen op de jerscwieele be lasting. In de commissie van de stich ting ..Waterleiding 11 gemeenten", wer den benoemd de wethouder S. Splinter WEERSVERWACHTING. Tot Zondagavond. Matige wind tusschen Noord en Oost. Meest zwaar bewolkt met tijdelijk nog eenigen neer slag en plaatselijk nevel of mist. Temperaturen om het vriespunt. en J. v. Tienhoven, met als plaatsver vangers A. J. Verhaar en P. Augusti- nus. Tot lellen van de commissie tot wering van schoolverzuim werden aan gewezen de onderwijzers Th. J. F. Teu- nisse, J. J. Derks en W. van Doorn en het raadslid A. Blijleven. De gemeente rekening 1944 werd aangeboden; deze zal worden nagezien door de heeren P. Pieterse, A. Blijleven en C. C. van Koert. Nu volgde de bespreking van de vast te stellen verordening betreffende het ophalen van vuilnis. Het komt hier op neer, dat elke deelnemer 5.per jaar zal moeten betalen. De heeren vin- dne het wel nuttig, strenger op te tre den het wel nuttig, strenger op te tre- wetering. Daarna werd de wegbelasting bespro ken. De navordering vanaf 1943 zal niet geschieden; er werd vastgesteld, dat de verordening geldt met ingang van dit jaar. Hierbij kwamen meteen de we gen ter sprake. De heer P. Pieterse zou gaarne de weg in Noorden (aan het Kruis) verbeterd zien: de voorzitter zei. dat de wacht is op het materiaal. De lieer C. C. van Koert geloofde, dat step lig, maar vroeg of de burgemeester wist. dat men de Ziendeweg niet anders pas- seeren kan dan met levensgevaar. De voorzitter beloofde er voor te zor gen, dat het allerergste wat opgeknapt wordt. Het volgende agendapunt betrof een voorstel van B. en W. tot verhooging van het presentiegeld der raadsleden van 2.50 tot 5.Het voorstel werd aanvaard. Verder vinden de heeren, dat de jaarwedde van de wethouders te laag was en stelde op hun beurt verhooging voor. Op het gezegde van C. Stoppelenburg als zou de burgemeester alleen maar huizen toewijzen aan katholieken, kreeg hij ten antwoord, dat een dergelijke op merking door den voorzitter niet wordt geaccepteerd; met de toewijzing van wo- ningruimte heeft de raad niets te ma ken. Op de vraag van S. of de verga deringen voortaan 's avonds konden worden gehouden, antwoordde de voorz. neen. Na deze kleine botsing was de beurt aan ds. van Wijngaarden, die het onderwerp ..Volksgezondheid" ter tafel bracht en de mogelijkheid besprak tot het inrichten van een douche-gelegen heid voor de ingezetenen Ook verzocht hij om ..heropening" van het urinoir in de Kerkstraat. Verder vond spr., dat het strooien van zand bij gladde wegen wel wat langzaam gaat. Hierna sluiting. NOORDWÏTKERHOUT Zondagsdienst doktoren. De Zon dagsdienst der doktoren wordt Zondag 3 Maart 1946 waargenomen door dokter Bots. VOORHOUT Stille Omgang. Verleden week ver gaderde de Stille Omgang, a*d. Voor hout in het Parochiehuis. De voorzit tende heer H. J. Vester. spoor b al len aan om in grojte getale op te trek ken naar Amsterdam om daardoor hulde te brengen aan Jezus 1^ 't H Sacra ment. De aftredende bestuursleden C. Boere en P. L. v. d. Hulst werden bij acclamatie herkozen. Hierna vdgde de bespreking van de regeling der bede vaart Deze wordt gehouden in den nacht van 9 op 10 Maart. Zii vangt aan met een kort lof om 23.10. De ♦rem ver trekt om 23.51. Er w::d verzocht zelf brood mee te nemen tiaar er alleen maar koffie verkrijgbaar is De trein uit Amsterdam (trein B) vertrekt om 6 40. De reiskosten bedragen 2.10. Spoor kaartjes zijn verkrijgbaar Zondag 3 Maart van 11.3013 00 en Dinsdag 6 Maart van 78 uur in het Faroclrehnis. De deelnemers moeten hun contributie- kaart meebrengen ter afstempeling. WARMOND Installatie burgemeester. De instal latie van den nieuwen burgemeester de zer gemeente, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne zal plaats vinden op Dinsdag 5 Maart a.s. Óm ongeveer 2 uur zal de burgemeester r feestelijk worden inge haald aan het Warmonderhek, waarna een rondgang zal worden gemaakt door het dorp. Om 3 uur zal de burgemees ter in een plecliitge zitting van den Raad warden geinstalleerd. Van 4.30 tot 5.30 uur zal de burgemeester voor belangstellenden een receptie houden in hotel de Stad Rome. De inwoners wor den vriendelijk verzocht bij deze gele» genheid te vlaggen. Batavia, 2 Maart - Sjahrir is afgetreden. voor Zaterdga. HILVERSUM I, 301 M. 6.Ensemble Nina Dolce; 6.30 Jour nalistiek weekoverzicht; 6.45 Ensemble Nina Dolce (vervolg); 7.Nieuws; 7.15 Programma-overzicnt; 7.30 Programma Nederl. Strijdkr.; 8.Nieuws; 8.05 Lichtbaken; 8.30 Bur. Oorlogsdocumen- ta;te; 8.35 Prima Ballerina (gr.).; 8.45 Vervolg luisterspel; 9.30 Uit grootmoe ders tijd; 10.Nieuws; 10.15 Gramo- foonplaten; 10.20 Bloeiend Kath. leven op Curagao; 10.35 Avondgebed met koorzang; 11.Ensemble Erica Helen; 11.30 Vroolijk gramofoonplatenprogr. HILVERSUM II. 415 M. 6.Nieuws; 6.15 Weeroverzicht; 6.18 Enzo De Muro Lomanto zingt met or kestbegeleiding; 6.20 Het Rijk Overzee; 6.45 Kamermuziek; 7.15 Natuurleven m Maart: 8.Nieuws; 8.05 En nu9.15 Binnenlandsch politiek weekoverzicht; 9.30 Hoorspel; 10.Eddy Walis speelt; 10.35 Willem van Capellen; 10.50 Gra- mofoonmuziek; 11.Nieuws; 11.15 Gra- mofoonmuziek. voor Zondag. HILVERSUM 1. 301 M. 8.Nieuws; 8.15 Van man tot man; 9.30 Nieuws en watrestanden; 9.45 Gra mofoonmuziek; 10.Hoogmis; 11.30 De heilige van den dag" (met muzi kale omlijsting); 11.55 Gramofoonmuziek; 12.15 „In 't Boeckhuys"; 12.30 Ensemble Nina Dolce; 1.Nieuws; 1.15 Twee Polka's van Joh. Strauss; 1.20 Jaap Brills Continental Ouintet; 1.50 Geva rieerde samenzang; 2.Het Stichtsch Kamerorkest.; 2.40 Bijzondere Kath. Opleidingen II; 2.Apologie door prof. J. B. Kors O.P. Beantwoorden van vra gen van luisteraars; 3.20 Het Stichtscn Kamerorkest; 3.45 Gramofoonmuziek, beroemde kooren uit ltaliaansche Ope ra's; 4.Ziekenlof; 4.30 Varia Hon- garia; 5.Gewijde muziek; 6.45 Gra mofoonmuziek; 7.30 Programma Nederl. Strijdkr.8.Nieuws in*het kort; 8.05 Rubriek van den wederopbouw; 8.12 Programma-overzicht; 8.15 Sylvestre Trio; 8.45 Luisterspel; 9.15 Hartevelt Kwartet; 9.45 Splendora; 10.Nieuws; 10.15 „Kampvuren langs den Evenaar": 10.30 Avondgebed; 11.Cantabile Sep tet; 11.30 Melodieën van overal ter we reld. HILVERSUM II, 415 M. 8.Nieuws; 8.15 Gramofoonmuziek; 9.„De postduivensport"; 9.15 Johan Jong. orgel; 10.Zondaghalfuur; 12. Zoo juist gearriveerd.... (Gr.); 12.40 Christine Bévort. alt; Pierre Palla, or gel; 1.Nieuws; 1.15 Orkest Malando; 1.50 De Spoorwegen spreken; 2.Ca price Viennois: 2.05 Litteraire beschou wing; 2.30 Liederen recital; 3.Orgel spel Pierra Palla; 3.10 Kon. Mannen- zangver. Apollo"; 3.20 Actualiteiten- 3.30 Mannenkoor .Apollo"; 3.40 Film praatje; 4.Pianospel: 4.15 The Red- White and Blue Strs; 5.Gesprekken met luisteraars; 5.30 De avonturen van Oome Keesje; 6.Nieuws en sportuit slagen; 6.15 Bravour en Charme; 6.50 Van alle kanten bekeken; 7.10 Jan Vo gel en zijn accordeonorkest: 7.35 Pra tende menschen, geschreven en gespeeld door Koos Koen; 8.Nieuws; 8.05 Ra dio Philh. Orkest; 9.15 Detective-hoor spel; 9.55 Renova Septet; 10.15 Dolf van der Linden en zijn Metropoic-Or- kest; 10.30 Actualiteiten; 10.45 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-Orkest (ver volg); 11.Nieuws; 11.15 Nocturne Casino. Op gevaar af, een lawine van verwijten te moeten incasseeren, en te moeten hooren, dat wij den smaak van het publiek niet kennen, enz., enz., dur ven wij toch een ieder uit te noodigen, „Rooverssymphonie" te gaan zien en te beluisteren. Tusschen de vele oude films, welke het publiek worden aangeboden, is „Rooverssymphonie" iets heel bijzon ders. Spelersnamen kennen wij niet. ze worden ook niet aangegeven, 't Doet er niet toe: wie zij ook zijn, zij heb ben een film gemaakt, die „film" ge noemd kan worden. De romantische ge schiedenis, die het verhaal bevat, is een beeld geworden symphonie, volkomen één in geluid en gebaar. Een stuk mu ziek op zich. waarbij zelfs de dieren en doode dingen als 't ware bezield zijn geworden. Een lust voor iedereen, die iets goeds kan waardeeren. In enkele opzichten herinnert zij aan sommige avant^fearde films, in andere weer aan de fijne silhouetfilms van Rei niger. Nergens echter wordt het cliché- werk. De regisseur, als verantwoorde lijk man wordt Fréric Féher genoemd, liad eigen ideeën, welke hij op mees terlijke wijze wist om te zetten. Deze film verdient gezien en gehoord te worden door iedereen, die de „so- ciety"-films moe is. Lldo. De hoofdpersonen In de film „De Hel der Engelen" worden door het noodlot tot elkaar gedreven. Beiden hebben eenigen tijd in een verbeterings gesticht doorgebracht. Thans vinden zij troost bij elkander. Ondanks hun armoe de ontfermen zij Zich over een door zijn ouders verstooten jongen. Een reeks van dramatische gebeurteniessen maakt de onderlinge band nog hechter, tot op het einde, de donkere lucht optrekt en de zon weer stralen werpt op de toe komst van dit drietai. Vooraf een uitgebreid wereldnieuws en een aardige teekenfilm. Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor. Wie van een stevig vecht partijtje en sensationeele achtervolgin gen houdt, kan zich dit (overigens twij felachtige" genoegen verschaffen, door in Luxor „geheimagent no. 5" te gaan zien, waarbij wij de a.s. bezoekers er op wijzen, dat bovengenoemde scènes slechts voorkomen in het laatste kwart gedeelte van deze „film". Voor de rest is zil te caricaturaal (en niet eens met opzet) en te weinig ernstig genomen, om als een goed stuk gewaardeerd te worden. Trianon. De Franschc regisseur Dervivier heeft in de film „Het bal boekje" de grootste Fransche sterren tezamen gebracht om zeker te zijn van de meest fijne weergave van de idee, die aan deze film ten grondslag ligt. En we mogen zeggen, dat hij hierin is ge slaagd en wel zoo volkomen, dat het waarlijk een meesterwerk is geworden, doortrokken van Fransche „esprit", en uitgewerkt tot in de kleinste details. Groot in tegenstellingen en boeiend door het conflict van den menschelij- ken geest, die. gebonden aan de herin neringen van het verleden, zich op de toekomst richtte en in het heden niet weet te kiezen tusschen beide. De grootsche visie op het conflict van den mensclielijken geest en de meesterlijke verfilming hiervan boeien tot het einde. De beperking 18 j. geldt alleen voor het „kunnen begrijpen". Voor liefheb bers van een zeldzame film een uitge zochte gelegenheid. Is uw Radio defect? Bel. 24244 DE RADIOTECHNISCHE DIENST I.E.M.C.0. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug, betrouwbaar en vakkundig Ingcz. Med. 4979 sche Technologie cn 1.000.009 voor de uitbreiding en inrichting van het Labo ratorium voor Chemische Tecnnologie voor de Technische Hoogescbjol te Delft, waarin de studenten de techni sche uitvoering van de belangrijkste chemische bewerkingen in de industrie practisch kunnen leeren. Studiebeurzen. Het ligt verder in de bedoeling van de Bataafsche aan verschillende Neder- landsche Universiteiten en aan de Tech nische Hoogeschool gedurende de vol gende vijf jaren jaarlijks een twintigtal studiebeurzen uit te reiken. Een volledige beurs zal iUüü per jaar bedragen en voor ten hoogs'e vier jaren worden verstrekt. Daarenboven zullen toelagen gegeven worJen vcor verplichte reizen en bezoeken aan bin nen- en buitenlandsche fabrieken en we tenschappelijke instellingen. In totaal is voor deze beurzen en toelagen een bedrag van 900.000 uitgetrokken. Ten slotte stelt de Bataafsche zich voor om gedurende de eerstkomende ja ren in belangrijke mate bij te drageii in de kosten, verbonden aan liet geologisch veldwerk in het buitenland voor Ncder- landsche studenten, waarvoor een be drag van 200.000 is beschikbaar ge- stelu. De Minister van O K. en W.. prof. «r G. van der Leeuw, heeft namens de Ne- erlan-Ische re 'e-rjng de Gircctie van de Bataafsche dank betuigd voor het gec'ane aanbod, dat gaarne woi.h aan- af rd. Ook de Colleges van Herstel von de Universiteiten te Leiden e;. de f. H. 'e Delft hebben met waardeering van de plm nen van de Bataafsche kennis ge nomen. Op het politiebureau werden Kloris en Krelis Bonte koe, Jan de Beer en Pietje de Bruine, schuldig bevon den aan burengerucht, dronkenschap, overtreding van het optochtverbod en ontvoering van een eerzaam burger, en met een koFSt bruin brood zonder hagelslag en een kruikje water in een donkere cel in de kelder gestopt. Brigadier Snor kwam werkeloos thuis, want die was ontslagen. En de vier andere brigadiers gin gen weer dieven vangen, terwijl de commissaris het procesverbaal in.het net schreef. Daar lagen.de vier leden van de Leutige Blaaskaak, alles behalve leutig, op het stro in de koude kelder. Pietje de Bruine snik te als een klein meisje. Krelis Bontekoe at van ze nuwachtigheid al zijn bruin brood in een keer op en daar moest je nog wel een week mee doen. Kloris probeerde de zware tralies, maar daar was geen ver wikken of verwegen aan. En Jan de Beer zat boven, op de grote trom te peinzen en te peinzen. „Eén ding is zeker", zeie hij, toen de torenklok één uur speelde, wat ze nog nooit gehoord hadden omdat ze thuis al tijd vroeg naar bed gingen. „En dat is?" vroegen de anderen somber. „Dat ons nieuwe lid ons vast niet in dc steek laat", „Dan nemen wij nog een slok uit ons kruikje, en wij gaan slapen", zei Pietje de Bruine en hij veegde zijn tranen af. Zij namen alle vier een ste vige slok, terwijl de maan tussen de tralies door gluurde, kropen ze tussen het stro en gingen slapen, vol vertrouwen op het nieuwe lid van de Leutige Blaas kaak.

De Burcht | 1946 | | pagina 2